abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Abarin opět ve vývoji! Pokud vás zajímá průběh prací nebo máte nápad, neváhejte se ozvat v Nová verze (Oblíbit)

Vážně i nevážně v Zašívárna - SPAM no. 8 (Oblíbit)

Řekněte, co se vám líbí a nelíbí, přidejte své nápady, aby byl Abarin místem, kde se vám líbí Připomínky a nápady (Oblíbit)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Battlestar Fenix ::
družina
stránkovat po:  
 

Gina Torres
28.12.2017
23:01:51
" Nestarej se kde mě našli. Důležité je, že jsme slyšeli tvůj hlas, ten se nedá rozhodně zamaskovat. Mě to stačí."

Odpovím úplně klidně a víc si ji nevšímám. I když by mě zajímalo, co ten jejich Tom zjistil, ale to nám beztak říct nechtěla. Cvakla pojistka u mojí zbraně, protože se tu objevilo deset civilů. Bleskově na ně kouknu, kníže nikde. " Popravdě, ani jsem nečekala, že by sem přišel."

Stojím dál u stěny a nespouštím z nich oči. Poslouchám jejich mluvčího, jenže on mnoho neřekne, protože si všimnul, že kněžny jsou dvě. Civěl asi jako my, když jsme to zjistili poprvé. Jsem připravená zasáhnout při prvním pokusu z jejich strany nějak zaútočit na Kathryn nebo Irinu.

" DNA? Oni mají vzorek DNA Kathryn? Zajímavé. A ještě zajímavější je, co stihnul v těch pár slovech říct. Takže třetí strana? Nakonec jsem snad měla pravdu, že je to habaďůra na všechny strany a chce je někdo podrazit oba. Hm a co teprve jednání obou bratrů. Žádná krev, žádné testy? Copak, copak? Možná by se konečně zjistilo, která je ta pravá kněžna?"

Pán Jeskyně
28.12.2017
22:16:32
Irina se na vás usměje. “Nikdo mě neviděl. Nechtěla jsem to.“ nakrčí nos. “Museli jsme se rozdělit. Něco vyčmuchal a šel si s někým promluvit.“ je na ní vidět, že se nehodlá podělit o informaci, co že se to Thomas dozvěděl.

“Nevím, kdo vybral tohle místo. Ale je docela dobré. Dva vstupy. Oba pod kontrolou. V sále je to tak půl na půl. Všichni jsou ozbrojeni, ale půlka jsou gardisti. Kdo je zbytek netuším. Jejich obličeje jsem nenašla v databázi. Takže klidně Legie nebo žoldáci.“

Pak se pobaveně zadívá na Ginu. “To myslíš, že já jsem Rohan a maskéři mě zamaskovali do podoby Kate?“ vyprskne smíchy a nevěřícně zavrtí hlavou “Kde Tebe našli...“ Vydechne a podívá se po ostatních. Její pohled se zastaví na Kate. “Jsem tu proto, abych to v nejhorším schytala já a ne kněžna. Vždycky je lepší, když to odnese ochranka, než chráněná osoba.“

Irina náhle strne. “Jsou tady. U zadního vchodu. Připravte se.“

Za chviličku se dveře naproti vám otevřou. Měli jste čas se tak akorát rozmístit a uvolnit pojistky pouzder. Dovnitř vstoupí 10 mužů v civilním oblečení. Nikdo nepozdraví. Nikdo nemá v rukách zbraně, ale dá se předpokládat, že je budou mít někde schované. Rohan není ani jeden z nich.

Tři z nich se přiblíží ke stolu. Pohybují se pomalu.

“Ahoj. Byl bych rád, kdybychom to všechno vyřešili pěkně v klidu. Vím, že knížeti asi nemůžete přijít na jméno. Stala se velká chyba. Ne na vaší a ani naší straně. Do hry zasáhla třetí strana a poštvala nás proti sobě.“ muž mluví pomalu, ale je na něm znát velká nervozita. Zarazí se, když si všimne, že Kate tu je dvakrát. Dokonce nevěřícně prudce zamrká.

“Dobře...tohle jsem nečekal.“ řekne tiše a očima stále poskakuje mezi Kate a Irinou. “Já teď z kapsy vytáhnu tester DNA a odeberu kněžně kapku krve, abych si...“ nedokončí větu. Zcela neurvale mu do ní skočí Ron. “Na to zapomeň!“ zavrčí s hrozbou v hlase.

“Žádný testy. Žádná krev nebo jinej způsob získání DNA. Na to seš moc malej pán.“ řekne chladně Damon a celá situace tak uvázne na mrtvém bodě.


Kathryn Prescott
17.12.2017
17:49:29
Rychle zjistím, že jsem se spletla, když jsem Ronovi oznámila, že je jim to ukradené. Evidentně ne všem. Reakce Violet mě o tom aspoň přesvědčí.
“Tím nic nekončí. Právě naopak, začíná. Teď znáš pravdu, proč tu jsi. Za co můžeš bojovat. Je jen na tobě, jak se rozhodneš. My mámo jasno.“ Kouknu po bratrech. U Giny a Mika zatím nevím, jak na tom jsou. Jejich reakce jsou různé.

Procházím salonkem, když se Violet zeptá přímo na Rohana.
“To není rozumný. Víš, co by to vyvolalo?“ Mike je překvapen mojí otázkou ohledně plánu.
“Vážně?“ Ptám se jak idiot, protože si nejsem jistá, zda nějaký plán byl řečen. A nadhodí problém, který mi ani trochu nedošel. Otočím se na Irinu.
“Viděl tě někdo sem vejít?“ Vyzvídám. Gina se zapojí do rozhovoru a zaměří se také na Irinu.
“Ty přijdeš s takovým názorem a sdělíš nám to jen tak, nahlas?“ Asi jsem v šoku. Kouknu po Ronovi a jen rozpřáhnu ruce v náznaku bezradnosti.

Gina Torres
15.12.2017
19:24:57
Už dál nic nechci komentovat. Dost mě tohle extempore otrávilo.

" Tak oni mi nevěří, protože mě neznají a co takhle obráceně? Jenže to nikoho nezajímá, jde přeci o to, že my musíme věřit a tím to hasne. Kdo nevěří, automaticky je na nějaké druhé straně? Nevídané."

Vyjdeme ven a k mému úžasu, přímo do davu lidí. Teda... ty holky strhly dav na svou stranu, takže na první pohled to vypadá, že si nás nikdo ani nevšímá. Avšak na druhý pohled vidím viditelné zbraně i ty, které nejsou tak oatě vystavené. Jen ty nahotinky nejspíš ozbrojené nejsou.

" Těžko tady je tolik ozbrojenců jen tak a určitě nás pozorují, to je jasné. Zdá se, že jsou výborně vycvičení, protože běžně by nebylo opravdu nic moc nápadného. Zkušené oko policisty si však kradmých pohledů všimne. A to jistě nejsem sama, kdo z naší skupiny něco takového zaznamenal. Jde o to, jestli tady jsou aby nás hlídali nebo jsou tady proto, aby poslechli rozkaz Rohana. To ukáže čas."

Pak si všimnu, že několik chlapů ty holky přitáhnou k sobě. Holky mě zatím moc nezajímají, ale ti chlapíci v hábitech, pod kterými se může schovat i kulomet, to je jiná. Otázka je, jestli můžou mít i zbraně pro ty holky?! Můžou, to je odpověď, která se nabízí. Není to právě moc standardní situace.

V restauraci je pár lidí, moc si je neprohlížím, protože si myslím, že to bude stejné jako venku. Salonek, kde má k setkání dojít, nejdřív prohlídne Ron, pak vejdeme dovnitř my. Ještě než vejdu, přejedu pohledem prostor za námi a pak vejdu jako poslední. Zůstanu stát kousek ode dveří, zády ke zdi a prohlídnu si místnost. Moc práce to nedalo, protože není moc velká.

Stůl ze čtyřmi židlemi, na jedné sedí Irina. Zatím nechci přemýšlet, která je která, protože to nemá smysl. Jak už jsem zjistila, nepozná se to snadno. Kathryn se ptá na nějaké naše nápady. Nadechnu se k odpovědi, ale předběhne mě se stejnou myšlenkou Miky. Když uslyším Violet, kouknu na ni a usměju se.

" Ano, pokud bychom chtěli spáchat sebevraždu, můžeme Rohana zabít. Bylo by to diplomatické? Nejspíš ne. Na druhou stranu, pokud opravdu kníže dorazí, neočekává se, že tu bude narváno, že no? Jsou tu jen čtyři židle. Nejspíš se čeká jen kněžna a s ní jeden člověk. To samé zřejmě i kníže a jeden člověk. Plus samozřejmě ochranka stejně, jako má kněžna.Určitě nečekal nikdo, že přijde sám."

" Mike má pravdu, možná jen částečně. Všichni ti ozbrojenci venku, ty patří k nám nebo ke knížeti? Ví to někdo? A Kathryn, nejsou jen dvě možnosti. Řekla bych, že by nás mělo zajímat, proč je tady Irina. Jak jsme sami mohli vidět, sice to dalo hodně práce, ale nakonec ti je podobná jako vejce vejci. Jenže, co když se za tou maskou teď skrývá někdo jiný? Třeba Rohan? Pokud vím, není to žádný hromotluk a tak pokud by byla velká snaha... Možná bys nám mohla Irino říct, proč jsi tady?"

Vím, že to je šílená spekulace, ale co tady v naší situaci není šílené? Beztak už na mě koukají jako na vyvrhele, tak už je to jedno. Byl to sice jen momentální nápad, ale co kdyby to tak bylo? Nenápadně by se sem dostal. Navíc by to asi ukázalo, kdo je špeh, že jo? Rozhodně někdo, kdo má s Rohanem spojení. Uvidíme, snad to takhle nebude... snad ne

Mike "Iron" Collins
15.12.2017
17:22:01
Vyjdeme na ulici, všude jsou lidi.

"Ty vole, já myslel, že máme jít v utajení." pomyslím si trochu znepokojeně. Na druhou stranu je ale pravda, že davy dávají člověku jakousi anonymitu. V zástupech lidí je dokonce i skupinka polonahých dívek a většina mužů z nich nemůže spustit oči.

"Jojo, ty kočky jsou super, nemohli jste jich sehnat víc?" zašklebím se na Rona.

Bez problému dorazíme do restaurace a barman nás pošle do místnůstky, kde má dojít ke schůzce.

"Koukám, že to bude opravdu skromný banket." poznamenám ironicky, když si prohlédnu prostor, kde se má schůzka odehrát.

"Nápady?" zeptám se trochu udiveně, když promluví Kate "Já myslel, že už nějaký plán máme nebo ne?"

Kouknu na Rona s Damonem, jestli s něčím nevyrukují a poté začnu mluvit.

"No, pokud to tady teda vybral Rohan, tak je většina těch lidí v restauraci podle mě od něho, no a pokud to tu nevybral a dali jste mu vědět předem, tak je taky nejspíš většina lidí od něj....ale hlavní problém podle mě je, že sem ty lidi viděli vcházet dvě kněžny a pokud tu teda kníže má aspoň jednoho zvěda, tak je to docela průser, nemyslíte?"

Violet G. Adams
14.12.2017
19:43:01

Stejně tak, jak rychle začne debata, tak i skončí. Tedy ukončí ji kněžna. Podívám se na ní s výčitkou v očích, ale už je zády ke mně.

"A to je jako všechno? My se to duzvíme, že jsou tohle možná naše poslední dny života a tím to skončí? Vážně?"

Kurva v čem jste lepší než Rohan?! Necháte to jen tak...

Se vztekem a se slzami na krajíčku odejdu, ale nemluvím.

Davem projdeme díky dívkám, které odvádí pozornost a dostavíme se do rrestaurace, kde se má konat ono rendez-vous. Už tam čeká Irina. Asi. Ale pochybuji, že by byla do teď s náma Irina...přeci jen, Irina se víc chová jako kněžna.

"Proč Rohana teda nikdo nesejme??" neodpustím si navázání na přechozí debatu...

Kathryn Prescott
12.12.2017
17:13:10
Damon vyjasní situaci ohledně guvernérů.
“Tak to zní už líp.“ I jemu reakce Giny přišla zvláštní. A docela mi mluví z duše, když shrne jejich postoj ke straně.
“A pak, že jim člověk může věřit.“ Docela jsem zvědavá, zda se Damon od ní něco dozví. Ani se nedivím, jak Damon reaguje, když si Violet myslí, že je snadné je tu nechat a zdrhnout.
“Docela začínám litovat, že to nejde.“

Mike se najednou zklidní a změní svoje chování.
“Aspoň něco.“ I když nevím, zda se mi tenhle jeho postoj líbí. Potom zhodnotí naši situaci.
“To trochu komplikuje situaci. Takhle nás může sejmout kdykoliv.“ Oznámím. Nevím, zda jim to dochází. Pokud je to pravda, vědí přesně, kde jsme.
“Tak proč to ještě neudělali?“ Uvažuji nad tím.
“Protože nemají jistotu, že jsem s dotyčným.“ Celé mi to nedává smysl. K mému údivu se k odchodu připojí i další.
“No vida.“

Vyrazíme na schůzku. Na chvíli mě překvapí, že vylezeme z baráku jen tak ale poté co vidím dav, co se tam nachází, mi to dochází.
“Jak to mohli vědět?“ Všímám si drobností a docela se mi líbí, jak se snažili, aby si nás nikdo nevšiml.
“Ty to nedělají poprvé. Kdo je asi poslal?“ I od bratrů zaslechnu něco jako pochvalu. Následuji bratry do restaurace, ale myšlenkami jsem úplně jinde.
“Vážně uvidím Rohana? Jak se k němu chovat? Po tom všem...“ Nevím, zda mám mít vztek nebo se snažit aspoň trochu ovládat.
“Snažit se o předstírání nebo ne?“ Dorazíme až do salonku, kde se nachází Irina.
"To jsme tu první?" Jí moc pozornosti nevěnuji, zato si všimnu něčeho jiného.
“Ty nejsi s Thomasem?“ Zpozorním a uvědomím si, že se mi dlouho nehlásil.
“Kde je ten zmetek?“ Kouknu kolem sebe.
“Nevypadá to zrovna jako ideální místo. To si vybral Rohan nebo ne?“ Kroužím kolem stolu, už bych to měla nejradši za sebou, ale netuším co čekat.
“Co je za těmi dveřmi?“ Nakouknu za zašupovací dveře. Ani trochu se mi to nelíbí.
“Tak jo, došli jsme až sem a teď co? Máme dvě možnosti, buď dorazí Rohan anebo ne. Pokud ne, nevadí, že tu bude Irina, pokud ale Rohan, ten by mohl poznat rozdíl. Přece tu nebudeme sedět a čekat až se sem někdo ráčí dostavit. Nějaké nápady?“ Kouknu po ostatních. Něco mě napadá, ale nejprve si vyslechnu jejich názor.

Pán Jeskyně
8.12.2017
21:46:27
Bratři poslouchají hovor a je na nich vidět, že se jim to přestává líbit.

“Dvě šedý eminence?“ zeptá se Damon nedůvěřivě “Promiň, ale tenhle tok myšlenek nějak přestávám stíhat.“ ušklíbne se. “Guvernéři můžou bejt správný lidi na správných místech. Nemusej mít kněžnu v oblibě. Nemusej se s ní nechat fotit. Ale musej jí respektovat. Pokud budou proti ní zbrojit, budou vyměněni. Sesazeni a nahrazeni. Až v řípadě, že budou usilovat o její život, či jinak ji budou ohrožovat, zasáhne Garda tvrději.“ řekne docela rázně. Je na něm vidět, že ho tohle slovíčkaření začíná štvát.

“Žádná strana?! Tak to je paráda! Díky, že jsi nám to řekla. Takže můžeme čekat, že až vám poteče do bot, tak si zvolíte stranu, kde budete mít větší šanci? Mám to tak chápat?!“ zeptá se ostře.

Po slovech Violet, že pozemšťani tu zůstanou, kdežto mimozemšťani můžou kdykoli zmizet, ztuhne a překvapeně se na Violet zadívá. “Zmizet říkáš? Jak? Přiletěli s knížetem. Jeho lodí. Všechny lodě má v tuhle chvíli pod kontrolou právě on. A on jim jde po krku. Jak by asi tak mohli zmizet? Jsme schopný mu čelit při pozemním boji. Asi i námořním a něco zvládneme ve vzduchu. Ale nemáme žádné vesmírné lodě. Nebo nic, co by stálo za to. Takže s tím mizením to není zas tak jednoduchý.“

Na názor Mika neřekne nic, ale podle výrazu si myslí svoje. Když se Kate rozhodne, že se odchází, pokrčí rameny. “Tak jdem. Ztratili jsme dost času víc toho už asi nevyřešíme.“

Sejdete dolů na dvůr a pak na ulici. Hned vás obklopí dav. Kousek od vás je shluk několika mladých dívek. Jsou velmi spoře oblečené a tu a tam i něco vykoukne. Jsou hlučné a podle všeho se velmi dobře baví a strhávají na sebe velkou pozornost.

“No, není jich tady málo.“ zamumlá Damon a Ron přikývne “I ty kočky se jim povedly.“

Na ulici nezůstanete dlouho. Brzy odbočíte do uličky a pak vstoupíte do dveří restaurace, kde má dojít ke schůzce. Místnost je poměrně velká, ale nesedí v ní mnoho lidí. Tak dvacet, což je tak pětina její kapacity.

“Salonek?“ zeptá se Damon. Barman zavrtí zamítavě hlavou a rukou ukáže kudy.

První tam jde Ron a až po chvíli vy ostatní. Místnost má dvoje velké zašupovací dveře naproti sobě. Uprostřed místnosti je jeden stůl 2x2metry a 4 židle. Jediný, kdo je v místnosti, je Kate. Nebo Irina. Těžko říct.

Gina Torres
8.12.2017
18:32:51
Pokrčím rameny. Když myslíte. Poslouchám a málem se usměju.

" Pomoc? V čem asi? V tom, že se tady vystřílí kdoví kolik lidí? A proč? Abychom se zbavili knížete, který je špatný? A kdo po něm převezme vládu nad Zemí? Mimozemšťanka doprovázená dvěma zabijáky. Tomu se tady říká z louže pod okap. Uvidíme. Každopádně máme informace jen z jedné strany, takže se nedá posoudit, co je nebo není správně. Každopádně prohrávají lidi na téhle planetě."

Neřeknu ani slovo a jdu za ostatními.

Mike "Iron" Collins
8.12.2017
17:18:26
Když mluví Damon, dojde mi něco, na co jsem zapomněl nebo spíš si to nechtěl připustit, totiž že jsem voják protože mě to baví a nikdy jsem neřešil takové věci jako morálka nebo co je správné. Zabíjel jsem, zabíjím a budu zabíjet lidi které neznám, pro jiné lidi, které znám ještě méně.

"Máš pravdu," přikývnu "nechal jsem se unést situací. Úkol je jasnej a i když se mi to kurevsky nelíbí, neni o čem diskutovat."

Gina hned na to začne se svým krátkým proslovem, který zakončí polemizací nad tím, jak nás vlastně sledují.

"Hmm, mám takovej dojem, že o nás věděli od začátku, co třeba to letadlo, jak mohli vědět, že tam jsme? Takže napíchnutej je někdo z nás a je asi uplně jedno jak. Pokud sledujou čip, nic s tim neuděláme, pokud má někdo něco jako lokátor, taky s tim moc nezmužem. Najít ho by byla spíš náhoda, takže bychom potřebovali buď něco co ho vyřadí nebo nějakej skener, kterej by ho našel a ani jedno nemáme. Prostě se zatim musíme smířit s tim, že o nás vědí."

Kate poté pronese něco o tom, že nechceme pomoc a odebere se ke dveřím.

"Jo, máš pravdu, mně se žilo dobře a nechtěl jsem to měnit." pomyslím si, ale nic neřeknu, v tuto chvíli nemá cenu rozdmýchávat další spory. Vzápětí se připojím k odcházející skupince.

Kathryn Prescott
7.12.2017
19:32:16
Oddechnu si, když se Gina nakonec rozpovídá ohledně parťáka. Nijak nereaguji na její odpověď, vlastně nevím, co mi tím chtěla říct, ale důležité bylo, že se už netváří nezúčastněně. Otočím se na bratry.
“Mě to stačí.“ Damonovi ale moc ne a tak v rozhovoru s Ginou pokračuje. Když Gina obviní Irinu, jen kouknu po Ronovi, co on na to. Pak dostanu otázku, na čí jsem straně.
“Vážně se musí ptát?“
“Na té své.“

Stále se točíme kolem tématu, co bude dál a jaká je budoucnost. Nemám z toho dobrý pocit. Nakonec ke mně promluví Mike. Nad jeho oslovením se jen ušklíbnu. Rozpovídá se ohledně vlády a mě dochází, že zřejmě nepochopil, o co doopravdy jde.
“Svrhnout vládu?“ Pak mi dojde jedna věc, o které jsem se možná zapomněla zmínit.
“Kněžnou jsem už dávno jmenovaná. Pokud se něco stane knížeti...“ Nechávám si to ale pro sebe. Evidentně Mike nemá zrovna radost z toho, co se tu děje. Ani Violet není nijak nadšená z možné budoucnosti a zajímá se spíše o to, zda to nebude horší. Pak se otočí na Ginu s jasným dotazem. Ta se však úkolu nevzdává. Ale také odmítá možné napíchnutí čipu.

Damon se snaží situaci nějak uklidnit, ale ani jemu se to nijak moc nedaří. Vyslechnu si plán, jak by to celé mělo vypadat. Ale nedělám si plané naděje, že by to tak doopravdy bylo. Nastíní možný průběh schůzky s Rohanem. Přelétnu pohledem všechny tři a uvažuji nad tím, proč se zajímají o to, zda to nebude horší.
“Horší? To jim to vyhovuje? To jim to nevadí, v čem žijí, ani jak?“ Nedává mi to moc smysl. Přiblížím se k Ronovi, abych mu mohla něco sdělit šeptem.
“Spletl ses, tihle nechtějí pomoct. Jsou spokojení. O žádnou pomoc nestojí.“ Stále mi to ale vrtá hlavou.
“Vážně jim to nevadí? Dovědí se, co je jejich kníže zač a nemají potřebu s tím cokoliv dělat? To jsou tak spokojení?“ A pak mě napadne ještě něco.
“Mají prostě jen strach! Bojí se. Nechtějí nic měnit, protože se té změny bojí.“ Kouknu po bratrech. Řečeno bylo všechno a pokud se bojí změny, můžou si tu zůstat.
“Tak jo. Odcházíme.“ Oznámím bratrům a vyrazím ke dveřím. Uvidíme, kdo z nich se připojí.

Violet G. Adams
7.12.2017
18:59:18

Když Gina zmíní šunku mezi chleby, souhlasně přikývnu. Nechám ji domluvit a pak se opřu o stěnu.

"Víš a to jde. Kromě nás "pozemšťanů" mají ostatní šanci vzít roha pryč. Jenže mi to slízenem tak či onak, když se něco posere...tedy ne že by se zatím nic nepokazilo."

Gina Torres
4.12.2017
21:16:24
Přikývnu a jsem ráda, že i ona to chápe podobně. Už to vypadalo, že jsem tu zůstala sama.

" Víš, Violet, přemýšlím o tom vlastně celou dobu, co jsme přišli sem. Šunka mezi chleby, to je hezké přirovnání. Podle mě, kdo nás dřív najde, ten nás doslova sežere. Takže já si myslím, že teď jsme všichni na jedné lodi. Jde nám všem stejně o kejhák, kněžně, mě, tobě nám všem prostě. A to bez rozdílu. Vlastně ne, rozdíl tady je.

My nevíme ani to, co bude jako další krok, ale jsou tady nejspíš lidi, kteří vědí i několik kroků dopředu, nebo se tak tváří. Nikdo mě úkolu nezbavil, což ani nemůže, protože šéf tady není. Takže navrhuju, pokusit se z té smyčky dostat, zachránit si krky, jinak nemůže splnit svůj úkol ani Kathryn, ať už je jakýkoliv. Zbavit se všech mobilů a další techniky. Prohlídnout všechny svoje věci, včetně batohů.

Moc totiž nevěřím, že by měl někdo z nás napíchnutý čip. Už jsem to říkala, ale klidně ještě jednou. Pokud by někdo z nás tří měl napíchnutý čip a umřel, jako náš kolega po cestě, co by to znamenalo? Rázem by nikdo nevěděl, kam jsme zmizeli a to se přece nemůže nikomu hodit, pokud nás sleduje. Proto si myslím, že čipem to nebude, ale je to jen můj názor a nemám důkazy ani pro, ani proti."


Kouknu na Mika, podle mě on jako voják má určitě taky nějaký názor na to, co s tím. Potom se podívám na Kathryn a dojde mi, že jí asi taky nebude moc dobře. Prakticky tady je obklopena třemi lidmi ze Země, kterým podle toho co se teď děje moc nevěří, nebo vůbec a dvěma bratry, kteří jsou najímáni jako žoldáci. Její lidi jsou všichni kdoví kde, proto se nejspíš tak přimkla k bratrům.

" Snad to je dobrá volba. Nic mi sice neudělali, ale když jsem viděla při boji Rona... "

Violet G. Adams
4.12.2017
20:55:54

Vyjádřeí se Gina, vzápětí i kněžna. Jakmile Gina domluví, jen lehce kývnu a pak se podívám znovu na Kate.

"Nemám tucha, kdo si mě vybral. Každopádně, tady na zemi máme takové pořekadlo. "Z bláta do louže" což vystihuje situaci, kdy se zbavíš jedné nepříjemnosti, ale vyvstane druhá. Jak můžu vědět, že ten, kdo by se chopil moci po Rohanovi, by nebyl horší než on? Promiň, ale nemůžu jednat stylem, že teď prostě někoho svrhnu a pak ať se poperou o moc, ono to nějak dopadne. Pokud mám celé tohle dotáhnout do konce, chci vědět, jaké jsou možnosti. První možnost je jasná. Vše se posere a nás zabijou. Ale co když ne, potom přijde co?"

Podívám se na Ginu a na chvilku jí chytnu za paži, abych jí dala najevo, že za ním stojím, i když ji možná jiní nevěří.

"Gino, pověz mi, teď, když jsme jak šunka mezi dvěma chleby....jak vidíš celou situaci, bez ohledu na to, jestli tě tu někdo má za zrádce. Po tom všem, co se stalo...a co se teď děje. Řekni mi sama. Přemýšlíš, jestli má celé tohle dál cenu? A za jakých okolností bys byla schopná pokračovat a hlavně KOMU bys vyjádřila svou podporu...?"

Gina Torres
4.12.2017
13:33:49
" Poslyš Damone, je hezké si někoho vybrat jako cíl a pak ho tady bez důkazů okopávat. Myslím, že každý jeden z nás by tohle mohl udělat taky, ani my bychom neměli žádné důkazy, že? Můžu to ukázat třeba takhle: do té doby, než se s námi "spojila" Irina, nevěděl nikdo o našem každém kroku, jak tvrdíte. S tímto tvrzením jste vyšli až po tom. Není asi špeh, zvěd nebo zrádce, ale co když ona někam dala něco, co se dá zaměřit?

Někdo z vás tady říkal o šedé eminenci, někdo je v pozadí. Nikdo z nás neví kdo to je, co když je to jinak, než si to tady vysvětlujeme? Co když ty "šedé eminence" jsou dvě a vlastně se jedná o boj mezi nimi? Klidně mohli oba nebo obě, zařídit, aby to vypadalo jinak. Co když Kate "vystrčili" na oči, aby bojovala proti vlivu "špatného" knížete? Přitom někdo tajně, bojuje za knížete a vede nás tak, jak to kníže potřebuje? Nebo se bojuje za úplně někoho jiného a po spojení těch měst, jsme všichni odsouzeni k záhubě?"


Na chvilku se odmlčím a pak se otočím na "kněžnu".

" Kathryn, řekni mi kde bereš jistotu, že stojíš na té správné straně? Jak se ti líbí slova, která prve řekl Damon? Cituji: Je samozřejmě možné, že někteří guvernéři se budou chtít udržet ve svých křeslech za každou cenu. A pak to bude na Gardě, aby si zjednala pořádek. Což nejspíš znamená, že s nimi garda zatočí? Co když ti guvernéři jsou muži na svých místech a pro svoje město a lidi dělají a chtějí dál dělat to nejlepší? Jenže někomu se to nebude líbit, tak garda zakročí? Zajímavý náhled na řešení situace. Neřekla bych, že zrovna tohle by se ti líbilo, nebo ano?"

Usměju se tak trochu vlažně i na Violet a Mika.

" My tři, Mike, Violet a já, nejspíš nestojíme na žádné straně. Za sebe můžu říct, že tady jsem sama za sebe, na žádné straně. Poslali mě plnit úkol, tak se snažím plnit ho co nejlíp umím, ostatně jako každý úkol, který jsem dostala. Předpokládám, že Mike a Violet jsou na tom stejně. Jaký to tady bude masakr, jak se to bude vyvíjet, to si z nás nedovedl představit asi nikdo. Nebo se mýlím a někdo z nás tady věděl, co se vlastně bude dít?"

Vím, zní to dramaticky a tak to nechám trochu doznít než dokončím svou řeč.

" Ne, tohle není žádná moje obhajoba. Je to spíš pragmatická diskuze, abychom se posunuli nějak dál. připadá mi, že se tady točíme v kruhu, jako pes za svým ocasem. Určitě bychom místo zbytečných dohadů bez důkazů měli spěchat. Neříkala jsi Kathryn, že se musí spěchat, aby se to všechno stihlo? A uvědomte si, že jsem to nebyla já, kdo navrhoval kam se půjde, kudy se půjde. "

" Zdá se, že jsem celou tu dobu přemýšlela, co s tou situací tady. Jenže východisko jsem nenašla. Buď budeme pokračovat a postřílíme se mezi sebou, nebo v lepším případě se budeme bát každého stínu a nedůvěřivě se budeme dívat jedem po druhém. A nebo půjdeme dál a pokusíme se splnit úkol, který jak se mi to tak jeví, je čím dál hůře vysvětlený.

Přijde mi, že všichni jak tu jsme se stáváme vývojem situace vykolejení, nervy jsou napnuté k prasknutí. I když se někdo tváří, že je nad věcí, nejspíš není, jak se to projevilo třeba na Mikovi. Kdybych na ně namířila sapík já, už bych tady ležela mrtvá? Nevím a nechci o tom přemýšlet. Musíme to nějak dořešit, ale nezáleží jen na mě. Vždycky jsem si myslela, že diplomat je ten, který se snaží lidi zklidnit a dojít k nějakému výsledku. Tak asi ne."


Pán Jeskyně
4.12.2017
10:00:19
Bratři se na sebe podívají a Ron se ušklíbne. “Vymyká se Ti to tady kontrole.“ prohodí s povzdechem. Damon jen přitaká.

“Dobrá Violet. Pravda je, že nemám ani tušení co bude potom. A mimo Tebe asi nikdo z nás. Mám jistou představu, ale nakolik se zakládá na pravdě to netuším. Ale teorie je taková, že Kate na svou stranu získá všechna velká a vlivná města. Nebo aspoň jejich většinu. Menší města se buď postaví na stranu Kate a nebo ne a podle toho se jim bude dařit v obchodování. Ale dřív nebo později proběhnou volby a do té doby lidépochopí, že se jim bude lépe dařit, když v jejich čele bude někdo, kdo bude na straně Kate a tím pádem se zlepší obchodní podmínky.

Je samozřejmě možné, že někteří guvernéři se budou chtít udržet ve svých křeslech za každou cenu. A pak to bude na Gardě, aby si zjednala pořádek.

To je moje teorie.“
řekne klidně Damon.

Pak se otočí na Kate, která se pustí do Giny a s uznáním kývne. Jen do ní. Musíme znát pravdu.

Gina se stále brání. A ačkoli je to hovor mezi Ginou a Kate, Damon do toho zasáhne. “Ne. Nevíme, jestli je vydíraný a nebo jestli zradil. A ani Ty to nevíš. Musíme počkat, co zjistí. Pak se uvidí.“

Nakonec se otočí na Mika. “Když jsem byl v armádě já, byla hromada akcí přísně tajná. I o akci samotné vědělo jen pár lidí. Natož o jejím pozadí a důvodech. Máš pravdu, že to občas smrdělo,ale tak to prostě je. Vojáci nedělají vždy čistou práci. A ani nemůžou. Ale Ty máš v tuhle chvíli jasný úkol. Udržet Kate naživu. A ta schůzka? Nevím, jak to bude probíhat. Možná v klidu. Doufám, že v klidu, ale nevěřím tomu. Větší pravděpodobnost je ta, že se tam strhne přestřelka. A pak snad uvěříte...“
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138] 
Liraell


 

Liraell


 


 


 

Liraell


 

www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2016 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.