abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Verze 1.2:Vešel do služby nový update Abarinu. Co si myslíte o změnách a jaké další byte navrhli, případně něco přestalo fungovat? Nová verze.(Oblíbit)
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky.
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM.(Přidat do záložek)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Honba za dobrodružstvím ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Riegal Faer   Postava je přítomna 4.2.2016, 20:31:32
Ještě před tím, než jsem zašel do hospody, promluvila na mě Žira. Chvíli na ni koukám a pak se proberu. ,, Jo... Jistě. Jen to rozdej, máš pravdu. "

Pak se mě ještě zeptá Anglino na prsten. Konečně úkol pro mě...

,, Je to prsten knížete D' raguly, z nějakého meteoritického kovu. Zvyšuje ti sílu a vůbec bojovou schopnost. Ale musíš ho každý den, když ho používáš, nakrmit krví. Jakoukoliv krví. To by mělo být všechno...

K lektvarům. Tenhle jeden je rychlost, ta tě prostě řečeno zrychlí na dvojnásobnou rychlost. Působí kolem 10 minut.

A pak tam jsou ještě i nějaké jedy, těm moc nerozumím... Ale určitě je nepijte ani se jich nedotýkejte.
"

Pokud po mě nikdo nic dalšího nechce, odeberu se konečně do hospody...

Ráno se vzbudím nějak moc naráz. Pak vidím proč. ,, HOŘÍ! " , zařvu a co nejrychleji seberu svoje věci. Pak se s nimi vyřítím ven, do bezpečné vzdálenosti. Pak si trochu oddechnu a pořádně si ten požár prohlédnu.

Pak, pokud někdo začne hasit, nabídnu se na pomoc.
 
  Pán Jeskyně   Postava je přítomna 4.2.2016, 20:10:41
V chatrči

Noc jste přečkali v pohodě. Dokonce i Merysol zmohl spánek a nakonec i Žiru. Jen Angelino je svěží jak rybička a po 4 hodinách, ať již vzbudí dalšího na hlídku nebo ne, sám neusne. Co je ale zásadní, ještě před setměním se pořádně zatáhne, začne foukat studený vítr, který lomcuje dveřmi i okenicemi. Začínáte skoro mít obavy, že vám odletí střecha nad hlavou. Navíc začala pořádná sněhová vánice.

V tom se rozletí dveře a dovnitř vběhne veliký muž nesoucí dítě v náručí a hned za ním žena. Nejprve si vás ani nevšimli, ale pouze do té doby, než zakopli o Stopařovu hlavu a muž s dítětem se, jak dlouzí, tak širocí, natáhli na zem těsně vedle Karolíny s Regem. Reg kupodivu ani nevrčí, jen to divadlo zvědavě pozoruje, to platí i pro Stopařův zvěřinec a Bart dokonce běží návštěvníky přivítat.

“šmarjá panno, omlouváme se panstvo…. a damstvo. Nechtěli sme sem tak vpadnout. Ale ta odporná sněhová bouře nás zastihla dřív, než jsme došli ke Starému Korbelu, tak jsme se rozhodli schovat se tady, nenapadlo nás, že tu někdo bude. Nebudete se zlobit, že tu s váma zůstanem, než se to všecko přežene.

To víte, dcera má horečky, jedeme do Questaquy za léčitelem, ale po cestě nás lapkové přepadli a ukradli nám koně. A všecky peníze, tak pokračujem pěšky. U Starého Korbele si od hostinského vypůjčíme nějaké peníze a taky koně, ale teď už tam nedojdem.“


V hostinci

Proti Lótielině návrhu hostinský nic neměl. "Ale jistě madam, klidně hrajte, s tím nemám problém, ale bohužel, zaplatit vám nemohu. Sem lidi nepřilákáte, jsou tu jen cestovatelé, poblíž nikdo nebydlí. Ale ten váš svařák vám klidně nechám na účet podniku. A stejně tak jednu rundu i vašim kolegům."

Z lidí již více informací nedostanete a to ani, když jsou notně ovíněni. Víe toho totiž nevědi, vědi jen, že se děje něco divného, tím to hasne. Také zaslechli pár drbů, ale většinou jsou to žvásty. O Aribeth jako vraždícím maniakovi ani nemá smysl se zmiňovat. Možná by stálo za zmínku, že nemrtví se hodně objevují v okolí Questaquy a Drogadu, v těchto končinách již tolik ne, ale přesto sem tam na nějakého narazíte.

Dříve či později, odeberete se do svých pokojů a jdete spát. Sotva ale usne poslední z vás(Ano, i Zar´farro usne a dnes nezvládne studovat, na to je moc vyčerpaný.), hned se všichni náhle vzbudíte. Alespoň máte pocit, že je to hned. Ve skutečnosti už je něco kolem 3. hodiny ranní.

Z hostince slyšíte křik a za chvilku začnete cítit oheň. Ano, je to tak, hostinec hoří.
 
  Nysilo z Nortree   Postava je přítomna 4.2.2016, 18:15:19
Hlavní téma zbytku dne i večera je Žíra a jak vyřešit tuhle prekérní situaci. A také volba velitele.

I když jsem zvážil všechna pro i proti, stále jsem si nebyl jist jestli Merysol nebo Lotiel. Stopaře jsem nakonec vyloučil.

Nadchlo mě pozorování ostatních a jejich chovaní. Nejdříve, že náš úkol je důležitější než kdokoliv znás a musí být co nejrychleji splněn, aby zemřelo co nejméně lidi, ale pak má někdo problém a všichni zapomenou, proč jsme zde. Typická vlastnost, která z lidí dělá lidi.


“Merysol muže mít pravdu. Definujte mi někdo hřích. Ať už je situace, že dítě neuposlechlo své rodiče nebo někdo někoho zabil, vždy je na to více úhlů pohledů. Takže pokud má Merysol pravdu a já se obávám, že má, tak neexistuje humanoidní tvor, který je bez hříchů. Bohužel nemohu předložit lepší návrh. Když to shrnu, potřebujeme někoho bez hříchu, kterého nemáme. Nebo lektvar, který neumíme namíchat, nebo najít 4 diamanty, které nevíme kde hledat. Ta helma je dílo boží. Tahle válka se týká i bohů, máme důležitý úkol, díky bohům jsme se dostali do Letohradu a získali cenné věci, které nám pomohou v naší cestě. Možná nám pomohou znovu. Tak či tak, souhlasím se Stopařem. Ráno je moudřejší večera.“

Ještě jsme se chvíli bavili a pak šli spát. Jiní drželi hlídku. Až Karolína usnula, potichu jsem promluvil k ostatním, abych jí nevzbudil.

“Karolínu a Zarfara nechte spát, dokud se sami nevzbudí. Tím léčením se hodně unavili a potřebují si doplnit magenergii. Já si vezmu první hlídku s Anglinem a až nastane čas, vzbudíme Stopaře s Merysol. Kdo bude další, nechám na vás dvou. Ale mě vynechejte. Taky si musím doplnit magenergii.“
 
  Anglino   Postava je přítomna 4.2.2016, 12:17:39
Karolinka i Reg se uvelebili a spokojeně usnuli. jen mně se spánek vyhýbá.

"No jo dostal sem schopnost menší potřeby spánku. Vezmu si hlídku aspoň se unavím.Musím se z pod houně dostat tak, abych nevzbudil Karolinku. Reg to určitě zaregistruje. Není hloupý. Pozná, že to Karolinku neohrožuje a určitě zůstane v klidu."

Když stopař navrhne postavit hlídky. vysoukám se z pod houně a dojdu k němu.

"Já se hlásím na hlídku nejsem unaven a nějak se mi nechce spát. Jdi si lehnout a asi za 4 hodiny tě vzbudím nebo toho co bude mít hlídku po mně."

Nebude-li mít nikdo námitek, že si beru první hlídku. Sednu si ke dveřím a zaposlouchám se do zvuků zvenčí.
Občas se protáhnu a přiložím na oheň.
Pokud 4 hodiny mé hlídky proběhnou bez incidentů vzbudím dalšího kdo se přihlásil na hlídku.
 
  Karolina   Postava je přítomna 4.2.2016, 11:19:10
Bylo vidět na všech jak je zmáhá únava. Přemýšlela jsem jak by se Žira mohla napít a pak mě něco napadlo. Došla jsem ke dveřím, kde ležela kupka slámy, kterou ještě nikdo z nás nepoužil a chvilku jsem tam něco hledala. Pak jsem se otočila k Žiře.

" Jako malé dítě jsem se bála vody a tak jsem si vždycky utrhla stéblo a dýchala tím stéblem, možná to půjde i obráceně. Tady máš tři a vyzkoušej to, třeba to půjde, aby ses alespoň trochu napila."

Podávám jí tři delší stébla slámy a svou láhev s čerstvou vodou od Anglina. Počkám, jestli se to povede. Pak si vezmu láhev zpátky a uklidím ji do vaku. Pohladím přítelkyní po rameni.

" Měli bychom se vyspat. I ty Žiro a Merysol, ta chuděra nespala nejspíš dvě tři noci, že mám pravdu. Ráno nás čeká perný den a tak potřebujeme být odpočinutí. Já už sotva stojím na nohách. Postaráte se někdo o krb? Mohla bych si vzít hlídku až nad ránem, prosím? Já teď stejně nejsem moc schopná hlídat. Musím se vyspat. Omlouvám se."

Pak přejdu k naší dece, kde už čeká Anglino. Rek hned zbystří taky. Lehnu si a stočím se do klubíčka. Nechám se přikrýt od Anglina a spokojeně se uvelebím. Reg byl taky přikryt, ale hned se vyhrabal ven a lehnul si ke mě z druhé strany než Anglino. Olíznul mi ruku a pak spokojeně zavřel oči. Usměju se.

" Dobrou noc a vzbuďte mě pak na hlíd.."

Usnula jsem v půli slova, bez starostí o svoje bezpečí. Věděla jsem, že se mohu spolehnout na ostatní. Noc to moc klidná nebyla, zdál se mi podivný sen.

"Ta helma, ne a ne jít dolů a pak jakési ručky na pokyn Merysol helmu zvedly a Žira se zase volně nadechla. První co řekla... děkuji ti velitelko..."
 
  Stopař Talhut   Postava je přítomna 4.2.2016, 8:38:37
Karolína vzala pár polínek dřeva a rozdělala oheň. Chvilku to trvalo, ale postupně se začalo v chatrči oteplovat.

Debata zůstávala stejná. Helma a volba velitele. Anglinově pokusu o vtip se ani neusměji. Nemyslím si, že to bylo dvakrát vtipné. O barbarech se sice všeobecně mluví jako o primitivech, díky jejich zvykům, tradicím a životním stylem života, ale přesto je znát, že zrovna on nepatří mezi ty hloupé. Že nerozumí kouzlům a podobným věcem je celkem normální problém, který má mnoho jiných.
"Dnešek byl dost náročný. A musíme uvažovat s čistou hlavou?? Kdo ji tu má?? Asi nikdo. Zasáhlo nás mnoho ran a tak bych to nechal raději na zítra ráno."

Vezmu si od Anglina jeho kouzelný měch a doplním si vodu. A díky mu ho vracím, či podám někomu dalšímu.
"Hlavně by se měla napít Žira. Jídlo do ní asi nijak nedostaneme, tak aby alespoň měla dost vody."

Potom po vzoru barbara si připravím deku na noc.
"Raději bychom si měli na noc rozdělit hlídky. pokud se tu potuluje více skupinek nemrtvých nerad bych, aby nás přepadli, když budeme všichni spát."
 
  Anglino   Postava je přítomna 3.2.2016, 17:39:12
Když pořád slyším narážky na to, že je třeba zvolit velitele. Přemýšlím kdo by to měl být.

"Někdo kdo by měl dost rozumu a nebyl zatížen povinnostmi.
Nemůže to být nikdo kdo je jen bijec jako já a nebo chráněnec skupiny by neměl vyčnívat z řady."


Pak se zeširoka usměji a zvučným hlasem pronesu.

"Řeknu vám vtip týdne. Barbar se zamyslel."

Počkám jestli pokus o vtip zabral a pak pokračuji.

"Ano zamyslel a vymyslel toto, že podpoří Merysol do funkce velitele.
Budu rád jestli to přijme a nebude se na mne zlobit.


Rychle vyjdu ven, abych nasbíral pár kusů dřeva na oheň a nemusel poslouchat co si o mém návrhu myslí ostatní.

"Určitě si řekli co jsem si to dovolil. Že je to troufalost jak si hloupý barbar dovolil mluvit do tak závažných věcí. jako je volba velitele. No, ale u barbarů to tak funguje každý má právo říci svůj názor."

Vrátil jsem se zpátky, přiložil na oheň a šel si sednout na deku vedle Karolinky a Rega. Přichystám medvědí kožešinu na přikrytí. Pak vezmu svůj kouzelný měch s vodou napiji se a podám jej okolo.

"Naberte si vody co jen hrdlo ráčí a vaše nádoby pojmou v mém kouzelném měchu vody nikdy neubyde."

Počkám až ti co budou chtít si naberou vodu a měch si zase položím vedle sebe spolu s mečem a chystám se na spaní.


 
  Zar´farro   Postava je přítomna 3.2.2016, 16:44:12
Na ceste do hotince premýšlím nad žiry problémem.A napadne mne docela slušná myšlenka. Co to udělat s pomací divadla. Povědět heroický příběh Žiry a helmy a na konec říct, že jen naprosto čistá duše ji může sundat. Děti se pohrnout to vyzkoušet.

Tuto myšlenku, povím před všemi ze skupiny které potkám. Ať už večer či ráno.
 
  Merysol   Postava je přítomna 3.2.2016, 13:37:35

Žira opět vytáhne tu záležitost ohledně nového velení, z čehož mi zrovna příjemně není. A Hra „Najděme si velitele“ je zase zpátky“


“Žiro, sice máš pravdu, že čím méně u té volby je, tím na jednu stranu lépe, ale vzhledem k tomu, že se to týká i Lótiel, nemyslím si, že je zrovna na místě to řešit teď. „


Kája pak zase odbočí zpátky k té helmě, čehož se chytnu i já. “Kájo, jak už jsem říkala, tahat ty děti za námi není šťastné řešení. Někdo by si mohl myslet, že jim chceme ublížit nebo je unést. Takže bych navrhovala, že bychom šli tedy já, Žira a Lótiel. Myslím si, že nejsme takové křehotinky, abychom se o sebe my tři nezvládli postarat. Není moudré, abychom tam chodili ve větším počtu. Budeme jak výprava na draka. Navíc, zvážil někdo možnost, jestli se do těch hříchů nepočítají i hlouposti jako „Ukradl jsem mamince pár pralinek“? To by pak byl pořádný oříšek najít někoho bez hříchu.“


Trochu jsem se pousmála a pohladila Barta, který se zrovna dožadoval pozornosti.


“Jo, vím. Zní to jako hloupost možná…ale pokud se počítá jakýkoliv hřích, pak budeme muset jít sehnat asi nějakého chlapce či děvče do kláštera. Nebo doufat, že z nebe spadne anděl…či jiná čistá bytost nebo tvor bez hříchu.“


Na chvilku se zadívám na Rega a trochu se zamyslím.


“Ještě mě napadla jedna věc. Četla jsem legendu o lektvaru, který dokázal očistit tělo i duši od hříchu. Ten proces, který pak nastal, nebyl zrovna příjemný. Ale tomu dotyčnému to umožnilo zlomit kletbu, kterou právě mohl zlomit jen někdo s čistou duší. Otázkou je, jestli něco takového vážně existuje a případně jestli by to někdo zvládl namíchat. Řekla bych, že to zrovna nebude zrovna lehké.“
 
  Lótiel   Postava je přítomna 3.2.2016, 12:22:07
Usměju se. Je to hospoda, jako každá jiná. Trochu jsem se bála, že to u bude vyvražděné. Zavedu koníka do stáje, odstrojím a je-li tam nějaký podomek, nechám starost o koníka na něm.

“Dobrého večera, přeji.“ Pozdravím, když vejdu do hospody. Věci si položím na zem, někam ke zdi, aby nepřekážely a sama se posadím k Alexovi. U hospodského si nejdříve objednám svařák na zahřátí a pak jen tak sedím, poslouchám o čem se kdo kde baví. Mají strach. Zábava pod psa. Ale když to vyjde, tak s hudbou bude lepší nálada, s náladou přijde víc chlastu a s chlastem povolej jazyky.

U hospodského si objednám něco dobrého k jídlu. Na chvíli se tam staví Riegal a Zar. Ale oba se jen najedí a zase jdou. Riegal spát a Zar do chatrče. Sice mě zajímá, jak je na tom zbytek, obzvláště Žira, ale nahlas se nezeptám. Nemusí všichni vědět kolik nás tu je.

Vybalím loutnu a podívám se na hospodského. “Můžu?“ Zeptám se ze slušnosti, i když se mi snad ještě nestalo, že by někdo odmítl barda, se kterým přichází větší kšefty.

Chvíli nechám loutnu jen tak položenou na stole a pak zahraju první písničku. Spíš jen na upoutání pozornosti. Pak už další volím podle nálady osazenstva. Však vy budete mluvit. Uculím se na ně.
 
  Karolina   Postava je přítomna 3.2.2016, 10:10:21
Teplo vypadá jinak a tak se znovu zvednu, vezmu od Stopaře nějaké to dřevo odnesu ho do krbu a pak ho u zapálím. Dřevo po chvilce začne praskat, jak ho plameny začínají olizovat. Vrátím se zpátky k ostatním a ještě si na chvilku sednu. Na Anglinův dotaz přikývnu a ukážu na deku, vedle které se natáhnul Reg.

" Já se nezlobím, zkusit se má všechno. Samozřejmě, deka je dost velká. Reg se určitě taky rád přitulí, je mu smutno, viď, chlupáči."

Pohladím o a jsem ve střehu, aby náhodou nekousnul Anglina. Jenže Reg ukazuje, že není jen hloupé zvíře, když na něj Anglino mluví, dá hlavu na stranu a pozoruje ho. Pak se koukne na mě a když vidí, že jsem v klidu, nechá se podrbat za ušima, vzápětí se ale odebere zpátky k dece. Bylo to něco jako kdyby říkal: To stačí, nejsem malý vlček. Musela jsem se usmát.

Mezitím začala Žira znova o volbě velitele. Kouknu se úkosem na Nysila, potom na Merysol a na čele mi naskočí vráska.

" Jste moc hodní, že se o mě staráte a chcete mě chránit. Vím proč to je a jsem vám zavázána. Proto mi věřte, že i já se snažím pomáhat, seč můžu a taky poslouchat příkazy velitele. No a k té volbě. Víte, já nemám nic proti Lótiel, ani tady proti Merysol. Opravdu ne. Jak už jsem řekla, myslím si ale, že velitel by měl mít rozhled v boji a zkušenosti s ním. Takže můj návrh zůstává stále stejný. Navrhuji Žiru.

A tím se opět vracím k té helmě. Jak je daleko nějaká vesnice? Pokud je to hodně daleko, bylo by dobré vyjet tam co nejdříve. Musíme se domluvit, jestli by se toho ujmula Merysol a Lótiel a taky pojede Žira s nimi, nebo přivezou to dítě sem? Kdo by jel s nimi, aby je ochránil? Taky Lótiel je v hospodě, takže o tom neví. Co vy na to?"


Mluvím tiše a dost pomalu. Cítím, že už brzo usnu, jsem vyčerpaná tak, že už se mi nechce ani zvednout a přiložit další dřevo. Aspoň, že se už ohřál vzduch, hned je tu útulněji.
 
  Anglino   Postava je přítomna 3.2.2016, 5:36:36
Zkusil jsem Žiře sundat helmu, ale nepodařilo se mi to.

Provinile se podívám na Karolinku.

"Nezlob se. Zkusit sem to musil tak jako ostatní co se o to pokusili."

Pak se stane to, že Žira navrhne rozdělení věcí po mrtvém čaryfukovi.
Bez námitek přijímám lektvary i prsten.

Přitočím se k Riegalovi a řeknu mu.

"Až se vyspíme a zajdeme do hostince na jídlo. Rád bych se tě zeptal jak mám používat ty lektvary a hlavně prsten. A nebo mi to v krátkosti vysvětlíš hned?"

Pak se zeptám Karolinky.

"Až půjdeš spát mohu si lehnout vedle tebe a tvého nového chlupáče?
jen doufám, že nebude proti.Přikryji nás všechny tou medvědí kožešinou a budeme pěkně v teple."


Při těchto slovech se přiblížím k vlkovi který adoptoval naší Karolinku.

"Regu budeme přátelé? Budeme společně chránit naší Karolinku jo."
A za řeči se snažím podrbat Rega za ušima.
 
  Zar´farro   Postava je přítomna 3.2.2016, 1:30:43
Popřeji obyvatelům chajdy dobrou noc, a odcházím.

Sedím na koni a jsem na cestě, v ruce přemýlám zvonek po Bellovi. Moc jsem ho neznal, a tak nevím jak přesně toto používat. Co já s tím jen budu dělat?

Když dojedu do hospody objednám si jídlo a možnost spát na slámě u koní, pak se přidám k ostatním.
 
  Žira   Postava je přítomna 3.2.2016, 0:31:36
Když dojedeme k hostinci, ještě je světlo. Tam se dohadujem, kdo kam půjde. V tom se najednou ozve zvláštní zvuk. Jsem natolik vyčerpaná z té přilby, že se ani pořádně neleknu, ale to neznamená, že mě neodrovná, co se stalo. Nysilo to vysvětlí jako, že to se alchyistům stává. Ne, že by mě to příliš uklidnilo, ale na to, abych to komentovala, jsem příliš slabá. "Jak, že se to stává alchymistům, to mi někdy musí někdo vysvětlit. Chudák Bell."

Když ho jdem pohřbívat, snažím se pomoci, co to jde. Ale ve skutečnosti to příliš nejde.

Pak Riegal chce sebrat jeho věci. Přijdu za ním. "Myslím, že bychom si to měli rozdělit, kdo co potřebuje. Ten zvonek bych třeba dala někomu, kdo neumí vyvolávat elementály, třeba Zar´farrovi. A ten železný prsten Anglinovi, díky němu bude silnější a lépe bude plnit funkci meče skupiny. Lektvary si ty dovedeš vyrobit sám, taky bych je dala někomu, kdo je lépe využije. Ideálně ty na rychlost rozdělila mezi Anglina, mě a Alexandra, ten zbytek nepoznám."

Pokud Riegal nic nenamítá, to co jsem vyjmenovala také předám. Sama si nechám tři lektvary rychlosti, Anglinovi dám 4 a Alexandrovi také tři. Prsten knížete D´Raguly dám taktéž Anglinovi. "O tomhle prstenu mi vyprávěl Attylloe, díky němu dokážeš lépe zasáhnout své nepřátelé, ale má to nevýhodu, potřebuješ ho krmit krví. Ale myslím, že to pro tebe nebude problém, poslední dobou je krve všude dost. Víc toho bohužel nevím, to musíš na Riegala."

V chatrči

Přilbu se mi pokusí sundat Kája, poté i Anglino a Zar´farro, bohužel neúspěšně. Ale Kája přijde s řešením. "Dítě mi to musí sundat. No to je super. Takže budu ještě strašit děti." Poslouchám návrhy, co padají a nakonec odkývu, že si to nechám sundat nějakým dítětem. Ty diamanty mě zajímají, ale bohužel, skutečně nevíme, kde je hledat, takže to teď nemá smysl řešit. Tak holt, do té doby budu muset bojovat bez helmy.

Když Nysilo vyzkouší říct někomu pod hypnózou, aby mi přilbu sundal(pokud to vyzkouší), také neuspěje. "Škoda, to mohlo vyjít."

Když Stopař navrhne rozdělání ohně, velmi unaveně odpovím. "Klidně, ale já vám už nepomůžu, omlouvám se, jsem úplně grogy." Pak už se zmůžu jen na to, abych si vytáhla houni, pořádně se do ní zabalila a někde poblíž Nysila si lehla. Ještě nespím, poslouchám, o čem ostatní mluví a čas od času odpovím.

"Tak a co s tím velitelem, přemýšleli jste nad tím? Já si myslím, že Nysilo na to je dobrý, ale je pravda, že kdyby se více soustředil na kouzlení a na to, v čem je skutečně dobrý, byl by užitečnější. Myslím, že nejideálnější by rozhodně byla Kájá, ale jak říkal Stopař, Káju bychom měli chránit jak jen to půjde, a tím, že by byla velitel, byla by příliš na ráně. Stopař je zase výborný průzkumník, ale velitel by měl být společně se skupinou, taky myslím, že bude užitečnější když na nás nebude tolik vázaný. Z těchto důvodů mi jako nejideálnější volba přijde Merysol nebo Lótiel. Vím, že už jsem to říkala, jen jsem to chtěla trošku shrnout a slyšet vaše názory.

Když je nát takhle míň, nebudem se tolik hádat a pak to dořešíme s ostatními, a to už budem vědět postoje sebe navzájem. Myslím, že tím předejdem zbytečnému zdržování."


Ať se snažím, jak se snažím, nemohu usnout. Jsem úplně vyčerpaná a přesto prostě neusnu. Nejspíš to dopadne tak, že si celou noc budu povídat s Merysol, popřípadě s někým jiným, kdo zůstane vzhůru. Ještě, než všichni usnou, vyprázdním obsah kapes a někomu to dám, Nysilo je zatím velitel, tak jemu. "Tohle měl u sebe ten chlápek v rudém. Myslím, že t bude magické, radši jsem to vzala, aby to nevyužil někdo jiný třeba proti nám." Jedná se o Kulatý přívěsek s rubínem uprostřed a o zlatý prsten s nápisy po obvodu.
 
  Alexander   Postava je přítomna 2.2.2016, 22:57:23
Jedeme až k hostinci. Cesta už je poměrně klidná, a nic zvláštního se nestane. Tedy alespoň ne do doby, než dojedeme k rozcestí.

Tam začnou dohady kdo kam půjde. Když vidím kolik lidí se chce nahrnout do něčeho co bylo označeno jako "chajda" tak tam už asi tak budou mít málo místa, takže popojedu ke skupince která cestuje do hostince. "Do hostince jdou tři lidi.. A z toho tři kteří nebyli zranění.. " pomyslím si, ale nic neřeknu. Jako obvykle. Jen malinko nakloním hlavu na stranu a prohlédnu si Žiru, která má sobě stále přilbu.

Rána. Jelikož jsem na koni nemám kam uhnout a tak se jen skrčím, a cuknu uzdou načež koník poskočí slušný kousek na stranu. Během vteřiny už v ruce svírám jílek katany... Ale nebezpečí nikde.. Tedy alespoň ne viditelné. Ale něco tu bude, jelikož Bellovi to moc neprospělo. To mě moc nerozhodí. Spíš mě udiví to, že ostatní to berou taky dost v klidu. "To se tohle stává často? nebo to naplánovali? Nebo co se sakra stalo? Jsou zhrouceni když umře někdo z vedení armády, ale když jim exploduje někdo před očima tak nic? Něco tu nehraje.." pomyslím si, když pomalu s mírně zamračeným výrazem opět zasouvám katanu zpět do pouzdra.

Pak už se vydáme opačnými směry.

K hospodě dorazíme za nedlouho. Ustájím koně, a vejdu dovnitř, načež řeknu hospodskému aby se o ně postaral, a objednám si něco teplého k jídlu, načež si sednu ke stolu pro tři. Riegal tu sice moc dlouho nezůstane, a hned jde do pokoje. Já však poslouchám co se povídá okolo. A již ze zvyku si všímám každého detailu…
 
  Karolina   Postava je přítomna 2.2.2016, 22:03:07
S obavami v očích sleduju Anglina, jak bafne do svých rukou helmu a snaží se ji sundat. Naštěstí to udělal nesmírně něžně, na barbara, takže jí neutrhnul s helmou i hlavu. Usměju se na něj.

" To nepůjde, víš, to drží kouzlem na to nejspíš nebude potřeba síla."

Pak se ozve Nysilo a trochu mi vyrazí dech ta možnost, o které mluví.

" Veliteli, zajímavý návrh. Já... obávám se, že podvod je taky hřích. To neprojde a pevně věřím, že se žádný dobrovolník nenajde. Nechceme o Žiru přijít, že ne? Chceme jí pomoci."

Konec už říkám nejen veliteli a očima bloudím po ostatních, jako bych je prosila, aby to nedělali. Naposledy se podívám na Stopaře a kývnu.

" To máš pravdu, možná by se oheň hodil, ale abychom tu chajdu nezapálili."

Snažím se rychle Nysilův návrh něčím zamluvit.
 
  Zar´farro   Postava je přítomna 2.2.2016, 20:50:11
Když Bellovi bouchne hkava, jen pokrčím rameny. Už jsem to videl tolikrát. Na akademii to nazívali kebula finito.

V chalupě znovu projdu všechna zranění, o kterých vím, a to u všech přítomných. U Žiryzkusím zatáhnout za helmu.

Když mám vše hotovo odjedu do hostince.
 
  Riegal Faer   Postava je přítomna 2.2.2016, 19:52:18
Nevejdu do hostince. Kousek před dveřmi mě zastaví zvuk, o kterém mě Maya učila. Bleskurychle jsem se otočil, ale nestihl jsem to.

,, Kurva! Tohle se nemělo stát..." , zakleju jak pro to, že se to stalo Bellovi, tak proto, že jsem tento nevysvětlitelný jev neviděl.

Bohužel, jedna ze stinných stránek alchymie. Aspoň že se to nestalo mě. Ale stejně... Věčná škoda, že jsem byl zrovna zády.

Už se nedá nic dělat. Když se k tomu nikdo nemá, posbírám jeho věci, všechno kromě rachejtlí a vezmu si to. On to už nebude potřebovat a ostatní to nechtěj, ani by to snad nevyužili.

Mlčky, trochu v zármutku, pomůžu s pochováváním a pak se konečně odeberu do hostince
 
  Nysilo z Nortree   Postava je přítomna 2.2.2016, 19:09:30
Nekteri jdou do hostince jini do chatrče. Ja jsem se rozhodl jit do chaty. Jeste nez jsme vyrazili, vidim jak se Bellovi nafoukla hlava a prakskla, nemohl jsem tomi zabranit. Sotva jsem stihl uskocit, pred letícími ostatky nebostika Bella. Merysol uz takovy stesti nemela.

"No jo, tohle je stina, nezadouci stranka alchymie." poznamenal jsem sklesle a pohrbili jsme Bella jak nejlepe mohli a vyrazili do chaty.


Vchate se vsichni snazili sundat Zire helmu, zatim marne.

"Obavam se, že nikdo z nas neni čistý, ale mozna bychom mohli toho boha obelstit. Pomoci kouzla se mohu zmocnit mysli jednoho zvas a dam mu příkaz, aby Zire sundal helmu. V dobe trvání kouzla, ovlivnena osoba by mohla byt. "nevina" za pokus to stoji... Nejaci dobrovolnici?"
 
  Anglino   Postava je přítomna 2.2.2016, 17:16:33
Stojím s otevřenou hubou když naštěstí z dostatečné dálky vidím vybuchnout Bellovu hlavu. nejsem potřísněn zbytky jeho hlavy. Nejvíc to schytala Merysol. Prohlásila, že půjde do hostince se omýt a vezme koně do stájí.

"Proč mu bouchla hlava? Asi proto, že ti čáryfukové tam nosí tolik vědomostí o magii a ty se rozpínají. jak je to chudák zvíře chytré. Po smrti pána vycítilo, že Karolinka je ten nejmilejší tvor mezi námi."

Karolinka mne vyzvala abych je následoval dovnitř. Stopař prohlásil, že má tak vytříbené smysly, že kdyby se někdo přiblížil včas nás varuje.

Nevidím důvod zůstávat venku. stoupím do chatrče a jdu se postavit ke zdi poblíž Žiry a Karolinky.

"Proč si tu helmu nesundá a proč shání nějaké dítě? Vždyť to musí být hrozně nepohodlné. Já vím, že mne berou jako velké, silné dítě. Mé city a činy jsou prosté a čisté. Snad se Žira nebude zlobit, když ji zkusím opatrně sundat tu přilbu."

"Žiro proč si tu helmu nesundáš?"

Řeknu s údivem ve hlase přistoupím k ní. Vezmu helmu do svých tlap a co nejjemněji se snažím ji jí sundat.
 
  Merysol   Postava je přítomna 2.2.2016, 16:41:07

Nad Kájiným nápadem, abych tu helmu zkusila sundat já se jen hořce pousměji. ”Obávám se, že to nepůjde. Vždyť…vždyť jsem se přece pokusila zabít…” Omyl, já SE ZABILA. ”Ty jsi byla ta nejčistčí dušika, kterou tu máme Karolínko, takže zítra budeme muset najít nějké dítě. Navrhuji, aby nás šlo co neméně, aby si ještě někdo nemyslel, že snad ty děti krademe nebo jim…chceme něco udělat.”

Nad tou poznámkou, že bychom chtěli těm dětem něco provést se docela ušklíbnu. Celkem se mi nezamlouvá představa, která b z nás udělala bandu úchylů.

”Možná bychom mohli vzít Žiru s sebou a říct, že jí zaklela zlá čarodějnice. A pak nabídnout odměnu, přesně jak jsi říkala. Když s sebou navíc vezmeme Rega a Barta, určitě se někdo chytí. Kolik dětí by si tohle nechalo ujít? Dobrodužství s divokým vlkem a divokým…liščteme.”

Nad představou Barta, coby divoké šelmy, se musím pousmát. Jo. Divokej to on je. Když vidí jídlo.

Co se Stopařova nápadu týkalo, tak jsem jen porčila rameny. ”Pokud proti tomu nemá nikdo nic nemá, pak asi ano. Sice se můžeme …zahřát vzájemě, ale když se v noci ochladí víc, než by mělo, možná si stačit nebudeme.”

Nemluvě o tom, že ne každému by se tahle velká “mazlící” hromada, která by nás měla ochránit před chladem, mohla být příjemná…
 
  Stopař Talhut   Postava je přítomna 2.2.2016, 11:24:16
Karolína se nakonec o mrtvoly postarala a spálila je. Nyní už nás nic nezdžovalo, abychom mohli pokračovat v cestě k hostinci.

Ještě před ním Žira prohlásila, že se vyspí v nějaké chatrči poblíž. K tomu se začali přidávat další. Sám bych sice uvítal teplou postel a jídlo, ale nechce se mi je tu jenom tak nechat. Hlavně Merysol. Vím, že by se o ně Anglino dokázal postarat, ale i tak mám starosti.
"Také zůstanu s vámi. Mám celkem dobré smysly, takže bych nás zavčasu varoval, kdyby se zase něco blížilo."

Když už jsme u chatrče Bellovi najednou vybouchne hlava a několik z nás to ozdobí. Nejvíce Merysol. Já mám na sobě jenom pár kousků, které ze sebe shodím. Reg je z toho hodně na dně. Vůbec se tomu nedivím a jako hraničář dobře vím proč. Zvíře ke svému pánovi tíhne a dělá vše, aby ho chránilo.

Naštěstí to vypadá, že našel oporu u Karolíny, která se ho snažila uklidnit.
"Měli bychom ho alespoň důstojně pohřbít."
Prohlásím a odtáhnu zbytek jeho těla kousek stranou a hledám něco, čím bych do země udělal dostatečnou díru, kam ho potom zahrabat.

Věc ohledně sundání helmy nechávám na zkušenějších. Já sám mám nějaký ten hřích. Hlavně zabíjení orků čistě ze msty.

Po nějaké době se mi povede ať už s něčí pomocí, či samotnému vyhloubit díru a do ní uložím kudůkovo tělo. Zahrabu jej a pomocí malého provázku udělám z klacků něco jako kříž. Zarazím jej na hrob a po chvilce se vrátím zpět k chatrči. S několika dřevěnými klacky.
"Bude dost zima. Měli bychom si udělat malý oheň, abychom se trochu zahřály. Jinak budeme muset spát namačkaní jeden na druhého, abychom se dost vzájemně zahřáli. I když to by dokázali i naši chlupáči."

Rozložím dřevo a čekám, zda k tomu nebude někdo něco mít.
 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163]  [164]  [165]  [166]  [167]  [168]  [169]  [170]  [171]  [172]  [173]  [174]  [175]  [176]  [177]  [178]  [179]  [180]  [181]  [182]  [183]  [184]  [185]  [186]  [187]  [188]  [189]  [190]  [191]  [192]  [193]  [194]  [195]  [196]  [197]  [198]  [199]  [200]  [201]  [202]  [203]  [204]  [205]  [206]  [207]  [208]  [209]  [210]  [211]  [212]  [213]  [214]  [215]  [216]  [217]  [218]  [219]  [220]  [221]  [222]  [223]  [224]  [225]  [226]  [227]  [228] 
Liraell


 

www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2019 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.