abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky. (Oblíbit)
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM. (Oblíbit)
Našli jste některý z problému podělte se... Technická podpora (Oblíbit)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Dar ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Nyskel   Postava není přítomna 11.9.2015, 19:41:24
"Nepatřím." vyhrknu. Ale hned vzápětí toho lituju. Asi to nemyslela tak, jak to vyznělo mně. "Tedy... ještě nebyla svatba." žehlím to rychle. "Bohové, hlavně už se do toho víc nezamotávej!"

Rychle vstanu a rozpačitě zamířím ke dveřím. "Já ti něco donesu, ano?" usměju se povzbudivě na Coru. "Kdybys potřebovala ještě něco, stačí říct." Je mi jí líto, jak ji tak vidím na posteli.

To už jsem ale v otevřených dveřích. Nebylo to tu tak strašné, jak to mohlo být, ale pohodově se s nimi prostě necítím.

"Uvidíme se na večeři. A děkuju, Tino." usměju se na blondýnku a vypadnu na chodbu.

Když za mnou dveře zapadnou vydechnu si. Už se těším za Terrym. Vyrazím rychle k pokoji, věci z koupele přehozené přes ruku.

Vcházím do zšeřelého pokoje. Slunce už zapadlo a tma padá rychle. Chvíli mi trvá, než pohledem najdu Terryho. Válí se na posteli. "Abys tu večeři nezaspal..." poznamenám s úsměvem. Vyklidnila jsem se. A jsem tomu ráda. Vážně!

Přejdu k truhle a uložím tam krémové šaty. Jsem připravena. I když nedá se říct, že se úplně těším. Tyhle oficiální večeře na můj vkus trvají příliš dlouho. Ve srubu to bylo lepší...
 
  Vlk   Postava není přítomna 11.9.2015, 19:32:37

Tina kývne, očividně spokojená, že se ti její dílko líbí.
"To mi zkrátka musíme. Tak nějak to k naší profesi patří, víš." Poznamená klidně a pak se zasměje.
"Nemusíš mi nic oplácet. Učešu se sama a kdybych snad chtěla, vykopu z postele Coru. Ovšem já mám dneska zakázáno, dělat dojem, že ano, drahá Coro...Myslím, že budu moc důkladně zvažovat, jestli ti od večeře vůbec něco donesu." Vyplázne na družku jazyk a pak se otočí zpátky na tebe a usměje se.

"Nedělej si hlavu, patříš Terrymu, takže je pro nás samozřejmost, že pro tebe uděláme, cokoliv si budeš přát." Vysvětlí a hodí po šklebící se Coře povalující sukni.
 
  Nyskel   Postava není přítomna 11.9.2015, 19:27:23
Celou dobu sedím jak na trní. Ne, v přítomnosti těchhle dívek se nikdy nebudu cítit přirozeně. Snad jen Anne je jiná. Taková... svým způsobem nezkažená. Vlastně se mi po ní docela stýská.

Tina skončí dřív, než bych čekala. I když jsem v průběhu pronesla pár tichých protestů, že ji nechci zdržovat, udělá si to po svém. Jak jinak. A výsledek je...

"Nádhera." vydechnu a pomalu se mi rty zvlní v okouzleném úsměvu. "Jste všechny vážně šikovné..."

Otočím se na blondýnku a tak trochu smutně se usměju. "Já ti to oplatit neumím. Kdysi jsme si s kamarádkou česaly vlasy navzájem, ale takhle úžasně to rozhodně nevypadalo..." přiznám omluvným tónem.
 
  Vlk   Postava není přítomna 11.9.2015, 19:10:50

"Neboj, to bude hned. Nebudu dělat nic složitého. Na komplikovaný účesy je tu Cora, ta se tím baví. Nebo Ann, ta zase musí." Mávne rukou Tina a posadí tě do židle.

Než stačíš mrknout, má v ruce kartáče a pustí se nekompromisně a dravě do tvé hřívy. Není zrovna šetrná, ale ani bezohledná. Její pohyby jsou rychlé a zručné a u toho se stačí špičkovat s Corou, která spokojeně přihlíží z postele. Když skončí, strčí ti do ruky zracadlo s dlouho rukojetí a vybídne tě, aby ses podívala, co ti vykouzlila na hlavě."Bude to tak stačit?" Zašklebí se spokojeně.
"Já bych řekla, že ti to docela sekne."
 
  Nyskel   Postava není přítomna 11.9.2015, 18:27:48
Už jsem na odchodu, ale ty dvě se začnou předhánět, která bude pohostinnější. O to silněji vnímám, že tu nemám co dělat. Jenže... teď je trapné zacouvat.

"Díky." pípnu notně rozpačitě. Důvod, proč Minnie chválí své dívky, je ten, že je spokojená se zbožím, budou se líp prodávat. Proto mě ten příměr moc nepotěší.

"Minnie je moc hodná, že se podělila o šatník z Masky. Já mám jen jedny šaty. Ty obyčejné, zelené." přiznám. "Ale zase si je nemusím odpracovat..." připomenu si v duchu, protože tady, víc než kde jinde, platí, že je něco za něco!

"Ale jen něco rychlého. Ať se s tím zbytečně neděláš." A ať můžu co nejrychleji z tohohle vosího hnízda vypadnout!
 
  Vlk   Postava není přítomna 11.9.2015, 17:56:05
Tina je vpád Nyskel očividně trochu nepříjemný, ale krotí se, aby to dala jakkoliv najevo. Zdvořile se usmívá a když ji Cora tak pěkně osloví, ukáže ji prostředníček a přikývne.
"Jasně, jen pojď za náma, máme tu všechno. Já tě učešu. Šaty jsi vybrala dobře, moc ti to sluší. Jednoduché, elegantní. Ani moc, ani málo. Min by tě pochválila." Dodá přátelsky a ukáže na židli.
 
  Cora   Postava není přítomna 11.9.2015, 17:52:46
Kurva!
Tak tu jsem tady teda nečekala. Do běla vytočená z Tiny se zdvihnu na lokti a zakoulím očima.
"Jen pojď klidně dál. Nekoušem. Jen si tu vyřizuji s Tinou, že se nemusí vrhat na každýho chlapa, kterej má ptáka v kalhotách. A tenhle není ani trochu vhodnej pro její rozkacený pudy, víš." Zakřením se na ni a rozmáchlým gestem ji pozvu dál. Tina se o překot přidá.

"Mám pocit, že jsem porodila stádo ježků a děsně mě bolej záda, ale jinak dobrý. Chvíli se budu válet a bude dobře." Ujistím ji.
"Cos chtěla s vlasama? Učesat ne večeři?
Na pačesy jsme v Masce nejlepší asi mi dvě s Anne, ale Tina něco slušnýho zvládne taky, že jo, kozo nadržená?"
Oslovím něžně svoji družku.
 
  Nyskel   Postava není přítomna 10.9.2015, 22:33:06
Zarazím se hned na prahu. A okamžitě mi dojde, že jsem tu asi být neměla. Rozpačitě sleduju dívky, které si mě právě všimly.

"Já... jen.. chtěla jsem se podívat, jak je Coře. A taky........ Ale to nic, vlasy zvládnu sama." dodám po krátkém zaváhání. A je mi trapně. Hromsky. Do toho, co mají ty dvě mezi sebou, mi vůbec nic není! Jenže jde i o Půlkrysu.

Takže to vrkání tam dole... to nebyla jen práce? Překvapeně se podívám na Tinu, ale rychle zase uhnu pohledem. "Nic ti do toho není!!!"
 
  Vlk   Postava není přítomna 10.9.2015, 22:07:27
Vejdeš do malého pokojíčku, který vyhradili Tině s Corou a vpadneš přímo doprostřed ohnivého sporu.
Cora leží na posteli, stulená do klubíčka, ruce přitisknuté na břiše. Na sobě má jen plátěnou košili a mračí se jako celé stádo čertů.

Tina sedí na kraji postele, rozmrzele protáčí oči a cupuje dlouhými prsty Cořinu deku. Neslyšíš toho mnoho z jejich rychlého a vzrušeného rozhovoru, ale přesto ti dojde, co je jeho předmětem.
Coře se ani trochu nelíbí Tinina zjevná koketérie s Půlkrysou.
Věty typu....
....stejný šmejd jako Soter....
....patří k nim a obelháváš samu sebe, jestli si myslíš, že je lepší.....
....nevěřím mu tu veselou povahu ani za mák....
hovoří za vše.
 
  Gunter   Postava není přítomna 10.9.2015, 21:58:33
"Ano, jestli si to dobře pamatuji, ubytovali je spolu. Vedle Minnie a Kiangy." Přikvýnu a sleduji ji vřelým pohledem až na chodbu.
Když se za ní zavřou dveře, smutně si povzdechnu.
Je to šílené, jak jsem si zvykl na její neustálou přítomnost. Vzpomínkami se mi na okamžik mihnou mé sestry a uvědomím si, že je tu jistá podobnost.
Přítomnost Heidi jsem kdysi vnímal stejně. Byla kolem mě pořád. Ona i Abigail. Loučili se se mnou polibkem, když jsem odjížděl na Merrion nebo lovit a vítali mě, když jsem se vrátil.
Všudypřítomné.
Ráno jsem vstával a byly v kuchyni, smály se se mnou a vyprávěly mi své malé starosti i slasti. Chodili jsme společně do městečka, jezdili na koni.
Mé sestry a Herlan.

S Nyskel je to stejné. Po tolika letech. I když po svých sestrách jsem netoužil.
Nemusel jsem bojovat sám se sebou, když jsem se ocitl v jejich blízkosti.
Nemusel jsem zadržovat dech, abych se vyhnul opojení z jejich vůně.

Bylo to jednodušší.
Poklidnější.

Opustím svoje strategické místo opřený o sloupek postele a zcela neslušně a nespolečensky se natáhnu jak široký tak dlouhý. I s botami.
Možná by mi to mělo připadat neslušné, přece jen, kdysi jsem měl poměrně vybrané způsoby....jenže nepříjde.
Založím ruce pod hlavu, přesně tak jako na kožešině ve svém srubu a zavřu oči.
Za nimi mě čeká ona....a aspoň tam, je to bezpečné.
 
  Nyskel   Postava není přítomna 10.9.2015, 21:30:46
"Jistě. Jsou v jednom pokoji, ne?" přitakám trochu nepřítomně. Otočím se až u dveří. "Budu za chvilku zpátky." usměju se nejistě a zmizím ven, na chodbu.

Až tam mi dojde, že vlastně netuším, kde je tady lázeň, ale nakonec se rozhodnu, že se prostě dole zeptám.

Seběhnu po schodech a ujme se mě velice ochotná služebná. Je zvláštní, nechat se obskakovat. Když stejně tak bych tu mohla sloužit já sama.

Koupel je rychlá, ale příjemná. Trochu se uklidním a vyčistím si hlavu. Nahoru se vracím už v modrých šatech.

Před dveřmi pokoje, který sdílí Cora s Tinou, trochu zaváhám. Zaposlouchám se, ale dveře jsou tu příliš masivní, aby bylo něco slyšet.

Opatrně na dveře zaškrábu a čekám, jestli mě někdo pozve dál. Napadne mě, že by tam Tina mohla i někoho mít...... což je je pokrok v mém uvažování! Ale když se nic neozývá, opatrně dveře pootevřu. I kdybych se měla jen ujistit, že Cora spí a je o ni postaráno. Vážně nevypadla dobře.
 
  Gunter   Postava není přítomna 10.9.2015, 21:20:37
Znovu pokrčím rameny.
"O zdržování nejde. Jde jen a pouze o tvé pohodlí. Aby ses cítila dobře a vše bylo podle tvých představ. Kde jinde by to tak už mělo být, když ne na hradě?" Mrknu na ni.
"Pokud půjdeš za Tinou, byl bych rád, kdyby ses podívala, jak je na tom Cora, nelíbila se mi. Byla bílá jako plátno." Opřu se zády o postel a pohodlně se uvelebím, zatímco ji po očku sleduji, jak si balí věci na umývání.

"Nemyslím si, že by hrozilo, že bys snad nevypadala k světu." Zachraptím, zatímco očima hltám bezostyšně její půvab.
Aspoň to snad smím, když už se chovám tak vzorně.
 
  Nyskel   Postava není přítomna 10.9.2015, 21:13:07
Opláchnout! To vůbec není špatný nápad! Vezmu zavděk jeho nabídknou.

"Aspoň s tím pak nebudu zdržovat, že? Možná se cestou zpátky zastavím za Tinou v jejím pokoji. Myslíš, že by mě aspoň trochu učesala? Abych vypadala aspoň trochu k světu."
optám se a přitom si rychle balím své mycí potřeby.
 
  Gunter   Postava není přítomna 10.9.2015, 21:02:36
Zůstanu stát naproti Nyskel a obočí mi vyjede až k vlasům. Modré šaty drží v ruce a vypadá náramně provinile.
Usměju se a pokrčím rameny."Však máme ještě čas. Mám odejít, abys měla soukromí? Nebo se chceš jít přece jenom opláchnout?" Vyzvídám.
 
  Cora   Postava není přítomna 10.9.2015, 20:58:20
"Tss, Tina. Zase zdrháš!" Padnu jak široká, tak dlouhá na postel a už neříkám nic.
Stejně nemůžu. Funím jak velryba a tmí se mi před očima. To, že mám na sobě pořád šaty je poslední věc na světě, kterou bych teď řešila.
Jsou mi ukradené.

Zavřu oči a jen poslouchám, jak vrzne klika, když kluk odchází. Teprve pak pevně stisknu oční víčka a rozbrečím se.
Tak nějak...je toho moc.
 
  Melwin   Postava není přítomna 10.9.2015, 20:41:13
Rozpačitě přešlápnu. Váhám, jestli Coře ještě nepomoct až k posteli, ale třeba by mě s tím poslala do háje. Tohle už určitě zvládne...

Otočím se a už jsem ve dveřích, když si Cora zase rejpne. Nejpve se otočím, protože mě napadne, že to možná fakt sama nezvládne. Když ale zahlídnu ten její rozvernej úsměv, vzdychnu. Zase jsem jí na to skočil.

"Tina v tom bude šikovnější." zabručím a s lehce rozladěným výrazem zmizím ve dveřích.

Vlastně za to ani nemůže Cora. Spíš já. Prostě mě to dere! Jsem neschopný pako! Jiný kluci v mých letech už by přesně věděli co a jak. Jen já jsem jak ten největší trouba! Moula!

Ne, že bych to chtěl uplatňovat na Coru! Jednak má teď dost starostí sama se sebou a druhak zrovna na ni bych si asi jen tak netroufnul. Ale i tak. Každá taková pitomá poznámka mě rozhodí a zřervenají mi uši. Ach jo!

Když míjím schodiště, zahlídnu pana Guntera dole. Zrovna se domlouvá se služebnou a podle čistých šatů v jeho rukou usoudím, že se jde zase koupat. Je tak čistotnej, až je to divný!

Znamená to, že Nyskel je teď v pokoji sama. A jestli odtamtuď vysmahnul on, já tam můžu jen stěží!

Vzdychnu a zamířím na jediný rozumný místo, kde můžu bejt sám sebou. Stáje. A možná tam narazím na Torgeho... S koňma je mi dobře. Nejsou tak strašně komplikovaný jako ženský...
 
  Nyskel   Postava není přítomna 10.9.2015, 20:33:42
Je pryč. Přejdu k oknu a zhroutím se na sedátko. Tohle je zatraceně náročné!

Zvrátím hlavu dozadu, opřu se o stěnu a vyhlédnu ven. Slunce se kloní k obzoru a barví moře do ohnivých odlesků. Přichází večer. A po něm noc...

"Jak tohle přežiju? Co se bude dít? Tedy... jestli se něco bude dít. Ale jak mám vedle něj usnout?"

Bezděky si uvědomím, že tentokrát vůbec nepřemýšlím o Vlčici. Nezmizela, je tam pořád, ale........ je a není. Už to nejsou její pudy, co mi komplikuje život. Jsem to já. Já sama. A nejsou to pudy. Je to něco daleko většího! Já mám z pudů hrůzu, ale tohle je..... prostě jiné!

"Jenže jak tohle Terrymu říct? Že se to změnilo, ale že si nejsem jistá, co přesně to znamená? To budeme takhle naježení v jednom kuse? Je to svým způsobem příjemné, ale hrozně namáhavé. To napětí doslova týrá každičký sval v mém těle. Mám pocit, jako bych celý den běhala ve vlčím..." přemítám dál, s šatama na klíně.

Slunce sestoupí o kousek níž. Nebude to trvad louho a dotkne se horizontu. "A pak zasyčí a zhasne. Jako rozžhavená podkova ponořená do džberu..." Takhle mi to vždycky vyprávěl tatínek. V mládí žil nějakou dobu na pobřeží. Bezděky s pousměju.

"Co by na Terryho řekl tatínek? Líbil by se mu, aspoň myslím... A maminku by si za chvilku omotal kolem prstu. Má v sobě něco... něco... Něco!" bloumám v myšlenkách a přitom nedokážu odtrhnout oči od žhavého kotouče a odlesků na vlnách. Je to nádherná podívaná. Vzdychnu.

"Jaké by to bylo, žít s Terrym na hradě? Tedy kdyby nějaký měl... I když... kdyby se vrátil ke svému titulu, znamenalo by to spoustu povinností. Vždyť ani Soter si nemůže dělat, co chce. Kdežto lovec v horách... Nikdo není svobodnější. A náš srub...... To je mnohem lepší než hrad! Všechno tam voní a září a... je tam prostě krásně..." vzdychnu znovu.

Zatajím dech, když se kotouč dotkne hladiny. Napínám uši, ale žádné zasyčení jsem nechytla. Vím, že je to pohádka. Ale znovu a znovu na tenhle magický moment čekám s tou naivní vírou, že to tak je. Když to říkal tatínek...

"Možná bychom se za nimi vážně mohli vydat. I když..... asi už mě prohlásili za mrtvou. A možná by to pro ně byl příliš velký šok. Možná..."

Trhnu sebou a pohledem, oslněným z rozžhaveného, rudého kotouče, střelím ke dveřím. Stojí v nich vymydlený Terry a musím přiznat, že mu to vážně sluší. Slušelo mu to vůbec kdy víc? Najednou ho vidím jinak.........

Až po téhle úvaze mi dojde, že jsem tu proseděla hodnou chvíli a modré šaty mám pořád v ruce. Vyskočím na nohy.

"Jej. Promiň. Nějak jsem se zapomněla. Zapadá slunce a ten pohled byl tak krásný... promiň." vyhrknu zahanbeně. Už jsem měla být dávno nachystaná.
 
  Cora   Postava není přítomna 10.9.2015, 20:16:27
Nejdřív se naježí jako ježek a mně začnou samovolně cukat koutky, ale pak se najednou uvolní a buď je mu to příjemný nebo to přinejmenším přestal řešit.
Fajn.
Bylo na čase.

Postaví mě na zem a přidrží, abych sebou neplácla.
"Fakt, dokonalej." Hvízdnu uznale a začnu se belhat přes pokojík ke svý posteli.
Padnu na ni a trochu darebácky se na něho zašklebím.
"Se šatama mi asi dolů nepomůžeš, co?"
 
  Gunter   Postava není přítomna 10.9.2015, 20:12:07
Otočím se ode dveří.
"Jasně že jo a kdyby ne, zakroutím Sotovi krkem." Mrknu na ni.
"Nemusíš se bát, Felton má služebnictvo skvěle vycvičené."

Zmiznu za dveřmi a první služka, na kterou natrefím, moje prohlášení potvrdí. Během chvíle mi obstará koupel a ještě přidá bylinky.
Vyjdu z koupelny svěží a čistý a možná i trochu odpočatý.
Do pokoje vejdu chvíli nato, na nohou černé nohavice, volnou bílou košili a modrou vestu, přesně ve stejném odstínů, jako byly ty šaty, co si vybrala Nys. Vesta mi rozšiřuje ramena a já jsem si toho samozřejmě vědomý.

Vlasy mám vlhké a zvlněné a obklopuje mě vůně bylinek.
 
  Nyskel   Postava není přítomna 10.9.2015, 19:39:38
Koupel... Teď, když Terry mizí ve dveřím, zalituju, že jsem tak zpanikařila. Koupel je fajn za každých okolností. A klidně čtyřikrát denně.

"Myslíš, že mi ohřejou vodu i po večeři?" špitnu ještě tak nějak v rozpacích a letmo se na něj podívám. Rychle ale sklopím oči k šatům, které si strašně soustředěně prohlížím.
 
  Melwin   Postava není přítomna 10.9.2015, 19:37:29
Když mi začne ovíjet ruce kolem krku, ztuhnu. Ale dál se neděje nic. A musím uznat, že se mi teď nese líp.

Znovu si ji opatrně nadhodím, ale tentokrát to zdaleka není tak upachtěné. Což ocení i mé ego, které před malou chvilinkou trpělo. Že bych neunesl jednu hubenou holku?!

Vyrazím jistým krokem k pokoji. Loktem stlačím klku a ramenem šťouchnu do dveří. "Tak, vystupovat. Jste doma, dámo." zahlaholím.

Opatrně ji postavím na zem a pro jistotu ji ještě jistím, kdyby jí kolena podklesly.

"Měl bych zajít za panem Gunterem, jestli něco nepotřebuje." zamručím v lehkých rozpakách.
 
  Gunter   Postava není přítomna 10.9.2015, 19:03:03
Najednou je v pokoji ticho, že by bylo slyšet spadnout špendlík. Rozpaky se tu válejí jako hgustá mlha. Ona nemluví a raději se na mě nedívá a já...vlastně nemluvím také. A dívat se na ni neodvážím.
Patová situace.

Raději popadnu věci a když odmítne moji pomoc, zamířím ke dveřím. Docela se na tu koupel těším. Potřebuji urovnat myšlenky.
Dokud je čas.
 
  Cora   Postava není přítomna 10.9.2015, 18:58:43
Mel mě statečně nese do schodů a já se kupodivu cejtím naprosto bezpečně. A taky moc hezky. I když mu vůčihledně těžknu v rukách. Sice jsem docela hubená, ale vláčet mě nahoru, nemůže být žádná slast.

"Hned ty první dveře u schodiště. Bydlíme tam s Tinou." Vysvětlím.
"Min s Kinagou jsem hned vedle a pak Terry se zrzou." Pochlubím se, jak jsem si to zapamatovala a ovinu mu ruce pevně kolem krku. Třeba se mu tak líp ponesu a když ne....tak mně se to líbí.


 
  Nyskel   Postava není přítomna 9.9.2015, 22:36:04
Zvedne se a vyrazí ke mně. "Ííííííííííííí..." piští to ve mně, ale zároveň pocítím i zvláštní mrazení. Jsem teď napnutá jak struna.

Neodvážím se podívat jeho směrem, jen čekám. Napnutá k prasknutí. A samozřejmě si vzpomenu na tu nenejvhodnější věc... na jeho polibek. Protože podobné mravenčení cítím i teď.

"Uffff... šaty... jasně!"

Převezmu si je z jeho rukou a jen beze slov zavrtím hlavou, že pomoc nebude potřeba. Nevydala bych teď ani hlásku, jak přiškrcené mám hrdlo.

"Nebuď hlupačka! Vzpamatuj se! Co budeš dělat večer? To mu zase zdrhneš?! Sorvnej se!" zaříkávám samu sebe. Ale zdá se, že to Gunter opravdu vyřeší za nás za oba. Jestli zmizí, budu se moct pořádně nadechnout a pak to zvládnu! Určitě!
 
  Gunter   Postava není přítomna 9.9.2015, 22:29:03
Cítím její rozpaky i rozrušení, které ji zcela ovládlo.
To se mě snad bojí?
Myslí si, že se na ni vrhnu?
No....vrhal bych se hned, ale dobře vím, co by to přineslo.
Kdepak, děvčátko moje, už nenaletím.
Všechno v tobě i kolem tebe je křehké jako okvětní lístek.
Nic.


Vstanu a nenuceně přejdu ke truhlici. Skloním hlavu nad tou přehršlí šatů jako by to byla ta nejdůležitější věc na světě a usměju se.
"Ty modré ti budou nesmírně slušet. Navíc, já mám vestu v téhle barvě, takže to bude k sobě hezky pasovat.
Půjdu se ocáchnout a ty se zatím převleč, budeš potřebovat nějak pomoct?"
Zeptám se a trochu mě polije horko z té představy.

Rychle si začnu vytahovat čisté oblečení, o kterém jsem mluvil a pro jistotu se na ni v tu chvíli raději nedívám.
Je to bezpečnější.
 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163]  [164]  [165]  [166]  [167]  [168]  [169]  [170]  [171]  [172]  [173]  [174]  [175]  [176]  [177]  [178]  [179]  [180]  [181]  [182]  [183]  [184]  [185]  [186]  [187]  [188]  [189]  [190]  [191]  [192]  [193]  [194]  [195]  [196]  [197]  [198]  [199]  [200]  [201]  [202]  [203]  [204]  [205]  [206]  [207]  [208]  [209]  [210]  [211]  [212]  [213]  [214]  [215]  [216]  [217]  [218]  [219]  [220]  [221]  [222]  [223] 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2020 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.