abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Abarin opět ve vývoji! Pokud vás zajímá průběh prací nebo máte nápad, neváhejte se ozvat v Nová verze (Oblíbit)

Vážně i nevážně v Zašívárna - SPAM no. 8 (Oblíbit)

Řekněte, co se vám líbí a nelíbí, přidejte své nápady, aby byl Abarin místem, kde se vám líbí Připomínky a nápady (Oblíbit)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Šílený zámek ::
družina
stránkovat po:  
 

NPC slečna LADA
11.4.2019
19:56:42
Musím se usmát jak se Petr začal věnovat Joře když se tvářila tak bezradně.

Jakmile ji vysvětlil jak se to ovládá se smíchem prohlásím protože Petra znám z dřívějška ukazoval mi ty roboty, když jsem si byla prohlížet svou loď, když mi ji otec věnoval.

"Petře já už to ovládat umím tak pojedu s váma a pojedu jako poslední. Ty nás povedeš a já budu vzadu jako doprovod a budu pozorovat jak to Jora zvládá."


Usadím se do dalšího křesla s ovládáním počkám až spustí posádka ponorku č 3 a následuji Joru, kterou mám před sebou.

"Joro kdyby jsi něco potřebovala zavolej mi nebo Petrovi slyšíme se navzájem."

Petr nás vzal na fascinující místo i s přednáškou. poslouchám poctivě každé slovo a sleduji Joru jako její stín.

Vypravěč
11.4.2019
19:17:35
Jora Clark

Přivítal tě technik zřejmě hrdý na své podmořské roboty. První co ti řekl.

"Nebuď tak vykulená drahoušku. Jmenuji se Petr a nemusíš mít obavu nebudeš dělat nějakou podržtašku a nebo jen hele podej mi to a nebo podej tám to. Není to tak složité a určitě se naučíš to ovládat. podívej tady ta levá páčka je pohyb dopředu a dozadu ne bo vlevo či vpravo.
Pravá páčka pak řídí náklon to znamená klesání či soupání a na tom displeji před sebou vidíš co snímá širokoúhlá kamera.
Nemusíš mít obavy že by jsi narazila do překážky a zničila robota má senzory ,které to nedovolí.
Pokud bys měla obavy v soožitějších místech zapneš autopilota a ten bude následovat mého robota.
Než dorazíme na místo průzkumu budeš mít čas na to se s tím sžít a pak už ti to ani nepřijde těžké."


Usadil tě do křesla před monitor a ukazal ti na ovladací joestiky. Sedl si hne d vedle k svému monitoru s ovládáním.Do mikrofonu zavelel můžete vypustit robota jedna a dvě.

V té chvíli uvidíš jak ti na obrazovce zamává do kamery obsluha na palubě a pak se obraz začíná měnit jak ponorka klesá na jeřábu do vln. Vidíš zavlnění hladiny a najednou se obraz vyčistí od bublinek a jsi pod hladinou. Ten klid je až úchvatný. z toho idylického pohledu tě probere hlas.

"Tak jdeme na to ještě jsem ti zapomněl říci o pár ovládačích tlačítko na pravé páce čím více zmáčkneš tím rychleji se budeš pohybovat na obrazovce to je ta čára která se ze zelené zbarvuje na červenou a pod ní se mění čísla v procentech. O dalších ti řeknu až bude třeba.

Na brazovce máš i ukazatele hloubky v číslech, náklonu v číslech a malý obrázek ponorky, který ukazuje jestli má špičku nakloněnou nahoru nebo dolů a růžici, která ti ukazuje zeměpisný směr a azimut.

Tak zkus mne následovat. Budeme klesat pod úhlem 30 stupňů rychlost 45 procent, azimut 35 stupňů."


Ještě několikrát změnil úhel sestupu a azimut aby jste se propletli kolem pobřežních skal a pak jste zamířili do hloubky. v hloubce 60 metrů se ti před tvými zraky objevilo něco co by jsi zde nečekala.

Světla nasvítily střechy stavení otvorem ve střeše jste viděli prymitivní vybavení hlíněná pec nádobí a vše co používali lidé před velkou potopou.

"Ano potopa a zánik Atlantidy má hodně společného tady kde jsou dnes vody moře byla vesnice a sídla pobřežních národů. Je to dávno, ale ústním podáním se povědomost o této apokalypse zachovala.

Vody moří ustoupily neboť při výbuchu obřího vulkánu začalo období sopečné zimy. To zanmená že sopečný prach zastínil na několik let sluneční svit a Prudké ochlazení dalo vzniknout obřím ledovům.
pak přišla magnetická bouře která zapříčinila velký pohyb zemských ker a prudký nárust teploty rychlé tání zvedlo hladinu moří a přes giblartarskou úžinu se do středozemní kotliny valilo moře a vzniklo středozemní moře a další stoupání vody zapříčinilo že voda prorazila bosporkou užinu a voda zaplavila pánev, kde se původně moře vypařilo a pak řeky vytvořily sladkovodní jezero a do tohoto jezera na jehož břehu vznikly velké sídla neboť zde byla velmi úrodní půda. Se znovu vracelo moře.
Ti kteří uvěřili varování těch co pozorovali změny v přírodě a stačili uniknout skáze na velkých lodích. Z tohoto vznikla legenda o arše Noemově.

Atlantida Podle pověsti přispěla ke katastrofě tím, že její elita používala mocné síly vědy a byla přesvědčena, že i této katastrofě bude schopna čelit. Jen malé procento jich přežilo a rozptýlili se po celém světě. Se zbytky svých poznatků vědy zakládali nové civilizace.
Měli vědomosti, ale neměli své stroje, které zničila velká potopa i s jejich pobřežními městy a citadelami.

Tak teď zamíříme z černého moře Bosporem do Středozemního moře tam, kde naše ponorky dělají bublinkovou ochranu kolem nálezu vraku, kde jsme našli předměty se znaky Atlantidy.

Tak co jak se ti to líbí už zvládáš řízení bez problémů?"


Čeká co mu na tuto přednášku řekneš a míří pod úhlem 15 stupňů nahoru a v hloubce 20 metrů přestane stoupat a manévruje pomalu kolem pobřežních skalisk. Po asi hodině zase začne klesat. pod úhlem 30 stupňů do hloubky 100 m.

Kdyby jsi zahlédla něco zajímavého tak mne upozorni blížíme se k místu kde jsme našli vrak lodi o které si myslíme že plula s cennými artefakty ze svatyně Atlantidy. Kterou zřejmě potopila tsunami a proto zůstala vcelku a uvízla na převisu podvodní propasti.Monica Bella
10.4.2019
18:16:26
Ponorka

Přijala jsem správu a ujala se řízení, uustálila jsem ponorku levým bokem k vraku a zádí ke skále.
Pak sem vydala rozkaz.

„Juro nabijte kotvy do kýlové výmetnice Já vždy popojedu v půlkruhu a vydám signál ty odpálíž vždy jednu kotvu po vypuštění všech kotev dostanou kotvy signál na který vypustí plováky tak vznikne kolmý lanový plot na něj pak budeme umísťovat jednotliva patra minimin. Až vznikne pavučina okolo vraku a zabrání cizím ponorkám či potapěčům proniknout na místo nálezu.

Ty miny jsou vynález naših vědců pro cizí lidi vypadají jako bublinky delfínů když loví ryby.“


Jura hlásí

„Jsem připraven kotvy nabity všech deset výmetnic, pak budu muset znovu nabít."

Pak zavelím Frederikovi.

„Frederiku nasviť vrak a udržuj světlo na něm tak že se bude světlo mého leflektoru a tvého setkávat v jednom bodě já se tak podle nich budu orientovat aby půlkruh měl co nejpřesnější poloměr.. Prosím a taky mi hlas, kdyby naše činnost hrozila způsobit sesuv vraku."

Potom už jen manévruji a každý zhruba metr dám povel Jurovi.

Jora Clark
9.4.2019
19:16:40
Usměju se na Carol, která taky nebude nikde pod mořem. " Já budu s Ladou někde ve velíně nebo vím já jak se to jmenuje." Zasměju se a pak jí zamávám. Pak se už otočím na Ladu a stewarda, kteří čekají jen na mě a řeknu: " Tak můžeme, omlouvám se za zdržení."

Cestou přemýšlím co jim tam budu platná, když tomu nerozumím. " To je jedno, moje práce je, hlídat Ladu, takže všechno kolem vezmu jako zábavu."

Vypravěč
9.4.2019
0:08:03
Monica Bella, Frederik jobber

Posádku doplnil další potápěč místo Johna.

Usadil se do svého křesla nasadil si suchátka. V pojítku se ozval sytý hlas.

“Poručík Jura hlásí příchod.“

Na dotaz co je příčinou odpověděl.

„Jen sem zaslech něco o trosečnících a ošetřovně.“

Slyšíte jak se zavírá poklop a ponorka je uevňována k výsadkovému výtahu. Za okny vidíte jak sjždíte nitrem lodi pod hladinu. Jakmile se zastavíte pod otevřeným trupem lodi ponorka je uvolněna
Monika dostala do sluchátek potvrzení že všechny systémy fungují a dále již ponor řídí ona.

Dostáváte pokyny

„Tak jdeme na to teď vás Monika doveze na místo kde budeme pokládat minové pole.

Frederiku zatím můžeš svítit kam tě napadne, později tě požádá Monika kam to budu potřebovat.“


Po čase, který jste mohli věnovat pozorování života v středozemním moři, jste na místě v hloubce 100m

Vidíte vrak zaklíněny ve stěně kaňonu když jej nasvítíte vypadá jako orlí hnízdo na skále. Na to jak je starý je celkem zachovalý jako by se potopil rychle a než jej stačila zničit bouře. Nedostatek kyslíku v této hloubce zabránil rozkladu.

Čeká vás práce.

NPC slečna LADA
30.3.2019
11:39:46
jora Clark

Oslovila jsi Ladu, když lada uslyší, že zůstaneš s ní z vesela promluví.

"Všichni se rosprchli a já si zvykla mít vás kolem sebe. Lekla jsem se že tu zůstanu sama jen s personálem lodi a vědci. S tebou si aspoň mohu povídat. Jsem zvědavá na ty podvodní roboty a jak se ovládají. Je to prima věcička kamery nám na obrazovkách ukážou co se děje pod hladinou, aniž bychom se musely potápět.

Ti piráti a lovci umění jsou odporné kreatury. jak může někdo jen pro peníze ničit práci opravdových archeologů. Poklady a tajemství nalezišť patří všem lidem a především potomkům lidí, kteří je vytvořili a ne nějakým soukromým zběratelům, kteří je syslí jen pro sebe.

Kdyby nebyl černý trh, tak by nebylo pirátů, zlodějů a vrahů.

Tak až dokouříš můžeme vyrazit. Zavolám stevarda ať nás tam zavede."


Lada zavolala pojítkem stevarda ten se dostavil a decentně zůstal státopodál a čeká, až jej přivoláte k sobě. jkamile tak učiníte, jemně pokyne, aby jste jej následovaly a dovede vás do místnosti operátorů podvodních robotů.


Carol Anne Winchester
24.3.2019
14:39:16

Slunění mi dělá dobře a jsem ráda, že mám po včerejšku čas na klidný dýchánek s knihou. Tedy, ne tak úplně klidní. ta hlášení, která člověk dostává div ne přímo do centra mozku úplně v relaxaci nepomáhají.

Asi bych si měla zvykat.

Ani se moc neohlížím kolik lidí běží k vrtulníku. Ony se zprávy roznesou samy, tam tamy pracují spolehlivě. trochu se ousměji a čtu dál. Než se přiblíží čas večeře. Na večeři, samo sebou, nemphu v plavkách a tak se stavím v kajutě přehodím přes sebe volnější korálové šaty do půlky setehn a žabky vyměním za zlaté sandálky bez podpatku. Vlasy spěšně stáhnu do volnějšího drdolu a vydám se na večeři. A tam do nás zase začnou sypat novinky.

Pomalu se dozvídám, co nás čeká. Při představě dobrodružné ace a mých nulových zkušeností s potápením se trochu děsím, čím budu vůbec platná. Oddychnu si, až když mi Monica sdělí, že budu očekávána na ošetřovně. "Samo sebou, budu tam!" odpovím a sleduji to všeobecné nadšení ohledně "hledání tajemného vraku".

Neunikne mi ani nová tvář, čímž se vysvětlí ten vrtulník. Ale co jsem pochopila, tahle loď je dost velká, takže asi možná ani nebude polední příchozí.

"Bude ode mě někdo něco potřebovat, než pak zmizím na značku - ošetřovnu?"

Jora Clark
23.3.2019
16:11:32
Postupně se jídelna začíná zase vyprazdňovat a tak se taky zvednu. " Možná jsem se měla přemoci a jít to zkusit do ponorky, jenže k čemu bych jim tam byla, kdybych se sesypala. Ne ne, dělám dobře, že se nikam raději necpu."

Venku popojdu kousek od vchodu, opřu se zády o zábradlí a pozoruju vycházející. " Henry jo, archeolog. To se tady sešla banda, každý pes jiná ves. Možná je to dobře, každý umí něco, což se může hodit." Dokouřím a jakmile se objeví ve dveřích Lada, jdu k ní.

" Jestli ti to nevadí do ponorky nebo potápění se nepustím. Zůstanu tady na palubě s tebou." Usměju se na ni, uvidíme, jestli se jí to nebude zajídat, mít mě v patách.

Frederik Jobber
23.3.2019
10:17:26
Hned jak Monica zavelí, zvednu se a kupodivu nenasadím svou klackovitou chůzi, ale spěchám celý natěšený k hangáru. Nasoukat se do neoprénu není zase až tak jednoduché, jako ve filmech. " Mon dieu, proč nejsem Bond, James bond?" Málem se rozesměju při té myšlence, ostatně jako vždycky, když se soukám do neoprénu.

Vybaven vším potřebným se po žebříku ponořím do útrob ponorky. Interier přejedu pohledem a pak dopadnu vedle Monicy na přední sedadlo. Poslouchám instrukce a přitom si prohlížím vše co mám k dispozici. Pak přikývnu, že to chápu. Teoreticky teda. Musím si to nějak vyzkoušet, hlavně ty paže, ale i reflektory, abych nesvítil někam úplně jinam.

Když dostanu povolení, hned si nadšeně zapnu svůj monitor a nejdřív zkouším joystick a rozsvěcím a zhasínám reflektory. Snažím se je vždycky někam namířit, abych věděl, jak se to pohybuje. " Oups, kdo by řekl, že si budu připadat jako když pařím hru na počítači?" Pak přijdou na řady ty páky, kterými se ovládají paže. Chvíli je to takové nemotorné, ale netrvá mi zase až tak dlouho naučit se s tím zacházet.

Spokojeně se posléze opřu do sedadla a Rozhlížím se jak uvnitř tak venku. " Jsem zvědavý jak nám to půjde dole. Už bychom mohli vyrazit, ne? Já vím, já vím, i ostatní si to všechno musí vyzkoušet."

Henry Wright
23.3.2019
9:34:23
Když zaregistruji Helenu, tak se na ní srdečně usměji a odpovím jí: "Rád tě poznávám Heleno. Zajisté, mohu se ihned zapojit do prací."

Dále neotálím, jen z jednoho stolu vezmu cestou něco k snědku a Helenu následuji. Za chůze ukusuji.

Když přijdeme do podpalubí, tak podrobně prohlédnu veškeré vybavení, ať vím co nám je k dispozici. Z tak dobře vybavené laboratoře jsem nadšen. Prohlédnu si vyzvednutý kus na obrazovce a přemýšlím jaký bude nejvhodnější postup. Pokud mě napadne něco co je vhodné dodat, tak to Heleně sdělím. Dále se hned pustím do práce.

Vypravěč
21.3.2019
19:20:08
Monica, Frederik, John

Monika se zvedne a prohlásí

"Je na čase abychom vyrazili s ponorkou máme hodně práce."

Pokyne těm co se přihlásili jako její posádka aby šli za ní.

V hangáru pro ponorky na ně čeká jejich ponorka kterou personál právě spouští do vody ve vypouštěcím doku uvnitř trupu lodi. Pomalu systematicky nakládá vše potřebné pro splnění úkolu. Každý máte přichystanou svou osobní výbavu. Pomohou vám se nasoukat do neoprenů k opasku vám zavěsí brýle a ploutve. Ostatní vybavení už je naloženo.

První jde monika pomoci žebříku se nasouká do vstupního otvoru. Jakmile sestoupíte za ní uvidíte vnitřní zařízení ponorky. Dvě sedadla vepředu a dvě za nimi.Monika zaujímá vlevo vepředu již své místo pilota a místo za ní zaujímá palubní inženýrka.

Monika Frederikovi pokyne na sedadlo vepředu vpravo. Čtvrté místo zaujme John pokud dorazí jinak by jej musel nahradit náhradník.

Monika si nasadila sluchátka s mikrofonem a počkala až Frederik učiní to samé a začne s vysvětlováním úlohy Frederika.

"Frederiku budeš mít za úkol nasvěcovat leflektory místa na které ti řeknu.
Pro tento účel máš před sebou joestick ten prostřední s tlačítkem. Tlačítko je k tomu účelu, že pokud uvidíme něco zajímavého tak to vyfotíme.

Kameru tu ovládá palubní inženýr.

Ty velké páky po sranách jsou ovladače umělých paží. Ovládají se tak že do rukavice na konci páky vsuneš ruce a pohyb tvé ruky kopíruje umělá paže.

Brýle a ploutve si zatím ulož vedle dýchacích přístrojů v úložném prostoru po pravé straně tvého křesla ať ti nepřekáží.

Co dělají umělé paže a co se děje před přídí ponorky můžeš sledovat výhledem z okna a nebo na monitoru před sebou."


Až se dostaví čtvrtý člen posádky seznámí jej Monika s jeho úkoly. Čekání na jeho příchod si krátí tím že si tuto část instruktáže nahraje na pásek a pak mu jej pustí.

"Johne tvůj úkol je starat se o příslušenství co jsme naložili do úložného prostoru za zadními křesly.

Jsou tam ty zmiňované miniaturní miny a všepro jejich kladení.
Nálože, kotvy, harpuny a nástroje pro umělé paže.
Nemusíš mít obavy, vždy až bude potřeba tak ti přesně řeknu co máš dělat."


Pokud by nastoupil místo Johna náhradník tak ten už ví co jejeho povinnost.

"Frederiku mám ještě chvíli čas tak si můžeš vyzkoušet jak se ovládají ty reflektory a umělé paže."

Monica Bella
20.3.2019
21:37:33
Henry Wright

Jakmile Henry začne hovořit o svém povolání Monika mávne na vysokou blondýnu, která energicky diskutuje s hloučkem vědců. Ta zvedne pravou ruku na znamení, že ji zaregistrovala odpojí se od hlouřku vědců a přistoupí k vám.
Poslechne si nabídku Henryho pomoci s artefakty a hned jej instruuje.

"Já se jmenuji Helena a mám na starosti třídění a katalogizování vyzvednutých předmětů. Tvá pomoc se mi hodí. Musíme urychleně umístit nálezy do ochranných boxů podle jejich ceny pro vědu. Musíme s tím pospíšit, když je tady hrozba útoku. Ty boxy jsou navrženy tak že ustojí i zásah raketou, která zičila Hirošimu."

Pokud ji budeš hned následovat zavede tě do podpalubí kde na vás čekají artefakty ještě v nádržích s mořskou vodou než budou očištěny a konzervovány. Laboratoř jak by se dala nazvat tato místnost neboť je plná moderních přístrojů k forésní archeologii.

Helena tě zavede k obrazovce kde vidíš co skrývá hrouda vápence.

"Pojď tohle musíme prioritně očistit a zakonzervovat. Udělat 3D skenery a pak už můžeme pokračovat s dalšími nálezy.

Většinu jsme naštěstí již vrtulníkem odeslali do přísně střeženého skladu Americké vojenské základny v Řecku.

Už abychom to měli hotové a mohli na počítači vytvořit obraz toho přístroje tak jak vypadal v době svého zrodu."


artefakt

Henry Wright
17.3.2019
19:03:25
Stevard mě uvedl do jídelny, načež jsem našel si volné místo vedle ostatních a usedl ke stolu.

Všechny ostatní jsem si podrobně prohlédl a oplatil jejich případné pohledy přátelským úsměvem. Během hovoru ostatních jen poslouchám, jen když přijde řeč na minovou síť, tak sebou lehce trhnu. Moje mysl se ještě před chvílí ubírala podobným směrem. Určitě jen náhoda. Když mě zmíní Monika odpovím jí: "S potápěním moc zkušeností nemám, takže bych vám tam dole nejspíš moc platný nebyl, ale určitě tu mohu s čímkoliv pomoci, stačí říci a jsem vám k dispozici."

Když mě Monika v časovém pressu představí, tak jen dovětím: "Rád vás všechny poznávám, jmenuji se Henry Wright a jak říká tady Monika, zabývám se archeologií - převážně starověkými civilizacemi. Sumer. Akkadská říše. Babylonie. Egypt. Harappa. Pokud zbyde čas, mohu vám toho spousty povyprávět. Jsem velice zvědavý na předměty, které se vám podaří vyzvednout na povrch. Atlantida se skutečně neobjevuje každý den... Jen doufám, že nám 'Aslan' výpravu nezhatí."

Jora Clark
16.3.2019
20:25:57
Koukám na Monicu, je tak nadšená, že by to strhlo i mě. A Rici se k ní hned přidal. " Kdepak a a pod vodu, ani náhodou!"

" Když vás tak poslouchám, zdá se mi, že se budete všichni chtít aktivně zúčastnit. Já zůstany u Lady, někdo z nás by měl. A já do ponorky rozhodně nepůjdu."

Monica nám ještě představuje toho nového chlápka, když na to velitel zapomněl. Archeolog a lingvista, to bude mít asi zájem o takové záležitosti. A já tomu vůbec nerozumím, nejvíc jim pomůžu, když se někam postavím stranou, abych nepřekážela. Budu hlídat Ladu, jo. Kývnu hlavou směrem k Henrymu, usměju se a řeknu: " Ahoj, jsem Jora."


Monica Bella
16.3.2019
19:48:57
Všichni

Frederik se rád přidá a tak mu na jeho dotaz odpovím z vesela.

"Potřebuješ suchý neopren. V ponorce jsou, brýle ploutve, bomby a směšovač dýchacího plynu pro velké houbky. To kdyby bylo potřeba něco udělat mimo ponorku, co bychom nezvládli mechanidckými pažemi. Neopren je nejvhodnější oblečení pro ponorku a budeme ho mít všichni. Já jako pilot, Anna palubní inženýrka a ty a čtvrtý člen posádky.

Troufáš si na to Johne staneš se čtvrtým členem?

V tom spěchu jsem vám zapomněla představit nového člena naší jednotky.

Henry přiletěl vrtulníkem a řekli mi o něm, že jeho povolání je Archeolog a lingvista.
Haló Henry právě tě představuji ostatním, snad nám o sobě řekneš víc, až budeme mít na sebe víc času."

Frederik Jobber
16.3.2019
18:28:23
" Já bych do ponorky šel, petite amie. Bude to pro mě úplně nový zážitek. Co k tomu potřebuju za vybavení?"

Na první pohled musí být vidět, že jsem nadšený. Rozhlídnu se po ostatních a na Johna kývnu. " Co ty, chlape, přidáš se k nám? Bude to určitě super dobrodružství."

Chvíli zkoumavě kouknu na Berga, co on udělá. Zatím z něj nemám až tak dobrý pocit jako z ostatních. Podívám se zvědavě na nově příchozího, který nám ještě nebyl představen. " Kdopak to asi je? Někdo z obsluhy ponorek nebo potápěč? Může to být taky někdo nový, koho přivezl vrtulník. Nejspíš kvůli tomu vzrušení kolem pirátů, nám ho zapomněli představit. Sakra, co když to ale není on? To by bylo faux pas. Raději počkám"

Monica Bella
16.3.2019
9:43:06
Všichni

"Frederik je amaterský potápěč tak se ho mohu zeptat zda by nechtěl do ponorky. Jora je kolegině s kterou si rozumím tak se ji zeptám taky.
John je taky dost akční a tak se ho taky zeptám.
Ostatní ať se rozhodnou sami."


Postupně se ptám nejdříve Frederika, Jory a Johna.

"Mám na vás dotaz chtěli by jste se mnou do posádky ponorky?"

Potom se zeptám Carol.

"Ty jak jsem slyšel budeš požádána doktorem, aby jsi mu pomohla pokud by bylo potřeba na ošetřovně.

Van Bergu a Henry vy se jak rozhodnete v ponorce už nemám místo vejdem se tam jen čtyři a přece jenom vás ještě tolik neznám. Jste fyzicky zdatní určitě se uplatníte při chystání materiálu a obsluze jeřábů a nebo se budete moci uplatnit u obsluhy podvodních dronů.
Omlouvám se jestli jsem se vás dotkla. Musíme se ještě pořádně poznat. Neznám ještě vaše schopnosti."

Vypravěč
16.3.2019
0:28:42
Všichni

Zvon na lodi oznámil večerní hlídku v 6 hodin našeho času a s jeho zvukem vstoupili číšníci s podnosy a postavili před nás obložené talíře s mísami pečiva. Nealko nápoje si můžeme vybrat dle chuti.

Jakmile číšníci opustili jídelnu vstal důstojník zacinkal na sklenici a představil se.

"Jsem zpravodajský důstojník a mám pro vás závažné novinky. Jezte a já vám při tom budu povídat o tom co se děje a co očekávám od vás.

Pilot, který přilétl vrtulníkem mne informoval o tom, že jsme sledováni lodí v které jsme z pořízených snímků poznali loď VULTURA .

Velí jí „Aslan,“ Pravým jménem Petr Alexandrovič Nazarbetov. Otec Mongol, matka z Kyrgyzstánu. Bydliště v Kazachstánu, ale uchýlil se do Abcházie, odpadlické provincie Gruzie na pobřeží Černého moře.
Věřte nebo nevěřte, ale někdejší sovětský akademik a profesor kunsthistorie na univerzitě v Biškeku. Nyní pirát a (lovec) spíš zloděj pokladů.
Přepadá licencované hledače pokladů a krade jim nálezy které prodává na černém trhu.

Jeho loď byla původně korveta ruského středomořského loďstva. Po rozpadu Sovětského svazu ji prodali právě jemu.

Buďte přichystáni na vyhlášení poplachu a doporučuji vám aby jste se po večeři odebrali do svých kajut.
Slečna Monica, ti co se umí potápět a ti kteří by chtěli pomoci pomáhat potapěčskému týmu, podáváním materiálu a plnění úkolů obslužného personálu.

O co půjde. Je potřeba okolo nálezu vraku rozmístit náš vynález.

Jak říká Jack zabublinkovat náleziště. Jsou to miniaturní kontaktní miny velikosti pinpongového míčku propojené vzájemně monofilem jako síť z bublinek.Aktivují se fotoelektrickými čidly, která rozlišují pohyb potápěčů a ponorek.

Potom hned změníme polohu, abychom je od nálezu odlákali.

Monica se odebere ke své ponorce.
Ti co se přihlásí s pomocí potápěčům a jejich servisnímu týmu
Budete rozdělení velitelkou ponorek a potápečů Káťou.
Ti co se neumí potápět, pomoci obsluze řízení podmořských dronů a nebo se necítí být schopni pomoci s manuální práci. Ti se odeberou do kajuty."


Domluvil a čeká jak se rozhodnete.

Henry Wright
13.3.2019
14:54:13
Pokyny důkladně přečtu, vše se zdá zcela jasné. Jsem akorát ohromen vším tím vybavením, které máme k dispozici. Někdo určitě vynaložil značné úsilí dát celou operaci dohromady. Snad nikdy nepřijde na nejhorší a nedojde k poplachu. Vystřelení v záchranné kapsli asi nebude zážitek, který bych chtěl prožít na vlastní kůži.

---

Vyslechnu si celé sdělení od Moniky. Takové nadšení pro věc už jsem dlouho neslyšel. Sám jsem také velice zvědavý co ta veškerá technika pomůže objevit. Do pojítka odvětím jen strohé: "Rozumím Moniko."

Dále pojítkem kontaktuji stevarda a zdělím mu, že jsem připraven večeřet, a byl bych rád, pokud by mě mohl zavést do jídelny.

Monica Bella
13.3.2019
6:23:06
Všichni

Jora a všichni z týmu slyší co měla Monica Bella potřebu zdělit. Ti co již přišli do jídelny přímo a ti co ještě ne z pojítka, neb Monica zapla pojítko na konferenční hovor.

“Přestavte si, Já mám mezinárodní potápěčské zkoušky spolu s certifikátem kapitánských zkoušek na malé lodě a miniponorky.

Požádala jsem, když nám bylo řečeno, že máme ponorky ve vybavení této výzkumné lodi, zda bych si je mohla prohlédnout. Velitelka podmořského výzkumu mi ukázala mimo jiné i batyskaf, zvon pro dva potápěče, hlubinné potápěčské skafandry a dvě miniponorky pro čtyřčlennou posádku.

Když viděla můj zájem o ponorky a dověděla se, že mám osvědčení a i praxi s řízením miniponorky pro dva členy. Nabídla mi abych si vyzkoušela pilotáž těchto moderních čtyřmístných ponorek na trenažéru, který byl dodán spolu s ponorkami a umístěn na lodi k tréningu jednotlivých misí těchto plavidel.

Je to úžasné, mají všechny řídící prvka umístěné schodně jako měla ta ponorka kterou sem používala na institutu podmořské biologie. I mechanické paže s různými nástroji se ovládají stejně jen jsou citlivější a mají více nástrojů.

Vyzkoušela jsem si simulaci ponoru do hlubiny a vyzvednutí vzorků z vraku. Povedlo se mi to jako bych byla pro tu ponorku stvořena. Takže při práci na nálezu budu pilotovat tuto ponorku číslo dvě. Jedničku bude pilotovat sama vedoucí. Posádku budou tvořit vědci a potápěči. Má někdo z vás výcvik v hlubinném potápění mohl by se přihlásit. Ostatní mohou pomáhat při vyzvedávání, třídění, čištění nálezů.

Měli tam taky podmořské drony, kdyby je uměl někdo obsluhovat může si to taky vyzkoušet.

Vedoucí slíbila, že ve chvílich volna můžeme ty co budou mít zájem vzít na malý ponor aby viděli na čem pracujeme. Tak kdo nemá strach či klaustrofobii si to může vyzkoušet až k tomu bude příležitost.

Není to úžasné já budu pilotovat nejmodernější čtyřmístnou výzkumnou ponorku. Joro štípni mně jestli se mi to nezdá!“


Celá jsem zčervenala ve tváři od emocí, které se mnou lomcovaly při mém vášnivém proslovu. Pyšně se rozhlížím kolem jaký to na ostatní udělalo dojem.
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23] 
Liraell


 


 


 

Liraell


 

Liraell


 

www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2016 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.