abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky. (Oblíbit)
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM. (Oblíbit)
Našli jste některý z problému podělte se... Technická podpora (Oblíbit)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Dar ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Gunter   Postava není přítomna 27.6.2015, 11:44:44
Musím uznat, že má pravdu. Půlkrysa by se opravdu mohl podřeknout. Je mladý, ne zrovna zkušený a i když je to učenlivý lotr, kdysi to byl docela fajn kluk, který se dostal do špatné společnosti a protože měl své sklony, krásně se rozvinuly a teď nám rostly hnojené Soterovým vlivem.

"Možná nemůžu, ale chtěl bych." Mlasknu zklamaně a dál propaluju Půlkrysu očima. Můj vztek trochu zmírní dlaň, která se snese na moji zaťatou pěst a zachvění, které proletí mým tělem jasně dokazuje, jak moc jsem na ni závislý. Jak zhoubně na mě působí. Dokáže mě ovládat a to je svým způsobem nebezpečné....
I když v tuhle chvíli nejspíš docela praktické.
Kdybych uprostřed oběda skočil na Půlkrysu a začal ho cupovat na kousky, nejspíš by naše křehké příměří hodně rychle skončilo.

Jenže....
Není to lehké.
Tak oni si budou i tykat...
Není to dojemné?
Není to dokonalá ukázka toho, jak moc se Nys její strategie daří?
Kurva!
 
  Vlk   Postava není přítomna 27.6.2015, 11:37:30
Jakmile Nyskel ochutná nabízené hovězí, Kenzy se rozzáří.
"Skvělý, že jo?
Heleďte, mě ale nemusíte vykat, já nejsem žádnej...ný pán a abych řekl pravdu, nemám to rád.
Jste Terryho holka, teda snoubenka, tak si klidně můžeme tykat, ne?"
Navrhne přátelsky a Soter se ze svého místa ozve s otázkou, jestli si je jistý, že se k hostům chová slušně.

"Naprosto ukázkově, Sote, teda, snažím se, že jo?" Obrátí se trochu nejistě na Nyskel a zašklebí se jako kluk chycený při lumpárně.

Při zmínce o Feltonovi se zatváří vážně.
"No, vykládat....spíš se ho snažíme najít, je to dost záhada. Nikdo to nečekal a Soter je z toho špatnej." Přizná.

 
  Nyskel   Postava není přítomna 27.6.2015, 8:02:29
"Tak ne...?" pípnu v duchu, když vidím, jaký pohled na mě vrhne Terry.

Rozpačitě se usměju, abych zamaskovala naši konverzaci před ostatními. "Ale možná by se podřeknul. Jak jinak to chceš zjistit? Jsme na jejich území a jsou v přesile. Tady nikoho přiskřípnout nemůžeš..." oponuju. Ale jen chabě, protože ty emoce, které cítím z Guntera, na mě křičí, že by tohle nepřežil!

Poslušně si zobnu hovězího z nabízeného tácu a vychutnávám sousto. "Máte pravdu, Kenzy, je to skutečná lahoda." usměju se na něj, ale trochu to utlumím. Najednou mám totiž podezření, že by Terry mohl tak trochu žárlit.

"Sice není vůbec proč a kvůli čemu, protože ten holobrádek mu nesahá ani po kotníky a jeho vlčí pach.........." nenápadně nasaju vzduch. "No, vlastně... není to tak strašné. Ve skutečnosti... ehm..."

Vlčice to vyhodnotila jako vcelku... ucházející pach. "Tedy k Terrymu to je na hony vzdálené, ale zatímco Ardet nebo Tyf jí jen zježily kožich odporem, tenhle kluk... ne."

Zarazím se, kterým směrem se ubírají mé myšlenky a tváře mi nepatrně zrůžoví.

Rychle si nacpu další sousto do pusy a natánu ruku. Dlaň jemně položím na Terryho pěst, která trochu křečovitě svírá ubrousek, a nechám ji tam. Klidnou a ujišťující. Tak nějak mám pocit, že to teď potřebuje. Asi...

"Ano, Minnie nám říkala o zmizení pána Feltona. Je to prý záhada." nadhodím nevinně a s hranou účastí. "Určitě si ale musíte jeho zmizení nějak vykládat...?" dodám o poznání tišeji. Skoro důvěrně.

Terryho si teď vůbec nevšímám, na oko, jen má dlaň naznačuje jemu samotnému, že to tak není.
 
  Gunter   Postava není přítomna 26.6.2015, 23:48:40
Podívám se na ni, jako by mi hodila na hlavu cihlu.
Popovídat si s Půlkrysou?
To myslí vážně?
Dokonce někde bokem?
Jako by nestačilo, že s ním mluví teď.


"Nevím, jestli je to dobrý nápad, Nys. Nechci, abys byla kdekoliv s kýmkoliv ze Sotových přátel o samotě!" Vyjeknu a zní to víc než upřímně.
Je to upřímné, kurva!
 
  Nyskel   Postava není přítomna 26.6.2015, 21:36:07
Zjevně mě zaujalo to samé, co Terryho.

Půlkrysa najednou vypadal vyplašeně. Takže Soter má něco za lubem! Něco, co ho teď tolik zaměstnává. Možná něco, o čem tuší Cora, když ji vyslýchal... Zvláštní. Zatím to do sebe nezapadá, ale vsadila bych se, že to má něco společného.

"Možná bych si mohla v následujících dnech chvíli popovídat s Půlkrysou někde bokem. Třeba bych něco zjistila?" nadhodím zaujatě. Jako kdybych chytla stopu a chtěla po ní okamžitě vyrazit.
 
  Gunter   Postava není přítomna 26.6.2015, 21:24:00
Přimhouřenýma očima sleduju ty dva a vůbec se mi to nelíbí. Půlkrysa okouzleně cvrliká, dokonce se snaží mluvit spisovně a Nyskel je dokonce ochotná říkat mu Kenzy.
U Mangartových vousů! Je to Vlkodlak!
Hnusný, odporný, mladý a vcelku pohledný hajzl!
Halooó, Nyskel!
Je nebezpečný!
Zrádný!
Podlý!
Naprosto nepřitažlivý!
A smrdí!
Navíc byl u toho, když se mě ta roztomilá smečka snažila zabít.
To je ti fuk?
Aaaaaaaaaaaaa!


Zuřím.

Samozřejmě se na ni pochvalně zatlemím, protože to očekává a je pyšná, že to s Půlkrysou tak koulí, ale já nejsem ani trochu nadšený, že to s ním koulí.
Nechci, aby koulela
Ve své podstatě vůbec nechci, aby s ním mluvila.
Ostatně, nejlepší by bylo, kdyby mluvila jen se mnou.
Nešlo by to zařídit?


Z naprostého zaujetí mě vytrhne jeho zmínka o Soterovi,
"Copak nám asi Soter řeší?" Otočím se na Nys v naději, že třeba zase jednou koukne také na mě a přestane se na něj usmívat.
"Že by to byly jeho přátelské výpravy do okolí po stopách bývalých přátel?" Připomenu nevinně a probodnu Půlkrysu očima, když jí přisune ten podnos s flákotou.
 
  Vlk   Postava není přítomna 26.6.2015, 21:07:00
"No, jo, zbyla, ale i tak to bylo nechutný." Protáhne Půlkrysa otráveně obličej, ale vzápětí se rozzáří.
"To je od vás moc hezký. Ty vole, Terry, ty sis fakt dobře vybral. Je skvělá!" Otočí se mládík spontáně na Guntera a natáhne se pro podnos s plátky hovězího masa.

"Tohle zkuste, Nyskel, dává do toho nějaký koření a je to skvělý. Vždycky se můžu užrat. Ujíst." Opraví se rychle a přistrčí podnos k Nyskel.
"Je prima, že jste dojeli. Pojedeme na lov a užijeme si zábavu. Tady to už chvíli bylo jak po vymření, co Sot pořád řešil...." Půlkrysa nedořekne a mávne rukou. Najednou vypadá polekaně, jako by řekl víc, než smí.
"No, prostě toho má moc. Teda Soter. Co se starej ztratil, tak mu leží na krku celý panství a řídit takovej velkej hrad a všechny ty pozemky a vesnice není vůhbec lehký."
 
  Nyskel   Postava není přítomna 26.6.2015, 19:38:33
Ten příběh, spojený s jeho přezdívkou, mě upřímně pobaví. Na rtech mi to vykouzlí úsměv. Úplně to vidím před očima.

"Doufám, že vám v ruce zbyla aspoň hlava a ne... opačná část." uchichtnu se.

"Jo, s tímhle Vlkem by to mohlo jít dobře. Určitě to naší věci prospěje víc než má přestřelka s Tyfem." vrním, spokojená sama se sebou.

"Dobrá, Kenzy, vynasnažím se." usměju se znovu.

Poočku mrknu na Guntera, pyšná sama na sebe. Doufám, že mé nově objevené diplomatické schopnosti dostatečně ocení.
 
  Vlk   Postava není přítomna 26.6.2015, 19:28:20
"No, jo, loučení to bylo pořádný. Jaksepatří, řekl bych." Zachechtá se mládenec a pak se otočí k Nyskel.
"Je to hrozný jméno. Děsivý. Nesnáším ho. Jenže takový jména se člověka držej nejhůř. Tedy drží.
Kdysi jsem se naprosto nesmyslně přetahoval s jedním pánem o zdechlou krysu.
Nechtěl mi věřit, že jsem ji trefil nožem na deset metrů. No, a ona se přetrhla. Takže se mi okamžitě začali chechtat, že jsem ulovil půl krysy a bylo. Zůstalo mi to."
Vysvětlí znechuceně.

"Ale kdybyste chtěla, můžete mi klidně říkat Kenzy. Potěšilo by mě to." Navrhne dychtivě.
 
  Gunter   Postava není přítomna 26.6.2015, 19:23:49
Půlkrysa se pustí do společenské konverzace a jako obvykle mu to jde na můj vkus mizerně. Hlavně ta část, kdy začne cvrlikat na Nyskel.
"Měl jsem své cesty a své závazky, které jsem musel splnit a naše poslední setkání jsem považoval za dostatečné rozloučení. Ty ne?" Odpovím jedovatě.

"A Tyf nelhal, opravdu jsem si pořídil snoubenku. Pokud mi závidíš, budeš se muset po nějaké také poohlídnout. Věk už bys pomalu měl. Ovšem obávám se, že bys musel kapku změnit své zvyky, pokud by sis nějakou chtěl udržet."

Nyskel se ho zeptá na přezdívku a mně cukne kolem úst. Jistě, Půlkrysa není zrovna tradiční jméno u vlků, ale k němu je tak pevně přišité, že jsem jeho skutečné jméno dávno zapomněl a zcela jistě nikdy nepoužil.
 
  Nyskel   Postava není přítomna 26.6.2015, 9:26:02
Je vidět, že ani Terry netuší, co bude dál. Nebo ne přesně. A z toho, co popisuje, nic nezní nějak strašně. "To zvládnu. Určitě..." I když za nějaký ten čas na výdech bych byla ráda.

Cuknu sebou, ale rychle vykouzlím na tváři přiměřeně milý úsměv. "Nemusím si proti sobě poštvat hned celou smečku, ne? A tenhle nevypadá tak hrozivě jako Tyf nebo úchylně jako Ardet." pomyslím si v duchu, i když ostražitost zůstává.

"Život je plný překvapení." utrousím vcelku mile, i když pro mě má tahle věta spoustu dalších významů. Já totiž ještě před pár týdny netušila, že jsou vůbec nějací Vlci. A najednou mám před sebou celou smečku!

"Vaše přezdívka zní vcelku neobvykle. Když vezmu v úvahu... váš původ." Krysa a Vlk k sobě mají daleko. Ale zřejmě to víc vypovídá o jeho povaze než o jeho druhé podstatě.
 
  Vlk   Postava není přítomna 25.6.2015, 22:35:12
Mládenec s ježatými vlasy vás upřeně pozoruje a v puse převaluje dřevěné párátko.
"Takže seš zpátky, Terry. Hezký. Nějakou chvíli jsme se neviděli. Kde ses toulal? Jeden by řekl, že je kapku nezdvořílý, zmizet takhle bez rozloučení, ale mezi kámošema se lecos ztratí a my jsme kámoši, že jo.
Tyf říkal, že sis mezitím pořídil snoubenku...."
Otočí se na Nyskel a přejede ji hladovýma chtivýma očima.

"Hezká.
Nepředstavíš mě? I když, já to zvládnu sám."
Zakření se a zdvořile se Nyskel ukloní.
"Já jsem Kenzy, slečno, Kenzy Salo, ale kamarádi mi říkají Půlkrysa.
Hrozně rád vás poznávám. Já neměl ani páru, že jsou takoví...krásný dívky mezi námi. Nikdy jsem žádnou nepotkal. Je fajn, že vás Terry dovedl."
Zašťuří se a najednou vypadá jako uličnický malý kluk a on to kluk ve své podstatě vlastně ještě je.
 
  Gunter   Postava není přítomna 25.6.2015, 22:23:37
"Nemám tušení. Sot je dost nevyzpytatelný. Já tak nějak doufám, že nám ukážou naše pokoje a nechají nám nějaký čas, abychon se zabydleli. Pak....těžko říct. Možná nás provede po hradě nebo nás pozve na vyjížďku...uvidíme. Momentálně se hádá s tetičkou a upřímně jsem rád, že si nás chvíli nevšímá. Potřebuji se trochu otřepat."

Nadechnu se, abych pokračoval, ale vyruší mě Půlkrysa, který se na mě s úšklebkem zadívá.
 
  Nyskel   Postava není přítomna 25.6.2015, 19:26:33
Nejraději bych si nafackovala. Přes Heidrun jsem úplně zapomněla na své vlčí instinkty. Teď, když se k tomu vracím, Vlčice byla trochu napružená, když jsme vstoupili, ale přičítala jsem to nervozitě.

"Tuhle chybu nesmím udělat podruhé!" přísahám si v duchu a pohledem zaletím k mladíkovi. Je to zvláštní, ale svým způsobem by se mi k Tině hodil. Jen nevím, kdo z nich by byl za většího drzouna.

"Co bude po jídle?" zeptám se zvědavě Guntera. Netuším, jak to chodí na dvoře vévody...

Aniž bych pohled odlepila od stolovníků sedících naproti, zobu další sousta. Gunterův talíř samozřejmě nechám bez povšimnutí. Ne, necivím na Půlkrysu celou dobu, ale potřebuju si ho napozorovat. Odhadnout...
 
  Gunter   Postava není přítomna 25.6.2015, 19:17:29
"Jsi si jistá?" Oplatím ji šeptem a ukážu ji talířek křupavých zlatavých brambůrek, které přede mě zrovna postavil šenk.
"Rád se s tebou podělím." Zvednu ho a zakroužím s ním slečně hladové pod nosem.
"To je vůně, viď?" Její zčista jasna upjatý výraz okázale ignoruji.
Stejně tak i Sotera, který se polohlasem pustil do Heidrun a očividně se jí snažil vysvětlit, že s jejím pojetím pohostinosti nesouhlasí.

Místo toho se jemně dotknu mysli své společnice a nepatrným pohybem hlavy ukážu na protější stranu, kde vedle Tiny mladík s drzýma očima a bradkou."To je Půlkrysa." Upozorním ji tiše.
"Takže už je znáš všechny, schází jen Byrr." Dodám.
 
  Nyskel   Postava není přítomna 24.6.2015, 22:45:09
Zacukají mi koutky. To, jak to řekl... Dělá si ze mě psinu. Zase!

"Je to od tebe velice pozorné, ale určitě si vystačím se svou porcí..... Čumáčku." sladce se na něj usměju a to oslovení, které tak "zbožňuje" si vychutnám!

Byť to špitám spíš jemu do ucha, i tak mi tváře trošku zrůžoví. Je zvláštní se takhle oslovovat, byť z legrace, před Soterem a Heidrun. A taky Minnie! Jak je až na druhé straně tabule, pro tenhle moment jsem na ni skoro zapomněla.

Najednou se způsobně narovnám v zádech a bezděky k ní vyšlu tak trochu omluvný pohled.
 
  Gunter   Postava není přítomna 24.6.2015, 22:40:36
Místo, abych jedl, po očku ji pozoruji. Je neuvěřitelná!
Nikdy jsem neviděl někoho jako je ona.
Srazí se s beranidlem jako je Heidrun a ani se neotřese!
A pak sedí, jako by se nechumelilo a cpe se pečeným holoubětem.
A ono se chumelí, kurva!
Přímo vánice.

Je tohle normální?

Kolem úst mi pocukává úsměv a nakonec neodolám a nakloním se k ní.
"Miláčku, kdybys chtěla, nechám ti i to svoje. Nezdá se ti, že je kapku větší?" Oči mi svítí jako....ehm...vlkovi a levou rukou k ní opatrně sunu oválný podnos se svým křupavým ptáčátkem.
 
  Nyskel   Postava není přítomna 24.6.2015, 22:22:22
I když se můj výraz tváře nezmění, uvnitř se nadnáším na obláčku Gunterovy pochvaly. Nejen že na mě není naštvaný, ale ještě mi gratuluje k tomu, jak jsem tu starou čarodějnici usadila.

"Aby neusadila ona mě s tou svatbou..." napomenu se. Jásání by bylo ještě příliš předčasné! Tohle byla jen první šarvátka...

Nakloním se nad kouřící misku a pustím se do jídla. Snažím se jíst způsobně, pomalu a elegantně, ale můj žaludek mě nutí přeci jen tempo trochu zrychlit.

K vlastnímu překvapení s tetičkou musím přeci jen s něčím souhlasit. Ta polévka mě taky nezasytila.

S povděkem kývnu, když přede mnou přistane... holoubě? To jsem jedla jen jednou a nebylo to špatné. Teď bych ale snědla snad i tu syrovou lišku! Utrhnu kousek masa a způsobně si ho vložím do pusy. "Hmmm... lahoda." mlasknu v duchu. "Aspoň pokud se jídla týká, špatně se tu mít nebudeme..."
 
  Gunter   Postava není přítomna 24.6.2015, 22:16:07
S Heidiným názorem na Soterův vkus na lidi musím chtě nechtě souhlasit. Možná i na tom smradu mokrých psů něco bude, ovšem ten škvor mě zaujme. Rychle střelím očima k ruce Nys a překvapeně hvízdnu. Chci ji na něho upozornit, ale pak mě úplně uzemní její odpověď tetičce. Uzemní mě tak dokonale, že dokonce spolknu svoji vlastní odpověď a také není právě zdvořilá.

Polknu a s nesmírným zaujetím vytřeštím oči na Heidrun. Její reakce mě opravdu zajímá. A pokud bude taková, že se mi nebude líbit, nejspíš budeme mít problém hned po příjezdu.
Nahrbím ramena a vyčkávavě ji pozoruji.
Překvapí.
Její smích zní tak trochu jako by se po podlaze rozsypaly rezavé hřebíky, ale je to něco, co se neslyší moc často.
Vzácné zboží.

Zamrkám.
Heidrun zaměří pozornost na naši svatbu a mě napadne bláznivá myšlenka, že se snad opravdu budu muset oženit, jinak mi nedají pokoj.
Ne, že bych s tím měl až takový problém
Ne, že bych s tím měl jakýkoliv problém.
Já.

S přiožralých úvah mě vyruší Nyskel.
Omlouvá se.

"Já tě varoval. Je to příšerná stará sůva, zlá jako stádo čertů. Jestli kdy Verus s Skalar měli matku, tak to určitě byla ona.
Heidrun z Meleborku!
Bál se ji dokonce i Felton a to už je co říci!
Nicméně svoji porážku uznala královsky. A jsi milá a společenská. To ona je hotový postrach.
Ustála jsi to skvěle. Jsem na tebe hrdý. Dostala jsi ji na lopatky a to je obdivuhodný výkon!"
 
  Nyskel   Postava není přítomna 24.6.2015, 21:58:46
"Sakra! Sakra! Sakra! Má tahle bláznivá rodina taky něco jiného na starost než naši smyšlenou svatbu?!" bublám dál v duchu, ale trochu se mi uleví. Kdyby se do mě navážela dál, mohlo to skončit daleko hůř.

Na okamžik střelím pohledem po Gunterovi a tiše mu pípnu v hlavě. "Promiň... Já jsem chtěla být milá a společenská, ale bylo to silnější než já. Ona má v sobě něco...... příšerného!"
 
  Vlk   Postava není přítomna 24.6.2015, 21:52:40

Heidrun si tě změří bodavým pohledem apak se z čista jasna rozesměje. Skřípavým rezavým smíchem.
Nepochybně zcela upřímným.
"Dobrá odpověď. Není nad to, když je člověk hrdý na své rodiče!
To se mi líbí.
Počkám si, dcero svého otce z otcova domu!
Jsem upřímně zvědavá, jaké jméno ti tvůj lovec dá."


Otočí se k Soterovi a udeří bujaře pěstí do stolu.
"Tahle svatba mě zajímá, Sotere z Meleborku. Koukej zařídit, abych na ní byla. Rohodně ji nechci zmeškat!"

Otočí se na šenka, který nesměle postává za jejím křesle a očividně si netroufá položit před ní pečené holoubě, které ji donesl a přeměří si ho ironickým pohledem od hlavy k patě.
"Jak ještě tě mám upozornit, že chci jíst?
Myslíš, že by stačilo, kdybych ti to nechala vymalovat rozžhaveným železem na tvoji línou řiť? Co říkáš?"

 
  Nyskel   Postava není přítomna 24.6.2015, 21:23:02
Tentokrát zatnu zuby už nepokrytě a propaluju tu čarodějnici nasupeným pohledem. "Tohle nemám zapotřebí, aby mě nějaká stará rašple takhle vyslýchala!" soptím v duchu.

"Jsem dcera svého otce a pocházím z jeho domu." ušklíbnu se kysele. "Ať si mě klidně vyhodí! Já se dokážu vyspat i venku!" štěknu zuřivě po Gunterovi.

Kdesi vzadu vím přesně, že je to neslušné a že si koleduju. "Ale kdyby mě ona z Meleborku vyhodila, mohla by vyhodit nás všechny a budeme z toho venku!" snažím se ospravedlnit své příšerné chování. A to jsem si předsevzala, jak budu příjemná a milá.

"Konec konců mé jméno není podstatné. Brzy přijmu to Gunterovo." nadhodím se zdánlivou pokorou a snahou zahladit jízlivý tón mé předchozí odpovědi.

Vím, je to spíš píchnutí do vosího hnízda, když sama před chvílí zdůraznila, že jí Gunter své jméno neřekl. "A neřekl ho konec konců ani mně..." Ale nehodlám té metrnici ustoupit. A ne a ne a ne!!!
 
  Vlk   Postava není přítomna 24.6.2015, 21:07:10
"Když dokážu vidět, že ti kolem ruky leze škvor, nevím, proč bych neviděla, že máš hrubé ruce. Jsem stará, ne slepá a hluchá.
Tak odpovíš mi konečně? Odkud pocházíš a čí jsi dcera? Kde tě ten divný lovec našel?
Chci vědět, koho sem ten nezdárný kluk přivedl. Jeho vkus na lidi je upřímně řečeno příšerný.
Jako by nestačili ti smradlaví chlapi, které si tu drží. Páchnou jako mokří psi!"
Heidrun ohrne pohrdavě horní ret a zlobným gestem udeří vidličkou o prázdný talíř.

"Máte snad pocit, že mě zasytí polévka? Je to jen slaná voda, potřebuji něco výživného. Včera se mi z hladu motala hlava." Zasyčí na šenka a pochybovačnýma očima si změří Guntera.
"Pořád takový malý lhář? Vidíš mě stejně rád, jako já tebe, proč tedy ta zbytečná přetvářka?"
 
  Gunter   Postava není přítomna 24.6.2015, 20:59:37
Ne. Milá Heidrun se opravdu nezměnila. Ani trochu. Milá a laskavá jako vždy.
Jazyk ji snad brousili rašplí.
"Ano, to jsem já." Ukloním se jízlivě a přátelsky kývnu na šenka, který mi podává misku s kouřící polévkou.
"Také vás rád vidím, vzácná paní." Dodám ironicky.

Zamračím se nad tím, co říká Nyskel a ušklíbnu se, když zmíní moje oči.
Říká pravdu. Jednou zahlédla moji jantarovou verzi pohledu a nikdy si nenechala vymluvit, že viděla, co viděla.
Zrak má opravdu bystrý až běda. Věk nevěk.

Nyskel si do ní rýpne a mně je jasné, že ji stará Heidi rozhodně nezůstane odpověď dlužná.
Zoufale zakoulím očima směrem k Soterovi, protože dobře vím, že svoji milou tetu snáší právě tak špatně jako široké daleké okolí.
Snad jediný člověk na světě, který ji dokázal mít rád, je Deine a nejsem si zcela jistý, že zrovna ona se dá považovat za důkaz, že je v její tetě přece jen nějaké dobro, které je hodné obdivu a lásky.
 
  Nyskel   Postava není přítomna 24.6.2015, 20:37:20
"Roztomilá..." odtuším ironicky a poočku si ji prohlédnu. Něco mě na ní dráždí. Neskutečně!

Poslušně se nechám usadit a mírně se usmívám. Deine věnuju pohled o něco vřelejší. Vypadá spokojeně.

A pak se ta jedubaba začne navážet do Guntera. Nepatrně zatnu čelist, ale na rtech nechám stále ten milý, společenský úsměv.

Po chvilce ztuhne i ten.

Podívám se jí do očí a v těch mých nebezpečně blýskne. Nemůžu si pomoct. "Pokud na tu dálku dokážete posoudit hebkost mých rukou, máte výborný zrak...... na váš věk!" dodám s nepatrným odstínem jízlivosti.
 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163]  [164]  [165]  [166]  [167]  [168]  [169]  [170]  [171]  [172]  [173]  [174]  [175]  [176]  [177]  [178]  [179]  [180]  [181]  [182]  [183]  [184]  [185]  [186]  [187]  [188]  [189]  [190]  [191]  [192]  [193]  [194]  [195]  [196]  [197]  [198]  [199]  [200]  [201]  [202]  [203]  [204]  [205]  [206]  [207]  [208]  [209]  [210]  [211]  [212]  [213]  [214]  [215]  [216]  [217]  [218]  [219]  [220]  [221]  [222]  [223] 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2020 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.