abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky. (Oblíbit)
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM. (Oblíbit)
Našli jste některý z problému podělte se... Technická podpora (Oblíbit)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Dar ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Nyskel   Postava není přítomna 22.9.2015, 20:37:10
Navenek nehnu ani brvou, ale uvnitř mi žaludek udělá divoký kotrmelec. Neustále zapomínám, přes všechny ty dvorské zdvořilosti, s kým máme tu čest! Mučil Coru, díval se na to, a teď ji tu hostí s tou největší pozorností! "Sakra! Dávej si pozor!" houknu sama na sebe.

Má pozornost a ostražitost prochází povážlivými výkyvy. Je to zčásti určitě Terrym. Chvílemi se díky němu totiž ocitám ve svých nejtajnějších snech! A ty kulisy to snad ještě umocňují. Ale nesmím zapomínat, kde jsme! Nesmím! Ze sna by se totiž mohla rychle stát ošklivá noční můra!

Bezděky zalétnu očima k Minnie. I když před očima mám spíš Coru. A to, jak zubožená byla. Konec konců, ještě teď nemůže pořádně ani chodit! A kdyby se snad něco takového mělo stát mně...... Polknu.

Není mi úzko kvůli sobě, ale kvůli Terrymu. Nechal by se zabít! Měl by pocit, že mě musí pomstít a nepřežil by to! Ne, teď nemám už zodpovědnost jen sama za sebe...

Uvnitř mé hrudi se něco pohne. Je to silné a naléhavé. Bezděky pohnu rukou a přikyju Terryho dlaň, která klidně spočívá na stole. Nepatrně ji stisknu a i když stisk rychle zase povolím, má ruka zůstane na Terryho. Něco se změnilo. Nevratně... A tohle je jen pomyslná pečeť...
 
  Gunter   Postava není přítomna 22.9.2015, 20:21:29
Na okamžik přestanu úlisného Pietra vnímat, protože ten se přesunul k Heidrun, aby se pokusil o marný boj s její odmítavostí.
Zadívám se pátravě na Nyskel.
Ano, mě také zajímá, co tu pro Sota dělá a její myšlenka mi rozhodně není cizí. Když byl kluk jeho fascinace alchymii byla naprosto zjevná. Nepřipadá mi, že by to bylo něco, co člověk jen tak opustí, aby se věnoval kněžské dráze. Navíc se mi něco mate, že měl nějakou aféru z místní služkou...

Namáhám si hlavu, abych si vzpomněl, ale detaily se mi vyhrabat nepodaří. Jen matný dojem, že to bylo něco...skandálního?

Ale další myšlenka Nyskel mi vykouří z hlavy cokoliv dalšího.
"Že by chtěl být Vlkem? Sot? Jako, že by hledal způsob, jak se jim stát jinak, než zdědit potřebný gen?"

Překvapeně zaletím očima k Soterovi.
"Je fakt, že Stephenovi hrozně záviděl....cítil se méněcenný, odstrčený, ale něco tak podivného...
Počkej, co to říkala Cora, že vezl Ardet k tomu chrámu? Dítě, ne? Že by vykonával nějaké pokusy na dětech....?"
Rozvíjím tu bláznivou teorii dál.
 
  Nyskel   Postava není přítomna 22.9.2015, 20:02:26
"Takže tady není jen tak. A kdo ví, s čím Soterovi pomáhá. Pokud měl rád otcovo nádobíčko, možná u toho zůstal." a pak se zamyslím. "Co když se Soter snaží stát Vlkem?"

Je to trochu bláznivá teorie, uznávám, ale on se podle Terryho vždycky Vlkem stát chtěl. Možná to nějak souvisí s těmi rituály v chrámu. Možná i s tou vězněnou ženou!

Fantazie mi jede na plné obrátky a rozhodně se nehodlá nějak omezovat. Na Meleborku je možné všechno!
 
  Gunter   Postava není přítomna 22.9.2015, 19:57:00
"Pietro. Pietro Binoche. Znal jsem jeho otce, kdysi. Vlastně i jeho, ale byl to tehdy jen malý kluk, který si s oblibou hrával s otcovým nádobíčkem. Nebyl mi sympatický tehdy a není ani teď." Odpovím spěšně Nyskel a povinně vycením zuby na Pietra.

"Už je to nějaký ten rok. Vyrostl jsi....a možná mě i překvapil tou duchovní dráhou. Nečekal bych, že se staneš zrovna knězem. Přišlo mi, že tě vždycky lákalo otcovo povolání." Odpovím mu na pozdrav a opětuji stisk ruky.
"Ano, Steph byl můj přítel. Nějaký čas." Dodám stroze a s nelibostí pozoruji komplimenty, kterými zasype Nyskel.

Kněz?
Vskutku?


Její poznámka jen přileje olej do mého ohniště.
"Vskutku....zvláštní duchovní, že? Tina s ruměncem na tváři....to je nevídaná podívaná. A on se tváří, jako by ji nikdy v životě neviděl. Nebo spíš, jako by ji tu nechtěl vidět." Dodám jízlivě.
 
  Nyskel   Postava není přítomna 22.9.2015, 19:39:53
Způsobně se s cizincem pozdravím a na jeho kompliment se skromně usměju. Myslím, že mi to vážně začíná jít!

Když se zdraví s Minnie a jejími dívkami, všimnu si rozpačitého výrazu Tiny. "Zdá se mi to, nebo měl tenhle duchovní něco s Tinou?" rejpnu si. A popravdě mě to ani moc nezaskočí. Na Meleborku je spousta věcí jinak, než by mělo být. A než na první pohled vypadá...
 
  Vlk   Postava není přítomna 22.9.2015, 19:16:38
Černý elegán se zazubí na Sotera a přistoupí ke Gunterovi. Nenuceně mu stiskne ruku a lehkou úklonou hlavy ho pozdraví.
"Terry. Jistě, vzpomínám si. Přátelil jste se se Stephenem, není-liž pravda...."
Rád vás opět potkávám. Můj otec si vás vážil."


Pietro se se stejnou nenucenou elegancí přesune k Nyskel, uchopí ji za ruku a dvorně ji políbí.
"Krásná snoubenka, která zářila na slavnosti v Ilese. Viděl jsem vás tančit a byl to zážitek i pro člověka mého stavu. Krásu je nutno obdivovat vždy. Je darem bohů....
Mé dámy...."
Minnii a oběma dívkám pokyne právě tak dlouho, aby nebyl nařčen ze zdvořilosti, ani z přílišného zájmu.
Pohledu na Tinu se.....vyhne.
 
  Vlk   Postava není přítomna 22.9.2015, 19:10:58

Soter se postaví a gestem vyzve příchozího, aby se posadil ke stolu.
"Mohu vám představit svého mladého přítele? Je to syn mého někdejšího lékaře a alchymisty v jednom, Pietro Binoche. Už nějakou dobu je stálým hostem v mém sídle a snaží se mi pomáhat s některými věcmi. Jinak také je duchovním otcem Meleborku, samozřejmě." Dodá věcně a ukáže vzletným gestem na Guntera.

"Dávný přítel, Pietro, budeš si ho pamatovat. Lovec Terry. Jeho sličná snoubenka Nyskel a mé milé přítelkyně z Ilesy. Jasminne Corfu a její dívky. Tina a Kianga. Ale ty, tuším, znáš...." Tváří mu mihne jízlivý úsměv a je očividné, že tahle jeho úlitba dobrým mravům a přítomnost majitelky vykřičeného domu a jejich dívek na jeho sídle, je namířena vcelku neomylně proti jeho tetě.

 
  Nyskel   Postava není přítomna 22.9.2015, 19:10:01
Se zájmem zvednu oči od polévky, když vstoupí další host. Evidentně je to host. Duchovní, soudě podle sutany.

Cítím, že Vlčice je najednou naježená. Překvapeně se narovnám v zádech a prohlédnu si nově příchozího pozorněji.

"Co je to zač? Moc se mi nelíbí..."
 
  Melwin   Postava není přítomna 22.9.2015, 19:07:28
Rychle přistoupím k panu Gunterovi a vzrušeně šeptnu: "To je on!" Poslušně zacouvám za jeho židli, kde je teď mé místo, a nevýrazným pohledem si měřím nově příchozího.

"Proč se na oslavě schovával, když teď se tady tak promenáduje?! Leda že by se neschovával před námi, ale před někým jiným, kdo byl na slavnosti..." mudruju v duchu. Každopádně je mi ale podezřelej. Zatraceně podezřelej!
 
  Gunter   Postava není přítomna 22.9.2015, 18:54:54
Vesele se zašklebím, když si všimnu Nyskelina výrazu a blížícího se Mela. Má drahá skorosnoubenka vypadá, jako kočka, která právě chytila myš.
"Vidíš, dočkala ses." Zatlemím se a Mela přivítám vřelým kývnutím.
Jsem rád, že je tady. Tak nějak....svým zvláštním způsobem....k nám začal patřit.
Nebo aspoň já to tak vnímám.

S gustem, který vůbec není hraný, se pustím do polévky, když se otevřou dveře a vejde další host. Nebo spíše další obyvatel hradu. Nevím, jak Mel, ale já ho poznám okamžitě. I když on se mě na něj tehdy na slavnosti ptal.
Pietro, syn alchymisty Patrika. Vysoký muž v černé sutaně, s černými vlasy a vlídným, širokým úsměvem.
Možná až příliš širokým.

Rychle přeletím tváře našich spolustolovníků. Soter se na něj vlídně usměje a tváří se spokojeně. Očividně jeho přítomnost čekal.
Drahé tetičce přeletí po tváři pohrdavý úšklebek a trochu se ji stáhnou koutky úst.
Na tváři mladého Půlkrysy je otevřené nepřátelství. Tyf se tváří neutrálně. Přezíravě.
Zato Tina sebou škubne a po tváři se ji rozšíří ruměnce. Dost velké.
Zná ho.

Rychle kmitnu očima k Nyskel, jak příchozí zapůsobil na ni, ale to už Soter nonšalatním gestem zve mladého muže dál a představuje nám ho.
 
  Melwin   Postava není přítomna 14.9.2015, 21:55:58
Uháním ze schodů a před očima mám pořád Cořin výraz. A ubrečené tváře. Tohle poznám i já. A je mi z toho všelijak.

Rozhodně se necejtim jako ten pravej, kterej by měl dělat vrbu holce, jako je Cora. Ale s Tinou zrovna nejlepší kamarádky nebudou...

Na další přemýšlení není čas. Spěšně vcházím do sálu a zamířím rovnou za záda pana Guntera.

Nyskelina poznámka mě zarazí. Podezíravě se na ni podívám, ale ta vypadá, že ji víc zajímá další podávaný jídlo než já. Nepatrně se zamračím a převezmu od jednoho ze sloužících mísu kouřící polévky. Teda... v Pírku jsem spíš jen nosil na stůl, než že bych něco servíroval, ale nalejt polívku do misky snad zlvádnu, ne?! Navíc mám chvilku na to omrknout, jak to dělá sloužící na druhé straně stolu.

A pak už se nakloním k panu Gunterovi a naliju jemu. A pak Nyskel. Spokojenej sám se sebou zase ustoupím a podám mísu zpátky sloužícímu. Ten se na mě tázavě podívá. Je jasný, že mu vrtá hlavou, proč nesedím u toho stolu.

Významně kejvnu bradou na ostatní stolovníky. No přece je nenechá hladovět, ne?!
 
  Nyskel   Postava není přítomna 14.9.2015, 21:51:11
S chutí se pustím do předkrmu. Hlídám si, abych moc nehltala, ale pomalé, decentní uždibování to rozhodně není.

Když začne Gunter rozebírat polívku, už mám skoro celý chod v sobě. Nutno dodat, že toho vážně moc nebylo. I když... od předkrmu nemůže člověk čekat zázraky, že?

"Jestli se bude s tím převlékáním loudat, má smůlu." pronesu tiše k Terrymu, naoko vážně, ale je vidět, že mi šunkové závitky zvedly náladu.

A ještě víc mi ji zvedne to, že Mel právě vchází do dveří. S horlivým výrazem se žene k nám.

"Vidíš? Právě se blíží polévka." špitnu s úsměvem k Terrymu. "Mele, už jsi nám tu chyběl." pronesu blahsklonně a netrpělivě se rozhlédnu, kde že je lokaj s kouřící mísou polévky.
 
  Gunter   Postava není přítomna 13.9.2015, 22:35:49
Pobaveně se ušklíbnu.
"No jo, kručí. Je to docela komické. I když chápu, že ti po tak náročném výletě muselo vyhládnout.

Pokynu šenkovi, aby mojí drahé polovičce podal předkrm, což jsou jakési zarolované plátky libové šunky s nějakou bílou sráhulí uvnitř. Už jsem je někde jedl.
"S polévkou snad počkáš na Mela, ne? Když se tak těšil, že nám bude k ruce." Rýpnu si trošku zlomyslně a naliju ji pohár studené vody s limetkou a mátou.
 
  Cora   Postava není přítomna 13.9.2015, 22:31:54
Nejdřív mě ta myšlenka popudí, ale pak......
Vlastně to není úplně špatná představa. Že si tu oba sednem, na klíně talíř a budem debužírovat. Jen tak. Spolu.

Otočím k němu hlavu a chvíli nehlídám svoji zbídačelou tvář.
"Tak fajn, to by mohlo být docela príma. A vezmi mi i nějaký ovoce, jo?" Poprosím a zase zabořím hlavu do polštáře.

On tiše odejde a nechá mě samotnou. Jen se svící a s mýma zkurvenýma vzpomínkama.
Zatnu zuby a zavřu oči.
Stejně tam jsou. A maj drápy jak nože a zakusujou se mi do mozku jak malí vzteklí krysy.
Zabořím hlavu ještě hloubějí a zaječím.
 
  Melwin   Postava není přítomna 13.9.2015, 19:05:13
Ještě okamžik zůstanu stát ve dveřích a čekám, jestli se na mě nepodívá. Nejsem si úplně jistej, ale to, jak chraptivej měla hlas.... Buď je jí fakt mizerně nebo jsem ji probudil. Zaváhám.

"Já si pak svoji večeři snim tady s tebou. Samotnýmu člověku ani nechutná." navrhnu a snažím se o veselejší tón. I když jsem z ní trochu nervózní.

Jindy bych čekal na její reakci, ale už teď jdu pozdě. Tiše za sebou zase zavřu a pádím dolů ze schodů. "Už se bude určitě podávat předkrm nebo polívka. A doufám, že mi moc nebude kručet v břiše při tom obsluhování..."
 
  Cora   Postava není přítomna 13.9.2015, 18:55:14
Sotva Tina odejde za Min, aby s ní sešla na večeři, přestanu se tvářit ledabyle a povýšenej výraz z mý tváře zmizí.
Najednou jsem taková, jaká v poslední době jsem.
Ustrašená, nejistá. Uzlíček nervů, kterej jen tak tak drží pohromadě.

Nenávidím se za to.
Nenávidím způsob, jakým mě řeže v podbříšku.
Nenávidím život, kterej musím vést.

Jen chvíli.
Je to slabost a tu si teď nemůžu dovolit. Schovám tvář do polštáře a snažím se to tam utopit.
Nedaří se mi to.

Cvakne klika a tichej hlas mě na chvíli úplně přiková do polštářů.
Kluk.
Sakra.

"To seš moc hodnej." Zachraptím a doufám, že můj hlas není příliš prosycenej slzama. Snažím se nenatáčet tak, aby mě ve světle jediný svíce, co tu hoří, moh vidět do tváře.
Tohle vidět fakt nepotřebuje.
 
  Nyskel   Postava není přítomna 13.9.2015, 18:53:07
Minnie to opravdu zvládne s přehledem. Jako vždy. "Jak se tohle dokázala naučit?! A kolik úsilí ji to muselo stát?" nepřestávám se obdivovat jejím diplomatickým schopnostem.

Provinile se ušklíbnu na Guntera. "No jo, tak mi zase kručí v břiše, no." zabručím mu v myšlenkách.

"Všechno vypadá skvěle." usměju se navenek. "Hlavně aby to bylo rychle. Už se do toho můžeme pustit?" Ano, zní to netrpělivě. Já jsem netrpělivá!
 
  Gunter   Postava není přítomna 13.9.2015, 18:49:40
Kysele zabloudím pohledem ke staré čarodějnici Heidrun a na pozdrav ji odpovím jen nejnutnějším minimem, abych nemohl být nařčený z nezdvořilosti. Na Sota kývnu a usadím se na své trestné místo vedle té jedovaté ropuchy, která se mimochodem už stačila pustit do Minnie. Ovšem ta ji odpálkovala s úrovní sobě vlastní.
Ušklíbnu se na ni a natáhnu se pro sklenici s ředěným vínem. Jinak ji asi přežít nedokážu.

"Nemohl ji Soter poslat s Ardetem? Byla by mu výbornou společnicí." Poznamenám k Nyskel a nahlas se zeptám.
"Na co bys měla dneska chuť? Slyším tvůj žaludek kručet až sem." Pronesu s nadsázkou. Že ho slyším opravdu, nemusí nikdo vědět.
 
  Vlk   Postava není přítomna 13.9.2015, 18:31:43
Minnie se klidně nevzrušeně posadí na své místo a káravým pohledem sjede Tinu, která se najednou tváří, jako by chtěla Heidrun zakousnout.
"Obávám se, že nejsem zrovna důstojnou zástupkyní své profese, Madam. Dost často překvapím sebe samotnou naprosto chatrným zdravím a mizernou výdrží. Zdá se, že mi mořské klima zrovna nesvědčí. Zato o vás jsem slyšela, že jste snad nikdy nebyla nemocná." Dodá s obdivem tak dovedně zahraným, že působí jako pravý.
 
  Nyskel   Postava není přítomna 13.9.2015, 17:45:13
Kdybych si nebyla jistá, že je to nevhodné, hned bych se Minnie zeptala, proč Kianga tak trojčila. Nevhodné to ale je, a tak jí jen překvapeně nabídnu rámě s drobným zpožděním a odvádí si mě do sálu. Oba. Terry i Minnie. Je to zvláštní, nejsem na tyhle důvěrnosti od Minnie zvyklá.

U stolu nás to už rozdělí. Poslušně zapluju vedle Terryho a jsem ráda, že Heidrun má vedle sebe on. Uch... moc ráda. Protože hned její první poznámka je ostrá jako břitva.

Podívám se nervózně na Minnie. Určitě to ustojí, je v tomhle dobrá, ale proč do ni Heidrun šije hned po příchodu?! "Možná se nudí. A tohle je pro ni vítané zpestření. Do Sotera se trefuje, jak je rok dlouhý, a už ji to asi nebaví..."

Aspoň jídlo vypadá slibně. I když jsem si to výjimečně neuvědomovala, mám hlad. Jako Vlk!
 
  Vlk   Postava není přítomna 13.9.2015, 17:27:53
Vyjdete po schodech do sousedního křídla a vkročíte do hodovního sálu, který je osvětlený až neuvěřitelným množstvím svícím. Oba stoly po stranách, určené pro méně významné jsou prázdné, přichystaný je jen ten na kamenném stupínku uprostřed a doslova přetéká jídlem. Uprostřed stojí dvě nádherné křišťálové labutě plné ovoce, otočené zobáky proti sobě.

V čele opět stojí vysoký dřevěný trůn s věžičkami a motivem paroží a opět na něm sedí Soter. Jinak je zasedací pořádek stejný, po jeho levici má vyřezávané křeslo jeho sestra, po levici jeho teta. Feltonova sestra, která očividně stále ještě nepošla i když v to Gunter tak doufal. Min s dívkami se posadí vedle Deine, tak jako po příjezdu a vám opět zbyde místo naproti, na straně slovutné Heidrun, která vás přivítá strohým kývnutím hlavy a ironickýma očima přejede Minnie.

"Slyšela jsem, že jste byla celá vyčerpaná, zlatíčko....
Myslela jsem si, že ženy vaší profese vydrží víc."

 
  Vlk   Postava není přítomna 13.9.2015, 17:26:08
"Tak to jsem ráda, že nás to minulo. Kianga nemá stísněné prostory ráda. Nejspíš by jí to nedělalo dobře. Navíc ji to místo nad mořem opravdu rozrušovalo." Vysvětlí Minnie a hravě se do Nyskel zavěsí.
 
  Nyskel   Postava není přítomna 13.9.2015, 13:17:19
Melwin je šťastný jak blecha. Ulevilo se mu. Očividně.

Poslušně se otočím na Minnie. Je nádherná. Znovu a znovu mi vyráží dech její elegance a neustálá uhlazenost. Tohle bych já nikdy nedokázala. "A přesto si Gunter vybral mě..." napadne mě, aniž bych chtěla tímhle směrem přemýšlet. "Kuš!" okřiknu se rozladěně. Tohle není vhodné téma!

"To je to tebe nesmírně laskavé." usměju se na Minnie a myslím to vážně. Pečuje o mě jako o... vlastní? Ne, po mně nechce, abych jí to vracela "prací". Ale ať tak či tak, je velkorysá. To se musí nechat. A má úžasný vkus.

"Ta jeskyně byla úžasná, ale přístup k ní je trochu drsnější." přiznám své dojmy z úzké vstupní cesty. "Jsem zvědavá, jaká bude ta stará věž, kam nás chce Deine vzít zítra." dodám spíš konverzačně. Já jsem daleko víc zvědavá na Deine a Půlkrysu. A na informace, které se mi snad podaří získat...
 
  Melwin   Postava není přítomna 13.9.2015, 13:11:12
Po tváři se mi rozlije spokojený a vděčný úsměv. "K ruce vám budu moc rád. A o Coru se postarám taky. Na mě je spoleh." dodám důležitě. Je mi líp. Vážně. A stačilo to jen říct. Když mi to ve stájích došlo, říkal jsem si, že to nepůjde. A ejhle... Eve by mi připomenula, že líná huba je holý neštěstí. A měla by pravdu!

"Jen na sebe hodím něco slušnějšího a hned přiběhnu za vámi." vyhrknu a ženu se po schodech nahoru. Když míjím paní Minnie, zpomalím a uctivě kejvnu hlavou. Fakt jí to sluší. A pak už pádím dál.

Nahoře, v předpokoji, se rychle převlíknu do svých druhých slušných šatů, abych to provětral. Vyřítím se na chodbu, ale nezamířím hned dolů. Nedá mi to.

Zastavím se přede dveřmi do pokoje, který sdílí Cora s Tinou, a tiše zaťukám. Po krátkým zaváhání strčím opatrně hlavu dovnitř. "Spíš?" zašeptám a v šeru se snažím rozpoznat Cořinu tvář. "Jen že ti donesu jídlo, jakmile se skončí s jedením dole."
 
  Vlk   Postava není přítomna 13.9.2015, 11:25:55
Minnie se na okamžik zastaví a opětuje velmi půvabně Gunterovu poklonu.
"Slyšela jsem, že váš výlet byl překrásný. Prý jste navštívili mořskou jeskyni a viděli podzemní trůn. Tina se vrátila celá nadšená. Jsem ráda.
Já jsem si mezitím odpočinula a Kianga také. Je zcela v pořádku.
Akorát máme obě hlad, řekla bych.

Moc ti to sluší, Nyskel. Nechám ti poslat tvůj jezdecký kostým. Tina ho ještě na poslední chvíli trochu opravovala, aby ti opravdu sedl. Myslím, že ho budeš zítra potřebovat. Na tu procházku pojedete v sedlech."
Dodá přátelsky a sestoupí až k vám.
 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163]  [164]  [165]  [166]  [167]  [168]  [169]  [170]  [171]  [172]  [173]  [174]  [175]  [176]  [177]  [178]  [179]  [180]  [181]  [182]  [183]  [184]  [185]  [186]  [187]  [188]  [189]  [190]  [191]  [192]  [193]  [194]  [195]  [196]  [197]  [198]  [199]  [200]  [201]  [202]  [203]  [204]  [205]  [206]  [207]  [208]  [209]  [210]  [211]  [212]  [213]  [214]  [215]  [216]  [217]  [218]  [219]  [220]  [221]  [222]  [223] 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2020 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.