abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Verze 1.2:Vešel do služby nový update Abarinu. Co si myslíte o změnách a jaké další byte navrhli, případně něco přestalo fungovat? Nová verze.(Oblíbit)
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky.
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM.(Přidat do záložek)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Kámen draka ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Dragon   Postava není přítomna 31.5.2014, 11:44:35
Artur vůbec nebyl nadšený z toho, že si tady templáře má pár dní nechat. No, ostatně, komu by se tohle líbilo. S templáři si není radno co zahrávat. A to ještě ani neslyšel, co jste s ním probírali. Má ale takové nejasné tušení, že to mu moc nepomůže, kdyby něco.
Přes to vám nachystal jídlo a pití na cestu a pěkně se s vámi rozloučil. I když víc než srdečnost v tom byla úleva.

Noc už značně pokročila, když jste opět vyrazili do ulic Denerimu. Vzrušení a napětí alespoň trochu tlumí únavu, která - na někoho více a na někoho méně - už doléhá. Tohle byl opravdu náročný den a ještě náročnější a divočejší večer.

Krysa dělá čest své přezdívce. V kanálech a stokách pod městem se pohybuje, jako by tam byl doma. Ve chvíli, kdy ostatní už úplně ztratili pojem o směru, on kráčí jistě a bez zaváhání vybírá tu správnou cestu.

Cesta to není nijak příjemná. Ve slabém světle, které vyvolala Leshya, je těžké občas nešlápnout do něčeho nepříjemného a nechutného. Na druhou stranu můžete být asi rádi, že nevidíte vše, co se ve stokách nachází, co občas propluje kolem vás.
Smrad je tady příšerný. Jeden by neřekl, že i na ten se dá zvyknout, alespoň do té míry, aby byl jakžtakž přijatelný.

Naštěstí vše má svůj konec a tak i k vám po delší době zavane příliv čerstvého a lahodně voňavého vzduchu. Kráčíte neomylně k jeho zdroji. Velkou stokou o průměru tři sáhy, po proudu splašků. Když dojdete na konec, vidíte, že stoka je opatřena mříží. Ani to není pro Krysu problém a po chvíli už je cesta na svobodu volná.

Vylezete ven a zhluboka a s požitkem se nadechnete čerstvého nočního vzduchu. Vidíte, že jste kus za městskými hradbami, před vámi se černě tyčí les.

Čerstvý vzduch je úžasný, vy ale stále cítíte odér kanálů. Zalezl vám do vlasů, do oblečení, ulpěl na kůži, na promočených botách. Máte pocit, že se toho puchu už nikdy nemůžete zbavit.
 
  Dragon   Postava není přítomna 21.5.2014, 18:17:39
Templář vztekle vyplivne kus sýra, který mu do úst nacpal Kněz.
"Odvahy mám dost - a ti zaslepení jste tady vy!" zavrčí.

Pak se jeho pozornost upře k Leshye. Ta mu ovšem na další plamenné a nenávistné projevy nenechá prostor.
Můžete vyrazit - jen co se vrátí Krysa s jídlem.
 
  Leshya   Postava není přítomna 21.5.2014, 18:14:03
Dívám se zadumaně na templáře. Otázka Krysy není vůbec od věci. Pořád a přes to všechno templáře nechci nechci zabít. Zakousnu se do chleba s masem a sýrem, který držím.
Vezmu svou hůl a postoupím k muži.
"Až se vrátíš k Loghainovi, tak mu klidně řekni, že já to nevzdám. A pokud má dost rozumu, tak mi půjde z cesty!"
Rozpřáhnu se a jednou ranou holí odešlu templáře zase do říše bezvědomí.

Otočím se k vám:
"Necháme ho tady... jak bylo původně v plánu.
Den, dva, ať máme čas zmizet."
 
  Elkore   Postava není přítomna 21.5.2014, 15:27:49
Výslech se pomalu ale jistě zvrhl ve vykřikování nesmyslných slov... Náboženství, fereldenský hrdina. Nic co by nám v tuhle chvílu bylo užitečné. Leshya už to očividně také vzdala, udělal dobře, nemá smysl se s ním trápit.

"Ano, měli bychom vyrazit." pokývnu hlavou. "Ale co s ním?" pohlédnu na templáře, celý rudý vztekem.
Bez čekání na odpověď stoupnu a rozejdu se do místnosti za Arturem. "Ještě nám obstarám nějaké zásoby na cestu." stihnu říct ještě před tím než zmizím ve dveřích...
 
  Emoa Aba   Postava není přítomna 12.5.2014, 21:33:54
Kdybych se dokázala pořádně soustředit, musela bych uznat, že kněz má v něčem pravdu. Jeho připomínky i otázky dávají smysl. Míří do černého. Jenže já se soustředit nedokážu. A navíc se mi ten člověk nelíbí. Slepec, který jako by slepec nebyl. A chová se podezřele.

Jak můžou teď jíst?
Napadne mě při pohledu na ostatní. Já bych nespolkla ani sousto.

Mám pocit, že tenhle rozhovor nepřinesl víc, než jen další nenávist. Další nepochopení a…hlavně se teď jen tak neschováme. Templář si nás prohlédl. Všechny!

Ozve se Leshya a navrhne, že půjdeme. Zpozorním. Netoužím po ničem jiném. Popojdu k ní a čekám na znameni. Já jsem připravená.
 
  Nysving Benkej   Postava není přítomna 12.5.2014, 21:11:14
V první chvíli sice sevřu ruku podél těla v pěst.....Ne opravdu nemám rád když se někdo naváží do cizí víry.....Ignoranti a hlupáci co vše vidí jen z jednoho úhlu mě vytáčí.....ale nakonec pěst bez hnutí uvolním a spíš to vypadá jako bych si jen protahoval prsty..."Co ty víš o svatosti hlupáku"Když Leshya prohlásí, že je to vymytý mozek tak se moje pozornost na chvíli obrátí na ní....jako bych něco zvažoval.

Nakloním hlavu na stranu..."Só ka....Až budeš mít dost odvahy sám otevřít oči templáři....můžeš kázat." Víc to nekomentuji....akorát ze stolu vezmu kus sýra pohodím s ním v ruce, mil se usměju a vrazím ho templářovy do pusy....to jak a jestli ho bude žvýkat je mi očividně jedno..."

A na to, že bychom měli jít pouze kývnu hlavou a jdu se posadit zpátky na pytle s dalším kusem masa a sýra....Nakonec dnes už jsem něco vypil a pokud v tom budu chtít pokračovat...měl bych se pořádně najíst....možná taky proto vynechám chleba. Emoa a Krysa by si mohli myslet, že na ně tu a tam zaměřím pozornost...nicméně aby si mohli být jistí musel bych u toho aspoň hýbat hlavou.

Po jídle jsem skoro hned a podle toho jak se znovu opírám o hůl....sic v sedě...jsem rovněž připravený vyrazit...I když chvíli tak nějak nechápavě věnuju pozornost Emoe...Možná proto, že jako jediná tu chce umřít hlady...
 
  Leshya   Postava není přítomna 12.5.2014, 18:24:36
Už se taky vydávám ke stolu pro nějaké to jídlo, protože i když moc chuť nemám, hlad ano. Mezi tím poslouchám, co říká Kněz. Pak ale spustí templář a já se na něj s nevěřícným pohledem otočím.

Chvíli ho sleduji a poslouchám, pak se podívám po vás, jako bych se potřebovala ujistit, že jste to taky slyšeli, že se mi to jen nezdálo.
"Vymytý mozek..."
Na víc, než na tohle konstatování se prostě nevzmůžu.

Ukrojím si krajíc chleba a položím na něj plátek masa a kousek sýra.
"Měli bychom jít, tohle je úplně zbytečné a k ničemu." povzdechnu si.
 
  Dragon   Postava není přítomna 12.5.2014, 18:20:34
Templář pohlédne na Kněze.
"Já u Ostagaru nebyl!" prskne, jako by to vysvětlovalo vše.
"A jak se vůbec ty, cizák, s pochybnou a nesvatou mocí, opovažuješ otírat se o teyrna Loghaina Mac Tira, fereldenského hrdiny, který vyhnal ty zpropadence z Orlais?!
A co zrovna ty tady máš co mluvit o zradě?"
rozohní se templář. To, že je v nezáviděníhodné situaci mu v jeho plamenném projevu vůbec nevadí.
 
  Elkore   Postava není přítomna 11.5.2014, 22:11:56
Jakmile mlynář donese jídlo, olíznu se a sáhnu po nejbližším soustu. Ani je nestihnu strčit do úst... V jedné ruce kus sýra, v druhé maso a k tomu všemu otevřená ústa. Nevěřím vlastním očím, to co tu Leshya právě předvedla, nikdy jsem netušil, že by se kvůli tomu mohla tak rozčílit.
Loghaim, Arcidémon, nákaza a zrada Šedých. Všechno to z ní moc zajímavě a vážně. Očividně templář si to moc neuvědomuje, mu v hlavě cinkají jenom mince od jeho pána.
Každý má svou cenu...

S úlevou vydechnu když Leshya skončí a oči se mi rozsvítí jakmile položí její otázku směrem k nám. Nic neřeknu, ale můj pohled mluví za vše...
Konečně se ho zbavit...

Bohužel tuhle myšlenku mi překazí kněz. Pokračuje v projevu čarodějky.
Já už nic ani nemusím, říkat...Vše co bylo potřeba bylo řečeno, já se spokojeně opřu o zeď a zakousnu se do svého sýra...
Když ptáček nezazpívá, dáme mu trochu medicíny.
 
  Nysving Benkej   Postava není přítomna 3.5.2014, 22:33:55
Mlynář nám rozklepaně přinese jídlo a zmizí.....Když někdo někoho má takhle v hrsti nikdy na tom není nic dobrého. A tohle rozhodně nevypadá, že by nám mlynář pomáhal za to, že na něj byl Krysa tuze hodný.

Ale to už se náš templář začíná probouzet a já si matně vzpomenu, že jsem se chtěl zdekovat....což už nestihnu nebo aspoň ne tak jak bych chtěl...schovám se sice do stínu ale ta tupá hlava si mě stejně najde...Chvíli to vypadá, že templáře hledám neboť hlavu nejistě natáčím...ale nakonec se moje pozornost zastaví přímo na něm a já jen otočím dlaně vzhůru a pokrčím rameny...."Co ti mám vysvětlovat......"

Nehnu se z místa..pouze si opřu loket o koleno a bradu si podřepu dlaní.....Nejistě poslouchám výslech ale vzhledem k tomu, že sotva vím kdo je Loghain tak mi celá ta věc moc neříká....Vím, že se konala nějaká slezina v Ostragaru, kde se chtěl král postavit těm hnusným potvorám co se jich tak všichni bojí ale to je vše....

Když to všechno skonči tak se jen nejistě usměju a když se Leshya zeptá jestli mám otázky tak hodím nejprve pohledem po ostatních.."Nejsem válečník.....ale..."Svezu se z hromady a za pomoci hole popojdu ke stolu a vezmu si kus chleba "Překvapuje mě...že to ten váš Loghain přežil.....V mé zemi...ti kdo vládci slouží umírají dřív než on... a po jeho boku....A pokud šedí strážci zradili......tak jaktože zemřeli spolu s tím vaším králem....? A ten Loghain je tu a hlásá o svém hrdinství...A s kým tedy u Ostragaru král bojoval?" Pohodím s chlebem v ruce..."Na to, že by si měl mít oči otevřené abys chránil svět před zlem templáři.......Se až moc necháš zaslepovat něčím co ani nevidíš....."Nakloním hlavu na stranu a opřu se o hůl"Nebo mi chceš říct, že Šedí strážci zaútočili na krále a Loghain se na to díval a pak v klidu odešel?".

"Děkuji...."Pronesu ale očividně mi to prohlášení k tomu co chci udělat nesedí tak jak by mělo. Vezmu si do pusy kousek masa a zeleniny a přikousnu chleba....Chvíli přežvykuju a čekám co z templáře vypadne....Musel sem něco říct....zkusit ho aspoň nalomit...."Tenhle jazyk je hloupý....nedokáže vyjádřit spoustu věci...
 
  Emoa Aba   Postava není přítomna 3.5.2014, 17:13:53
Nejraději bych odešla s mlynářem. Já vím, slíbila jsem, že pomůžu - to ovšem neznamená, že musím být u všeho. Udělám několik nejistých kroků, abych se vzápětí otočila zpět. Templář se probral…teď už je zbytečné odcházet. Čelím jeho pohledu, ale z tváří se mi vytrácí barva. Je toho na mě moc. Odvrátím se. Kousnu se do rtu.

Poslouchám, ale nechápu. Ne dost.

Jediné, co vnímám, je skutečnost, že jsem se dostala někam, kam jsem neměla.
Proč jsem nešla?
Měla jsem odejít s mlynářem!
Nic neslyšet!
Nevědět.


Odklidím se ještě o kousek stranou. Co nejblíž ke zdi…k východu.

Po otázce Strážkyně jen zavrtím hlavou – já žádné otázky nemám.
 
  Dragon   Postava není přítomna 3.5.2014, 12:09:11
Artur jen krátce pohlédne na Krysu a kývne. Jen to. Rychle donese na stůl jídlo - velký talíř se studeným pečeným masem a kousky sýra, druhý talíř s nakrájenou zeleninou a také ošatku s chlebem a nožem. Nejistě pohlédne na ptobouzeného templáře, odběhne ještě pro dva džbány a poháry.
"Půjdu si zařídit něco dozadu..." ukáže na druhé dveře, které z místnosti vedou. Slova Leshyi mu nemohla ujít a pochopil, že pro něj bude bezpečnější, když některé věci neuvidí a neuslyší.

Templář se po zásahu mágyně začíná probírat. Je sice ještě malátný, ale už se s nenávistným pohledem a přísně sevřenými rty rozhlíží po vás. Jen sykne, když pochopí, v jaké situaci je. Pohled mu o něco déle spočine na muži s páskou.

To už se ale pozornosti dožaduje Leshya.
"Setkali jsem se podruhé a já si vážně nejsem jistá, jestli se tentokrát udržím a neutratím tvůj bídný život." prskne na něj.
"Napřed ale potřebuji vědět pár věcí.
Co přesně má Loghain zalubem?
A co se, u zplozeneckého dechu, stalo u Ostagaru?!
Mluv!"


Templář tedy zaměří svou pozornost na mágyni. Ušklíbne se.
"Když mě zabiješ, ničeho nedosáhneš, odpadlice.
Po mně přijdou další.
O co jde Loghainovi? Pomstít zradu? Pomstít smrt krále?
Šedí zradili!

Ty vaše řeči o Nákaze, o Arcidémonovi! Úplně králi popletly hlavu! A jak to dopadlo, no?
Já u Ostagaru nebyl. Ale je celkem jasné, co se atalo, ne?
Loghain tě dostane. Zatím tě chce živou. Ale to se může rychle změnit, řekl bych. Dostane tě a s tebou každého, kdo ti bude pomáhat. Každého, kdo se spolčuje se zrádci."
pohlédne významně na vás.

Leshya nevěřícně zakroutí hlavou.
"Ty tomu všemu věříš...
A o tom, co je zřejmé, co máš přímo u nosu, o Nákaze, pochybuješ...
Vymytý mozku!"
vzteče se.
Začne přecházet sem a tam. Nespokojená, hodně nespokojená.
"Od něj se nic pořádného nedozvím." oznámí vám zachmuřeně.
"Chcete se ho na něco zeptat vy? Napadá vás něco?"
 
  Elkore   Postava není přítomna 1.5.2014, 23:08:45
Sedím na lavici, na tváři lhostejný výraz. Všechno zatím probíhá hladce, možná až trochu podezřele hladce...
Hned jak Leshya zmíní to, že zde nepřespíme, okamžitě se mi ve tváři objeví utrpení a nesouhlas, ale nic neřeknu. Mlčím a tiše toužím po troše spánku.
Artura nemusí ani popohánět, ví co ho čeká když se něco zvrtne, ví to až moc dobře.

Na probuzení templáře se upřímně těším, celkem mě zajímá proč tohle všechno vlastně podstupuji. Sleduji Leshyu, jak se snaží probudit tvrdě spícího chlapa, pak najednou její pohled padne na mě... " Je v jeho zájmu, aby o tom nemluvil, nerad bych, aby se mu něco stalo, že Arture?" Podívám se na Artura a zpět na Leshyu, na tváři se mi objeví úsměv.
 
  Nysving Benkej   Postava není přítomna 26.4.2014, 23:27:01
"To zvládneš...."Odpovím Emoe a ústa se mi zkřiví v úšklebek...zdá se, že se tím docela bavím.

Než vstoupím do dveří tak se trochu opráším a lehce se mlynářovy ukloním na znamení díku.

Templář sedí....a spí....Artur se zdá bude celkem důvěryhodný.....aspoň prozatím...a navíc dostaneme i něco k jídlu...Prsty mi zabubnují o vak s vínem...."Hmm......možná později..."

Chvíli se uvnitř nejistě otáčím a kdyby to nebylo nemožné tak by se dalo říct, že se rozhlížím...Pak si najdu nějaké místo kde se můžu posadit...nakonec si sednu se zkříženýma nohama na haldu pytlů a hůl si opřu o rameno.

Leshya se pustí do probouzení templáře...."No na to se netěším.....možná bych mu mohl říct, že mě taky zajali....A vlastně by to ani nebyla úplná lež...."
 
  Emoa Aba   Postava není přítomna 21.4.2014, 14:17:53
Dál se schovávám za záplavou svých vlasů a raději moc nevykukuju.
„Jistě – poprvé.“
Odpovím slepci. Je mi strašně.
„Nová zkušenost…nové zkušenosti jsou nejlepší….“
Odpovím přiškrceně i Kryse. A je mi ještě o něco hůř.

Začínám být vážně nervózní a není to jen kvůli tahání bezvládného těla. Stal se bezpočet věcí, se kterými jsem nepočítala, a které celou tuhle věc neskutečně komplikují.

Vlasy u obličeje odhrnu až u mlynáře. Až když je templář posazený a opřený o zeď.

Poodstoupím. Promnu si oči a opatrně sleduji, co dělá Leshya.
 
  Leshya   Postava není přítomna 19.4.2014, 22:03:36
Artur nevypadá vůbec nadšeně. Abych pravdu řekla, nedivím se mu. A také je pravda, že je mi to jedno. Jsem utahaná, zraněná, rozhozená a nejistá. Nejistá v tom, co bude dál. Nejraději bych nabídku noclehu přijala, ale slíbila jsem vám, že ještě tuto noc město opustíme.
"Nocleh nebude třeba, brzo zase odejdeme." ujistím pro to mlynáře.
"Pokud máš ale jídla víc, hodily by se nám nějaké zásoby." nadhodím.

Tak ráda bych si chvíli sedla a nedělala vůbec nic. Na lelkování ale není čas. Počkám, až usadíte templáře na lavici a opřete ho o stěnu. Musím ho probrat, musím ho vyzpovídat. A pak můžeme vypadnout.

Vytáhnu jeden flakonek, odzádkuji ho a přidržím templáři pod nosem. Místností se rozline ostrý čpavý zápach.
"No tak se prober!" povzbuzuji ho.
Střelím pohledem po mlynáři a pak se podívám na Krysu:
"Opravdu nebude mluvit o tom, co tady uslyší?
I v jeho zájmu by bylo, aby nevěděl."
 
  Dragon   Postava není přítomna 19.4.2014, 21:51:37
Artue, jak Krysa mlynáře nazval, vůbec nevypadá, že by na něj zapomněl. Naopak, zdá se, že si ho pamatuje velmi dobře. Jen ho pravděpodobně nečekal dnes, v tuto hodinu a už vůbec ne se společností.
Nadechne se a pak zase vydechne. Jako by splaskával měch - spolu s jeho nadějí, že se z téhle splátky nějak vymluví. A tak jen rezignovaně ustoupí ze dveří, abyste mohli vejít. Pak je za vámi rychle zavře. Měří si vás zkoumavě a nedůvěřivě, nejvíc templáře, kterého vlečete mezi sebou, protestovat si ale netroufne.

Uvede vás do větší místnosti, která slouží stejným dílem jako kuchyně, jídelna a asi i hlavní společenská místnost, srdce celého domu.
Pláty kamen ještě prosvítají žhavé uhlíky, které místnost ozařují zlověstnou rudou barvou.

To Artur rychle napraví, když zapálí knoty svíček ve svícnech na stěnách a na velkém bytelném stole.
"Posaďte se..." zabručí mlynář.
"Něco k snědku hned nachystám, pokud bude stačit něco studeného...
Vyspat se můžete nahoře v mlýnici...
Žádnej přepych, ale bude to muset stačit..."

Vydá se ke kamnům chystat jídlo.
Neptá se, to je celkem dobré.
 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23] 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2019 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.