abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky. (Oblíbit)
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM. (Oblíbit)
Našli jste některý z problému podělte se... Technická podpora (Oblíbit)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Dar ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Cora   Postava není přítomna 10.8.2015, 23:10:40
Melwin mi povzbudivě stiskne ruku, jako by tušil, jak mi je a mně se postupně zmocňuje panika.
Zdi jsou rozervané, drsné a vlhké. Takové byly tam dole u Sotera. Takové byly tam dole, když......
Nech toho!
Okamžitě!
Na tohle se vyser, holka a pěkně rychle!


Ruka v mý dlani zůstává a hřeje.
Překvapeně na Mela kouknu a pak k němu z nějakýho šílenýho popudu natáhnu i druhou ruku.
"Fuj, je to tu hnusný. Mokrý a studený! Bude mi zima."
Pronesu ledabyle, aby to nevypadalo, že se bojím, a snažím se vypadat znechuceně, aby mu ušly mí vyděšený oči.

"Já se přece nebojím." Zachraptím, ale pak mi dojde, jak je to zbytečný a hloupý.
"Dobře. Bojím. Docela dost. Nepouštěj mě. Prosím!" Vzdám to nakonec úplně a s úlevou vydechnu, když Terry zapálí louče.
"Heleď, nemáme je na lodi taky?" Zaútočím na Půlkrysáka a prosebně se podívám na Melwina.
 
  Nyskel   Postava není přítomna 10.8.2015, 23:04:16
Jsem trochu nervózní z toho, že Gunter zůstal na přídi. "Závislačko!" odfrknu si znechuceně. Od kdy jsem na někom takhle závislá?! Doteď jsem to zvládala sama. A nevedla jsem si špatně!

Ano, i má ješitnost se umí občas ozvat. I když zrovna tenhle moment není nejvhodnější.

Poočku sleduju Deine. Čekala bych, že bude přinejmenším nervózní, ale nevypadá tak. Tiše jí závidím. Protože čím víc se noříme do nitra jeskyně, tím nejistěji se cítím.
 
  Gunter   Postava není přítomna 10.8.2015, 22:55:55
Zvědavě sleduji, jak Soter vydrbal s Varnavym a musím se tomu ušklíbnout.
Jo, v tomhle on vždycky vynikal!
Zklamaná Deine usedne s třesoucí se bradičkou do člunu a já ho přitáhnu trochu blíž, aby se Nys dobře nastupovalo. Počkám, až se nalodí i Soter, předoucí jako kocour blahem, že se mu podařilo hraběte naštvat, pak se nohou zapřu do přídě loďky a postrčím ji na volnou vodu.

Naskočím a sednu si na příď, protože je mi jasné, že budu muset dávat pozor na skaliska a možná odstrkovat loď od kamenů. Proto také zůstanu na dně člunu klečet, abych měl tělo připravené a v pohotovosti.
Soter zabere a já musím uznat, že veslovat fakt umí.
Navíc je to div, že vesluje sám, osobně.

Člun se rozletí po hladině do zátoky a před námi se vynoří ústí jeskyně. Prohlížím si ho se zájmem a po pravdě řečeno i s obdivem.
Mám jeskyně rád a ta, do níž se zvolna noříme je opravdu nádherná.
Kus divoké přírody, který je vytesaný do dokonalosti.
Světlo ze světa vezdejšího slábne a Sot mě upozorní, že na přídi jsou v nepromokavém plátně louče.
Jednu zapálím a umístím ji do držáku na přídi. Druhou si nechám v ruce, abych si mohl posvítit na zúžující se cestu nitrem skal.
 
  Melwin   Postava není přítomna 10.8.2015, 22:53:21
Je to dechberoucí. Nikdy jsem neviděl takovou jeskyni. Znal jsem jen vlhký díry ve skalách, kolem Pírka. Tohle je vážně jiný kafe!

Zírám na ty rampouchy, co visej od stropu, jak tele na nový vrata. Zakláním se, až mě bolí za krkem.

Jenže světla ubývá a jak tak kroutím hlavou ze strany na stranu, neunikne mi Cořin zaraženej pohled.

Povzbudivě se na ni usměju a stisknu jí ruku. "Neboj." špitnu.

Jenže pak si vzpomenu, odkud jsme ji před pár dnama přivezli. A taky si vzpomenu na to, v jakým stavu sem ji držel v náručí. Vlastně se jí nemůžu divit, že je najednou tak vyplašená.

Sevřu pevně její ruku v dlani a nepouštím ji. Musím si přiznat, že z tý tmy před námi taky nejsem kdo ví jak nadšenej. Ale ona si vytrpěla svý. A jestli jí ten stisk aspoň trochu pomůže, budu rád.
 
  Cora   Postava není přítomna 10.8.2015, 22:47:00
"Tak to seš dobrej, já to zkoušela jednou a točila se jako káča. Ne a ne, jet rovně." Vyhrknu zatímco Půlkrysa začne zkušeně veslovat za prvním člunem.
"Pak jsem si nabrala do bot a tejden mi z toho teklo z nosu. Moc těmhle kocábkám vod tý doby nevěřím"

Čluny zamířej do zátoky, kde je voda daleko klidnější a před náma se objeví černej vchod do jeskyně. Otřesu se, protože se mi do tý tmy tam dole moc nechce, ale Soter zamíří samozřejmě přímou čarou mezi skaliska, omývanýma vodou.
Proplete se mezi šutrákama velkejma jako dům a pomalu vpluje do ústí jeskyně.

Ještě se naposledy otočím zpátky na moře, protože tam je slunce a život a vzhledem k současnejm okolnostem moc hezkej svět, ale pak už nás právě tak jako první člun pohltí černota a denní světlo, který k nám svítí průchodem se začíná vzdalovat. Nad hlavama nám visej krápníky a kusy větví nebo kořenů, či co to je a mě se pomalu zmocňuje panika.
Kurva, před náma je tma!


 
  Melwin   Postava není přítomna 10.8.2015, 22:13:54
Napůl překvapeně se otočím na Coru. Nějak mi nedošlo, že by na to měla reagovat právě ona.

"Na moři ne." přiznám trochu neochotně, protože mi to najednou ubírá zásluhy. "Ale na jezeře už jsem párkrát vesloval. Nic na tom není." dodám přezíravě. Aby bylo jasný, že na moři bych to samo sebou taky zvládnul!
 
  Cora   Postava není přítomna 10.8.2015, 22:10:12
Cesta dolů útesem je pro mě hotový očistec. Každej krok cejtím až v krku a mezi nohama mě to pálí, jako by mi tam někdo narval ježka. A taky se objeví pořádný tahavý křeče v břiše.
Zatínám zuby a jsem vděčná za tu ochotou paži, která mě vede jak malý děcko.

Do člunu mě doslova vnese. Vděčně na něho mrknu a zatímco se Sot s Deine dohadujou kdo kde bude sedět, natáhnu ruku a krátce ji položím na opálenou dlaň toho hodnýho kluka. A stisknu.
Pěkně silně.
Aby věděl.

Neřeknu nic, připadá mi to zbytečný, navíc se do našeho člunu snese osmdesát kilo vznešenosti a hrabě Varnavy se na mě namáčkne, zatímco Půlkrysák odráží člun.

"Ty umíš veslovat?" Dojde mi co to mladej mumlal a překvapeně zdvihnu obočí.
Ty seš odněkud, kde je moře? Kde ses to naučil?"
 
  Nyskel   Postava není přítomna 10.8.2015, 21:54:44
Nejsem si jistá, jestli si to jen nenamlouvám, ale zdá se mi, že Soter má naplánovaný každý krok. A možná jen slyším trávu růst, ale i to, jak nás rozesadil na loďky...

Po zádech mi přeběhne nepříjemné svědění. V duchu okřiknu Vlčici, ale aspoň si na ni pro ten moment vzpomenu. Jak odrazíme, opatrně zavětřím. Jediný Vlk, který s námi teď zůstal, je na druhé loďce, takže si to můžu dovolit.
 
  Melwin   Postava není přítomna 10.8.2015, 21:52:57
"Chlapec?! Jakej chlapec?!" chci začít prskat, ale tohle už není moje liga. A tak jen útrpně sklopím oči a bezděky střelím pohledem po Coře. Protože kdyby se mi měla pošklebovat... grrrr...

Když pan hrabě naskočí, zamumlám aspoň pro sebe: "Já umim veslovat!" Je to trucovitý a zbytečný, ale já to prostě říct musel!
 
  Vlk   Postava není přítomna 10.8.2015, 21:47:33
"Začnete nastupovat do loděk a Thibaut z Varnavy zůstane rozpačitě stát, když si uvědomí, jak elegantně ho Soter dostal od své sestry. A právě tak si to uvědomí i Deine i když těžko říci, jestli to shledává právě elegantním. Spíš vypadá, jako by přemáhala trucovitý pláč. Koutky úst se ji stáčí dolů a oči má plné bolavého zklamání.


"Proč s námi nemůže být ve člunu hrabě Varnavy, Sote?" Vybuchne nakonec a začne si v loďce stoupat, jako by chtěla vystoupit za ním. Člun se okamžitě rozkymácí a Gunter, který ho za příď přidržuje, má co dělat, aby zabránil jeho zvrhnutí.
"Těšila jsem se, že mu sama ukážu celou cestu jeskyní!"Pokračuje ublíženě Deine, ale Soter ji jemně uchopí za ramena a přinutí ji, aby si zase sedla.


"Seď na svém vznešeném zadečku, drahá sestro, buď tak hodná. Nebo člun vyklopíš i s Nyskel. Já tu mám Terryho, aby mi pomohl se člunem, kdo pomůže Půlkrysovi? Ten chlapec snad? Nejspíš nikdy nevesloval a o moři neví vůbec nic....
A tam dole je hodně proudů, však to znáš. Hrabě Varnavy je nesmírně zdatný muž, jistě se postará, aby obě dívky bezpečně propluly. Je to jeho rytířská povinnost, není-liž pravda, drahý Thibaute?"
Zakření se sladce na Varnavyho Soter, nastoupí rychlým plynulým pohybem do člunu a usedne na prostřední lavičku.

Počká, až Gunter loď odváže a odrazí ji pořádným kopnutím do vody. Chopí se vesel, natočí člun tak, aby mohl nastoupit a pak se opře do vesel a začne veslovat od břehu pryč, aby udělal místo druhé loďce.

Varnavy ho propíchne zlostným pohledem a pokročí k druhé loďce, aby nastoupil za oběma dívkami a Melwinem.
 
  Melwin   Postava není přítomna 10.8.2015, 20:39:29
Napůl podpírám, napůl snáším Coru po stezce dolů. Některý místa nejsou moc bezpečný, ale v ten moment se Cora zatne a předvádí mi svou samostatnost. "Ach jo! S tebou to fakt není lehký..."

Útesy mě takhle zespoda přijdou naprosto úžasný. Je to divoký a nespoutaný a krásný! A taky nebezepčný, když se podívám pod nás.

Jednou mi trochu uklouzne noha. Tiše zakleju a dávám si ještě větší pozor. To bych si musel nafackovat, kdyby kvůli mě sebou měla seknout i Cora!

Při pohledu na čluny se musím ušklíbnout. Nemůžu se ubránit vzpomínce na náš vejlet na jezeře. To je fakt neskutečný, jak se to vopakuje...

Když máme nasedat my, skočím do loďky a Coru na palubu opatrně přenesu. Musím si přiznat, že se mi vlastně docela líbí takhle se vo ni starat. Je to takový... no... hezký. Už začínám chápat pana Guntera, co na tom pořád má... "I když Cora... to je úplně jiný kafe než Nyskel. A hlavně já a Cora......... Já a Cora?! Není žádný já a Cora!"

Ještě pomůžu na loďku Tině a pak se poskládám, na lavičku naproti Coře. Rozpačitě těkám očima okolo. "Už můžeme vyplout, ne?!"
 
  Nyskel   Postava není přítomna 10.8.2015, 20:33:19
Jsem tak ponořená ve svých spikleneckých teoriích, že si ani neuvědomuju, jak těsně si mě Terry vede. Nebo už mi to přijde tak samozřejmé?!

Sestupujeme dolů a mě chvílemi nepříjemně zamrazí. Neustále se mi vrací slova Kiangy. A představa ženy, zmítané divokými vlnami, získává stále přesnější a konkrétnější kontury. "Nefantazíruj, ano?! Zatím nemáš jediný důkaz!" okřiknu se a pro jistotu odvrátím pohled od vln, protože ve mně vyvolávají úzkost. Tady, sevřené skalisky v zátoce, jsou divoké a nepřátelské. A přesto svým způsobem fascinující.

Bezděky větřím na kažedém kroku a stejně tak nevědomky si hlídám Sotra. Ani si nepřipouštím, jak snadné by teď bylo svrhnout nás do příboje. Je to spíš instinkt než promyšlená opatrnost.

Když konečně dorazíme k loďkám, na okamžik zaváhám. Ale pak nás Soter usadí k Deine. "Tohle není past." uleví se mi. Jako bych měla v hlavě Deine jako své rukojmí. Tady dole, v divokých útesech, je Soter najednou v mých očích blíž své pověsti. Byť se jeho chování nezměnilo, jsem najednou ostražitější.

Poslušně usednu do loďky, až po Deine, ovšem. A bezděky si vzpomenu na to, co mi říkal Terry. "Vlčice umí plavat. Umí to!"
 
  Vlk   Postava není přítomna 10.8.2015, 20:22:11
Slezete dolů na pobřeží a vaše uši zaplaví burácení vln, které utočí na balvany nakupené podél břehu. Je to jako vířící kotel plný bílé pěny. Stačilo by uklouznout a možná ani Vlci byc se z jeho běsnění nedokázali vyprostit.


Soter vás ale vede dál. Šplháte po obřích balvanech hlouběji do zátoky, která se zařezává do skalisek. A tam v zákoutí, kde je voda klidnější, jsou k dřevěným kůlům připoutané dva malé čluny.

"Jsme na místě. Naskočte si." Vyzve vás Soter.
"Půlkryso, ten druhý člun si vezmeš na starost ty, ano? Terry, trvám na tom, abyste s Nyskel pluli s námi....Thibaut může doprovodit obě dámy...." Ušklíbne se významně směrem k Tině a Coře a přidrží vám člun, abyste mohli nastoupit.
 
  Gunter   Postava není přítomna 10.8.2015, 20:17:55
Zavěsí se do mě a já si spokojeně zabručím. Líbí se mi to.
Zatraceně moc.
Její tělo je teplé i přes chladný vítr, který přichází od moře a já ho vnímám s daleko větší intenzitou než kdo jiný. Využiji nerovnosti stezky a pevně ji k sobě přitisknu. Koneckonců jako řádný snoubenec. Je to přímo mojí povinností.

Sestupujeme dolů a já se chvílemi podívám po Coře. Zdá se ale, že je v Melwinových rukách v bezpečí i když její křídově bílá tvář působí staršidelně.
Tina se pochechtává Půlkrysovým vtípkům, kterému po odchodu Kiangy otrnulo a vrátil se ke své dobré náladě.
Soter si vede Deine a Thibaut ji podepírá z druhé strany, plně a naprosto soustředěný na její křehkou osobnost.
Těžko říci, jestli to jen hraje nebo jestli ho opravdu tak zaujala. Každopádně Deinera opět září.
Strach a nelibost jsou ty tam a ona netrpělivě přešlapuje a vleče své dva společníky dolů. Obratná jako gazela. Chvílemi to působí až nepřirozeně. Deine není vlk...

Pak si ale uvědomím, že na těchhle skalách strávila celé dětství a přestane mě to udivovat.
Místo toho se soustředím na svoji mučivě krásnou společnici.

Zamyslím se nad jejími slovy a pak souhlasně přitakám.
"Myslím si, že svoji sestru by zcela určitě nikdy do žádné pasti nepoužil. Deine je pro něj opravdu něčím vyjímečným....
Každopádně mi mě zajímá jeho motivace k tomu pozvání na Melebork....
Sentiment k dávnému přátelství za tím určitě není. Tomu nevěřím."
 
  Cora   Postava není přítomna 10.8.2015, 19:43:54
Svým způsobem je to zvrácený, uznávám. Postavený na hlavu. Všecko mě táhne za Min, ale místo toho ji nechávám mizet v náručí toho černýho úchyla a táhnu se dál za Soterem. Zavěšená do Melwina, kterej mě oddaně vláčí po skaliskách.
Nevím proč.
Nechápu to.
Ale něco mě tam dolů táhne. Do jeskyně, o který mluvil. Třeba tam najdu odpovědi, na otázky, který ve mně zběsile bouřej.
Třeba jo.

Kianga mluvila divně a byla zas tak vyšinutá, že na tom nejspíš něco bude a to jak mluvila o naříkajícím moři....
Fuj.
Až mě z toho mrazilo za kostrčí.

Při sestupu mezi kameny tam dolů se jednou rukou pevně přidržuju Mela a druhou si držím oranžovou sukni. A přepečlivě se vyhýbám káravýmu pohledu Tiny.
Jo, jak tvrdohlavá koza.
A co?

Však sem.
Odjakživa.
 
  Melwin   Postava není přítomna 5.8.2015, 20:33:42
No jistě! Jak jsem mohl zapochybovat! Naše lvice jen pohrdavě pohodí hlavou a utrousí něco nevrlého o změkčilosti. Je fakt, že ona je tvrdá jak skála.

Celou cestu jsem vnímal každý její zaváhání, bolestivý cuknutí. Není na tom dvakrát nejlíp. A vážně jsem si myslel, že poběží poslušně za Minnie. Ale ona z nějakýho důvodu potřebuje jít dál.

Vzdychnu si a znovu jí nabídnu rámě, aby se o mě mohla pořádně opřít. "Jak si přejete, dámo." utrousím odevzdaně. S ní nemá cenu se hádat. Vůbec.

Pan Gutnter s Nyskel nakonec zůstanou a Nestor se rychle uklidňuje, jak se Kianga vzdaluje. Ještě občas zavětří dolů, z útesu, ale pak už se poslušně vrátí k mé noze.

Vydáme se za Soterem. Ne, že by mě jeskyně nějak bavily, to podzemí pod jeho jezerním domem mi stačilo, ale nemůžu v tom Coru nechat.
 
  Nyskel   Postava není přítomna 5.8.2015, 20:28:51
Když s ohlédnu za Tyfem, který v náručí nese Kiangu, zarazí mě to, co z něj bezděky vycítím. Něco tam je. Něco, co v Tyfovi předtím nebylo. A není to zlé... Nechce jí ublížit. "Je to zvláštní..." bleskne mi ještě hlavou, ale pocit, že je Kianga svým způsobem v bezpečí, uchlácholí mé svědomí určitě.

Mou pozornost upoutá Terry. Jak jinak, když mi promlouvá v hlavě. "Jen si říkám, že o náš pobyt tady Soter zatraceně stál. Nemůže to být past?" je to jen okamžitá, intuitivní úvaha, ale takhle, vyřčená v Gunterově hlavě, mně najednou nepřijde tak bláznivá. "I když do té pasti by asi jako návnadu nepoužil zrovna Deine. A celé to vlastně rozpoutala Kianga." rozvádím myšlenku rychle dál, abych si v tom udělala jasno.

Bezděky se do Terryho zavěsím, ale myšlenky mi víří úplně jinde, než u role snoubenky.
 
  Gunter   Postava není přítomna 5.8.2015, 17:14:54
Překvapeně sebou škubnu, když iniciativu převezme tak nečekaně Tyf, ale do sporů se s ním nepouštím. Jednak by to bylo zbytečné a marné a jednak je mi jasné, že Kian doprovodí v pořádku domů, pokud to Sot chtěl.
Ustoupím a jen mu vrátím chladný pohled. Kianze krátce stisknu ruku. Konejšivě. Chvíli se za nimi dívám a vyměním si krátký ostrý pohled s Minnie.

Teprve pak se otočím k Nyskel a zvednu nepatrně obočí.
"Deine se chová divně. Je vystrašená. Jako by opravdu něco věděla.....Navíc, proč tak vyjel? A proč ji Kian obvinila z toho, že JI slyšela. Tajemná ONA mě začíná zajímat....
Budeme muset trochu pátrat, hádám. Náš pobyt v Meleborku očividně nebude jen zdvořilostní."


Nabídnu své dočasné propůjčené snoubence rámě a s ledabylým úsměvem na tváři se vydám za Soterem a Deine.
 
  Vlk   Postava není přítomna 5.8.2015, 17:08:49
Kianga na Soterův výbuch nereaguje. Dokonce se na něj ani nepodívá. Dívá se na Deine a té to očividně není ani trochu příjemné. Schovává se za bratra a oči má široce rozevřené a plné ustrašeného zmatku.

Na Tyfa reaguje černá dívka s daleko větší živostí. Několikrát se ho pokusí chabě odstrčit, nemá to ale prachžádného účinku. Tyf ji popadne do náruče a vydá se po cestě zpátky, následován Minnie.
Kianga se okamžitě stáhne do sebe, urputně sevře víčka a trpně se nechá odnášet pryč. Jako by tam ani nebyla.
Zato Tyf se tváří přinejmenším....zaujatě?

Kráčí opatrně a nutno říci, že dívku nese s určitou něhou. Nebo aspoň opatrně.
Brzy vám zmizí z očí a Soter se s úsměvem vlastněsevůbecnicnestalo otočí ke zbývající společnosti.
"Tak, vyrazíme, ne? Deine je celá nedočkavá, aby nám naši jeskyni ukázala." Zaševelí, nabídne sestře rámě a vydá se cestou dál.

"Budeme muset slézt dolů. Je tam taková zátoka a máme tam přivázané čluny. Dá se tam dostat jen vodou." Švitoří vesele, rozhodnutý naprosto se nenechat vyvést z míry.
 
  Nyskel   Postava není přítomna 3.8.2015, 21:16:05
"V moři nikdo není? Nikdo živý?!" střelím ostražitým pohledem po Terrym, ale je to jen zlomek okamžiku. Čím ostražitěji budeme působit my, tím větší pozor si na nás Soter dá.

Nasadím tedy starostlivý výraz, jako by mě celá situace nesmírně mrzela, a hodlám Kiangu stočit k hradu.

V ten moment ale Soter dost nekompromisně mé záměry naruší.

Vedle Kiangy se najednou místo Gunter ocitne Tyf a já najednou pocítím silné nutkání okamžitě pustit Kiangu a přenechat mu ji. Jako kořist.

V duchu zavrčím na Vlčici. "To jsi ale bojovnice, no, jen co je pravda!"

Nesouhlasně si ho přeměřím, ale nakonec Kianzinu paži opravdu pomalu pustím a povzbudivě se na dívku usměju. Netuším vlastně proč, protože fakt, je ji nechávám tomu parchantovi ve spárech, se tím nezmění. Ale nemůžu tu nechat Terryho samotného. Mé místo je u něj... "A o Kiangu se určitě postará Minnie..." chlácholím své svědomí.

Přidám do kroku a připojím se k těm dvěma. I když nedojdu je úplně a zůstanu tak dva kroky za nimi. Přijde mi neslušné poslouchat. Ale samotné jsem je jít nemohla nechat. "Čert to vem! Jsem Terryho snoubenka, takže ho můžu špehovat, jak se mi zachce, no ne?!"
 
  Vlk   Postava není přítomna 30.7.2015, 22:55:30

Soter se pohne už když se pohled Kiangy opět zamlží, ale zasáhne až po sestřině vylekané reakci na dívčina slova.
Přiskočí k Deine a přitáhne ji k sobě. Ochranitelsky ji obejme a zuřivě si změří Kiangu rozzlobenýma očima.

"Plácáš nesmysly! Zbytečně ji naháníš strach těmi svými bláznivými řečmi.
Udělej s ní něco, Min!
Nepřeji si, aby děsila Deine, ať už se ji v palici motá cokoliv!"
Vyjede popuzeně.
Všimne si, že pod Kiangou začínají podklesávat nohy a šlehne očima po svém druhovi.

"Vezmi ji na hrad, Tyfe. Nechci, aby mi tu strašila a obtěžovala hosty.
Chci vám ještě ukázat jeskyni, Terry."
Dodá už smířlivějším tónem a zatímco jeho mlčenlivý společník přistoupí ke Kianze, aby vykonal, co mu příkázal, popadne Guntera za ruku a odvleče ho pryč od útesu.

Tyf si krátkým, výhrůžným pohledem přeměří Guntera, jako by ho vyzýval, aby se mu zkusil postavit na odpor a i přes dívčiny chabé protesty ji uchopí do náruče a vydá se směrem k Meleborku. Minnie se kvapně omluví Soterovi a rozběhne se drobnými krůčky za nimi.
 
  Vlk   Postava není přítomna 30.7.2015, 22:45:29
Kianga se zarazí a chvíli na Deine vytřeštěně zírá.
Znovu vypadá velmi rozrušeně.
Dívá se na její ruku na svém rameni a vzrušeně oddychuje. Její oči se pomalu rozšiřují a příčetný pohled se rozplývá.

"Tys ji slyšela.
Slyšela jsi její nářek!"
Vydechne a křečovitě sevře Gunterovu paži o kterou se opírá.

Deine ji polekaně pustí a zavrtí v panice hlavou.
"Neslyšela.
Já...nevím o čem mluvíš. Nikoho jsem neslyšela.
V moři nikdo není.
Nikdo živý.
Nerozumím ti.
Proč mě děsíš?
Nikdy jsem ti neublížila!"
Vyhrkne a stáhne se od Kiangy pryč.
 
  Melwin   Postava není přítomna 30.7.2015, 22:03:25
Kianga se konečně probere a Nestor se začne uklidňovat. Chlácholivě ho plácám po krku a pomalu, s ním za obojek, přejdu pátky ke Coře.

Tázavě se na ni podívám. Zatraceně by mě zajímalo, co se tady vlastně děje. A pak promluví Kianga.

"Ta je vážně cáklá." je to první, co mě napadne. Ale nemůžu brát její slova na lehkou váhu. To, co mi řekla na Meleborku o Nyskel a panu Gunterovi... a hned potom to popřela......... "Sakra!"

Ti dva se ochotně nabídnout, že Kiangu doprovodí.

Rychle mrknu na Coru. "Nechceš s jít taky lehnout? Myslim, že dneska už si hrdinství prokázala dost." Není to příkaz. Spíš dobře míněnej návrh. A taky by mě zajímalo, co se bude dít dál. To není samo sebou, že se ti dva tak ochotně Kianze nabídli!
 
  Nyskel   Postava není přítomna 30.7.2015, 21:59:20
Překvapí mě to. Upřímně. Gunter neprotestuje... Dokonce dál rozvádí mou myšlenku.

"Jen nevím, jestli nebudeme mít společnost v momentu, kdy se proměníme." zapochybuju napůl pro sebe, protože na Meleborku my dva nejsme jediní, kteří se umí proměnit. "Hlavně, že je pryč Ardet." Je to malá útěcha, ale aspoň něco.

Rychle se přitočím ke Kianze a podepřu ji z druhé strany. I když to vypadá jako akt soucitu, popravdě už jsem myšlenkama ve vlčím. Dole, na pobřeží...

Deine, jistě... Když Kianzin výstup zamával i se mnou, jak by to mohla ustát tahle křehká bledulka?! Zastavím a čekám. Doufám, že to Terry nějak utne.
 
  Vlk   Postava není přítomna 30.7.2015, 21:54:16
Ve chvíli, kdy Kianga dojde k Minnie, přiskočí k ní bledá a vyděšená Deine a uchopí ji za rameno.
"Co se děje, Kiango? Co jsi viděla? Řekni mi, co jsi tam dole v té vodě viděla!" Vyhrkne naléhavě. Hlas se jí třese a je velmi rozrušená.

Soter si ji neklidně měří a těká očima z ní na Kiangu a zase zpátky. Jako by se nemohl rozhodnout, jestli má zakročit.

 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163]  [164]  [165]  [166]  [167]  [168]  [169]  [170]  [171]  [172]  [173]  [174]  [175]  [176]  [177]  [178]  [179]  [180]  [181]  [182]  [183]  [184]  [185]  [186]  [187]  [188]  [189]  [190]  [191]  [192]  [193]  [194]  [195]  [196]  [197]  [198]  [199]  [200]  [201]  [202]  [203]  [204]  [205]  [206]  [207]  [208]  [209]  [210]  [211]  [212]  [213]  [214]  [215]  [216]  [217]  [218]  [219]  [220]  [221]  [222]  [223] 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2020 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.