abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky. (Oblíbit)
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM. (Oblíbit)
Našli jste některý z problému podělte se... Technická podpora (Oblíbit)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Dar ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Vlk   Postava není přítomna 27.9.2015, 12:04:47
Půlkrysa překvapeně zdvihne hlavu, očividně překvapený, že ho ti zde, na hostině, oslovuješ po vlčím způsobu. Podívá se na tebe přes stůl a rozpačitě se usměje.

"Heidrun je přece její teta. Je přirozené, že ji má ráda a že ji na ní zaleží. Navíc oni se v podstatě takhle špičkují pořád. Heidrun se Soterem. Je to něco jako jejich nejoblíbenjší koníček a Deine to rozrušuje. Ona to bere hrozně vážně. Úplně zbytečně, samo. Nic za tím není." Vysvětlí opatrně.

"Jenže Dein je děsně citlivá. Byla taková už jako malý děcko."
 
  Gunter   Postava není přítomna 27.9.2015, 12:01:01
"Ano, nedivil bych se, kdyby Kianga byla klíč ke všemu. Každopádně něco ví a Deine se jí kvůli něčemu bojí. Bála se ji už tam na útesu a teď také, podívej, vyhýbá se jejímu pohledu a nemyslím si, že by ji jenom bylo nepříjemné, jak upřeně na ni civí. I když nic moc....kdyby na mě takhle vejrala, také bych se asi ošíval." Znejistím trochu a znovu se podívám Deine.

Tohle děvče bylo vždycky zvláštní a i když bych ji moc přál, aby byla šťastná s kýmkoliv i kdyby si vybrala šviháka Thibauta...mám nepříjemné tušení, že by to s ní neměl jednoduché.
A Soter to nejspíš ví, proto není z myšlenky sňatku kdo ví jak nadšený.

Svěřil by mi Sot svoje problémy se sestrou?Napadne mě najednou.
Očividně z nějakého důvodu usiluje, aby se naše vztahy narovnaly....nebo něco kuje. Jedno nebo druhé, ale šel by kvůli získání mé přízně tak daleko, aby mi svěřil, co se děje s Dein?
Nejspíš ne, ale .....


Ta myšlenka mi začíná hlodat a vzhledem k tomu, že máme zítra spolu trávit den, je mi jasné, že ji nenechám jen tak plavat a začnu se k němu chovat vlídněji. I když je mi to z duše protivné....
Ale to, co se tu před našima očima nenápadně děje....
Stojí za vyzkoumání!

Když už jsme tady....
 
  Nyskel   Postava není přítomna 27.9.2015, 11:18:43
Střelím pohledem po Kianze, protože Gunterův hlas zní naléhavě.

Není mimo tak, jak už jsem ji viděla, ale je vidět, že něco s Deine společného mají! Tam na útese to nebyla náhoda!

"Musíš se zeptat Kiangy! Vsadím se, že ví, o co jde. Nebo aspoň tuší. A jestli to děsí i Sotera, musí to být něco jako Kianga!" mumlám mu vzrušeně zpátky. Kdybychom věděli, co je s Deine, možná se i poskládá to ostatní...

Má rozjitřená zvědavost se převaluje uvnitř hlavy. Potřebuje vědět víc! Chce víc!

Není tedy divu, že ji napadne to, co ji napadne.

Aniž bych se na Kenzyho podívala, špitnu mu jemně do hlavy: "Netušila jsem, že Heidrun také tolik záleží na Deinině dobru..." Asi to nezabere, ale co kdyby...
 
  Melwin   Postava není přítomna 27.9.2015, 11:12:46
"Jistě. Krabí. Hned tu bude..." vyhrknu snaživě, přeberu podávanou misku a hrnu se ke sloužícímu, který právě přidržuje mísu polévky Thibutovi po boku, aby mohl nabrat Deine.

V první moment mě napadne vyrvat mu sběračku z ruky, protože pan Gunter má přece přednost! Ale pak se trochu zabrzdím, protože by mi to asi jen tak neprošlo.

Proto k míse dokloužu už vcelku způsobným tempem.

Když Thibaut nabere, ušklíbnu se na lokaje s mísou. "Pro pana Guntera." pronesu významně.

Nešetřím na něm. Miska je plná až po okraj. Zpátky se tedy sunu o poznání opatrněji.

"Tady to je." zamručím spokojeně, když miska přistane před panem Gunterem.

Dělá mi to dobře. Vážně. Udělal bych pro něj cokoli! Tohle je pán, o kterém se každému takovému klukovi z Pírka může jen zdát. Vlastně... služba u něj by mě vážně bavila. Ale opravdová služba. Staral bych se o jeho věci, zbraně, měl by všechno v pořádku...
 
  Vlk   Postava není přítomna 27.9.2015, 11:08:20
Když se změní výrazy těch dvou, pomalu se uklidní i Deine. Povolí sevření prstů a pozvolna se usměje na Heidrun.
"Tak. Nemá příležitost. Žádnou. Všechno obětoval nám. Mně." Kývne spokojeně a pak se podívá něžným pohledem na Sotera.
"Ano, dám si krabí polévku. Děkuji vám, Thibaute."
Hrabě z Varnavy ji osobně podá překrásnou misku z růžového porcelánu plnou polévky a zdvořile se ukloní.

"Mám krabí polévku ráda. Maminka ji vařila sama a nosila mi ji do postele." Vysvětlí s ruměncem na tváři, když se hrabě ocitne na okamžik tak blízko od ní.
"Dejte si také, Thibaute, bude vám chutnat. Vy také, lovče. Je skvělá." Otočí se na Guntera a útlými prsty se natáhne pro lžíci.

"Je dobře, že jsme se tu všichni tak sešli. Líbí se mi to. Je hezké, když se k sobě hezky chováme." Deine se trochu ošije pod upřeným pohledem Kiangy a na okamžik se jí zadívá do tváře. Pak ale rychle odvrátí tvář a rozpačitě se zadívá do vlastního talíře.


 
  Gunter   Postava není přítomna 27.9.2015, 11:01:25
Nemůžu než s Nyskel souhlasit.
"Raději nešlapat!" Překvapeně přejíždím pohledem z jednoho na druhého a hlava mi to nebere. Nejdřív mě to exploduje až kamsi nahoru, kde obyčejní lidé nemají co dělat a pak se tu přímo před mýma, ne zcela chápajícíma očima, odehraje celé drama.

Deine mě překvapí nejvíc.
Co se to tu děje?
Co se děje s ní?
Způsob jakým zaujatě drtí tu houstičku, o níž očividně nemá ani páru, že ji drží v ruce....je děsivý.
A způsob jakým na to reagují ti dva, je ještě děsivější.


"Nevím...co když má nějaké záchvaty? Jako padoucnici nebo tak něco....." Napadne mě a sklouznu očima s Deine na Sota.
"Je vyděšený. Opravdu je. Cítím to z něj. Něčeho se bojí. Něčeho, co už zná...Ona je možná opravdu víc než jen divná, možná je skutečně nemocná...." Pronesu zamyšleně, ale snažím se nedat svůj úžas najevo. To by nebylo dobré.

Oni se to očividně snaží utajit a než zjistím proč, nehodlám nijak dávat najevo, že jsem si všiml. Už kvůli Deine ne.

"Krabí polévka? To zní zajímavě. Je opravdu dobrá, Deine? Mele, myslíš, že bych mohl ochutnat ještě misku krabí, když už jsem jednu polévku měl? Není to hloupé? Nebudu vypadat jako hamoun?" Ušklíbnu se nenuceně na kluka a podám mu prázdnou misku.

Uprostřed pohybu si všimnu Kiangy. Dívá se upřeně na Deine a rukou kreslí na desku stolu jakési obrazce.
"Podívej se na Kian!" Syknu na Nyskel.
 
  Melwin   Postava není přítomna 27.9.2015, 10:09:07
Nestačím se divit! Ještě před dvěma dny mi pan Gunter málem brečel na rameni, jak je úplně udělanej do Nyskel, a teď si tady domlouvaj termín svatby?! A začíná ona! On je z toho, chudák, úplně hotovej!

Spokojeně se uculuju.

Naservíruju od lokaje další chod na stůl, před pana Guntera a Nyskel, ale nezdá se, že by si to ho všimli. Ani jeden. "Jak je tak pozoruju, nejradějc by byli sami... Což mi připomíná, že bych možná měl dneska spát s Torgem, u stájí..." znovu se významně uculím. Mám z nich radost. Jako fakt.

Moji radost ovšem trochu pokazí to štěkání mezi Heidrun a Soterem. Vypadá to na další "příjemný" společný jídlo. "Jak spolu vydržej, aniž by se povražidli?!" Nutno říct, že snášet to v pozici panoše je mnohem jednodušší. Když nesedím u stolu, tak se mě to v podstatě netýká. Nečeká se ode mě žádná reakce a já se můžu tvářit, že nevim, o co jde.

Což vážně nevim, protože to, jak Soter bleskově otočí... a stará hraběnka jakbysmet... Překvapeně zvednu obočí. Je to tady jak na kolotoči.

"Není to tvoje věc!" utnu svůj údiv a soustředím se zpátky na talíře před panem Gunterem a Nyskel. Je to vlastně jednodušší. Popravdě...

A pak si vzpomenu na Coru. Asi už má hlad. A já vlastně taky. "Doufám, že se tu nebudou dlouho dohadovat, abych jí to všechno nenes studený..."
 
  Nyskel   Postava není přítomna 27.9.2015, 9:59:31
Thibautova obhajoba mi přijde víc než účelná. "Jistě. Ty tak strašně trpíš. Tedy, trpěl jsi, dokud jsi nepoznal Deine, co?!"

Kdybych neznala zákulisí, přišly by mi jeho poznámky vůči Deine lichotivé. Ale i když má pravdu, nevěřím mu ani nos mezi očima. Je za tím víc. A možná ještě víc než jen svatba s Deine. Tady na Meleborku je spousta věcí jinak, než jak se může na první pohled zdát...

A o tom mě přesvědčí hned dalšími slovy Deine. Zaraženě se na ni podívám. Přišlo mi, že z tetičky má trochu strach.

Můj údiv ovšem nebere konce. Soter otočí a je najednou na tetičku jak med. Na tu samou tetičku, kterou chtěů před chvílí naporcovat pouhým pohledem.

Ne, něco je jinak. Zaručeně. Protože v ten samý moment začne cukrovat i Heidrun. A dokonce to dotáhne až tak daleko, že se omlouvá Minnie. OMLOUVÁ MINNIE?!?!

Nervózně juknu na Terryho. Co se tady děje?!

Nemůžu si být úplně jistá, ale přísahala bych, že ti dva, Soter a Heidrun, mají najednou strach o Deine. Možná..... možní i z Deine.

Přejedu pohledem na ni. Je rozrušená, rozčilená a podle bílých kloubů na ruce, která právě rozdrtila nebohou housku je jasné, že je těsně před výbuchem. "Co by se stalo?! Vlk není! Proměnit by se neměla! Ale... taky to není obyčejná dívka. Je jiná. Jen asi jinak, než my, Vlci."

"Zdá se mi to, nebo se všichni snaží, aby Deine nevybuchla? A co by se stalo, kdyby Deine vybuchla?" bezděky se podělím o své myšlenky s Terrym. Asi nezná odpověď, ale má zvědavost je teď tak nabuzená, že musí posdílet aspoň otázky, když už nemůže dostat odpovědi.
 
  Vlk   Postava není přítomna 27.9.2015, 9:45:22


Minnie se nenechá zjevnými urážkami své osoby nijak vyvést z míry. Očividně je na přezírání a opovržení zvyklá.
Mlčí k tomu a hledí si svého talíře s naprosto prázdným výrazem.
Teprve, když se ozve Deine, vzhlédne a překvapeně zírá na změnu, která se tak náhle odehraje s Heidrun a Soterem. Na její omluvu jen pokývne hlavou.

"Všichni víme, čím se já a mé dívky živíme, bylo by zbytečné, předstírat něco jiného.
Já považuji své povolání za součást běžného lidského života i když se mnozí rádi tváří, že to tak není. Nestydím se za něj a nemám s postojem druhých žádný problém.
Vynáší mi....Mně i mým dívkám a nehodlám kvůli falešné morálce trpět hlady."


 
  Vlk   Postava není přítomna 27.9.2015, 9:39:20
I Heidrun okamžitě zareaguje na vzrůstající hněv Deinery a okamžitě se přestane šklíbit na svého synovce.
"Máš pravdu, miláčku." Souhlasí smířlivě.
"Ráda zapomínám na to, že opravdu nemá příliš příležitostí, seznámit se, když tu pořád trčí s námi." Zamumlá a podívá se ustaraně na Sotera.

Pak se dokonce otočí k Minnii a omluvně se na ni usměje.
"Nemyslela jsem svoji poznámku nijak zle, drahoušku. Jsem ráda, že jste nás přijely navštívit. Vážím si každého, kdo si dokáže na své potřeby sám vydělat. Ať už to dělá jakkoliv."

 
  Vlk   Postava není přítomna 27.9.2015, 9:36:13

Soter s ohavným úšklebkem vyslechne posměšky Heidrun a změří si ji pohledem, který svědčí o tom, že by ji vcelku rád rozporcoval na malé kousíčky a ty pohodil psům, ale Thibaut ho předběhne v reakci.
Sot překvapeně škubne hlavou, zastání z téhle strany zjevně nečekal, opět se ale nedostane ke slovu, protože se ozve rozhořčená Deienera.

Soter si vymění rychlý pohled s Heidrun a najednou je vše jinak. Oba upřeně hledí na dívčinu ruku svírající kus pečiva a jejich tváře se jako zázrakem vyhladí. Jízlivost s ironii jsou jako mávnutím proutku pryč a oba se tváří uvolněně a přátelsky.
Soter se vesele zašťuří a mávne rukou.

"Heidrun to tak nemyslí, však ji znáš, Deine. Prostě jen touží, abych šel pod čepec a snaží se mě vyprovokovat, abych se ji postaral o maličké synovce a neteře. Ty jsi už vyrostla a nemůže tě muchlat a rozmazlovat sladkostmi. Není-liž pravda, tetičko?
Budu se muset poradit s Thibautem, kde by se dala najít nějaká ucházející urozená dcerka, aby měla na stáří ještě trochu radosti.
Dáš si krabí polévku, Dein? Udělali ji speciálně pro tebe! Budete tak hodný a nalijete Deine krabí polévku, Thibaute? Od vás ji bude určitě líp chutnat a je škoda, aby si ji neužila...."


 
  Vlk   Postava není přítomna 27.9.2015, 9:27:39
Deine se celou dobu všeobecné přestřelky zdrží jakýchkoliv poznámek. Jen po očku pozoruje Thibauta nebo visí milujícíma očima na Soterovi. Vyjádří se jen, když bratr zmíní, že by ráda byla družičkou - nadšeně přitaká a usměje se rozněžněle na Nyskel.

Pak se ale Heidrun pustí do Sotera a Deine rozhořčeně zrudne.
Chvíli to vypadá, že bouchne jak přeplněný kotlík, ale pak se ozve Thibaut a ona zase zavře pusu a trochu se uklidní.
"Opravdu je to tak zlé?" Zeptá se tiše a soucitně.

Podívá se káravě na Heidrun a křečovitě sevře prsty kolem opečené houstičky, kterou drží.
"Neměla bys takhle mluvit, tetičko. Soter všechen svůj volný čas věnuje nám, nemá vůbec žádný čas, seznámit se. A s Jasminne Corfu se jen přátelí, nevím proč naznačuješ nějaké ošklivé věci. Nelíbí se mi, když takhle mluvíš." Zbledne a stisk její ruky zesílí.
Houstička se rozpadne na dva kusy.


 
  Vlk   Postava není přítomna 27.9.2015, 9:07:16
Než se stačí ozvat Soter na svoji obranu, překvapivě promluví Thibaut z Varnavy.
"Ono není vždycky lehké, najít někoho, kdo by splňoval všechny předpoklady pro sňatek v našich kruzích. A aby byl ještě navíc hodný našich citů....
Viděli jste třeba dcery vévody z Aycothu? Má jich pět a všechny jsou na vdávání.
Jedna je tupá, druhá šeredná, třetí s oblibou týrá zvířátka, čtvrtá zůstala zohavená po neštovicích....
Poslední je teprve sedm..."
Lítostivě se podívá na Deine a galantně se na ni usměje.

"Ne každý dům skrývá dívku hodnou milování...."

 
  Nyskel   Postava není přítomna 24.9.2015, 20:52:07
Nepatrně stisknu čelist. Odvrácení pozornosti se mi zřejmě podařilo, aspoň u Heidrun, ale Soter z toho nadšený nebude. A zjevně ani Minnie, do které si Heidrun zaryla jakbysmet.

Stáhnu konečně ruku zpátky k talíři. Potřebuju se napít. Vysklo mi v krku. Tak najednou...

"Dnešní večeře je vážně zážitek." špitnu ztrápeně Gunterovi v hlavě. "Je to jako třaskavý prach! Člověk neví, kam šlápnout, aby to hned nevybuchlo."

Je to únavné, tyhle společenské tahanice. Neskutečně. Zalétnu obdivným pohledem k Minnie... Jak může v tomhle žít?!
 
  Vlk   Postava není přítomna 24.9.2015, 20:47:00
Dřív než stačí Soter zareagovat, Heidrun vybuchne rachtajícím jízlivým smíchem.
"Soter? To jako můj synovec, že by se oženil?
To by musel nejdříve někoho milovat, co milovat, aspoň by musel najít ženu, která mu nebude protivná. Aspoň do té míry, aby se s ní byl ochoten oženit.
Milá zlatá, až se můj synovec ožení, bude to věc politického zájmu, tedy jinými slovy, bude z toho mít sakra velký prospěch. Jinak nejeví o ženy pražádný zájem. Tedy o ženy jeho urozenosti. S děvkami mu to jde docela dobře.
Není-liž pravda, Sotere z Meleborku?"
 
  Nyskel   Postava není přítomna 24.9.2015, 20:32:16
"Uffff... unikla jsem!" oddychnu si, když se Soter milostivě uvolí respektovat mou volbu. Ne kvůli Terrymu. Tohle už je jinak. Úplně. Ale kvůli hyenám z Meleborku, mezi které počítám i Heidrun. Nechci, aby se stali součástí našeho... společného příběhu!

U Lorony, je krásné o tom přemýšlet takhle!

Poočku znovu zkontroluju Terryho. I když mi to všechno najednou přijde tak samozřejmé, zatím se ta změna udála jen v mé hlavě. On o tom neví... neměla bych zapomínat, že na tohle jsou potřeba dva!

Další otázka směřuje na Terryho. "Ti nejhorší svědci, které by si člověk dokázal představit! Kolik svědků se pokoušelo zabít ženicha?!"

"Z východu." odpovím stručně. Víc není potřeba říkat. Víc nechci já říkat! "Tohle všechno ještě musíme s Terrym probrat." vymluvím se znovu. Tedy... ona to možná až taková výmluva není. Možná...

Nejlepší obrana je útok... "A kdy se Melebork dočká vaší svatby, Sotere? Hraběnka by jistě ráda uvítala vaši nastávající v těchto zdech." zeptám se naprosto lehce a nenuceně.
 
  Vlk   Postava není přítomna 24.9.2015, 20:09:10
Soter se radostně napřímí a energicky tleskne.
"Výborně. Sám bych dal přednost nějakému bližšímu měsíci, ale budeme respektovat přání nevěsty.
Jen upřímně doufám, že přijmeš pohostinství mého domu, Terry a svoji svatbu uspořádáš zde. Deine by byla jistě nadšená, kdyby mohla jít Nyskel za družičku a my bychom také nebyli špatní svědci pro tebe, co říkáš?"
Přelétne očima zbývající Vlky v místnosti a ušklíbne se.

"Škoda, že se toho Stephen nedožil."
Otočí se k Nyskel a zdvořile se ukloní plavou hlavou.
"Nebo snad trváte na rodném kraji, Nyskel? Odkud vlastně pocházíte?"
 
  Nyskel   Postava není přítomna 23.9.2015, 22:16:18
Gunter vypadá jak praštěný palicí. A když se rozhlédnu kolem stolu, Minnie vypadá zrovna tak. Její popelavá tvář razantně zmírní mou povznesenou náladu. Je to vůči ní tak trochu nefér. Ale na druhou stranu... jí jsme to přece tvrdili od začátku. Že patříme k sobě. Tak co se pro ni teď změnilo?

Nejistě se podívám na Terryho, ale ten těká pohledem všude možně a vypadá jako malý uličník, kterého nachytali při lumpárně. Až je mi ho líto a mám chuť schovat ho do náručí a ujišťovat, že je všechno v pořádku a že to jen zatím neví...

Když se naše oči setkají, je to... dojemné. Nikdy jsem ho takhle neviděla. Tak... zranitelného. Můj úsměv, který mu oplatím, je naopak klidný. Vlídný. Ujišťující. A stejně tak se najednou cítím já. Je to obrovské. Jako oceán. A neskutečně uvolňující...

V ten moment mi konečně dojde, že se na nás dívají skoro všichni okolo a rychle sklopím řasy. Je to nepatřičné a najednou se nejistě ošiju. Tohle mělo být jen mezi Terrym a mnou. Nikdo jiný do toho nepatří. Jen my dva.

Rychle se podívám na Heidrun a opáčím: "Věřím, že vaše šperky jsou nádherné, ale takovou pozornost si nezasloužím." zní to možná jako konverzační fráze, ale upřímně... nechci je! Nechci mít na sobě něco takové v tak zvláštní a jedinečný den. Nic z Meleborku.
 
  Gunter   Postava není přítomna 23.9.2015, 21:11:34
Mám pocit, že celá hodovní síň prostě musela poznat, že jsme o svatbě ještě nemluvili a že já jsem z toho tak trochu....na sračku.
Přinejmenším Heidrun a Deine určitě. A Minnie. Spíš náhodou než úmyslně se dotknu očima její tváře a docela mě vyděsí její výraz.
Najednou je v tváři šedivá, jako po dlouhé těžké nemoci a jedno oko ji napětím pocukává.

Vycítila to i ona? Že je to najednou jiné?
Že Nys mluví jinak...vážněji....opravdověji.


Zalapám po dechu a pak potřesu hlavou, abych protrhl opojení, které se mě začíná zmocňovat, ať se tomu bráním sebevíc.
Jen se prostě v předstírání zdokonalila tak, že už ji to baští i její nejbližší.
I ty sám, nádhero zamilovaná!


"Jistě, Atenea je jako patronka naprosto dokonalá." Zachraptím a vyhýbám se přímému pohledu Heidrun, protože je mi jasné, že vypadám jako připitomělý trotl a ona to vnímá.
Zato neodolám a podívám se na Nys.
Prosebně, roztouženě a k smrti vyděšeně.
Jestli je opravdu tak dobrá herečka, nevím, jestli se mi to podaří ve zdraví přežít.

 
  Nyskel   Postava není přítomna 23.9.2015, 20:55:33
Cítím, že Terryho panika ještě vzrostla. Neubráním se jemnému úsměvu. Vlastě... je to úsměvné. Jednoduché, prosté a úsměvné. Teď. Konečně!

"Věřím, že Ateney je vhodná patronka." prohlásím sebejistě. Já, na rozdíl od Terryho, mám tuhle diskuzi už za sebou. Kdysi dávno jsme se o to přely s Adelaidou. Ona trvala na Loroně a já na Ateney. Nechala jsme si každá svoje. Jen... nečekala jsem, že to svému... ženichovi oznámím před takovou společností. Ehm...

Nepatrný ruměnec se do tváře vlije i mně.
 
  Gunter   Postava není přítomna 23.9.2015, 19:47:38
Měsíc Ateney...
Měsíc A...te....no prostě jo....řekla konkrétrní datum. Sice je k němu pořádně daleko, ale je to.....
Měsíc Ateney!
Chce se vdávat v........
Chce se vdávat?
Jako opravdu?
Nebo jen tak dokonale hraje tu naši šarádu.....
Jistěže hraje, pitomče. Přece jste se na tom domluvili a když ji Pietro z Heidrun tolik tlačí do kouta, tak prostě musela něco říci....
Měsíc Ateney.....


Zatočí se mi hlava a polknu.
A znovu a znovu.
Její ruka je stále na mojí a její hlas je jasný a čistý.
Já koktám.
Jako malý kluk. Rozpačitý a červený až za ušima.
Jsem červený až za ušima.

"Nebavili, to je pravda, ovšem já proti m...mm...měsíci Ateney nemám vůbec nic.
My nemáme v rodině žádnou tradici ohledně pořádání sňatků....
Moje sestra se vdávala v měsíci Skalar."
Dodám nesmyslně a nesouvisle.
"Zlobil jsem ji, že ji to přinese neštěstí....."

Podívám se po očku na Nyskel a uši mi planou.
Měsíc Ateney....
U všech bohů, ona to opravdu řekla.
Tak klidně.....
 
  Nyskel   Postava není přítomna 23.9.2015, 19:24:25
Cítím Terryho náhlý zájem a také silné napětí. V prvním momentu se mi chce ruku instinktivně stáhnout. Možná jsem ho... vyděsila?

Váhavě se na něj zpoza řas poočku podívám, ale ruku nechám tam, kde je. Cítím, že je načase nalít čistého vína. Nám oběma!

A knězova nabídka tenhle pocit ještě zmocní. Je to jak tanec na vejcích. Oba potřebujeme vědět, na čem jsme. A pokud jsem já došla k něčemu, co se Terryho bytostně týká, měl by to vědět. Musí to vědět!

Hrdě zvednu hlavu a, s rukou stále položenou na té Terryho, prostě řeknu pravdu: "Ještě jsme se o tom s Terrym pořádně nebavili. Ale u nás v rodině je tradice vdávat se v měsíci Ateney. Tohle rozhodnutí ovšem bude nás obou." dodám a troufnu si Terrymu věnovat jeden krátký pohled. I tak je ale neskonale hluboký. Upřímný, oddaný a bez jakékoli přetvářky.
 
  Vlk   Postava není přítomna 23.9.2015, 18:45:43
"Ctihodná Heidrun není němá, hluchá ani blbá, kněže, dokáže sama nabídnout, co uzná za vhodné.
A co se mých diamantů týče.....tak jste se náhodou nemýlil. Možná bych je byla ochotná pověsit zde přítomné na krk, jen proto, abych ten sňatek viděla.
Zajímá mě.
Každopádně, jestli budu mít dobrou náladu, ukážu vám své modré diamanty, ať můžete sami posoudit, jestli má ten velkohubý černý pták pravdu.
Já to vím."
Ozve se ostře stará dáma a natáhne se pro pohár s ředěným vínem.

"Tak jaký měsíc vám nejvíc voní, dcero vašeho otce?" Zeptá se jízlivě.
 
  Gunter   Postava není přítomna 23.9.2015, 18:37:58
Zatímco já spřádám divoké teorie o Pietrovi, Pietro spřádá plány na náš sňatek.
Nevnímám ho.
Ne, příliš. Myšlenky ulétávají z mojí hlavy jako tažní ptáci.
V hejnech.
Vlastně nevnímám nikoho. Jen okrajově Deine, která na mě upřímně hledí.

Chvěji se.
Nedokážu to potlačit a vím, že bych neměl. Jsem rozrušený a podezřívavovst v Deininých očí mě usvědčuje ze lži. Neměl bych být takhle rozrušený z blízkosti své milé.
Jenže jsem.

Její ruka na mé, ta podivná důvěrnost s níž se najednou tiskne na moji...

Ne. Nyskel nehraje.
Cítím to.
Cítím a o to jsem vyplašenější.

Co se stalo?
Proč se změnila?
Proč přestala hrát?
A pokud nehraje, co tedy cítí?
Do jaké roviny se posunul náš vztah a co to znamená pro mě?
A pro ni.....


Moje vlčí instinkty jsou napjaté jak struny a všechny jsou zaměřené na Nyskel.
Vím, že bych měl testovat Pietra, že bych se měl snažit proniknout krunýřem jeho úlisnosti, ale nedaří se mi to.
Místo toho zasněně odfouknu kadeř, spadající do Nyskeliny tváře.
Hravé gesto, které přísluší milencům....
S je jediným rozdílem, že já nejsem jejím milencem.
Nikdy jsem nebyl.

Pozvolna mi dochází, o čem to Pietro mluví a vyplašeně na ni pohlédnu.
U všech bohů, co mu odpoví?
Co mu odpoví?
 
  Vlk   Postava není přítomna 23.9.2015, 18:27:35
Pietro se usadí na židli, která byla připravena pro Melwina a položí dlaně rámované širokými zvonovitými rukávy na stůl.
"Dám si jen ovoce." Pronese teatrálně a pak se zadívá na Guntera.

"Ano, nezvyklé to jistě bylo. Také jsem myslel, že budu spíše následovati otce. Ale volání milosrdné Ennit bylo příliš silné. Nemohl jsem ho nevyslyšet.
Slyšel jsem od ctihodné Heidrun, že se hodláte ženit, lovče. Rád bych vám tedy nabídl své skromné služby oddávajícího. Bylo by mi ctí, zpečetit váš svazek před bohy.
Soter je ochotný poskytnout pro ten účel své sídlo a ctihodná Heidrun by byla jistě ochotná zapůjčit pro takovou událost svoje proslavené klenoty. Už jste slyšeli o modrých diamantech Heidrun z Meleborku?
Je to div divoucí! Jednou jsem je viděl na vlastní oči a nikdy jsem nezapomněl.

Kdy vlastně plánujete sňatek, Nyskel? Které období byste pro něj nejraději zvolila?
Milenci obvykle preferují měsíc Lorony, ale já si myslím, že měsíc Cinne je možná vnešenější...."

 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163]  [164]  [165]  [166]  [167]  [168]  [169]  [170]  [171]  [172]  [173]  [174]  [175]  [176]  [177]  [178]  [179]  [180]  [181]  [182]  [183]  [184]  [185]  [186]  [187]  [188]  [189]  [190]  [191]  [192]  [193]  [194]  [195]  [196]  [197]  [198]  [199]  [200]  [201]  [202]  [203]  [204]  [205]  [206]  [207]  [208]  [209]  [210]  [211]  [212]  [213]  [214]  [215]  [216]  [217]  [218]  [219]  [220]  [221]  [222]  [223] 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2020 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.