abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Verze 1.2:Vešel do služby nový update Abarinu. Co si myslíte o změnách a jaké další byte navrhli, případně něco přestalo fungovat? Nová verze.(Oblíbit)
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky.
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM.(Přidat do záložek)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Rodinné záležitosti ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Isara   Postava není přítomna 18.12.2015, 18:14:53
Zařídit těch pár nezbytností v Klokočí nějaký čas stálo, ale nakonec se nám podaří dostat do Jedlové už kolem poledne. Pokud někdo není zvyklý trávit v sedle více času, či zdolávat tímto zůsobem delší vzdálenosti, může jej střídání chůze, cvalu a klusu s pěší chůzí po boku koně poněkud zarazit. Jediná krátká pauza během dopoledne se též může zdát poněkud málo. K tomu, abych na tu chvíli povolila koni podbřišník, snědla jablko a přečetla další stránku či dvě v deníku však zcela postačí.
Najít převozníka nebylo těžké. Nejprve si objednám oběd a teprve poté domluvím převoz naší početné skupiny, vyptám se na cestu a dokoupím zásoby na další cestu, neb s večeří ani snídaní někde u stolu počítat nemůžeme. Teprve poté se pustím do jídla, které mi mezitím přinesli.
Možnost prodat koně nám přijde vhod. Směnit jen těžko vypočitatelné čtyřnožce, kteří toho nemálo sežerou, za o dost skladnější váček rubínů nám ušetří síly i čas. Ne všichni ve skupině jsou natolik zdatní jezdci, aby nám střídání koní mohlo přinést benefit. A pokud by to zvládali lidé, je otázka, zda by totéž vydrželi oba psi, kteří nás z Klokočí následují.

Odpoledne se nese v podobném duchu, jako předchozí cesta. Jen se víc snažím vybírat cestu pod korunami stromů. Zastavujeme poblíž vodních toků, pokud je to možné, a vždy jen na chvíli. Během jediné delší odpolední pauzy věnuji část svého času poněkud zvláštně vypadajícímu cvičení, které vám též doporučím. Trochu se protáhnout je nejlepší způsob jak předejít ztuhlým svalům a křečím, které celodenní pobyt na hřbetě koně často přináší. Když jsme v sedle ještě při západu slunce, někteří z Vás mne dost možná nenávidí. Během soumraku pak hledám vhodné místo na přenocování pod otevřeným nebem. Tedy spíš pod skalním převisem nedaleko cesty.

Obstarat koně a dřevo na oheň, najíst se... Je toho hodně, na někoho možná i moc. S přibývající tmou je i na mně znát hlásící se únava. Se Shanwyn, Tavalem a Tapou se podělím o hlídky, nebudou-li nic namítat a bez zbytečného otálení se uložím ke spánku na ovčí houni.
V rámci své hlídky, poslední před východem slunce, stihnu vše nač jsem zvyklá, včetně přípravy čaje pro všechny, kdož budou mít zájem. Přeci jen, v pět ráno je ještě docela dost chladno. Patří-li někdo z vás mezi ranní ptáčata, může mne zastihnout sedící se zavřenýma očima mimo světlo ohně. Nevypadá to však, že bych spala. Během dalších šesti hodin máme jen jednu delší pauzu. Ellon už je pomalu na dohled a nás tlačí čas, ať už si to uvědomujeme nebo ne.

“Navrhuji dát si oběd a pak najít vhodné ubytování.“
“Ne v hostinci, ale někde v soukromí, kde můžeme ustájit i koně a nebudou tam vadit psi.“


Pronesu tak nějak do pléna, zatímco se blížíme k Jižní bráně.
Možná jsem až poněkud paranoidní, ale opatrnosti není nikdy nazbyt. A pokud nás nenapráská první bezdomovec, který si nás všimne, máme jistou šanci, že naše přítomnost v Ellonu ještě chvíli zůstane bez povšimnutí.
 
  PJ - RZ   Postava není přítomna 5.11.2015, 17:08:02
Tak jste vyrazili do Ellonu a ....

Né, moment, tak rychlé to vážně nebylo. Nějaký čas vám ještě zabralo dojednat věci ohledně Havranova pohřbu a Isara si taky neodpustila vypovídat stráže nad bránou ohledně vzhledu její hlavní podezřelé, dívčiny, která tu byla s dvěma průvodci zhruba dva týdny před únosem baronessy. A samozřejmě, i vzhledu těch dvou. A rovněž samozřejmě, výslech nic moc použitelného nepřinesl. Což, a to už zase tak samozřejmé není, spíš skoro překvapivé, Isaře zas tak moc nevadilo.

Zamířili jste proti proudu řeky a už za čtyři hodinky svižné jízdy jste byli u přívozu, u kterého vyrostla malá osada Jedlová. Těch několik chatrčí, zbudovaných překvapivě hlavně ze smrků, by vám nestálo ani za pohled, jenže ... jste tam dorazili v době oběda. Přestože vaše individuální plány na oběd se můžou jevit důležité, důležitější se nakonec ukázal obědový plán převozníka.

Toho jste objevili v jedné z chatrčí, která sloužila jako místní ... no říkejme tomu hospoda. Isara se dala do handlování ceny za přepravu vás i všech vašich koní, včetně těch ukořistěných, Tavalo se mezitím posadil ku dvojici hrající v kostky. Ta vyhrávající část dvojice se představila jako Hans Fridrich de Springer, koňský handlíř. Slovo dalo slovo a najednou jste vy byli o víc než jen pár zlatek bohatší a Hans si připsal do svých aktiv vámi získané kořistní koně. O ty jste pak navíc měli levnější služby převozníka.

Na druhém břehu jste pak opět nasadili solidní tempo směrem na Elon. Když k tomu přičteme absolutní minimum zastávek, jízda do soumraku a start další den hned za úsvitu... řečeno ve zkratce, vaše zadnice jsou solidně naklepané. Na druhou stranu, takhle rychle by vás v Ellonu nikdo nečekal. Tedy... jestli vás někdo čeká.

K branám Ellonu přijíždíte někdy po poledni a díky tomu tak máte asi ideální světelné podmínky na obhlížení slavného a starobylého univerzitního města. A je na co koukat. Město se rozprostírá kolem centrálního kopce, na kterém stojí jeho dominanta, Ertonova fakulta, kde, jak se všeobecně ví, sídlí vedení Univerzity. Ono popravě tohle je taky všechno, co se ví o tom, co se ve vysoké mramorem obkládané věži děje. Věž samotná je samozřejmě úchvatná a je nádhernou ukázkou staré elfské architektury.... postavené lidmi a navíc o polovinu mladší, než na co vypadá. Nicméně i ta polovina představuje asi 400 let a kopie ne-kopie, věž je to prostě úchvatná. K ní jsou nalepené další a další budovy, někdy těžko říct, kde jedna končí a druhá začíná. A kolem tohoto slepence, tohoto vrabčího hnízda, se rozkládá město, jež žije z Univerzity a pro Univerzitu. Ve všech významech. Najdeme tu tudíž sklárny zaměřené na laboratorní sklo, najdeme tu papírny i rytce zdobných ornamentů do kůže, najdeme tu ovšem i krejčí a švadleny, kteří ušijí cokoliv a čím méně látky na to spotřebují, tím je to dražší, dále výrobce šperků, malíře, sochaře (koneckonců, i zedníky a tesaře, že ?) a tímto stylem můžeme dojít až k prostitutkám a prostitutům. A celý tenhle kotel svírá pás hradeb, mohutných, efektivních a přesto postavených hlavně kvůli efektu. Protože přes veškerou blbost lidskou, blázen, který by na město plné čarodějů a alchymistů regulérně zaútočil, se ještě nenašel.

Je 31. , krátce po poledni a vy přijíždíte k jedné ze tří městských bran, zvané, bůhvíproč, Jižní. Ranní špička trhovců už pominula, takže provoz je spíše mírný a kontrola u brány celý proud moc nezpomaluje.
 
  Isara   Postava není přítomna 27.10.2015, 12:25:37
Osedlat tolik koní přeci jen chvíli zabere a tak se někteří mohou pár chvil slunit či si jinak užívat brzkého rána na vsi.

Nakonec se však z útrob stájí vynořím s menším stádem koní. Stranou pak vedu za uzdu i ryzku obtíženou mimo sedla i mými zavazadly.
Ještě na okamžik se omluvím a zmizím kdesi v útrobách vísky, abych zařídila Havranův pohřeb.
 
  Tavalo   Postava není přítomna 25.10.2015, 8:07:22
Zaslechnu výčet zlatek, které má Tapa zaplatit a krev se mě začne vařit. Ten všivák si takhle bez ostychu nadiktuje, co mu má Tapa platit? S kým si sakra myslí, že mluvi?! Hodím po Tapovi tázavý pohled, který říká jediné: Mám se o to postarat?

Pokud uvnitř při placení proběhne vše v pořádku, vyrazím ven za Isarou, která mě prve požádala o pomoc ve stájích.
 
  Isara   Postava není přítomna 14.10.2015, 2:17:11
Naiřina invektiva mne zastaví v půli kroku. Kdo by však čekal, že po dívce střelím rozzlobeným pohledem, těžko by se mohl více mýlit. V mých očích je zájem, když se k blondýnce otočím, a na rtech mi hraje lehounký úsměv. Ten však vzápětí nepatrně pohasne. Nakloním hlavu k rameni prohlížejíc si tu neohroženou bosorku, která se nedala zastrašit a konečně vystrčila opravdové drápky. Co na tom, že s nimi zatím ještě neumí pořádně zacházet...

“Touché!“

Ocením Naiřin povedený pokus nejen slovem, nýbrž i nenápadným přikývnutím. Krátce se odmlčím, abych onomu okamžiku dodala na významu.

“Cokoliv Tě v životě potká, můžeš k tomu efektivně zaujmout pouze dvě stanoviska: Buď to přijmout a smířit se s tím, nebo to změnit – pokud to dokážeš...“

Mrknu na dívku a usměji se, skoro jako by to byla výzva. Bez dalších okolků se otočím a vyjdu ven, abych vzápětí zamířila do stájí, kde již jistě netrpělivě čeká má klisna.
 
  Shanwyn   Postava není přítomna 19.9.2015, 11:59:57
Hádky postupně utichali a spíše to bylo už jen takové popichování. Přesto tu nebyl úplný klid. Když konečně Tapa rozhodl, že pojedeme dál docela se mi ulevilo. Tohle místo nebylo nic pro mě. Asi bych tu dlouho nevydržela a musela někam utéct. Někam hodně daleko. Ale ne bez Tapy.

Rychle si sbalím všechny věci, které jsem si vzala a navíc tu kuši, která tu zbyla po atentátnících na Isaru. Tapa se rozhodne, že všechno zaplatí. Kývnu tedy souhlasně hlavou a věnuji mu krátký milý úsměv. Zvednu se od stolu a vyjdu ke dveřím. Když je otevírám ještě se otočím k ostatním.
"Počkám venku. Zatím připravím a přivedu naše koně."
Po těchto slovech se na patě otočím a vyjdu ven.

Venku se zatím udělalo hezky a i sluneční paprsky začali mít větší sílu a příjemně mě zahřívali na tváři. Dojdu v poklidu ke stájím a začnu připravovat naše koně. Ujistím se, že sedla jsou pevně připnuta a popruhy nejsou nějak poškozené. Stejně tak i uzda. Nakonec dojdu ke své klidně. Pohladím jí po šíji a v postraního vaku vyndám jedno jablko a nakrmím ji. Potom k se ní přitisknu.
"Občas mám pocit, že mi dobře rozumíš jenom ty holka." Něžně ji hladím po krku. Když s tím skončím, což netrvá moc dlouho vezmu uzdu od mé klisny i od koňů Tapy a Nairy. Pomalu s nimi dojdu před hospodu, kde čekám, až vyjdou a budeme se moci vydat po stopách, které jsme zatím dokázali sehnat. Nebylo to zrovna moc, ale bude nám to prozatím muset stačit. Tato skládanka bude asi hodně složitá a bude trvat než baronesu najdeme.
 
  PJ - RZ   Postava není přítomna 12.8.2015, 15:50:05
Zatímco někteří z vás už míří ven na vzduch, na Tappovi je, aby vyrovnal účty s Marvinem. Ten na jeho pokyn přikývuje a pak chvíli v hlavě sumíruje.

"Pět zlatých. Zlatka za jídlo a nocleh, 3 za to, že jsem slyšel Julču, jak se baví s tím cizím chlapem, co si ji zaplatil, že s ním uteče. A zlatku, kterou mi dala Julča za to, abych mlčel a kterou mi táta zabaví.


Hlas má klidný, jako by sám věřil tomu, co právě řekl . Chvíli čeká na případné námitky a pak sám navazuje :

"S těma třema nevím, moc jestli vám pomůžu. Ti dva byli oblečeni normálně, na cestu. Doublety, nohavice, žádné roztrhané ale ani to nesvítilo novotou. Tesáky. Jeden měl koňský cop, ale jinak nevím moc, co by vám nesedělo na každého druhého, koho potkáte. Ona měla doublet taky, červený a zelené nohavice, podle mě zbrusu nové. Červenohnědé vlasy, delší. Byla hezká to jo, ale jak říká táta, která mladá holka není... Ale zněla jinak. Trošku jinak." Marvin naznačil výrazem a rukama nejistotu či neschopnost to líp specifikovat. Dál neříká nic, vyčkává asi na další dotazy. A na peníze.


Venku mezitím zavládl poměrně dost hezký den, takže cesta by mohla být příjemná. Tedy... tak příjemná, jak jen při vašem všeobecném přátelství je možné.

 
  Tavalo   Postava není přítomna 7.8.2015, 8:56:30
Na Tapova slova ohledně balení zareaguji pouhým kývnutím hlavy. Ne, že bych se nějak dvakrát vybaloval... Blikne mi hlavou myšlenka, když se pomalu zvedám od baru. Jakmile se Tapa ozve s tím, že hodlá platit za všechny, otočím se k němu: Díky, vědět to, dám si něco víc. Rozesměji se a mrknu na Tapu.

Otočím hlavu směrem, odkud slyším hlas Isary. Tak balit, nebo pomáhat s koněm? Nicméně se usměji na Isaru: Milerád. Prohodím, nijak kousavě. Ostatně, z místního osazenstva bude ta nejpříjemnější. Paradoxně.

Déle už nepřemýšlím a vyrazím za Isarou do stájí pomáhat s osedláním koní. Tak nějak tuším, že u sedlání koní stejně nezůstane...
 
  Naira Luas   Postava není přítomna 3.8.2015, 9:49:50
„Nuda je známkou nízké inteligence…“
Pronesu odměřeně.
„A pravidla téhle hry jsi určila ty, už když jsi předvedla to divadlo na schodech.“
Dodám a zvednu se.

Po svém opatrovníkovi střelím nenávistným pohledem. Rozhovor za dveřmi jako by nebyl. V tuhle chvíli jako by neexistovaly žádné city. Je tu jen nenávist. Čistá a opravdová. Nechci tu být a nechci, aby ten chlap řídil můj život. Od teď už nikdy.

Nadechnu se a vyjdu ven, příčí se mi, že je to stejný směr kudy jde i Isara, ale nutně potřebuji na vzduch.
 
  Isara   Postava není přítomna 22.7.2015, 15:01:48
Vložím do úst poslední kousek slaniny a sýra, přikousnu chleba a přežvykujíc naslouchám bardčině sdělení. Lehounkým přikývnutím dám najevo, že jsem její slova zaznamenala a pak s náznakem zvědavosti stočím pohled k Tavalovi, jež ženě oplácí její úsměv, však jméno svého otce nevysloví. Pousměji se.

Přikývnu na Tapova slova a začnu sklízet věci ze stolu. Kuši přenechám Shan ochotně, a to včetně šipek, bude-li o ně mít zájem. Cennější kousky pak pečlivě ukládám do svých zavazadel.

"Popis těch tří a zda měli koně, prosím," připomenu příteli, nač je třeba se mladíka u baru vyptat, než opustíme tenhle bohy zapomenutý kout království.

"Ne, nudím se," odpovím Naiře popravdě.

"Doufala jsem, že budeš chytřejší, nebo alespoň nebudeš opakovat chyby, na které jsi byla upozorněna," dodám s lhostejným pokrčením ramen a zvednu se od stolu i se svou bagáží.

"Tavalo, jdu připravit koně, pomůžeš mi?" houknu na mladíka a nečekajíc na jeho odpověď vykročím ke dveřím.

Přeci jen nás mimo sedlání Divé čeká i další sedmička čtyřnožců a to nějaký ten čas zabere.
 
  Tapa Luas   Postava není přítomna 4.7.2015, 13:04:22
Naira nakonec souhlasí s naším dalším cílem cesty, mluví celkem rozumně, ale takovým způsobem, že se mi to moc nelíbí. Ale opravdu tady nemíním teď.

"Fajn..." kývnu tak nějak vám všem.
"Vyrazíme."
Opravdu to tady nemíním natahovat. Sice cestování není mou oblíbenou kratochvílí, ale pořád lepší než to, co se odehrává tady.

Já jsem vlastně připraven, vybalit jsme jaksi ani nestihli, stejně tedy i Naira a Shan.
Podívám se tedy na Isaru a Tavala:
"Mohli byste se sbalit?"

Sám zajdu za tím klukem, co jediný tady zbyl.
"Srovnám účet.
Za všechny."
 
  Tavalo   Postava není přítomna 26.6.2015, 10:03:39
Po té, co vyjádřím svůj názor, nebo tedy odpovím na věci kolem svého otce jen mlčky sedím.

Isara, jako vždy, shrne naše možnosti a nabídne, že bychom měli vyrazit do Ellonu. Kamkoli, hlavně už se pojďme hnout. Pokrčím rameny nad nabízeným směrem naší cesty.

Shanwyin pohled, který mi věnuje při zmínce otcova jména jí oplatím, usměji se na ní a pokrčím rameny. Zjevně nemám nejmenší touhu jeho jméno vyslovovat. Jakoby to bylo buhví jak důležité. Zatvářím se kysela.

Další slova, zejména výměna mezi Isarou a Nairou už nijak nekomentuji. Když pak začne Naira mluvit o husičkách, jen se zhluboka nadechnu, vstanu od stolu a zamířím k baru. Sednu si na jednu ze židliček, nebo se postavím před pult a opřu se na něj. Tohle bude dlouhé ráno. Dlouhý den. Kroutím sklesle hlavou a dívám se nikam.
 
  Naira Luas   Postava není přítomna 21.6.2015, 11:06:50
I moje trpělivost má své hranice. A můj pěstoun ji svým „Jsi moc zaujatá sama sebou, má drahá.“ právě překročil. Semknu rty. Když nic jiného, mohl mi alespoň říct, kdo je Tavalův otec. Ne – on si bude hrát na…já vlastně nechápu na co - a proč - si takhle hraje.
Tak tohle je konec. Musím pryč. A to znamená…
„Je více než zřejmé, že musíme vyrazit na Ellonskou univerzitu.“
Ozvu se.
„Vedou tam nejsilnější vodítka…a je zbytečné pátrat po otci, který může být téměř kdekoliv… vždyť ani tak nám nemusí poskytnout žádné klíčové informace…“
Mluvím vážně a vypadám …no nesmiřitelně. Tohle divadlo už mi úplně stačilo.

Přesto se ještě otočím na Isaru.
„Cítíš se teď lépe, drahá?
Když se tu naparuješ jako kterákoliv husička, se kterou se denně setkávám na univerzitě, a která má neskonalou potřebu zdůrazňovat své postavení?
Pokud by někomu prospělo hraní si s dětmi služebných, jsi to ty.“

Zakončím.
 
  Shanwyn   Postava není přítomna 11.6.2015, 21:06:51
Zdá se, že Tavalův otec má nemalé jmění, podle toho, že se může skrývat hned na několika místech.

Hádka, která se dál rozprostírá mezi Isarou, Nairou a dalo by se říci i Tapou mi na dobré náladě moc nepřidává a začíná to být vidět na pomalu se vraštícím se čele. I v mých smaragdových očích jako by se mihly malé záblesky.
Přesto jsem si uvědomovala, že jakékoliv se zapojení do téhle záležitosti by na situaci nic nepřidalo. Jak znám Tapu, musí se hodně držet, aby nevybouchl.

Když se zeptá Isary, kterou cestou se vydáme, rusovláska ani na vteřinku neváhá a rozhodne s cestou do Ellonu. No dlouho jsem tam opravu nebyla. Naposledy dneska brzy ráno, když jsme se vydali sem.
"Mezi vyššími kruhy se umím dobře ztratit. Mám tam pár, no řekněme známostí. Možná by mohli vědět něco více o Tavalově otci, i když jeho jméno mi jaksi uniklo."

Při posledních slovech se zadívám na Tavala, jako bych očekávala jeho odpověď. I když jméno možná bude znát i Tapa, nebo možná Isara.
"V každém případě bychom si měli pospíšit a neztrácet drahocenný čas."

Pomalu se zvednu od stolu a překontroluji si své věci. Velice nerada bych něco zapomněla. V poslední řadě si vezmu kuši, kterou sem položila Isara. V dobrých rukách může být velice nebezpečnou zbraní. A po pravdě já raději vždy bojuji na dálku když je to nutné, než zblízka. Dvakrát mě netěší pohled z blízka do umírajících tváří. Mám však nepříjemný pocit, že tomuhle se na naší cestě asi nevyhnu.
 
  Isara   Postava není přítomna 11.6.2015, 17:03:04
Tavalovo poznámku ocením širokým úsměvem. Když však začne hledat pod stolem onu pomyslnou křišťálovou kouli, vypadám na okamžik zmateně, než mladík vše vysvětlí. Vzápětí se mi však dostane informací, na které jsem se ptala, a tak to nechám být.
Naiřino rýpnutí si vykouzlí na mých rtech pobavený úsměv. Počkám však, než se Tapa vypořádá se sykotem své schovanky. Otázka, která následuje je z těch, které by neměly zůstat bez odpovědi.

"Jednoznačně do Ellonu," odpovím bez váhání.

"Tavalův otec byl před dvěma dny v Meremusu, a to není zrovna po cestě. Zprávu o tom, že jsem vyklouzla z pasti, dostane nejdříve zítra. Takže máme trošku náskok, i kdyby proti nám chtěl podnikat další kroky."

Zdá se, že i bez křišťálové koule či házení si kostkou mám jistou představu o tom, kde se onen muž pohybuje. Mrknu na Tavala a věnuji mu úsměv a pak obrátím svou pozornost zpět k Tapovi:

"Teď musíme najít to děvče, co se vydávalo za Sophii. A až nám zazpívá, budeme o krok blíž k baronesse. Pokud ji nenajdeme, baron se kancléřem nestane. Na to si života své dcery příliš cení..."

Nakonec se otočím ještě na Nairu:

"Věci, ve kterých vynikám, mi vynesly šlechtický titul, několik nabídek k sňatku od urozených mužů nejen z císařství a v neposlední řadě i nemalé jmění..."

Jistě, peníze jsou špinavé, někdy i krvavé a nepochybně kazí charakter, ale já si z toho hlavu nejspíš příliš nedělám. Na okamžik zaváhám, ale pak se přeci jen rozhodnu připojit ještě jedno vysvětlení:

"Skutečnost, že něco není Tvou předností, ještě neznamená, že to Tvé jméno špiní. Jen není moudré to před druhými zmiňovat. Ony ani ty unáhlené závěry Ti moc nesluší..."

I tentokrát je tón mého hlasu klidný a věcný. Není v tom nic osobního a celá tahle "hádka" je pro mne jen způsob, jak předat mladé dívce určité informace. Otázkou je, zda je dokáže v téhle formě přijmout a zpracovat.
 
  Tapa Luas   Postava není přítomna 10.6.2015, 17:58:55
Tavalův naštvaný pohled snáším klidně. Ostatně jsme si vše kolem téhle, pro něj tak osobní a nepříjemné záležitosti, vyříkali. Dívat se a prskat může jak je libo, ale i jemu je jasné, že se prostě v tomhle pátrání setkání s otcem nevyhne.

Mnohem méně klidným mě nechává Naira, i když se to snažím maskovat a zatím, pokud mohu posoudit, celkem úspěšně. Po její invektivě vůči Isaře se na dívku jen přísně podívám, ale nekomentuji to. Isara si s tím určitě poradí sama.

Když ale Naira promluví přímo na mě, nebylo by už mlčení vhodné. I když by to bylo asi zajímavé - jen tak mlčet. Nereagovat. Nechat ji vyvztekat. Jenže tudy prostě cesta nevede. Zdá se, že důvěra mezi námi se rodí opravdu ve velkých bolestech, ale teď jsem v tom opravdu nevinně.

Dívám se na svou schovanku klidně, zkoumavě, zamyšleně.
"Jsi moc zaujatá sama sebou, má drahá. Pak si zajisté nemůžeš pořádně všímat reakcí ostatních. Jinak bys jistě viděla překvapený výraz ve tváři Shan, který jasně ukazoval, že ji nemůžeš počítat mezi všechny, co jsou se situací obeznámeni. Isara tu skutečnost o Tavalově otci ví stejně dlouho, jako já, tedy od našeho rozhovoru nahoře v pokoji.

A za to, že jsem se rozhodl tuhle věc, která se ho osobně dotýká, sdělit Tavalovi v ústraní, se ti omlouvat nebudu."

Tak asi tak...

Obrátím svou pozornost na Isaru.
"Kam bys doporučovala vyrazit nejdřív?" otáži se.
 
  Naira Luas   Postava není přítomna 9.6.2015, 16:39:31
„To umění mlčet taky…žel nevypadá to, že bys v téhle schopnosti nějak vynikala.“
Usměji se na Isaru.
„Obávám se, že věci, ve kterých vynikáš, špiní tvoje jméno víc, než mě hraní si s dětmi služebné.“
Dodám a poznání kousavěji a otočím se na svého pěstouna.
„Jak se zdá i přes tvé ujištění o upřímnosti a otevřenosti je tu celá řada věci, které ostatní vědí a já ne. Budeš tedy tak laskav…“
Poslední slovo téměř zasyčím.
„a řekneš mi víc? Mám totiž pocit, že tvůj rozhovor v ústraní byl pouhé divadlo… protože s touhle situací jsou už všichni dávno obeznámeni…“
Ne – takhle si Tapa mou důvěru skutečně nezíská.
 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55] 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2020 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.