abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Abarin opět ve vývoji! Pokud vás zajímá průběh prací nebo máte nápad, neváhejte se ozvat v Nová verze (Oblíbit)

Vážně i nevážně v Zašívárna - SPAM no. 8 (Oblíbit)

Řekněte, co se vám líbí a nelíbí, přidejte své nápady, aby byl Abarin místem, kde se vám líbí Připomínky a nápady (Oblíbit)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Battlestar Fenix ::
družina
stránkovat po:  
 

Kathryn Prescott
8.10.2014
11:45:12
Suzane mi přijde duchem úplně jinde, což se mi potvrdí, jakmile na moji otázku zareaguje dosti nečekaně. Pak ale zdá se, se opět dostane do sedla a vymyslí plán, jak bychom mohli Lisy vysílačku aspoň trošku použít při jejím hledání.
“To přece nevadí. Když budeme vědět, jak ji najít, tak to bude snadný. I kdyby to zabralo měsíce.“ Otočím se na Luise.
“Nebo jak to u vás chodí, když máte někoho z Absolomu propustit?“ Nadechnu se.
“Přeci jakmile chytneme toho pravého vraha, Lisa bude volná, budete ji muset pustit. Nějak ji budete muset najít, abyste ji odtamtud dostali.“ Čekám na odpověď. Přece mi nechce tvrdit, že nic takového neexistuje.

Thomas se snaží s Luisem celkem vycházet, což mu neberu. A s jeho názorem na Gardu bych mohla i souhlasit.
“Všude se najde škodná.“ Thomas pokračuje dál v otázkách a tak poslouchám a doufám, že nás to dostane dál. Někdy mám pocit, že mi čte myšlenky.

Všichni se rozpovídají o Morseovce a mně tahle informace nedělá vůbec radost.
“Takže to byl někdo z Legie? Co by tam proboha dělal?“ Poslouchám dál o nějakém záření z čísel.
“A k čemu to je dobré?“
“A jak nám to vlastně pomůže. Akorát se dozvíme, že ten vězeň utekl ne? Což teď už vlastně stejně víme.“ Nějak nechápu použitelnost tohoto záření. A zdá se, že Thomas si o tom myslí to samé. Pak se Teresa zmíní o nějaké guerrille a já jsem z toho zcela mimo. Thomas jak se zdá, o tom něco ví. I když z jeho vysvětlení jsem zmatená ještě víc.

Nakonec začneme řešit samotného Ahmeda. Thomas má pravdu, nějaká hlídka o nich určitě musí vědět. Nebo v to aspoň doufám. Teresa se této příležitosti hned chopí, i když je na ní vidět, že se jí tahle situace vůbec nelíbí. Otočím se na Thomase.
“Jak Teresa řekla, Ahmed je soudce. Mohlo by to třeba souviset s tím. Také vládne pouštním zemím a řekla bych, že určitě stojí na straně knížete. Těch důvodů bychom tu teď mohli vymyslet stovky.“ Thomas navrhne plán, co budeme dělat.
“Hlavně rychle. Nejdříve najdeme Ahmeda.“ Pronesu.
“Kde bude on, bude určitě náš vrah. Proto bych řekla, že postupovat dohromady bude lepší.“ Začínám být už nesvá a nejradši bych vyrazila hned. Vlastně jen čekám, až se ten zbytek pohne.

Thomas Moore
7.10.2014
21:24:21

Vyslechnu si názory Teresy a Luise, jde mi z toho hlava kolem. Snažím se utřídit si myšlenky. Poslechnu si názory o útočníkovi, u toho nervózně postávám, jelikož bych si dal další cigaretu.

Víte, nevím, jak ten člověk chce zaútočit, ale asi známe cíl. Možná bychom měli i zjistit proč zrovna ten Ahmed a ne kníže. Neberte to špatně, ale musí k tomu být přece nějaký logický důvod, který zatím já nevidím. Možná proto, že neznám místní poměry. Nikdo tady nikoho nechce škatulkovat, jen si musíme uvědomit, kdo stojí na naší straně a kdo je proti nám. Kdo tohle mohl zorganizovat?

Odmlčím se a naslouchám dál debatě, moje prsty začaly opět nervózně bubnovat o stehno.

Chvilku poslouchám, jak Blanc povídá o Absolomu, přemýšlím a pak dodám.

Dá se to záření lokalizovat? Nějaký přístroj by to přece mohl zaměřit ne? To by pak postrádalo smysl. “ Otočím se na Teresu, která se právě chopila slova.

Na co legie používá guerillu? Chcete někoho svrhnout? Možná se pletu, ale odkud pocházím, byly guerilly hrstky povstalců bojujících proti režimu. Tady možná bude jiné.

Na Terese je vidět, že má strach, podívám se jí do očí a usměji se na ní, chci jí uklidnit. „ Musíme si uvědomit, co můžeme udělat. V první řadě zabezpečit knížete a toho Ahmeda. V druhé řadě lokalizovat vraha a v neposlední zjistit proč Ahmed a kdo zatím je. Otázkou je, jestli si ty úkoly rozdělíme, nebo budeme postupovat dohromady. Co si o tom myslíte?“ Bubnuji rychleji prsty o stehno, protože jsem nervózní.
Pán Jeskyně
1.10.2014
17:49:16
Teresa i Luis poslouchají a občas se na sebe mlčky podívají. Jakoby ty pohledy říkaly „To je tvoje. Na tohle odpovím já....“

“Ano. Víme kdo to je. Ještě ho musíme najít a chytit. To jsme zkoušeli. Nesetkal se s nikým cizím, podezřelým, či hledaným. Nebýt té částky na jeho účtu, řekl bych, že byl ve špatnou dobu na špatném místě.“ Začne mluvit Blanc.

“Záleží na tom, jak chce útok provést. Možná kvůli tomu musí na kamery, ale možná ne. Víme málo. A rozhodně bych nikoho neškatulkoval jako dobro a zlo. Takhle černobílé to asi nebude.“

Řekne Blanc opatrně, protože se očividně nechce vzdorovat Kathryn.

“Poznal ho.“ Odpoví tiše Teresa. “Ví, kdo je ten druhý. A nemá z toho vůbec radost.“

“Morseovku Garda nepoužívá. Pochybuju, že jí někdo ovládá. Že jí vůbec někdo zná.“ Uvažuje Blanc nahlas a pátravě se podívá na Teresu. Té oči těkají ze strany na stranu.

“Některé složky Legie jí ještě stále používají.“ Připustí zamyšleně. Pak se slova opět ujme Blanc.

“Čipy jako takové ne. Ale ty čísla vydávají jakési záření, které se aktivuje, když vězeň opustí Absolom. Jinak na Absolomu nikoho nezajímá, kde se vězeň pohybuje. A okolo Absolumu je několik desítek kilometrů nulová zóna. Nikdo tam nesmí.“ Vysvětluje opatrně Blanc.

“Tu šifru se dřív učili i malé děti. Používala se poměrně běžně. Teď je zastaralá. Frekvence satelitu se používá. Není stavěný na takovýto přenos zpráv. Dalo mu to dost zabrat. Z Legie se ji učí jen guerrilla.“ Teresa mluví náhle až podivně tiše.

Pak se zhluboka nadechne. “Dám zprávu hlídkám. Ať se po nich podívají a nespustí z očí, až je najdou.“ Teresa náhle mluví rychle. Snaží se o rozhodný a pevný tón, ale oči ji prozrazují. Má strach.

Thomas Moore
29.9.2014
21:08:04
Poslouchám Luise i Teresu, kteří nám objasňují poměrně důležitá fakta a odpovídají na otázky mé a Kathryn.

Luisi, plně chápu Vaše argumenty a nemyslím si, že jste za cokoliv zodpovědný. To bychom pak všichni mohli být zodpovědní za Cylony a taky nejsme. Jsem rád, že k tomu přistupujete se zdravím nadhledem, což umožňuje i další vyšetřování. Nemohu mluvit za všechny, ale já si nemyslím, že Garda je zkažená. Jen si myslím, že někteří lidé v ní sledují ostře svoje zájmy a jak je vidět, mohou jít i přes mrtvoly. Víte, nevím, kolik lidí v Gardě má takovou moc, aby tohle mohlo zorganizovat, ale pokud jsou informace správné, musel to být někdo velmi mocný. Kdo je v Gardě kromě Liama ještě takto mocný? “ Odmlčím se a dál pokračuji.

Když označíte vězně číslem, dáte mu ještě nějaký sledovací čip? Pro případ, že by se třeba dostal mimo Absolom? Chápu, že jste s tím až doteď nepočítali, jen mě napadlo, že by mohli vězni dostávat nějaký lokátor pod kůži, nepředpokládám, že by ho náš vězeň měl u sebe, ale minimálně by se dal určit čas, kdy přestal fungovat. “ Následuje stručné představení poměrů na Absolomu. Přemýšlím, sleduji Kathryn, která se zdá býti nespokojenou. Sluníčko se tváří zamyšleně a já zatím nevstupuji do hovoru.

Chápu, že Absolom není třeba nijak zvlášť střežit, protože se nepředpokládá, že odtamtud někdo uteče, na druhou stranu, lodní trasy asi poblíž budou, tak by přece nebyl problém v menší člunu dorazit až na pobřeží společně s lokátorem a vydat se hledat někoho konkrétního, popřípadě tam doletět.

Pak se chopí slova Teresa a začne mluvit o signálu, Kathryn jí začne klást doplňující otázky a já lehce pokrčím rameny.

Abych si jen upřesnil informace, stovky let se nepoužívá Morseova abeceda, nebo ta frekvence toho satelitu? Protože o té abecedě nic moc nevím, je to nějaký tajný kód? Pokud ano, zužte výběr na lidi, kteří se jej mohli naučit. Přece přístup k tajným kódům nemá každý.“ Teresa doplní, že druhým nejdůležitějším člověkem je nějaký Ahmed, Kathryn je znepokojená. Vypadá to, jako by jej znala.

Nevím, kde je ten Ahmed, ale pokud jej šel kníže hledat, mohli by si toho všimnout vojáci na chodbě, kam šel. Přece kolem nějakých hlídek musel projít, stačí se jen zeptat do vysílačky. Neříkejte mi, že tu dva nejmocnější muži jen tak projdou a žádná hlídka to nezaznamená. Můžeme upozornit Legii a zkusit je požádat, aby je začali hledat“ Odmlčím se a mám chuť si zase zapálit.

Usměji se na Sluníčko, které se zajímá, jak pomoci Lise.

Máš pravdu, Sluníčko, musí existovat nějaká cesta, jak ji lokalizovat, nevěřím tomu, že v dnešní přetechnizované době neexistuje cesta. Nějak to jít musí. Budeme hledat cestu jak, možná by nám mohl poradit ten, jenž poslal ten signál. Bude to tam zná dobře.


Suzane Kinoto
29.9.2014
11:37:11
Vyšetřování, ač se přímo dotýká člena mého týmu mě nijak neoslovuje. Asi na to nemám potřebné uvažování a tak jen postávám a nepřítomně se rozhlížím kolem. Občas si něco potichoučku zabroukám ale hned toho nechám, protože bych tím mohla rušit ostatní. Příšerně se nudím a snažím se nějak zaměstnat.

Až když zazní mé jméno, trhnu sebou a rozhlédnu se po přítomných až můj zrak spočine na Kath. Začnu vzpomínat co říkala těsně před tím než mě oslovila. "Ehm." Vypadne ze mě. "Co říkala? Noták, někde to tam je. Vysílačka... co dál?" Zatvářím se nejistě a pokrčím rameny. "Soustřeď se!"

Zatímco urputně přemýšlím, Teresa odpoví místo mě. "Aha, vysledovat signál vysílačky?" Tak teď si připadám trochu hloupě když nedávám pozor, určitě to na mě poznali.
Hned po odpovědi Teresy přidám i svou odpověď. "No... i když má vysílačka malej dosah, dala by se určit přibližná poloha podle síly a směru signálu. Ale musela by nepřetržitě vysílat a snímač by se musel dostat blízko. Zabralo by to i několik dnů."
Nechám odeznít svoji teorii a pak dodám. "Satelitní snímky by ji možná našly pokud se neschová pod strom nebo do jeskyně."

Hned na to začnu přemýšlet, jak by se daly upravit senzory na lodi. Jenže tahle akce by byla dost nápadná. Absolom, jistě v bezletové oblasti a budou se tam prohánět sondy, nebo poletovat lodě sem a tam? To by asi neprošlo.

"Náramek z Fénixu by ji asi nenechali, co?" Zeptám se i když to je nejspíš jen výstřel do tmy. Taky záleží, na tom, jestli si ho vůbec vzala.

Kathryn Prescott
29.9.2014
10:58:40
Konečně se dovídám něco o tom čísle.
“Tak to může být toho vězně Ripa.“
“Takže ten kód, o kterém se tu bavíme, je Ripa? Tak jste na něj přišli?“ Zeptám se, pokud ano, můžu už problém ohledně čísla na chvíli dát k ledu. Vracíme se zpět k našemu nečestnému gardistovi.
“To teď asi už nezjistíme, o co mohlo jít. Byly by to jen domněnky. Mohl klidně dostat jednoho z těch vězňů sem dovnitř. Zkoušeli jste z kamer vytáhnout i toho mrtvého gardistu, kde se dnes celou dobu pohyboval? Kdyby byl někde na záznamu s jedním z těch podezřelých, posunuli bychom se dál.“ Je to chabý nápad, ale něčeho se chytit musím. Luise se zřejmě dotklo moje uvažování o Gardě.
“No teď o nich mám rozhodně mnohem lepší mínění. Už se nedivím, že se jim nedá věřit.“

Luise se rozpovídá o mé domněnce a já jsem velice překvapená, co všechno se dozvím.
“Takže oni tu jsou každý zvlášť, za sebe? Nespolupracují?“ To je něco, co bych vůbec nečekala.
“Jak to myslíte, udal? To je jen dohad, nebo ověřená informace? Takže mi chcete tvrdit, že jeden je na straně dobra a druhý na straně zla?“ Zní to jak z blbého westernu. A ještě hůř se tomu věří. Podle informací se tu mohl Rip volně projít a nikomu by to nebylo nápadné.
“Tomu říkám skvělá ochranka.“
“To není moc povzbudivá zpráva. Jakmile se dostane na kamery, bude už dost pozdě!“ Vyštěknu, zřejmě milému Luisovi nedochází, co se tu může stát. Mám co dělat, abych ho za to jeho gesto nezájmu nepraštila.

Informace o Absolomu jsou zajímavé a neuvěřitelné. Těžko pak si představit, že se pár vězňů dostalo jen tak ven, nezávisle na sobě.
“Na to, že z Absolomu zdrhlo několik vězňů, jsou tu všichni až moc v klidu.“ Při představě jak to v Absolomu vypadá, se začínám bát o Lisu.
“Holka vydrž to. Děláme, co můžeme.“ Luis se taky konečně k něčemu odhodlá a jde řešit svůj úkol.

Všimnu si jednoho z vojáků, jakmile zabrousí pohledem k Terese na její monitor. Jeho reakce mi přijde u vojáka zvláštní.
“Co to bylo?“ Zeptám se šeptem Teresy. Pak už jen poslouchám, co nám může sdělit. Zamrzí mě, že vysílačka Lisy nám k ničemu nebude. Byla to malá šance, ale je pryč.
“Tak kdo by o té nouzové frekvenci mohl něco vědět, když už je tak dlouho nepoužívaná?“
“Stovky let? Jedině Rohan, ale ten to být nemohl. Museli na to přijít nějak ze záznamů. Jak jinak by přišli na frekvenci, kterou nikdo přes sto let nepoužívá?“ Položím další dotaz Terese.
“Morseovku tu u vás umí každý? Učí se jí třeba i Gardisti?“

Teresa zodpoví další z našich dotazů. A já se jen zmůžu na hlasité pronesení.
“To ne!“
“Krucinál, soudce. To jsem musela lhát zrovna jemu?“ Snažím se tuhle informaci rozdýchat. Nejsem daleko od toho, abych sebou sekla. Pak se dostanu k jiné myšlence.
“On by za tímhle určitě nestál. O knížeti mluvil tak mile. Ale jestli mají v plánu zabít jeho…“ Rychle se otočím na Teresu.
“Tereso, víte, kde se teď Ahmed nachází?“ V mém tónu je poznat malinko nervozity. Na mysli mi přijde ten proslov.
“Bojím se, že by teď mohl klidně být mimo ten mumraj. Chtěl pracovat na proslovu a to určitě v sále nemohl.“ Nadechnu se a pak si vzpomenu ještě na jednu věc.
“A kníže se ho vydal hledat.“
“Sakra, jestli se těm dvěma kvůli mně něco stane!“
“Pokud by opravdu chtěli zabít soudce, měli by dva nejmocnější muže v jednu chvíli na jednom místě.“ Po celém těle se mi objevuje husí kůže, jen to pomyšlení, co by se mohlo stát. Pochybuji o tom, že kdyby měl Rohan u sebe plno legionářů, jakmile by začali řešit důvod proslovu, neposlal by je pryč. Mám velké nutkání jít Ahmeda hledat. Přeci jen kdybych ho vyrušila zbytečně, mám možnost předstírat, že se zajímám o jeho proslov. Zvažuji myšlenku, že tu Thomase nakonec nechám samotného a půjdu soudce najít.

Pán Jeskyně
28.9.2014
22:10:14
Teresa a Blanc se na sebe podívají. “Já začnu.“ Oznámí Blanc a Teresa jen mlčky přikývne.

“To číslo je identifikační kód. Dostává ho každý vězeň. Někdy se to může hodit. Tomu klukovi někdo za něco zaplatil. Za nějakou černotu. Je však otázka, jestli svůj úkol splnil a aby nemohl mluvit, tak byl odstraněn. A nebo jestli byl zabit právě pro to, aby svůj úkol nemohl splnit.“ Když Kathryn zapochybuje o Gardě, Blanc jen pokrčí rameny. “Pořád to jsou jenom lidé. Mají své chyby. Tím je nechci omlouvat. Říkám jen, že všude se najdou zmetci. A není to moje Garda. Já tam jen pracuju. A kde se berou netuším. Jsem vyšetřovatel. Ne náborář.“ Ohradí se a pak zavrtí hlavou.

“Promiňte madam, ale já si nemyslím, že ti dva spolupracují. Proč by jeden udal toho druhého? Například. Oba jsou z Absolomu. Jeden je najatý vrah. Druhý nevím. Možná je to on, kdo poslal tu zprávu a snaží se Ripa zastavit. Je to jen nepodložený dohad. Ale je to další možná teorie, se kterou by se mělo pracovat. A Ripa nemusel nikdo poznat. Při zásazích mají helmy s hledím. A pokud ho tady nečekají, tak to většině lidí prostě nedojde. Maximálně si řeknou „Hele ten vypadá jako Rip“ ale nic víc. A co se kamer týká. Pod dohledem je je sídlo a přístupové cesty. Dalo by se říct, že by se mimo záběr kamer mohla schovat tisícovka lidí. Ale pokud tady má zabít někoho důležitého, bude muset na kamery.“ Pohodí nakonec rameny a zabafá z dýmky.

“V Absolomu žádní bachaři, co by vězně hlídali nejsou. Místo mříží tam je voda. Nijak moc hlídaní nejsou. Co si dělají v Absolomu, je jejich věc. Necháváme je tam žít. Je to obrovské místo. Má to skoro osm a půl milionu čtverečních kilometrů. Na tom je roztroušeno několik tisíc odsouzenců. Kontrola je velmi občasná. Co se děje v Absolomu nikoho nezajímá. Ale okolí samozřejmě monitorují satelity. Dám požadavek. Chvíli to zabere.“

Ukončí řeč a odvrátí se, aby se spojil s centrálou a zajistil. Voják, který stojí jen kousek od vás se musí uhnout, aby měl Blanc dost prostoru. Při tom mu padne pohled na monitor v rukách Teresy. Tiše a naříkavě zasténá a pevně zavře oči. Pak se pomalu odpotácí pryč od vás. Teresa se za ním zvědavě podívá, ale nic na to neřekne a začne odpovídat na otázky.

“Ten signál byl poslán přes jeden z našich satelitů. Morseovkou. Na nouzové frekvenci. To se už stovky let nepoužívá. A ta vysílačka, kterou má Lisa u sebe je k ničemu. Funguje jen na malou vzdálenost. Asi pět kilometrů. Dle terénu, zástavby a tak. Rozhodně se podle ní nedá vystopovat pozice.“

N chvíli se odmlčí a zvědavě se podívá na vojáka, který stojí u zídky, kouká na moře a neustále cosi drmolí. “Mimo knížete asi jen Ahmed Sattama de Haddadína. Vládne pouštním zemím a je to hlavní soudce.“ Na okamžik se zarazí. “Po knížeti to je druhý nejmocnější člověk na Zemi.“ Vydechne.

Kathryn Prescott
26.9.2014
11:09:55
Něco mi vrtá hlavou. A tak se vracím k tomu, co dříve pronesl Thomas.
“Snake dostal nějaké číslo od někoho, kdo je teď s ním a je z Absolomu? O jakém čísle je tu řeč?“ Nechala bych to být, kdyby se Lisa také nezajímala o nějaké číslo.

Luis mi odpoví a já bych byla nejradši, kdyby mi spíš řekl, že se totálně pletu.
“No skvělý, tomuhle říkám ale situace.“ Povzdechnu si.
“Jeden vězeň a druhý vrah. To je společnost.“ Zamyslím se.
“Je toho tolik, co ještě nevím.“ Myšlenky se předhánějí a já nevím, se kterou začít. Raději si s otázkami počkám, až co se dozvím dál.

Poslouchám teorii ohledně tajného agenta, ale zcela se v ní ztrácím. Když se ale Luis zmíní o mně a já na sobě cítím jeho pohled, jsem v šoku.
“Já? A co já bych s tím asi dělala?“ Přeměřím si Luise pevným pohledem.
“To si jako myslí, že v tom mám prsty?“ Nadechnu se.
“To jako každá, kdo se vyspí s knížetem má automaticky přístup nebo co? Tak to by určitě měla tak půlka toho sálu tam uvnitř.“ Povzdechnu si. Ovšem Thomasova reakce mi aspoň trochu vysvětlí situaci.
“Aha, tak takhle to myslel.“ Uklidním se. A otočím se na Luise.
“Je to tak? Mohlo by se mi podařit ho v záznamech najít?“

Informaci o zprávě z Absolomu jen přejdu, ale zaujme mě poloha Lisy.
“Jako hledat jehlu v kupce sena. Copak ji nejde nějak vysledovat?“ Pak mě něco napadne, ale nejsem si moc jistá, zda před Luisem se můžu zmínit o vysílačce. Ale nakonec to risknu, stejně je mu to k ničemu, když ani neví, kde se Lisa nachází. Otočím se ale na Teresu.
“Copak nemůžeme Lisu nějak najít? Proč se s námi vlastně nespojila? To už u sebe nemá vysílačku? Přece pokud by ji měla, tak musí vysílat nějaký signál ne? Nedala by se díky ní třeba najít?“ Tohle ale není moje parketa a tak se otočím na Suzane.
“Co myslíš? Šlo by to, pokud ji má stále u sebe?“

Naslouchám dál Luise a ta představa je šílená, že někdo vyrazí na procházku, aby si našel vysněného vězně.
“Tak kdo tu teda má ještě tak dlouhé prsty, aby se mu tohle povedlo? Kromě knížete samozřejmě.“ Zeptám se Luise.
“Jak se mohlo z Absolomu nepozorovaně dostat tolik vězňů, to nepochopím.“

Pak se dozvíme informaci o tom mrtvém.
“Zajímavé.“ Pronesu.
“Co když měla být jeho smrt jen nějaká pomsta za to, v čem jel?“ Otočím se na Luise.
“Vaše Garda je opravdu spolehlivá. Jeden vám v něčem jede a druhého si dokonce musíte umístit do Absolomu. Kde je berete proboha?“ Řeknu tvrdým tónem. Nadechnu se a snažím se uvažovat.
“Oproti Ripovi máme nevýhodu, Dobře to tu určitě zná, když byl jedním z vás. Musel sem toho druhého nějak nepozorovaně dostat. Jinak by si našeho vraha určitě někdo všiml.“ Uvažuji nahlas.
“Musí být moc dobrý, když se dostali až sem a nikdo si jich nevšiml. Kromě toho někdo z Gardy by určitě Ripa poznal ne? Kdyby ho zahlédl?“ Zeptám se. Možná moje malé podezření, že v tom jede ještě někdo jiný z Gardy, nemusí být Luisovi příjemné.
“Tak kde se teď mohou skrývat? Je tu hodně míst, která nejsou pod dohledem kamer?“ Směřuji svoji otázku spíše k Terese.

Poslouchám Thomase, jeho otázky a domněnky mají smysl. Jen aby nás k něčemu dovedli. Když se otočí na mě, odsouhlasím mu jeho plán.
“Ano, to můžeme. Pokud to půjde a podaří se nám ho najít, třeba se pohneme dál.“ Jsem připravená to aspoň zkusit.

Thomas Moore
21.9.2014
23:35:51
Poslouchám Luise, který se otočil na Kathryn a potvrdil naší domněnku. Pak se otočí na mě a přemýšlí o mojí myšlence, nakonec mu vyjde jako logická, ověřit ji však může pouze kníže, nebo kněžna a podívá se na Kathryn.

Do prdele, ale Kathryn není žádná kněžna, dost pochybuji, když nás tu nemají evidované v papírech, že ona bude mít povolení stupně pět. Teoreticky by se to dalo uhrát jako divadlo, ale dost o tom pochybuji.


Řeknu do ticha.

Chápu-li Vás dobře, Luisi, tak Kathryn by měla možnost identitu tohoto muže ověřit, pokud by jeho složka byla skryta? Co je k tomu potřeba? Víte, potřebujeme se pohnout z místa a někde se musí dát do těchto složek nahlédnout. Stačí k tomu počítač? Nebo je potřeba něco jiného? Protože pokud budeme muset odjet do nějakého archivu, tak to také může zabrat spoustu času. “ Odmlčel jsem se.

Pak se začne ptát Teresa, Luis jí odpovídá a informuje nás o Lise, kterou vysadil někde v jeho severní části. Chvilku se zamyslím a řeknu.

Luisi, pokud je to věznice bez bachařů, tak jistě budete mít nějaký systém kontroly, předpokládám, že něco jako satelity vedete. Tudíž by mohly existovat satelitní snímky oblasti. Mohli bychom je prověřit za poslední týden až čtrnáct dnů a pokusit se identifikovat nějaké neoznačené letadlo, nebo vznášedlo. Prostě něco, co tam nemělo být. Na druhou stranu, pokud chytneme vraha, může se druhá část skupiny pokusit se z něho něco vymlátit, popřípadě najít toho informátora.

Otočím se na Teresu.

Dal by se identifikovat zdroj toho signálu? Odkud přišla zpráva z Absolomu? Pokud je to věznice, tak tam asi každý mít rádio, nebo dalekonosnou vysílačku nebude. Čistě teoreticky by se dalo najít i pomocí satelitu.“ Otočím se znovu na Luise.

Luisi, Tereso, nejsem z této planety, kdybyste mi měli říci, kdo jsou tři nejmocnější lidé na planetě. Koho byste jmenovali?“ Pak se otočím na Kathryn.

Mohli bychom popřípadě zkusit ověřit identitu toho muže na fotce?
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137] 
Liraell


 


 


 

Liraell


 

Liraell


 

www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2016 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.