abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Abarin opět ve vývoji! Pokud vás zajímá průběh prací nebo máte nápad, neváhejte se ozvat v Nová verze (Oblíbit)

Vážně i nevážně v Zašívárna - SPAM no. 8 (Oblíbit)

Řekněte, co se vám líbí a nelíbí, přidejte své nápady, aby byl Abarin místem, kde se vám líbí Připomínky a nápady (Oblíbit)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Kingdoms of Valcia ::
družina
stránkovat po:  
 

Grenth
27.2.2016
20:00:11

ZAČÍNÁ LÉTO!Zhodnocení
Jak se ukázalo, jsme docela schopní to dát v rychlejším tempu. Nejvíc to uvízlo tentokrát na mě s vyhodnocováním, ale aspoň se mezitím stihla trochu dojet diplomacie:-) TAKŽE:
-Platí, že diplomacie se může hrát furt, pokud opravdu nenapíšu speciální stopku pro ni.
-Vyhlašuje se, že LÉTO KONČÍ ZA 4 TÝDNY, TEDY 27. 3.!
Poděkujeme Kythrolovi za odpověď.

"Otázkou zůstává, kolik jich doopravdy je, když mají 300 jezdců na vel-bloud´ech." ukáže se, že vzdělanost v případě těchto zvířat poněkud selhala. A tak se ve slově velbloud ukáže přízvuk, který obvykle máme jenom při vyslovování jména našich měst, či vládce.

Podíváme se na Dalaranského velvyslance a začneme se ptát.
"Řekl jste tady, že jste prohráli bitvu. Kolik vojáků proti vám stálo? Jak byli ozbrojeni? O kolik mužů jste přišli a kolik vám jich zbylo?
Kolik kmenů v Dalaranu nyní může mít k dispozici 300 jezdců?"
podruhé už o velbloudech mluvit nehodlám. Na druhou stranu máme snahu pochopit, co se vlastně tady děje.

"Lorde Šariene, můžete nám osvětlit, co se v Dalaranu vlastně stalo?" blíže to neupřesňujeme - ale je jasné, že tím máme na mysli vše, o čem zde Dalaranská delegace mluvila.

Projev Midgara naznačuje, že Zarashag měla s výběrem diplomata dobrou ruku. Narozdíl od mnohých "slušňáků" si zachovává svoji tvář i patřičný nadhled.
Ale celkově vzato - hádky příliš nekomentujeme - nepřísluší nám to a hlavně bychom se nikam nedostali... Stejně tak nekomentujeme návrh Dalaranu na obnovení jednání o smlouvě, kterého se oni v tuhle chvíli opravdu zúčastnit nemohou.

Valoa (Dalaran)
25.2.2016
19:05:43
Nejprve se natočím k Midgarovi... S kamennou tváří spustím.
"Rmoutí mne, že se k tomu stavíte takto.
Pokud to tedy z mých dříve vyřčených slov nebylo patrno, můžu vás ujistit, že jsem se ani slovem nezmiňoval, že nejsem ochoten Eldagu pomoci.

Jenže v tom to je... Proč pomáhat někomu, kdo nám v nouzi pomoci nechce?!
Proč pomáhat někomu, kdo nás uráží a diktuje nám podmínky, bez jakéhokoli hmatatelného důvodu.
Pokud jde o náš příchod, a mé chování, můžu vás ujistit, že v Dalaranu byste si zvykl na o hodně horší věci.
Bohužel je to tak.
Ale věřím, že náčelník s tím určitě něco udělá.
Ale neodbočujme."

Pak už mluvím rovnou ke Kythrolovi. Můj hlas opět zhrubne.
"I když trpaslík je zřejmě jinýho názoru, ty mně nemůžeš diktovat žádný podmínky.
Jestli MY vyšleme naše vojáky je jen na nás.
Proč bychom my měli riskovat kvůli cizím lidím?!
Ne, naše armáda se zrovna vzpamatovává, a pokud bychom vám měli pomoci, moc by nás to oslabilo.
Nevykládejte si to špatně. My vám chceme pomoci. Přestože jste zatím nezkušený a neovládáte své emoce, vaši poddaní za to nemohou.
Pošleme vám zkušené průvodce... Muže známé pouštních zákonů a zkušené v přežití.
Ten kmen vypátráme.
Stopy sice už budou zaváté, ale...
Máme svoje způsoby..."
doplním plynule.
Udělám odmlku, zamyslím se a nakonec promluvím ještě jednou.
"Ovšem pokud nemáte další námitky, navrhnul bych se nyní věnovat smlouvě a detaily záchrany vašich poddaných dořešit v soukromí vašich komnat.
A taky by bylo záhodno odvolat ty vojáky..."
Odmítnou, także vojáky neodvolávám. Pak si to trochu přeberu a odpovím.

,,Dobrá, to jsem możná trochu přepískl. Takže z toho ustupuji, ale na zbylých bodech prozatím trvám.
Je możné, že jste to vy nebo vaši podřízení nebyli, ale, jak jsem uż říkal, prohlašujete se za jeden stát, a tím pádem vás ženu k odpovědnosti za vaše obyvatele.

Takže dobrá, vyšlu armádu, ale vy k ní připojíte alespoň část vlastní a v boji ze sebe vydáte to nejlepší, protože je důležité zachránit poddané. Proti tomuhle uż nic nemějte, protoże více uż ustoupit nehodlám.

Králi Achvene, to už záleží na vás ostatních. Rozkazy můžu vydávat i odsud, jen to bude trochu rušit.
"

Na Orgimmarského vyslance neraguji, je to spíš na Dalaran, ale s povděkem se na něj podívám.
"To je otázka, jestli stojí nebo nestojí..." ozve se Midgar v reakci na otázku vyslance z Dalaranu, když domluví.

Podrbe se ve svém vousu.
"Páč jak Vás tak posloucham, tak zkušenýho průvodce a doprovod poslat s Eldagskou armádou (pokud by ji Eldagští samozřejmě sami vyslat chtěli) k pomoci s pátráním a přežitím v poušti zjevně nechcete, a i pokud byste mi teď hodlal tvrdit, že hledat tu vesnici je i pro vás jako zkoušet vyhrabat konkrétní kamínek z čerstvý laviny, tak mi nějak nejde do hlavy, jak by ste si pak měli bejt schopný to svý Dalaranský území v jednotě uhlídat, a zaručit se za klid v pohraničí, když nemáte schopnosti, jak svý kmeny držet pod kontrolou a dohledávat viníky. A jestli je máte...." větu nedopoví, ale zkoumavě a docela vážně chvíli hledí do očí tomu, k němuž mluvil.

"Je možný, že císař Kythrol neměl právo sem ty zbrojnoše kvůli svýmu vzteku na Dalaran tahat, i když s tím jak jste kolem sebe házeli lidma už při příchodu je mi spíš divný, že tu nebyli vod samýho začátku. Možná vás ani neměl urážet, ale vod toho byste měli bejt zatraceně dobře zvolený, dyž máte zastupovat svýho vládce, aby ste to dokázali ustát. Politika, to je jako sekera ze slov a jiný to nikdyvá nebylo. A chce to silný jedince," zavadí pohledem o ty vyžloidní vyjednavače z Enry a Korranu, a ladně, aniž by se sebeméně zadrhl, čistě pro všeobecný pořádek a jasno, větu doplní: "co do charakteru a síly vůle. A estli Vám to ještě nedošlo, tak vono to s váma fakt začíná vypadat aspoň z mýho pohledu zatraceně blbě, aspoň co do toho, že vám tady někdo z přítomnejch bude vůbec vochotnej vyhovět a nesežene si místo toho kontakt s tou vopačnou stranou, o což si tu i vy sami, nezávisle na útoku na Eldag, taky pěkně koledujete..."

Valoa (Dalaran)
23.2.2016
22:27:48
Nevěřícně poslouchám královu odpověď.
Zalapám po dechu a otevřu pusu. Tohle je čím dál lepší.
Nuceně se usměju. Ale výsledkem je jakýsi pokroucený úšklebek.
Elfa ignoruju.
Ani se na něj nepodívám a mluvím rovnou ke Kythrolovi, jako bysme tu byli jen my dva.
"Tisíc zlatých?! To má být nějaký nevkusný vtip?!
Tak poslouchej ty dutohlave... Kdybysme měli tisíc zlatých, tak tady teďka netrčím a nežebrám o vaši pomoc!
Jsme, Dalaran a jsme největší jednotné společenství v poušti, ale pokud bys poslouchal, zbytek kmenů se proti nám spojil a utrpěli jsme zrdcující porážku!
Náš svaz se pomalu hroutí a vy tu řešíte pár vesniček!
Tak podívej, pokud chceš svý poddaný ještě někdy vidět, přestaň nám vyhrožovat a radši nám pošli pomoc. Vyšli své jednotky a my je přivedeme k nepříteli.
To seš tak zaslepenej, že myslíš, že my v naší situaci si mužem něco takového dovolit?!
Tady vidíš vážnost situace. Proto potřebujeme vaši finanční podporu.
Tyto kmeny jsou neustálou hrozbou pro vaše pohraničí.
Korran i Eldag by neustále obtěžovaly pohraniční potyčky... Co byste dělali?!
Pokud pošleš armádu, nebude ti to nic platný.
Bez průvodce tví muži buď chcípnou žízní, udolá je horko, nebo v lepším případě se úplně scvoknou... A i kdyby, jejich sídla stejně nenajdeš. Jsou to kočovníci. Hledat jejich vesnice je jako hledat jehlu v kupce sena.
Zamyslete se. My jsme řešení problémů. Pokud zvítězíme, Dalaran se sjednotí a stane se rovnocenným, centrálně řízeným státem.
Copak to za to nestojí?!

A pokud jde o tvý poddaný, moc bych nedoufal.
I když, pokud ti na tom tak záleží, možná ti podle výpovědi svědka budu moci identifikovat viníky. Samozřejmě za předpokladu, že nám vypomůžete v naší válce."

Achven (Quel'Thalas)
23.2.2016
21:55:58
"Takže vaše reakce na to, že na vás někdo zaútočil je taková, že budete po možná nevinných lidech vymáhat 1000 zlatých? To co zde vy navrhujete je totální šílenství! Nejen že to není demokratické řešení, ale také to je zcela zbytečné. Tak se posaďte na zadek a poslouchejte! Chováte se jako malé dítě, kterému někdo sebral hračku. Ano únos vašich obyvatel je smutná záležitost, ale momentálně nevíme co s nimi je. Nejspíše ale nejsou mrtví. To by je s sebou nebrali a zabili je rovnou na místě. Tudíž čím více času zde trávíme, tím větší pravděpodobnost je, že se něco stane vašim poddaným. Co se týče škody na majetku jsem více než ochotný vám poskytnout zdroje na opravu vašich vesnic. Nyní navrhuji, aby se toto jednání rozpustilo. Měl by jste si nejprve udělat pořádek ve vašem království a vyrazit s armádou proti únoscům. Pokud se ukáže, že byli ve spojení se zde přítomnými, tak je můžete penalizovat jak chcete."

Sednu si zpátky na židli a počkám na to co si myslí ostatní.
Ergel zapírá. Užuž mu chci oponovat, ale on mě nazve chlapečkem. Zbrunátním, rozzuřen na nejvyšší míru a prudce vstanu ze żidle. Už chci zařvat rozkaz, ať je konečně zatknou, ale naštěstí mě přeruší příchod zástupců Korranu.

Od záměru upustím, ale rudý jsem pořád, můj hněv neopadá. ,, Zdravím, jsem rád, že jste dorazili.
Ano, toto je ono jednání, bohužel jsem se ale dozvěděl od svědků, že Dalaran napadl mé příhraničí, vyplenil vesnice a odvedl, zřejmě zotročil lidi z nich. Proto ti vojáci, a teď se to tu řeší.
"

Pak konečně vztekem se třesoucím hlasem odpovím Dalaranským. ,, TAK VY ŽE JSTE TO NEBYLI? PŘESTAŇ ZAPÍRAT!
Nenazýváte snad Dalaran jednou zemí? Neprohlašujete se za jejího vládce?
V tom případě jste zodpovědní za ty obyvatele, kteří to udělali, neboť to jsou vaši poddaní! Stejně jako já jsem zodpovědný za své.

Proto to uděláme následovně. Zařídíte, abych co nejdříve dostal své obyvatele zpět. Agresory, kteří to udělali, mi vydáte a já s nimi budu moci udělat co budu chtít. A nádavkem k tomu mi jako odškodnění za vydrancované vesnice buď oni, nebo vy, to je jedno, hlavně někdo, zaplatíte pokutu 1000 zlatých. Plus veškerý majetek těch, co jsou za tohle zodpovědní, samozřejmě.

Pokud tohle splníte, zapomenu na to a náš vztah se urovná. Souhlasíte? Jsem ochoten i poslat s vámi své vojáky, aby byla spravedlnost vykonána. Ti vám budou svěřeni na tento ûkol.

Takhle z toho vyjdete i dost lehce, ale vyhlašovat válku nechci.
"

Pokud na to přesně v tomhle znění přistoupí, gardisty odvolám a zklidním se. Pokud ne, neudělám to.

Pak se ozve delegace z Enry.

,, Souhlasím s vámi. Odhaduje se podle počtu vypleněných vesnic, že odvedeno bylo 300 až 600 lidí, coż jeopravdu hodně, takže to v žádném případě není zanedbatelnè.

Útočníků bylo kolem tří set, hodně z nich bylo jezdců na velbloudech. Ano, útoku si všimla jednak hlídka na hranicích, a druhak několik lidí, kteří to přežili. Nevím, jestli jsou momentálně zde.

Pokud ano, předvolejte je!
"

Poslední věta je určena sluhům.
Celé dění sledujeme potichu a víceméně nezúčastněně. Ale ve své podstatě si spíše dáváme dohromady fakta a postoje jednotlivých státníků, či jejich zástupců. Celé to krásně zapadá do skládačky, kterou mají vládci Valcijští ve zvyku. Z cizího krev neteče – aneb nejdůležitější je uchránit si vlastní prdel a že ti pochcípali nějaký poddaní? No a co? Nakonec se do toho musíme vložit, protože to celé nápadně připomíná frašku a mírová smlouva se otřásá v základech ještě než vůbec stačila vzniknout.

“Zajímá tu vůbec někoho, co se v Eldagu vlastně stalo? My chápeme Kythrolův hněv a dle našich názorů je oprávněný, i když možná míří špatným směrem. Tato aliance totiž má chránit především poddané a to by mělo být první, co by nás mělo zajímat.

Místo toho zde řešíte pochybnou otázku imunity diplomatů. Dle našeho názoru by mimo jiné diplomati neměli být ozbrojeni. Neměli by kolem sebe šermovat kouzly. Neměli by urážet protistranu. Nemělo by jim býti vyhrožováno smrtí. Ale je to teď skutečně to podstatné? Král Kythrol jednal v rámci potřeby zajistit bezpečnost sobě i nám. VyslanciDalaranu zase přišli vyjednat pomoc pro svůj lid.

Potřebujeme vědět více informací. Kolik lidí bylo odvedeno? Všimla si útoku nějaká hlídka? Znáte přibližný počet útočníků? To jsou otázky na které je potřeba znát co nejdříve odpověď.

Stejně tak by Dalaranští měli následně vysvětlit, kolik mocenských skupin se v Dalaranu nachází a které z nich by případně byli schopné útok na Eldag provést.


Nakonec ještě věnujeme krátký pohled velvyslanci Korranu. “Jsme velvyslanci Enry, zástupci Graz´hiela Nien´ora. vysvětlování necháváme na povolanějších osobách.
"Každej tomu říká ňák jinak." utrousí k nově příchozímu onen zamračený trpaslík reprezentující Orgimmar, který se do nejnovějšího sporu prozatím odmítl zapojit, a prohlíží si zástupce Korranu od hlavy až k patě.
"Midgar Chmelotepec, delegát královny Orgimmarské, Zarashag Stříbrného kladiva." představí se poté a naznačí k němu hlavou zdvořilou úklonu.
A aby toho zmatku nebylo málo, najednou si sem napochoduje jakýsi muž. Je trochu starší, a spíše než sportovní je postavy někoho, kdo nemusel moč často dělat. Avšak než on samotný se k vám prvně dostanou jeho slova.

"Omlouvám se jménem mého krále Abadonna a celého Korranu, ale nemohl jsem se bohužel dostavit dříve.. Potkala nás mírná obtíž.. Bohužel náš král Abaddon se nemohl dostavit osobně, jelikož je vyžadován více v zemi, avšak mám sebou papír s jeho pečetí a jsem zpravomocněn ve jménu Korranu jednat.. Takžě cokoliv co.... Co se to tu sakra děje?"

Při poslední větě se již dostává mezi vás, a kouká na tu podívanou zde. Pak se ovšem vzpamatuje. "Chci říci, omlouvám se za vyrušení, ale je toto skutečně mírové jednání, na které byli země pozvány?" hodí poslední větu do diplomatštiny.
Zástupce Orgimmarských trpaslíků mlčí a bedlivě sleduje vývoj událostí, jen s sebou trochu trhne, když vznětlivý elfský král vzplane svým hněvem. Ale ani proti tomu neřekne ani čárku. Mračí se pod vousy a jen bohové vědí, na koho vlastně.

Valoa (Dalaran)
22.2.2016
18:39:48
Stále upírám pohled na eldagské vojáky.
Ovšem král Achven a Selmijci jsou zdá se již rozumnější, než Kythrol, takže jsem usoudil, že ze strany vojáků mi nehrozí nebezpečí. Prudkým pohybem zasunu čepel zpět do pochvy a stejně prudce se otočím ke Kythrolovi, který právě domluvil.
Ovšem obr vedle mne má stále zbraň připravenou k použití.
Stejně tak v ruce mého druhého strážce se zaleskla matná bezbarvá kapalina nanesená na čepeli jakéhosi delšího nože, který mezitím vytáhl kdoví odkud.

Z mé tváře není moc co vyčíst.
Směsice pohrdání, hněvu a nadřazenosti.
Nuceně nasadím samolibý úsměv a horečnatě přemýšlím, jak toho tvrdohlavce přesvědčit o naší nevinně.
Nakonec řeknu toto:
"K naší velké lítosti vám mužů říct, že my jsme to nebyli.
Vedeme válku a bohužel se nám nevede moc dobře. Náčelník nemá prostředky k takovéto akci.
Odmítám to a odmítám být za to trestán.
Pokud to ovšem vaši dušičku uspokojí, zavolejte sem toho svýho svědka. Třeba se dozvíme víc..."

Odmlčím se a pak začnu také stupňovat hlas.
"...A ještě něco chlapečku... Sice seš tady král, ale můj náčelník nejseš, tak si dávej bacha, co vypouštíš z huby když mluvíš s cizím velvyslancem a nemáš důvod podloženej důkazy!
Vyzyvavě a hrdě odpovím. Už jsem sice v klidu, ale nám NIKDO omezenci říkat nebude.
Král Achven celkem ostře vystoupí proti mně. Nepatrně si povzdechnu. Proč se do toho pletou takhle?! Zástupci Selimie se k jeho tvrzení navíc připojí.

Nejdříve tedy odpovím jim dvěma. ,, V prvé řadě, nikdo tady zatím na nikoho neútočí. Za druhè, tady Ergel sám říkal,że uż je sjednoceno mnoho kmenů a jsou nejblíże úplnému sjednocení, takže to s nejvyšší pravděpodobností bylo na jejich rozkaz. Proč by to taky dělal nějaký malý kmen? Ten by to měl mnohem riskantnější a otroky nepotřebuje. To všechno nahrává mèmu názoru.

Říkáte, proč by sem chodil, kdyby to udělal. Zřejmě proto, že v jejich omezenosti si nepomysleli, że jejich plenění někdo přežije a podá o tom zprávu, coż se stalo.

Dobrá. Žádné důkazy, říkáte? Mám očité svědky, kteří tento ,, odvod" přečkali. To vám nestačí? Nebohé ženy a děti bez mužů a otců, ponechané napospas osudu?! Chcete snad ty prázdné vesnice vidět na vlastní OČI?!? "
Stupňuji zlostně hlas aż poslední slovo naštvaně na nejvyšší míru zařvu. Pak se zarazím, zklidním se a z očį mi plane chladná nenávist.

,, Pořád mi ještě nevěříte? Ergel se navíc ani slovem nezmínil o tom, že by o tom nevěděl. Nezapírá, takže o tom s nejvyšší pravděpodobností ví. A zapírat ani nemá cenu. Pokud chce ještě něco zkusit říct, nechť promluví. Pak spustím proces záchrany mých obyvatel. "

Jmèno Ergel zhnuseně vyplivnu a jakmile domluvím, nemèně nenávistně ho sleduji, jestli se pokusí obhájit.
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163] 
Liraell


 


 


 

Liraell


 

Liraell


 

www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2016 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.