abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Verze 1.2:Vešel do služby nový update Abarinu. Co si myslíte o změnách a jaké další byte navrhli, případně něco přestalo fungovat? Nová verze.(Oblíbit)
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky.
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM.(Přidat do záložek)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Honba za dobrodružstvím ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Anglino   Postava není přítomna 27.3.2018, 22:36:15
Ve sklepě hostince

Karolinka se ze sna usmívá a já ji nechci budit.

"Jen ať si pořádně odpočine. Ostatní tu ještě nejsou ta co bych jí to nedopřál."

Proto lehce, aby to moc neskřípalo přejíždím brouskem po meči a zahlazují na něm vrypy po střetu s jinými zbraněmi. Při té váze a razanci na tom moc nezáleží jestli je ten meč ostrý nebo tupý. Mne to však uklidňuje a krátím si tak čekání.
 
  Zar´farro   Postava není přítomna 27.3.2018, 18:37:48
Podívám se na Coerii. A na její reakci pouze pokrčím rameny.

Poté pořádně ode dna promíchám hustý guláš a vyndám vařečku s trochou guláše. Tu podám Coerii, aby ochutnala.

Z čeho by to bylo .... nějaká ta cibule, česnek, trocha mouky, oleje, majoránka, pepř, kmín, paprika ... no a pak nějaký to maso. Žádná velká magie, prostě guláš. Ale je dobrej, tak ochutnej.
 
  Coeria Iminae   Postava není přítomna 22.3.2018, 21:27:36
" No jasný, na mě koukej jako na vraha, na mě." Přikývnu a jdu zpátky k ostatním, jak si přál Alzan. " Nějak nevím, čím to bylo, že se proměnil. možná ta koruna nebo opasek. Ne, korunu si nasadil první. Budu muset dávat bacha na ty věci tady. Vypadá to, že je to jeden artefakt vedle druhého. A ta lampa. ta dokonce mluví. Co mluví dokonce nadává. Nejspíš je v ní začarovaný nějaký elementál nebo tak něco."

Přijdu do trezoru a štítivě odhodím korunu na jednu hromadu.

" Tak copak nás ještě čeká za překvapení? Myslím, že bychom raději měli vypadnout. Je to tady na můj vkus moc čarovné. Alzan s Ragnarem tam ještě zůstali spolu a já jdu na nádvoří. Jak vypadá lidský hrad už jsem viděla a myslím, že mi to stačí."

Pokud mě někdo nezastaví nebo se nikdo na nic neptá, seberu se a jdu ven. Tam zírám na doktora, nad ohýnkem vaří. Prý guláš.

" Jsem netušila, že máš taky talent na vaření a ne jenom na léčení. Z čeho to je, voní dobře."

Řeknu, aby řeč nestála a pak se uvelebím někde, kde mám dobrý výhled na hrad a začnu si ho tužkou trochu kreslit.
 
  Ragnar   Postava není přítomna 22.3.2018, 14:55:50
V dokonání mi zabrání Coeria. Nevraživě se na ni zadívám. Byl jsme připraven na odchod a bylo mi to zmařeno. Poslouchám co říká a posměšně si odfrknu. “Řekla jsi ta přesně.“ řeknu tiše “Potřebuje krále.“
 
  Alzan   Postava není přítomna 18.3.2018, 20:22:45
Ačkoli to tak myšleno nebylo, má otázka ohledně Ragnarova stavu vyzněla jako posměšek.

Ragnar se náhle sebral a odchází pryč. Vyjdu za ním, spolu s dalšími a když uvidím, co má v plánu křiknu: "Zadrž. Ať to bylo co bylo, určit se to dá zvrátit." Pokud neposlechne, pokusím se zastavit fyzicky, i když v tomhle ohledu má velkou převahu.

Když se nám ho podaří zastavit, poprosím ostatní, aby na chvíli odešli, že si s ním promluvím sám.
 
  Coeria Iminae   Postava není přítomna 17.3.2018, 19:03:30
Ragnar chvíli stojí, v trezoru je ticho, že by se mohlo krájet nožem. Pak uslyším kroky. Otočím se a vidím, jak jde k východu. Jdu tiše za ním a když pak zastaví, opatrně poslouchám.

Ten zvuk tasené zbraně se nedá přeslechnout. Přiženu se k němu rázně mu korunu shodím z hlavy.

" Já vám lidem asi nikdy nebudu rozumět. Co blbnete, veličenstvo? Země potřebuje krále, ne jeho mrtvolu. Schovej ten meč a pojď zpátky."

Sehnu se, vezmu štítivě korunu do ruky a celou dobu čekám, jestli mě Ragnar poslechne. Pokud by snad chtěl ve své akci pokračovat, pokusím se mu meč vyrvat i za pomocí modrých blesků, které ho trochu ochromí.
 
  Victoria   Postava není přítomna 16.3.2018, 21:43:33

"Cože? Těm věcem může hrábnout ze samoty?" a zdá se, že nehráblo jen předmětům. Ragnar či spíš Madam Ragnarová tasí meč a chce se zbavit života.
"Ragnare, ne!!" řeniknu a pokusím se ho zastavit.

Ty hlupáku, vždyť ta bláznivá lucerna by ti mohla pomoci!!!
 
  Ragnar   Postava není přítomna 16.3.2018, 16:51:28
Nasadím si korunu a okamžik na to vím, že je všechno špatně. Šokovaně si ohmatávám obličej, ale vousy jsou nenávratně pryč. Stejně jako hnízdo se zpěvákem. Hrůzou se mi rozšíří oči. Zmateně se rozhlédnu po ostatních. Potlačují smích.

Jen ztěžka si uvědomuju všechny důsledky mé touhy po kouzelné koruně. Ani mě nezajímá, jestli Mar - Dol věděl a byla to od něj šprým, či jestli je ve službách nepřítele a takhle bez problému se mě zbavil. Je to jedno.

Pomalu se otočím vyjdu ven z místnosti.

Uvědomju si, že tohle je konec všeho. Žádný boj. Žádné království. Sláva. Život. Viki.

Poodejdu o několik místností vedle. Sundám si kyrys. Vytasím meč a špici opřu mezi žebra. Než žít v hanbě, raději nežít.

A duši Bohu poručit, je rozkaz poslední...

Nalehnu na meč a probodnu si srdce.
 
  Zar´farro   Postava není přítomna 14.3.2018, 19:31:24
Sedím na nádvoří. Hlavu opřenou o chladnou stěnu. Konečně mám šichtu za sebou.

Kouknu se nahoru směrem k otevřenému nebi. Vidím, jak malé obláčky plují po obloze a já se tak uklidňuji. Cítím jak se mi srovnává tep do normálu.

Ostatní se rozprchnou a já se už pomalu taky zvednu. A následně se odeberu ke svému táboru první pomoci. Zde začnu pomalu balit věci a sklízet všechny ty věci.

Když už mám všechno hotovo a nandáno na koně, odeberu se do podhradí.

*****************

Když se ostatní vrátí na nádvoří, já už stojím u kotlíku a vařím. Mám malý ohníček a v kotlíku guláš. Přidám jen špetku soli a je připraveno k podávání.

Jak zahlídnu ostatní, sbalím nějaké kosti a uložím je do batohu na koně.
Na morkovou polívku se budou hodit. No nežinýrujte se, dejte si guláš, dodá vám sílu.
 
  Coeria Iminae   Postava není přítomna 14.3.2018, 9:07:03
Ragnar si ode mě beze slova vezme, aby měl volné ruce nasadí si korunu. Jak tak u něj stojím, něco se mi zdá podivné , ale nejdříve mě nedochází, co mě zaujalo. Ustoupím zase o pár kroků zpátky s tím, že se ještě porozhlédnu, jestli tady nenajdu něco dalšího užitečného. Než stihnu sklopit oči k pokladu, Ragnar se změní na... Ragnarku?

Uslyším Alzanův dotaz a mám co dělat, abych se nezasmála. Rychle sklopím hlavu a začnu hledat v kupě přede mnou.

" To je síla, co ta koruna umí. Možná by se mu to mohlo hodit, když by chtěl oklamat nějakého nepřítele. Raději se nebudu ptát, jestli mu opasek, který už si taky stihnul připnout, pomáhá mluvit s lidskými bohy. Co mě už život dávno naučil je to, že dráždit hada bosou nohou se nevyplácí."

Když se ozve ten nakřáplý hlas, rozhlídnu se nejdřív, odkud to přichází. Lampa? Jo, lampa! Zakroutím hlavou. To jsou věci teda. Vypadá to, že je chudinka nějaká rozčílená. Jenomže to co říká je zajímavé, hodně zajímavé. Podívám se na Alzana. " Tak Simplicův syn, pěkný. Zdá se, že i on sám je z toho překvapený."

Já na Alzanovém místě bych asi s lampu praštila o zem, on však udržel nervy a podal ji Victorii. Kdyby to šlo, začala by lampa vrnět jako kočka. A sype ze sebe další překvapivé novinky.

" Tak prosím, Victoria je pravá majitelka hradu, potomek vznešených Vraadů, nejmocnějšího z Patrinů. Ještě tak vědět o koho jde, já to nikdy neslyšela ani jsem o nich nečetla."

Pokrčím rameny a odvrátím se k té almaře, o které Alzan prohlásil, že ji musíme vzít sebou. Jak to asi uděláme? Máme snad nějaké nákladní muly nebo povoz? Nemáme. Hm.
 
  Alzan   Postava není přítomna 13.3.2018, 20:46:32
U Ragnara se sejdou hned dva magické předměty, které si okamžitě nasadí. A trošku změní podobu. Nevěřícně se na něj podívám. Aspoň tedy ten pohled na mé pohublé tváři připomíná údiv.

"Cítíš se být v pořádku?" Zeptám se Ragnara poté, co jeho tělo nabere nové proporce. Když se uklidní situace ohledně jeho přeměny, kouknu ještě letmo na věci v trezoru.

Prohlížím si poklady, koukám co kde najdu, když tu vezmu do ruky jistou lucernu a ta se rozkřičí na celé kolo. Div že ji úlekem neupustím. Nebo nepraštím o zem, abych ji umlčel.

Křičí nesmysly. Něco o potomcích uchvatitelů a Patrinů. A Simplicovu synovi. Ta lucerna tu musel být dost dlouho, až jí hráblo.

Počkej. Ta lucerna to asi myslí vážně. Já? Simplicův sny? To není možný, to nelze. A potomek Patrinů? Sejf našla Victoria... zvednu hlavu a chystám se něco říct, ale Victorie mi vezme slova z úst. Takže ji lucernu jen podám a čekám, co se bude dít.

Kupodivu nic moc. Jen se lucerna uklidní. "Nemám tušení. Dost mě zaskočila a pravděpodobně jí tu hráblo ze samoty..." Odpovím Victorii.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 13.3.2018, 14:57:14

Znovu vkládám obrázek přeměněného Ragnara.
 
  Victoria   Postava není přítomna 6.3.2018, 20:25:08

"Ach jo, svrbí mě ruce tu skříň otevřít..." povzdychnu si. Pak v mezičase pomůžu zničit ty oživlé mrtvoly. Je to stejně těžké, jako roztrhat hadrovou panenku.

Naše přehrabávání ve vší té parádě pokračuje, až Alzan vytáhne lucernu. ta začne horlivě nadávat. "Panečku, ta má teda vyřídilku." uznám, než mě zarazí poznámka o potomcích a dědicích a já nevím o čem všem ještě.

"Vždyť jsem vás se dovedla já...to je divný, dej mi tu Škopkovou na chvilku do ruky..." prohlásím a od Alazana si tu lucernu vezmu. Očekávám nějaké hloupé řeči a další spoušť nadávek, ale ona se mě ptá, jestli má Alzana vyhodit.

"Co? Potomek Sipmlica? " ptám se dost nadutě a i podle toho se tvářím. "Co to mele? Co je tohle za hlásnou troubu?" pronesu tiše k Alzanovi. A pak se zarazím znovu. "Já jsem něčí dědic? Jak jsi na to přišla?"

Ale aby toho nebylo málo, Ragnar si na sebe vzal opasek, který ho měl spojit s jeho bohy. A stane se z něj žena.

"No prosím. Tak raganoriv bohové jsou ženy. Cherchez la femme.

"Hele ty chytrá Škopková...tedy lucerno, co to tu bylo za opasek a jak jsi přišla na ten rod Patrinů?"

Vždyť já jsem pouliční směska...
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 5.3.2018, 22:02:56
Jakmile si Ragnar nasadil mramorovou korunu i kožený opasek, stane se něco divného. Ragnar se začíná cítit zvláštně. Začíná ho svědit tvář i hlava, cítí nepříjemný tlak na hrudníku a celkově se cítí zvláštně. Když si sáhne na obličej, cítí, že mu zmizely vousy. Ale to není to nejhorší, máš nutkání, podrbat si koule, ale místo nich nahmatáš jen a pouze vagínu. Proměnil ses v ženskou.

Vy ostatní sledujete Ragnara, jak se Vám před očima začne měnit. Vousy mu zarůstají do tváře, vlasy se mu prodlužují, mění se mu tvar obličeje. I postava se mu začíná měnit. Trvá to pouze pár vteřin a stojí pře Vámi jakási cizí ženská, která je vzdáleně podobná Ragnarovi.

Ale jednu výhodu to má, ženy se prý dožívají vyššího věku.
 
  Mar-Dol   Postava není přítomna 5.3.2018, 22:01:48
Kouknu i na Ragnarovu korunu. Chvíli si jí prohlížím, zamračím se a pak mu jí vrátím.

"Je to známý artefakt o kterém jsem již četl ale nevím co dělá. Koruna krále Williama se jmenuje myslím. O tom, co umí, se nikde nepsalo a ani to nedokážu takto snadno určit. Nejedná se o běžná magický předmět ale artefakt. Musel bych s ním strávit nějakou dobu v klidu v aspoň trochu vybavené pracovně. Ale ty nápisy jsou napsané prastarým jazykem kouzelníků, zkus Alzana, jestli to zvládne přečíst."

Poté se opět pustím do prohlížení pokladu, dokud Alzan nezvedne nějakou lucernu, která se nerozkřičí na celý trezor, osočuje Alzana, chce ho vyhnat a uklidní se až v rukou Victorie. Při jejím křiku se připravím na další oživená těla a jiné nepříjemnosti.

Simplicův syn? Potomek Patrinů? Co je tohle zač? pomyslím si a čekám, co se bude dít.
 
  Ragnar   Postava není přítomna 2.3.2018, 19:17:37
Až oči přecházejí při pohledu do trezoru. Oči každého trpaslíka by se zaradovaly při tomto pohledu. A zaplakaly při zjištění, že to tady musí nechat.

Procházím tou nádherou a tu a tam vezmu do ruky něco zvláště pěkného a nebo prohrábnu mísu drahokamů. Pak mi padne do očí zdobená koruna. Vezmu ji do ruky a zvědavě si ji prohlédnu. Pocítím touhu posadit si ji na hlavu a málem to opravdu udělám. V poslední chvíli mě napadne, že bych to měl dát nejdřív prozkoumat Mar-Dolovi.

Ten zkoumá mnohem víc věcí. Trezor bude nejspíš přímo naditý kouzelnými věcičkami. Když se dozvím co je koruna zač, neváhám, a korunu si posadím na hlavu. Vím, že riskuji, ale trpaslík ve mně, bažící po bohatství, získá převahu. Kouzelná koruna. zajásám v duchu.

Coeria se pak na mě otočí s opaskem v ruce a nabídnemi ho. Rozmlouvání s Bohy, říkáš? Zní to zajímavě. Natolik, že si opasek připnu a doufám, že z toho nebude megaprůser.

Kouzelný opasek. Doufám jen, že mě to spojí s mými Bohy.

 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 2.3.2018, 8:02:17
Zabít obživlé mrtvoly bylo podezřele snadné. Opravdu se téměř samy rozpadaly. Ta, kterou Alexander poslal do skříně tam chvilku zůstala a poté obrovskou rychlostí vyletěla zpět přímo na chudáka Alexandera. Mrtvé tělo ho povalilo na zem do hromady zlata. Naštěstí díky jeho obratnosti se mu nakonec nic nestalo.

Jak tak prohlížíte trezor, vidíte, že toto vše skutečně neproskoumáte. Chtělo by to inkvizitora, ten pozná magii okamžitě. Přesto i nadále hledáte. Tentokrát něco zajímavého objeví Alzan.

Vezme do ruky nějakou lucernu, spíš jen aby mu nepřekážela, není na ní nic zajímavého. Ale pouze, dokud se jí nedotkne. V tom okamžiku se rozzáří a ozve se z ní histerický Křik staré ženské. "Dej ty hnáty pryč ty špíno! Co si vůbec dovoluješ hrabat na mě, potomku zlodějů a uchvatitelů! Vůbec nemáš co dělat na hradě mocných a vznešených Vraadů, tebe jsem do trezoru nepustila. Ukázala jsem ho právoplatnému majiteli, ne tobě! Jen pravý majitel má právo vstoupit a přivést si návštěvu. Ale těžko se potomek nejmocnějšího z Patrinů bude kamarádit s potomkem uchvatitele. Simplicův syn, čeho jsem se to jen dožila?! Proč na mě jen hrabeš?!" Poslední slova znějí spíš jako nářek a upřímný smutek.

Pokud si lucernu vezme Victoria, slyšíte šťastný vzdych. "Konečně právoplatný dědic mého pána. Čím mohu posloužit má paní? Mám Simplicova potomka vyhnat ven z trezoru?"
 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163]  [164]  [165]  [166]  [167]  [168]  [169]  [170]  [171]  [172]  [173]  [174]  [175]  [176]  [177]  [178]  [179]  [180]  [181]  [182]  [183]  [184]  [185]  [186]  [187]  [188]  [189]  [190]  [191]  [192]  [193]  [194]  [195]  [196]  [197]  [198]  [199]  [200]  [201]  [202]  [203]  [204]  [205]  [206]  [207]  [208]  [209]  [210]  [211]  [212]  [213]  [214]  [215]  [216]  [217]  [218]  [219]  [220]  [221]  [222]  [223]  [224]  [225]  [226]  [227]  [228] 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2020 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.