abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky. (Oblíbit)
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM. (Oblíbit)
Našli jste některý z problému podělte se... Technická podpora (Oblíbit)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Dar ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Melwin   Postava není přítomna 1.9.2015, 19:18:53
Sleduju, jak Soter propichuje pohledem pana hraběte. Vlastně štěstí, že tu Deine máme sebou. Vsadil bych se, že by neváhal ani minutu a jeho probodlou mrtvolu hodil do ty zelenavý, pableskující tůně. S rozkoší.

Pomůžu Coře na člun. Opatrně. Trochu zakolísá, ale rychle ji chytnu i druhou rukou za paži. "Jestli nechceš jít spát mokrá, tak dávej větší pozor." zabručím, ale je to spíš starostlivý, než vyčítavý.

Pak už zaujmu místo na přídi, abych mohl odrážet loďku od stěn.
 
  Nyskel   Postava není přítomna 1.9.2015, 19:16:12
"Překvapila mě. Čekala jsem, že půjde s Minnie. Přijde mi, že chvílemi je jako její stín. Proč myslíš, že trvala na tom, že tu jeskyni chce vidět." a pak mě něco napadne. "Nemohla by Cora něco o té ženě vědět? O té, kterou tu drželi? Deine ji má ráda, možná jí něco řekla?" cítím vzrušení z lovu. Tohle by mohla být další stopa!

Jenže Soter mé vzrušení rychle zchladí. Varnavy ho dráždí a co chvilku vyplouvá na povrch jeho pravá tvář. Ta, před kterou mě Terry varoval. Ta, kterou viděla Cora v podzemních kobkách. Tedy obrazně řečeno, protože tam měl masku.

Zapluju na své místo na lavičce na přídi. Vážně už chci být venku...
 
  Vlk   Postava není přítomna 1.9.2015, 19:07:51
Když se otočíte k odchodu, Sot pokročí k sestře, aby ji nabídl rámě, ale mladý hrabě, poslušný Cořina vyzvání, ho předběhne a kavalírsky se před ní ukloní.
Deine se do něj zavěsí, celá rudá v obličeji a poplašeně se po bratrovi ohlédne.
Soter se na Thibauta z Varnavy nepokrytě mračí a Cora to jen a jen zhorší.

Doprovází Guntera a Nyskel ke člunům, ale je vidět, že se do hovoru nutí a jen zdvořilost ho drží na uzdě. Oči mu klouzají k sladkému mladému páru před nimi a způsob, jakým se odmlčel Půlkrysa i přes Tinino brebentění, jasně vypovídá, jak moc je rozzlobený.

Na Gunterovu otázku ohledně člunů jen suše kývne hlavou a sám přitáhne první člun.
"Nasedejte. Už mám vcelku hlad. Těším se na pečené křepelky. Víš, že drahá teta nesnáší, když přijdeme ke stolu pozdě." Napomene sestru, která odvedla Thibauta stranou, aby mu ukázala proplétané sousoší z krápníků a očividně prodlužovala jejich pobyt v jeskyni.
"Nehodlám se dívat na její kyselý ksicht celý večer." Dodá nečekaně hrubě.
Zdá se, že jeho sebeovládání má své meze.

 
  Gunter   Postava není přítomna 1.9.2015, 18:59:05
Koutky mi cukají čím dál tím víc. Ti dva jsou prostě neodolatelní. Cora je prostě Cora, ta už jiná nebude i když to umí a Mel....
Jeho rudnoucí tváře a vyděšeně nadšené rozpaky jsou něco neopakovatelného.
Svým způsobem bude věčná škoda, až ho Maska vychová a vyučí. Jeho mladistvý stud je půvabný, dá-li se tenhle termín vůbec použít u mladého muže.

Dorazíme k člunům a já překvapeně škubnu hlavou, když si všimnu, jak moc je Cora unavená.
"Tenhle výlet byl na nic moc." Prohodím starostlivě.
"Měl jsem víc naléhat, aby ji to Min nepovolila."

Nevinně se zašklebím na Sotera, který přimhouřenýma očima sleduje svoji sestru, zavěšenou do Thibauta a hodím hlavou směrem ke člunu.
"Stejné uspořádání jako prve?"
 
  Cora   Postava není přítomna 1.9.2015, 17:49:59
"Ale, o tom nepochybuju." Zamumlám.
"Přeci jenom o svůj zadek se postará každej druhej, já chtěla, aby ses staral o ten můj." Nedám si pokoj, abych ho neprovokovala i když se tváří, jako by byl nejraději někde jinde.
Ale co. Baví mě to.

Dokonce mi slíbí i to jídlo do postele.
Vypláznu jazyk tentokrát na něj a zašilhám.
"Dobře děláš. Já umím být děsitánsky protivná a s prázdným bachorem nejvíc." Pevně se o něj opřu, protože si rozhodně nehodlám zlomit kotník a tak trochu počítám kroky k člunům, protože už fakt melu z posledního. Dokonce ani nevymyslím další provokativní poznámku.
Jen když se zastavíme na břehu, opřu se čelem o jeho paži a unaveně vydechnu.
 
  Melwin   Postava není přítomna 1.9.2015, 17:38:56
Rozsudek pana Guntera mi na tváři vyčaruje uvolněný úsměv. Rychle se ho pokusím schovat, ale Coře uniknout nemohl.

A Cora to náležitě okomentuje. "Já se o svůj zadek umim postarat sám." zabručím na půl pusy, ale nutno dodat, že jsem panu Gunterovi vděčnej. Fakt že jo.

Cora se do mě zavěsí a já pečlivě vybírám cestu, abysme se v tý polotmě nenatáhli oba.

"Já neřekl, že tě ne..." začnu protestovat. To, jak pořád napadá moje, pravda ještě neprověřený, mužský schopnosti mě prostě vysírá.

"Hmfp." zafuním, protože nemá cenu s ní diskutovat. "Ále jo. Nemůžu riskovat, že bys byla ještě protivnější, když budeš hladová." zabručím. A mám radost, jak jsem jí to vrátil. Tohle bylo dobrý!
 
  Nyskel   Postava není přítomna 1.9.2015, 17:33:51
Je mu to proti srsti. Zatraceně. Ale už je to upečené. A navíc, možná vážně něco zjistím! Teda tiše v to doufám.

Slova se ujme Cora. Ať vypustí z pusy cokoli, je to vždycky "klenot". Skoro ji podezírám, že se v tom vyžívá. Že si libuje v šokování svého okolí. Já si svůj šok s ní prožila už na loďce, takže má očekávání jsou přinejmenším... střízlivá.

Vděčně se usměju na Terryho, když Mela taktně zachrání. Je to asi jen otázka času, než si ho Maska přizpůsobí obrazu svému, ale po tom zážitku z Pírka mám tendenci ho hájit.

Následuju poslušně a způsobně svého snoubence. I když je to tady krásné, už se těším ven. O to víc, když Terry zjistil, že tu někoho drželi. Nějakou ženu... Bezděky se trochu oklepu, ale rychle ty myšlenky zaženu. Ne, mně se to nestane. Mně ne...
 
  Cora   Postava není přítomna 1.9.2015, 17:25:00
"Srabe!" Zachechtám se na Mela, když se začne vykrucovat a schovávat se za Terryho.
"Klidně by ses bez něj minul. Jen mu zachraňuješ ten zbabělej počestnej zadek." Vypláznu na Terryho jazyk, ale pak smířlivě přikejvnu.
"No, to je fakt. Jakmile se dostanu do postele, tak mě nebude. Jsem utahaná jak kotě a bolí mě každá kůstka v těle." Ušklíbnu se a podívám se na Sotera.
Je to zlej pohled.
Všeprozrazující.

Aby si nemyslel, že jsem ho snad tam dole nepoznala. Protože najednou je strašně důležitý, aby to věděl. Pro mě jo.
"Jdeme?" Pobídnu Mela, když se Terry s Nys dají do pohybu a protáhnu se nezdvořile kolem Sotera.
"Měl bys nabídnout rámě Dein, pane z Thibautova nebo vodkud. Je to tu samej kámen, mohla by upadnout." Pobídnu zlomyslně Varnavyho a ublíženě se zadívám na Mela. Oči doširoka otevřený, najednou vypadám jako malý zbušený děcko.

"Že mi aspoň doneseš do postele žvanec, když už mě v ní nechceš zahřívat?"
 
  Gunter   Postava není přítomna 31.8.2015, 20:08:22
"Ano, to je mi jasné." Vzdychnu srdceryvně.
"Nepochybuji, že se ti to podaří, je z tebe celý potřeštěný, mlaďoch." Z vrozenné diplomacie nedodám celý raneček nadávek, které se mi derou na rty místo ocenění Půlkrysího věku a pokusím se vycedit aspoň částečný úsměv.
Nedaří se.

Naštěstí se ozve Cora a její slovní výměna s Melwinem by rozesmála i mrtvého. A Melova rozpačitá reakce na tak lákavou nabídku, ještě více.
Zašklebím se a chvíli jsem v pokušení, poslat ho, válet si s naší hubatou kráskou šunky.
Pak se mi ho ale zželí. Navíc ho budu mít rád u sebe. Může mít oči tam, kde já nebudu moct.

"Rád bych tě měl u sebe, Mele. O Nys se postará Jeho výsost a Cora bude stejně spát tak tvrdě, že by si ani nevšimla, že má společnost.
Po tom dnešním výletě....."


Jemně vedu Nyskel zpátky ke člunům a vyptávám se Sotera na stáří jeskyně a na to, jak moc je známá mezi místními. Melebork se netváří zrovna přívětivě, ale zdvořile mi odpovídá. Je znát, že mu ten zítřejší výlet jeho sestry zas až tak nevoní.
 
  Melwin   Postava není přítomna 30.8.2015, 15:32:47
Cořin komentář k Půlkrysákově smutnýmu pohledu mě zahřeje na duši. Dokonce se neubráním škodolibýmu úklebku. "A máš to, blbečku!"

Když se do mě Cora zavěsí, trochu víc se narovnám v ramenou. Podvědomě mám asi potřebu ukázat tomu týpkovi, že co řekla Cora, to platí! Kdyby měl náhodou nějaký námitky. Je to tak trochu úsměvný, ale mně to nedochází, takže u mě dobrý!

Cořina otázka mě dostane. "No... já... to záleží na panu Gunterovi." vykoktám konečně. Je mi jedno, jestli budu doprovázet jeho nebo Nyskel. Ale ta třetí varianta...

Nějak si nedokážu představit, jak si s Corou válim cokoli. Navíc ona, se svýma všetečnýma otázkama......... Zrovna s ní svoji trapně opožděný stav panictví fakt probírat nechci. Ta bych se začala chechtat tak, že by zbořila hradby. A to je to poslední, co bych teď potřeboval. Stačí, že to štve mě samotnýho!

Oddaným pohledem se dívám na pana Guntera. Bude jednodušší, když rozhodne za mě. Konec konců, jsem jeho panoš a tak to chodí, ne?
 
  Nyskel   Postava není přítomna 30.8.2015, 15:26:38
Záložní plán vyšel. Když už nebudu moct vyzpovídat Deine, mohlo by to klapnout s Keznym.

Gunterův stisk zesílí. A něco mi říká, že vím, čím to je. Na jednu stranu mě to rozčiluje, protože mi to přijde hrozně malicherné, ale na druhou... Kdesi uvnitř mi to vlastně lichotí. Sice je to nesmyslné, ale asi bych byla trochu zklamaná, kdyby jen bezstarostně kývnul, že můžu jít s Kenzym, kam se mi zachce.

"Pokusím se z Kenzyho něco vytáhnout. Možná ví, koho sem do jeskyně zavřeli. Třeba se podřekne..." chlácholím Terryho rozčilení.

Zaznamenám Kenzyho pohled směrem ke Coře. A ona to i notně peprně okomentuje. Trochu mě zamrazí při představě, že by měl podobné požadavky i na mně, ale myslím, že Terryho přinejmenším respektuje. A taky... já nejsem nevěstka, jsem Vlčice. A on tohle moc dobře ví! Ne, nebezpečí v tomto ohledu mi nehrozí.

Zvědavě se otočím na Mela. Cora je hubatá jako vždy, ale skoro mi přijde, že je na Mela najednou nějaká... hodnější. Svým způsobem.
 
  Cora   Postava není přítomna 26.8.2015, 22:52:16
Docela čumím, jak si tu všichni domlouvají piniky a promenády a nestačím se divit.
Jsem cvok já nebo jsou na hlavu padlí všichni ostatní?
Nejsme náhodou v domě našeho úhlavního ošousta nepřítele?
Tedy v jeho jeskyni, ale to je fuk.

Proč se všichni tvářej, jako že si ohromně užívaj báječné společenské události?
Tak zítra máme naplánovanej další výlet?
Budeme se vodit s Dein za ručičku a obdivovat krásy přírody?
Paráda.
Už se těším!"


"Ani omylem! Já si zítra válím šunky a na nějaký věže kašlu. Jsem na máry!" Procedím otráveně a znovu se zavěsím do Mela.
Jo, je to nezdvořilý, ale mě už bolí celej rozkrok, zadnice i nohy a jediný, po čem toužím, je postel, prázdná jako rakev pro nebožtíka.

Na Půlkrysův zklamanej pohled odpovím přisprostlým gestem a zašklebím se.
"Nemakám. Jsem porouchaná. Budeš se muset obrátit na Tinu, ta s tebou bude zítra vrkat pod slunečníkem!"

Opřu se o Melovo rameno a najdnou mě napadne, jestli půjde s ženskejma nebo na zbraně. A fakt mě to zajímá.
Pátravě se na něho zadívám.
"Heleď a co ty mlčíš jak ryba? Budeš slintat nad zbraněma nebo nad ženskýma?" Mrknu na něj a najednou nemůžu odolat a dodám.
"Nebo si budeš válet šunky se mnou?"
 
  Gunter   Postava není přítomna 26.8.2015, 22:43:53
Ovšem!
Nepochybuji, že ony se zabaví!
Přestává se mi to líbit.
Nyskel si tu plánuje jakousi výpravu beze mě a mě to sere.
Naprosto iracionálně a nesmyslně, ale o to houževnatěji.
Vím, že jsem ji sám požádal, aby se sblížila s Deine a vlastně jsem ji popichoval i k tomu tahání informací z Půlkrysy....
Jenže....
Ona si tu teď sama domlouvá, že s nimi půjde i ten mladý šmejd.
Varnavy ji najednou nestačí i když ten se může rozplynout v galantnostech všemi směry.
Ale slečince je jeden společník málo!
Kdepak ona potřebuje i Kenzyho! Kurva!
Půlkryso, se vší zdvořilostí tě vykastruji a tvoje koule pověsím na nádvoří pro výstrahu.
Přinejmenším!"


Cením zuby na Varnavyho, který na to jde přes dokonalé způsoby a oplácím mu úklonu.
Samozřejmě, že mi nevadí, že bude doprovázet moji snoubenku.
Ani Půkrysák.
TO je přece skvělý nápad, že se bude nakrucovat před moji snoubenkou.
KURVA!


"Už se těším na tvoji zbrojnici. Vzpomínám si na jeden vraní zobák, který nosil tvůj otec, byl naprosto dokonale vyvážený. Líbil se mi." Nutím se od zdvořilostních keců a mračím se na Půlkrysu, který nadšeně a hlasitě souhlasí s tím, že dívky bude doprovázet on.
Dokonce se donutím usmát i na Nyskel, která to všechno s přesladkým úsměvem spáchala a jen ji k sobě přitisknu o trochu víc a pevněji.
Vášeň?
Nejspíš to tak vypadá, ale vře to ve mně jako v kotli.

Zvykej si, Guntere z Tronje.
Bude hůř!
 
  Nyskel   Postava není přítomna 26.8.2015, 22:10:04
"No jistě. Ten tam nesmí chybět!" vzdychnu v duchu.

Na malý okamžik nepatrně přimhouřím oči a přeměřím si ho. "Možná....... možná bych mohla zkusit, jestli má opravdu tak velký zájem o Deine nebo jestli by dal přednost i nějaké... jiné..." Ne! Tuhle myšlenku rychle zaplaším. Nemuselo by to vůbec skončit dobře. A navíc, kdyby se domáknul Terry, zabil by nejdřív jeho a pak mě. Ne, hloupý nápad!

Uch... celé se to komplikuje. Najednou je z naší privátní vycházky hotová výprava. A ještě k tomu v dámském složení. Mám co dělat, abych na tváři udržela stále ten milý, vstřícný výraz. Jsem otrávená. Výsostně.

"Kenzy..." svitne mi aspoň malá naděje. "Mohla bych nechat Deineru švitořit s Thibautem a vzít si stranou Kenzyho!" zajásám nakonec.

"Pokud opravdu půjdeme všechny, jeden společník by byl opravdu málo. Kenzy, přidáš se?" usměju se povzbudivě na mladíka. Tyfa bych tam prostě nevydýchala!
 
  Vlk   Postava není přítomna 26.8.2015, 22:01:43

Ne, Soter není ani trochu nadšený, že se Thibaut tak ochotně nabídl za doprovod jeho sestry. Dokonce to vypadá, že v první chvíli bezmyšlenkovitě odmítne, ale Deine se mu pověsí na paži, jako by tušila, co se mu honí hlavou, což ostatně není taková dřina, a začne žadonit, aby je určitě pustil s hrabětem z Varnavy na výpravu do okolí Meleborku.

"Docela určitě se nám nic špatného nepřihodí. Hrabě se o nás postará! Je to statečný muž a je tak galantní! On je dokonalý společník pro mne a Nyskel!" Žadoní a prosebně se ohlíží na Gunterovu snoubenku.
"Že ano, Nyskel? Můžeme sebou vzít i Tinu a Minnie. I Coru, pokud nebude unavená! Bude to krásné! Vy se můžete věnovat mužským záležitostem a my si uděláme piknik pod věží! Jen samá děvčata! Pan Thibaut nám bude dělat společnost, abychom měli svého ochránce!"


Zdá se, že co nedokázal Thibaut svými vybranými způsoby, dokázala Deine svým neuchopitelným kouzlem, které měla pro svého bratra. Neodolal ji a musel se usmát jejímu nadšení.
"Dobře, pokud Terry souhlasí a ani slečna Nyskel nemá námitek, nemám nic proti vaši výpravě k věži. Jen trvám na tom, že s vámi kromě Varnavyho pošlu Tyfa nebo Půlkrysu, abych si byl jist vašim bezpečím.
A košík s jídlem na ten tvůj piknik!"
Dodá s úsměvem a pohladí sestru po plavé hlavě.
 
  Vlk   Postava není přítomna 26.8.2015, 21:30:35
Thibaut z Varnavy opravdu spíše naslouchá, než, že by se účastnil rozhovoru. Věnuje se výhradně Deine a budí dojem, že se celý jeho svět scvrkl na její útlou osobu. Teprve, když Nyskel zmíní konkrétní návrh na zítřejší odpoledne, otočí se k Soterovi a lehce, a rozhodně velmi půvabně, se ukloní.

"Rád dívky doprovodím, pokud dovolíte, pane z Meleborku. Bude mi ctí, bdít nad jejich bezpečím.
Sám jsem zvědavý na další skvosty, které objevila slečna Deinera. Tahle jeskyně je úchvatná.
Musím se přiznat, že jsem nikdy neviděl nic podobného. Jsem ohromen."
Znovu se lehce ukloní a otočí se dvorně na Deine.

"Bude vám můj doprovod vyhovovat, slečno Deinero? A vám, slečno Nyskel?" Dodá právě tak zdvořile a dokonalým pohybem hlavy vyjádří svoji úctu a respekt Gunterovi, žádaje ho tak bezhlesně o svolení, provázet jeho snoubenku.

 
  Nyskel   Postava není přítomna 26.8.2015, 20:35:34
Taju. Plesám. A ještě k tomu to sebejisté objetí kolem pasu. Mám co dělat, abych se nezačala blahem rozplývat. "Sakra! Už jsem jako Deine!" napomenu se. Ale uvnitř si to nedám vymluvit.

Znova mi bleskne hlavou, jestli Terry vážně neumí číst myšlenky, ale pak to zavrhnu. Kdyby je uměl číst............. Uch! Rychle tuhle představu zaženu. Je nepříjemná a opět vytahuje na světlo mou minulost. A tu jsem se rozhodla pohřbít! Co nejhlouběji!

Cítím krapet netrpělivosti. Mám pocit, že tady už jsme zjistili vše potřebné a že teď už jen ztrácíme čas. Palčivě si uvědomuju, že tu nejsme jen na výletě. A o to hůř se mi předstírá lehkost a ledabylost směrem k Deine.

"My se určitě zabavíme." přitakám Terrymu a znovu se usměju na Deine. A nemusím se ani moc přetvařovat. Člověk má tak nějak přirozenou potřebu ji chránit. Jako malé dítě...
 
  Gunter   Postava není přítomna 26.8.2015, 20:25:01
Nešťastně potřesu hlavou.
"Nikdy jsem se dvakrát o ženy na Meleborku nezajímal, víš?
Každopádně Felton sestru má. Jedinou, o které vím. Poznala jsi se s ní. Ctihodná jedovatá Heidrun z Meleborku. Ta by se do jeskyně jistojistě nenechala zavřít.
Spíš by tam skončil Soter i s celou smečkou."
Upozorním ji jemně.

Teorii ohledně Varnavyho hned nezamítnu, ale zamyšleně se na něj podívám.
Většinu času mlčí a jen pozoruje.
A věnuje se Deine, samozřejmě. Nedostatek kavalírství mu rozhodně nelze vyčítat.

"To je také větev, kterou budeme muset prozkoumat." Připustím nakonec.

Nyskel nečeká a jedná. Pustila se do toho pátrání jako do všeho, co dělá.
Po hlavě.
Překvapeně zamrkám, jak rychle začala pracovat na obtočení si Deine kolem prstu a získání příležitosti, být s ní o samotě a užasle se na ni zadívám.

"Opravdu kuješ železo, dokud je žhavé. Jsi dokonalá. Děkuji." Ledabyle ji obejmu kolem pasu a přitisknu k sobě, zatímco Deine taje jako máslo.
"Výborný nápad, děvčata! My bychom mezitím mohli projít tvoje zbrojnici, co říkáš, Sote?"
 
  Nyskel   Postava není přítomna 26.8.2015, 19:45:47
Nepatrně přikývnu. Kdyby si Terry vzpomněl, bylo by to o hodně jednodušší. "Tak se zkus zamyslet... tolik žen na hradě zase být nemohlo! Neměl Felton nějakou sestru? Nebo Soter ještě jednu sestru? Nevěřím, že by sem tahali nějakou služku. Musel to být někdo urozený!" A pak mě něco napadne.

"Nemohl to být někdo od hraběte Varnavyho?! Možná to, jak se točí kolem Deine, není jen o vdavkách..." střelím po Terrym pátravým pohledem. Asi je to hloupost, ale co...

Deine. Spřátelit se s Deine...

Postoupím k dívce, která se neustále zamilovaně motá kolem hraběte, a přátelsky se usměju. "Pokud nám zítra zbyde trocha času, mohly bychom se vypravit k té věži, co myslíte? Jestli jsou všechny vaše objevy takovéhle, už se těším."

"Doufám, že za tohle mě Terry aspoň náznakem pochválí." bleskne mi hlavou a až mě překvapuje, jak moc mi na tom záleží.
 
  Melwin   Postava není přítomna 26.8.2015, 19:41:13
Nyskel se to snaží koulet se Soterem, ale moc jí to nejde. Šmejdí pohledem nervózně okolo.

Bezmocně pokrčím rameny ke Coře. Já bych Sotera dokázala zabavit tak akorát tím, kdybych vytáhnul dýku. A to fakt není dobrej nápad!

"Jen jedna? Aha... tak už je jasný, kde byl pan Gunter doteď." dojde mi rychle.

A pak vyvalím oči na Coru. Rozpačitě se ušklíbnu. "Ta to bere nějak hopem..." bleskne mi hlavou. I když je mi jasný, že si ze mě dělá šoufky, podvědomě se nedokážu ubránit ješitnosti, že si vybrala zrovna mě. "Pitomečku..." ušklíbnu se nad svou naivitou, ale i tak mi ten hezkej pocit zůstane.

Přemejšlim, jestli mě napadne nějaká chytrá otázka, jak něco taky zjistit, ale bojim se, že bych byl spíš jak slon v porcelánu. Vem to čert.

Místo toho se jen poslušně postavím vedle Cory, která se opět vydrápala na nohy, a čekám, jestli ji Nyskel bude následovat.
 
  Cora   Postava není přítomna 26.8.2015, 19:23:28
"Krutopřísnou!" Zašklebím se na Melwina a rozvalím se ještě pohodlněji.
"Jo, na tohle bych si dokázala zvyknout.
Lehko."


Deine mě vůbec nevnímá, oči utopený na bráchovi.
Stejně je její závislost na Sotovi divná. Na to, jak se k ní občas chová....
I když na druhý straně...zbožňuje i půdu, po který chodí.
Jenže....copak si neuvědomuje, jakej doopravdy je?


Hlavou mi proletí několik vzpomínek na její divný řeči, co občas vede jako Kianga, a dojde mi, že ona to nejspíš ví, ale zavírá před tím oči.
Protože to vědět nechce.
Sot je její jediná jistota, co máma umřela. Navíc, teď se ztratil i otec a i když to byl pěknej parchant, pro ni znamenal kus života a něčeho, na co se může spolehnout.
Teď ji zbyl jen Sot a jeho nohsledi.

Terry se konečně uráčí hnout zadkem zpátky mezi nás a pustí se do mě.
"Jasně, vezmu si Melwina, bude ze mě královna mořskejch jeskyní a z něho král. Jde mi to k pleti a mořská voda je prej zdravá.
Jinak mě bolí nohy a už samé prdele. Tedy zadnice, abych byla slušná. Min nesnáši, když mluvím sprostě."

Mrnknu uličnicky na Nyskel a seskočím z trůnu na zem.
"Chceš si to taky vyzkoušet, snoubenko?
Je to docela fajn pocit."
 
  Gunter   Postava není přítomna 26.8.2015, 19:10:02
"Nu, trošku těsnější to bylo." Připustím vesele a zakřením se společensky na Sota a Deine.
"Koukám, že tohle místo má nového vládce." Ukážu bradou na Coru, která se usídlila na trůnu.
"Zachtělo se ti moci nebo tě bolí nohy?" Zeptám se hnědovlásky rozvalené na kamenném sedátku a nevinně se otočím zpátky k Soterovi.

"Je tu jen jedna? Tedy jeskyně? Prozkoumali jste to tu? Touhle místností to končí nebo vede nějaká cesta dál?" Pohodím hlavou směrem k temnotě, která se černá vzadu za trůnem a zvědavě brouzdám očima po stěnách kolem nás, zatímco odpovídám Nyskel.

"Někdo z Meleborku?" Zaváhám, ale pak přikývnu.
"Ten pach mi připadá důvěrně známý, ale nemůžu ho vydolovat z paměti. Je velmi velmi slabý. Ale Soterova matka to určitě není.
Neznal jsem ji. Její pach by mi povědomý nebyl. A vzpomněl bych si rád. Kdyby to šlo."
Mračím se zamyšleně.
"Pokusím se z Kiangy dostat víc.
Také si myslím, že to co říkala, má s tím pachem, který jsem zachytil nějakou souvislost. Možná by neškodilo, sblížit se i s Deine. Ve své podivnosti by mohla říci více, než naznačila. Zatím z toho nejsem příliš moudrý."
 
  Nyskel   Postava není přítomna 24.8.2015, 21:58:24
Společensky se uculuju a v duchu se znechuceně škelbím nad Byrrem. Nějak ho ani poznat nechci. Ale zřejmě se tomu nevyhnu.

S lehkým úsměvem kývnu Deine v odpověď. "Moc ráda se na vaše místa podívám." Jenže pak se začne naše plánovaná výprava rozrůstat a hlavně pan z Varnavy mi moc nehraje do karet. Ale co, mohla bych aspoň něco zjistit. Pokud Deine cokoli ví, mohla by se o to nechtěně podělit...

Čarodějnice. Kianga se s ní zná. Víc ani Soter říkat nemusí. Tam nahoře, na útesech, to mohlo znamenat jen jediné. Deine je vyšinutá podobně jako Kianga. A možná i ta stařena. Mají něco společného. Nějaký zvrácený dar, jako je ten můj vlčí. Jen při něm vidí a slyší věci, které pro ostatní prostě neexistují.

Ta teorie je trochu bláznivá, ale vysvětlovalo by to Kianzinu reakci tam nahoře. "Jen kdyby Terry věděl, co to vlastně s Kiangou je..."

Terry... Soter už ztrácí trpělivost a zamíří zpátky, odkud jsme přišli. Zadržím na okamžik dech, ale to už se zpoza rohu vyloupne Gunter. A zdá se, že Soter si ničeho nevšimnul. "Ufff... to bylo těsné." zahučím mu v hlavě s úlevou.

Rychle vyloudím na tváři úsměv. "Jistě. Je to tu okouzlující. Slečna Deinera navrhla, že by mi ukázala i další místa, která objevila." zašvitořím nazpátek stejně sladce. Je to v podstatě zábavné, to naše hraní na snoubence. Většinou...

A pak už napjatě poslouchám. "To musel být nadšený, když sestřička objevila jeho skrýš. A možná i to ho vedlo k tomu, aby tu osobu odvedl jinam. Jestli to byla žena, mohlo by to souviset s tím výstupem nahoře. Deine ji mohla slyšet. Ale to musela být ještě živá, ne? Proč Deine ale říkala, že to nebyl "nikdo živý"?

Pokud tam byl lidský pach a ty ho možná znáš, mohl to být někdo z hradu. Co manželka Feltona? Deineřina matka?"
fantazíruju zaujatě. Tohle je přece už slušná stopa!

"Vážně si nevzpomeneš?" naléhám na Guntera a přitom se dál společensky usmívám. Už mi to nečiní takové potíže, mluvit ve vlčím a v lidském se tvářit neutrálně. Aspoň tedy doufám....
 
  Gunter   Postava není přítomna 24.8.2015, 16:17:27
Sklouznu zpátky na cestu právě včas, abych stihl předstírat dokonalou fascinaci okolními krápníky. Naštěstí si Soter nevšiml, kde jsem před chvíli šmejdil.
"Ano, líbí se mi tu nesmírně. Objevila jste nádherné místo, Deinero. Můžete být na sebe právem pyšná." Ukloním se lehce Deine, která jen září pýchou nad svoji jeskyní, jako by ji vytvořila vlastníma rukama.

"Byl jsem na takových místech jen párkrát v životě a nikdy do nebylo u moře." Dodám na vysvětlenou k Soterovi a lehce se ukloním Nyskel.
"Jsi také tak nadšená, lásko moje?" Brouknu sladce a bryskně dodám.
"Tam nahoře je další jeskyně. Podle mě menší, než je tahle, ale dost prostorná.
Soter o ní ví. Cítil jsem u vchodu jeho pach. Starý, ale ještě dost zřetelný. A spolu s ním i pach Ardeta Deie. A ještě něčí. Ženský.
Je mi povědomý, ale nedokážu ho zařadit...."
 
  Vlk   Postava není přítomna 24.8.2015, 16:12:35
Deine nadšeně popojde k Nyskela a na malý okamžik přestane zbožně zírat na Thibauta.
"Já se s těmi dvěma nikdy nebojím. Oni jsou jiní. Nic mi s nimi nehrozí. Sot to říkal." Vysvětlí ji vážně a pak ji jemně uchopí za paži.
"Kdybyste chtěla, všechna svoje místa vám ukážu, Nyskel, líbíte se mi.
Můžeme jít společně i s Corou a...s panem z Varnavy, když bude chtít."
Nesměle koukne na Thibauta a zapýří se.

"Jistě by na nás dal pozor, Sote." Dodá spěšně a trochu bojácně.

Naslouchá, co Soter vypráví o jejich objevech a opatrně přitaká.
"Ano, oblíbila jsem si ji. Ona není čarodějnice a je moc hodná. Kianga se s ní zná. Také mi říkala, že je hodná. Povídá si se mnou." Pochlubí se a poprvé ji tváří probleskne hrdost.

Ta se ještě prohloubí, když Soter oznámí Gunterovi, že jeskyni pojmenovali právě podle ní a ona se s úsměvem zadívá na blížícího se lovce.
"Vskutku jsem potěšena. Pokud se vám tu tedy líbí, Terry. Vám i Nyskel...I vám, pane z Varnavy...." Dořene už zase nesměle a tváře ji opět znachoví.
 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163]  [164]  [165]  [166]  [167]  [168]  [169]  [170]  [171]  [172]  [173]  [174]  [175]  [176]  [177]  [178]  [179]  [180]  [181]  [182]  [183]  [184]  [185]  [186]  [187]  [188]  [189]  [190]  [191]  [192]  [193]  [194]  [195]  [196]  [197]  [198]  [199]  [200]  [201]  [202]  [203]  [204]  [205]  [206]  [207]  [208]  [209]  [210]  [211]  [212]  [213]  [214]  [215]  [216]  [217]  [218]  [219]  [220]  [221]  [222]  [223] 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2020 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.