abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Verze 1.2:Vešel do služby nový update Abarinu. Co si myslíte o změnách a jaké další byte navrhli, případně něco přestalo fungovat? Nová verze.(Oblíbit)
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky.
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM.(Přidat do záložek)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Honba za dobrodružstvím ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Alzan   Postava není přítomna 19.2.2016, 0:16:25
"Je mi to jasné," řeknu Lótiel. Pak mi to nedá a ještě dodám: "Jen pro informaci, jeden už od rána lítá okolo." Pak se možná trošku pobavím jejím výrazem. Záleží, jak tuto zprávu vezme.

Když přijde Karolina s tím, že tu jsou stáje, zajdu tam ustájit a postarat se i o svého koně a pak se vrátím do mlýna.

Otočím na stopaře a zeptám se: "Jaká je pravděpodobnost, že tu v těchto podmínkách budou šelmy či jiní masožraví tvorové? Aby se v noci něco nevplížilo do stájí a neroztrhalo koně.

Začnou padat návrhy co dál a rozdělování rolí. Vyndám své zásoby suchého dřeva na podpal, pokud tak již neučinil někdo další. Ty později doplním, až u ohně vysuším jiné.

"Já tu s Karolínou zůstanou a udělám co budu moci, když by se něco semlelo." Pak se s ní vydám k vodě, kde chce doplnit vodu.
 
  Lótiel   Postava není přítomna 18.2.2016, 22:23:08
Čekám co bude. Na jeho místě bych se možná urazila. Rozhodně bych se naštvala. Nakloním hlavu na stranu a zvědavě poslouchám. O magii nemám ani páru. To máš pravdu. Ale taky jsem chtěla vědět něco jiného. No to je jedno. Třeba mi to dopovíš jindy.

Když skončí přikývnu a usměju se. Je to přítel Žiry. Nechci se s ním hádat a následně čelit všem. “Tak jo. Zatím mi to stačí. Ale budu chtít vědět víc. Jsem totiž děsně zvědavá, jestli sis toho nevšiml.“ Vezmu Divocha za uzdu a namířím si to tam, kam ostatní odvedli své koně.

Po několika krocích se otočím a na okamžik se na Alzana zadívám. “Ale buď tak hodný a drž ty své...strážce dál ode mě. Po dobu, kdy bude klid. Až začne boj, mohou mě klidně chránit.“ Ušklíbnu se a konečně Divocha odvedu do stájí.

Odsedlat ho a opatřit. Trochu se toho bojím, ale brzy zjistím, že zbytečně. Odsedlám koníka a sedlo pověsím, aby vyschlo. A Divocha pořádně vytřu. “Seno není, kamaráde. Ale máme oves. A venku si pak můžeš okousat zelený ze stromů.“

Vylezu ze stájí a koukám, jak se družinka rozutekla. Ale zůstal tu Alex a trénuje s katanou. Chvilku ho pozoruji. Vím, že by mi trénink prospěl. Pak zalezu dovnitř a rozbalím si spaní. Večer si dopřejeme trochu odpočinku. Jak to říkal Narveduen? Jo! Už vím! Kultůry.
 
  Karolina   Postava není přítomna 18.2.2016, 22:11:36
Každý se snaží nějak přiložit ruku k dílu. Stopař se zeptá Anglina, jestli by šel s ním na lov. Pokud uvidím, že váhá usměju se na něj.

" Jen běž, spolu určitě ulovíte jídlo pro všechny. Ty by sis nedal čerstvou pečínku? O mě se neboj. Slyšel jsi Žiru, bude se mnou Alzan, tedy pokud s tím bude souhlasit a taky sebou vezmu Rega. Podal bys mi tvůj měch? Já ho zase doplním čerstvou vodou, abychom měli na další cestu. V horách asi potok nebudeme hledat."

Doufám, že mi měch podá a pak vezmu i ostatní, od všech, co chtějí doplnit vodu. Pak se podívám na Alzana a čekám, jestli půjde se mnou. Přitom se mi honí hlavou myšlenky.

" Vida, tak já myslela, že ten měch se nedá vyprázdnit a ono je to jinak. Ono jen to, co do toho nalejeme, se dá zase použít. Takhle je to. Ještě, že mi to Žira vysvětlila."
 
  Žira   Postava není přítomna 18.2.2016, 21:34:53
Nysilo souhlasí, že se mnou půjde na ryby. "Rybaření je jednoduché, ale v tomhle počasí musíme mít jistotu, že nás led unese. nechtěla bych se namočit. Pokud nás neunese, musíme udělat díru někde u břehu, abychom na něj nemuseli."

Ještě, než odejdem, Stopař navrhne, aby s ním šel na lov Anglino. "Výborně, tak snad brzy něco ulovíte. Jak říkám, nezdržujte se zbytečně dlouho, jen kdybyste něco objevili brzy."

Pak se otočím ke Káje. "Kájo, než se vrátíme, myslíš, že bys zvládla najít zdroj pitné vody a naplnit měchy? Když půjdeš podél potoka, co pohání mlýnské kolo a teče do rybníka, brzy bys měla objevit pramen, myslím, že je to kousíček. Raději si vem s sebou třeba Alzana, ať nejdeš sama. Hlavně pořádně naplňte ten Anglinův bezedný, hodně jsem z něj použili, tak ať náhodou nedojde."

Pokud to Kája odsouhlasí, dám jí svůj měch na vodu. Pak s Nysilem zamířím k rybníku, kde se pokusíme nachytat několik ryb, snad se poštěstí.
 
  Stopař Talhut   Postava není přítomna 18.2.2016, 19:43:05
Cesta z města proběhla až na malou aférku s bylinkářkou dobře.

Venku byl doslova hotový klid. Vše probíhalo dobře. Možná až moc dobře. Ale mohli jsme alespoň načerpávat energii na horší chvíle. Ono bojovat každý den o život není zrovna nejlepší životospráva.

Když se pomalu začínalo stmívat dorazili jsme k opuštěnému mlýnu. Ideální místo na přespání. Tady by málokoho napadlo, že se na takovém místě někdo byť jen na noc zdrží.
Lótiel se trochu pouštěla do Alzana, který z toho měl asi plnou hlavu. Ovšem, když se dveře se zavrzáním otevírali Merysol se toho přehnaně lekla. Schytal to Alex. Když byl na zemi chtěl se dostat nahoru, ale přitom shodil na zem mě. Div, že jsme si nedali nechtěného hubana. To už bych políbil Gura, než nějakého chlapa.
"Sakra posuň si tu katanu, trochu mě dloube do boku."

Vyškrábu se zpět na nohy a jdu se konečně mrknout dovnitř.
"Hmm není tu vůbec nic. Alespoň máme více místa."

Anglino se vydal s Nysilem pro dřevo a já zatím vyslal poštolku na krátký průzkum. Mezitím jsem ustájil svého koně vedle ostatních a po jejich vzoru jsem se o něj postaral.

Za nějakou chvilku se naši dřevaři vrátili s plnými náručemi. Dřevo by snad mohlo na noc stačit a i kdyby ne vytopí to na dost dlouho, aby to vydrželo alespoň do svítání.
Žira navrhne, jít na lov a na rybaření. Nemám s tím problém. Tady v okolí se jistě něco najde.
"Proč ne. Anglino. Ty jsi v hospodě povídal, že by jsi mohl něco ulovit, tak můžeš jít se mnou. Možná se nám podaří dostat pořádného divočáka."

Starý luk si nechám zatím tady. S sebou si vezmu toulce s kurare a mé obyčejné. Věřím, že klid vydrží už po celý den a žádné nepříjemnosti dneska nepotkáme. Guru a Gira už jsou také natěšení. Alespoň si zařídí své zvířecí potřeby. Když je o tom už řeč, taky si asi u nějakého stromu budu muset odskočit.

 
  Alexander   Postava není přítomna 18.2.2016, 19:42:23
Můj nápad asi nikdo nepochopil, jelikož se začali bavit o nějaké jeskyni. Dál na to ovšem nereaguji. Žira se evidentně rozhodla, že se jde přes hory. A tak Za chvilku už se seřazujeme před hospodou. Kouknu se po Lótiel, ale ta po lektvaru je evidentně schopná jet sama, a tak se neangažuji.

Sotva za branou se Zarovi podaří vylekat jakousi dívku, která evidentně šla hledat pod sněhem květiny. I mě se na chvilku objeví na tváři úsměv, ale spíš z toho že se smějí ostatní. Za chvilku už opět pokračujeme v jízdě, a ta probíhá docela poklidně.

Až podivně poklidně.. Večer dojdeme k jakému si stavení, které, zdá se, je opuštěné. A vypadá to že v něm půjde i přespat.

Když vcházíme dovnitř, jsem myšlenkami jinde. “Jestlipak by se místo Alexi dalo použít i Aleky?“ uvažuji s nově nabytými informacemi. Možná proto zareaguji tak nedomyšleně. Když Merysol vyjekne a začne couvat, ucuknu nohou, aby mi na ní nešlápla. Což by se i povedlo. Nebýt toho že Stopař jde těsně za mnou. Noha se nemá kam posunout, takže mi na ní Merysol dupne, jenže jak chci uhnout tak narazím do Stopaře, ztratím stabilitu a padám na zem. Nojo, jenže já ani nemám kam padat. Takže akorát podrazím Stopařovi nohy, ten to neustojí, a spadne na mě. Heknu pod tíhou nárazu. “Eh… Jako při trénincích.. Jenže to jsem ten nahoře býval já..“ počkám až sleze a postavím se. Kouknu se na Merysol a zavrtím hlavou. “Nic moc se nestalo.. Dopadl jsem už i o dost hůř..“ povím, a postavím se kousek stranou, načež počkám až všichni vlezou dovnitř a sám vyjdu ven, kde se opráším.

Uvidím Karolínu, jak si odvádí koně, a vrací se bez něj, načež když se tam zajdu podívat, zjistím že tam je stáj. Postarám se o svého koníka, a věci si jdu dát dovnitř. Ostatní se zrovna dohadují na plánu. Pokud ode mě nikdo nebude nic chtít, tak si vezmu svou novou katanu, a jdu si s ní ven zatrénovat. Pokud by se někdo rozhodl podívat, tak tentokrát jsou pohyby pomalé a plynulé. Občas z ničeho nic protkané rychlou otočkou, nebo opsáním kruhu čepelí. Není to takový rozdíl, ovšem já ho poznám, a snažím se s ní sžít co nejlépe.
 
  Nysilo z Nortree   Postava není přítomna 18.2.2016, 16:52:34
Drevo nanoseno. Snad na celou noc. Zira pak navrhuje lov a rybolov. Pry jestli nemohu jit s ni? V zivote jsem to nedelal a rybu jsem videl pouze na talíři.

"Pokud ti nevadi, že jsem to v zivote nedelal, tak pujdu rad. Treba se mi tahle zkušenost bude hodit." Pokud stale trva na tom abych presto sel s ni, tak Nysilo kde rybarit.
 
  Žira   Postava není přítomna 18.2.2016, 16:23:47
Zbývající peníze prozatím nechám u sebe. Pak se rozhodnu, jestli je nechat hlídat někomu jinému. "Lótiel by na to byla ideální. Přeci jen, je to velký obnost peněz a žádného nepřítele by nenapadlo, že by někdo nechal bardce společnou kasu." Když Alzan přispěje, usměji se. "Děkuji za všechny, každý příspěvek je dobrý."

Cesta probíhá až moc v klidu. "Zvláštní, že bychom měli jeden klidný den?" Kupodivu zatím opravdu ano. Dojedem ke starému mlýnu. "Máme dost náskok, dnes jsme toho ujeli víc, než jsem odhadovala. Nikdy jsem uvnitř nebyla, maximálně jsem tento mlým z dálky viděla. Myslím ale, že na přenocování to bude fajn."

Vstupujem dovnitř. Když zavržou dveře a Merysol se lekne, spustí to řetězec událostí, který ma celkem zajímavý výsledek. Těžko se mi daří skrýt pobavený úsměv.

Nysilo navrhne namazat dveře. Nejspíš to myslel jako srandu, ale Anglino se toho chytl a dveře vysadil. Nysilo namaže panty a dveře jsou za chvilku na svém místě.

Riegalovi se zde moc nelíbí. "Víš, Riegale, chápu, že se ti tu nelíbí, ale jiná možnost je jen pod širákem. Můžem o tom hlasovat, ale myslím, že mlýn vyhraje. Já pro něj také budu hlasovat. Odhaduji, že veku by dobrovolně spal akorát Anglino. Ale jelikož ten se nehne od káji, asi bys zůstal sám. A to já nedovolím. Už se znova nesmíme rozdělit. Nebo to dopadne jak minule." Vysvětlím mu mírně. I když je mi jasné, že o spaní venku nemluvil, chtěl vědět, jestli není příhodnější místo. Ale to není.

Když Alzan navrhne, že mohou jeho nemrtví hlídat, trošku se zamračím. Lótiel už stihne říct, co jsem si myslela, že někdo řekne. "Já bych to řekla asi takhle. Já Alzanovi věřím a pokud tvrdí, že nás jeho nemrtví v noci ohlídají, klidně bych se na to spolehla. Vaše obavy chápu, ale myslím, že bychom si všichni měli odpočinout. Stopařovým psům také pevně věřím a to samé Regovi. Samozřejmě, že pokud někdo není unavený a nabídne se dobrovolně, nevidím v tom problém, ale prosila bych, aby se vyspali Nysilo, Kája, Zar´farro, Lótiel a taky Stopař. Vaše schopnosti potřebujem a nemůžem si dovolit, abyste byli unaveni.

Nebýt Zar´farra už by tu nebylo mnoho z nás, Kája a Nysilo nás několikrát zachránili svými kouzly, U stopaře budem potřebovat jeho schopnosti v horách a Lótiel se potřebuje co nejrychleji dostat do pohody."


Anglino krásně shrne své pocity vůči Alzanovi. "Když se nad tím člověk zamyslí, nemrtví nemusejí být nutně zlí. Je to jen tělesná schránka, kterou dotyčný už nepotřebuje. Neříkám, že se mi to přímo líbí, samozřejmě, že si mrtví zaslouží úctu, ale zároveň vím, že Alzan je na naší straně. Prozatím mi to stačí."

Kaja mezitím objeví stáje. Taktéž tam dovedu svého koně a ustájím ho. Taktéž ho utřu a mnoho jiných věcí, co je potřeba. To samé udělám i s Anglinovým a Nysilovým koněm, jelikož šli pro dřevo, myslím, že jim klidně mohu pomoci s tímto. Anglinův kůň má svou hlavu, je dost těžké, donutit ho, aby šel za mnou, ale nakonec se mi povede ho přesvědčit.

Když je vše zařízeno a ti dva se vrátí s plnou náručí dřeva, postupně všichni zalezem do jedné místnosti v mlýnu, rozděláme oheň a uděláme si pohodlí. "Ještě je docela brzy, já bych navrhovala, aby se stopař šel podívažt, jestli něco neuloví. Pokud ne, nic se neděje, nedávej tomu víc, jak hodinu. A vem si někoho s sebou. Taky bych se mrkla tady k tomu rybníku, jestli tu jsou nějaké ryby. Ve vaku bych měla mít malou udičku. Jen kousek provázku namotaný na dřívku, ale něco se s tím ulovit dá. Ale k tomu potřebujem vysekat díru do ledu.

Na to bych šla asi já. A taky bych ráda, kdyby se ke mě někdo přidal. Co říkáš Nysilo, půjdem si zarybařit?"
 
  Karolina   Postava není přítomna 18.2.2016, 13:48:59

Poslechnu si o čem si povídají Lótiel a Alzan. Všimnu si, že Anglino jde ven pro dřevo a pak vidím i Nysila jít ven a slyším ho, jak budí Za´farra. Usměju se, ale přitom mi dojde, že ještě musím něco udělat. Vyjdu ven a vydám se kousek podle náhonu, kouknu za roh a na tváři se mi usadí úsměv. Vrátím se a vezmu Hello a vedu ji do stájí. Otevřu vrata a trochu zklamaně vydechnu.

Zřejmě tady nikdo nebyl už hodně dlouho. Reg i Hello za mnou jako doprovod. Uvážu Hello v co nejsušším místě a dál od oken i vrat. Sundám sedlo, vezmu kus hadříku a pořádně jí vytřu. Pak přes ni přehodím deku, vezmu sedlo a jdu ven, vrata zavřu, aby na ni netáhlo. Vejdu do mlýna a hned u dveří řeknu:

" Našla jsem stáj Hello jsem už ustájila, je to tady na konci náhonu, za rohem."

Přejdu k jednomu rohu a konečně si odložím vak i sedlo. Deku rozložím a nechám Rega, aby se na ní uvelebil.
" Hezky to tu pohlídej, já za chvilku přijdu."

Pak se podívám, kde je Anglino s tím dřevem. Pokud se už vrátil, jdu s ním do stáje a podám mu hadr na utření koně. Pokud se nevrátil, tak se jdu kouknout, kde je a případně mu pomoci s nějakým klestím.
 
  Nysilo z Nortree   Postava není přítomna 18.2.2016, 9:51:55
Anglino se toho vtipu chytl, tak nezbývalo nic jiného, než ty dveře namazat…

Lotiel má problém s Alzanem, což je přirozené, jeho povolání je temné a zvrácené, avšak já jsem Alzana viděl, jako zbraň a výhodu proti nemrtvým. Kdo jiný ví o nemrtvých více, než jejich stvořitel? Do jejich rozhovoru jsem se nepletl, čím dříve si to vyjasní, tím lépe. Šel jsem zatím ven probrat spícího Zarfara sedící v sedle.

“Doktore, vstávat. Tady dnes budeme přenocovat.“ Až jsem si byl jist, že je vzhůru, porozhlédl jsem se po okolí. “Jak to uděláme s koňmi?“

“Nic, na koně tu jsou jiní odborníci, pomohu raději Anglinovi se dřevem. A možná bych měl udělat něco s těmi okny, ať přes noc nezmrzneme. Ale na druhou stranu, poskytují dobrý přehled a krytí pro střelce. Už nejsem velitel, takže ať si zařídí oni.„

Šel jsem Anglinovi pomoct se dřevem.
 
  Zar´farro   Postava není přítomna 18.2.2016, 9:05:37
Můj Fleggy sebou cukne, a začne přešlapovat. Nakonec docela i zařehtá. Nejspíš to dělá, protože vidí, že z ostatních koní už jezdci slezli.

Ale já vesele spím dál.
 
  Anglino   Postava není přítomna 17.2.2016, 17:42:31
Bez problému vysadím dveře, aby Nysilo mohl namazat panty.

Když jdou někteří na průzkum já řeknu.

"Jdu nasbírat dřevo a budu udržovat oheň. Klidně si vezmu hlídku když budete chtít. S nemrtvými nemám problém pokud jsou na naší straně. Alzan mne neděsí. Není jediný z říše mrtvých, kterého jsem potkal."

Vydám se sbírat dřevo po okolí a po očku sleduji jestli se někdo cizí neblíží k mlýnu. Stále mám na paměti, že musím chránit Karolinku.

 
  Alzan   Postava není přítomna 17.2.2016, 13:19:16
Prý "vokecávám to víc než bard", ano, mluvím víc, než je na mě zvykem. Ale přijít, říct, že jsem nekromant a nic víc by bylo mnohem horší... Snad nechce znát celý můj život? Mé dětství... nechce, jak tak na ni koukám neunesla by to. Rozhodně ne teď.

"Ale beránek, ukradený rodičům a vychován vlky je stále jen beránek. A je jen otázka času, než mu to doje," odpovím Lótiel a považuji tuto debatu za ukončenou. Alespoň prozatím.

-------------------------------------------------------------

"Studoval jsem magii, hlavně tedy nekromancii a jiné síly s tím spojené, mnoho desítek let. Neočekáváš doufám, že budu schopen vysvětlit ti to během jednoho večera... Obzvláště, a teď promiň, jestli se mýlím, když nemáš základní znalosti magie. Ve stručnosti: já ovládám nekromancii - temnou magii, magii smrti... říkej tomu jak chceš. A to v podstatě jen základy. A pak jsou zde temné síly, které BY CHTĚLY ovládat mě. Ale mimo jiné díky Žiře už nemohou."
Celá odpověď pro Lótiel není pronesena ani myšlena naštvaně či uraženě. Spíše odevzdaně. Jediný důraz byl kladen na slova "by chtěly".

Obávám se, že s tímto budou problémy. Ne jen u ní. Jen ještě ráno tvrdila, že mi věří. Teď pochybuje. Kdo ví, jak to mají ostatní. Možná jsem udělal ukvapené závěry s tím bezproblémovém přijetí.
 
  Lótiel   Postava není přítomna 16.2.2016, 16:50:03
Poslouchám Alzana. Žira je z jeho přítomnosti nadšená. Jak se zdá, tak Nysilo, mu věří. Jak jsou na tom ostatní netuším. Ale vím, jak jsem na tom já. “Jen slova.“ Pokrčím rameny. Během cesty si přehrávám, to co Alzan řekl. “Vokecáváš to víc než bard. Ode mě by se to dalo čekat. Od Tebe...“ Zamyšleně našpulím rty. “Vysvětli mi, jak jsi se dostal k temnému umění? A proč jsi se ho pak zbavoval? U nás se říká, že i vlk v rouše beránčím je pořád vlk.“

Vím, že si docela dovoluju, ale jsou věci, které je potřeba si urovnat. A máme-li společně splnit úkol, neměli by být mezi námi pochybnosti. Řekl jsi, že jsi hledal způsob jak se zbavit temnoty. Ale už jsi nezmínil, jestli jsi ten způsob našel a temnoty se zbavil.

Úkosem kouknu na zakuklence. Vypadá divně. Co asi skrýváš pod kutnou? Copak jsi zač? Člověk jistě ne. Jsi nemrtvý. Upír? Možná i kostěj. Ne. Ne. NE! Sakra! Mlč! Bude se Ti o tom zdát. Je to akorát šeredná držka a nechce, aby se mu děcka smála a nebo ječela hrůzou.

Celý den v sedle. Jindy by mi to bylo jedno, ale dnes ne. Při těch několika málo přestávkách se vždy snažím opatrně protáhnout a uvolnit se.

Když s večer zahlédnu jakési stavení, zaraduju se. Nadšení malinko pohasne při pohledu na barabiznu, kterou drží po hromadě asi jen plíseň.

Přimhouřím oči, když se Merysol s Alexem a Stopařem vydají na průzkum. Ať vás tam nic nepřepadne. Pěkně potichoučku. Určitě si nás nikdo nevšiml, když jsme přijížděli. Kysele se ušklíbnu. Dveře zavrzaní a Marysol se lekne. Já taky. Ale u ní to má fatálnější následky. Alex a Stopař se válejí po zemi, Merysol se jim omlouvá a já směju.

Riegalovi se tu nelíbí. “Ale no tak. Nebuď srab. Okna zakryjeme plachtou a budeme spát jako v pokojíčku. Venku je zima.“ Snažím se ho přesvědčit.

Ozve se Alzan. Stisknu rty a tiše nadávám. Pak zvednu hlavu a upřu na nekromanta ne zrovna přívětivý pohled. “Pověz mi, Ty osvobozený od temnoty. Já si vždycky myslela, že když někdo umře, má se jeho tělo nechat v klidu odpočívat. Ale ty s sebou asi tedy nemrtvé máš. Víš nechápu to. Nekromancie. Oživování mrtvých. Vyvolávání nemrtvých...to je podle mě znamení temnoty.“

Zatím se ptám opravdu ze zvědavosti, ale nedůvěra je jasně patrná.
 
  Alzan   Postava není přítomna 16.2.2016, 14:59:31
Cestou spíše poslouchám a snažím se poznat jednotlivé členy družiny. Příhoda s bylinkářkou mě nechá docela chladným ale situace u mlýna pobaví i mě a vykouzlí mi úsměv na tváři.

Také se přidám k prohlídce mlýnu. Nevypadá moc přívětivě, ale aspoň je to střecha nad hlavou.

"Já bych také klidně přespal zde, snad je to jen starobou a opuštěním, že působí tak hrozně.

Co se hlídek týče, mí pomocníci nemusí spát a vidí ve tmě,"
zareguju na Nysilův dotaz. "Nicméně pochopím, pokud prozatím budete chtít, aby hlídku drželi živí."
 
  Nysilo z Nortree   Postava není přítomna 16.2.2016, 9:45:39
Probral jsem se nekdy odpoledne... Chvili jsem nevedel ktera bije. S prckem jsem prohodil par slov a pry cesta probihala klidne, dokonce jsem i jedl. Citil jsem se odpocate, avsak moje telo nebylo stekneho nazoru. Avsak lepší nez predchozi dny. Zacinam si na jizdu na koni pomalu zvykat.

Kdyz slunce bylo nizko, dorazili jsme ke staremu polorozpadlemu mlýnů. Bart sel odvazne hned na pruzkum. My jsme se přidali za nim. No a co se nestalo? Merysol vydesili skripajici dvere. Alexandrovi skocila na nohu. Ten sel k zemi a strhl sebou i Stopare. Tak tak jsme uskocil, abych se vyhl probihajicimu grupaci.

"Anglino, mohl by jsi prosim vysadit ty dvere? Ja namazu olejem panty nez nas Merysol zrání." Pronesl jsem to humornou formou, ale pokud se toho Anglino chytne, neni problem to uskutecnit.

"Co ted? Asi pujdem pro drevo na celou noc dokud je videt a pak rozdelime hlidky ne? Nebo jiny plan?"
 
  Riegal Faer   Postava není přítomna 15.2.2016, 22:08:43
Toho, co řeknu, si nikdo ani nepovšimne, možná kvůli tomu tónu. Pokrčím rameny a stojím u dveří. Opakovat to nehodlám.

Pak Žira dokonce přinese zpátky i nějaké peníze, je to celkem dost. Překvapilo mě to, ale uvítám to. ,, Ji, nechme je jako společný bank, když to tak přirovnám. Koneckonců, kdybychom to tak nechtěli, tak ti ty peníze nedáme ani na lektvary, že?"

Pak už konečně vyrazíme.

Hned za hradbami narazíme na nějakou divnou bylinkářku, co si myslí, že v zimě něco roste. Trochu se nad ní pousměji. Pak, když ji Zar'farro zažene, neudržím se a taky se rozesměji.

Když ale stražní začnou vyprávět, smích ustane a znuděně na ně čumím. Jakmile jedem dál, potichu si řeknu: ,, A koho to zajímá, že je to Inga a blablabla... "

Po zbytek dne cesta proběhne v klidu. Alespoň do večera. Tam zase narazíme na nějaké pochybné tábořiště, tentokráte v podobě mlýna.

Něco vrzne, já se leknu. Ale ne tak jako Merysol, která způsobí sled událostí, jež vyústí v zajímavou polohu Stopařea Alexandra. Ještěže jsem to nebyl já. Stopař by mě rozmáčk. Pamětliv této myšlenky poodstoupím dál od Anglina, ale hlavně od Merysol.

Dokonce padne návrh, aby se tu přespalo. ,, Nelíbí se mi to tu. Radši bych spal někde jinde, jestli tu něco vhodného v okolí je."
 
  Zar´farro   Postava není přítomna 15.2.2016, 20:54:16
Kouknu do košíku, jen narychlo prsty projedu jehličí, zda není něco pod ním. Člověk nikdy neví a po té reakci ... asi neměla zrovna čisté svědomí.
Předám košík strážnému, kývnu hlavou a vyšplhám zpět na koně. Ještě jednou mu poděkuji, že se nabídl pomoci.

Cestou podřimuji. Když si toho všimnu, jsem rád, že jedu na flegmoušovi, a rovnou si přivážu nohy. Říká se že nejlepší jezdci dokážou spát v sedle. No já mezi ně nepatřím, jako neřadil bych se ani mezi jezdce, ale únava je dobrá učitelka, přeci jen energie od Káji pomalu vyprchává.

***************************************************

Ucítím, že kůň zastavil, je mi to jedno to udělal už několikrát.
Jak se přestal pohybovat propadám se hlouběji do spánku.

Ostatní koukají na mlýn a já přivázán ke koni vesele chrním.
 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163]  [164]  [165]  [166]  [167]  [168]  [169]  [170]  [171]  [172]  [173]  [174]  [175]  [176]  [177]  [178]  [179]  [180]  [181]  [182]  [183]  [184]  [185]  [186]  [187]  [188]  [189]  [190]  [191]  [192]  [193]  [194]  [195]  [196]  [197]  [198]  [199]  [200]  [201]  [202]  [203]  [204]  [205]  [206]  [207]  [208]  [209]  [210]  [211]  [212]  [213]  [214]  [215]  [216]  [217]  [218]  [219]  [220]  [221]  [222]  [223]  [224]  [225]  [226]  [227]  [228] 
Liraell


 

Liraell


 

Liraell


 

www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2019 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.