abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Verze 1.2:Vešel do služby nový update Abarinu. Co si myslíte o změnách a jaké další byte navrhli, případně něco přestalo fungovat? Nová verze.(Oblíbit)
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky.
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM.(Přidat do záložek)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Honba za dobrodružstvím ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Lótiel   Postava není přítomna 3.3.2016, 0:24:29
Drak znervózní. Ušklíbnu se a po tváři se mi rozlije škodolibý úsměv. Jenže pořád není vyhráno. Na všech už je znát únava. Měla jsem se na ty šípy vykašlat a dávat mu zabrat hned od začátku. Zalituju, ale je pozdě.

Pohled na boj jako takový je zvláštní. Nikdy nebyla příležitost se sehrát a přesto všichni buší do draka ze všech stran a až na pár chybiček to vypadá na dokonalou souhru. Kouknu po Riegalovi, který zařídil, že se Žira o něco víc zpotila.

A najednou je drak mrtvý. Přestanu hrát a v údivu zírám a znavenou družinu, která si právě poradila s drakem.

Okamžik je klid a pak to začne. Merysol si jde vyřídit účty s Riegalem. Já mu jeho chybu sice odpustila, ale s ohledem na to co provádí dál, mu to asi moc nepomůže. Pokud ho nezabije nepřítel, udělá to někdo z nás.

Hodím si loutnu přes rameno a jdu se podívat blíž. Karolína mě požádá o přívěšek. Potřesu hlavou a podám ho velitelce. Opravdu nevypadá dobře. Krev a nový účes... Pak už se jí snaží pomoci ostatní.

“To bude obrovská balada. O tom, jak hrstka dobrodruhů zabila draka. Všem se vám hluboce klaním.“ Pronesu uznale.

Pak se ozve Alzan se svým šíleným nápadem. Nejdřív ho chci pěkně zprudka odmítnout, ale pak si uvědomím, že jestli to neudělá on, může to udělat Simplicus. A čelit znovu drakovi se mi nechce.

Rozhodím ruce a pokrčím rameny. Baví mě, jak každý řeší něco jiného. Jeden jak oživit draka, dva další, co si z draka vzít...

Pohledem zabloudím do míst, kde zemřel Nysilo. Stisknu rty. Kolik z nás už zemřelo a vrátilo se? Kolik z nás ještě zemře a vrátí se. Ale vrátíš se Ty?

Vím, že by jsme měli jít dál a nezdržovat se tu. Ale bude-li Alzan oživovat draka, asi to chvíli zabere. Otočím se na Žiru.
 
  Oghren   Postava není přítomna 2.3.2016, 23:54:29
"Ta trubadůrka hraje pěkně ... nechápu co se tej ještěrce nelíbí."

Pousměji se. Se vší silou a vervou mlátím do draka. Daří se mi zasahovat jedno místo což má poté za následek setnutí jeho nohy a následný pád na zem. U draka jsme nyní všichni a zasahujeme ho vší možnou silou, ať už magickou nebo fyzickou. Dost mi zvedlo sebevědomí, že je saň nyní blíže mé výšce. S vypětí sil uštědřuji drakovi sečnou ránu za ranou.

Boj s takto silným protivníkem nakonec ukončuje Anglino a zasahuje draka do lebky. "U rypce, to je maraz. Tož taková jeba to musela být." Pomyslím si, když vidím jak meč proráží lebku skrz na skrz a vyjíždí z jí opět ven. Boj je u konce. Všude je tolik krve, ve vzduchu je cítit nadšení a všudypřítomná únava. Rozhlížím se kolem, koukám po ostatních a zjišťuji případné ztráty. Až na ledové kostky, které zbyly z jednoho maníka jsme celí. Zaměřím se na Žiru. Kouří se z ní a je celá pocákaná krví, kdo ví jestli je to její nebo draka.

"Tož Žiro, nějak nám hoříš, zřejmě láskou."

Nahlas se pousměji a sednu si do sněhu. Žira rozdává rum, no jakožto správný pijan neodmítám a dávám si pořádného loka.

"Mrzne mi prdél, tož tak jdeme ne?"

Prohodím směrem ke skupině.
 
  Alexander   Postava není přítomna 2.3.2016, 17:06:29
Hruška draka zasáhne a podle toho jak útočí ho nejspíše oslepila. Alespoň na chvilku. Stojím opodál a přemýšlím jak více pomoci. “Jak jen to zranit.. Oheň.. Oheň nemám.. Můžu tam přilítnout a sekat do toho ale.. To nevypadá moc účinně.. Navíc od toho jsou ostatní.. Evidentně je to baví.. Ale jak.. jak..“

Sleduji jak si ostatní počínají. Co dělají. O co se snaží. Překvapeně se kouknu když salamandr zaútočí na Žiru, a rychle se kouknu na Riegala, jestli náhodou se nerozhodl jít proti nám. Toho by se dalo zbavit lehce. Ale vypadá to že to byla nehoda. A ta se pak stala i jemu když ho trefil drak ocasem. “Bacha na ocas.. Na drápy.. A na hlavu.. To není tak hrozné.. „ kouknu se na Žiru a nemůžu si odpustit krátký úšklebek, když vidím jak Žira máchá mečem a štítem, křičí na draka nadávky a do toho jí dohořívají vlasy. Ovšem až bude po boji taková legrace to nebude.. Než vlasy dorostou.. “A to pod ní vypadá na krev.. Je potřeba to ukončit.. Ale jak..“

Najednou se země otevře a drak vzlítne. Zamračím se a hledám zdroj tohoto skutku.“No skvělé.. Teď na něj nemůže nikdo..“ ovšem to už vzduchem začnou lítat šípy, přízraky, a nakonec i salamandr. A do toho všeho si Lótiel drnká na struny. Nu co, já toho taky teď moc nezmůžu. Ostatně nikdo toho moc udělat nemůže.. Tedy až na Karolínu která metá ohnivé koule a šlehá plameny. Ale to evidentně stačí. Vypadá to že drak za chvilku dopadne zpět na zem. “Teď..“ pomyslím si a katanu už mám tasenou v ruce. Rozeběhnu se.
Drak dopadne když jsem velice blízko. Udělám rychlý kotoul ve vzduchu takže se dostanu pod něj. Katanu chytnu obouruč a zarazím mu jí kousek pod krk. A rozeběhnu se. To muselo bolet. A sakra hodně. Vyběhnu za jeho zády, přeskočím ocas kterým se mě pokusí švihnout, a rychlým saltem následovaným hvězdou se dostanu z jeho dosahu.

Když se otočím zpět zrovna padá k zemi. Nějakým záhadným způsobem ho připravili o nohu. Pak se Anglino napřáhne a zarazí do něj svůj obouručák skrz na skrz. Já bych udělal totéž, takže mě to tolik ani nepřekvapí. Možná z části proto že nemám zdání o tom že dračí kosti se dost podobají kovu. Pak už je po bitvě. Kouknu se na Žiru. “Asi jí to muselo dost sebrat.. „ napadne mě. Ale to je všechno. Na morální podporu mě v tomhle ohledu moc neužije.

Rozhlédnu se po bojišti. “No vida.. Salamandr je pryč.. Další výhoda.. Ta stopa ve sněhu je hrozná.. Dračí tělo je teda taky docela nápadné, ale alespoň se od něj nedá sledovat dál.. Nebo alespoň ne tak lehce…“ Ostatní jsou docela zadýchaní, někteří i zranění. Já nejsem ani jedno. A tak jen přistoupím blíže k nim, očekávaje co se bude dít dál. “Měli bychom jít dál.. Alespoň k té jeskyni.. S drakem toho moc neuděláme..“ pak se ozve Alzan. “Oživit? To jako vážně? My se tu dohadujeme o tom jak nápadní jsme když za sebou táhneme sněhem stopu, a ty chceš oživit draka? To bude opravdu o dost nenápadnější.. „ povím bez výrazu, ale povzdechnu si.
 
  Anglino   Postava není přítomna 2.3.2016, 14:16:47
Jsem k smrti vyčerpaný. Drak je mrtev a můj meč má zaražený v lebce. Už nemám ani sílu jej vytrhnout ven. musel sem si sednout a zhluboka dýchat.

Kouknu kolem a vidím zraněné společníky a ti co nejsou zraněni, jsou na pokraji sil.

Karolinka je v pořádku a dokonce utěšuje Žiru. Dokonce mne vyhledala pohledem a udělala gesto palcem nahoru. Ruku mám jako z olova, přesto gesto opětuji.

Otočím se k trpaslíkovi.

"Mistře trpaslíku máte můj obdiv vidět vás v boji to byl zážitek. jste skutečně velký bojovník."

Kdo může tak pomáhá ze všech sil raněným.

Ze všeho co kdo tady prohlásil mne zaujalo tvrzení Alzana, že by mohl oživit draka a získat jej na naší stranu. Proto se jej optám.

"Alzane jak to je s tím oživením draka? Pokud se ti to povede, drakovo poškození se zacelí. V tom případě hned jak vyrvu meč z jeho hlavy. Vezmu si pár jeho zubů a šupin. Co ty na to šlo by to?"

Pokud mi Alzan dovolí při tom jak budu dolovat svůj meč z drakovy hlavy sloupnu mu pár šupin a vyrvu ty nejdelší zuby z horní i dolní čelisti.

"Těch zubů by bylo škoda na náhrdelník. Mistře trpaslíku slyšel jsem, že trpasličí mistři kováři, umí kout z dračích zubů, meče, dýky a z šupin zbroje a štíty. Co je na tom pravdy?"

Rychle se mi vrací síla a tak se chystám vytrhnout meč z drakovy hlavy a podle možností se postarat o suvenýry z draka.

Pak sejdu ke svému koni. Dám si své věci na koně. vezmu jej za ohlávku a s ním i koně Žiřina a Karolinky. požádám o pokyny jak a co naložit na koně Karolinky a Žiry.
Počkám až bude mít Žira za sebou základní ošetření a bude moci na koně.
Pokud mi to dovolí tak ji vyzvednu na koně, abychom mohli vyhledat jeskyni kde si odpočineme a ošetříme zranění.
 
  Riegal Faer   Postava není přítomna 2.3.2016, 14:03:14
Karolině to vyjde a já sleduju salamandra, jak dopadá na draka, a ten to dle očekávání patřičně pociťuje. Jenže pak se stane něco snad úplně nemożnýho. Salamandr se změní v led, vlastně se s ním stane to samý co s Nysilem.

Co to sakra je?! Tyhle hory jsou snad prokletý nějakou mrazivou kletbou či co. Uż abysme byli pryč.

Nemůžu uż nic dělat, tak se snażím nepohnutě ležet a nehýbat s čerstvě spraveným hrudníkem.

Boj nakonec vyhrajeme a mě se uleví. Pak si trochu povzdychnu, kdyż si vzpomenu na zapálení Żiry. Jsem připraven se jí za to omluvit, ale místo ní ke mně zamíří neočekávaně Merysol.

K té nahodím kamennou tvář, neboť jí se netřeba omlouvat. ,, Asi jo, uvědomuju. Asi mohla, ale stalo se to kvůli tomu, že stála před Salamandrem. Dobrá, neuvědomil jsem si v těch nervech, że plní rozkazy doslova a nedošlo mi, że někdo může stát před ním. Příště se radši odklidím rovnou. "

Pam přijde ta pravá. Teď už tvář povolím a zračí se ve mně i lítost. ,, Promiň, omlouvám se za něj. Mě se zdálo lepší zaútočit s ním rychle a přesun za něj by nebyl okamžitý. Mohl mezitím třeba vzlétnout.

Příště nic dělat sám od sebe radši ani nebudu.
"

Pak se začnou řešit šupiny a tak. K tomu řeknu pouze: ,, Taky bych jel nejdřív do jeskyně, tam se utáboříme a pak se vrátíme k drakovi. Jinak nějakou tu šupinu bych zkusil vydestilovat, jestli zbyde... "
 
  Alzan   Postava není přítomna 2.3.2016, 13:31:25
Přízraku se podařilo křídlo poškodit, ale zaplatil za to cenu nejvyšší. Pokud se tomu tak dá říkat u nemrtvého. Nedá se nic dělat. Konec konců jsem mu i já nařídil, aby se případně obětoval. Salamandr dopadl podobně. Riegal má zřejmě smůlu na led. S vypětím všech sil pak draka doděláme.

Je po boji. Asi všichni jsme vyčerpaní a někteří utrpěli i fyzická zranění. O ty se snad postará Zar´Farro. Merysol už stihla vyčinit Riegalovi. Podívám se Žiru, ke které hned zamíří Karolína. Její psychická újma je přinejmenším rovná, ne-li větší, než ta fyzická. Snad ji Karolína pomůže. Určitě lépe než já. Pak se tam přidá Stopař a já bych už asi opravdu překážel. Počkám na později. Třeba ho paní Shachath vrátí zpět, jako jiné. Pokud s ním nemá jiné plány.

Rozhlednu se po bojišti. Každý vstřebává dojmy a asi se léčí ze zranění. Prohlédnu jaké poškození utrpěl ghůl a poté se otočím k ostatním.

“Vím, že jsme teď všichni plni dojmů a zármutku.“ Podívám se na místo, kde jsme naposledy viděli Nysila a pak soucitně na Žiru. “Nicméně musíme pokračovat. Alespoň do té jeskyně. Jak říká Žira, je tedy kousek. Než se tam ale vydáme, je nutné vyřešit jednu věc. Soudím, že toho draka poslal Simplicus. Takže brzo bude vědět, že jdeme tudy. Pokud to už neví. To znamená dvě věci. Jednak jeho nohsledi mají jasnou stopu. A navíc, bude vědět, kde je mrtvola draka. A nemusím říkat, co s ní dokáže.“ Chvíli se odmlčím.

Nevěříte nekromancii. Možná ale aspoň trochu mě. A popravdě, radši uvidím toho draka na naší straně, než opět proti nám. S vaším svolením bych se pokusil oživit jeho tělo. Začal bych hned. Čím dřív, tím líp. Když se povede, ulehčí nám to život. Když ne, tělo bude znehodnocené pro další oživování. Tak či onak, nemáme co ztratit, jen získat. Poté počkám, jak se na to vyjádří ostatní.

Je na mě vidět, že zármutek zřejmě neprožívám tolik jako vy, nicméně jsem znal Nysila necelé dva dny a smrt vidím ze zcela jiného pohledu. Mluví ze mě praktičnost.

 
  Zar´farro   Postava není přítomna 2.3.2016, 13:24:04
Starám se o Riegala, není to tak těžké. Tohle jsem už dělal tolikrát.

Když bitva zkončí mám už dávno hotovo, proto jakmile dorazí Merisol jen pokrčím rameny. "'Je celý tvůj jen mu nedupej na hrudník, ten jsem teď zpravil.''

Rychle se přesunuju k Žiře, ačkoli si myslím, že nejsem až tak pomalý, už se stačilo udát docela hodně. Nechám ji posadit a celou ji vyšetřím. Co u toho povídá, řve či řeší je mi ... no neruší mne to jen když se moc nehýbe. Prostě ji doléčím.
 
  Žira   Postava není přítomna 2.3.2016, 13:19:18
Díky Oghrenovu zásahu drak padl a Anglino ho dorazil. Je po boji. Teď na mě teprve všechno dolehne. Kája se mě stažu utěšovat a podpořit, nějak to nefunguje. Štít i meč jen pustím na zem a pomalu dojdu k místu, kde zemře Nysilo. Tam si sednu na zem a zírám do prázdna. Kupodivu ani slzy mi netečou.

Rukou na zemi nahmatám něco tvrdého a malého. Vezmu to a zjistím, že je to Nysilův prsten. "Nezničil se. Zvláštní." Řeknu nepřítomně a dál jen sedím. Když mě Kája a Stopař ošetřují, nebráním se jim, spíše je ani moc nevnímám. Karolíny hlas ke mě přichází spíše z dálky, alespoň tak se mi to zdá.

"Co bude teď? Už jsem si myslela, že jsem šťastná. A zase o vše přijdu. Proč? Attylloe má pravdu. Bohové nejsou nic jinýho, než škodolibý svině. Nenávidím je. Už nikdy nebudu uctívat žádného boha. Proč bych to dělala? Copak mi to kdy bylo k něčemu platné?" "Potřebuju cigáro." Řeknu a vstanu jakmile Stopař dokončí léčení. Stále si pohrávám v ruce s Nysilovým prstenem.

Dojdu ke svému koni, vydnám ze sedlových brašen tabák a papírky a pokusím se ubalit si cigáro. Ale když to potřetí rozsypu, jak se mi klepou ruce, vztekle s tím hodím o zem. "Nebudu kouřit."

Pak Stopař navrhne, že z těch šupin by se dal zpevnit můj štít. "To je ono.... myslet na něco jiného." "Štít ne, ten je pevný dost, vyráběl ho výborný zbrojíř, je z velmi kvalitního kovu. Ale rozhodně bychom ty šupiny měli schovat. Byla by z toho výborná zbroj. Pokud bychom měli to kde uskladnit, tak až tohle skončí, můžem si jí nechat vyrobit."

Potřebuji něco dělat. Znovu se pokusím ubalit si cigáro. Tentokrát se mi to na druhý pokus povede. Ještě, než ho zapálím, otočím se ke Káje a potichu zašeptám. "Děkuji. Dřív jem neměla nikoho, kdo by mě podržel, teď mám vás." Pak se pokusím o úsměv. Což se mi ale nepovede. Ale přesto promluvím k Anglinovi. "Když jsi bral zuby z kance, jaký asi budou z tohohle? To bude lepší náhrdelník, nemyslíš?"

I Stopař se mě snažil utěšit. A Merysol se pokusila Nysila oživit, bylo to neúspěšné. "Nysilo se nevrátí. Vím to. Nevím jak, ale vím to." Říkám smutně.

Také jsem chtěla vynadat Riegalovi, ale Merysol se o to postarala sama. Nemá smysl opakovat co již řekla. Přesto za ním dojdu a řeknu pár slov. "Udělal jsi chybu. Já taky. Ale ta moje stála Nysila Život. Měla jsem stát před ním a chránit ho. Prosím, příště poslouchej, co říkám, už bychom nemuseli mít takové štěstí."

Pak vylovím láhev rumu. Napiji se a podám ji Riegalovi. Ať se napije nebo ne, následně ji pošlu Oghrenovi, Anglinovi a ostatním.

"Tak jo, jeskyně je ještě pět minut cesty támhle tudy. Asi bychom tam měli zamířit, odstrojit koně a pak se sem třeba vrátit a něco s tím drakem udělat. Co říkáte?"
 
  Stopař Talhut   Postava není přítomna 2.3.2016, 12:12:18
Země opravdu donutila draka vzlétnout. Ostatním to stačilo, aby vypili Riegalovi lektvary. Já jsem vypustil svůj výbušný šíp, zabodl se přesně tam, kam jsem chtěl, ale k požadované reakci nedošlo.
"Nevybouchlo to?? Jak to?? To je jeho mrazivá síla tak silná??"
Šíp tam dokonce zůstal trčet jako přimrzlý a ne se vrátit. Snad bude město daleko, kde si zásobu doplním. Alzanův přízrak začal porcovat jedno drakovo křídlo a Žira se zaměřila na druhé. Přízrak sice padl, ale odvedl svou práci. Drak se zřítil k zemi. Sotva co se zase postavil byl u něj Alex a trochu ho rozpáral.
Trpaslík se změnil v dřevorubce a a rubal tak dlouho, dokud drak o svoji nohu na dobro nepřišel. Potom se skácel k zemi a Anglino dovršil celo týmové úsilí. Drak byl opravdu mrtev.

"Hmm. Z jeho šupiny by mohl být hodně vzácný štít. Když drak zemře jeho ochranná vrstva mizí společně s tím."

Pomalu jdu k ostatním. Oba psi vylezli ze své skrýše. Dobře jsem věděl, že proti drakovi je poslat by znamenalo jejich konec.
Merysol se zatím pustila do Riegala a Karolína už značně vysílená běžela k Žiře a snažila se jí konejšit. Pomalým rozvážným krokem jsem se vydal k nim. Potom jsem položil Karolíně ruku na rameno.
"Nic není ztraceno. A možná o něj nepřijdeme. Jeho duše stále přebývá. A tělo se dá znovu dohromady pomocí silné božské magie. Musíš někdy věřit."

Potom si kleknu vedle dvojice žen.
"Zkus si zatím na chvíli odpočinout Karolíno. Vyplýtvala jsi hodně magenergie. Než jsem Zar dorazí pokusím se to trochu vyléčit. Mě ještě nějaká zbývá."

Počkám jak bude Karolína reagovat a jestli mi dá trochu prostoru sundám si z ruky rukavici, odhrnu Žiře zbroj, abych mohl lépe k ráně. Přiložím k ní ruku a pokusím se to magicky alespoň zastavit. O zbytek se potom už snadno postará Zar. Ránu zbroj sice trochu zarazila, ale přesto to není něco, co by se mělo nechat přehlížet. Vysílám svou léčivou sílu přímo do té rány, abych alespoň zastavil krvácení. Veškeré své bylinné rezervy mi už došli, takže to nemám čím zakrýt a případně desinfikovat. Ale náš doktor má zásob více než dost.
"Škoda tu toho draka jenom tak nechat. Můžeme odříznout nějakou jeho šupinu a zpevnit tím Žiřin štít."

Dodám do davu. Jelikož mám teď plné ruce práce nemám na to čas. Snad jsou ostatní dost šikovní, aby to nijak nepokazili. Když bude nejhůř a Zar už se bude o Žiru starat udělám to sám.
 
  Karolina   Postava není přítomna 2.3.2016, 10:08:48
Překvapená sama sebou, že i salamandra už uzvednu zírám, jak letí vzduchem a pak drak začíná pociťovat jeho žár. Když pak v podobě ledové kostky padá k zemi, aby se tam roztříštil na malé kousky, jen povzdechnu. Mohlo to vydržet ještě chvilku.

Drak už začíná mít na mále, v hrudi zabodnutý Stopařův šíp, Anglino aZira do něj buší co jim síly stačí, Merysol ho bodá svým mečem a trpaslík, trpaslík seká do jeho nohy, jakoby to byl dub. Z ničeho nic se pod drakovým břichem zjeví Alex a párá mu svými dýkami břicho. Drak už jen v poslední křeči řve a bezhlavě se snaží marně někoho praštit. Jistě tomu pomohla i písnička, která stále ještě doznívá.

Najednou se drak kácí na zem za strašného řevu. Až mi spadla čelist, trpaslík mu tu nohu fakt useknul! Drakovo utrpení ukončí Anglino přesnou ranou. Najednou je ticho. Boj skončil. Žira! To je první co mě napadá. Vyběhnu z posledních sil k přítelkyni, chytnu ji a obejmu.

" Prosím, prosím buď silná. Soucítím s tebou, nic už pro něj neuděláme. Potřebuješ to ze sebe dostat, vybreč se, zakřič si, mluv na mě. "

Drmolím, přes slzy a Žiřino rameno se snažím vysílat zoufalé pohledy. Slyším Merysol, jak se obula do Riegala a pak klekne do sněhu, v místech... Trochu zakroutím hlavou.

"Tady už nic nepomůže."

Najednou si všimnu, že Žira krvácí, jen přesně nevím odkud to jde, jen vidím krev, prodírající se z pod kroužkovku.

" Zare, prosím. Honem, Žira je zraněná! Žiro, slyšíš mě, sedni si sem. "

Jednou rukou držím stále kolem pasu Žiru a druhou odepínám plášť hodím ho na zem a Žiru se na něj snažím posadit. Cítím, že i mě začínají docházet síly, ale vím, že ještě musím vydržet. Pak mě ještě něco napadne.

" Lótiel, možná by rychleji a bez vydání naší magie pomohl Žiře tvůj medailonek. Co myslíš?"

Po očku pak kouknu jak jsou na tom ostatní. Vypadá to, že až na Žiru a Riegala jsou v pořádku. No v pořádku, jsou naživu a zřejmě nezranění. Očima hledám Anglina a pokud se naše pohledy střetnou snažím se mu ukázat palec nahoru a trochu se usmát.
 
  Merysol   Postava není přítomna 2.3.2016, 8:51:54

Lótiel a její píseň evidentně dělají dobrou službu, protože drak celkem znejistěl a začal dělat chyby, což mi občas poskytlo šanci se k němu přiblížit a zasadit mu ránu nebo se podívat po ostatních, jestli jsou v pořádku a nepotřebují „krýt záda“.


Riegal se zase naštěstí ze svojí sloní chyby pučil a napadlo ho salamandra s pomocí Karolíny poslat na hřbet té ledové potvory. A na chvilku opravdu salamandr ztrpčoval drakovi život, ovšem nakonec se proměnil v kus ledu a odpadl.


Nakonec, zřejmě díky Oghrenovi a Alexovi se podaří dostat draka na zem. Aby ne, když drak přišel o nohu. O zbytek už se postaral Anglino. Jeho meč projel lebkou draka ukončil tak jeho život.


Rozhlédla jsem se po ostatních. Kromě podpálené Žiry a Riegala byli všichni více méně v pořádku. Nejspíš k smrti vyčerpaní, ale v pořádku.


Na chvilku jsem se zhroutila do sněhu a těžce oddychovala. Ovšem velmi brzo mě na nohy postavila vzpomínka na salamandra a Riegala. Vyškrábala jsem se na nohy a rozběhla, tedy spíše odklopýtala za tím chytrákem. Pokud u něj ještě stále byl Zar, jen jsem ucedila skrze zuby “Uhni, ať můžu dodělat to, co nestihl ten drak!“


Ať už Zar ustoupil nebo ne, do Riegala jsem se pěkně pustila….


“Ty skrčku pitomá, víš, co je to TÝMOVÁ SPOLUPRÁCE? Uvědomuješ si, že tvá chyba mohla stát život nejen Žiru, ale i nás ostatní? Což Ti nestačí, že o život přišel Nyslo?! Máš snad vychlastaný mozek od lektvarů nebo co?“


Při slovech o Nysilovi se můj naštvaný výraz najednou ztratím a zatvářím se, jako kdybych si vzpomněla na něco sakra důležitého.


Doháje! Snad mi Shachath pomůže!


Riegala nechám být a táhnu se stranou. Kleknu si do sněhu a zavřu oči. Snažím se pekelně soustředit na to, aby se mé přání dostalo k té, ke které má…

 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 2.3.2016, 1:44:04
Tato bitva stále nebere konce. Ještě nikdy v životě jste nebojovali proti horšímu nepříteli. Ani Oghrenův poslední zážitek z hlubokých cest nebyl tak hrozný. Zde je výhoda, že jste všichni velmi dobří v tom, co děláte. Jen díky tomu jste stále na živu. Každý jeden z vás je platným členem družiny, zde je to skutečně vidět.

Od té doby, co Lótiel začala hrát svou píseň, poznáváte na drakovi, že znervózněl, jeho pohyby nejsou natolik koordinované a dokonce čas od času udělá i nějakou chybu. Jeho sebedůvěra, která z něj předtím čišela je ta tam.

Zar´farro se zase vrhá střemhlav do nebezpečí, aby zvládl ošetřit Riegala. Zjistí, že má zlomená tři žebra, ale naštěstí plíci probodlou nemá ani žádné vnitřní krvácení nebo něco podobného. Žebra není problém rychlým kouzlem spravit a Riegal opět zvládne bojovat.

Riegalův salamandr dostane nové příkazy, nejprve na draka pošle novou dávku ohně, tentokrát nikoho vlastního nezasáhne. Později Je Karolínou úspěšně dopraven na dračí hřbet, kde se drží zuby nehty. Drakovi je to skutečně nepříjemné, velmi ho to pálí. Ale to, co poté udělal, to jste nevěřili, že je možné, ze salamandra se stala kostka ledu a odpadla. Poté se roztříštila na malé kousky. Ale i tak to draka pořádně zdrželo a poranilo, rozhodně je to dobrá spolupráce Riegala a Karolíny.

Ještě předtím, než Salamandr měl letecký den, zvládla Karolína vypít Riegalův lektvar a od té doby jede jak motorová myš. Sesílá jedno kouzlo za druhým neuvěřitelnou rychlostí. Nejprve na Žiru také čarovnou zbroj, pak několik ohnivých koulí. První dvě poslala na draka v pohodě a zasáhly ho, ta třetí jí bohužel zhasla v ruce dříve, než ji stihla hodit, zato ta čtvrtá měla úspěch, trefila se přímo do oka. Drak hrozivě zařval a pustil se do boje ještě zběsileji, ale to znamená, že dělá více chyb.

Temný úder draka zasáhl do hrudníku hodně velikou silou, sice ne takovou, aby ho to odhodilo, jako to funguje na člověka, ale rozhodně hodně.

Ani Stopař nezahálel. To, že draka donutil vzlétnout sice úplně moudré nebylo, ale šíp vypuštěný z jeho luku letěl přesně tam, kde by drak měl mít srdce. Bohužel ale nevybouchl. Zabodl se, to ano, určitě draka zranil, ale nezabil.

Dokonce i náš zuřivec Anglino se drží při smyslech a každou ránu zasazuje s rozmyslem. Když drak na Stopařův popud vzletí do vzduchu, tomuto statnému barbarovi to dá šanci kopnout do sebe Riegalův lektvar na rychlost. A od té doby místo Anglinova meče vidíte spíše šmouhu.

Drobná zrzečka Merysol se mečem ohání jako ještě nikdy. Dvakrát zvládla draka bolestivě zasáhnout do břich, po třetí do nohy. Její úzký meč si snadno hledá cestu skrz šupiny a způsobuje drakovi značné obtíže.

Záhadný Alzan také dokazuje, že je velmi platný člen družiny. Ne, že on sám by něco udělal, ale jeho nemrtvý přízrak, dostal do ruky dýku, doletěl k drakovi a zběsile mu začal párat pravé křídlo, což se setkalo s úspěchem. Naneštěstí drak, když padal, se zvládl otočit a skousnout přízraka ve své tlamě. Tím ho okamžitě zabil, dříve, než se stačil udělat opět nehmotným. Je to škoda, Alzan bude potřebovat další oběť. Nysilo by byl fajn, ale to byste museli mít rádi puzzle.

I Žiřina rána oštěpem se setkala s úspěchem. První se sice neškodně odrazil od jedné šupiny, ale ten druhý proletěl křídlem a uspíšil drakův pád. Drak, když padl ze vzduchu na zem, si pěkně namlel. Toho jste samozřejmě zvládli využít a zasadit mu několik bolestivých ran. Zejména Anglino, Oghren a Žira.

Záhadný Alexandr se z ničeho nic objevil přímo pod drakem. Běžel. Katanu nad hlavou a udělal dlouhý zářez do drakova břicha až k ocasu. Pak zvládl jen tak tak uskočit před ránou ocasem.

Oghrenův plán byl natolik šílený, že snad nemohl projít. Snad díky Alexandrovu zásahu se jakousi náhodou povedl a Oghren zvládl hned pětkrát po sobě zaseknout meč do toho samého místa na drakově noze, což má za následek její useknutí a drakovo zhroucení se na zem.

To již všichni společně zvládnete přiskočit a zasazovat drakovi jednu bolestivou ránu za druhou. Nakonec Anglino zvládne vší silou zarazit svůj meč do drakovy tlamy, do dorního patra. Meč projede dračí lebkou a vykoukne ven. Jelikož se říká, že dračí kosti jsou pevnější materiál, než kdejaká ocel, jistě si umíte představit, jak nelidskou sílu Anglino musel použít.

Tímto je drak mrtev a kupodivu většina z vás je bez zranění. Vlastně všichni až na Riegala a Žiru, které stále doutnají vlasy a skrz koužkovku zbroj jí prosakuje krev. Na nohou se ale drží.
 
  Karolina   Postava není přítomna 1.3.2016, 22:43:19
Ani nevím čím to je, ale drak opět vzlétal nahoru. Vidím ten Alzanův přízrak, jak se snaží poškodit křídlo a za chvilku i Žira druhé. Kývnu a přemýšlím, že bych tam s mečem taky vlítla. Pak si všimnu trpaslíka. Bojuje jako lev, no nic divného u trpaslíků, ale na to jak vypadal... ovíněný nebo co to bylo. Neřekla bych to do něj.

Trhnu sebou, když slyším, Riegala. Dokonce přehlušil tím svým křikem, krásnou melodii, kterou vyloudila ze své loutny Lótiel. Zamračím se na Riegala a pak ztuhnu.

" Cože? To si dělá legraci? To nevím, jestli se mi to podaří. Takovýho potvoru velkýho. Coooo on ani nepočká na odpověď? To je přece...!"

Salamander se valí ke mě a já trnu hrůzou co se stane, když se mi to nepovede. Připnu meč k opasku a když už je kousek ode mě, srdnatě křiknu:

" Salamandře stůj! Už ani krok. Vy u draka, pozor!"

Pak se doširoka rozkročím, upřu pohled na salamandra a oběma rukama se pokusím naznačit zvednutí a hození salamandra na drakova záda....
 
  Riegal Faer   Postava není přítomna 1.3.2016, 22:18:07
Dojedu celkem úspěšně až za draka, kde se ho pokusím alespoň trochu pošramotit či aspoň zaměstnat. Nicméně ani já, ani Undina si neškrtáme, tak upřu svou pozornost k Salamandrovi.

A díky tomu si všimnu až příliš pozdě jedné chyby v podobě Žiry stojící před Salamandrem, přímo v ráně dechu. Co tam sakra dělá? Nesmí být před ním! Bohužel vychrlí oheň dříve, než ho stihnu zarazit.

Zkřivím tvář při pohledu, jak Żiru na chvíli pohltí záplava ohně a pak na to, jak celá doutná a vlasy má celé ohořelé. ,, Salamandře! Přestaň! Pojď sem!"

Pak vrhnu omluvný pohled na Žiru. Ten ale trvá jenom krátce, neboť mě neočekávaně zasáhne drakův ocas a kron toho, že mi vyrazí dech ,tak mi i něco v hrudníku zlomí. Pocítím bolest a sesunu se chvilkově omráčen na zem do sněhu.

Chvilku to rozdýchávám. Mezitím ke mně dorazí Salamandr. Napadne mě myšlenka lepší než původní plán, takže nelením a nejdříve ze všeho zavolám na Karolinu. ,, Hej! Karolino! Můžeš poslat Salamandra na hřbet toho draka? Aby ho pálil z hřbetu! Tím ho dost zaměstná a zároveň ho bude spalovat! Pošlu ho k tobě!"

Pak se otočím k Salamandrovi. ,, Vychrl oheň na něj ještě jednou, hlavně ne přes kohokoliv jiného než draka. Potom jdi támhle ke Karolině, která tě přemístí na draka. Tam se budeš držet co nejdéle a dotýkat se ho co největší plochou těla. Taky se co nejvíc rozpálíš, abys ho pořádně zraňoval. Běž!"

Nechám ho konat a sám se podvolím Zar' farrovi.
 
  Oghren   Postava není přítomna 1.3.2016, 18:11:37
Situace začíná být bez jakéhokoliv východiska. Drak na nějakou chvíli vzlétl a mě se vyčerpáním opět rozklepaly nohy. Není se čemu divit, je to jen pár dnů od mé poslední a málem úplně poslední výpravy do útrob hory Orzammaru. V tu chvíli mě něco došlo. Jak jsem tak sekal všiml jsem si, že Branka prochází šupinami draka mnohem lépe a působí mu více zranění. V hlavě se mi pomalu rodí plán, jak mu dát alespoň trochu za vyučenou. Žira se stará o jeho pozornost a já s barbarem pracujeme na pokusu mu co nejvíce ublížit.

Napadne mě zaútočit ze zálohy a zrovna ve chvíli, kdy veškerou pozornost věnuje těm dvěma se napřahuji a pomocí půl-otočky se zarývám drakovi do jeho nohy. Hned na to se napřahuji znova a zasahuji ho prakticky na stejné místo, ale ještě hlouběji. Ubývá mi sil, začínám být opravdu znaven bojem.

"U paragonů, jak já bych si dal nějaký chlast."

Vidím jak drak útočí hlavně na Žiru, která skvěle odvádí jeho pozornost. Pokračuji s útoky na saň, avšak už né s takovou vervou jako prve. Sil už není a Branka je nyní těžší a těžší...
 
  Žira   Postava není přítomna 1.3.2016, 16:10:44
Boj je to skutečně krutý. Navíc Riegal úplně ignoruje mé příkazy, což mi dost zavařilo. Nyní to ale neřeším a snažím se co nejrychleji se opět vzpamatovat a dostat na nohy. "Jestli mě Salamndr znova podpálí, jsme v hajzlu." I přes tyto myšlenky salamandra ignoruji a dál bojuji proti drakovi. Teď prostě nemohu někam uhybat.

Oghren mě mile překvapil, krom toho, že je to dobrý bojovník, je jasně vidět, že jeho meč zraňuje draka lépe, než ostatní zbraně. Nejspíš je to meč, který byl vyroben pro nějakého drakobijce.

Anglino také bojuje výborně a s rozmyslem, je dobře, že ho tentokrát neovládlo bojové šílenství. Když na chvilku drak přestal útočit na mě a vrhl se na Káju, dost jsem se lekl a pro Anglina to musel být větší šok. Ale i přesto se ovládl. Zvláštní, že si to tak náhle rozmyslel, něco na Káje ho odradilo.

Když Stopař donutil draka vzletět, jen jse vztekle zaklela, naštěstí, Alzanův nemrtvý se jal role Sundat ho dolů. Využijki toho času, doběhnu ke svému koni, vezmu oštěpy a jeden z nich vší silou vrhnu do drakova druhého křídla, než na které útočí přízrak. S druhým toto opakuji. Poté pokud se drak dostane opět na zem, pokračuji v boji.

Opět na draka křičím jednu nadávku za druhou a útočím spíše sporadicky.

Lótiel začala hrát na loutnu. "Zvláštní, třeba to pomůže. Buď by mohlo nám v boji, nebo naopak, drakovi uškodit. Obojí by se hodilo. Někteří bardi prý toto umí, tak uvidíme, jak dobrá skutečně je."
 
  Alzan   Postava není přítomna 1.3.2016, 15:04:52
Boj se nevyvíjí moc dobře. Draka sotva zraňujeme. Karolíniny kouzla mají asi největší úspěch.

Dle předpokladu, mé hrušky malý účinek, ale aspoň ho rozptylují. Hodím poslední a chystám se vyčarovat další, když tu se začne pod drakem otřásat země a on vzlétat. Rychle se rozhlédnu, co se to děje a hned je mi to jasné. Blázní? Co to dělá? Prolétne mi hlavou. Chce nás všechny zabít? Vždyť na něj nikdo z nás nebude moc a on je ve vzduchu pohyblivější.

Pak si všimnu, že míří nějakým speciálním šípem. Snad ví, co dělá.

Každopádně k sobě hned přivolám přízraka a dám mu do rukou svou starou dýku a nějaký nůž pro jistotu, kdyby se dýka zasekla, a vyšlu ho k drakovi, aby na můj povel napáchal co nejvíc škody alespoň na jednom jeho křídle. Jakmile stopař vystřelí, zavelím k útoku. Třeba se zraní i tím pádem.

Následně přízraka opět přivolám, sešlu na něj neviditelnost a pošlu vypíchnout drakovi oko. Aspoň jedno, když se zadaří, tak i druhé. za tímto účelem mu doplním nože, pokud nějaké ztratil.

Co dál? Přiblížit se k našim, abych je zaštítil nebo zrychlil nedokážu. Po zvážení svých možností zůstanu opodál, a díky pohledu z větší dálky mám lepší přehled a koordinuju pohyby svých nemrtvých. A pokud se objeví nějaké slabé/odkryté místo, vystřílím tím směrem zelené záblesky energie. Přízrak se mimo jiné snaží objevovat tyto slabá místa a říct o nich ostatním.
 
  Merysol   Postava není přítomna 1.3.2016, 14:01:44

Čím více bojů mám za sebou, tím lépe si s mečem rozumím. Faktem je, že jsem to nebyla úplně já, kdo vedl můj meč. Stáli za mnou bohové a to mi dodávalo i odvahu…možná mi trochu sebevědomí (a sil, samozřejmě) dodával Riegalův lektvar.


I když jsem s drakem měla napilno, tak jako všichni ostatní, nešlo si nevšimnou Žiry, která to nejednou schytala a pak ji ještě zapálil Riegalův Salamandr. “Vážně úžasná spolupráce…“ucedila jsem skrze zuby. Na víc nebyl čas. Ale jestli si bude chtít Žira Riegala vzít po boji na slovíčko, rozhodně se k ní připojím.


Riegal tedy byl za svou zbrklost taky vytrestán, ale pořád na tom byl lépe ne Žira. Mávla jsem nad tím jen rukou a začala se soustředit zase jen na draka.


Dračí šupiny na břiše přeci jen nejsou tak silné a tak jsem se rozhodla využít toho, že Žira draka celkem slušně zaměstnává a snažit se tu přerostlou ještěrku hlavně tam.

 
  Anglino   Postava není přítomna 1.3.2016, 10:41:54
Občas přeruším boj, aby mne nepostihlo bojové šílenství tady to chce jasně myslet a mířit rány přesně na aspoň trochu zranitelná místa. Trpaslík je našel a pěkně se mu dostal pod šupiny na boku, břiše a tlapách.
jeho rány jsou pádné a účinné.

Taky si musím dávat pozor abych se nepřipletl do cesty kouzlům našich čáryfuků. Nechci přeci, aby mi shořely fousy a vlasy jako Žiře, spálené tím pošukem Riegalem.

Doufám, že Žira nemá žádné vážné zranění. Karolinka na ní poslala ochranné kouzlo to udělala prímovně. Vede si výtečně a není zraněna. nesmím k ní toho draka pustit! O Riegala už se stará felčar snad to jsou jen žebra a né nic vážnějšího. Schytal pěknou ránu ocasem.

o trpaslíkovi ač je to nepříjemná osoba měním názor v boji je opravdu skvělý. Budu se mu muset omluvit za to příkré přivítáni."


Všimnul jsem si jak stopař vysílá nějaké kouzlo. Raději na chvíli ustoupím a konečně mám čas na vypití lektvaru od Riegala. Krátká pauza pár uklidňujících nádechů, než uvidím jak stopařovo kouzlo zafungovalo a zase vzhůru do boje.
 
  Stopař Talhut   Postava není přítomna 1.3.2016, 10:05:48
Boj probíhal v děsivém tempu. Útočníci na blízko se snažili jak nejlépe dokázali, ale drak je přeci jenom opravdu veliké sousto. Bez nějakého drakobijce to bude hodně složité. Karolína na něj sesílala jedno kouzlo za druhým. Jestli takhle bude pokračovat i nadále padne vysílením. Alespoň, že se mi mé kouzlo podařilo a bude před jeho dechem chráněna.

Riegal dostal ránu ocasem a odletěl pár sáhů zpět. Nemohl čekat ani nic jiného. Zar se za ním rozeběhne. Vzal jsem další dva šípy, které jsem narád založil a opět zamířil na jeho břicho, kam se už jeden šíp zabodl. Sice to nebude nic vážného, ale snad to dá našemu doktorovi trochu času, aby se za draka bezpečně dostal.
"Mám jenom dvě možnosti. Spoléhat se na týmovou práci a po dlouhém boji doufat v úspěch, nebo se zbavit druhého výbušného šípu. Tady se budu muset ale přesně trefit do oblasti srdce. Pokud se k němu dostaneme bude jistá šance na úspěch. Ovšem výbuch může zranit i naše. "
Stále schován za menší překážkou jsem přemýšlel jak se z tého situace dostat. Egon psal o tom, že mu neživé věci plnili přání. Stromy omotávali nepřátele kořeny, skála mu odvalila balvan, aby měl kde přenocovat, země se rozestoupila....
"Země se rozestoupila. Jediná šance jak neohrozit ostatní je dostat draka zase do vzduchu. Když vzlétá nemůže moc rychle manévrovat. To by mohla být šance."

Upnu své myšlenky k zemi, na které právě drak stál.
"Mocná přírodo. Matko života. Vyslyš svého služebníka. Otevři svou náruč pod tímto ledovým drakem a ochraň mé přátele."
Snad to vyjde musí to vyjít. Potom zasadím výbušný šíp.
"No tak... no tak... otevři se."

Chvilku vyčkávám jaké to bude mít následky pokud se země opravdu otevře mělo by to draka přinutit vzlétnout. Jakmile by tak učinil vypustil byl výbušný šíp na jeho levou stranu hrudi, kde by se mělo správně nacházet jeho srdce.
 
  Karolina   Postava není přítomna 1.3.2016, 9:44:12
Není moc času se rozhlížet a tak se věnuju jen našemu nepříteli. Jakmile mu záda vzplanou pekelným ohněm, ozve se příšerný řev.
" Pálí to, viď. Tak promiň, kdyby sis nezačal, já bych na tebe nikdy nezaútočila."

Kupodivu je můj pohled dost smutný. Drak se vrhne mým směrem a tak si rychle připravuju další kouzlo. Jenže on se najednou zarazí, vyletí nahoru a pak se zase pustí do Žiry. Připnu meč zpátky a hodím na Žiru taky čarovné brnění, chudák holka, ta schytá ran. Pokud se to povedlo, i velitelku obkroužila zlatá nitka a teď už jsou chránění s Anglinem oba. Kouknu kde je trpaslík, ale ten jak se zdá ani ochranu nepotřebuje. Usměju se.

Vzpomenu si na elixír od Riegala, rychle ho do sebe kopnu, trochu se oklepu a už se znova soustředím na draka. Natáhnu ruku, ve které se zhmotní ohnivá koule a mrsknu s ní směrem na drakovu hlavu, pak druhou a třetí i čtvrtou. Je to rychlopalba a všechny rány mířím do obličeje, pokud možno do očí nebo, pokud má otevřenou tlamu tak do ní.

Pak ukročím kousek stranou, chvíli stojím a trochu zrychleně dýchám. Na závěr se zhluboka nadechnu a znovu natáhnu ruku směrem k drakovi. Tentokrát mám ruku sevřenou v pěst, kterou pozvolna otevírám a pokud se kouzlo povedlo, objeví se tenký modrý paprsek, který je tenký tak, že ho je nejprve sotva vidět. Avšak cestou k drakovi zesiluje, jakoby na sebe nabaloval další energii, aby mohl vší silou udeřit draka do prsou. Pak mi ruka klesne a pomalu se uvolňuje moje napětí.

" Temný úder, nové kouzlo, které jsem se naučila nedávno. Používám ho úplně poprvé, člověka odhodí stranou, jak asi zapůsobí na draka?"

Pomyslím si, zatím co znovu tasím meč, ale ještě neútočím. Jen zhluboka nadechuju, jako kdyby mi v plících chyběl vzduch.

 
  Zar´farro   Postava není přítomna 1.3.2016, 9:12:55
Kdyby byl čas tak oslavuji. Právě se mi povedlo vyvolat kouzlo, které jsem se naučil pouze z knihy jenž byla pohřbena v zapomenutém chrámu .... nikdo ji neviděl desetiletí a nikdo mi neradil jak na to.

Ačkoli jsme v boji jedno malé "Jůůů" nebo "Joo" si neodpustím.

Naneštěstí mám zase práci. Jako správný bojový lékař vybíhám s základní lékárničkou k Riegalovi. Potřebuji ho rychle ošetřit. Tak aby mohl pokračovat v boji.

Viděl jsem ho letět vzduchem, je mi jasné že bude mít zlomené nějaké to žebro, a to nevadí. Důležité je zda nemá probodlou plíci, nebo vnitřní krvácení.
 
  Lótiel   Postava není přítomna 1.3.2016, 1:30:42
Drak nám dává nepěkně zabrat. Žira schytala už mnoho ran, které by stačili na smrt několika bojovníků. Je mi jasné, že jí zachraňuje nějaká mocná magie. Přesto mi zatrne, když jí začnou hořet vlasy. Podruhé mi zatrne, když to schytá Riegal.

A jak jsem předpokládala, šípy moc úspěšné nebyly.

Pohrdavě si odfrknu a odložím luk. “Porovnáme magii.“ Zavrčím. Není v tom nenávist. Spíš zvědavost a sebevědomí.

Z pouzdra vytáhnu loutnu a hrábnu do strun. Ladění vydrželo. Vytáhnu starou námořnickou odrhovačku. “Tak kdo z koho. Pomyslím si a vím, že tenhle okamžik bude možná rozhodující. Kterákoli drakova rána může být pro nás smrtelná. Zahrát mu do tance je to jediné co můžu.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 1.3.2016, 1:14:08
Anglino se vrhl do boje jak tygr. Nicméně i takový tygr je pro draka velmi snadná kořist, ač Anglinovy rány jsou silné a rychlé, drakovi příliš neubližují. I když.... jednou se tento statný barbar slušně trefil do nohy pod jednu šupinu a podruhé do boku, odkud také vytekla krev, která zbarvila drakovi ledové šupiny.

Žira na draka pořvává jednu urážku za druhou a zdá se, že to skutečně zabírá. Ješitnost tohoto tvora je veliká a snaží se tuto válečnici rychle zabít, ale moc se mu nedaří. Jeho útok tlamou vyšel na prázdnou, když Žira obratně uskočila, útok dračími drápy vykryla štítem, ale vzápětí přišel druhý, který Žiru zasáhl do boku, přes kroužkovku neprošel, ale nějaká pohmožděnina tam bude.

Karolína se také skvěle zhostila svého úkolu, čarovnou zbroj na Anglina seslala úspěšně, jistě mu velmi pomůže. Když na drakova záda seslala pekelný oheň, také to bylo dost účinné. Sice oheň podezřele rychle zhasl, nejspíš je drak příliš ledový, ale rozhodně ho to popálilo. To můžete usuzovat dle hrozivého řevu, který se vzápětí ozval. To byl také jediný okamžik, kdy drak přestal útočit na Žiru a vrhl se na Karolínu. Pak se ale zastavil, odrazil se od země a vzletěl.

Ze vzduchu se střemhlav vrhl na žiru a zaútočil, ta jen tak tak uskočila. Drak vám tímto manévrem dost rozházel vaši formaci, je potřeba se rychle přizpůsobit a opět zaútočit. To zas takový problém není, pouze zdržení, díky kterému Žira schytala další ránu, tentokrát do tváře, ze které jí vytryskla krev. Stále ji to ale nezastavilo a svým mečem se vrhá na draka.

I Karolíniny ohnivé koule se setkaly s úspěchem, jedna draka zasáhla mezi oči, druhá z boku do hlavy.

Stopař seslal ochranné kouzlo na Karolínu, taktéž úspěšně a jistě se bude ještě hodit. Také vyslal několik šípů. Dva se pouze neškodně odrazily od šupin, ale další draka zasáhl do břicha, kde nemá šupiny tak pevné a poslední si našel cestu pod šupinou do drakova krku. Do oka se trefit nezvládl, na to drak příliš rychle hýbe hlavou.

Po Zar´farrově kouzlu zvládne Oghren, Anglino a Žira o dost rychleji uhýbat a i přesněji zasahovat. Najednou cítíte, jak vaším tělem prošla magie a vše svaly jsou pružnější.

Riegal své lektvary zvládne rozdat ještě před bojem a skutečně fungují. Alespoň na Merysol, která ho jediná vypila. Anglino s Karolínou to v zápalu nestihli boje, ale mají ho po ruce pro případ nouze. Pak se na vzdory Žiřiným rozkazům vydal za draka k undině a Salamandrovi pouze nařídil, ať spraží draka ohněm. Undina bez problémů zaútočila, ale voda ledového draka moc nezraní, spíše vůbec. Salamandrův oheň měl lepší účinek, ale jelikož Riegal rozkaz neupřesnil, zasáhl i Žiru, které začaly hořet vlasy. Ta se samozřejmě lekla, uhasila je rukou, ale bohužel omylem pustila meč. Útok drakovy tlamy vykryla štítem jen tak tak a u toho spadla na záda na zem.

Riegal navíc, jelikož se nestáhl do bezpečí, schytal pořádnou ránu ocasem a odletěl několik sáhů daleko, nejspíš má zlámaná žebra. Žira už se zvedá ze země, ale opět jí povalí drakova rána, tentokrát tlapou. Až na třetí pokus se zvedne a u toho uchopí i meč. Zdá se ale dost pochroumaná a její ohořelé vlasy budí dojem, že na tom skutečně není dobře, ale i přes to se opět vrhá do boje a na Riegala hodí pouze nenávistný pohled.

Lótiel na draka vypustí trojici šípů. První dva se střetnou s neúspěchem, ale ten třetí najde cíl v drakově tlamě, kde se mu zapíchne do horního patra, podle řevu, co se ozval, to asi nebylo příjemné.

Alzanův nemrtvý zaútočí na draka zezadu. Drak ho chtěl zasáhnout ocasem, ale do rány se mu připletl Riegal, nemrtvý je v pohodě. Rozhání se mečem a dvakrát zasáhl dračí ocas. Alzan i jeho přízrak házejí jednu hrušku za druhou, skutečně to příliš nezraňuje, ale válečníkům to dá čas na pořádný útok. Jednu hrušku drak dokonce spolkne, zdá se, že ani ta mu zas tolik neublížila.

Dokonce i Merysol přispěla svým mečem. Jednou zvládla zasáhnout draka do měkkého břicha, kde ho dost poranila, podruhé he trefila do hlavy, právě díky tomu Žira zvládla vstát. Merysol mu stále zasazuje jednu ránu za druhou. Je zvláštní, že někdy se tváří, jako by meč znala jen z obrázku a podruhé se s ním ohání, skoro jako Anglino.

Alexandr zvládne najít přesně jednu Nysilovu hrušku, kterou také použije. Naštěstí si všiml, že Nysilo odtrhával stopku a je mu jasné, že před hodem je potřeba učinit právě toto. Asi ani není tak podivné, že Alexandr se trefil lépe, než Alzan i než jeho přízrak. Přímo zasáhl drakovo oko a tím ho na chvilku oslepil.

Mnozí z vás si určitě udělají nový obrázek na Oghrena, když vidí, s jakou vervou se do boje pustil. Zasazuje drakovi jednu ránu za druhou. A téměř každá se setká s úspěchem. Nejprve jeho meč projde skrz drakovi šupiny na boku, následně zasáhne jednu tlapu a stále dál. Ač je jako člověk protivný, v boji nemá soupeře. Anglino i Žira jsou sice dobří, ale Oghren je prostě frajer.

Souboj je to velmi krutý a i navzdory vašim schopnostem bude také velmi dlouhý. Žira stále nutí draka útočit na ni, a když se na ní podíváte, zdá se, že její rány se celkem rychle zacelují. Je pravdou, že dle výrazu ve tváři, v pořádku jistě není, ale rozhodně by měla být raněna více, podle toho, kolik toho již schytala.

 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163]  [164]  [165]  [166]  [167]  [168]  [169]  [170]  [171]  [172]  [173]  [174]  [175]  [176]  [177]  [178]  [179]  [180]  [181]  [182]  [183]  [184]  [185]  [186]  [187]  [188]  [189]  [190]  [191]  [192]  [193]  [194]  [195]  [196]  [197]  [198]  [199]  [200]  [201]  [202]  [203]  [204]  [205]  [206]  [207]  [208]  [209]  [210]  [211]  [212]  [213]  [214]  [215]  [216]  [217]  [218]  [219]  [220]  [221]  [222]  [223]  [224]  [225]  [226]  [227]  [228] 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2020 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.