abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Verze 1.2:Vešel do služby nový update Abarinu. Co si myslíte o změnách a jaké další byte navrhli, případně něco přestalo fungovat? Nová verze.(Oblíbit)
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky.
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM.(Přidat do záložek)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Honba za dobrodružstvím ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Coeria Iminae   Postava není přítomna 14.9.2018, 12:06:57
Všichni se postupně rozpovídali, měli návrhy a různé nápady. Něco jsem moc nechápala, něco ano. Zatím jsem to neřešila, protože, jak se zdá, jsou to plány do budoucnosti více či méně vzdálené. Pokud se narazilo časem na něco, čemu bych moc nerozuměla, zeptám se.

Nejvíc mi dala "zabrat" Žira. Mluvila dlouho, měla jsem co dělat vstřebat veškeré informace. Nejvíc mě zaujalo vysvětlení, proč jsme vlastně tady ve městě.

" Simplicova skrýš? Celý velký komplex jeskyní? Jako nějaké bludiště? To bude určitě plné pastí a různých signálních nebo zabezpečovacích míst. Nedivím se, že se tam Žiře moc nechce. Mě moc taky ne, ale pokud je to potřeba, půjdu s ostatními. Musíme doufat, že se nám podaří ten předmět najít dřív, než Simplicus zjistí, že se mu někdo promenáduje v jeho skrýši."

" Nevím jak velký je ten jeskynní komplex. Budeme si muset dávat pozor na zabezpečovací místa, asi tam budou i různé pasti. Taky by se mohla vyskytnout místa se signalizací, která by upozornila Simplica, že se něco děje. Nebo je to tak opuštěné, že by si to nějak neošetřil?"

Portál, oživení trpaslíka a podobné věci, docela mě to zajímá, ale vůbec tomu nerozumím. Musím uznat, že ti čáryfukové toho mají na hrbu opravdu hodně. " My toho umíme taky moc. Tahle skupina je dost vyvážená, proto je tak silná. Silní mágové, silní válečníci a my ostatní, dobře to Žira sestavila." Přikývnu si na souhlas.

Nápad s odpočinkem se mi líbí. Sice moc nepiju, ale v klidu si sednu, pokud ještě bude co k jídlu, klidně se ještě najím. Pak si můžu vytáhnout svůj notes a doplňovat si poznámky.
 
  Alzan   Postava není přítomna 13.9.2018, 23:08:09
Poslouchám Žiřin monolog, snažím se postřehnout, co k čemu řekla a na koho mluvila a co se chce po mně... Jak tam nejsem, není to tak snadné... Když domluví, přízrak promluví mým jménem, snad na nic nezapomenu.

"K tomu vazebnému předmětu pro kostěje. Ani mi tak nejde, o to, aby mi ho nezabil. Nikdy jsem nepředpokládal, že nějakého budu mít. Tohoto mám jen díky pomoci jiné mocné osoby. Kdyby Simplicus moc chtěl, určitě ho dokáže zabít přes odraz vazebného předmětu v světě mrtvých.

Jde mi hlavně o to, abychom my měli možnost se ho zbavit, až si ho Simplicus vezme zpátky."

Poté chce Žira diskutovat o rozložitelnosti kostěje. " Vím, že se Vám ho podařilo koněm rozdupat. To už jste mi říkali a já říkal, že to je divné. Podle všech zdrojů, studií, deníků a jiných poznatků není možné ho fyzicky poškodit. Proč to tehdy šlo nevím. Mohla to být chyba v rituálu. Simplicus mohl obětovat tuto vlastnost ve prospěch jiné... Nevím. Ale standardně by to možné být nemělo."

Pokračuje se plánech a shrnutí informací až padne slovo na sídlo."Opravdu Tě zklamu. Neumím oživovat těla s jejich znalostmi za živa. Nevím ani o tom, že by to někdo udělal. A snad To ani nechci umět. Tt už by nebylo jen oživení těla, ale navrácení k životu celou duši. Mrtvý by měli zůstat mrtví." To zní asi blbě od nekromanta... Ale co, rozdíl v tom je.

"Můžu oživit nemrtvého s určitými dovednosti a schopnostmi, ale ne nic bravurního. A když už jsme u umístění... Pokud by v okolí byly bažiny, mohl bych zkusit vysadit tam bludičky, které by nás prováděli a ostatní odvedli..."

Pak už mi zbývá jen poslední poznámka, která mi vypadla, když se před chvíli bavilo o osudu Icaria. "Nechci být neuctivý vůči Icariovi. Neříkal ale Celeborn, že jeho duše už odešla za měsíčním světlem? Co udělal Zar s jeho kostmi? Třeba je dal zemi.

A ten deník prohlédnu. Hned jak se přestane řešit tolik věcí, abych se na to mohl soustředit."
 
  Žira   Postava není přítomna 13.9.2018, 21:55:14
Poslouchám jak Morkaiovo, tak Solomonovo vysvětlování a vyprávění. I ostatní sdělují nějaké novinky. Schválně dlouho vyčkávám a promluzvím až když mám jistotu, že už nikdo nechce nic říct.

"Pravdou je, že jste zjistili mnoho užitečných informací. Asi jste udělali špatně, že jste ho nechali žít, ale já bych udělala stejně špatně. A myslím, že v této skupině, pouze Alexander by se zachoval správně.

Na jednu stranu ti Alexi závidím, na druhou stranu tě lituji. Mám pocit, že naprosto postrádáš lidské emoce. Nejedná se pouze o soucit, ale i o přátelství, lásku čest. Plně ti důvěřuji, ale když nad tím přemýšlím logicky, ani nevím, proč, ty používáš pouze logický úsudek, tak by mě zajímalo, proč? Proč jsi s námi v dávno prohrané válce?

Proč už ses dávno nesebral a nevypadnul? Vůbec mi to nejde do hlavy, vždyť to je logické, přidat se k vítězi, ne bojovat v prohrané bitvě. Přesto jsi stále s námi a já spoléhám na tvé schopnosti a jsem ochotna vložit svůj život do tvých rukou, už mnohokrát se mi osvědčilo spoléhat na tebe a nehodlám s tím přestat, jen by mě zajímalo, proč?

Ale to jsem asi trošku odbočila, už nehodlám řešit, že nekromant žije. Nehodlám nadávat, vlastně se dá říct, že s Váma souhlasím. Teď se chci věnovat informacím od něj a částečně i od Solomona.

Jak tak koukám, Solomonovi jsi prozradil, po čem pátráme, původně byla dohoda, že to budeme před ním tajit, on sám to navrhl, ale dobře, že tak. Jeho informace jsou cenné. Že je Balish Ragnarův bratr je zajímavá informace, další, před kým se mít na pozoru, ale púoznámka dobrá, ať se postaví do fronty. Balishovo nebezpečí je v tom, že je kurva bohatej a má mnoho kontaktů, určitě je nějak napojen i na Simplica.

Kdo je Král severu nejspíš všichni víme. A že je jen loutka, to také. Ale to, že je vězněn a že se za něj Simplicus převléká a vlastně ho nikam nepouští, toho by se dalo využít. Začínám se bát o jeho malou sestru, co vyprávěli Morkai s Coerií, její schopnosti jsou neuvěřitelné, ale na Simplica nemá.

Simplicova základna na dně oceánu nás asi momentálně moc nezajímá. I kdybychom znali přesnou podobu, myslím, že neexistuje na světě nebezpečnější místo. Radši bych se jí vyhla velkým obloukem.

Varys je další z otrokářů, kteří jsou nebezpeční díky svým známostem a ne schopnostem. Je velice nebezpečný, ale momentálně asi také není naší prioritou, i když, Merysol by možná nesouhlasila.

Co se tvého otce týče, použila bych Ragnarovu poznámku, ať si stoupne do fronty. Nicméně, pro jistotu. Kdyby náýs náhodou dostihl, vydávám rovnou jeden rozkaz. Jakmile by se k nám dostal, Kája okamžitě vyčaruje portál a ona, Alzan, Ragnar a Mar-Dol jím zdrhnou. Vaše magie je hodně silná a tak mocný inkvizitor by ji obrátil proti nám, tento rozkaz je bez diskuze, stejně tak všichni Alzanovi nemrtví musí zmizet. My ostatní si s ním zvládneme poradit. Nebojím se, že by odolal Anglinovu obouručáku, zvlášť, když ho všichni podpoříme, nějakého inkvizitora rozsekáme na kousíčky. Přesto spíš doufám, že by se s ním dalo spíše domluvit, byl by to cennější spojenec, než nepřítel.

A Ellesar, konečně se dostáváš k něčemu skutečně zajmavému.

Pokud je pravda, co jsem slyšela, z Drizzda je kostěj a chrání Simplicovo sídlo, takže dost nemožné, získat jeho část těla. Leda..... neříkali jste něco o jeho denníku? Půjčte mi ho pak na chvilku prosím. Mám deník hrdiny Conraada a v něm jsou založeny jeho vlasy, třeba by se také něco takového v tomto deníku našlo. Ale moc bych na to nespoléhala.

Shada jsme už řešili, nemá moc smysl to dál rozvádět, žije, takže na něj prostě musíme nějak narazit a modlit se, aby byl zrovna hodný. A Získat Attylloea bude snadné, koukám, dokonce je, díky Solomone, to se hodí.

Co se inkvizitorské věže týče, momentálně tam fakt jít nehodlám. Chápu, že by bylo fajn, osvobodit zajatce, ale máme důležitější úkol. Do Imperia budeme muset, to je jisté, ale radši bych to odložila, jak nejdéle to půjde, tady jsme hodně v nebezpečí a musíme se ukrývat, ale tam to bude horší, tam se v takto magické skupině prostě neschováme. Cesta do Imperia bude chtít mnoho plánování a hodně pevné nervy, navíc budeme putovat skoro rok na jih, budeme muset projít až na druhou polokouli, naštěstí to jde po pevnině, ty jsi nejspíš přijel lodí jako většina, ale raději bych šla po svých, tam jsme méně zranitelní. Ale to má zatím čas."


Solomon ještě také něco doplní. A také se rozpovídá o tom, co ví o jeho matce, jako Kája i já jsem přesvědčena, že jeho matku dobře znám. ""I já tuším, kdo tvá matka je, ale o tom si promluvme později.

Každopádně, ještě jednou ti děkuji za vlasy tvého otce, moc nám to pomůže. Co se toho diamantu týče, někdo z nás ho má v kapse a od Avelan jsme už zjistili, co se dá.

Koukám o Drizzdovi toho víš přesně tolik, co já.

Temné elfy budeme muset najít, ale platí no nich to, co jsem tvrdila o Imperiu, až později. Ale za rubín ti moc děkuji a pokud nám důvěřuješ, k tvému pokladu bych zamířila rovnou poté, co zařídíme tady vše, cop potřebujeme. Tedy, nejprve bych vymyslela to sídlo, to by měla být priorita číslo jedna.

K trpaslíkům pro Lírium bych šla až úplně naposledy, to mít u sebe, jsme snadný cíl, vyzařuje mnoho magie a zanechává za sebou stopu, takže minimálně až budeme mít sídlo, kde jej ukryjem. Tam tu magii zvládneme nějak odstínit, tím si jsem jistá.

Co se hvězdného kovu týče, i můj meč je z něj vyroben a kdyby to šlo, nejspíš bych ho nechala roztavit, ač nerada. Ale bojím se, že to nebude možné, už je to slitina a asi se s tím nebude dát moc pracovat. Raději bych zkusila ten jižní kontinent. Ale do přístavu bychom měli jít až skoro na hranice s Imperiem, je to štreka.Naštěstí tam moc císaře ještě nesahá, přístav v Quin-Doru je bezpečný a měl by být svobodný, nespadá ani pod severní království ani k Imperiu, je to samostatný městský stát a myslím, že není pod Simplicem.

Rjuön známe, s tou nebude problém se spojit a požádat jí o pomoc, dokonce známe i Khal´dorna, výborného runového mistra, i ten by mohl pomoci.

S dračími kostmi máš moc dobrý nápad, naprosto souhlasím, zabíjením bychom je rozhněvali a to by nebylo dobré. Každopádně za tvé rady, názory, informace a samozřejmě i schopnosti ti moc děkujeme, rozhodně to není zanedbatelné."


Attylloeovi vlasy od Solomona schovám do truhličky, kterou mám ve vaku, můžýete si tam všimnouti hnusného uřízlého prstu, který před chvílí uřízla Victoria z mrtvoly na hradě Amalfi.

I ostatní se porůznu vyjádří k tomu co slyšeli, Victoria řekne na plnou hubu to, co jsem jen naznačila. Musím se dokonce pousmát. "Zní to morbidně, až nechutně, ale ano, přesně tak to je. A to elfí duši stačí, aby mohla odejít za měsíčním světlem."

Merysol vyřkne otázku, která mě pálí už dávno. "Co teď je jasné, pro Morkaie, Coerii a Solomona to opět shrnu a vysvětlím. Nedaleko tohoto města je jeskyní komplex, ve kterém je Simplicova skrýš. Asi tam nebude nic moc a přitom bude velice těžké, dostat se tam, přesto tam musíme. A to z jediného, prostého důvodu.

Alzan Simplicovi ukradl kostěje. A kostěj se dá zabít jen jediným způsobem. A to tak, že zničíte jeho vazebný předmět. A my víme, že vazebný předmět tohoto kostěje je právě zde. A chceme ho získat, aby Simplicus nemohl kostěje Alzanovi zabít. Takže vazebný předmět musíme získat dřív, než on. Tím pádem si jistě domyslíte, že hrozí, že Simplica potkáme. A v tomto souboji jsme bez šance, to jsme už viděli, kdyby nás nezachránil Mar-Dol, toto bychom už neřešili.

Ale co potom, to je ve hvězdách, navrhuji zavěnovat se sídlu a mezitím promyslet, další varianty."


Pak promluví i Alzan. "Rodiče si nevybíráme, jak jsem již řekla, koukej na to pozitivně, je to lepší.

Jestli se Mar dostal domů a už se nevrátí, bude to pro nás dost škoda, ale alespoň pro něj dobře. Hlavní je, že mu nejspíš nic nehrozí, doufejme."
Také vyvrátí Anglinův návrh, bohužel má pravdu, jelikož i Anglino uznal, že to nemá smysl, již to dál nekomentuji.

Alzanův návrh nesoudit Morkaie se Solomonem přísně pouze uvítám, ale také již nekomentuji, pouze souhlasně přikývnu, doufám, že to Alzan vidí přes nemrtvého. I nápad s pohromou se mi líbí, ale svými znalostmi k tomu nemám jak přispět, tak mlčím.

I Solomonův absurdní návrh Alzan vyvrátí, to zase já musím opravit jeho. "Skutečně velká hrubá síla kostěje rozloží, toho jsme byli svědci, když jsem ho rozdupala na koni, ale nemá to dlouhého trvání a nedá se mu žádná část těla vzít, ta zmizí a objeví se opět na svém místě. Navíc je to skutečně jen okamžik, není mnoho šancí mu pak ještě ujet, nám se to povedlo jen náhodou.

I když je Shade hodný, stále nevíme, jak ho najít, musíme doufat, že ho potkáme. Mám jediný nápad, jelikož ho Kája kdysi s Alexem potkali, víme, kde se vyskytoval, třeba tam po sobě mohl něco zapomenout, možná, lepší nápad mě nenapadá."


Modrásek raději odchází, nedivím se mu, ale vstanu a zastavím jej. "Počkej ještě Modrásku. Myslíš, že by ses na mě mohl podívat až se vrátíš? Poslední dobou se cítím mizerně, schytala jsem mnoho ran do hlavy a radši bych, abys mě vyšetřil. Zjišťuji že mi vynechává paměť, myslím, že můj úsudek je nezměněný, pouze pár drobností mi vypadne a někdy i důležité věci."

Kája mezitím shrne co vše víme, pouze souhlasně přikývnu, víc nemám co dodat.

Anglino také vyjádří svůj názor, spíše k sídlu, než k meči, ale k věci, to je hlavní. "Neboj Anglino, nikoho z nás by nenapadlo stavět sídlo bez kovárny pro tebe. A samozřejmě tam bude i sklep se zásobou piva." Odpovídám s úsměvem a přiťuknu si s ním, tedy pokud mu to nevadí.

Coeria také promluví k sídlu. Usměji se na ní. "Souhlasím s tebou. A dokonce bych měla nápad, jak to udělat, ale bojím se, že mi to Alzan vyvrátí.

Alzane, myslíš, že by bylo možné oživit nemrtvého i s nějakými znalostmi? Momentálně mám na mysli mrtrvolu nějakého významného trpasličího Architekta, který by řídil dělníky, jak správně kopat a vyztužit tunel pod hladinou moře, aby se nikdy nepropadl."


Merysol nám řekne o zajímavém ostrově. "No.... tak já mám asi favorita, také jsem měla vymyšlený ostrov, ale toto je lepší. Pokud někdo není proti nebo nepřijde s lepším návrhem, řekla bych, že místo je vyřešené."

A poté již promluví Akorát Alexander. "Na tvé otázky mám jedinou odpověď. Soucit. Někdo by řekl, že je to slabost, jiný že je to to, co odlišuje lidi od zvířat. Každý má jiný názor, ale málo lidí soucit nemá, ty jsi výjimka.

Co se portálu týče, to je otázka asi na Mar-Dola, ale toho se teď asi nezeptáš. To bude muset chvilku počkat."


Asi jsem shrnula vše, co jsem chtěla. "Nyní podávám návrh. Vožerem se, odpočinem si a ráno s kocovinou půjdeme dobít Simplicovu skrýš, za střízliva se mi do toho moc nechce. Takže dnešek bvych celý věnovala pití. Můžeme oslavovat záchranu Celeborna, příchod Solomona nebo nové informace. Ale hlavně, měli bychom pít na počest Icaria, schopného lovce a dobrého přítele."

Pozvednu korbel s pivem a zřetelně řeknu. "Na tebe, kamaráde. Nechť tvá duše dojde za měsíčním světlem."
 
  Alexander   Postava není přítomna 2.9.2018, 12:53:34
Hrad má být nakonec v širém oceánu. A Icario je skutečně v guláši. Nepřijde mi to nechutné, ale zatím mi to přijde dost zbytečné. "Kdybychom byli někde v horách a hrozilo, že pojdeme hlady tak prosím, ale takhle.. Lidé bývají na těla ostatních co znali docela citliví.. Elfové nejspíše taky.. " moje další myšlenky však přeruší záblesk od Mar-dola.

Okamžitě udělám salto vzad, abych se vzdálil od nebezpečí, a hned mám v ruce dvě dýky připravené k boji, načež hledám co se stalo. Avšak ukáže se že za to může předmět, a stejně tak jak účinkovat začal, tak i přestal. Mar je prý někde ve svém světe a zdá se, že nic víc se nestane. Přesto si radši jednu dýku nechám v ruce.

Pak začne povídat Solomon s Morkaiem, kteří měli jít dohnat onoho nekromanta, a vypadne z nich, že ho nechali naživu. "Vážně? Mají úkol dohnat a zabít přeživšího a oni ho nechají naživu? Vždyť nesplnili ani zdaleka co měli, jenom kvůli pár řečem. Je jedno kdo to byl nebo co udělal.. Cíl nikdy nesmí přežít.. Co si člověk nezabije sám.." navenek však jen zavrtím hlavou. Nakonec Morkai položí otázku, zda stálo zato ho nezabít.

"Nestálo. Všechno jsou to zatím jen řeči, dokud se něco nepodloží důkazy.. Informace jsou to sice pěkné, a možná i užitečné, pokud se ukáže, že jsou pravdivé, ale po vyslechnutí jste ho stále mohli a podle mě i měli zabít," povím, a kouknu se na každého z nich, a i když se zdám podle vět nespokojený, ani na intonaci ani na výrazu nic takového znát nejde. "Takhle je ve hře další nejistý faktor.. Slíbil snad nějakou budoucí pomoc? A i kdyby ano, máte nějakou pojistku, že pokud udělá něco pro nás nevyhovujícího, dokážete ho rychle umlčet? Jediné co teď máme je pobíhající potencionální hrozba a pár příběhů které napovídala. I kdyby to pravda byla tak to na části o hrozbě nic nemění," dokončím co jsem k tomu chtěl říct.

Pak už opět řeší lokaci sídla. "Pokud existuje možnost, jak se rychle dostat tam a zase někam do civilizace, tak ostrov zní dobře. Karolína umí dělat portály, tak nejde vytvořit nějaký stálý portál? Který by se třeba aktivoval nějakým předmětem nebo tak... napadne mě, ale netuším zda něco takového vůbec existuje.
 
  Merysol   Postava není přítomna 31.8.2018, 21:58:04

Podívám se na Žiru a pak se pokusím ve spěchu někde sehnat mapu, nakonec se na hledání vykašlu, protože orientace v mapách mi stejně mo nejde.

"Je to ostrov který mi doporučila Aribeth. Nebyl nikdy obydlený. ROzhodně to není tedy nějaký krásný otrov plný pláží a ovoce, ale na postavení nějaké naší základny bude ideální. Je severozápadně od K'heck lot. Zhruba dva dny plavby, záleží, jaks e točí proud a vítr."


CHrlím to všechno ze sebe tak rychle, že ani nevím, jestli to někdo zvládnul vstřebat.
 
  Ragnar   Postava není přítomna 31.8.2018, 19:34:16
Piju, jím a poslouchám. A pozvolna se začínám mračit a pohledem poskakuju po těch, co zrovna mluví. Zamrkám a opřu hlavu do dlaní. Mám pocit, že se buď všichni zbláznili a nebo mluví cizím jazykem. Nerozumím jim. Nedokážu si poskládat dohromady všechny ty informace. Anglino se vloží do všeobecného hovoru úvahou o kovárně a pevností pod ní. “Pro Bohy...“ zamumlám tiše “Za co?“

Mar-Dol se složí. Že je v tom magie mi je jasné okamžitě a že to bude problém dostat ho z toho, mi vzápětí potvrdí Solomon. Zvrátím se do opěradla a zamyšleně se zadívám na ležícího přítele. Bude na démona fungovat moje magie? Možná jo a možná ne. Rozhodně zkusit to bude jediná šance na získání odpovědi.

Informace o tom, že nekromanta ušetřili, mě překvapí, ale řvát na ně kvůli tomu nehodlám. Jistě pro to měli dobrý důvod. A i kdyby to bylo jen o tom, že je přechytračil...takové věci se holt stávají.

Informace o bratrovi mě překvapí. “Bratr?“ zakřením se nedůvěřivě “No...tak ať se postaví do fronty.“ v poslední době mě chce zabít každej druhej, tak proč by nevlastní bratr měl být výjimka. V duchu však pátrám po jméně.

Stále se probírají rodinní příslušníci všech. Otec, matka, bratr, děda...náhle mi začne můj vlastní rod, prosycený bojem, připadat docela nudný. Krásně klidně nudný. Umírali po ráně sekerou a nevstávali z mrtvých. Prostě umřeli a bylo to.

Viki pronese vtip a já se musím usmát. Není to sice vůbec vhodné, ale co nadělám. Je potřeba trochu odlehčit situaci. Byť je to odlehčení formou morbidního vtipu. Na většinu to ale nezabralo. Ostatní jsou pohrouženi do debaty, kterou absolutně nestíhám.

Prohrábnu si vlasy a rozhlédnu se po družině. Pohledem si vybírám toho, koho ráno požádám o shrnutí dnešní debaty. Jednoduše. Bodově. Žádné úvahy, teorie a „asi“ či „provděpodobně“. Jen čistá holá fakta.
 
  Coeria Iminae   Postava není přítomna 30.8.2018, 11:31:44
Sedím ve svém koutě a zamračeně se dívám do země. Moje vlasy jsou ebenově černé. Vypadá to, že snad ani nevnímám okolí. To samozřejmě není pravda, vnímám a poslouchám všechno. Jenom mám teď myšlenky trochu jinde. O tom meči a jeho majitelích nevím vůbec nic, takže k tomu nemám co říct.

" Do hajzlu, musím na to teď přestat myslet. Beztak už s tím nic nenadělám a nic teď nevymyslím. Musím to na chvíli nechat "uležet", třeba najdu nějaké východisko později. Měla bych se spíš soustředit na to, co se tady probírá. Aha pořád ten meč. Jestli to chápu správně, je to teď nejspíš priorita skupiny. Musím si zapamatovat co nejvíc."

A tak soustředěně poslouchám a snažím se do paměti nacpat co nejvíce informací. Pak mi dojde, že nevidím doktora, ani jsem si nevšimla, že odešel. Možná bych měla taky vypadnout? Jenže co tam venku budu dělat? Bloumat městem, za každým rohem čekat, že se na mě někdo vrhne? Zavrtím hlavou, vlasy se mi trochu rozletí kolem hlavy a tak si všimnu, že už zase mají svou obvyklou zlatavě narezlou barvu. Přes rty mi přeběhne spokojený úsměv.

" Já bych měla takový nápad k tomu sídlu. Jenom nevím, jestli je uskutečnitelný. Myslíte, že by se dal udělat nějaký podmořský tunel, kterým bychom se dostávali dovnitř? Vchod by se musel samozřejmě nějak zamaskovat. Já vím, já bych to mohla klidně i přeletět, ale pokud bychom neměli nepřítele na sebe nějak upozornit, asi by to nebylo nejvhodnější. Je to jenom takový nápad, vzpomněla jsem si na trpasličí tunely, které bývají dokonce i krásně umělecky opracované."

" Žira říkala, že každý může říct svůj nápad a tak snad tohle není moc mimo. Možná by se to dalo nějak udělat, ale jestli by to vůbec šlo a nenápadně k tomu, to vůbec netuším. Už jenom hloubení tunelu, zajištění nepropustnosti stěn, nejspíš to nebude moc krátká vzdálenost a pak stavba toho sídla. To, pokud to vůbec půjde, bude všechno trvat celé roky. A vím já, jak dlouho počítají s výstavbou. Vlastně toho moc nevím. A proč jsou někteří tak zamlklí? Přeci jsou se skupinou dost dlouho, víc než já, tak asi vědí něco víc."


 
  Anglino   Postava není přítomna 29.8.2018, 10:20:32
I když nerad musím dát za pravdu ostatním, že kovárna by byla stále prázdná a bez zákazníků by byla moc nápadná.

"Stejně když nebudu mít kovárnu jako vchodový artefakt tak když budete stavět základnu myslete na to, že by se nám kovárna mohla hodit a vytvořte mi pro ni prostor.
I kdybych měl vyrábět a opravovat, jen pro nás. Já, když se nudím, tak jsem hrozně protivný a když jsem protivný, tak hodně piji a jím. Když piji a jím, tak bez pohybu tloustnu a mé svaly chátrají. kladivo a kovadlina mne udržují v fyzické a psychické pohodě."


Podívám se na Karolinku a až domluví přisunu se blíž a řeknu ji.

"Je tu hodně věcí co se týkají magie, že mi, když tak dáš vědět až přijde řada na mé svaly a meč."

Pak se posadím doleju si korbel a snažím se z toho co je tady řečeno něco zapamatovat.
 
  Karolina   Postava není přítomna 28.8.2018, 9:41:56
Trochu se zarazím, když mě hned dvakrát Žira zabrzdí. " Jasný, jsou důležitější věci. I když, pravda, zatím nevíme, co nám přinese to překvapení. Chápu, že to není akutní, takže to zatím odsuneme. Na ty důvody, které Morkai se Solomonem měli, jsem moc zvědavá. Solomonův otec je Attylloe, což znamená..."

Když začne Morkai vysvětlovat, nejdříve se mi na rtech objeví lehký ironický úsměv, který však po chvilce zmizí. Dozvídám se, že Ragnar má bratra, který ho chce zabít. Jsem moc ráda, že naše rodina nemá mezi sebou takové vztahy. Neumím si představit, že bychom se s bráškami šli po krku. Trochu se oklepu při té představě. " Tak něco z něj vytáhli, ale jestli je to všechno pravda... To se nejspíš dozvíme časem."

Solomon toho ví opravdu hodně, nejspíš se to dozvěděl od svého otce. Chvilku váhám, ale nakonec se rozhodnu promluvit hned, jak Solomon dokončí svou řeč.

" Nejdříve bych chtěla říct jednu osobní věc tady Solomonovi. Já na devadesát devět procent vím, kdo je tvoje matka. Ano nenachází se na tomto světě, takže ji opravdu nejspíš nepotkáš. Pro syna to není dobrá zpráva, ale pro člověka jako takového ano. Pokud by tě zajímaly nějaké další podrobnosti, klidně ti později řeknu víc."

Zatím co se odmlčím ozvou se další. Merysol toho moc neřekla, čekala jsem, že nám řekne o tom místě, které ji poradila Aribeth. Victoria neřekla vlastně vůbec nic, když pominu tu nechutnou poznámku o ostatcích. Zato Alzan toho říká hodně a opravdu zajímavé věci. " S tou kovárnou má pravdu. Vůbec mě nenapadlo, že by byla skoro pořád prázdná, což by vážně bylo podezřelé. A poblíž nějakého města... to by vážně nešlo."

" Možná bych nějaké takové kouzlo znala, ale nikdy jsem nic takového nezkoušela. Ani jsem si nikdy nemyslela, že bych to kdy opravdu využila. Musela bych kolem toho ještě hodně nastudovat, takže by to nesmělo být příliš brzo. Za pokus to stojí."

Najednou se zvedne doktor a začne cosi koktat o bylinkách a surovinách. Vzápětí zmizí pryč. Chvilku za ním ještě zírám, ale tak nějak si už pomalu zvykám na doktorovo zvláštní chování.

" Takže po dnešku už víme o pěti vlastnících meče. Geran, Drizzd, Attylloe, Avelan a Shade. Najít tělo Avelan nebude nic lehkého. Vím jen to, že se utopila na poušti v pohyblivém písku. Kde to místo je, to nevím. A ještě jedna věc, kterou jsem se dozvěděla. Avelan byla poslední majitel meče, po ní jej ještě nikdo další nevyrobil. K tomu sídlu. Dal by se najít třeba nějaký pustý ostrov, který je "ztracený" v moři. Jenomže jak k němu zajistit nějakou přístupovou cestu? Nad tím si lámu už delší dobu hlavu. Neříkala jsi Merysol něco o tom, že ti o nějakém místě řekla Aribeth? "
 
  Zar´farro   Postava není přítomna 25.8.2018, 14:03:14
Netrvá to vůbec dlouho a rozproudí se zuřivá debata. Sice již dlouho mluvím jazykem lidí, a dokázal jsem napsat několik věděckých článků v jejich písmu ( jinak bych titul doktora z univerzity nedostal), ale tohle je na mne už moc.

Cítím jak mne to unavuje, a jak se v rozhovoru ztrácím. Pochytím jen něco o příbuzných, pak nějakej hrad ....

Když navíc přijde další a přidá se do hádky, ani v mém bezpečném rohu místnosti mi není moc dobře.

Já ... já ... si jen dojdu pro nějaký bylinky a suroviny jo? Pronesu tichým hlasem. A jelikož se nikdo nijak neprojeví a pokračují ve své debatě ....

... Mlčení je souhlas. A já se zdejchnu.

Venku se nadýchnu čerstvého vzduchu a přiměřeného ticha. Pomalu se vydám směrem ke krámku babky kořenářky. Jsem sice unavený, ale pořád ve mne dřímá Icariova síla ...

Tak něco Žiře na hlavu, jasný ... pak i něco mne na hlavu.

Když jsem na rohu ulice, mám pocit že se okolí lehce rozsvítilo a hned zhaslo.

Kouknu se na oblohu a zakroutím hlavou. Že by blesk z čistého nebe?
Pro jistotu si přetáhnu svou kápi přes hlavu. A vydám se rychlejším krokem.
 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163]  [164]  [165]  [166]  [167]  [168]  [169]  [170]  [171]  [172]  [173]  [174]  [175]  [176]  [177]  [178]  [179]  [180]  [181]  [182]  [183]  [184]  [185]  [186]  [187]  [188]  [189]  [190]  [191]  [192]  [193]  [194]  [195]  [196]  [197]  [198]  [199]  [200]  [201]  [202]  [203]  [204]  [205]  [206]  [207]  [208]  [209]  [210]  [211]  [212]  [213]  [214]  [215]  [216]  [217]  [218]  [219]  [220]  [221]  [222]  [223]  [224]  [225]  [226]  [227]  [228] 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2020 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.