abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Verze 1.2:Vešel do služby nový update Abarinu. Co si myslíte o změnách a jaké další byte navrhli, případně něco přestalo fungovat? Nová verze.(Oblíbit)
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky.
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM.(Přidat do záložek)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Honba za dobrodružstvím ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Coeria Iminae   Postava není přítomna 28.2.2018, 23:29:24
Mar se snažil všechno, co jsme vyhrabali, prozkoumat. Když jsem uslyšela něco o Saldebarových koulích, málem jsem vyprskla smíchy. Raději jsem honem sklopila hlavu a jako ještě něco hledala. Pozorně u toho poslouchám o dalších nálezech. " Sakra, ta almara... dost zajímavé." Zvednu hlavu a z dálky si ji prohlížím.

Pak vezmu do ruky ten opasek a prohlížím si ho znova. Když dojde řada na informaci o něm, upřu zrak na Mara. Když skončím, zklamaně vydechnu. " Lidský bohové... co bych si tak s nima povídala? Pche." Rázem o ten opasek ztratím zájem. Rozhlídnu se a pak mi dojde, že z těch co tu jsou možná mluví s bohy Ragnar. " Říkali, že klerik a to je myslím kněz." Udělám ty dva tři kroky k němu. V natažené ruce mu podávám ten opasek.

" Mluvit s lidskými bohy, to není nic pro mě. Ty bys ho možná využil líp, ne?"
 
  Alzan   Postava není přítomna 23.2.2018, 22:32:21
Bezmyšlenkovitě vezmu knihu, která mi překáží v prohlídce a v ten okamžik ucítím poryv oživovací magie a všechna těla se na nás vrhnou. Odskočím od toho, které se po mně právě ohnalo a pokud ho neskolí dřív někdo zbraní, zaútočím na magii, která ho oživila, rozpletu ji a tělo se opět zhroutí bezvládně k zemi.

Mezi tím Žira a Coerie mlátí do dalších těl, nebudu jim brát zábavu. A Alex se snaží jednu dostat do skříně. Do skříně. Co to říkal Mar-Dol? Nepochází z naší materiální sféry, ale hádám, že odněkud z pekelných kruhů...

Viditelně znervozním a má už tak bledá tvář zbledne ještě víc. "Jestli se nepletu, tak tam to tělo strkáš zbytečně," řeknu tiše, směrem k Alexovi. Pak dojdu ke skříni a prohlédnu si ji. Po chvíli se otočím a promluvím potichu ale důrazně: "Tu skříň musíme vzít s sebou. Nemůže tu zůstat. Za žádnou cenu. Tuhle skříň hledají nekromanti už hodně hodně dlouho. A to že je tady svědčí o tom, že tuhle místnost tady nenašel ani Simplicus. Takže tu může být hodně prastarých a vzácných věcí."

Poté si poslechnu, co říká Mar o těch předmětech. Ten zápisník vypadá velmi zajímavě a užitečně. Obzvláště k tomu, co mě teď čeká.

"Smím se podívat na ten zápisník? To je velmi užitečná věc."

Poté, když už tu jsem, se také podívám, co dalšího hezkého se tu najde. Zároveň zavolám některé nemrtvé, aby nám pomohli s tou skříní.
 
  Alexander   Postava není přítomna 23.2.2018, 13:44:10
Mard-Dol nám poví ještě pár zajímavých informací, než se probudí zdejší domoirodí obyvatelé. "Ale.. Tak to mě zajímá... " pomyslím si, a katanu ani nevyndavám z pochvy.

Mrtvolu předemnou párkrát mířeně praštím, aby byla.. vláčnější.. A pak už jí jednoduše domlátím až před tu podivnou magickou skříň, do které jí kopnu, abych věděl, co to vlastně udělá. "Tak se předveď.. pomyslím si, a doufám, že to na mrtvolu bude fungovat. Když se nic nebude dít, prostě jí useknu hlavu.
 
  Mar-Dol   Postava není přítomna 21.2.2018, 22:50:17
Vrátím klíč Victorii. "Nemám tušení, co by mohl hlídat. Může to být prázdná truhla nebo taky trezor plný magických předmětů. Rád se podívám s Tebou, třeba tam bude víc magických předmětů."

Dojdu do trezoru a trošku se zachvěju vzrušením. A magií. Jo, tady by mohly být zajímavé věci.

Začnu se porozhlížet po trezoru a jako první mi padne do oka truhlička. Alchymistická truhlička. Zamčená. A klíček by mohl být tamhle u té mrtvoly. Než si ho vezmu, padne názor, že by to nemuselo být bezpečné.

Počkám tedy příchodu Alzana a koukám, co kdo našel nebo co bych ještě našel já. Mezi tím zahlédnu, co hezkého našel Alexandr. "V tomhle trezoru už hodně dlouho nikdo nebyl. Ty koule kdysi vyrobil Saldebaar a už dlouho je neúspěšně hledá."

Pak přijde Alzan a kouká po trezoru. Zaslechnu, co říká Victorie a kouknu blíž na tu skříň. "Být Tebou, rozhodně bych ji neprohledával. Je magická, ale jinak než většina ostatních věcí. Do té skříně není umístěn démon, jako v jiných magických předmětech. Ta skříň je magická sama o sobě, protože nepochází z naší materiální sféry, ale hádám, že odněkud z pekelných kruhů. Co umí po mně nechtěj vědět. Nevím to. A pokud to nebude nutné, nechci to zkoumat."

Pomalu to ani nestihnu doříct, když při Alzanově obhlídce mrtvol se všechny zvednou a vrhnou se na nás. Než stihnu vytáhnout útočný prsten, Žira a Coerie se o ně postarají.

Pak mě Žira požádá o ohledání těch předmětů. "Určitě. Není problém. Udělám, co budu moci."

Vezmu do ruky tu knihu, která zřejmě vše spustila, když ji Alzan odebral. Chvíli si ji prohlížím, listuju v ní. Obdobně prohlédnu i další věci, které mi kdo dá k prohlédnutí.

"Tahle kniha je velmi užitečný zápisník. Co do něj zapíšeš, to se do něj uschová a zobrazí na Tvé přání. Zobrazí zrovna to, co chceš, nemusíš listovat a hledat. A je možné jeho zobrazování podmínit slovem-heslem.

Tenhle opasek je velmi zvláštní. Podle toho, co z něj cítím, by Ti měl umožnit promlouvat s Bohy. Pokud je to vůbec možné. Jen nevím, s jakými konkrétně a co když si ho nasadí nevěřící.

Žiro, tenhle kompas lze použít jako sledovací zařízení. Když do něj dáš něčí kapku krve, vždy Ti ukáže, kterým směrem se daná osoba nachází."


Pokud mi dá ještě někdo něco k ohledání, kouknu na to. Jinak se sám koukám po trezoru a hledám magii, respektive magické předměty. A také si vezmu ten klíček k truhličce, kterou, pln očekávání, opatrně otevřu, jen co vylezeme z trezoru ven.
 
  Coeria Iminae   Postava není přítomna 20.2.2018, 19:14:28
Otočím se k Mar-Dolovi, že se ho poptám co říká mému nálezu, když obživnou ty mrtvoly tady a rovnou na nás zaútočí. Kladivo se mi objevilo v ruce okamžitě a rovnou jsem té nejbližší potvoře přeměnila lebku na mozaiku. Netrvá to dlouho a není znova do čeho praštit. Kladivo opět zmizí.

Rozhlídnu se kolem a uvědomím si, že jsem chtěla jít k Mar-Dolovi. Nejsem sama a tak čekám, až se mrkne na ostatní věci, které vypadají draze. Prostě sem do pokladu patří. Třeba ta koruna nebo tímhle ten briliantový náhrdelník nebo truhla plná peněz. Jakmile na mě přijde řada, ukážu opasek, který je celý pobitá ostny a čekám, že se dozvím, že to jen někdo ztratil. Prostě obyčejný opasek.
 
  Žira   Postava není přítomna 20.2.2018, 19:04:30
Když na Alzana zaútočí mrtvola, okamžitě tasím meč. Hned poté povstanou všechny mrtvoly v místnosti a vrhají se na nás. Máchnu mečem a první rozpůlím vejpůl. Naštěstí nejsou příliš silné a během chvíli je společnými silami zvládneme navrátit tam, odkud přišly. "Teda, kdybych měla takové jmění, nechala bych to hlídat důkladněji." Řeknu s úsměvem.

Pak se můžeme věnovat dál prohledávání trezoru. Mnoho z nás najde něco zajímavého. "Mar-Dole, myslíš, že by ses koukl co ty věci dělají?" Poprosím červenáčka zatímco sleduji Victorii, jak je fascinována zvláštní skříní.

"Neměli bychom se moc zdržovat, ale je škoda to tady nechat, takže ještě chvilku budeme prohledávat, poté vezmem co poberem a mizíme." Ještě dodám a dám se opět do prohledávání trezoru.

Také objevím něco zvláštního. V jednom zlatém pohárku najdu malou dřevěnou krabičku, zjistím, že je to zvláštní kompas, nic víc, proto to donesu Mar-Dolovi, jestli by se na to také podíval.
 
  Victoria   Postava není přítomna 20.2.2018, 18:26:44

Vypadá to, že většině z nás se v pokladnici líbí. Navíc jsem si všimla i divné koruny. "Hm, koruna z mramoru? To je o zlomení vazu, ne?" pronesu a prolejzám terzorem dál. Spoustu věcí jsem si již prohlídla před tím, avšak stále se tu nacházejí nové a nové věci. Nakonec mě zaujmě skříň.

Když si ji tak prohlížím, zjistím, že jsou na ní vyřezány mučené oběti. A hýbou se. A dokonce je slyším i křičet. "Tak tohle je vážně parádní dílo..." poznamenám ke skříni. A na oko se začnu hrabat kolem ní, avšak je to jen záminka, abych kolem ní mohla slídit. Najednou mi záhada klíče přijde nicotná. Byť se po klíči poohlížel Mar-Dol a po příchodu za námi se o klíč začal zajímat i Alzan.

"Jo, jasně. Posluž si." pronesu lehce otupěle a zase mi spadne zrak k té skříni.

Pak si klíč od Alazana zase vezmu. Chvilku se prohrabuji tím vším zlatem, ale nakonec mě to přestane bavit. "Ta skříň mi drásá nervy. Je šílená, ale je to jak nepodrbat se, když váš svědí ruka. Mám hroznou chuť ji prohledat."

Z opojení kusem nábytku mě vyvede až Alzan, který se vrhne k jedné mrtvole a patrně ji oživí a ...ta se po něm ožene. A jejej...

"O co jde?" určtě musí existovat nějaký sakra dobrý důvod, ro oživování mrtvol na místě, jako je tohle.

 
  Alexander   Postava není přítomna 20.2.2018, 9:33:44
Ostatní stále něco řeší, cestují, zkoumají. Jediná věc, která zaujme mou pozornost, je Alzanova hláška, že mu někdo na chvíli sebral přízrak. "A teď by začala zábava... ušklíbnu se, ale nekomentuji to. Zatím.

Pak se jde prozkoumávat další pokladnice, i když mě spíše než poklady zajímají možné pasti. "Další zlato.. Ale stejně jako ho nemohli táhnout oni, nemůžeme se s ním tahat ani my. Navíc by nám většinou bylo k ničemu..." zavrtím hlavou, když odhazuji na hromadu masivní zlatou sošku, bez evidentního zájmu.

Soška ovšem na hromadě zlata spustí menší lavinu, a pod ní se objeví něco zajímavého. Křišťál. Krásně opracovaný, ale co je zajímavé, ne průhledný.

Zamrkám, když spatřím prakticky tu samou místnost a.. "Moje záda?" zamračím se, a otočím se. A vskutku, když se znova kouknu do křišťálu, vidím sám sebe. Tentokrát zepředu a s koulí v ruce. Zvědavost mi nedá, a tak se jdu na místo kouknout. A tam je úplně identický křišťál, jako držím v ruce. To vskutku je zajímavé, a tak si předměty schovám do tašky. O úlovcích si nejspíše popovídáme až budeme odsud pryč.

A aby to nebylo tak jednoduché, dotyk našeho nekromantského společníka vskutku probudí k životu pár mrtvých. "No skvělé.. Další potvory.. " povzdechnu si v duchu, a připravím si meč.
 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163]  [164]  [165]  [166]  [167]  [168]  [169]  [170]  [171]  [172]  [173]  [174]  [175]  [176]  [177]  [178]  [179]  [180]  [181]  [182]  [183]  [184]  [185]  [186]  [187]  [188]  [189]  [190]  [191]  [192]  [193]  [194]  [195]  [196]  [197]  [198]  [199]  [200]  [201]  [202]  [203]  [204]  [205]  [206]  [207]  [208]  [209]  [210]  [211]  [212]  [213]  [214]  [215]  [216]  [217]  [218]  [219]  [220]  [221]  [222]  [223]  [224]  [225]  [226]  [227]  [228] 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2020 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.