abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky. (Oblíbit)
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM. (Oblíbit)
Našli jste některý z problému podělte se... Technická podpora (Oblíbit)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Dar ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Vlk   Postava není přítomna 17.11.2015, 17:56:34
"Já bych řekla, naprosto všechny ženy, nejen ty mladé." Připojí se Minnie a usměje se na Nyskel.
"Takové my ženy prostě jsme. Lichotí nám to a cítíme se žádáme, pokud nám nějaký muž věnuje dostatek pozornosti."

I ona se zadívá na Thibauta a Deineru a pak dodá.
"Ona to opravdu nemá lehké. Řekla bych, že její život je oproti jiným mladým dívkám značně nestandartní. A Soter i jeho otec ji vždycky drželi stranou a víceméně ji schovávali. Musí se cítit jako zlaté ptáče vylétnuté z klece.
Chodila jste na tancovačky s mladými hochy u vás doma, Nyskel? Setkávali jste se při hrách?"

 
  Gunter   Postava není přítomna 17.11.2015, 17:52:06
"Takže na mladé dívky platí pozornost?" Oplatím Nys její dlouhý pohled. Trochu mě z něj mrazí. Ale příjemně.
"Na všechny mladé dívky?" Dodám zvídavě a pak připustím, že má Nys pravdu.
"Varnavy je opravdu vytrvalý, to se mu musí nechat. Podle mě zcela jasně sleduje konkrétní cíl a má co dělat s přiženěním se do rodu Meleborků. Zamračím si na Varnavyho i když na druhou stranu, když si člověk připustí, jak moc je Deine šťastná, nutí ho to uvažovat, jestli ji tu pozornost náhodou nemá přát.
Tedy normálního člověka, ne Sotera. Ten je čím dál podrážděnější a pohledy, které vrhá na Thibauta, jsou vše, jen ne přátelské.
 
  Melwin   Postava není přítomna 16.11.2015, 16:16:22
Jízdu zpět si vysloveně užívám. Chvilkama teda trnu, aby mě nikdo neviděl, ale je to silnější než můj strach. Pěkně Nevilla proženu, až mi tváře zrůžoví a vlasy rozcuchá chladný, podzimní vítr.

Do hradu vjedu krokem a o koně se starám tempem u mě nezvykle pomalým. Je to ale očistec. Táhne mě to nahoru jako vosu cukrátko. Až se musím sám nad sebou ušklíbnout. Jsem směšnej! Ale nemůžu si pomoct!

Obě dívky najdu v pořádku uvnitř. Oddechnu si, docela viditelně, a pusa se mi roztáhne ve spokojeným úsměvu.

Narovnám se v zádech a vypnu hrudník. "Pan Gunter mě posílá, abych vás ochránil, kdyby bylo potřeba." pronesu důležitě a ruka mi bezděčně vyjede k čepeli mého ne příliš honosného tesáku u pasu.

V ten okamžik svěsím ramena a tak nějak se schoulím do sebe. "Teda verze pro Sotera je, že jsem se včera napráskal tak, že se mi žaludek v sedle rozhoupal." zakňourám na oko bolestínsky, ale oči mi jen hrají. Mám skvělou náladu!

"Takže, dámy, co pro vás můžu udělat?" ukloním se mírně a čekám na rozkazy.
 
  Nyskel   Postava není přítomna 16.11.2015, 16:10:32
"Pokud ho odláká zrovna Minnie, bude Deine jak na trní a těžko se jí bude chtít důvěrně konverzovat." zavrtím nesouhlasně hlavou. Nejlepší informace člověk získá jen tak, mimoděk. Nemůžu na Deine nastoupit hned v první minutě, která se naskytne. Ale kdo ví...

Pokrčím rameny. "Mladou, nezkušenou dívku musí zaujmout každý muž, který jí projevuje galantní pozornost. Obzvlášť, když to dělá tak důsledně jako Varnavy." dodám a zadívám se na Terryho o fous déle, než aby to byl jen bezděčný, náhodný pohled.

"A v případě Deine to musí být... příjemné. Když ji až doteď pořád drželi stranou, protože je zvláštní." dokončím úvahu. A tentokrát už se opravdu týká jen Deine.

"Ale co mám já co říkat. Minnie by o tomhle dokázala mluvit daleko zasvěceněji." otočím se na naši společnici. Je fakt, že já jsem ten poslední, kdo by v tomhle měl zkušenosti.
 
  Vlk   Postava není přítomna 15.11.2015, 19:32:58
Jen zmizíš ostatním z dohledu, tvoje tempo se razantně změní. Kopneš hnědáka do žeber a vyrazíš pěkně cvalem. Náhodou je to docela příjemné po té krokové jízdě. Kdo ví jaký jezdec nejsi, ale v sedle ses vždycky dokázal udržet i v pořádném tempu. Thomas ti občas dával projíždět koně, když dlouho stáli a tys jím odjakživa rozumněl a dokázal jsi jim prohnat perka, aniž by sis u toho zlámal vaz.

Netrvá to dlouho a uvidíš věže Meleborku a zase trochu zvolníš. Není nutné, aby tě z hradu viděli takhle uhánět. Na most vjedeš krokem, jen tak pro jistotu, ale i tak pokopáváš koně, aby šel rychleji. Tvoje nerovzita stoupá. Postaráš se o Nevilla a nanosíš mu do žlabu a pak už zamíříš přes nádvoří do hradu.
Schody vyjdeš spěšným krokem, který se dá docela dobře svést na žaludeční nevolnost a chvíli na to už klepeš na dveře.

Ozve se ti zastřený hluboký hlas Kiangy, která tě zve, abys šel dál. Takže přinejmenším ona je naživu.
Spěšně vejdeš dovnitř a spatříš Coru na křesle u okna, přikrytou huňatým plédem s třásněmi.
Bosé nohy má opřené o postel a dlouhé vlasy rozpuštěné kolem bledého obličeje. Vzhlédne a její tvář je plná údivu, kde ses tu tak nečekaně vzal.
 
  Gunter   Postava není přítomna 15.11.2015, 19:26:08
Melův herecký výkon mě upřimně pobaví. Nakonec se i přes vážnost situace uchechtnu nahlas.
"Šašek jeden." Podotknu směrem k oběma ženám a sleduji jak se můj nemocný panoš šourá na koni pryč. Neujde mi, že si toho Soter všiml a spokojeně se uculím.

"To by bylo fajn, ovšem předpokládat, že ji jeho zamilovaná milost nechá byť jen chvíli o samotě, je možná troufalé. Měla bys ho odlákat Mina a chvíli ho zaměstnat, aby se k ní Nyskel aspoň na okamžik dostala.
Je vážně jak cukrkandl. Chudinka Dein. I když ona vypadá šťastně. Myslíš, že se jí vážně líbí?"
Zeptám se trochu udiveně Nys, protože Thibaut nespouští z Deinery rozněžnělé oči. Nebo aspoň na tu dálku vypadají rozněžněle. Třeba má jen muchu v oku.
 
  Nyskel   Postava není přítomna 15.11.2015, 19:00:46
Vážně přikývnu. To, co se domluvilo, zní rozumně. A to s Corou vážně nebude jen tak sebou.

"Možná bych mohla zkusit zjistit od Deine, co má s Corou společnoho...?" navrhnu potichu. "I když přes pana hraběte se k ní dostanu jen těžko." vzdychnu. Varnavy se na ni lepí jak vosa na med.
 
  Melwin   Postava není přítomna 15.11.2015, 18:59:17
Významně kejvnu na pana Sotera. "Na mě je spoleh." dodám. A v ten moment se mi tvář zkřiví bolestí a začnu se tak trochu kroutit v sedle. A sem tam vzdychnu.

Sem hrdej na svůj hereckej výkon! No, jestli mi je blbě, tak to musí bejt znát, ne?

Po krátký chvíli zastavím koně a pomalu ho otočím zpět, dál se kroutim v sedle. A nepřehánim to s rychlostí. Teda dokud na mě bude vidět...
 
  Gunter   Postava není přítomna 15.11.2015, 18:51:08
Zdá se, že jsem Melovi zmínkou o Coře trochu hnul žlučí, ale provinile se necítím. Jednak je Cora fajn holka a jednak mu tak trochu vracím jeho debatu o holkách, kvůli které jsem si to slízl od Nyskel. Muži jsou někdy kapku neotesaní.

"Snad to nebude tak zlé." Namítnu smířlivě a hned dodám.
"Každopádně budu rád, když se o ni postaráš. Hned budu klidnější. Důvěru Minnie ve schopnosti Kiangy zas tak nesdílím i když je nepopírám. Neviděl jsem ji bojovat. Jen jsem slyšel, že to umí."

Na Nys se něžně usměju, ale její nabídku okamžitě zamítnu.
"To už bych neukecal a Deine by byla zklamaná, což by samozřejmě znamenalo, že bude Sot naštvaný a my ho chceme v dobrém rozmaru.
A ano, jsem si jistý. Vnímám je tam. Nemusíš se bát."


Otočím se na Min a s úlevou vyslechnu, že Sotovi o Coře žádné podrobné informace nepředala. Každopádně jeho zájem o ni je opravdu znepokojivý.
Nelíbí se mi.
"Budeme si s ní muset promluvit, Min. Vážně. Možná by ses mohl pokusit něco vysondovat, Mele. A dávej na sebe pozor. Prosím. Sice ses rozhodl zůstat tady v Masce, ale i tak mám na tobě velký zájem." Pohlédnu prosebně na kluka. Jeho odhodlanost se mi líbí. On sám se mi čím dál tím víc líbí.
 
  Vlk   Postava není přítomna 15.11.2015, 18:40:39
Minnie se zamyšleně podívá na Nyskel.
"Mně to celé nedává smysl. Ani to, proč ji tam vůbec drželi. Na co se ji ptali. Řekla mi jen samé takové neurčité věci. Tak nějak nemohu věřit, že je to vše. Nezdá se mi to jako důvod....někoho mučit.
To, že jste je vyrušili dřív, než stačili dokončit, co chtěli, je docela možné. Možná právě proto trval Soter na tom, že Cora pojede také.
Možná opravdu ví něco, co on potřebuje znát. Jen mě nenapadá co."


Krátce se zamyslí nad tím, co chce vědět Terry a pak zavrtí hlavou.
"Ani ne. O svém dřívějším životě mi řekla vše. Nebo jsem byla vždycky přesvědčená, že mi nic netají. A jinak....byla svá. Je svá. Však ji znáš, drzá, tvrdohlavá Cora. Tajuplná mi nikdy nepřipadala. To spíš pořádně klackovitá. Vychovat ji, aspoň do nějaké uchoditelné podoby, byla nesmírná dřina." Vzdychne Min hluboce a zamotá ruku do ryzčiny hřívy. Vypadá ustaraně.

Na otázku Melova návratu jen souhlasně kývne a pak dodá.
"Kinaga ji poskytne dostatečnou ochranu, ale i tak jsem ti vděčná Melwine. Myslím, že budeš velkým přínosem pro můj podnik."

Už další Terryho otázka ji trochu vyvede z míry. Zamračí se a netrpělivě udeří zaťatou pěstí do hrušky sedla.
"Samozřejmě, že jsem mu nic neřekla. Ani o ní, ani o jejím životě. Odpovídala jsem tak vyhýbavě, jak jen to šlo. Štvalo mě to. Taková umanutost!
To není samo sebou!"


Otočí se k Melwinovi a vážně se na něho zadívá.
"Vyřiď Coře, ať si na sebe dává pozor, prosím. A Kian, ať je ve střehu. Neustále!"¨ Poprosí ho ustaraně.
 
  Nyskel   Postava není přítomna 15.11.2015, 17:53:23
Nepatrně se posuměju. Ta Melova šlechetná starostlivost vůči Coře mi přijde roztomilá. A Terry má velmi podobný postřeh.

Nedá mi to optám se v myšlenkách: "Jsi si jistý, že všichni Vlci jsou před námi, na pikniku? Možná bych měla jít s Melem..." dodám opatrně. Ne, že bych chtěla, ale původní záměr, tedy odstat se k Deine, je teď asi pasé.
 
  Melwin   Postava není přítomna 15.11.2015, 17:50:34
Vyčítavě po panu Gunterovi loupnu očima. "Co to tu rozpatlává?! Cora je... není jako ty otatní. Cora prostě není jen tak v nabídce. Není..."

V ten moment si mě trochu obměkčí tím, že konečně uzná, že dvě holky to tam samy nevytrhnou. Spokojeně kejvnu hlavou. A nutno přiznat, že se teď cejtim skoro jako rytíř v lesklý zbroji!

Nad záminkou nepatrně nakrčim nos, protože to zní rozhodně nehrdinně, ale účes světí prostředky, takže to holt přežiju!

"Mohl by do mě přestat rejt?! Co furt s tou Corou má?!" zavrčím v duchu. "No jistě, že se mi nebude chtít. Dokud se nevrátíte zpátky, není tam v bezpečí." dodám vážně. A možná trochu nakvašeně. Nevim, co to do pana Guntera vjelo!

Rychle se podívám na Minnie. Taky by mě zajímalo, co mu řekla. I když... mě by zajímaly i ty odpovědi jako takový. O Coře...
 
  Gunter   Postava není přítomna 15.11.2015, 17:40:58
"Ne, nedává." Brouknu zamyšleně k Melovi.
"Ani dost málo. Měla jsi někdy pocit, že ti Cora něco tají, Min?" Zeptám se pátravě a na Mela soucitně kývnu.
"Takže přece jen tě některá oslovila..." Šeptnu směrem k němu tiše a když se přimluví i Nys, váhavě přikývnu.
"Dobře, možná bude lepší, když tam s Kian bude ještě nikdo. Jen tak pro jistotu."

Před očima se mi mihne Ardet Dei a bezhlasně pro sebe zadoufám, že se nevrátí. A kdyby ano, že ti dva zamčou dveře a nebudou se pokoušet s ním bojovat.
Málem to řeknu nahlas, ale v poslední chvíli se zarazím. Ne, rozhodně nehodlám Mela ani Nys děsit. Koneckonců Min také ne. Ta jediná má úplnou představu, co je Ardet Dei zač a Coru má navíc jako vlastní.

"Mele, jestli na tom tedy trváš, tak se otoč a jeď zpátky, řeknu, že se ti udělalo špatně z houpání v sedle, protože ses na včerejší hostině přejedl. To je tu běžné.
Kdybych tvrdil, že jsem něco zapomněl, bylo by divné, kdybys mi to nepřivezl. A tak nějak mám pocit, že se ti nebude chtít, Coru opouštět."
Ušklíbnu se.

"Řeklas mu to?" Zeptám se ještě Minnie.
"Odpovědělas mu na jeho otázky?"
 
  Nyskel   Postava není přítomna 15.11.2015, 14:59:40
Poslouchám Minnie a snažím se nemračit. Nelíbí se mi to o moc víc než jí.

"Nemohla Cora už něco říct dole, v tom vězení? A nestihli z ní dostat víc, protože jsme ji my odvedli?" zkusím to tak trochu naslepo. Do Soterovy hlavy nevidím. A to je jedině dobře. Něco mi říká, že by to nebyl hezký pohled...

V ten moment se prořekne Terry. Nedošlo by mi to tak rychle, kdyby na mě Mel nevykulil oči. "Bohové, ať se hlavně na nic neptá!!!" panikařím. Vrátím mu upřený pohled, který přikazuje, ať o tom ani necekne! Terry netuší, že to o mně Mel ví! "I když....... možná mu to Terry řekl, když spolu, chlapci, vedou takové upřímné diskuze!"

"Nebylo by vážně lepší poslat Mela zpátky? Vymluvíš se, že sis něco zapomněl a že ti pro to Mel sjede...?" navrhnu Terrymu. Potřebuju se teď Mela zbavit, aby nic neprokecnul. A až se vrátíme, vezmu si ho stranou...
 
  Melwin   Postava není přítomna 15.11.2015, 14:51:02
Rozčileně se dívám na pana Guntera. To, že mi zakázal se vracet...

Ale pak mě zarazí to jeho označení. "Vlci?! Jako jak, vlci?!" A pak nevěřícně střelím pohledem po Nyskel! Ta mi to oplatí nervózním pohledem.

Ani se neodvážím nadechnout. A když to pak zahladí paní Minnie, vytřeštěně se podívám na ni. "To by ale znamenalo........ že ví pan Gunter, ale ví i ona! To jako vážně?!" znovu pohled na Nyskel, ale s velkým přemáháním nakonec svou senzační otázku spolknu.

"Cora! Soustřeď se! Baví se o Coře!" přemlouvám se. "Ale proč ho zajímá, co ji baví? Dyť to nedává smysl..." zavrčím. Mně to nedává smysl! Jemu určitě jo. Ale jakej?!

"I tak bych byl klidnější, kdyby ji hlídal ještě někdo..." musím si k tomu říct svý.
 
  Vlk   Postava není přítomna 15.11.2015, 14:21:36


Minnie se mihne po tváři laskavý úsměv, když Melwin tak vyděšeně vyletí. Pak se usměje na Nys a pokrčí rameny.
"Nevím, jestli je to zlé, že se o ní zajímá. Nevím vůbec nic. Ale rozhodně mi to přijde divné.
Že má o Coru evidentní a zcela zvrácený zájem Ardet Dei to vím už dlouho, ale proč se na ni najednou vyptává Soter?
Včera jsme si povídali, večer....
Probírali jsme politiku, situaci v Ilese, Masku, Melebork, jeho otce....a během těchto témat se několikrát zeptal na Coru. Jak se vlastně ocitla v Masce, odkud přišla...
Jaká vlastně je...
Co jí baví...Jestli je stejná jako ostatní děvčat. Přišlo mi to zvláštní....
A trochu mě to znepokojilo, abych pravdu řekla...."
Dodá zamračeně.

Pak se otočí na Mela a Nyskel a trochu potutelně se usměje.
"Co se týče jejího bezpečí, tak si myslím, že se o ni bát nemusíte. Terry má pravdu. Jednak jsou všichni Soterovi muži tady...." Káravě se podívá na Guntera, který se v zamyšlení tak uřekl..."A jednak...
je s ní Kianga. A ta se o ni postará."
Dodá s naprostým přesvědčením.
 
  Gunter   Postava není přítomna 15.11.2015, 14:11:27
Vjedeme do lesa a mě okamžitě zasvrbí touha pobídnout koně. Cesta je nádherná, široká a přímo láká k pořádnému cvalu. Těm dvěma přímo závidím.
Sleduji jak mizí za ševelení listů a bohaté hřívy jejich koní se stáčejí po větru. Certus pohoršeně zafrká a jen pevná ruka ho udrží na místě. Docela to s ním šije a já se mu nedivím.
Deineřina bělouše musí chytit za ohlávku Soter, protože jinak by se rozcválal za nimi. Deine není zrovna autoritativní jezdkyně. Tina řeší obdobné problémy a mě trochu zacukají koutky, protože na fialové krásce je vidět, že by nejraději sesedla a šla pěšky.

Připojí se k nám Minnie a její chování svědčí, že nám chce něco říct.
Tázavě se na ni podívám, když začne tak zeširoka a společensky, protože jsem přesvědčený, že kvůli tomu se k nám nepřidala. Ovšem je to Min a ta je vždy opatrná.
Vše, co dělá, má svůj důvod a když ztiší hlas, našpicuju uši.
A nestačím se divit.

Cora?
Proč by měla Sotera zajímat zrovna ona?


"Jak jsem pochopil, unesl ji víceméně náhodu a proto, že si o to koledovala, proč by ho měla najednou zajímat?" Zeptám se nahlas a mávnutím ruky zamítnu rozčílený návrh Melwina.
"Vracet se nikdo nebudeme." Zavrtím hlavou směrem k Nys a pokračuji.
"Všichni Vlci jsou tady, s námi, co by ji tak asi mohlo hrozit?"
 
  Nyskel   Postava není přítomna 15.11.2015, 11:17:53
Tině moc do hovoru není a mně to vlastně docela vyhovuje. Po pár prohozených větách se každá pohroužíme do svých myšlenek. A ty mé jsou takové... rozporuplné.

"Štve mě, že to, co je mezi námi, Terry probíral s Melem. Myslela jsem, že chlapi takové drbny nejsou!
Ale na druhou stranu....... řešil to. Řešil to tak moc, že se o to potřeboval podělit. Takže ho to taky trápí.
A to by znamenalo, že už jen stačí mu nějak naznačit... Říct, jak to cítím já.
Jenže říct tak, aby to nevypadalo navýsost trapně. Abych nežádala já o ruku jeho! To by vyznělo příšerně!
Takže ho potřebuju nějak postrčit, aby se vyjádřil... a nejen to. Aby to všechno hned nezadusal. Aby mi dal šanci se vyjádřit taky!
Jenže jak na to...?"


Ze zamyšlení mě vytrhne až Minnie, která dojede Bellu a zařadí se mi po boku. A z druhé její strany Gutner i Mel.

Překvapeně zvednu obočí, ale zatím jen společensky odpovídám v podobném duchu, jako odpovídala Tina mně.

"Cora... takže o ní to je...?" Melova horlivá reakce mě ovšem zaskočí. "To je to tak zlé? Že se Soter zajímá? A co přesně?" Asi trochu naivní otázka, ale já to tak naléhavě jako Mel necítím. Až do momentu, když Mel naznačí, kam se ubíraly jeho úvahy.

Úzkostlivě se podívám na Terryho. "Všichni zmizet nemůžeme..." dodám tak trochu zbytečně, ale kvůli tomuhle bych se samozřejmě vrátila i já...
 
  Melwin   Postava není přítomna 15.11.2015, 11:09:23
Jakmile vjedeme do lesa, zhluboka se nadechnu a na tváři se mi usadí spokojenej, zasněnej výraz. Připomíná mi to tu Pírko. Nejsou tu sice okolo takový kopce, ale ta vůně listí a lesa... Áaaaa....

Ostatní jezdce moc nevnímám a bloumám myšlenkama sám ve své hlavě.

Je mi trochu líto, že jsem nemohl vzít Nestora. Bavil jsem se s panem Gunterem, ale říkal, že v lese by mohl nadělat paseku. Nedávalo mi to moc smysl, protože Nestor je dobře vychovanej a když už není Thomas, vážně mě poslouchá. Ale když pan Gunter řekl... Možná k tomu měl nějakej důvod, kterej mi prostě neřekl. Ale co už...

A pak se zadívím do korun dubu, nad mojí hlavou. Jeho listy jsou nádherně zlatohnědý. Nahoře, v koruně, ho nasvěcuje ranní sluníčko a září krásnou, intenzivní zlatohnědou. Trochu jako barva Belly... Trochu jako barva Cořiných vlasů. "Ale nemá ona je trochu tmavší? Do rezava nejsou..."

V ten moment mě decentním zakašláním upozorní Nyskel. Slédnu očima zpátky na cestu a všimnu si, že se k nám připojila paní Minnie.

Způsobně se zařadím až na kraj téhle společnosti. I tak mi lichotí, že mě vůbec přizvali. Něco mi řiká, že paní Minnie má něco na srdci.

A taky že jo!

"Coru?!" vyhrknu přiškrceně, ale snažím se, aby to nebylo moc nahlas. Naléhavě se podívám na pana Guntera. "Já se vrátím!" vypadne ze mě bez sebemenšího zaváhání! "Co když ji chtěj znovu zajmout?!"

V krku mám knedlík a proti mé vůli se mi před oči natlačí obraz zubožený, schoulený dívky v mý náruči.
 
  Vlk   Postava není přítomna 15.11.2015, 10:36:03
Sjedete z mostu a podél pobřeží se dostanete do nádherného podzimního lesa, plného vysokých stromů. Svět tu trochu ztmavne, protože stromy jsou tak husté, že stíní ledva vyšlé slunce.Cesta není pro hustý koberec zelených i zlatavých listů vůbec vidět a kopyta koní příjemně šustí. Na tomhle místě se od vás odpojí Tyf a Půlkrysa a v ostrém cvalu a oblacích černých hřív a rousů vám brzy zmizí z dohledu.
Soter je poslal napřed. Oba vezou na svých koních proutěné koše, takže zřejmě mají za úkol dopravit Byrrovi nějaké zásoby.

Soter sám jede stále krokem, zřejmě kvůli Deineře, která pomalu a důstojně sedí na svém bílém mimochodníkovi vedle Varnavyho a občas celá rudá odpovídá na jeho lichotivé poznámky a dotazy na okolní krajinu.
Tina se okatě nudí a je vidět, že ji jízda na koni nikterak neuchvacuje.
Minnie sedí v sedle s jistotou a nesmírnou elegancí. Ostatně, vše, co Min dělá, je vždy plné elegance.

V lese, když jsou všichni zaujati hovorem a pozorováním nádherné podzimní krajiny, přitáhne jistou rukou ryzce uzdu, kývne na Nyskel, aby ji následovala a obratně stočí klisnu tak, aby se dostala ke Gunterovi s Melem.
Počká, až všichni tři dojedou Nyskel a pak nasadí výraz ženy, pouštějící se do lehké zdvořilostní konverzace a zeptá se jak se jim v lese líbí.
Potom ovšem podstatně tišším hlasem přidá informaci, že Soter se nějak podezřele zajímá o Coru.
 
  Cora   Postava není přítomna 14.11.2015, 21:21:45
Trvá dost dlouhou dobu, než přestanu Mela vyhlížet. Dávno už su najezená a ležím v posteli, ale von nikde. Sere mě to.
Chvílemi čumím do stropu, ale většinu času hypnotizuju dveře, aby se konečně otevřely.
Když se konečně otevřou, stojí v nich Kianga.
Zklamaně klesnu zpátky do polštářů.

Zabolí mě to, jako by mě někdo bodl jehlicí. Je jasný, že se nudím a Mel pro mě představoval příjemný rozptýlení. Kianga je...no všechno jen ne rozptýlení. Dost často je spíš noční můra. I když ji mám ráda.
Jenže ty její hrozný vidiny, či co to je....

I teď se postaví k oknu a pak se na mě podívá očima, který jsou černější než srst Ardetova koně. Pak mi oznámí, že všichni odjeli a moje naděje jsou rázem v řiti.
No, skvělý.
Takže se na mě vybodl!

Na chvilku zavřu oči a musím se zhluboka nadechnout, aby to tolik nebolelo.
A to mě taky sere.
Nemá to bolet. NEMÁ!
 
  Melwin   Postava není přítomna 14.11.2015, 21:09:08
Vzdychnu. Je mi to divný. "Vždyť to přece mělo klapnout! Večer to bylo na spadnutí! Co se tam, sakra, v noci dělo?! Možná, kdyby ji pan Gunter prostě popadnul a..." a pak si vzpomenu na rezavou Vlčici.

Jsem si čím dál tím jistější, že tohle před panem Gutnerem utajit nemohla. Ne, když je do ní celej paf. Když s ní byl v horách. "Možná ji sám používá jako... no... jako stopařskýho psa nebo tak něco." Ta představa je trochu bizardní, protože málokdo miluje svýho loveckýho psa tak, jako pan Gunter, ale úplně mimo to bejt nemusí.

Svěsím ramena. Něco mi řiká, že nemá pravdu, ale už mu to nemám jak jinak dokázat.

Konec konců... jestli ji pan Gunter bude chtít vždycky, třeba se to fakt jednou zlomí. Možná...
 
  Gunter   Postava není přítomna 14.11.2015, 21:02:31
"Na denním pořádku?" Vyděsím se upřímně.
"Jako fakt? To se přece nedá vydržet! Tak proč se chlapi vlastně žení?" Vykulím udiveně oči. Soužití s takovými náladami mi připadá takřka nemožné.

Hlasitě si povzdechnu a zadívám se na záda mé drahé skorosnoubenky.
Křeček a med...
Jo, to sedí.


Mel znovu promluví a dřív než to, co říká, mě upoutá jeho výraz. Vypadá, jako by šel do boje.
"Nyskel, že to cítí stejně?" Dneska jsem opravdu údiv sám.
"Blbost! Ona mě bere jako bratra! Řekla to jasně...."
I když....
Mihne se mi před očima pár obrázků Nyskel z posledních dnů a znovu stočím oči na útlou postavičku v kabátku z holubičí šedi.
Je ladná a půvabná. Klobouček na vyčesaných vlasech ji dělá vyšší a v sedle sedí s naprostou jistotou.
Znovu si vzdychnu.

Kiango, Kiango! Kdybys tak chtěla mít pravdu...

"Myslím, že to nehrozí, Mele. Obávám se, že ji budu chtít vždycky. Ať už bude křečkovat, jak bude chtít.
Tudíž je jasné, že se Kian mýlí."
Dodám pochmurně.
 
  Melwin   Postava není přítomna 14.11.2015, 20:34:47
Bezradně pokrčim rameny a pozoruju zrzčina záda. "U holek je ale tohle na dením pořádku. Dora na mě dokázala bejt jak med a hned v druhým okamžiku prskat jak křeček. Myslim, že ženský to tak maj." pronesu moudře.

Ale nezdá se mi to. Vždyť u večeře zářil jak měsíček na hnoji i pan Gunter! Nemohl jsem se tak seknout...

A pak si vzpomenu na náš rozhovor s Kiangou. "Měl bych mu to říct? Je vidět, že mi nevěří. Ale možná Kianga..."

Podívám se na něj úkosem a zaváhám. Ale pak do toho jabka kousnu. Kdo už by měl jinej. "Maximálně mi jednu natáhne a spadnu s koně."

"Víte, já byl chvíli sám s Kiangou. V předpokoji Sotera. A ona... nějak se dostala řeč na vás a..." sakra, tohle zní fakt blbě. "No prostě jen řikala, že Nyskel to cejtí tak jak vy, jen že s tím nesmí moc váhat, protože jinak už prej nebudete chtít vy... A to by mně přišlo hrozně líto. Tak nějak se k sobě hodíte... fakt..." pokrčim rameny. Víc už vážně udělat nemůžu.
 
  Gunter   Postava není přítomna 14.11.2015, 20:12:35
Překvapeně zamrkám, protože Nyskel sice odpověděla, na co jsem se ptal, ale způsob, jakým to učinila, mě potvrdil, že nejspíš slyšela můj rozhovor s Melem a ani trochu se jí nelíbil.
"Máš pocit, že se mezi námi něco změnilo?" Zeptám se kysele a ukážu bradou na dívku, která se uraženě připojila k Tině a ani jednou se po nás neohlédla.

"Já tedy ne. Pořád jsem bratr, který ji občas pořádně hne žlučí. Jako teď. Nevíš, co jsem řekl nevhodného?" Povzdechnu si zoufale.
 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163]  [164]  [165]  [166]  [167]  [168]  [169]  [170]  [171]  [172]  [173]  [174]  [175]  [176]  [177]  [178]  [179]  [180]  [181]  [182]  [183]  [184]  [185]  [186]  [187]  [188]  [189]  [190]  [191]  [192]  [193]  [194]  [195]  [196]  [197]  [198]  [199]  [200]  [201]  [202]  [203]  [204]  [205]  [206]  [207]  [208]  [209]  [210]  [211]  [212]  [213]  [214]  [215]  [216]  [217]  [218]  [219]  [220]  [221]  [222]  [223] 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2020 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.