abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Verze 1.2:Vešel do služby nový update Abarinu. Co si myslíte o změnách a jaké další byte navrhli, případně něco přestalo fungovat? Nová verze.(Oblíbit)
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky.
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM.(Přidat do záložek)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Honba za dobrodružstvím ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Stopař Talhut   Postava není přítomna 21.2.2016, 14:47:08
Dorazili jsem k malé lesní mýtině, ve které divočák ryl rypákem v zemi vyhledat nějakou stravu. Neměl o naší přítomnosti jedinou známku. Nebyl žádný problém jej hned prvním šípem trefit.

Na to vyskočil Anglino a po svém nápadu se do toho dal. Měl jsem sice dost obavy, aby to opravdu vyšlo, protože když se na někoho žene rozzuřený 250 kilový kanec, kterému vzteky teče pěna z huby niky neví. Naštěstí se to Anglinovi povedlo a dokázal se včas odkulit. I můj druhý šíp našel svou cestu, i když bych si přál lepší zásah. Kurare pomalu začínalo účinkovat a kanec pomalu ztrácel rychlost a sílu. Anglino na něm vysel opravdu statečně a po dvou bodnutím kanec padl. S ním vedle něj Anglino.
"Dobrá práce příteli. Asi s tebou budu chodit na lov častěji."

Přešel jsem ke kanci a vytáhl svůj lovecký nůž. Rozřízl jsem kanci břicho. Vytelko z něj celkem dost krve a dokonce i několik metrů střev. Dal jsem se rychle do zbavování se přebytečných vnitřností, které nevyužijeme. Nechával jsem pouze pajšl.

Po nějakých 10 minutách jsem byl hotový. Podíval jsem se kolem co by se dalo využít, aby z kance moc nevytékalo a jak ho dostat co nejlehčeji zpátky. I když vím, že Anglino má sílu za pět, tak něco takového neunese ani on.

"Pomoz mi sem natahat pár ohebnějších větví. Mám u sebe kousek provazu, tak je svážeme k sibě a uděláme si sáně, na kterých kance převezeme zpátky."
Zkušeným okem vybírám vhodné větve, které se pod tou vahou a určitým ohybem nezlomí. Ani mi to moc dlouho netrvalo. Když máme vše hotovo chytnu v rukavicích jednu větev a počkám na barbarovu pomoc. Společně potom začneme táhnout kance zpět k opuštěnému mlýnu.

"Guru, Giro. Buďte trochu ve předu, aby vás ostatní brzy zahlédli."

"Kde zůstala ta poštolka?? Poslal jsem ji jenom na krátký průzkum. Určitě se někde láduje nějakým chcíplým zajícem. No snad se brzo vrátí a řekne mi, jestli neviděla kolem něco nebezpečného."

Po cestě zpátky se ještě podívám na Anglina.
"Celkem by mě zajímalo, jak by na dalekém severu vlastně chodíte na lov? Sami jenom s mečem, jako nějaká zkouška mužnosti, odvahy a zkušeností, nebo je vás také více, aby jste svou kořist obklíčili??"
Je v tom možná trochu zájmu, ale spíš nechci, aby řeč stála. Přeci jenom chvilku se s tím kancem budeme plahočit.
 
  Alzan   Postava není přítomna 21.2.2016, 14:38:52
Zrovna když se mé tělo začalo trochu ohřívat, přišla Žira a Nysilo z rybolovu a Žira začne zpracovávat úlovek. Než stihnu říct, že ji pomůžu, předběhne mě Karolína i Nysilo. No co. Stejně bych tam spíš překážel než byl k užitku.

Dál tedy zůstanu u ohně a prohřívám své zmrzlé tělo. Po chvíli se všichni tři vrátí a Žira začne chystat lahodný pokrm. Místnost provoní lahodná vůně, a když dostanu, usměju se a poděkuji. Následně zůstanu u ohně, ohřívám se a šetřím své hlasivky, které si již odvykly mnoho mluvit. Asi se budu muset zase rozmluvit. Nebo bych pak za sebe mohl nechat mluvit jiné… Uvidíme, co bude dál.

Když mě Karolína požádá, abych pro ně zašel, když se lovci vrátí, kývnu, jako že rád. Pak mě ale Nysilo vyzve k tomu, abychom šli zpracovat strom. Podívám se na naše fyzické konstituce: Za tím bude víc než strom. A je to tu zas. Dáme řeč. No, nevadí. Čím dřív vysvětlím, co jsem vlastě zač, tím líp.

Otočím se za odcházejícími děvčaty a křiknu: “Jdu s Nysilem na dřevo. Kdyby se lovci vrátili dřív než my, někoho pro vás pošlu.“ Poté následuji Nysila ven. Jestliže nebude nic namítat, zakuklenec by šel s námi. Pro jistotu. Jinak ho nechám u dveří do mlýna.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 21.2.2016, 14:14:00
Stopař, Anglino

Anglino vymyslí velmi odvážnou, ale i bláznivou taktiku, jak ulovit kance. Kdyby to byl kdokoliv jiný, než tento statný barbar, nejspíše by byl mrtvý ještě dříve, než kanec dorazí. Ale Anglino no.

Přesně, jak si naplánoval, tak se také stalo. Kanec se napíchl na Anglinův meč, Anglino se zvládl odkutálet a zůstal nezraněn. Kupodivu, divočák ale také stále žije, takže nastal čas na druhou část plánu. Ale ještě předtím Stopař zvládl vypustit druhý šíp s kurare a zasáhnout kance do zadní nohy.

Pak již mu Anglino skočil za krk, jednou rukou se ho pevně chytil a druhou ho bodal dýkou dokud kanec nepadl k zemi mrtev, stačila dvě bodnutí. Nyní je na čase zvíře vyvrhnout a pak přemýšlet nad tím, jak tuhle čtvrt tunovou mrchu dostat k mlýnu, ale já pevně věřím, že něco vymyslíte a za chvíli vás již ostatní spatří z okna.

Nysilo

Prcek přinesl informace, že Anglino se stopařem zrovna ulovili kance o velikosti koně. Dle odhadu, ještě jim bude chvilku trvat, než to sem dotáhnou.
 
  Nysilo z Nortree   Postava není přítomna 21.2.2016, 12:33:36
Vrátili jsme se zpátky s rybami do mlýna. Oheň už hořel a krom lovců tam byli všichni.

Žíra se hned pustila do zpracování ryb a požádala ostatní, jestli by ji s tím nepomohli. Já bych ji pomohl i kdyby o to nepožádala. Chtěl jsem si alespoň ze 2 ryby udělat. Člověk nikdy neví kdy se mu tahle zkušenost může hodit. Přidala se i rozespalá Karolína, kterou teplo z krbu po dlouhé cestě zmohlo. Vzal jsem svůj lovecký nůž, který mi dal otec a opakoval Žířiny pohyby stejně jako Karolína. Druhou rybu jsme každý dělal sám. Něž já tu svoji vítězoslavně dokončil, Karolína měla už 2 a Žíra zbytek. Vítězoslavná radost rázem opadla.

“Ještě že vás máme dámy, kdyby každý byl takový nemehlo jako já, tak umřeme hlady.“

To že Žíra udělala 4 a já jednu, mi nevadilo, ale že Karolina, která to nikdy nedělala jako já udělala 2x tolik mě sralo… Ale bral jsem to sportovně.

“Co dál?“ Žíra vysvětlila co je třeba.

“Dobrá, beru si na starost česnek.“ vrhl jsem se na to a postupně si Žíra odebírala. Když byla první várka hotová, tak jsem se přihlásil.

“Já bych si dal, pokud to nevadí.“

Vychutnával jsem si teplou rybu s chlebem a česnekem. Bylo to vynikající a kdyby to šlo, dal bych si ještě jedno kolo navíc. Škoda. “Doufám, že Anglino se Stopařem nepříjdou s prázdnou. Jedna ryba Anglinovi určitě stačit nebude. Jsou ale pryč docela dlouho. Snad je vše pořádku.“

“Můj věrný příteli, vyhledej prosím Anglina se Stopařem a pak se vrat a podej hlašení“

“To bychom měli. Karolína si chce očividně se Žírou pohovořit v soukromí.

“Nedaleko od mlýna je spadený strom, když ho zpracujeme, bude dřeva více než dost. Vezmu si to na starost. Alzane, nepůjdeš semnou? Dáme řeč.“Venku nedaleko od mlýna.


Pokud Alzan se ke mně připojí, jdeme ani ne 10 minut chůze od mlýna ke spadenému stromu. Možná je to risk jít sám někam s Alzanem a jeho ochráncem, ale věří mu Žíra a navíc, kdyby mě zabil, nic by tím nezískal.

“Jsme tady, dej mi chvilku.“ Něco mumlám. Během pár chvil začnou ze sněhu vylézat skřítkové se sekerami a pilami. Je jich dohromady 10.

Pak jsem znovu něco zamumlal a vyčaroval jsem světlo, které putovalo až nad spadený strom, kde se zastavilo a oblast osvětlilo.

“Přátelé moji, potřeboval bych od vás, aby jste zpracovali tento strom a dřevo naskládali sem.“ Ukázal jsem na místo mezi stromem a námi. Skřítci začali makat dle mých instrukcí a já měl čas se začít věnovat Alzanovi.

“Tak, půjdu rovnou k věci. Jsem rád, že jsi tu s námi, kdo jiný o nemrtvých ví víc, než samotný stvořitel? Sám jsem se začal o nemrtvé zajímat, ale mé studium je na začátku, rád bych o nich věděl co nejvíce. Zatím jsem zjistil, že na ně nejvíce platí kouzlo Bílá střela a svěcená voda, naopak mě zklamali blesky a všeobecně kouzla, kde je základ oheň. A také, když zemře jejich pán, jsou mnohem slabší. Jak se ještě dají zničit popřípadě zpomalit?

Zmínil jsi se, že tvůj ochrance vidí v noci a nepotřebuje odpočinek. To všichni nemrtví vidí v noci? A jaký mají další zvláštní schopnosti???“
Nahrnul jsem do Alzana sérii otázek, tak snad se tím popere, ale jednu otázku jsem si nechal na závěr.

“A ještě jedna otázka, která mě zajímá. Říkal jsi, že jsi se nedávno zbavil temnoty. Muselo to být těžké a ani se tě nebudu ptát, jak se ti to povedlo, ale co mě zajímá, odkud teď čerpáš energii?“
 
  Anglino   Postava není přítomna 21.2.2016, 1:52:25
Stopař postřelil kňoura a podle plánu jsem se mu ukázal. Sotva mne zmerčil hned se na mne zaměřil a už se žene. Je to tedy pořádný kus.

"U Odina normálním bodnutím jej nezastavím. Tak prudký náraz na meč v ruce neudržím! I na mne je to přespříliš."

Vezmu tedy meč přišlápnu hrušku k zemi a hrot namířím tak, aby se mu trefil do hrudi a on se vlastí vahou na něj nabodl. Hned jak se na něj nabodne, musím se odkulit stranou. Bude to hrozný náraz.

Doufám že hrot trefí to správné místo, meč vydrží ten nápor a já se dostanu včas mimo jeho klektáky.
Pro jistotu mu ještě skočím na hřbet a budu bodat dýkou za levou přední nohu až strefím srdce a bude definitivně po něm.
Kance už sem lovil, ale tento je z nich největší. Ani on, ale není nesmrtelný.
 
  Karolina   Postava není přítomna 21.2.2016, 1:17:20
Asi jsem zdřímla, protože když se vrátili naši rybáři, pěkně jsem se lekla. Trošku rozespale a provinile jsem zamžourala. Zvedla jsem se a vysloužila si od Rega udivený pohled.

" Jen lež, je čas. Já pomůžu Žiře s těmi rybami."

Ustrojím se, vezmu si nůž a jdu ven za přítelkyní. Pak ji pomůžu, kuchat. Podařily se mi tři ryby vykuchat, což je docela dobré, protože jsem to ještě nikdy nedělala. Žira je dobrá učitelka a tak podle jejich rad to šlo dobře. Jakmile to bylo všechno hotové, šly jsme zpátky. Ruce jsem měla prokřehlé, chudák Žira, nejdřív na lovu a teď ještě tady. Když dostanu hromádku vnitřností pro Rega s patřičnou poznámkou rozesměju se.

" No jo, koukám, že Bart vypadá krvežíznivě. Tak Regu koukej co pro tebe mám. To se budeš mít viď."

Nechám ho, aby si v klidu vychutnal tu dobrotu a povídám si chvilku se Žirou. Pak přikývnu, vyndám z vaku dvě pochodně vezmu deku a pak se otočím k Alzanovi.

" Mohl bys pak pro nás přijít, až se vrátí lovci? Potřebujeme se Žirou něco domluvit. Budeme v mezipatře, je tam taková malá komůrka a koukala jsem, že tam je i malý krb. Možná by to ještě chtělo nějaké dřevo, Nechcete ještě někdo trochu nasbírat?"
 
  Žira   Postava není přítomna 21.2.2016, 0:41:13
S Nysilem se vracíme s rybou pro každého. Když vejdem zpět do mlýna, již hoří oheň, Stopař s Anglinem se ještě nevrátili. "Zdravíčko, tak jsme tu. Kdopak z vás má největší hlad a dá si dobrou rybu?" Poté se zas otočím a zamířím ven. "Pokud by mi někdo chtěl pomoci, nebráním se. kuchat deset ryb je docela zabíračka."Zvlášť v téhle kose.

Vezmu svůj kotlík, u potoka ho naplním vodou a dám se do práce, pokud mi někdo pomůže, budu za to samozřejmě ráda. "Opatrně z těch vnitřností vyndejte žluč, pak je budem moci dát zvířatům, na tom si pochutnaj a je to zdravé." Sama opatrně každé rybě rozříznu bříško podélně, opatrně tam vložím ruku a vytáhnu vnitřnosti. Potom opatrně vezmu žluč a jedním prstem uvolňuji od zbytku, abych jí neprotrhla, když je venku, hodím ji do potoka. Zbytek položím vedle sebe na připravený kus hadru.

Rybu bez vnitřností pořádně oškrábu od šupin, zbavím ploutví a hlavy, což přidám k vnitřnostem, opláchnu v kotlíku a položím na druhý kus hadru vedle vnitřností. Pak tento postup opakuji dokud zbývá nějaká nevykuchaná ryba.

Když jsou všechny ryby zpracované, jdu je připravit k jídlu. Vnitřnosti, co zbyly rozdělím na hromádky. Dvě rovnou rozdám Káje a Merysol. "Dejte to Bartovi a Regovi samy, ještě by mi ukousli ruku. U rega bych se tolik nebála, ale Bart vypadá dost zuřivě." Pronesu s úsměvem.

Poté se již dám do přípravy lahodného pokrmu. Pokud mi chce někdo pomoci, opět se nebudu bránit. Někdo může nakrájet chlaba, někdo oloupat a namačkat česnek a mnoho jiných věcí. Za chvilku již může jíst první hladovec, což bude ten, kdo se první přihlásil. Kromě dvou ryb udělám všechny, poslední dvě pouze nakořením a nechám je v zimě za oknem zabalené v hadru.

Jakmile se vrátí Stopař a Anglino, ryby jim také udělám a poté se dám do zpracovávání jejich případné kořisti.

Když je potom klid, dojdu za Kájou a potichu k ní promlouvám.
 
  Karolina   Postava není přítomna 21.2.2016, 0:00:52
Složíme měchy, kromě jednoho. Pokud někdo něco ode mě nechce, vyjdu ještě ven, samozřejmě s Regem po boku. Spěchám do stájí, kde vyndám váček. Vytáhnu Anglinův měch a naleju žlabů vodu, aby se všichni koníci mohli v pohodě napít. Měch znova uklidím do váčku a ten do kapsičky u opasku. Pak ještě dojdu k Helo a dám jí jedno jablíčko.

" Holka, konečně ses dočkala viď, hned ti dám něco na zub."

Z brašny vytáhnu "krmící" pytlík, nasypu do něj oves a nechám Hello, aby se podle chuti mohla nažrat. Ještě pořádně překontroluji, jestli je dostatečně zakrytá dekou, pak ji poplácám po plecích a konečně se jdu zahřát. Už je mi pěkná zima a nerada prochladla ještě víc. Zavřu vrata u stáje, kouknu na Rega a zasměju se.

" Tak co, proběhneme se?"

Vyběhnu směrem kolem náhonu ke vchodu. Cestou se to slušně klouže a jak se dalo čekat, u dveří na mě čeká Reg. Vypadá jako kdyby se smál.

" Chlupáči tys to vyhrál viď. To víš, seš můj rychlý vlček."

Celá rozesmátá a udýchaná vejdu do místnosti. Vidím, že lovci ani rybáři tady ještě nejsou a tak si vezmu deku a usadím se poblíž ohně. Opřu se o stěnu, přitáhnu pokrčené nohy k sobě a položím si na ně bradu. Zavřu oči a přemýšlím. Reg se stočil spokojeně u mých nohou, hlavu na tlapky, oak zívnul a zavřel oči.
 
  Alzan   Postava není přítomna 20.2.2016, 23:36:08
Po nějaké době se spolu s Karolínou vrátíme do stavení a rozdáme naplněné měchy jejich majitelům. Těm, kteří tu zrovna nejsou, je složíme na jednu hromadu. Však oni si to pak rozeberou

Jestliže někdo mezi tím rozdělal oheň, přisednu k ohni a prohřeju své promrzlé tělo, případně osuším šat, který se při plnění namočil. Jestliže ho nikdo nerozdělal, tak ho založím já a pak pokračuju dle původního plánu.

Nemrtvé nechám venku hlídat. U dveří a kolem věže.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 20.2.2016, 22:22:31
Stopař, Anglino

Kance se vám podaří vystopovat. Je to skutečně macek. Tak velkého Anglino zahlédl pouze jednou. A to nebyl kanec, ale kancodlak, tenkrát před vchodem do nitra Šedého vrchu. U tohoto ale bezpečně poznáte, že to není lykantrop, ale obyčejný kanec, jen mírně přerostlý. Vážit bude určitě kolem 250kg, což může být zhruba jako Lótielin kůň.

Jedna dávka kurare ho akorát pekelně naštve, ale účinek to mít nebude, proto to chce alespoň dvojitou dávku, která ho alespoň zpomalí.

Pokud to tak Stopař udělá, již není problém postupovat podle plánu. Stopař Zamíří a vystřelí, zatímco Anglino se kanci ukáže. Ten se skutečně na tohoto statného barbara rozeběhne a chystá se k zuřivému útoku.

Anglino proti tomuto monstru vypadá jako drobeček.
 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163]  [164]  [165]  [166]  [167]  [168]  [169]  [170]  [171]  [172]  [173]  [174]  [175]  [176]  [177]  [178]  [179]  [180]  [181]  [182]  [183]  [184]  [185]  [186]  [187]  [188]  [189]  [190]  [191]  [192]  [193]  [194]  [195]  [196]  [197]  [198]  [199]  [200]  [201]  [202]  [203]  [204]  [205]  [206]  [207]  [208]  [209]  [210]  [211]  [212]  [213]  [214]  [215]  [216]  [217]  [218]  [219]  [220]  [221]  [222]  [223]  [224]  [225]  [226]  [227]  [228] 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2020 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.