abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Verze 1.2:Vešel do služby nový update Abarinu. Co si myslíte o změnách a jaké další byte navrhli, případně něco přestalo fungovat? Nová verze.(Oblíbit)
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky.
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM.(Přidat do záložek)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Battlestar Fenix ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Suzane Kinoto   Postava není přítomna 30.10.2014, 10:21:13
Pokývám souhlasně hlavou a následuji Katryn za ostatními. Ještě jednou se podívám za odcházejícími rváči. "Asi bych měla jít za Snakem a zjistit jak to začalo." Napadne mě, ale pokračuji dál.

Jak mě Kathryn chytí za loket, instinktivně ucuknu abych se vyvlékla. Podívám se na její ruku, na tohle nejsem zvyklá, ale pak se přiblížím abych ji slyšela. "Hmm." Odvětím souhlasně s pohledem upřeným na stráže u salónku. Po další větě se ji podívám do očí a začínám tušit kam tím míří i když si nejsem jistá. "Opravdu tam nebyli?" Vznesu němý dotaz, já si jich totiž nevšimla. Moji pozornost upoutal dav.

Když ale řekne, že ta rvačka možná měla odpoutat pozornost stráží, současně s ní zašeptám. "Půjdu za Snakem a zjistím jak to začalo. Uvnitř je náš tým, postaraj se o to." Napřímím se, rozhlédnu se kolem a jdu za Snakem, Kathryn vypadá že půjde taky, proto spomalím tak aby mi případně stačila.
 
  Thomas Moore   Postava není přítomna 29.10.2014, 23:38:34
Assault team

Spěcháme přes sál, seč nám síly stačí a Teresin šat dovolí. Teresa mi vysvětluje úlohu soudce a já jen přikyvuji.

Díky za objasnění, to už mi trochu smysl dává. Teď navíc mají důvody dva, je tu kníže a soudce zároveň, proč to tedy nevzít rovnou naráz. Země upadne do chaosu a možná i do občanské války, někdo se pokusí převzít moc možná Garda, možná armáda. To jsou pouhé spekulace a bohužel se je asi jen tak nedozvíme. “ Pokud Teresa potřebuje, pomáhám jí, seč to půjde. Procházíme sálem, co nejrychleji to jde, abychom nevzbudili přílišnou pozornost. Kathryn a Suzane se zatím oddělují a vyráží směrem k houfu rváčů.

Blanc se chopí situace a vysvětluje situaci na Absolomu. Poslouchám ho a přemýšlím, co s tím.

Chápu, co říkáte, ale kdybyste dostal menší skupinu na jednu ze zásobovacích lodí, která by se třeba pomocí lana slanila dolů, nebo pokud by to bylo dost vysoko s padákem seskočila dolů, tak by to nemuselo vyvolat přílišnou pozornost. Vím, že zatím řeším, jen to, jak nás tam dostat, ale to je první krok.“ Pokračujeme dál a za chvilku staneme před dveřmi relaxační místnosti. Je zde i přivolaná stráž, která se evidentně neodvažuje cokoliv poznamenat. Vkročíme dovnitř a vysílačky se nám vypnou.

Místnost vypadá jako opiové doupě. Chvilku na ní nevěřícně koukám. „ Do prdel, tady by se fetovalo, pěkně hypnotika, láhev whisky a krabičku cigaret. Co by člověku pak scházelo. “ Najednou se ozvala přestřelka. Otočím se na Teresu a Blance a vytáhnu svoji pistoli. Zkusím se ztratit ve stínech mimo podivné osvětlení a pomalu kráčet šerem, velmi obezřetně.

Najednou se ozve cizí tvrdý hlas, který mluví jasně a popisuje celou situaci. Dál se mlčky plížím, snažím se vyhnout osvětleným částem místnosti a v ruce svírám pistoli. Pokud je to možné budu se krýt i za kusy nábytku. Postupuji pomalu, ale jistě. Musím se dostat ke knížeti a soudci.

 
  Kathryn Prescott   Postava není přítomna 29.10.2014, 12:49:36
Vyschne mi v krku, když Blanc začíná vyjmenovávat vše, kvůli čemu je Lisa v tom divném vězení.
“Jak to proboha mohla stihnout? To se ti Liso povedlo.“
“To mohlo být celé jen nedorozumění.“ Prohodím na její obranu, ale je mi jasné, že to k ničemu teď není. Pak se dostaneme k tomu, jak ji odtamtud dostat.
“Čím dál tím lepší.“ Přiblížím se k Blancovi a položím ruku na jeho předloktí.
“Budu vám vděčná a věřím, že uděláte maximum, abychom tenhle problém vyřešili.“ Pronesu milým tónem a na Blanca se usmívám.
“Celkem se do toho už dostávám. Mít moc kněžny mě začíná bavit. Tak ať z toho taky něco máme.“

Dalo se čekat, že mě nikdo z rváčů neuslyší, ale malá šance tu byla. Kouknu po Suzane s výrazem „za pokus to stálo“. Jenže pak se najednou pomalu začne rvačka uklidňovat. I když to byl účel, docela mě to překvapilo, že to zafungovalo. A nejsem jediná, zahlédnu pohled Suzane a malinko v odpověď pokrčím rameny. Ovšem pak se mezi námi ocitne majordomus a to už je jiná písnička.

Nečekala bych, že majordomus tu má takovou autoritu. Všimnu si jeho kývnutí a nepatrně mu to vrátím. Pak si vyslechnu jeho proslov a připadám si, jako kdybych také něco provedla. Rozhodně souhlasím se Suzane, i když ji to nemůžu dát najevo.
“Je to šok, že to na rváče tak zapůsobilo.“ Když ke mně Suzane něco zašeptá, snažím se jí potichu odpovědět.
“Možná lepší nevědět.“ Tohle celé byla opravdu zvláštní situace. Pomalu, aby se člověk začal majordoma bát. Mezi odcházejícími zahlédnu Snake a snažím se vypozorovat, zda nemá něco na srdci. I když majordomus je přesvědčivý, nevěřím tomu, že by Snake uposlechl do posledního puntíku. Odolávám tomu, vydat se za ním a zjistit o co tu šlo.

Když dav zmizí a je tu klid, otočím se k majordomovi.
“Děkuji. To bylo… neuvěřitelné.“ Pronesu. Opravdu to na mě udělalo dojem. Už se ani nedivím, proč ho tu kníže má.
“Ještě, že tu potyčku neviděl kníže.“ A uvažuji, co by asi dělal on.
“Nejspíš by se přidal.“ Celá ta atmosféra mi na chvilku úplně zastřela důvod, proč tu jsme. Otočím se na Suzane.
“Měli bychom jít.“ Jediné, co mě uklidňuje, že už se legionáři mohou věnovat své práci a ne rvačce. Na majordoma kývnu a otočím se k odchodu.

Mířím se Suzane k relaxační místnosti. A stále mi nejde na rozum, proč by se rvali jako koně. Když však zahlédnu před vstupem do místnosti stráž, pomalu mi to začíná docházet. Otočím se na Suzane a chytnu ji za loket. Promluvím k ní šeptem.
“Vidíš je?“ Kývnu nenápadně hlavou ke dveřím do relaxační místnosti, kde stojí ochranka. Čekám, až zaregistruje, co ji ukazuji.
“Před tím tam nestáli. Ty dveře byly při té rvačce nehlídané.“ Pronesu naléhavým tónem. Doufám, že Suzane rozumí každému mému slovu, protože se snažím hodně šeptat. Musím rychle přemýšlet.
“Co když ta rvačka byla záměrná a měla ochranku odlákat? Co když tu s vrahem někdo spolupracuje?“ Vyřknu svoji domněnku a vede mě to k jediné věci, kterou teď můžu udělat.
“Musíme najít Snake a zjistit, jak ta rvačka začala a hlavně kdo. Já tam uvnitř ničemu nepomůžu.“ A kývnu směrem ke dveřím. Čekám, jak se Suzane rozhodne a kam se vydá. Pak teprve vyrazím směrem, kudy Snake odcházel.
“Snad ho ještě zastihnu.“ V nejhorším případě se zkusím někam vytratit, abych mohla použít vysílačku a spojit se s ním.
 
  Suzane Kinoto   Postava není přítomna 28.10.2014, 11:20:52
Vyslechnu si další diskusi a návrhy jak Lisu dostat z Absolomu, pak nás ale přeruší hlášení o rvačce. Sice se dalo čekat, že se něco stane, ale skutečně mě to překvapilo že se hosté perou. Podívám se na Teresu s výrazem "To jako fakt?", ale vtip to očividně není.

Všichni vyrazí za Knížetem a Ahmedem, na nic nečekám a následuji Kathryn. Rychlým krokem procházíme chodby až se dostaneme do hlavního sálu kde rvačka nabírá na síle a medici odnášejí raněné. Nevěřícně zakroutím hlavou. "To snad ne, barbaři." V mé poznámce je jasně slyšet pohrdání.

Zbytek týmu mizí někde za dveřmi do salónku kde by měl být Kníže se soudcem, ale Kathryn se zastavila a začala křičet na výtržníky.
"Tak tohle je okamžik, kdy se někdo vrhne i na nás." Bleskne mi hlavou a jsem okamžitě připravená spacifikovat kohokoliv kdo se přiblíží s náznakem útoku, nebo odrazit cokoliv co poletí naším směrem. Jinou reakci bych ani nečekala, ale k mému úžasu se dav začal uklidňovat. Podívám se nevěřícně na Kath a pak zpět na rváče. Až teď vidím, že je mezi nimi i Snake. "Proč ten se do toho zapletl?"

Hned na to se ukáže majordomus a nevybíravě všechny vyhodí a oni opravdu a bez řečí mizí. "No to mě podrž." Vydechnu polohlasně.

Nakloním se ke Kathryn a pošeptám ji. "Jakou moc tady asi má kníže když majordomus může všechny TAKHLE vyhodit." "Nebo že by to bylo tím, že zastupuje hostitele?"
Každopádně rvačka je u konce. Nám se nic nestalo a všichni, co můžou chodit a účastnili se toho šílenství, odchází. I snake jde pryč jistě zklamaný, že jich nestihl odrovnat víc.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 27.10.2014, 20:35:00
Thomasova skupina
Spěcháte přes sál, který spíš připomíná válečnou zónu. “Soudce soudí větší případy a se svými poradci dává dohromady všechny zákony. A v nepřítomnosti knížete vládne na Zemi. Kdyby zemřel, nastoupil by na jeho místo prozatimní zástupce. A kdyby zemřel a kníže tu nebyl, některá města by se mohla pokusit převzít moc.“ Chopí se slova Teresa. Jdete rychle. Tak rychle jak to jen šaty Terese dovolí. Vyšší rychlost by už byla příliš nápadná. I tak se za vámi lidé zvědavě otáčejí. I když je pravda, že se mohou otáčet pouze za Teresou.

Kathryn a Suzane se od vás brzy oddělí a Kathryn se pokusí rvačku urovnat. Docela se jí to i daří. Pak do toho zasáhne majordomus a všechny rváče bez rozdílu vyhodí.

“Nedá se to jen tak proletět a hledat. Mohou tam je výsadkové moduly a zásobovací lodě, které nemohou přistát. Když se tam objeví něco dalšího, satelity to sestřelí. Kdyby to bylo tak snadné, tak by to bylo k h... ničemu.“ Vysvětluje rychle Blanc. “A ve vedení Gardy jsou zástupci všech měst. Jestli to je dílo jednoho nebo několika z nich, bude těžké jim to dokázat.“ Zavrčí nakonec a už sahá po klice od dveří do relaxační místnosti.

Stráž je už zase na svém místě, ale když vidí rozvášněnou Teresu v šatech, nemají odvahu se jí zeptat co tam chce a nebo se pokusit jí ve vstupu zabránit.

Jakmile překročíte práh, vypnou se vám vysílačky.

Místnost je velká a tmavá. Na druhý konec nedohlédnete. Vidíte podlouhlé modře nasvícené sloupy s vodou kde stále bublá vzduch. O kus dál podobné, které se barví trochu do zelena. Je slyšet tiché šumění a ve vzduchu je příjemná zázvorová vůně. Docela dobře si dokážete představit, že by jste tady odpočívali.

Dveře se za vámi tiše zavřou. Okamžik na to spustí krátká tlumená přestřelka. Podle zvuku to jsou pistole. Minimálně dvě.


Thomasova skupina, Bretonec, Arrow

Zlomek vteřiny je ticho a pak se ozve cizí tvrdý hlas. “Máš prázdný zásobník, stejně jako já. Ale já ze svýho úhlu vidím víc než ty. Aby ses dostak k soudci musel bys přeze mě a navíc už u nich je jeden chlap z ochranky knížete. A dveřma taky nezdrhneš. Tam jsou minimálně tři. Všechno trénovaný zabijáci. A navíc tu bude za chvilku zásahovka. Tak to vzdej.“
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 27.10.2014, 14:59:31
“Nelegální držení zbraně, používání zbroje, nemá idnetifikační číslo. A hlavně má informace o přísně tajném místě a nebylo ochotná říct za jakých okolností a kdo jí ty informace předal. A k tomu všemu to, že není ze Země.“ Pokrčí rameny Blanc. “Legálně...netuším. Nikdy se neplánovalo, že by se ze severu měl někdo dostat. Na jihu by to bylo snadné. Ale na severu... Je to bezletová zóna. Jedinej kdo se tam dostane je výsadkový modul Gardy a zásobovací loď. Ale ta tam nesmí přistát a zásoby vyhazují padákem. Až se vyřeší tahle situace, promluvím si s několika lidmi a snad se podaří něco vymyslet. Ale pokud ne... bude to znamenat buď nelegální akci a nebo se pokusit změnit zákon. Oboje je na delší dobu.“ Odpovídá Blanc.

Kathryn, Suzane

I když Kathryn nemá šanci přehlušit hukot rvačky, pár lidí si toho přeci jen všimne. A ti to řeknou dalším. Situace se pomalu uklidňuje. Rváči se už jen postrkují a tiše si nadávají.

Pak do toho všeho nakráčí majordomus. Projede rváče pohledem a většina sklopí hlavy. Pak koukne na Kathryn a uznale kývne. To kývnutí se dá vyložit jako „Dobrá práce.“

Když se podívá opět na rváče, je přívětivý výraz pryč. “Očividně vám nikdo nevysvětlil rozdíl mezi klecí a slavností.“ Seká tvrdě slova. “Takže teď se seberete a vypadnete odsud. Všichni. Nezajímá mě kdo to začal, kdo se přidal a proč. Převlíknete se do něčeho slušnýho – to znamená nerozervanýho a vypadnete. Ale ne jen z místnosti či ze sídla. Vypadnete ze skály. A jestli tady za pět minut zahlídnu nějakou z vašich rváčských ksichtů, tak si na ten břeh doplavete. Rozumíte?! Takže odchod. Všichni a hned.“ Nečeká, jestli dostane na otázku nějakou odpověď. Rváči mlčí a nikomu do hovoru není.

Všichni se ale mají rychle k odchodu. A s nimi i Snake.
 
  Kathryn Prescott   Postava není přítomna 23.10.2014, 16:48:14
Poslouchám Blanca.
“Rybaří? Copak mají tolik volnosti? Spíš se zdá, že je to pro ně dovolená místo vězení.“ To, že dotyčný dokázal tenhle signál obejít, je velice zajímavé.
“Musí být velice chytrý anebo mít chytrého spojence.“ Když se na mě Blanc podívá, jen na něj nepatrně kývnu. Thomas má ještě další otázky.
“Představovat si, že kníže zemře, teda rozhodně nehodlám.“ Oklepu se.

Jsem opravdu zvědavá, jak probíhá vyzvedávání vězňů z Absolomu, jenže Blancova odpověď mě zklame. A rozhodně celkem překvapí.
“A s čím teda je to odsouzení spojené? Myslela jsem, že je to kvůli tomu, že je obviněná z vraždy? Copak ona je tam z jiného důvodu?“ Zamyslím se.
“Proboha jaký jiný důvod by to mohlo mít?“ Nadechnu se.
“Tak co se musí stát, abychom ji odtamtud mohli dostat?“
“To jak je už vedlejší věc. Suzane určitě něco vymyslí.“ To, že nemuseli nikdy nikoho z vězení propouštět je chvályhodné, jenže teď nám to spíš škodí. Thomas má už ale plán, jak Lisu najít a mě se to líbí.
“Snad to půjde.“

Teresa se ujme slova a podá Thomasovi vysvětlení ohledně některých jednotek.
“Zajímavý.“ A při té příležitosti se dovíme, kdo je náš neznámý vrah. A je hned jasné, jak se sem dostal a jak moc nebezpečný nepřítel to je.
“Čím dál tím lepší. Pak se není čemu divit.“

Když Teresa oznámí, že je to tu, očekávám to nejhorší. Mám chuť na ní vykřiknout, ať pokračuje, ale naštěstí vzápětí se dozvíme i zbytek. Jsem nervózní a poslouchám každé slovo.
“Proboha, co to je za ochranku, když ani neprověří místnost. Bože!“ A k tomu přihodí ještě jednu rvačku.
“Oslava jak má být, koukám.“ Vyslechnu Teresy příkaz a kývnu na ni. Jenže pak mi dojde, že se nemůžu prořítit sálem jak stíhačka.
“Jděte, hned. Já vás doženu.“ Odpovím a dívám se za nimi, jak vyběhnou k sálu.
“Zatracený protokol.“ Musím se hodně přemáhat, abych nevyběhla za nimi.

Pomalu se vydám zpátky do sálu. Když tam vkročím, rozhlédnu se a jsem v šoku. Komorní oslava je fuč a místo toho se dívám do arény.
“Proboha, co se to tu děje?“ Zahlédnu v tom chumlu Snaka.
“Kdo taky jiný, že?“ A v dálce vidím Thomase, jak běží nejspíše k relaxační místnosti. Zaujme mě klubko rváčů. Pobíhá kolem nich spousta legionářů a gardistů, kteří by se teď spíše měli zajímat o něco jiného.
“Můžu běžet za Thomasem, ale co tam budu platná, bez zbraně. Jen budu překážet. Doufám, že ti dva tam jsou v pořádku.“ Nakonec se vydám k tomu klubku rváčů. Do relaxační místnosti se půjdu podívat potom, až bude jisté, že nebudu překážet. Stoupnu si tak, abych taky jednu neschytala a přitom mě slyšeli a viděli.
“Přestaňte! To by už stačilo. Co se to tu děje?“ Pronesu rázným a zvýšeným hlasem. Rozhlížím se po přítomných.
“Do čeho ses to Snaku zapletl?“
 
  Thomas Moore   Postava není přítomna 20.10.2014, 22:28:07
Blanc se chopí slova, poslouchám ho, něco dává smysl, něco moc ne.

Zapojím se hned do hovoru.

Víte, asi jsem jediný v místnosti, ale pořád mi ten soudce nedává smysl. Má nějaká speciální privilegia, když není přítomen kníže? Nenaštval někoho z Gardy? Kdo všechno stojí ve vedení Gardy? Nakonec to nejdůležitější, představme si, že dnes soudce zemřel, kníže na Zemi není. Co by se stalo? Zkuste si to představit, prosím. Nahradil by ho někdo? Pokud ano, kdo? Nebo by se čekalo na knížete? Všechno tohle mi pomůže dát dohromady tuhle rozbitou mozaiku. K tomu Absolomu, myslíte, že by to zvládl sám bez vnějšího zásahu? Pořád mi tu vyvstává jedna věc, prostě mu někdo pomohl zvenčí a zanechal nějaké stopy. “ Odmlčím se, jelikož se Luis přesune k Lise. Moc se mi nelíbí, co říká.

Víte, Luisi, pro Lisu prostě můžeme doletět, poletíme nad Severním Absolomem křížem krážem a zkusíme detekovat tu její vysílačku. Pak ji vyzvedneme a odletíme pryč. Pokud je to, jak říkáte, neměl by to být problém, stačilo by jen, abychom měli potřebná povolení. Mimochodem, říkal jste původně, že Vaši nadřízení chtěli smrt pro Lisu. Kdo to byl?

Pak se chytne slova Teresa a popíše nám práci guerilly, zní to zajímavě, do toho se zeptá jiného muže, který evidentně poznal člověka na záznamu.


Výborně, tak se pana Lestera půjdeme zeptat, nic jiného mě nenapadá..“ Najednou Teresa ohlásí, že se to začalo mlít a kníže zatím se soudcem někde v poklidu jednají. Ideální situace pro vraha.

Nesmíme na nic čekat, jdeme rovnou tam.

Vyrazím společně s Teresou směrem k relaxační místnosti. Když probíháme sálem, všimneme si klubka lidí, kteří se berou, na malý okamžik zahlédnu Snakea s tonfou, kterak se zapojuje, nikde nevidím pistoli. Rychle zahlásím do vysílačky a běžím dál.

Snakeu, kurva, doufám, že víš, co děláš…“ Dál situaci neřeším, moje pravá ruka pomalu sjíždí k místu, kde mám pistoli a spěchám, co mi síly stačí, abych byl, co nejdříve u relaxační místnosti.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 17.10.2014, 21:44:01
Blanc kývne na souhlas. “Za normálních okolností máte pravdu. Na hranici ostrova by se spustil signál a mi bychom věděli, že se někdo zatoulal příliš daleko. Občas se to stává, když rybaří a vítr je zažene daleko. Pokusů o útěk je jen málo. Ale u něj se nic takového nestala. Žádný signál nespustil poplach. Musel to nějak obejít. Obelstít. Nevím. A k tomu proč ne kníže. Tuhle akci museli podle mě plánovat déle než pár hodin. Nikdo nevěděl, že se kníže vrátí. A dělat atentát na někoho, kdo tu není... to je blbost. Pardon madam.“ Blanc se trochu bezradně podívá na Teresu a pak na Kathryn.

“Víte, s tím propuštěním to bude asi trochu problém. Za prvé chycení vraha nemá s jejím odsouzením nic společného. A za druhé jsme ze Severního Absolomu ještě nikdy nikoho nepropouštěli. Není k tomu ani sepsaný protokol a nikdo asi netuší, jak by jsme tam dotyčného hledali. Nebo dotyčnou. S touhle variantou nikdo nepočítal.“ Řekne Blanc nešťastně.

Slova se pak ujme Teresa. “Tyhle jednotky máme po celé planetě. Pro případ potřeby. Většina z nich do akce nikdy nepůjde, ale kdyby bylo potřeba, měli by jsme tam lidi, kteří se tam vyznají, znají místní poměry a tak dále. A nebo se infiltrují do různých podezřelých skupin, jejichž činnost, smýšlení a cíle je potřeba znát a sledovat.“ Vysvětlí Teresa a rukou mávne na vojáka. “Poznal jsi ho. Kdo to je?“

Chlapík jde blíž jen opatrně. Pohledem těká okolo. “Ten, koho hledáte je Filip Lester. Dřív tu sloužil. Má výcvik pro boj v horách a zastavěných oblastech. Současný kamerový systém a vůbec zabezpečení navrhl on a jeho skupina. Pak se nechal převelet ke guerrille. Pak už jsem o něm neslyšel.“

“A je to tady. Začalo to.“ Prohlásí náhle Teresa. “Kníže a Ahmed šli do relaxační místnosti. Ochranku s sebou nepustili, ale nejsou si jistí, jestli tam někdo neprošel. Je to nepotvrzená informace. A rve se to tam. Velká rvačka. Hromada zraněných. Začal to prý ten samý civil, co zmlátil ty gardisty.“ Vydechne unaveně. “Jdeme. Možná jde o vteřiny. Jestli někdo zabije Ahmeda, nebude nechávat na živu svědky. A kníže je nejspíš s Ahmedem.“

Sama vyrazí a žene se vpřed co jí róba dovolí. Očividně není šitá pro běh, natož sprint.

Sál se změnil. V jedné části postává hlouček lidí, kteří diskutují, rozčilují se a celkově projevují svoji nespokojenost. Číšníci mají zpoždění.

Druhá část sálu je jeden strašlivý chumel lidí. Okolo pobíhají gardisti, legionáři a pár civilů, kteří se snaží rvoucí klubko roztrhnout a vše uklidnit. Mezi tím vším se pohybují zdravotníci, kteří odvádějí a nebo odnášejí ty, kteří se už rvát nemohou.

V jednu chvíli se na malý okamžik klubko rozevře. Uprostřed toho všeho stojí Snake s tonfou v ruce. Šat má potrhaný, ale co hlavně. Nemá pistoli.
 
  Kathryn Prescott   Postava není přítomna 8.10.2014, 11:45:12
Suzane mi přijde duchem úplně jinde, což se mi potvrdí, jakmile na moji otázku zareaguje dosti nečekaně. Pak ale zdá se, se opět dostane do sedla a vymyslí plán, jak bychom mohli Lisy vysílačku aspoň trošku použít při jejím hledání.
“To přece nevadí. Když budeme vědět, jak ji najít, tak to bude snadný. I kdyby to zabralo měsíce.“ Otočím se na Luise.
“Nebo jak to u vás chodí, když máte někoho z Absolomu propustit?“ Nadechnu se.
“Přeci jakmile chytneme toho pravého vraha, Lisa bude volná, budete ji muset pustit. Nějak ji budete muset najít, abyste ji odtamtud dostali.“ Čekám na odpověď. Přece mi nechce tvrdit, že nic takového neexistuje.

Thomas se snaží s Luisem celkem vycházet, což mu neberu. A s jeho názorem na Gardu bych mohla i souhlasit.
“Všude se najde škodná.“ Thomas pokračuje dál v otázkách a tak poslouchám a doufám, že nás to dostane dál. Někdy mám pocit, že mi čte myšlenky.

Všichni se rozpovídají o Morseovce a mně tahle informace nedělá vůbec radost.
“Takže to byl někdo z Legie? Co by tam proboha dělal?“ Poslouchám dál o nějakém záření z čísel.
“A k čemu to je dobré?“
“A jak nám to vlastně pomůže. Akorát se dozvíme, že ten vězeň utekl ne? Což teď už vlastně stejně víme.“ Nějak nechápu použitelnost tohoto záření. A zdá se, že Thomas si o tom myslí to samé. Pak se Teresa zmíní o nějaké guerrille a já jsem z toho zcela mimo. Thomas jak se zdá, o tom něco ví. I když z jeho vysvětlení jsem zmatená ještě víc.

Nakonec začneme řešit samotného Ahmeda. Thomas má pravdu, nějaká hlídka o nich určitě musí vědět. Nebo v to aspoň doufám. Teresa se této příležitosti hned chopí, i když je na ní vidět, že se jí tahle situace vůbec nelíbí. Otočím se na Thomase.
“Jak Teresa řekla, Ahmed je soudce. Mohlo by to třeba souviset s tím. Také vládne pouštním zemím a řekla bych, že určitě stojí na straně knížete. Těch důvodů bychom tu teď mohli vymyslet stovky.“ Thomas navrhne plán, co budeme dělat.
“Hlavně rychle. Nejdříve najdeme Ahmeda.“ Pronesu.
“Kde bude on, bude určitě náš vrah. Proto bych řekla, že postupovat dohromady bude lepší.“ Začínám být už nesvá a nejradši bych vyrazila hned. Vlastně jen čekám, až se ten zbytek pohne.
 
  Thomas Moore   Postava není přítomna 7.10.2014, 21:24:21

Vyslechnu si názory Teresy a Luise, jde mi z toho hlava kolem. Snažím se utřídit si myšlenky. Poslechnu si názory o útočníkovi, u toho nervózně postávám, jelikož bych si dal další cigaretu.

Víte, nevím, jak ten člověk chce zaútočit, ale asi známe cíl. Možná bychom měli i zjistit proč zrovna ten Ahmed a ne kníže. Neberte to špatně, ale musí k tomu být přece nějaký logický důvod, který zatím já nevidím. Možná proto, že neznám místní poměry. Nikdo tady nikoho nechce škatulkovat, jen si musíme uvědomit, kdo stojí na naší straně a kdo je proti nám. Kdo tohle mohl zorganizovat?

Odmlčím se a naslouchám dál debatě, moje prsty začaly opět nervózně bubnovat o stehno.

Chvilku poslouchám, jak Blanc povídá o Absolomu, přemýšlím a pak dodám.

Dá se to záření lokalizovat? Nějaký přístroj by to přece mohl zaměřit ne? To by pak postrádalo smysl. “ Otočím se na Teresu, která se právě chopila slova.

Na co legie používá guerillu? Chcete někoho svrhnout? Možná se pletu, ale odkud pocházím, byly guerilly hrstky povstalců bojujících proti režimu. Tady možná bude jiné.

Na Terese je vidět, že má strach, podívám se jí do očí a usměji se na ní, chci jí uklidnit. „ Musíme si uvědomit, co můžeme udělat. V první řadě zabezpečit knížete a toho Ahmeda. V druhé řadě lokalizovat vraha a v neposlední zjistit proč Ahmed a kdo zatím je. Otázkou je, jestli si ty úkoly rozdělíme, nebo budeme postupovat dohromady. Co si o tom myslíte?“ Bubnuji rychleji prsty o stehno, protože jsem nervózní. 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151] 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2019 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.