abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Abarin opět ve vývoji! Pokud vás zajímá průběh prací nebo máte nápad, neváhejte se ozvat v Nová verze (Oblíbit)

Vážně i nevážně v Zašívárna - SPAM no. 8 (Oblíbit)

Řekněte, co se vám líbí a nelíbí, přidejte své nápady, aby byl Abarin místem, kde se vám líbí Připomínky a nápady (Oblíbit)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Battlestar Fenix ::
družina
stránkovat po:  
 

Lisa Hamilton
17.5.2014
19:48:50
Poslouchám ostatní a je mi jasné, že bez odpočinku se dál nedostaneme, protože rozhovor se už jen tak převaluje líně na jednom místě. Když uslyším Bretonce, že nám pomůže s vyšetřováním později, kývnu.

" To je jasné, že nikdo z nás neuvažoval ani na vteřinu nad tím, že by mu nepomohl s Anauelou. Kdyby se přestal teatrálně předvádět a mluvil k věci, mohli jsme si ušetřit zbytečné řeči. Je to pomalu jako mlácení prázdné slámy. I když, mě to aspoň odhaluje některé odlišné aspekty chování."


Poznámka o přezdívce nebo druhém jménu té malé, mě už ani nepřekvapí. Bylo to nabíledni. Když pak mluví o Erice, pozorně se na něj podívám. Na čele se mi objeví menší vrásky, jak usilovně o něčem přemýšlím. Pak si všimnu pohledu, který hodil Bretonec uprostřed svojí řeči na Brandona a zaslechnu jeho lichotku. Zvednutým obočím dám najevo překvapení. Usměju se na Brandona a pohladím, mu ruku.

Pak ale uslyším Bretoncova poslední slova a podívám se na něj jako bych ho viděla prvně. Trošku nakloním hlavu a pak mu odpovím naprosto klidným hlasem, který nezapře léta cviku.

" Facetus quisque habet diversa. Non hic mihi poculum tea. Budu ve skladu, pokud nemáte jiné místo, kde by bylo soukromí. "

Dokonce vyloudím na tváři náznak úsměvu. Pak se odlepím se svého místa a jdu volným krokem na ošetřovnu. Cestou přemýšlím o všem co jsem se dozvěděla. Rozhodně to chce pořádně si srovnat myšlenky.

Pán Jeskyně
16.5.2014
22:37:07
Bretonec se usmívá a poslouchá.“Ano.“ Přikývne. “Mohl jsem to říci v jedné větě a nebalit to do mnoha a mnoha slov. Ale tuším, že jsi to byl ty, Thomasi, kdo řekl, že mluví tak, jak mu zobák narostl. A mě narostl takto. Nemusí se vám to líbit a nemusíte s tím souhlasit. A to je asi tak všechno co proti tomu můžete udělat.“ Usmívá se.

“S tím vyšetřováním jsme si neporozuměli. Chápu, že je to pro vás důležité. Ale podle mě to teď nemá prioritu. Sam a Fénix je daleko a člověk, který ho má zabít je tady s námi. Až se dostaneme zpět, bude mít smysl se do toho znovu opřít. A já se vám pokusím pomoci ze všech svých sil.“ Rozhodí ruce a dá tak průchod svému komediantství.

“Dobrý postřeh. Jsem rád, že jsi si toho všimla. Elizabeth Carrington je její pravé jméno. Jméno Anauela používala, aby jí nikdo nespojoval se Sam. Toto opatření chránilo obě dvě a řadu dalších lidí. A co bude dál s Erikou?“ Pokrčí rameny. “Buď vydrží až na Zemi a nebo ne. A tam ji snad dokáží pomoci. Je to ještě celý den. Necelých dvacet čtyři hodin. To je velmi dlouhá doba, vzhledem k povaze jejího zranění.“ I když se snaží zachovat klidnou tvář i hlas, nepovede se mu to zcela. Osud Eriky mu není jedno.

“Hovor v soukromí? Nu dobrá, jak si přeješ. Jen blázen by odmítl nikým nerušenou společnost tak...krásné ženy.“ Lehce se ukloní. Pak mrkne na Brandona a vítězně se ušklíbne.

“No, ona ani tak nějak neutekla. Nebo rozhodně neměla v plánu utýct až sem. Prostě stejně jako my skočila v dobrou a nebo špatnou chvíli. Záleží na úhlu pohledu. Takže podle mě. Tady se schovává jen proto, že prostě nemá kam jít. Nemá jak by se spojila s kýmkoli ze svých lidí. Ale dost hovorů. Běžte si dát sprchu, kdo chcete a pak spát.““A my si půjdeme vyřešit tu orální záležitost.“ Usměje se a pohne sebou ke skladu.

Kathryn Prescott
15.5.2014
10:10:54
Každý má na Zemi svůj vlastní názor. Jedině snad Suzane sdílí moje nadšení. Koukám po ostatních a poslouchám dál plynoucí hovor. Informace o té dívce mi přijdou zajímavější a zajímavější.
“Tak dokáže vycítit cylona, no páni. Šikovná.“ Teď už mi začíná docházet, proč ji každý tak moc chtěl a proč raději utekla. To, že Bretonce naše vyšetřování nezajímá, mě u něj už ani nepřekvapí. Jen se při té informaci ušklíbnu. Pár hodin a navštívíme Zemi. Jsem z toho celkem nadšená.

Když mi pak Rohan odkývá, že nám o té dívce řekne vše, jsem celkem pyšná, že jsem z něj dokázala vytáhnout i nějakou užitečnou věc. Jakmile vysloví její jméno, přijde mi to povědomé. Ovšem ani náhodou by mě nenapadlo to, co nám sdělil pak. Stojím s překvapeným výrazem a mlčím. Nejspíš budu muset potřebovat na probrání kbelík ledové vody.
“Tak teď už je mi vše jasné.“ Kdo jiný by také mohl Snaka vyvést z rovnováhy, než sestra naší Sam.

Vyslechnu si ostatní, i na ně ta informace ohledně dívky udělala dojem.
“Tak jo, pak není asi co řešit. Ale Thomas má pravdu. Kdybyste to řekl rovnou, mohli jsme si ušetřit celý tenhle rozhovor. Jestli to je sestra Sam, měla by se s námi vrátit na Fénix.“ Kouknu po ostatních.
“Ale Lisa má pravdu, bez odpočinku se nám to nepodaří.“ A já už tak moc toužím po tom, si jít lehnout.

Suzane Kinoto
14.5.2014
20:38:09
Poslouchám ostatní a stále mi hlavou vrtá proč je ta holka tak důležitá. Rohan vypráví a mi se pomalu dozvídáme něco víc. "Achjo, tolik slovní omáčky kolem jednoduchý informace..." Pomyslím si když vypráví, zakoulím očima a zívnu si. "Hmm, pozná cylona na pohled? Jak?" Zeptám se, ale nečekám odpověď, ne takovou jakou bych chtěla slyšet. "Beztak to sám přesně neví."

Už chci odejít si usušit vlasy když z něho konečně vypadne druhá nejdůležitější informace dnešního dne. Je to sestra naší velitelky. Zastavím se v půlce kroku a otočím se zírajíc na Rohana. Přešlápnu na místě a zamyslím se.
"Zájmy všech chápu a určitě bude nejlepší aby byla na Fénixu než aby ji dostala flotila." Řeknu svůj názor a pak dodám. " Armáda dokáže bejt dost bezohledná. A v tomhle případě se ani nedívím že se schovává, taky bych utekla."

Sundám si ručník z hlavy a vlasy si ještě trochu vydrbu aby se snáz usušily.
Dál poslouchám jak se Thomas snaží vyžehlit to co řekl o Zemi a docela se mu to povedlo, pobaveně se na něho podívám.
Na jeho otázku souhlasně pokývám hlavou, však jsem už říkala že do toho jdu a nemám potřebu to opakovat.

Brandon "Arrow" Nelson
13.5.2014
18:54:40
Chytnu Lisu za ruku a unaveně se na ní usměji.
V mé tváři je vidět únava, ale tohle téma mě dost zajímá a rozhodně nehodlám odejít před jeho koncem.
Lisa mi něco pošeptá……

Kath se přidá k všeobecnému pozdvižení kolem té holky.
Po Suzane reakci, přichází vysvětlení od Rohana a mi můžeme jen čumět.
Poslouchám a mlčím, promluvím až na samotném konci až po Thomasoj a Lise.
“Mno, pokud se jedná o ségru naší komandérky, tak nemám problém s tím ji najít a dostat na Fénix. A pokud má takový talent jak se říká, tak tím líp pro nás.“ prohodím.

Otočím se k Lise.
“Hádám, že to Erika bude mít dost těsný.“ prohodím zadumaně.
“Ona to zvládne a my taky.“ dodám unaveně.


Na její obětovný nápad s tím si jít odpočnout jen přikývnu a zívnu.
“Klidně se svalím sem na zem, mě je to fuk kde se nevyspím.“ prohodím trpce a vzpomenu si na svou poslední noc bez pořádného spánku.

Lisa Hamilton
12.5.2014
20:17:29
Trhnu sebou. Co to povídal?
" Elizabeth Carrington, sestra Sam? Jenže prve..."

" Pane, omlouvám se, ale pokud mě paměť neklame, říkal jste před chvílí, že se jmenuje Anauela. Má víc jmen nebo je to přezdívka? Či snad jsou ty dívky dvě? Víte, já chápu, že jí chcete najít a taky jsem řekla, že vám pomůžu. Je mi moc líto, že vás naše pátrání nezajímá. Pro nás je to důležité. "

Podívám se na Thomase a souhlasně přikývnu. Je to přesně tak, ruka ruku meje.

" Víte, je jasné, že pokud už jsme tak blízko a vy jste po dívce tak dlouho pátrali, tak ji najdeme. Nebo se aspoň pokusíme vám pomoci. Naše vyšetřování chvíli počká, ale ne moc dlouho. Musíme spěchat jak jen to půjde. Bezpečnost Fénixu a samotné Samathy je důležitá."

Pohladím Brandona po ruce a usměju se.
" Jsem zvědavá co bude dál s Erikou. Mají tady na Zemi dostatečné odborníky, kteří jí pomůžou? Jak dlouho tedy asi jsme od Země? Když budeme počítat, že dvanáct hodin se Rébus bude dávat do pořádku a pak poletíme ještě několik hodin. Takže Erika je už v komatu asi tak hodinu a čeká ji dvanáct hodin, než se opraví Rébus plus několik hodin letu?"

Podívám se na Brandona a pak znova na Bretonce.
" Mám sto chutí se někoho zeptat, jestli se umí modlit."

Nakonec se podívám na Thomase " Myslím si, že teď nic neuspěcháme a na Zemi určitě pomůžeme. Teď bychom si měli vážně všichni odpočinout a uvolnit se. Pokud to kapacita lodě dovolí, bylo by dobré najít si nějaké místečko, kde by každý měl trochu soukromí.."

Pak si uvědomím, že mi Bretonec neodpověděl na dotaz a zkusím to znova.
" Pane, myslíte, že si najdete čas než se loď opraví na soukromý hovor se mnou? Já bych si teď zašla do skladu, ošetřovny. Podívat se na nějaké oblečení. Pokud bych tam něco vhodného našla, mohu to použít?"

Thomas Moore
12.5.2014
18:56:35
Vyslechnu si proslov Bretonce a pak se začnu lehce usmívat.

Popravdě, stačilo to říci jedním souvětím. Jedná se o sestru Sam a má schopnost vycítit Cylony, vnímám to jako důležité ji zachránit. Nemohu mluvit za všechny, ale myslím si, že by většina kývla. To je asi k situaci, která nastala. Nechci se k tomu dál vracet, jsem sice trvdohlavej parchant, ale dokážu to přejít. Mně naše vyšetřování jedno není, Tvůj pohled nijak neodsuzuji, prostě ho nehodnotím, asi to chápu, nečekám, že se mnou budeš souhlasit, ale očekávám, že budeš náš názor respektovat, stejně jako my Tvůj. Pokud pořád platí Tvoje slovo, tak se můžeme rozhodnout svobodně. Já nemám problém pomoci a nechci nijak dál handlovat, ale očekávám Tvoji plnou podporu v našem případu, až dokončíme tuhle legraci. A k Zemi? Nikdy jsem tam nebyl, ale díra jsou ostatně i kolonie, nemyslím to nijak zle, prostě všude, kde jsou lidé, to není ideální. “ Odmlčím se..

Kurva, víc diplomaticky to už neumím.

Co si o tom myslíte?“ Otočím se na Lisu, Brandona, Kath a Suzane.

Pán Jeskyně
12.5.2014
18:27:01
Rohan si očividně uvítání na Zemi řádně vychutnal. Spokojeně se usmívá a trpělivě očekává vaše dotazy.

“V čem je důležitá? Cylon to není, superčlověk a mutant, to je asi o úhlu pohledu. Rozhodně jako člověk vypadá. Správný počet končetin, očí... To, čím se vymyká je to to, že dokáže cylona vycítit. Prostě koukne a ví. To je jeden důvod, proč po ní všichni tak jdou. Respektive to je důvod, proč po ní jde admiralita. Posádka Fénixe má své vlastní důvody.“

Hlas mu trochu ztvrdne. “Popravdě řečeno mi je vaše vyšetřování dost ukradené. Ne že bych snad chtěl zlehčovat vaše poslání a ani rozkazy, ale pro mě má prostě ta dívka vyšší prioritu. Takže vás to zdrží. O jak dlouhou dobu se bude jednat netuším a řešit nebudu.“

Opět naladí úsměv. “Země existuje. A zrovna roklí hnoje bych ji nenazval. I když je pravda, že i taková místa se na ní určitě najdou. Ale to poznáte za pár hodin sami.“

Po Lisiině otázce se na chvíli zamračí. “Nevím přesně. Tak něco přes tři roky? Možná o něco víc. Teď jí může být tak šestnáct let. Nanejvýš dvacet. A že se s nikým nespojila? A s kým se asi tak měla spojit?“

Pak se podívá na Kathryn. “Všechno o té dívce, říkáš. Asi máš pravdu. Máte-li do toho jít, bylo by fér, aby jste taky věděli proč vlastně.“ Na chvíli se odmlčí. “Ta dívka se jmenuje Elizabeth Carrington.“ Chvíli počká a pak dodá. “Mladší sestra Samanthy.“

Suzane Kinoto
12.5.2014
16:19:17
Rohanova odpověď o odhadovaném času oprav mě potěší, naštěstí se Rébus opraví rychle. Odpovím mu úsměvem.

Vyslechnu si Thomasovo stručné shrnutí zatím zjištěných informací. To, že se Rohan dokázal napojit na čip bylo zřejmé už dříve, ale pasáž o atentátu na Sam mě skutečně překvapila. "Tak proto to varování z venku. Aha. To byl jistě ten jeho kontakt." Pokývám zamyšleně hlavou.

Poslouchám dál napjatě vyprávění o hledání. Konečně jsme se dozvěděli koho že tady našli. "Jak jinak, za vším podivným jednáním mužů je žena." Žádné velké překvapení se nekoná až na to, že se o ní zajímají i vysoké šarže. "Co je na ní tak zajímavý že vynaložili tolik úsilí? To by mě teda fakt zajímalo."

"Země?" Řeknu udiveně. "To je... Tady žil i můj dědeček. Vyprávěl mi o ní jak tam bylo krásně když byl malý." Povídám dál zasněně. "Nikdy by mě nenapadalo, že se sem opravdu podívám."

Jsem jediná tak nadšená z toho, že se podívám na planetu našich předků? Ne, i Kathryn vypadá nadšeně z téhle zprávy. Možná jinak, ale je nadšená.

"Co se naší mise týká, měli sme zachránit Rohana a dopravit ho na Fénixe. A pokud k úplnému splnění musíme najít ještě to děvče... Tak jako tak musíme dolů sehnat novej FTL pohon nebo aspoň díly." Řeknu svůj názor a pokrčím rameny. "Nejsem proti."

Kathryn Prescott
7.5.2014
8:46:35
Suzane se k nám opět připojí a já uvítám, že ji nastalou situaci vysvětlí Thomas. Ze mě by asi nedostala kloudné slovo. Vysvětlení od Bretonce mi doslova vyrazí dech.
“Malá holka? Tohle všechno kvůli malé holce?“ Připadám si, jak kdybych byla v šíleném snu.
“Čím je tak významná?“ Přijde mi šílené, že se všichni mohli přetrhnout kvůli jedné osobě. V hlavě slyším stále dokola ten konec.
“Pro jednu malou holku.“ Protřepu hlavu a malinko doufám, že to celé se mi jen zdálo anebo jsem si to špatně vyložila z důvodu alkoholu. Ale zdá se, že to není sen.

Otázky kolem té holky se jen rojí a já se nedivím. Celé mi to přijde bláznivé.
“Souhlasím s ostatními, když už tu jsme kvůli ní, bylo by fér, nám o ní říct všechno, úplně všechno.“ A hodím zamračený pohled na Snaka s Bretoncem. Těch jejich pohledů a polovičních informací mám už plné zuby. Jsem zvědavá, zda nám zodpoví všechny naše otázky.

Když se vrátíme k rozhovoru o té planetce, zůstávám stát a nechápavě čučet.
“Země? To jako vážně?“ Navzdory alkoholu v mém těle se ve mně probudí chuť zjistit o té planetce ještě víc.
“No páni.“ Dostanu ze sebe a chápu, že většině to bude připadat jako divné chování. Ale pro navigátora je tahle informace vážně zajímavá.

Lisa Hamilton
6.5.2014
23:11:05
Poslouchám Bretonce, který začal vysvětlovat o co jde. Hned, jakmile mi dojde, že se tady honíme za nějakou malou žabkou, podívám se na Bretonce trochu překvapeně.

" Takže odpověď na moji otázku - proč tady jsme - je, protože se honíme za někým, kdo tady možná je. Na jednu stranu snad i chápu, že je holčička okouzlila. Děti většinou mají ten dar. Na druhou stranu se cítím trochu zklamaně. Co když ty výpočty nejsou přesné? Co když tady ani není? A hlavně, co když nestojí o to, abychom ji našli?"

Poslouchám jejich nadšené řeči a přemýšlím co teď s tím.
" Nedivím se Thomasovi, vůbec ne. Dokonce bych řekla, že sdílím jeho pocity. Proto tady snad nejsme ne? Vážně jsme tady, abychom vyšetřovali. Priorita byla, najít Bretonce. To jsme už udělali. Dozvěděli jsme se další střípky do mozaiky případu a potřebujeme pokračovat dál. "

Dalo by se říci, že mě ta informace docela zaskočila. Podívám se na Thomase, maličko přikývnu. Pak hledám útočiště u Brandona. Podívám se na něj a když se naše pohledy střetnou vidím v nich otázku.
" Jsme na tom stejně, lásko? Taky bys chtěl být se mnou, jako já s tebou? Moc to potřebuju."

" Já chápu, že pro vás je to nejspíš důležitá a soukromá záležitost. Thomas má pravdu v tom, že potřebujeme dál vyšetřovat, abychom se dobrali k meritu věci samé. A oba dva, Brandon i Thomas položili otázku, kterou já asi o něco rozšířím.

V čem je cenná nebo důležitá, ta malá slečna? Proč ji tak urputně hledáte. Nemyslím si, že jen proto, že jste si ji oblíbili, tady zničíte planetu, necháte se zajmout, skáčete vesmírem a riskujete, že na Zemi ani nemusí být.
Jak je to dlouho, co ji hledáte? Pokud se s nikým nespojila, třeba nechce být nalezena. Neznám ji, nevím o ní nic. "


Mluvím směrem k oběma mužům. Snažím se to pochopit a proto asi mluvím spíš jako kdybych si rovnala myšlenky. Pak zvednu hlavu a oslovím přímo Bretonce.
" Pane, to není o tom, že bych vám nechtěla s tím pomoci a nebo dokonce, že bych tu malou nechtěla hledat. Pomůžu vám, to je samozřejmé. Jen mám maličko strach, že se podstatně zabrzdí vyšetřování. Neohrozíme tím přímo Sam?"

Počkám si na jeho odpověď a mezitím dojdu až k Brandonovi. Položím ruku na jeho a prstem ruky mu přejedu po ruce. Pak se k němu nakloním...

Thomas Moore
6.5.2014
20:31:16

Pozoruji, dál Kath usmívám se, ne nijak výsměšně, spíš mě baví, čím dál tím více.

Těžko říci, co si myslí, ale asi toho trochu lituje, na druhou stranu, kdyby nechtěla, tak to neudělala. “ Protáčím cigaretou trochu nervózně v ruce.

Suzane vyšla ze sprchy, chvilku nás pozorovala a podivně zabručela, jako by se jí něco nelíbilo.

Vypadáš jako znovuzrozená, Sluníčko, přišli jsme na to, že tu máme korupci vysoko postaveného člena admirality se Cylony. Ten samý člověk nechal vpravit Erice do hlavy tu hračku. Čip měl ovládnout Eriku, která pak měla zabít Sam a sama se zabít. Celkem galantní řešení a teď přijde ten vtip. Tady pan Bretonec, vymyslel plán, jak je osrat všechny, nechal se zajmout na planetě, kde čip vyrobili, dostal do čipu svůj program a hle, co se nestalo. Není to vše, ale ve zkratce je to velká paráda, radostí bych se z toho posral. No ale to není vše, Bretonec získal přelomovou informaci, kterou se nám chystá sdělit. Respektive něco, nebo někoho našel.

Napiji se trochu z lahve. „Asi jsem na nic nezapomněl, pokud ano, opravte mě. “ Slova se pak chopí Bretonec a já poslouchám.

Malou holku? Admiralita? WTF? To bude zase nějaká haluz. “ Chytne se Snake a doplňuje Bretonce. Vyslechnu si informace o holčičce a pak promluvím, mezitím se Brandon ptá na stejnou věc.

Nejsem v tom zrovna kovanej, ale admiralita by se asi nezajímala o obyčejnou holku z ulice. Co to bylo za uprchlíky? Čím byla tak zvláštní, že zajímala admiralitu? Byla Cylon, superčlověk, mutant? “ Poslední otázku pokládám již trochu s ironií v hlase.

Bretonec pokračuje informací o opravě Rébusu, která je důležitá, ale v tuto chvíli mě zajímá méně, než cokoliv jiného. Pak přijde lehce teatrální gesto a informace, že je to planeta Země.

Země? Taková díra, slyšel jsem, že to je slušná rokle hnoje. Každopádně se tam rád podívám, nikdy jsem tam nebyl, ani na dovolené. “ Říkám pobaveně, pak vážně dodám. „ Jsme si jistí, že oklika, respektive skok za pro malou holku nás nezdrží natolik, že ztratíme drahocenný čas pro vyšetřování? Nic proti té holce nemám, ale já dostal původně jiné rozkazy. Nechci tady nikoho zpochybňovat, ale než se rozhodnu, rád bych znal odpověď, v čem je tak cenná, kromě toho, že byla evidentně oblíbená? “ Odmlčím se a usměji se na všechny kolegyně a kolegy.


Brandon "Arrow" Nelson
6.5.2014
20:10:51
Vidím, že je tu víc zvědavců, než jsem já, podívám se na Lisu a omluvně se zatvářím.
Chtěl bych, aby byla dnes u mě, ale nejsem si jist, jestli to chce ona, po tom co se teď děje, třeba chce být sama.
Tiše poslouchám Rohana a potom i Snakeho. Kývám a přemýšlím.
Je to zajímaví příběh, ale snažím se v něm najít, co je pro nás důležité.
Zvadnu hladu a otočím se na Velitele, protože vím, že od Bretonce se odpovědi nedočkám.
“A v čem je pro nás ta holčina tak důležitá?“ řeknu krátce.

Údaj o právě se mi taky moc nelíbí, ale co se dá dělat.
Musím doufat, že to za tu dobu Erika nevzdá.
Povzdechnu si a znovu vyhledám pohled, co si přeji vidět nejvíc ze všech, pohled Lisi.

A pak sebou málem praštím.
Vykulím oči a dívám se na Bretonce jako na blázna.
“Zemi? Myslíš tím 13 kolonii? Ale to je legenda.“ vyhrknu, ale hned na to se zamyslím.
“Jenže proč by to neměla být pravda.“ řeknu zamyšleně.
Znovu se podívám na Bretonce.
“Co si vlastně zač.“ řeknu spíš pro sebe.

Pán Jeskyně
6.5.2014
16:39:40
Rohan chvíli pozoruje Snaka. Pak se rozhlédne kolem sebe a znovu se na něj podívá. “Řeknu jim to. Jo? Ať se můžou svobodně rozhodnout.“ Odpovědi se ale nedočká. Jen malého kývnutí.

“Před lety se nám podařilo zachránit skupinu uprchlíků.“ Začne pomalu a váhavě vyprávět.“Později jsme je umístili na Capricu. Všechny až na jednu dívku. A zůstala s námi. A prakticky s celou posádkou se velmi sblížila. Jenže pak se o ní dozvěděla admiralita a vydala zákaz. Prosili jsme nabízeli všelijaké ústupky a nakonec i vyhrožovali. Posádka lodi Fénix byla v tu chvíli jen krůček od vyhlášení války všem. Bez rozdílu. Cylon nebo člověk. Všechno bylo jedno. Anauela to vyřešila po svém a utekla.“ Odmlčí se a znovu se podívá na velitele.

“Hledali jsme ji všude.“ Promluví náhle Snake. “Prohledávali jsme lodě, místa, planety. Když nás někam nechtěli pustit, udělali jsme si tam cestu. Byli jsme jako posedlí. Hledali jsme a lovili každého, kdo mohl něco vědět. A všichni nakonec mluvili. Za krátko jsme si ani neuvědomili, jak daleko jsme zašli. A tak Sam hledání ukončila. Vrátili jsme se ke své práci. A dál se snažili najít nějakou stopu. Ale nic.“ Podívá se na Bretonce. “A ty mi teď říkáš, že jsi ji našel? Jak? Proč zrovna tady? Jak by se sem dostala? Víš kolik skoků to je až sem?!“

“Nevím. Okolo tisíce. Kdo by se s tím počítal.“ Pokrčí Bretonec rameny. “Napadlo mě, že bude chtít utýct na nouzové souřadnice, ale nebyla tam. A ani žádnou stopa po ní. A pak mě napadlo, že možná v rozrušení udělala chybu. Tak jsem nechal vygenerovat hromadu souřadnic a začal testovat. A na jedněch souřadnicích, jsem objevil jistý úkaz. Zbytky hvězdy. Dostatek energie na posílení jejího FTL. Propočítat pak souřadnice skoku už byla hračka. A proto jsme tady. Proto to divadýlko s cylonama. Proto ta zničená planeta. Pro jednu malou holku.“ Celou dobu mluví klidně. Jen při poslední větě se hlas změní. Zjemní.

Sáhne po vínu a zhluboka se napije. Rudé čůrky mu stékájí z koutků úst. Otře je hřbetem ruky.

“K otázce jak dlouho to bude Rébusu trvat, než se opraví. Tak dvanáct hodin. Déle ne. Zbytek už zvládne za letu.“ Kývne na Suzane.

“A k poslední otázce. Co je to za planetu? Ačkoli jsme ještě daleko a cesta nám zabere několik hodin. Odpovím vám už teď.“ Opět se zhluboka napije. Teatrálně rozpaží. “Dámy a pánové! Vítejte na mé rodné planetě!“ Zvolá. Pomalu svěsí paže podél těla a tiše dodá. “Vítejte na Zemi.“

Suzane Kinoto
5.5.2014
21:16:35
Konečně jsem zase čistá, nejen po těle ale i v mysli. Vylezu z vany, usuším se a obléknu. Vyjdu z koupelny za ostatními s blaženým úsměvem na tváři ještě červená z horké koupele a s vlasy zamotanými v ručníku.

"Na co ste zatím přišli?" Položím otázku na kterou, podle výrazů všech přítomných, očekávám odpověď typu "nic moc", nebo s trochou štěstí alespoň bližší informaci o planetě kam směřujeme.

Rozhlédnu se po přítomných.
Snake, z jeho postoje a jeho jídla na zemi usuzuji, že ho někdo, v tomhle případě nejspíš Rohan, překvapil něčím co absolutně nečekal.
Kathryn už vypadá mírně opilá a s Thomasem spolu flirtují zatím jen pohledy.
Lisa s Arrowem se k sobě lísají jako milenci a já? Zamyslím se. "To je něco, čtyři ze šesti v jednom týmu. Takže na mě zbyla Erika." "Hmm." Zabručím potichu sama pro sebe a pohled stočím ke skladu alias ošetřovně. "Ale zpátky k misi, paklíči."

Podívám se směrem k Rohanovi. "Máme odhad času za jak dlouho bude Rébus v provozu?" Kolik času asi budeme mít na meditace? Hmm?

Kathryn Prescott
5.5.2014
16:47:40
Jakmile na mě Thomas mrkne, je mi jasné, že ten alkohol vážně dělá divy.
“Proboha, bůhví jak si to vyložil?“ Dojdu k názoru, že bych se neměla už víc projevovat.
“Ještě mu snad skočíš kolem krku Kathryn!“ Je jasné, že si musím na svoje další chování dávat bacha.

Vyslechnu si Bretonce.
“No sláva, tak konečně se něco i dozvíme.“ Moje nadšení, ale rychle zmizne, když z té odpovědi nebylo vůbec nic jasné. Za to mě zaujala reakce Snaka.
“Co mohl najít, že to Snaka tak odrovnalo? Buď je to něco fakt hustýho anebo je to Snakova bejvalka.“ Rozhodně mě to zajímá čím dál tím víc, ale tihle dva jsou strašně tajemní.

Brandon se jich rovnou zeptá a nečeká na nějaké jejich vysvětlení, což se mi líbí. A není jediný, koho to zajímá.
“Přidávám se k těm zvědavcům tady.“ A kývnu na Brandona s Thomasem.
“O čem se to tu bavíte?“ Jsem celá napnutá, ne ani tak z toho co našel, ale spíš z toho kdo má nad Snakem takovou moc. Pak mi dojde ještě druhá věc toho prohlášení.
“Tady? Jako tam?“ A rukou velice neelegantně mávnu směrem, kde se nachází ta planetka, co jsem viděla.

Thomas Moore
4.5.2014
19:15:39
Kath na mě kouká, tak, jako by přemýšlela, jestli mi jednu vrazí, nebo ne, nakonec si láhev vezme.

Pokud Ti to udělá, alespoň trochu dobře, tak toho chlastu škoda nebude. “ Nakonec lahev celou nevypila a ještě trochu zbylo, pak udělala něco, co mě velmi příjemně překvapilo, mrkla na mě.

Usmál jsem se a mrkl na ní také.

Výbuch emocí, pak zklidnění a ještě usmiřující gesto. Kath mě opět příjemně překvapuje. Trochu začínám litovat, že nejsme v podobné situaci častěji, třeba bychom viděli více z její pravé stránky a ne jen masku cynismu.

Pak si vzal slovo opět Bretonec, moc mě nepotěšil, protože nebudu mít nic ke čtení, tak se budu muset zabavit jinak. K jeho dodatku ohledně našeho důvodu, mě to trochu zarazilo. Brandon se chápe slova, nejdříve reaguje podrážděně na náš návrh ohledně Eriky a pak pochopí, že je to pouze obrazné.

Souhlasím s Tebou, Brandone, koho, nebo co jste našli?
Lisa se zapojí do debaty a hned na mojí větu o strojovně zareaguje.

Usměji se a řeknu:

Jasně, i Hrobka je kuřácká, takže beru stejný komfort, tedy pětihvězdičkovou kuřáckou strojovnu. Jedna hvězdička je za dobrou ventilaci, dvě za to, že je kuřácká a 2 za to, že si tam beru zbytek lahve. “ Odmlčím se a pak se znovu zeptám Bretonce.

Mohu si nahrát alespoň nějaké záznamy z Rébusu do náramku? Je tam docela dost místa a já si potřebuji číst, jinak neusnu. Možná byt i starší informace o admiralitě, jsou lepší, než žádné. Vím, že tam nebude vše, ale člověk začíná u drobků. To, že teď nejsme na Fénixu, mě v pravdě ani tolik netrápí, protože náš tým je tady od toho, aby vyšetřoval, a podle všeho nás vyšetřování zavede i mimo Fénix. Sam nám důvěřuje, takže jí určitě nezklameme. Lidi opět dokázali, že jsou větší sráči, než Cyloni…“ Svoji myšlenku jsem nedokončil, nebylo potřeba, myslím, že každý tomu rozuměl.


 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138] 
Liraell


 

Liraell


 


 


 

Liraell


 

www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2016 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.