abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Verze 1.2:Vešel do služby nový update Abarinu. Co si myslíte o změnách a jaké další byte navrhli, případně něco přestalo fungovat? Nová verze.(Oblíbit)
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky.
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM.(Přidat do záložek)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Honba za dobrodružstvím ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Žira   Postava není přítomna 17.7.2018, 22:57:10
Sedím v trezoru a probírám se hromadou zlata. V ruce mi utkví malá soška zvláštního stvoření. Lidské tělo, býčí hlava. "Mínotaurus," hned mě napadne. Soška mě zaujala hlavně proto, že není ze zlata ani žádného vzácného materiálu. Je to obyčejná vypálená hlína.

Ukáži ji ostatním, než ji strčím do kapsy. "Já si beru toto. Pak se na to někdo prosím koukněte, přijde mi zajímavá. Ale až později, až bude klid.

Myslím, že máme nějaký čas, než sem Simplicus půjde, pokud sem vůbec půjde. Takže bych to tu prošla, zkusil toho pobrat co nejvíc, ať má lucerna radost a zmizela. Samozřejmě se nechci zdržovat déle, než je to nutné, ale chvilka neuškodí. Pak bychom jeli zpět do města a budeme doufat, že se Solomon a Morkai brzy objeví."


Ragnar navrhuje, že by vše uměl poslat do jiné sféry a Victoria už chce vypadnout. Chvilku se zamyslím, ale z mých myšlenek mě opět vytrhne Lucerna. "Já to tu dokážu zabezpečit, pokud mě tu necháte. Můžete zatím vymyslet vhodné místo a poté to vše přesunout. Navíc vám sdělím tajné heslo, které stačí vyslovit a objevíte se zde. A poté můžeme vše přemístit pomocí tajné chodby a kouzel tak, abychom nebudili pozornost. Určitě někdo z Vás umí kouzlit natolik, aby to přestěhoval. A i kdyby ne, poskoci Simplicova syna to mohou přenosit do bezpečí. Chce to ale jednat rychle, je jen otázkou času, než se najde někdo, kdo to zde objeví.

Můj otec je momentálně hodný, ale až zemře, narodí se jako zlý a to by to mohl najít a předat Simplicovi. Nebo třeba sám zneužít ke zlým věcem."


Lucerna domluvila a já mám opět o čem přemýšlet. "Takže jak já to vidím, máme dvě možnosti. Možná víc. Buď počkáme do rána a Ragnar to schová do jiné sféry, ale to nevím, co s tím pak, kdy to musíme vzít zpět? Nebo tu necháme lucernu,mrychle půjdeme postavit základnu a poté to tam přesuneme. Další možnost je, abychom to odtahali rovnou, nemrtví toho unesou dost. Ale opět nastává ta otázka. Co s tím?"

Lucerna nezapomněla odpovědět ani Victorii. "Jsem si jistá, že jsme vzdálené příbuzné. To poznám, cítím to z krve. To tví rodiče ani nemuseli vědět, to je mnoho generací zpět, co nějaký člen tvého rodu byl dědicem Vraadů. Nicméně krom mého otce jsi poslední žijící člen rodu. Nejspíš. A můj otec se nemůže počítat. Je prokletý, nemůže zemřít. Vždy, když zemře, objeví se znovu, ale stojí na opačné straně. Jednou je hodný, podruhé zlý. "

I Coeria se vrátí zpět do trezoru. A také chce vypadnout. "Taky bych to tu nechala a vypadla, ale nevím, nevím. Je tu dost magických věcí, některé mohou být skutečně mocné. Nerada bych, aby to padlo do nepravých rukou. Zrovna řešíme s lucernou, jak odtud ten poklad odnést, která z těch možností ti přijde nejlepší? Nebo tě napadá ještě něco jiného? Kohokoliv?"
 
  Victoria   Postava není přítomna 7.6.2018, 21:21:54

Má zvědavost je ukojena. "Aha." utrousím více méně suše. Tak proto mě to k ní táhlo. Ale já si vše raději zařídím sama. Nepotřebuji na to kus bedny.

"No asi bychom ji měli hodně dobře zabezpečit, když je tak mocná." dodám a pak se podívám ještě na tu ukecanou Lucernu. "Poslyš...Lucerno...nebo jak ti mám říkat...já pořád nechápu, jak jsi přišla, že bychom vlastně...měli být...příbuzné...či nějak spřízněné. Tedy asi chápu, ale...vážně se nepleteš? Moji rodiče určitě nebyli..."

Vždyť si kus života zapomněla, ty idiote.

Ztichnu. "No, je asi na čase to tady nějak ukončit a odejít. Takže, jak to tu zabezpečíme? A všichni - vemte, co cehete, asi je na čase jít..."
 
  Zar´farro   Postava není přítomna 6.6.2018, 23:28:24
Pořádně promíchat, hodně odspoda, ať se gulášek nepřipálí.

Ochutnám a zjistím, že už je vážně hotovej. Vezmu tedy hrabací klacek a trochu oheň roztáhnu, aby tolik netopil. Ještě jednou guláš promíchám.

By mne zajímalo co tam dělaj. No nic. Tady mam hotovo, jdu se na ně podívat.

Kouknu na přítomný zvěřinec. Hlídat, a nesežrat! A nesežerte se ani navzájem!
Prohlásím směrem ke zvěři, a vydám se do hradu. Třeba časem i tu tajnou pokladnici, kde teď všichni jsou, najdu.

Po hradě se procházím, jak turista na výletě. Sem tam se pozastavím a snažím se zaslechnout ostatní. Dle toho si pak vyberu směr.
Když nic nezaslechnu, jdu tak kde se mi to líbí víc ( hezčí koberec, víc světla ....) , nebo použiju zlaté pravidlo určování cesty:

Vodní Troll, Lesní Troll, Ostrovní Troll ... fuj ten smrdí, Železnej Troll, Mokrej Troll, Fialovej Troll ...

No a kam na konec ukáže prst ... však to znáte.
 
  Ragnar   Postava není přítomna 30.5.2018, 9:54:18
Alzan odejde. Chvíli tam stojím a přemýšlím co dál. Šokující zkušenost a reakce... Sebevražda. To přesně by Simplicus chtěl. To by ocenil. Stačilo málo a tak moc bych mu pomohl. Stačilo málo a ti všichni, co za mě bojovali a zemřeli, by se museli otočit v hrobě. Cítili by se zneuctěni. A právem.

Zhluboka se nadechnu a pomalu vyjdu na chodbu. Chvilku nerozhodně postávám a zvažuju kam se vydat. Za ostatními či na nádvoří. Vím, že tam někde venku zůstal náš doktor. Ač mě to velmi láká, jít ven a držet se někde dál od ostatních, vím, že by to byla chyba. Bylo by to sice pohodlnější, ale chybné. Pomalu se vydám zpět k ostatním.

Z myšlenek mě vytrhne mluvící lampa. Ne že by mě překvapilo že lampa mluví, spíš to, co říká. Krev zrádců?! Ale koho zradil? O pár vět později vím o kom je řeč a uleví se mi.

Lucerna chce, abychom vše odnesli. Mě se do toho nechce. Po prvotní zkušenosti mám nepříjemný pocit, že vše co tu je, posbíral někdo, kdo měl opravdu velmi černý humor.

“Možná by se to dalo poslat do jiné sféry.“ řeknu tiše a pozoruju Alzana, který na tom teď není vůbec dobře. “Ale až zítra. Nemám to kouzlo připravené.“ dodám jako vysvětlení a snad i omluvu.
 
  Alzan   Postava není přítomna 27.5.2018, 11:47:45
Sedím zkroušeně a nehnutě na hromadě zlata, hlava svěšená dolů.

Vzpomínám na ty malé útržky, co jsi pamatuji z dětství. Malá chýše, vždy usměvavá matka, utec s hlavou plnou starostí. A já. Malé dítě, které si hrálo se světly...

Pak si vzpomenu na osud své matky a posmutním ještě víc.

NE! Simplicus nemůže být můj otec. To prostě nejde. Můj otec je ten, kterého si matně pamatuji z dětství.

Ale ta lucerna nevnímá svět běžnýma očima. Vnímá ho přes magii, rody a pokrevní příbuznost. Já tomu nechci uvěřit.

Určitě se mýlí...


Je vidět, že mnou dále zmítají nejasnosti a pochybnosti.

Pak jakoby z dálky zaslechnu otázku, na kterou znám odpověď. Příležitost, vrátit se k něčemu jasnému, jednoduchému a k tomu, co znám a jsem si jist. Využiji toho, zvednu hlavu a promluvím:

"Ta skříň je temný nástroj z podsvětí. Není v ním nic, krom pekelných sil v jejích stěnách. Slouží k mučení. K ukojení sadistických choutek. Dokáže mučit dlouhé dny a hodiny, aniž by dotyčný umřel. A při tom způsobit nesnesitelnou bolet.

Zároveň při tom mučení připravuje tělo k následnému oživení v nemrtvého. Takový nemrtvý je pak silnější a sama skříň Ti s oživením pomáhá.

Alespoň tak se to tvrdí ve starých písmech a legendách. Proto po ní nekromanti pátrají už mnohá staletí. Zatím neúspěšně.


Poté, pokud mě někdo nevytrhne, se opět začínám ztrácet ve svých myšlenkách.
 
  Victoria   Postava není přítomna 21.5.2018, 20:56:52

Lucerna se uklidní a rozpovídá se. Jen na ní nevěřícně zírám. ?i:Já jsme zlodějka ty blikalko, našla bych tot u i kdybych nechtěla. A nejsem asi jediná, kdo má problémy nějak vstřebat, co řekla.

"No tak, jistě, že tě vezmeme s sebou, ale máš nějaký nápad, jak to tu zabezpečit?" Podívám se směrem na Alazana a apak na ostatní.

"No, drahá Lucerničko, možná někdo najde způsob, jak dát tvou duši no nějakého těla...abys...nebyla porád jen...no asi tě to unavilo být x let jen kus nábytku." pronesu k lucerně.

Asi se teďurazí. A as jí i hrabe. Po tolika letech, co tu byla sama...

"Ale ještě než odsud odejedeme, proč si myslím, že jsme...příbuzné a co je sakra v tamté divné skříni?"
 
  Coeria Iminae   Postava není přítomna 21.5.2018, 9:50:16
Objevím se znova ve vchodě do trezoru. Pohledem projedu vnitřek, prohlédnu všechny uvnitř.

" Hele Žiro, neměli bychom vypadnout? Nebo tady ještě je něco dalšího na prozkoumání? Venku doktor uvařil výbornej gulášek až se najíte, můžeme se pohnout. Tyhle cetky bych tu nechala. Všechno stejně neodtáhneme, navrhuju, aby si každý kdo chce vzal nějakou tu drobnost. Pak to tady zabouchni. O čem tady diskutujete takovou dobu?"

Je vidět, že nejsem zvyklá plkat nad něčím tak dlouho. Udělám dva tři kroky, hrábnu do hromady pokladu, vytáhnu nějaký náramek a šňůru perliček. Prohlídnu to a sehnu se ještě pro prstýnek s blyštivým kamínkem. Kouknu na Žiru.

" Můžu si to vzít, vypadá to hezky a budu mít památku na první hrad, který jsem viděla zevnitř."

Usměju se a čekám, jestli tedy půjdeme nebo tady budeme dál diskutovat.
 
  Alzan   Postava není přítomna 18.5.2018, 15:19:58
Po boji s oživenými kostlivci mě Alexandr osočí, proč jsem mu neřekl dřív, co si o té skříni myslím... Začnu ji prohlížet a odvětím mu: "Řekl bych Ti to, kdybys dřív zjišťoval informace než jednal. Zahrávat si s magickými předměty, natož pekelnými, jak soudí Mar a teď, když na ni koukám, se k tomu názoru kloním též, může mít katastrofální účinky. A taky jsem nic neřekl, protože jsem Té skříni do teď nevěnoval pozornost... Tak jsem si o tom nic nemyslel." Tím považuji tuto debatu za uzavřenou.

Po prohlídce si vyslechnu, co Mar říká o těch předmětech, následně vyřešíme problém s Ragnarkou a poté narazíme na onu Lucernu, která se ve Viktoriiných rukách rozpovídá.

Lehce v šoku poslouchám, co říká... "Musíš se plést. Já nemůžu být Simplicův syn. Moji rodiče byli obyčejní lidé, od kterých mě unesli. Matka je mrtvá, otec nevím kde. Ještě jsem neměl čas ho hledat po mém osvobození se... Do té doby to bylo moc riskantní. Takže se se určit pleteš."

Když si lucerna stojí na svém a je si jistá, v šoku se posadím na nejbližší hromadu zlata a snažím se to vstřebat. Vnímá svět magicky a ví toho dost, pravděpodobně se nebude mýlit. Informace o potomcích Vraadů, nejmocnější krve, krve zrádců a králů mě teď vůbec nezajímají... To budu moct řešit jindy. Nebo to vyřeší jiní.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 17.5.2018, 22:12:21
V trezoru je to divoké.... po chvilce se vrátí Alzan s Ragnarem takovým, jak býval. A konečně můžete pokračovat ve zkoumání trezoru. Podivná lucerna, jakmile se dostane k Victorii, uklidní se a klidně promluví. "Nejsem žádná žertovná lampa. Narodila jsem se jako Sofia Vraadová, dcera mocného čarděje Shada, naneštěstí mě v mladém věku postihla tragická nehoda. Nebylo možné zachránit mě, ale jelikož můj otec byl mocný čaroděj, zvládl uvěznit mojí duši na tomto světě a zaklít ji do lucerny. A od té doby zde žiji a hlídám mocné poklady před nepřáteli.

Mnoho cizáků obývalo tento hrad, nikomu jsem trezor neukázala, až když jsi přišla ty, vycítila jsem, že máš v sobě krev Vraadů. Proto jsem tě nechala najít tajný vchod do trezoru. Alemto jsem ještě nevěděla, že je s tebou syn Simplica! Nelíbí se mi, že tu je. Jeho krev je stejně zkažená po Simplicovi, jako šlechetná po Simplicově matce. Ovládá temnou magii, je nebezpečný. Před temnými silami se nikdy neschová, nakonec si jej najdou. A pak budou vědět i o mě. A díky mě se mohou dostat k nejmocnějším pokladům světa.

Cítím tady mnoho mocné krve. Cítím krev zrádců, královskou krev a dokonce zde cítím krev tak mocnou, že jsem nikdy necítila mocnější, ale to vše jsou jen drobné odlesky. Nedokážu určit směr či vzdálenost, jen vím, že tu je. Také nevím, zda patří přímo tomu dotyčnému, co je zde, může to být zděděné po mnoho generací. Poznám jen tebe a Simplicova syna....

Na druhou stranu, zdá se, že jeho úmysly jsou dobré. A má v sobě krev mocné paladinky, jeho síla vůle je velká, třeba odolá. Bylo by kruté, nevěřit mu a zavrhnout ho je proto, že se špatně narodil... Omlouvám se za své prvotní rozčilení, byla jsem zaskočena z toho, co jsem vycítila.

Pokud Vás zajímají nějaké informace, jen se ptejte, ráda odpovím, už jsem se tu nudila. Doufám, že si mě odnesete. A i zbytek trezoru, že to ukryjete někde, kde to nikdo nenajde. Já to nedovedu skrývat navěky. "
 
  Alexander   Postava není přítomna 6.4.2018, 14:22:39
Kostlivec se neproměnil. Alzan jen poví že pokud je to co si myslí správné, nic to neudělá. Kostlivce se zbavím, a kouknu se na Alzana. "No skvělé.. A co takhle rovnou říct, co si myslíš? Takhle to musím zkoušet dál.. Mám tam snad strčit tebe, aby to fungovalo? " ptám se, ale jako obvykle to nezní agresivně, ale nezúčastněně. Těžko říct jestli to měl být vtip nebo ne.

Pak už to jde ráz na ráz. Lampa, jejíž slova se rozhodli všichni ignorovat a ani nezkoumat, pak nakonec i Rangar, který chce následně ukončit svůj život. "Nechceš vlézt prvně do té skříně? Jenom pro zkoušku.. " optám se ho, když tasí svůj meč, a pokrčím rameny.
Tohle je na mě moc divné, a tak se rozhodnu vyjít ven, ale zajímá mě ta skříň, a jestli mi k ní Alzan něco řekne.
 
  Victoria   Postava není přítomna 5.4.2018, 21:29:09

Vezmu si od Alzana lucernu a zmateně zamrkám.

"Počkej, co s ní mám dělat?!"

Pak se znovu podívám na užvaněnou lucernu. "Nejsi ty žertovná lampa nebo tak?"
 
  Alzan   Postava není přítomna 3.4.2018, 8:19:09
Po chvíli se vrátím do trezoru.

Pokud sám, pronesu: "Ragnar vstřebá dojmy a bude v pořádku"

Pokud s ním, asi nebude mít cenu to komentovat.

Každopádně se pustím do té již zmiňované obhlídky trezoru, najdu ukecanou lucernu, kterou předám Victorii.
 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163]  [164]  [165]  [166]  [167]  [168]  [169]  [170]  [171]  [172]  [173]  [174]  [175]  [176]  [177]  [178]  [179]  [180]  [181]  [182]  [183]  [184]  [185]  [186]  [187]  [188]  [189]  [190]  [191]  [192]  [193]  [194]  [195]  [196]  [197]  [198]  [199]  [200]  [201]  [202]  [203]  [204]  [205]  [206]  [207]  [208]  [209]  [210]  [211]  [212]  [213]  [214]  [215]  [216]  [217]  [218]  [219]  [220]  [221]  [222]  [223]  [224]  [225]  [226]  [227]  [228] 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2020 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.