abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Verze 1.2:Vešel do služby nový update Abarinu. Co si myslíte o změnách a jaké další byte navrhli, případně něco přestalo fungovat? Nová verze.(Oblíbit)
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky.
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM.(Přidat do záložek)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Honba za dobrodružstvím ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Lótiel   Postava je přítomna 14.3.2016, 17:03:44
Zvědavě sleduji průběh pátrání po tom, kdo něco sebral z pokladu. Žira podezírá Riegala. Ani se tomu moc nedivím. Jestli v tom bylo něco kouzelného, chápala bych, že to Riegal čmajznul.

Žira si pátravě prohlédne trpaslíka a nakonec i mě. Usměju se a ukážu prázdné ruce. “Já ne. I když tam byla jedna moc pěkná čelenka.“ Pronesu zasněně.

Riegal se brání z nařčení. Jeden by mu to snad i věřil. Je mi to jasné. Sebral jsi poklad, pač jsi tušil co se stane a že budeš potřebovat zlato na speciální varanovské sedlo. Odhalila jsem Tě. Bídáku.

A řeší se a řeší. Kdo tam půjde, co řekne, co neřekne, co si vezme s sebou... Protočím oči. Mluva našeho drsného barbara mě dostává. Anglinku! Mám třísečku v prstíčku! Ach né! Karolínko hned Ti to pofoukám fů fů. Paroduju naše hrdličky. Ach jo. Povzdechnu si v duchu.

A pak se přizná Stopař. Překvapeně se na něj zadívám. Vysvětlí, že to nevěděl a proč to udělal. Merysol se ho hned začne zastávat. Usmívám se. Tentokrát bez provokace. “Sluší vám to.“ Kývnu uznale. “Ty hory v pozadí... to je tak romantické.“ Zatnu zuby. Udržet úsměv je malinko těžší, než jsem si myslela.

Zkousni to. Budeš muset lovit v jiných vodách. Království za horkou medovinu.

“Já se na Tebe Stopaři nezlobím. Nevěděl jsi to. Udělal jsi to pro dobrou věc. A mě ta kletba vůbec nevadí.“ Pohladím tygra po hlavě. “Mimochodem, až budete ničit tu kletbu, mohli by jste mě vynechat? Chtěla bych si nechat tuhle přerostlou kočku a bez té kletby bych ji asi nepřemluvila.“ Požádám, i když tuším, že šance na úspěch je mizivá.

Karolína má dobrý nápad s darem pro šamana a i s tím, co by to mělo být. To by určitě ocenil. K dračímu čemukoli se asi dostává obtížně.

Návrh Žiry se mi moc nelíbí. Chci z hor co nejdřív pryč. Ale nejdříve přichází s návrhem Stopař a pak Alzan. Je mi fuk, co z toho vyberou. Důležité je jen jedno – nebudu se muset tlápat další dva dny.

“Odřená a otlačená prdel a promrzlé tělo.“ Zopakuju zamyšleně. “Nic moc vyhlídky, co. Ale ber to i z jiného pohledu. Když budeš sedět vysoko nad zemí na nemrtvém dračisku, tak tě třeba Merysol nenabere mezi nohy.“ Ušklíbnu se a po očku koukám, jestli po mě neletí sněhová koule.
 
  Alzan   Postava je přítomna 14.3.2016, 14:46:32
Poslouchám, jaké kdo podává návrhy. Nejčastěji se řeší, koho vyslat k orkům. Dokonce padlo i mé jméno... Jestli myslí, že šaman nevycítí mou nekromantskou auru a uvítá mě s otevřenou náručí... Budiž.

Pak se přizná Stopař. A vypadá to, že Žira ho roztrhne jak hada. Než stačím cokoli říct, tak se uklidní a řekne, jak je možné se kletby zbavit.

"No, koukám, že k orkům se hned tak nedostaneme a je tedy zbytečné řešit, kdo se tam vydá." Pak vyslechnu Stopařův návrh. "Tvůj plán zní zajímavě, ale má pár much. Nevím, co vše zvládne Karolína, ale já tě z tvých požadavků dokážu leda zneviditelnit. Zrychlit maximálně na pár minut a žádné kouzlo na posílení výdrže neumím. Nehledě na to, jak chceš jako pták unést celou tuhle truhličku?

To už tě spíš posadím na Vyžli, aby tě tam odnesla. Za předpokladu, že akceptuješ odřenou a potlačenou p*del a promrzlé tělo. To taky bude lecos svědčit o tom, že svého činu lituješ.

Další otázka spíš je, jestli se na vrácení nemusíme podílet všichni, když jsme všichni prokletí. Nevíš o tom něco Žiro?"


Pak se ještě otočím na Stopaře:"A to Ti nepřišlo divné, že tam ten poklad jen tak leží? Že si z něj nikdo z nás nic nevzal?
 
  Stopař Talhut   Postava je přítomna 14.3.2016, 9:33:35
K mému překvapení to všichni brali s nadhledem. Sice to byla opravdová hloupost, ale všichni si byli vědomi situace, ve které jsme se nacházeli. Nevím, jestli to byl nějaký rozkaz od Žiry, že se tam vrátíme všichni, ale s tím jsem nemohl souhlasit. Už kvůli tomu, že ostatní v tom jsou nevině.
"Byla to moje chyba. Půjdu tam sám. Nechám tam všechny své peníze. Není důvod, aby za mou nerozvážnost platili jiní. Zase bychom ztratili dva dny. Navíc znám způsob jak se dostat tam a zpátky za jediný den. Ale budu potřebovat vaši pomoc..."

Na chvíli se musím odmlčet. Abych zase nabral trochu vzduchu do plic.
"Musíme si to objasnit teď, protože potom bych vám neřekl jediné slovo. Garthug by na mě mohl seslat kouzlo proměny. Změnil bych se do nějakého sokola, nebo orla. V takové podobě nemohu mluvit. Je to kouzlo, které vydrží po jeden den, pokud ho ten kdo ho vyvolal nezruší. Až bych se k vám v této podobě vrátil sedl bych na svého koně. Potom bych od vás potřeboval, aby jste na mě seslali kouzla rychlosti, vytrvalosti a neviditelnosti. Tak se tam dostanu rychle a hlavně nenápadně."

Sice nevím jestli s tím budou ostatní souhlasit, ale jinak to udělat nejde. Já jsem byl ten co to vzal. Já to tedy musím vykonat. A hlavně zaplatit. Ztrácet zbytečně dva dny je dlouhá doba. Nemluvě o tom, že bychom potom neměli kde přespat, když jediná jeskyně byla zavalena. Sice by nás tam jistě Karolína dokázala portálem přenést, ale bylo by to velké plýtvání magenergie.

Když se začne mluvit o nějakém daru pro orky souhlasně přikývnu.
"Poctít je darem by bylo moudré. Jistě by vás potom nechali u sebe přenocovat a možná se s vámi podělili i o nějaké jídlo či jejich historky. Ledový spár je čestný kmen. Jak už v minulosti poznala i Žira. Budete v bezpečí."

"Alespoň doufám. Orkové už dlouhou dobu nerokovali. Pokud by tam měli vyslance z ostatních kmenů, byla by to závažná situace."
 
  Žira   Postava je přítomna 14.3.2016, 1:14:41
Riegal říká, že nic nevzal a já, stejně jako Merysol, Anglino a Kája, mu věřím. "Dobře, dobře, samozřejmě, že ti věřím. Jen jsem chtěla mít jist....." Pak ze Stopaře vypadne, že to sebral on. Nevěřícně na něj zírám. "Ne!" Pomyslím si. "On ne. Stopař nemohl." Nicméně pravda se vyvrátit nedá. Zdá se, že I Merysol i Kája si myslí to samé, co já.

Nechtějí se hádat. Zato já mám náladu řvát jak tygr. Seskočím okamžitě z koně a mířím naštvaně ke Stopařovi. Po cestě mi ale hlavou běží vzpomínky na předchozí den. "Potkali jsme Oghrena...... Narazili jsme na draka...... Nysilo zemřel...... bojovali jsme....... Zabili draka..... Zar´farro s Alzanem zůstali u draka, já v jeskyni říkala o pokladu..... Stopař si byl odskočit za křoví..... Pak jsem o tom mluvila podruhé, když se vrátili ti dva..,... Stopař zrovna zkoumal ostatky draka a zpracovával je..... když jsem o tom mluvila po třetí, Stopař už ležel..... byl unavený..... asi nevnímal..... Sakra!!!! ..... Můžu za to já!!!!"

Ještě, než k němu dojdu, vychladnu. "Moje chyba, měla jsem si uvědomit, že tam nejsme všichni. Promiňte." Říkám a tvářím se velmi sklesle. Na chvilku si sednu do sněhu a ubalím si cigáro. Když už mi hoří v ústech, zase vstanu. "To je teď jedno. Kájo.... Tvůj nápad je perfektní.... Ale já bych ho upravila. Attylloe mi kdysi o tomto pokladu vyprávěl.... Nesmíš z něj nic ukrást..,.... pokud někdo něco přeci jen sebere, tak aby se zbavil prokletí, musí ukázat, že toho skutečně lituje. Musí kromě ukradeného vrátit ještě něco, co skutečně potřebuje.

Takže Stopař by měl jít zpět a vrátit ty rubíny. A kromě nich ještě něco. A já bych řekla, ať tam dá truhličku se sedmnácti sty zlatými, kterou máme na horší časy a kterou mám u sebe. Tu dostatečně potřebujeme na zásoby, to by mohlo projít, a zároveň bez ní zvládneme přežít. A samozřejmě si myslím, že by tam Stopař neměl jít sám, že bychom měli jít všichni."


Pak si vezmu ty rubíny, co mi Stopař dá..... pokud mi je dá..... dám je do truhly se společnými úsporami a tu Stopařovi vrátím.

"Promiň Stopaři, asi jsem to měla říct víc nahlas."
 
  Karolina   Postava je přítomna 14.3.2016, 0:35:40
Podívám se na Stopaře, pak na Žiru a znovu na Stopaře.
" Cože? To snad ne, to bych si nemyslela."

Pak uvidím Merysol, jak se snaží udělat ze sebe štít a i přes to, co jsem právě uslyšela, mám co dělat, abych se nerozesmála. Rychle jsem trochu sklopila hlavu. Pak jsem koukla znovu na Stopaře.

" Nejspíš jsi to přeslechl, ale byli jsme tam všichni. Teď už je to jedno. Cesta do pekla je dlážděná dobrými úmysly. Nepomohlo by, kdybychom se teď na tebe všichni vrhli a začali ti nadávat nebo se tady prát. Ani tě nevyženeme, to by nepomohlo nikomu. Musíme se pokusit společnýma silama to napravit. Ty kamínky dej Žiře. A teď teda, koho s tebou vyšleme za tím šamanem? Myslím, že klidně bys to mohl být ty a Žira. Je bojovnice, ochrání tě, kdyby bylo třeba a je i dobrý vyjednávač, pokud se tam bude i vyjednávat.

Tak mě napadá, že bychom mu měli dát nějaký dar. Tyhle kmeny to tak myslím mají. Teď nemyslím na ty kamínky cos vzal, to ani náhodou. Spíš, že bychom mu poslali opravdu dárek. Třeba nějaký náhrdelník nebo..."


Podívám se na Anglina a usměju se.

" Už to mám. Co takhle dát mu jeden zub draka? Nebo třeba tři šupiny? Bude to jistě dost. Počkejte, šupiny mám u sebe já a myslíš, Anglinku, že bys jeden dračí zub mohl obětovat?"

Vyndám váček, vylovím tři šupiny a mávnutím ruky je zvětším do původní velikosti. Podám je Stopařovi a pokud i Anglino dá jeden zub, můžou se připravit na cestu. Podívám se na Alzana:

" Pošleš je ty nebo mám já?"
 
  Merysol   Postava je přítomna 13.3.2016, 23:38:45

Žira zmíní dračí poklad a trochu vyvalím oči. ”Tedy…přiznávám se, že já ani pořádně nepostřehla, že tam nějaý poklad je. Měla jsem jiné starosti.” A můj pohled pak, samozřejmě, padne na Riegala. Ten se však začne bránit, že je v tom nevině. A já mu to věřím.

Kruci ale tak kdo? Co se stalo? Na chvilku začnu mít i podezření na svého lišáka, že si s sebou něco odnesl. Pak se ovšem přizná Stopař a mě klesne brada snad až k zemi.

”Tale ne, tomu nevěřím. Ty si určitě nic nevzal…” vysoukám ze sebe se zoufalým tónem. Trochu tuším, že teď se strhne hádka, ale ta nám ani trochu neprospěje. Ale náš nový “přírůstek” to vezme s humorem. Na jeho poznámkou o dračí koulých se musím rozesmát. Ovšem ne na dlouho. Pak zase zvážním a popojdu k Talovi. Trochu se snažím využít sebe a zvířat a udělat z nás živý “štít”.

”Ehm, dobře…Tal to asi tak trochu podělal…” vysoukám ze seb eomluvným tóněm, jako kdybych snad omlouvala sebe a chytnu Tala za ruku. ”Ale myslel to dobře. Takže bysme ho měli nechat, ať to v klidu zkusí napravit. A třeba mu i v té vesnici pomohou s tou druhou kletbou. Hm?”
 
  Oghren   Postava je přítomna 13.3.2016, 22:08:42
"Varan nebo krysa, tož to máš jedno. Na poslední akci v hlubokých cestách jsme zožrali jeskynního trolla.

Pár lidí z družiny, pokud chtějí, se na mě otočili. Znechuceně a s totálním odporem si cosi zamumlali "pod vousy".

No co na mě tak kůkáte, hlad je sviňa a my už týden nežrali. Nic móc to nebylo, ale žaludky jsme mali plné. Chutnal jako kuře, ale tak desetkrát mrtvé a znovu vzkříšené a možná ještě vytáhlé z hnoja."

Propukám v úděsný smích a po chvilce zjišťuji, že se válím na zemi. Rychle se zvedám, tedy jak jen to mé zavalité tělo dovolí, zpět na Paragona a pokračuji dál s družinou. Poslouchám ostatní a zarazím se u Stopaře. Ten k údivu všech vybalí, že stopil něco z předchozí jeskyně.

"Tóž kámo, když už máme všéci dík tobě kudlu v riti, tím myslím, se ví tu farmu kolem nás, by si móhl také kápnót trochu mezi nás.. To si tam ukradl zlaté dračí gulky bo co?"

Nenápadně pokukuji a čekám na odpověď... 
  Stopař Talhut   Postava je přítomna 13.3.2016, 21:24:44
Když Žira promluví o tom pokladu, který byl v oné jeskyni doslova mě to vytrhne z pozornosti.
"Nastražená past?? Museli o tom mluvit, když jsem stahoval dračí kůži. Že by byl tohle ten důvod, proč se tu ty zvířata objevila?? Ne to bude asi něčím jiným, jinak by na jiné útočila."

Lehce v sedle skloním hlavu. Možná to byla chyba. Ale jak jsem to mohl tušit. Měl jsem na práci jiné věci a nikdo mi potom nic neříkal. Byla to moje chyba?? Ne. Nemohla být. Sice neznalost neomlouvá, ale pokud někdo o tom něco věděl měl počkat až budou u sebe všichni.
"Proč jsi to neřekla rovnou Žiro??"
Řeknu trochu sklíčeným hlasem.

"Proč si neřekla, ať nikdo nic nebere?? Kdybych to býval věděl..."
Asi nic neomluví můj čin. Ačkoliv jsem měl dobré úmysly nakonec se to obrátilo proti mě. Sáhnu rukou do svého měšce a vylovím nějaký ten rubín.
"K čertu s tím vším! Jeden myslí na horší časy a ukáže se to jako chyba. Tady asi neexistuje ospravedlnění."
Ani bych se nedivil, kdyby se na mě všichni obořili, ale copak jsem to mohl vědět??

Znovu se podívám na ty rubíny.
"Měli jste nám přinést zásoby. Ne přivodit kletbu. Když se vás zbavím, pomůže to?? Ne, to asi ne. Kletba zůstane. Snad si s tím bude Garthug vědět."

Hledím někam do země. Vyhýbám se všem možným očním kontaktům. Teď ne to rozhodně nemám dost sil. Musím se soustředit na svůj úkol a ne na nějaké hádky. Vím že budou. Vím, že ztratím důvěru. Možná potom bude lepší vydat se jiným směrem a zmást možné pronásledovatele. Pokud to poslouží věci jistě to bude dobrá smrt.

Na další věci ohledně toho kdo k orkům půjde už mi bylo jedno. Je mi jedno kdo tam půjde dál. Klidně bych šel i sám. Teď ovšem to bude zatraceně jiné.
 
  Karolina   Postava je přítomna 13.3.2016, 10:47:33
Když Alzan prohlásí, že se to muselo stát až když se objevil trpaslík, je jasné, že jde o ten poklad.

" Takže příroda ne. Zajímavé. To by znamenalo nejspíš to, co si nechci celou dobu připustit. Saldebar nebo Simplicus? Jenomže oni dva zrovna nepotřebují takovou stopu, umějí si nás najít i bez toho. To jsme už poznali. Kruci, vážně to vypadá, že to je trest. Copak oni neslyšeli Žiru? Ještě nás všechny varovala. Kdo si něco ukradl? "

Prohlížím si jednotlivé členy naší výpravy a jednoho po druhém zavrhuju, až mi zbudou čtyři.

" Zar´farro, ten podle mě ani na takové věci nemyslí. Jeho nezajímá bohatství. Pokud si toho vůbec všimnul, tak by si mohl něco vzít jen proto, že by se mu ty kamínky líbily. Když se na něj člověk podívá, je jako děcko. Třeba teď na medvědovi. Ne Zar ne.
Lótiel, nemyslím si, že by byla tak hloupá, aby se nechala zlákat. Z Letohradu si přinesla dost, ne Lótiel taky ne.
Oghren. Nic o něm nevím. Jen si nemyslím, že by vůbec postřehl nějaký poklad. Lehnul a usnul jako špalek a že by se probudil? To ticho by nás jistě někoho probralo. Trpaslík taky ne.
Riegal, je hamižný dost. To už víme, ale že by byl tak hloupý a i přes přísný zákaz si něco sebral? Kruci taky se mi nezdá, že by si to dovolil. Podle mě by se bál, aby se neozvalo poslední co by asi zaregistroval.
Puf.

No jo, ale kdo tedy, kdo? Kdo se nechal zaslepit? Nechápu to, kdo by se toho dopustil a proč? Zásoba na horší časy? Jenže horší časy jsou teď. Do háje!

Nakonec souhlasil k portování jak Anglino, tak Zar´farro, Alzan i já a Stopař, to je jasné. Žira nakonec ještě navrhne sebe nebo trpaslíka. Chvíli o tom přemýšlím a pak navrhnu:

" A co když bychom odportovali Stopaře a tebe, Žiro? Alzan může vyslat nemrtvého, aby nepozorován hlídal. V případě nebezpečí se tam některý z nás naportuje za vámi. I když si nemyslím, že by vám něco chtěli udělat, ale jeden nikdy neví. Ideálně bychom vás poslali na začátek vesnice, na místo, které vidíme. Stopař šamana zná a tak bude vědět, kde ho hledat. Co vy na to?"
 
  Anglino   Postava je přítomna 12.3.2016, 23:02:27
Když padne návrh Žiry, že by bylo zbytečné, aby Karolinka byla ve skupině co půjde jednat se šamanem. V duchu jí za to zatleskám a k tomu dodám.

"Jestli Karolinka zůstane tady v bezpečí a za šamanem půjdou jiní. Tak to jen uvítám. Rozhodně tady uprostřed naší party se mi o její bezpečí bude starat líp.
Přece jen s Orky nemám zkušenosti a nevím zda dovedou být vůbec přátelští k někomu jinému, než příslušníkům jejich rasy.

Každopádně já nechci spustit Karolinku z dohledu."


"Prokletí prý může být vyvolené tím, že se někdo neudržel a z jeskyně si něco vzal."

"To by ně zajímalo jestli někdo něco z toho pokladu vzal. Bude mít dost odvahy, aby to přiznal. Riegal se ohradil, že on to nebyl a já mu věřím. Já jsem to nebyl a u některých to přímo vylučuji nemusím doufám jmenovat, abych nikoho neurazil."
 
  Riegal Faer   Postava je přítomna 12.3.2016, 22:24:59
Stopař mi odpoví, ale ne zrovna tak, jak bych chtěl.,, Ale hlavně že by to šlo, ne? Je jasný, že ne hned, ale hlavní je, že se to nakonec povede. Takže se ptám, šlo by ho ochočit, aby se na něm dalo létat? Je jedno za jak dlouho.''

Pokud dostanu kladnou odpověď, obrátím se na Žiru.,, Šlo by to? Já už bych si ho ochočil... '' A prosebně se na ni zahledím.

Pak se zjistí, že jsme prokletí. A já si toh hned myslel. Nicméně nešílím, jsem toho názoru, že jsme mohli dopadnout daleko hůř.

Horší je, že si Žira očividně myslí, že jsem si vzal něco z pokladu. Ukřivděně na ni pohlédnu.,, Cože? Já? Já to nebyl! Hele, vím, že to tak zřejmě vypadá, ale zapřísahám vás, že já jsem si z toho nic nevzal. Já se na to radši ani nedíval! Svádělo mě to, to jo, ale odolal jsem tomu. Jestli chceš, prohledej mě, ale zkus mi věci moc nerozhrabat.

Pak už zmlknu a nechám ji, ať si to přebere, jak chce.
 
  Žira   Postava je přítomna 12.3.2016, 20:26:56
Když Oghren navrhne, že bychom je měli sežrat, usměji se. "Tak za prvé.... to by tě tenhle poník neunesl. A za druhé.... už jsi někdy jedl varaní maso? Já teda ne a ani to nechci zkoušet."

Alzan i Kája by uměli Stopaře přemístit. Navíc se strhne debata, proč vzniklo toto prokletí. "Mohl to být prostě nějaký z našich nepřátel. Aby nás lépe našel. Nejsem si vědomá, že bychom udělali něco špatně. Že bychom někoho natolik pobouřili, aby na nás seslal něco takového. Leda.... Riegale, opravdu jsi nesebral ani jedinou minci z té jeskyně? Majitel v tomhle nemá smysl pro humor, vadí mu i když se toho zlata někdo jen dotkne. Je to majetek stříbrného draka a nastražil to tam přesně kvůli tomu, aby potrestal chamtivce." Říkám a podezřívavě si prohlížím Riegala, taky trošku Oghrena a Lótiel. "Oghrenovi je to nejspíš šumák a Lótiel je dostatečně moudrá na to, aby něco brala. Kája, Merysol a Stopař by to určitě nevzali. Anglino taky. Myslím, že Alex je povznesenej nad touhu po penězích. Jedinej další by přicházel v úvahu Zar´farro." Také na našeho modráska upřu pohled.

Ten se zrovna snaží osedlat jednoho Grizzliho. "Zar´farro.... Vždyť budeš courat špičky po zemi. Navíc medvěd je pěkně pomalej. Oproti koni alespoň." Řeknu mu se smíchem. "Ne.... ten to nemohl být, jedině ten Riegal. Ale snad není tak blbej, aby něco švihnul i když jsem všechny varovala. Teda doufám."

Lótiel se zdá, že úplně nepochopila závažnost situace. Nebo je jen sarkastická a já to nepoznám. "Je pravda, že teď je to příjemné rozptýlení, ale zbavit se jich musíme. To je jasný."

Anglino chce jít s Kájou. Chvilku přemýšlím a pak řeknu svůj názor. "Myslím, že Kája tam jít vůbec nemusí. Řekal bych, že nejlepší bude, když půjde Alzan se Stopařem. Možná vemte s sebou mě nebo Oghrena, pokud myslíte, že by mohly být problémy. Myslím, že bojovník se vám hodí víc, než léčitel."
 
  Lótiel   Postava je přítomna 12.3.2016, 17:54:24
Tvářím se spokojeně. Zvířecí doprovod mi dělá nesmírnou radost. Riegal se poptává po varanech. Zakloním hlavu, abych si ty ještěry prohlédla. “Takhle zeshora by to musel být úžasný pohled.“ Povzdechnu si. Ale v zásadě mě varani zas tak moc nezajímají. Chvíli pozoruji snažení doktora podmanit si medvěda. Usměju se. To bude nářez. Riegal na varanovi, Zarr na medvědovi a já na koni s tygříkem po boku.

Chvíli jsem zvažovala, že bych přivázala krávu. Představa, že bych mohla mít každý den čerstvé mléko, je příjemná. Ale už slyším ty řečičky: tak kampak, vy dvě.

Alzan se na mě zle zadívá. Znejistím. Už už se ho chci zeptat, proč na mě tak kouká, když náhle přesune svůj pohled na dalšího. Otřepu se. Pak to vysvětlí. “Kletba? A Stopař má dvě? Ccc... zajímavé.“

Přemýšlím o té celé věci a vzpomínám, co se kde stalo.

Karolína začne rozvíjet nějaký plán. “Jo. Můžu. Klidně. Spi medvídku spi, zavři očka svý...“ Zazpívám a pohlédnu na Káju. “Takhle nějak? Ale ve větším měřítku?“ Usměju se.

Plánová ní rozhodování kdo půjde k orkům měc moc nezajímá. Hlavně že to nebudu já. Ale i tak se ozvu. “Zdá se, že plánování a rozhodování kdo půjde se týká jen několika jedinců. S ostatními se asi nepočítá, že?“ Nadhodím sladce a jen malinko jedovatě. “Ti ostatní jsou vlastně jen doprovod.“ Usměju se.

Tak a teď mi řeknou, že jsem opravdu jen doprovod, aby jim měl po večerech kdo hrát, a budu pěkně nasraná. A navíc totálně v prdeli. A nebo mě pošlou k orkům a budu nejen nasraná a v prdeli, ale ještě budu smrdět.

Alzan se ozve s návrhem, že by tam měli jít jen dva. Krátce přitakám a usměju se. Klidně mi můžete říkat, že jsem provokatérka.

Pak se náhle plácnu dlaní do čela. “Kletba. No jasně. Vždyť je to prostinké. Už vím, proč máme na sobě tu kletbu.“ Zvolám a pak na okamžik zmlknu, abych to celé malinko zdramatizovala.

“Někdo nás proklel.“ Prohlásím s vyvalenýma očima a říkám to stejně uchváceně, jako ten, co na nočním nebi objevil měsíc.

Rozesměju se a pohladím tygříka po hlavě.
 
  Zar´farro   Postava je přítomna 12.3.2016, 13:18:24
Vím, že ta kletba o které všici mluví je něco čeho bych se měl bát a měl to řešit, ale zatím si to užívám. Nedá mi to a poté co podrbu většinu zvířat co se nechá, přehazuji přes grizzlyho deku.

Zrovna hodlám pokusit se vylézt mu na záda když Alzan zmíní mé jméno.

"Co to? Co já? Jo jít za orkama? No jestli chcete, klidně půjdu. " Prohlásím a dál se věnuji svému pokusu svést se na obrovském grizzlym.

S malinkým výskokem se mu dostanu na hřbet. Zde, pokud Pj dovolí, se usadím a zkouším jaké by to bylo jezdit na něčem tak velkém a silném .... jindy už asi mít příležitost nebudu, tedy pokud se mi nepovede nějak zařídit, abych si tohohle mohl nechat.
 
  Alzan   Postava je přítomna 12.3.2016, 11:23:41
Poslouchám návrhy a nápady ostatních a ten Žiřin nezní špatně. "Též tam mohu někoho přemístit. Jen se budem muset s Karolínou domluvit kam přesně. A možná bych tam neposílal víc jak dva, ať to nevypadá jako nečekaný útok... Co Stopaře, který zná šamana, a Zar´Farr, který je jim národem nejblíž?"

Pak se ještě otočím Stopaře: "Neřekl jsem, že nás proklela příroda. Jen ten projev kletby reaguje na přírodu."

Pak se ještě otočím ke všem: "Jak dlouho má Stopař na sobě tu první kletbu nevím, každopádně kvůli těm nešťastným náhodám jsem předevčírem zkoumal Merysol a byla čistá. Myslím bez jakékoli kletby. Takže nás někdo musel proklít od té doby, co jsme odpočívali na paloučku, kde se k nám přidal Oghren.
 
  Anglino   Postava je přítomna 12.3.2016, 10:47:56
Když se rozhoduje o tom, že Karolinka přemístí stopaře sebe a ještě někoho.
Promluvím.
"Karolinko chci tě mít na očích. Půjdu s vámi za šamanem. Pokud nemá někdo něco proti tomu."

Nahrbím se a nasupeným pohledem dávám najevo, že by se mne nemile dotklo, kdyby měl někdo připomínky a byl proti mé účasti.
 
  Stopař Talhut   Postava je přítomna 12.3.2016, 10:27:50
Nahlédl jsem do mysli vlka, ale nic jsem tam neviděl. Buď byla jeho mysl něčím chráněna, nebo přes to všechno odmítal do své hlavy kohokoliv pustit. Podobné to bylo i u těch dalších.
"Zvířata mají zakrytou mysl. Nemůžu v nich nic přečíst. To není normální."

Cesta je plná různých nápadů a dohadů. Riegal se mě ptá na varana.
"Varan je moc divoký a navíc mají silné ego. Ti jen tak nikoho nenechají, aby na nic seděl."

Když se Alzan zmíní, že jsme prokleti a že na mě hned leží dvě kletby trochu se zamračím. Je tu řada otázek, jestli nás nějak trestá příroda, ale to hned zavrhnu.
"Kdyby to bylo přírodou, musel by být prokletý každý dobrodruh, když zabije zvíře pro potravu, nebo odseká pár větví stromu na oheň. V tomhle bude něco víc. Možná to má nějakou souvislost s Letohradem a Simplikovým náhrdelníkem. Ale to zase nevysvětluje, že je to i na trpaslíkovi a Alzanovi."

Když se mluví o šamanovi souhlasně přikývnu.
"Věřím, že Garthug bude znát příčinu. Jeho síla pramení z přírody. Já tam jít musím. Stejně s ním potřebuji mluvit."

Potom přejdu blíže ke Karolíně a čekám, kdo půjde jako poslední.
 
  Karolina   Postava je přítomna 12.3.2016, 2:27:47
Poslouchám Alzana a je mi jasné, že to tak bude. Chtěla jsem to aspoň zkusit, ale jak je vidět, nemělo by to jiný význam, než plýtvání magenergií a to je zbytečné. Kouknu se na Stopaře a při slovech Merysol ho pozoruji.

" Kletby s nebe nepadají... to je pravda, jenže proč na nás je kletba? A proč na Stopařovi dvě? To vypadá, že jsme se někde zřejmě provinili na přírodě a ta nás za to trestá. Stopař má k přírodě nejblíž a tak proto má na sobě dvě kletby. Jenže kdo by nás zaklel? Kdo by to jen mohl udělat?"

Pak se podívám na Anglina.

" To je zbytečné, to nebude fungovat. Myslím, že to je trest. My jsme se někde provinili. Já nevím kde, ani čím, ale já cítím, že to je trest. Poslyšte, je někdo nebo něco kdo chrání hory? Třeba jako Hvozd chrání královna a druidové, tak je někdo takový v horách? Hele Merysol, ty myslíš, že to má něco společného s těmi nehodami? Něco jako, že máme Stopaře všichni praštit? To se mi moc nezdá, ale kdopak ví."

Pokrčím rozpačitě rameny. Poslouchám Žiru a přikývnu. To by nakonec asi šlo.

" To by šlo, můžu přemístit Stopaře, sebe a třeba Anglina nebo tebe Žiro. Víc ne, abych zbytečně neplýtvala mágenergií. Tři lidi na těch padesát sáhů to bych zvládla, jsem dost odpočinutá. Takže teď záleží jen na vás, jak se k tomu postavíte. Přemístit můžu jen toho, kdo s tím souhlasí. Tak co vy na to?"

Seskočím z koně, protože se stejně budeme případně přemisťovat bez koně i jiných zvířat. Pořádně se napiju, skloním se k Regovi a pošeptám mu do ucha:
" Pohlídej Hello, já se brzo vrátím."
" Doufám..."
 
  Oghren   Postava je přítomna 11.3.2016, 15:23:54
Přichází ráno a já se probouzím, smrad toho černého moku mi doslova rozleptává sliznici. Kafe prostě nesnáším, vůní počínaje. Nuceně otvírám oči a kontroluji si rukou účes a své vousy. Žirá ví čím mě má odradit od vstupu do nového dne, ale uzené maso přijde vhod. Uzené si dám do jedné ruky a tou druhou osedlávám Paragona. Když je potřeba, končí maso v mé hubě abych mohl použít obě ruce. Během chvíle jsme byli připraveni a rychle jsme vyrazili na cestu.

"Dófám, že toto bude normální cesta. Nebo alespoň o trošku lepší než ta minulá, která končila málem drakovi v tlamě. Jáááj tak chvátat. Žira je vážně pedant..."

Neuplyne ani patnáct minut a jsme u hor. Žira nás protahuje všemožnými horskými stezkami. Terén je nesmírně těžký, ale naše koně to zvládají skvěle. Jsou tu i místa, kde jsme nuceni sesednou a přejít tyto etapy po svých. Když už zase nasedneme a dáme se do pohybu, jedeme dál šílenou cestou v nepřejícím počasí a rychlém větru. V čele skupiny je Žira, která nás vede a já skupinu na její žádost uzavírám. Rozhlížím se kolem, ale v té vánici není skoro nic vidět.

"Ideální čas na přepadení."

Pomyslím si a pokračuji pomaličku za skupinou. Když bouře přejde, všichni vidíme, že naše stopy jsou dokonale ukryty díky sněhu. Stmívá se a my se blížíme k dalšímu místu, kde by bylo ideální nás napadnou. Žira i ostatní tasí své zbraně a s největší ostražitostí procházíme průsmykem. Branka zůstává na zádech, ale přesto jsem připraven na cokoliv. Padla noc, průsmyk je kdesi v dáli za námi a my stále putujeme. Nejsem si jist, kolik je a jak daleko jsme vůbec došli. V tom narazíme na osmici orků, Stopař je ale velmi výřečný a orkům vše vysvětlí. A po Žiřině zavelení zase vyrážíme. Už se mi to zdá nekonečné. Řiť mě bolí jako prase a nohy už ani necítím, zřejmě odumřely.

"Konečně..." Odfrknu si "konečně zastávka a opět v jeskyni. Miluji horninu kolem sebe... vůně domova."

Štěstím bez sebe sesedám z Paragona jako namrdaný kačer, postarám se o něj z posledních sil. Moje hemeroidy mi lezou už i ušima jak mám ztuhlou prdel a nacházím si místo, kde zhebnu a už se nikdy nezvednu. Jen co se uvelebím upadám do hlubokého spánku, cesta mi dala neskutečně zabrat. Zdá se mi krásný sen o mém rodném Orzammaru, ten se ale ihned mění v noční můru ve chvíli, kdy se začíná hroutit strop města, v tom se probudím. Země se třese, než se úplně probudím, vidím jak se zasypává jediný vchod do jeskyně. Prach, všude je prach je to opravdu jako domov, těžce se mi dýchá. Zaplavuje mě divný pocit ...

"Tož čichám nějaků magiu."
Odfrknu si a uklidňuji Paragona. Hledám Žiru, zprvu ji nemohu v prachu najít, ale když si prach trochu sedne vidím ji i ostatní. Karolína chce vyvolávat jakýsi portál před jeskyni.

"Jasan, hnéd sa do toho dám."

Prohodím směrem k ní, sbalím se společně s Paragonem a procházím s ostatními skrze portál. Jsme venku... Žira na nic nečeká, nasedá na koně a velí k další cestě. Následuji celou skupinu ve stejné sestavě jako sem. Po nějaké chvíli, ale zjistím že není něco v pořádku. Kolem nás se začíná shlukovat velké množství zvěře všeho druhu, od koz až po tygry. Jsme asi tak nenápadní jako já po pár lahvinkách trpasličí medoviny. Pousměji se ... Ale do zpěvu mi dvakrát není, toto přivede pozornost a všechny ty šelmy kolem nás, mě takové prcka, docela děsí.

Na krátký rozhovor Žiry s trubadůrkou nadnesu..

"Móhli bychom je všeci sežrat, já už hlad třeba mám."

Začnu se nahlas smát ....
 
  Žira   Postava je přítomna 11.3.2016, 8:32:49
Po závalu se začínají dít zvláštnosti. Poslouchám různé návrhy i sleduji Anglinův test. Díky jemu si ověříme Alzanova slova, všech se to týká....

Už jsme skoro u vesnice orků. Máme ji skoro na dohled. "Takhle k Orkům rozhodně nemůžem. Kájo nebo Alzane? Zvládl by se jeden z vás, společně se Stopařem, přemístit do vesnice, kde by snad Šaman zjistil, co se to děje? Zvládli byste to?"

Z toho množství zvířat jsem nesvá. Když se Lótiel diví, proč to všem vadí, zamračím se a zapřemýšlím. "Máš pravdu, že naše stopy nikdo nenajde. Ale pochybuju, že by je vůbec hledal. Vždyť za chvilku budeme vidět i z měsíce. Tohle je moc velkej průser. A jestli s tím hned něco neuděláme, můžeme každým okamžikem čekat útok od obou našich nepřátel a navíc od mnoha lovců, kteří budou nadšeni z tak snadné kořisti."

Venku je ještě světlo a my už jsme u cíle dnešní cesty. Snažím se zvířat si nevšímat, ale přeci jen se projeví má ženskost a musím si pohladit alespoň toho nádherného grizzlyho. "No jo fešáku. Ty kdybys tu byl sám tak by ani nevadilo."
 
  Anglino   Postava je přítomna 10.3.2016, 15:35:24
Jak tak poslouchám všechny ty magií potrefené můj barbarský nebo chcete-li selský rozum mi říká.

"No jak vás tak poslouchám tak to s těmi zvířaty je nějaká forma prokletí. Nevíme na koho je namířena jestli na jednotlivce nebo na nás všechny? měl bych jednoduché řešení. Postupně budeme po jednom odcházet z kruhu zvířat tak dlouho až se zvířata za někým pohnou.
pak bychom poznali zda je proklet jen jeden z nás a nebo my všichni."


Pak se vydám mimo kruh zvířat. Jestli se kruh jen zvětší aby nás obsáhl všechny jsme prokletí všichni. Jestli ale mne nechají opustit kruh měli by to postupně vyzkoušet všichni.
 
  Merysol   Postava je přítomna 10.3.2016, 13:25:35

Z jeskyně se nám podařilo dostat díky Káje v pořádku. Bylo to zvláštní. “Zával a nic? Tohle se mi nezdá…“ Bylo to celé divné, ale nebyl čas to řešit.


A při cestě se k nám začali přidávat zvířata. Ze začátku mi to přišlo legrační a milé, ale čím více zvířat bylo kolem nás, tím méně příjemné to bylo. Nakonec Alzan přišel s tím, že na nás leží kletba a na Talovi dokonce dvě.


“Jak Alzan poznamenal, kletby z nebe nepadají. Není možné, že by to souviselo s tím drakem? Museli jsme někde prostě narazit na něco nebo na někoho, kdo si z nás evidentně udělal prdel. Navíc, teď jsou ta zvířata v klidu. Co když ne na dlouho?“


Pak mi ještě probleskne hlavou ta druhá kletba, co má na sobě jen Tal. “Ehm…a ta druhá kletba, co má na sobě jen Stopař…když si tak vezmu ty nehody, leccos by se vysvětlilo. A teď jak se té kletby zbavit…“
 
  Alzan   Postava je přítomna 10.3.2016, 11:18:40
Poslouchám Karolínu a jen nesouhlasně kroutím hlavou.

"Obávám se, že pouhé zrušení kouzel nebude fungovat. Kletby bývají buď prastará magie, které jsou trestem za něco, nebo dílem černé magie, která se "vsákne" do tebe. Není to tak, že by kouzlo viselo na tobě. Navíc, pokud to někdo seslal na nás na všechny, musel být hodně mocný a naše magie bude pravděpodobně slabá.

A na zvířata to působit určitě nebude. Ty očarované nejsou. Jsme pro ně lákadlem, obdobně, jako opačné pohlaví v čase páření. Prostě jsme v danou chvíli pro ně přitažliví my, ne že by je očarovalo kouzlo.

Netvrdím, že Šaman to sejme z nás všech. Ale mohl by znát způsob, jak se jí zbavit. Jak jsem říkal, já na to nebudu mít síly. Jak pak zvířata zareagují si netroufám odhadnout, to by mohl vědět spíš Stopař."
Při těch slovech se na něj tázavě podívám. "Ale nápad, aby je při tom Lótiel zkusila uklidnit se mi líbí.

Možná jsem se špatně vyjádřil. Stopař má na sobě dvě kletby, ale jen jedna láká zvířata. Druhou se mi nepodařilo určit. Proto se domnívám, že když my budeme pohromadě, budeme silnějším lákadlem.
 
  Karolina   Postava je přítomna 10.3.2016, 10:35:20
Na Anglinovu otázku jen mlčky zavrtím hlavou. Kéž bych věděla. Zato Lótiel odpovím:

" Co proti nim mám? Teď jsme vážně nenápadní, to za prvé a za druhé, teď kdyby na nás zaútočil třeba Saldebar, tak nemáme prostor k boji a manévrování, to za druhé a za třetí, jsme na území orků a jak jsme se dozvěděli jsou na lovu. Až se na nás snese sprška šípů a oštěpů, to bude fakt prima."

Trošku se ušklíbnu.
" Hlavně, že máš kolem sebe roztomilá zvířátka, co? Nenapadne tě, že pokud někdo udělal to, že na nás neútočí, může udělat i pravý opak? No tebe to nenapadne, že jo."

Cože, no to je opravdu forek, ne? Riegal se mi snad vážně zdá. Zobrátím oči v sloup a zavrtím nevěřícně hlavou. Jenomže pak mě zaujme něco úplně jiného. Chování Alzana. Vypadá to, jako kdyby snad chtěl každého z nás hypnotizovat nebo něco podobného.

" Kletba? To by opravdu vysvětlovalo jejich chování. Cože? Stopař má kletby dvě? Proč zrovna on? Možná ... musím se domluvit, jinak to nepůjde."

" Poslyšte já znám kouzlo, kterýb se ruší kouzla v dané oblasti. Mohla bych to zkusit vyvolat, jenže má to háček. Nepůsobí to jen na postavy, ale i na zvířata, takže se může stát, že pokud se mi kouzlo povede a opravdu jsme očarovaní... Víte znamenalo by to, že kdybych to prolomila, přestane to působit i na ta zvířata. Jenže jak se pak zachovají? Budou bojovat proti sobě nebo se vrhnou na nás? Je to strašné riziko.

Šaman by mohl pomoci, avšak asi by Stopař nemohl do vesnice. Pochybuju, že by zvířata nechala bez "svoji milí společnosti". I když většinou má šaman obydlí buď na kraji vesnice nebo mimo ni. Pokud bys toho šamana tady znal a on by ti pomohl, bylo by to dobré, ale ty myslíš, Alzane, že se šamanovi podaří sejmout kletbu, jestli je to kletba, z nás všech?

Co zkusit nějakou kombinaci? Třeba má Lótiel ve svém repertoáru taky nějakou uklidňující píseň. Riegal by možná mohl něco vymyslet s elementem země třeba. Moc tomu nerozumím, takže nevím, co by s tím šlo. A co ty Alzane, neměl bys něco, co by nás ochránilo všechny? Kdyby se to podařilo dát dokupy, tak bych mohla zkusit ta kouzla zrušit. Co ta svěcená voda, Merysol? Myslíš, že by to nějak pomohlo? Ty bys neuměla zrušit kletbu?"


Otočím se zamyšleně na Zar´farra a kývnu na něj.
" Zare, a co ty, přírodní kouzla, to bys mohl něco mít třeba na uklidnění zvířat nebo naši ochranu? Žiro, já mám i velké ochranné kouzlo, ale obávám se, že na vyvolání obou kouzel nebudu mít dost magenergie. Tak co uděláme? "

Zůstali jsme stát a obklopeni všemi těmi zvířaty, si připadám, jako kdybychom byli obklíčeni.
" Sakra Nysilo, proč tady nejseš, teď by se to fakt hodilo. Jeden z nás by zakouzlil ochranu a druhý rozptyl kouzla a třeba by to vyšlo."
 
  Alzan   Postava je přítomna 10.3.2016, 7:40:28
Jen co se díky Karolíně dostaneme ven, hned vyrážíme na cestu, směr další jeskyně. Nebo orčí osada.

To nikoho z nich nezajímá, kdo to na nás seslal? Ani nezjistí, zda nás dál nesledují? No, jak myslí. Každopádně dávám dobrý pozor, co se kde šustne a Vyžli nařídím, ještě bedlivější hlídaní našeho okolí. Snad nás chtěl někdo jen zastrašit. Ikdyž nevím proč.

Dokud se k nám připojili jen kozy, nechávalo mě to chladným. Když ale zvěř začínala množit, to už normální není. “To se mi nelíbí. To se mi vůbec nelíbí. Nemáte u sebe někdo něco, co by je lákalo? Nějakou univerzální volavku, či tak?“ Po těchto slovech si začnu každého ze skupiny důkladně prohlížet a zkoumat. Zvěř se mezi tím množí geometrickou řadou, někteří se ptají stopaře, Karolína se zeptá i mě. Nereaguju. Stále si prohlížím každého z nás.

Pokaždé, než „skočím“ pohledem z jednoho na druhého, zakroutím hlavou a zamračím se. Mračím se čím dál víc.

Lótiel mezi tím pronesla absurdní věc. Jo, naše stopy zmizí, ale ty zvířata a mix stop nebudou nikomu divé. To mi jen v rychlosti proběhlo hlavou, zatímco si nás dál prohlížím.

Pokud mě někdo během mého prohlížení osloví, jen ho utnu slovy: “Neruš,“ nebo “Teď ne.“ Stejně, zkusí-li se někdo vyhnout mému pohledu, obořím se na něj: “Stůj,“ nebo “Nehýbej se.“ Případně něco podobného. Ti bystřejší z vás i v těchto pár slovech/pokynech uslyší mírné zděšení. Čím později mě přimějete mluvit, tím větší.

Než skončí mé cosi, je už kolem nás příšerné množství zvířat. Já se jen narovnám v sedle a chvíli nepřítomně sedím. Vypadám jak v šoku. Pak pomalu promluvím.
“Obávám se, že jsem našel příčinu těch zvířat. Nemáme u sebe nic, kvůli čemu by za námi šli. Jdu za námi kvůli nám. Všichni do jednoho na sobě máme kletbu, že všem zvířatům v okolí voníme a lákáme je. Pravděpodobně z rána. To by vysvětlovalo to množství magie, které tam bylo. Zřejmě taková přemíra magie měla vedlejší efekt a spustila lavinu. Ale to je jen má domněnka.

A aby toho nebylo málo, Stopař má na sobě kletby dvě. Jednu už delší dobu, druhou krátce. Což by potvrzovalo mou domněnku o jeskyni.

Neptejte se mě, jak se jich zbavit. Pokud je tu síla, která nás proklela všechny najednou, nebudu natolik silný, abych ty kletby sejmul já. Ale vzhledem k charakteru kletby by mohlo být řešení spjato s přírodou. Orkský šaman by možná mohl znát řešení. A jestli ho stopař zná… Pokud my všichni zůstaneme mimo vesnici, přehlušili bychom stopařovo „volání“ a mohl by si s ním relativně v klidu promluvit. Za přítomnosti jen pár zvířat z jeskyně. Opět se jedná jen o dohady.


Pak jen počkám, než ostatní vstřebají právě sdělené informace a jak na ně zareagují.
 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163]  [164]  [165]  [166]  [167]  [168]  [169]  [170]  [171]  [172]  [173]  [174]  [175]  [176]  [177]  [178]  [179]  [180]  [181]  [182]  [183]  [184]  [185]  [186]  [187]  [188]  [189]  [190]  [191]  [192]  [193]  [194]  [195]  [196]  [197]  [198]  [199]  [200]  [201]  [202]  [203]  [204]  [205]  [206]  [207]  [208]  [209]  [210]  [211]  [212]  [213]  [214]  [215]  [216]  [217]  [218]  [219]  [220]  [221]  [222]  [223]  [224]  [225]  [226]  [227]  [228] 
Liraell


 

Liraell


 

Liraell


 

www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2019 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.