abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Abarin online již brzy offline:
Co s abarinem? Zapoj se do diskuze zda ukončit a jak...Končíme poslední zhasne....(Oblíbit)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Jak Přepsat Historii ::
družina
stránkovat po:  
 

Baal
2.1.2018
17:47:05
Počátek Měsíce Dešťů

Bojiště, na kterém se odehrála bitva mezi Ashbery a Bratrstvem bylo prázdné. Z vypálených lesů na planinu přicválalo několik koní. Nikdo nedržel žádné vlajky ale každý muž měl přes rameno trojhranný štít natřen na bílo s rudým křížem. Všichni na sobě měli kroužkové košile a vyhlíželi celkem nebezpečně.

Jediný kdo se lišil byl muž, který je evidentně vedl. Neměl žádný štít a měl na sobě jednoduchou koženou zbroj. U pasu mu visel dlouhý meč se zdobenou rukojetí. Muž nenosil žádnou helmu, zato mu kolem krku visel hrubě vyřezaný dřevěný kříž na koženém řemenu. I přes nedostatek obrany nebo možná díky ní vypadal velitel této skupiny nejvíce nebezpečně z nich všech.

Biskup přitáhl otěže svého koně a rozhlédl se po spáleném bojišti. I když většina mrtvol byla pryč pach hniloby se vznášel ve vzduchu a krev jakoby se vsákla do země a změnila samotnou půdu. Hethmund se rozhlédl ze strany na stranu po bojišti. A přinutil koně popojet k ostatním mužům blíže.

,,Tohle místo je plné smrti a utrpení. Bůh pomáhej těm, kteří tohle provedli." Řekl až v podivném monotónu. ,,Zde pro nás již nic není. Pojďme opustit toto místo znesvěcené těmi bezbožnými barbary." S těmito slovy popohnal svého koně a s jeho družinou se rozjeli zpět na západ odkud přijeli.

Družina jela zhruba dvě hodiny dokud nenarazili na opuštěnou vesnici, zdá se, že vesnice stála v lesích a pak se k ní dostal požár. Zároveň jí někdo důkladně prohledával, stopy Ashberských pátračů byli všude a oběšenci na stromech mluvili za vše. Heathmund dal znamení, že zastaví.

,,Další znesvěcené místo. je to horší než jsme se obávali. Rozdělte se!
Prohledejte ruiny, někdo mohl ještě přežít."
S těmito slovy sesednul z koně a vydal se k budově, která vypadala, že jako jediná přežila zkázu. Důmy byl relativně prázdný, někdo vyházel většinu nábytku ven. Biskup dotlačil velký dřevěný stůl doprostřed domu a pomalu na něj vyložil několik předmětů. Stříbrný pohár, tlustá kniha, podivný zahnutý nůž a malá soška s dřevěným křížem a mužem přibitým k němu.

Tyto předměty tam narovnal, pak poklekl a začal se modlit. ,,In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen." Odříkal krátce a lehce se sepnutýma rukama potom vzhlédl ke kříži. O pár vteřin později dovnitř vešel jeden ozbrojenec a s ním velice zbídačeně vypadající muž středního věku. Heathmund se postavil a otočil se k němu. ,,Co se zde stalo?"

Vesničan se nervózně poškrábal na bradě. ,,Ashberové přišli a hledali Bratrstvo.. My se je snažili přesvědčit, že jsme je nikdy neviděli ale i tak zapálili vesnici, většina stihla utéct nebo se schovat ale někteří nebyli tak šťastní." Biskup přikývl a otočil se na svého muže. ,,Tohle místo se stane středem našich operací." Muž se uklonil a odešel, Heathmund se pak otočil k muži.

,,Není se čeho obávat nyní, Bůh je zde." Muž mírně povytáhl obočí. ,,Který?" Tahle otázka evidentně biskupa pobavila. ,,Existuje jen jeden Bůh, nás Pán, který nás sem poslal abychom vám pomohli. Porozhlédni se okolo a najdi ti, kteří utekli. Řekni jim, že je bezpečné se vrátit, my je ochráníme před těmito pohany."

Muž slabe přikývl a vydal se na odchod, na půl cesty se zarazil a otočil se. ,,Kdo jste?" Heathmund se mírně otočil zpět k muži jelikož se otočil zpět ke kříži. ,,Vůči těmhle bezvěrcům jsme hněvem Božím."

Baal
2.1.2018
17:22:00
Konec Měsíce Setí

Měsíc setí uběhl skoro bez povšimnutí v očích mnoha, kterří se museli tváří v tvář postavit dění na severu. Ačkoliv to tak nemusí vypadat v tomto měsíci se odehrálo hodně a každý rozumný ví, že tohle není konec nýbrž předehra k tomu co se teprve blíží.

Celé to začalo pádem poloostrova. Nákaza se objevila odnikud a nikdo se jí nepokusil zastavit což mělo katastrofální následky. Jakmile si všichni uvědomili co se děje už bylo pozdě. Nákaza nejdříve pohltila Orphanskou populaci a pak se začala šířit do dalších nebráněných regionů. Mezi první oběti nákazy patřil i původní lord z Orphanů, Lellakor.

Extrémní situace na poloostrovu měla extrémní následky a pár týdnů od začátku nákazy se zformovalo několik kultů každý s jiným motivem a účelem, které nyní vedou krutou občanskou válku na infikované půdě. Ale všechna naděje Orphany neopustila, rodinného dědictví se ujal Lellakorův synovec Einar Orphan, který se navrátil na Vdovinu Hlídku a nyní vede snahu obnovit to co bylo ztraceno.

Někde naděje povstává a jinde naděje upadá. Na Hory se blíží temné časy. Celé to začalo masivním masakrem Priderockské populace na rozkaz Alayne Bloodram. Během jediné noci polovinu místních byla pobita a většina těch co přežili utekli z regionu. Tato noc smrti a hrůzy se zapsala do kronik jako Hostina pro Vrány. Priderockské země už nikdy nebudou stejné.

O pár mil na východ Ashber seskupil svou veškerou armádu u Nízkého Hraggoru a o pár dnů později se vydal na pochod na sever, při čemž jeho vojáci přinášeli plameny kamkoliv šli. Nakonec se Ashberské vojsko střetlo s Bratrstvem bez Praporců a dostali se do dlouhé bitvy, ke konci bitvy se připojila kavalerie Bloodramů a společně s Ashberskou armádou zahnali odboj na ústup a po třetí zabili jejich vůdce.

I tak všechna naděje není ztracena, k břehům Tabarských zemí dorazila jediná válečná galéra po okraj plná válečníků ze zámoří. Válečníků s rudými kříži na štítech pod vedením bratra královny Imary Tabar. Ačkoliv dorazili tyto posily spekuluje se o vnitřním konfliktu mezi Tabary, mezi bratrem a sestrou dohadujících se ohledně nástupnictví na trůn.

Na jihu došlo k masakru města ve vlastnictví khana známého jako Král Koření. Nikdo nepřežil, všichni do jednoho byli zabiti. Vzdálení pozorovatelé hlásí temné mraky postupující směrem na sever, nic více.

Počátek Měsíce Dešťů

Odboj byl pro zatím naprosto vyřazen ze hry, není cesta jakou by se po takovéhle porážce mohli zapojit do války na minimálně příští měsíc. Nyní Ashberové a Bloodramové stojí spolu, je čas vyjednávání a případného spojenectví, které by mohlo přivést nový pořádek do Džálav. Ačkoliv ve hře je více hráčů než si všichni uvědomují.

U Vdoviny Hlídky se shromažďují Orphanské síly a jejich vazalové aby se konečně vypořádali s touhle nákazou. Hlášení také mluví o karavaně léčitelů a Mistrů nákaz přicházejících až z Impéria. Aktivita kultů klesá jak si pomalu všichni uvědomují, že konec nákazy se blíží. Ale i tak se mnozí k těmto organizacím stále hlásí.

Ze severu přichází podivné hlášení o pohybu lodí. Pobřeží Talbarského údolí bylo na týden zabráno Orphanskou flotilou ale ti pak z neznámých důvodů nastoupili zpět na lodě otočili své lodě a celá flotila ze vypravila směrem k poloostrovu. Ale to není jediný pohyb lodí o kterém se mluví, hlášení mluví o velikých válečných lodí plných žoldáků plavících se pod zlatou vlajkou.

Ať se tenhle měsíc stane cokoliv bude to velké. Větší než se stalo cokoliv předtím. Nyní teprve skutečná občanská válka začala. Vojsko pod Skalní Stráží pozvedlo své praporce a začalo se pomalu přesouvat na jih...

Lord Harras Harraval
2.1.2018
16:19:08
Během toho, co Alayne a Asher bojují s Tabarem, tak se zapojím do okolního boje. Zpátky s jejich souboji se vrátí zrovna, když Rodrik říká cosi o jeho předcích. Kysele se usměju ,, Máme společné předky Rodriku. Takže na ně bych se neodvolával...."

Pak se ovšem rebelové vrhnou vpřed a utvoří hradbu před Rodrikem. ,, Kurva" Zasyčím a vrhnu se k němu. Mezi tím ovšem začnou rebelové utíkat. Asher hned začne organizovat výpravu na hnaní jich. Pohlédnu k němu ,, Pošlu s váma svoje psy jestli chcete."

Během toho ke mě přijede jeden Harravalský kavalerista. Nakloním se k němu a když přestane mluvit, tak přikývnu. Omluvim s úklonem hlavy a kousek poodjedu. Tak sesednu z koně a kleknu si vedle jednoho umírajícího muže. Je do jeden z kapitánů mé kavalerie a můj přítel. Nakloním se k němu a pronesu ,, Bojoval jsi dobře příteli. Beliah je spokojen." Poté mu zatlačím oči, zvednu se a kývnu na muže, kteří ho odnesou.

Lorwyn Ashber
31.12.2017
9:32:07
Není třeba mluvit je to tanec smrti. Meč se střetává s mečem a ocel zatím neochutnala krev. Rodrik je celkem solidní soupeř, a když shodí "lady" z koně. Vrhnu se vpřed a dávám jí čas se zvednout.

"ženská na bojišti je pohroma."

"lady" Ochutná krev jako první a já jí hned následuji. Při slovech Rodirika jen temně usměji.

"Ty nám říkáš Uzurpátoři?"

Pak nastane mela a masakr. Jakmile Rodrik mizí v dáli jen setřu krev ze starobylé modlitby na svém meči. Posměšně sleduji "lady" v jejím vzteku.

Jakmile začne řev nechám ho, ať se vybouří. Poté zvednu meč nad hlavu a řev v mžiku utichne a já začnu udávat první rozkazy.

"Spálení vpřed a šíříte požár a hnát se za rebely. Kdo je ochoten jde s nimy. Jděte jen pár hodin a pak se vraťte. Postavit tábor a postarat se o zraněné. U zajatců provést selekci jako vždycky. Vyselektované jako nehodící se předat Bloodramům.

Einar Orphan
30.12.2017
22:28:47
Do všech stran země se rozjedou poslové, kteří všem významějším panovníkům nesou tuto zprávu.

S politováním oznamuji, že lord Lelakor Orphan před nedávnou dobou skonal, tudíž na trůn nastupuje jeho nejbližší mužský dědic tedy já, lord Einar Orphan. Tímto také oznamuji, že zavrhuji činy mého předchůdce, které vedli k současnému katastrofálnímu stavu Orphanského poloostrova a zároveň vyhlašuji neutralitu v současné válce vedené neprávem proti Tabaru.

S úctou lord Einar Orphan
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18] 
Liraell


 

Liraell


 

Liraell


 

www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2016 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.