abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky. (Oblíbit)
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM. (Oblíbit)
Našli jste některý z problému podělte se... Technická podpora (Oblíbit)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Dar ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Vlk   Postava není přítomna 28.12.2015, 21:19:52
Byrr se zařadí po tvém boku, ale nezrychluje, aby tě předstihl a vrhl se po kořisti jako první. Naopak, kopíruje tvoje kroky a užívá si rychlého pohybu právě tak jako ty, tlamu roztaženou od ucha k uchu. Liška je stále blíž. Těsně před tím, než ji dostihnete, vyletí z křoví jako rezavá čára a zběsile se rozběhne pryč. Ocas s bílou špicí za ní vlaje jako prapor.
 
  Nyskel   Postava není přítomna 28.12.2015, 19:45:16
Je to nádnera zase jen tak běžet. Jeden z těch prchavým okamžiků, které už jsem párkrát zažila. Vítr mi češe kožich a já běžím jako o závod, jazyk za mnou vlaje.

Byr je mohutný, tak jako Gunter. Ale jeho srst je popelavá. S vnitřním uspokojením musím konstatovat, že Gunterovi se rozhodně nevyrovná!

Párkrát změním směr, jen z té radosti z pohybu. Neběžím přímo za kořistí. Sleduju Byrra v pohybu a bezděky mě napadne, jestli bych před ním měla šanci. Je obrovský, ale já jsem hbitější. V tom měl Terry pravdu.

Na okamžik se zarzím a napnu smysly směrem k domu. Cítím se trochu provinile, ale má vlčí podstata tenhle pocit rychle smete ze stolu. Teď jsme na lovu a tam nemá pocit viny co dělat!

Blížíme se. Trochu zvolním tepo a podívám se po Byrrovi. Nikdy jsem nelovila s nikým jiným než s Terrym. A ten byl vždy dominantní. Nebo aspoň to zkoušel. S Byrrem je to... jiné.

Pátravým pohledem číhám na jeho reakci. Dá mi přednost jako Terry, který zkoušel, co dokážu? Nebo se vrhne za kořistí jako první?
 
  Melwin   Postava není přítomna 28.12.2015, 19:39:57
Oči mi svítěj zvědavostí, jen se to snažím před Corou nedávat tak moc najevo.

"Matka? Je teda starší?" vyzvídám dál. "A kdo toho ducha ještě viděl? Ví o tom pan Soter, že se tady zjevuje?" chrlím otázky jednu za druhou.

Fantazie se mi rozjíždí na plné otáčky. Max mi občas vyprávěl strašidelný příběhy. On se teda pak tlemil tomu, jak se bojím jít i na kadibudku, ale mně to tak nějak zvrhle přitahovalo.
 
  Vlk   Postava není přítomna 28.12.2015, 19:11:38
Byrr se zatváří trochu zahanbeně a doslova uvítá tvojí zmínku o lišce. Zdá se, že mu je hovor o jejich vlčích výpravách poněkud nepříjemný. Každopádně se celý rozzáří a přikývne.
"Jasně, že jo! Kdo by nechtěl límec z lišky!"

Vousatá tvář se mu roztáhne do úsměvu a když se změníš, zarachotí smíchem. Pak se vrhne v mohutném skoku na zem a už při dopadu se změní. Stejně mohutný a statný jako v člověčí podobě. Krátce zavyje a mocným odskokem se vrhne za tebou."To si nechám líbít! Pořádně si protáhneme svaly!" Zarachotí ti v hlavě, stejně bručivým hlasem, který má jako člověk.
 
  Vlk   Postava není přítomna 28.12.2015, 19:02:28
"To bych chtěla vidět, kdo by něco takovýho dělal! Tady se jí všichni bojí!" Ohrnbe ret služka a zamračí se na Coru.
"Navíc, já ji viděla, takže mě nikdo nic vykládat nemusí. Ani si ze mě střílet!" Ostentativně se otočí ke Coře zády a veškerou pozornost věnuje Melovi.

"Nikdo neví, co je zač, mladej pane. Nikdo ji nezná. Někdo se domnívá, že je to duch matky pana Sotera a slečny Deinery, ale kdo ví. Je to ale určitě žena. Nebo dívka. Má dlouhé vlasy. Světlé. Teda myslím. Pokud to není nějakej závoj nebo tak něco. To by taky mohlo být." Zadumaně pronese služka a pak se otřepe.
"Každopádně jsem ráda, že jste to byli vy a ne duch. Pěkně jsem se lekla. A vidět ho ve dne.....to už by si jeden nemohl být jistej ničím."
 
  Melwin   Postava není přítomna 28.12.2015, 18:41:05
"Já bych to nepodceňoval..." ozvu se rychle, aby se holčina nevyplašila. Významně přitom mrknu na Coru, aby ji nechala mluvit.

"Možná to není duch a možná se dozvíme něco užitečnýho!" jako bych jí říkal očima. I když pochybuju, že to pochopí.

Znovu se otočím na služebnou a povzbudivě se usměju. "Co je zač?" zopakuju znovu svoji otázku.
 
  Nyskel   Postava není přítomna 28.12.2015, 18:38:11
Trochu se zakaboním. "Nejsem si jistá, že bych vás v plné parádě chtěla vidět já sama." Je v tom skrytá výčitka, tak nějak si nemůžu pomoct. Nevím přesně, co všechno mají na svědomí, ale podle toho, jak o nich Terry mluvil...

V ten moment mě praští přes nos pach lišky. Vlčice ve mně se napne jak struna a dere se na povrch. Naprosto nesmyslně. Snad to ve mně probouzí tahle divoká krajina.

"Myslíš, že by se Deine líbil límec z lišky?" nadhodím s jiskřícíma očima.

Na nic nečekám, rozběhnu se směrem, odkud přichází pach, a ve výskoku se proměním do vlčího. Běžím po stopě a krev v mých žilách klokotá nespoutanou radostí.

Asi jsem to potřebovala, trochu se proběhnout. Jinak si to totiž nedokážu vysvětlit. A hlavně to omluvit před sebou i před Terrym... Ale jsme mimo dohled starého domu, tak snad z toho průšvih nebude.

Rychle se v běhu otočím a zvědavě pozoruju Byrra. Možná na tom měla svůj díl i ona. Že bych chtěla vidět jiného Vlka?
 
  Vlk   Postava není přítomna 27.12.2015, 18:24:38
"To je vod něj fakt hezká. Však jsem ho měl vždycky rád, holomka loveckýho." Zabručí potěšeně Byrr a přesvědčí se, že stojíš pevně na nohách. Teprve pak znovu vykročí.
"Samozřejmě, že s námi byl leckde. Jenže s námi tak nějak nedokáže držet krok. Tudíž v plné parádě nás nikdy nevidí." Dodá s chmurným úsměvem, z kterého tě trochu zamrazí.

 
  Cora   Postava není přítomna 27.12.2015, 18:11:30
Nevěřícně zírám na služku, co to tu cintá i na Mela, kterej vypadá, že ji fakt věří.
Duch!
Prej duch!
Tohle je fakt na palici.
Všechno je na tomhle hradě na palici, takže koneckonců, kdyby tu byl duch, nebylo by to něco zas až tak šílenýho, jenže duchové nejsou. Nebo aspoň já žádnýho neviděla. Tudíž nejsou.
Protože při mý životní smůle, kdyby nějací byli, otravovali by život mě.
Komu jinýmu.


"To jako myslíš fakt vážně? Někdo si z tebe vystřelil!" Poučím holku přezíravě a na Mela světácky mrknu.
Je švihlá.
Jednoznačně.
 
  Nyskel   Postava není přítomna 22.12.2015, 21:34:55
Chápavě se usměju, když mluví o Maud. Jo, má pravdu. Taky bych se s ní nechtělá hádat.

Přitáhnu si kabát blíž k tělu. Vítr je tu opravdu dotěřný.

Terry má na lidi čuch. "Víš, že o tobě mluvil vcelku hezky? Asi má čuch i na Vlky." usměju se smířilivě.

Vklouznu dlaní do jeho obrovské tlapy a přehoupnu se přes kámen. Dokázala bych to samozřejmě i bez toho, ale to jeho gesto mi přijde tak nějak... roztomile pozorné na to, abych ho odmítla.

V moment, kdy začne mluvit o vlčí síle, se zastavím a počkám, až se mi podívá do očí. "On s vámi nikdy nebyl? Na nějaké výpravě? Nikdy vás neviděl v akci? To po tom nezatoužil?" zarazilo mě to. Opravdu. Čekala bych, že při tom jeho zbožňování si nenechá ujít jedinou možnost vidět Vlky při práci.
 
  Melwin   Postava není přítomna 22.12.2015, 21:21:02
Oči mi září vzrušením a zvědavostí. Hltám každé její slovo. Já na duchy věřím. Aspoň tajně.

"Co je zač? Proč tady straší? A proč by měla číst knížky?" vyhrknu rychle a tiše. Už mě zmagořila tím, jak se rozhlíží podezřívavě okolo.

Pak se trochu vzpamatuju a mrknu významně na Coru, aby věděla, že mám tohle pátrání pevně v rukou.
 
  Vlk   Postava není přítomna 22.12.2015, 21:02:24
Byrr zavrtí rázně hlavou.
"Neví. Svůj dvojí život přísně tajíme. Sot je jedinej člověk zde, kterej o našem tajemství ví a to jen díky svýmu bratrovi Stephenovi.
Ty to myslím také nevěšíš každýmu na potkání, ne?"
Ušklíbne se přátelsky Byrr a srovná svůj dlouhý krok s tvým.

"Nepřipadalo mi, že by se Soter nad tím, že mě sem Terry poslal nějako pozastavoval. Řek bych, že chápe, že má o tebe starost. Sám má podobnou o Dein. Nepustí ji samotnou skoro nikam. A Terry jít nemoh. Povídala si s ním Maud a nasírat Maud není radno, na to rychle přišel.
Kdepak, Terry má na lidi čuch.
I když na druhý straně....Kdo by ti moh ublížit? Nejsme náhodou právě my ty nejhorší šelmy široko daleko?
Otázka je, jestli si to Sot tak úplně uvědomuje. Fascinuje ho naše schopnost proměny, závidí nám ji, obdivuje ji, ale myslím si, že si její ničivou sílu v plným rozsahu ještě nikdá neviděl."
Pronese Byrr zamyšleně a kavalírsky ti podá ruku, aby ti pomohl překonat kmen ležící přes cestu.
 
  Vlk   Postava není přítomna 22.12.2015, 20:53:45
Služka horlivě přikývne a přiloží prst k ústům. Oči má najednou neklidné.
"Raději bych nemluvila tak hlasitě, mladý pane, říká se, že Meleborské zdi mají uši a duchové přece mohou být všude." Napomene Mela.
"Nikdo ji sice neviděl ve dne, ale jeden nikdy neví!" Tajuplně se odmlčí a rohlídne se opatrně nalevo i napravo.

"Vy tu jste krátce, tak jste ji zatím neviděli, ale je tu Chodí v noci po chodbách a tiše si brouká. Jde z ní hrůza, věřte mi.
Tuhle ji Anes viděla v knihovně! Prý vytahovala jeden svazek za druhým, pokaždé ho otevřela a hodila na zem. Pak začala tiše naříkat a odplula pryč z místnosti.
Asi týden nato, začalo v knihovně hořet! Bylo to v noci. Pan vévoda říkal, že nejspíš vyletěla z krbu nějaká jiskra nebo vypadl oharek a zapálil koberec před ním, ale my si myslíme, jestli s tím náhodou nemá něco společného ona
I když..."


Dívka zaváhá a pak se opatrně zeptá.
"Může vlastně duch zapálit oheň?"
 
  Melwin   Postava není přítomna 19.12.2015, 10:31:04
"Já?!" protáhnu trochu vyplašeně, abych získal čas. "Né... vůbec... ne." vypotím ze sebe a snažím se nepředstavovat si to! Nepředstavovat si vedle nahý Cory ještě nahou Kiangu! Nebo nedejbože Lisbeth... Aúúúú.

Cora ovšem žene dál jako pravej ohař na stopě, a tak jen bezmocně vlaju za ní.

Projdeme okovanýma dveřma a ve mně trochu hrkne. Nechtěl bych bejt zavřenej tam dole. Ať už je tam cokoli!

Pak se ale vzchopim. Nikdy jsem nebyl žádnej hrdina, ale taky nejsem poseroutka! V noci jsem se v lese nikdy nebál a teď s tím přece nebudu začínat! Snad je to tím, že jsou se mnou ty dvě?! No jasně, bojím se o ně! Dobrá, možná i trošku o sebe, když jsem viděl, co Soter nechal udělat Coře... Ale kdo by se mi mohl divit?!

"Huh..." heknu, když do sebe ty dvě vrazí. V ten moment mě ale má Cora po svým boku. Narovnám se v ramenou, abych vypadal vyšší než jsem, a zamračeně si holku prohlížím. "Duch?!" zabrblám nejistě.

Ducha jsem jednou viděl! V Pírku ve stájích. Max se mi tehdy tlemil, až se málem potrhal, ale já ho viděl! Byl takovej temnej...

"Tady chodí nějakej duch? Tys ho viděla?" zeptám se zvědavě.
 
  Nyskel   Postava není přítomna 19.12.2015, 10:21:01
Jdu dál, podél ohrad s ovcemi, a najednou se zdá všechno snazší. Jednodušší. A možná ne tak strašně vážné.

Mé myšlenky na Terryho začne pomalu vytlačovat okolní krajina. Nějak nedokážu odolat. Chvílemi zavětřím a znovu se zhluboka nadechnu. Nechávám studený vítr hrát si s mými vlasy a sem tam se mi na tváři objeví nepatrný náznak úsměvu.

Nikdy bych neřekla, že by se mi tady mohlo líbit, ale teď, když nechávám Vlčici vyplouvat těsně pod povrch, mi to tu přijde svůdně nespoutané. Pohodím hlavou a nasaju čerstvé pachy, které přinesl další poryv větru.

A v nich rozeznám... Byrra. Zastavím se a dívám se na obzor. Cítím jeho přítomnost, takže se ani nemusím otáčet. A zároveň vím, že nepřichází jako nepřítel, což je zvláštně uklidňující. Ten hromotluk v sobě má něco takového.

Otočím se, až když je jen malý kousek ode mě. Vítr mi zavíří vlasy a smete mi je do obličeje. Odhrnu prameny rukou a pokusím se je zachytit za ucho. Na rtech mírný úsměv.

"Pokud tohle pronesl nahlas, muselo to být pro osazenstvo docela zábavné. Snad kromě Maud, Deine a Varnavyho. Nebo Maud ví, co jste zač?" optám se a pozoruju jeho živé, modré oči.

Pak mě napadne ještě něco. "Soterovi nevadí, že tě za mnou Terry poslal?" Stále mi není jasné, jak to mezi nimi je.
 
  Cora   Postava není přítomna 18.12.2015, 23:32:11
"No, někdo má blbý předsudky a má pocit, že s tímdle musí skovávat." Pokrčím rameny, ale pak si ho číhavě přeměřím.
"Ty si to ale nemyslíš, ne?
Nebo jo?"
Zajímám se, zatímco očima rejdím všude okolo, jestli nezahlídnu něco podezřelýho.

Slezem po schodech až dolů a mohutnýma okovanýma dveřma se dostanem do spodních prostor. Naštěstí nejsou zamčený. Na spodních schodech málem vrazím do holky, která stoupá po schodech s džbánem.
Zaječí a málem ho pustí.
Ruce si tiskne k hrudi.
"Blahoslavená Ennit! Já se lekla, že ten duch už tu pobíhá i ve dne!" Vyhrkne a přeměří si mě podezřívavýma očima.
"Kdo seš?" Vyhrkne a pak přes mý rameno zamžourá na Mela a Kiangu.

"Aha, vy jste ti hosté." Změní okamžitě tón.
"Beta říkala, že je tu ta černá holka z Ilesy!"
 
  Vlk   Postava není přítomna 18.12.2015, 23:27:01
Vzdaluješ se od věže a dýchá se ti čím dál tím líp. Najednou ani vaše malá trápení s nevyřčeným nepůsobí tak závažně. Vlastně je tu krásně. Vítr, prudký a studený ti sice zalézá pod šaty a tak trochu kouše, ale krajina je tu krásná. Divoká a zvláštním způsobem uzavřená lidem. Ale ty nejsi člověk, jsi Vlčice a uvědomuješ si to čím dál tím naléhavěji.
Jsi jiná.
Vše na tobě je jiné.
Instinkty, pocity, emoce.
Syrovější.
Živočišnější.

Napadne tě, že Maud přece jen bude muset v sobě mít něco z Vlka. Jinak by si přece k žití nevybrala takové místo.
Osamělé a pro lidi nehostinné.
Těžko tu vyjít ven bez vlňáku. Nejspíš i v létě.

Ovečky tě sledují pozornýma očima, najednou nezvykle neklidné a ve vzdálenější ohrádce, která nebyla od cesty vidět zahlédneš několik pomenších osrstěných koníků. Trpělivá houževnatá horská zvířata.
Vybaví se ti, jak ti Gunter vyprávěl o koních, které chovala Ruth a usměješ se.
Nejspíš mají společného víc, než se dalo tušit.

Svoji procházku protáhneš ještě dál, na strniska, když tě neomylné instikty upozorní, že se k tobě blíží další Vlk a je to očividně Byrr.
Dojde až k tobě a zakření se vousatou tváří.
"Terry mě poslal. Prý, aby tě snad nenapadli vlci."
 
  Nyskel   Postava není přítomna 16.12.2015, 19:11:35
Vyběhnu ven z věže a zhluboka se natáhnu vzduch do plic. Promnu si spánky a snažím se soustředit.

"Jak můžu přemýšlet, když v každé větě zakopávám o Terryho?!" vztekám se v duchu.

Bezděky zamířím okolo budovy. Nepřemýšlím o tom, prostě potřebuju chodit.

"Když mu to řeknu, bude to vědět a budeme mít jasno oba. Ať už to dopadne jakkoli. Bude to asi slušný výbuch, ať už kterýmkoli směrem, ale potom se uklidníme, oba, a dokážeme používat hlavu! A třeba zjistíme, jestli to byla Silenka, co o ní ví Maud a co má Soter za lubem!"

Přesvědčuju sama sebe, že by bylo dobré si s Terrym promluvit. A čím dřív, tím líp...

Bezděky se vzdaluju od kamenné věže. Je mi tu, na vzduchu, prostě líp.
 
  Gunter   Postava není přítomna 15.12.2015, 20:16:03
Zírám za ní jak praštěný pytlem.
Kam jako jde?
A proč?
Co se zase děje?
Co jsem zase vyvedl, kurva!
Vždyť ji Maud zrovna chválila! Copak každá nemá každá ženská ráda, když ji někdo chválí?

Nechápu to.
Nerozumím tomu.
Rozčiluje mě to!

"Ne, rozhodně není na ozdobu! Náhodou je to velmi praktická a schopná dívka.
Navíc umí škubat ptáky."
Odpovím za ní zdvořile, když tak nezdvořile vyšuměla ven a potlačím touhu vyskočit jako zajíc a pádit za ní.
Kurva!
Nesnáším mladé dívky.
V postatě!
 
  Nyskel   Postava není přítomna 10.12.2015, 18:46:25
Roztržitě přikývnu Maud v odpověď. Najednou se nedokážu vůbec na nic soustředit. Navíc rozpaky a zvláštní smutek, snad i bolest, kterou cítím z Terryho... Mám pocit, že se zalknu.

Odložím lžici a zvednu se. "Moc se omlouvám, ale musím...... si odskočit." špitnu a vysoukám se zpoza lavice. Musím na chvilku ven, tohle je k zešílení! A pořád dokola! Oba dva se v tom zoufale motáme! Takhle to nemůže jít dál!

Kromě toho, že je to hrozně únavné a náročné, je to i velice nebezpečné, pro nás oba! Jsme v sršním hnízdě a místo abychom se soustředili na své okolí, pořád nám ujíždí pozornost jinam. Nebo aspoň mně!

Spěšně zamířím ke dveřím. Netuším, kde se tady odskakuje, ale ve své podstatě je mi to úplně jedno.
 
  Vlk   Postava není přítomna 10.12.2015, 17:21:11
"Recept?" Maud zdvihne tázavě obočí a pak pokrčí rameny.
"Nevím, jestli to svedu. Dělám je od oko. Tak. Jak to mám za ta léta naučené. Ty umíš péct?" Dodá překvapeně.
"Taková mladá? To sis nevybral špatně, lovče. Ta nebude jen na ozdobu."

Otočí se k Deine a ušklíbne se.
"Vidíš, a ty ses se mnou hádala, když jsem ti říkala, že by nebylo od věci, aby ses naučila uvařit aspoň čaj. Nikdy nevíš, kam tě osud zavane."
 
  Gunter   Postava není přítomna 9.12.2015, 20:43:13
Nevěřícně na ni hledím.
Dělá si ze mě legraci?
Je hluchá?
Přece jsem se na něco ptal
Po značném váhání, pravda, ale naprosto srozumitelně.
Proč se vyhýbá odpovědi?
Znamená to snad......


Polknu a udělá se mi mdlo. Jistě. Pravda je ještě horší.
Má otázka byla tak trapná, že se ani neobtěžovala mi odpovědět.
Že se jí nelíbím, víme ona, tak proč bych ji měl přivádět do rozpaků narážkami, které ji musí připadat směšné.
A aby mě neurazila, mlčí.
Taktní jako vždy.

Zahanbeně sklopím hlavu a fakt, jestli ji Maud dá recept nebo ne, mě pro tu chvíli ani trochu nezajímá.
Nemůže.
Mám co dělat s vlastním uraženým a rozbolavělým egem.
 
  Nyskel   Postava není přítomna 9.12.2015, 17:49:35
V první moment si oddychnu, když to otočí do žertu. Jenže ta úleva netrvá dlouho. Přeci jen mu to asi nedalo.

Mé tváře vzdušnou ještě víc. Co mu na to mám asi tak odpovědět?! A tak jen mlčím. Čím déle mlčím, tím je mi to trapnější. Uááá...

"Maud, dala byste mi recept?" vyhrknu najednou. "Když Terrymu tak chutná..." zamumlám ještě.
 
  Gunter   Postava není přítomna 8.12.2015, 17:35:06
Překvapeně se na ni podívám.
"Ne, nemyslím si, že jsi strašně nekritická a krátkozraká vůči mně. Dokonce bych řekl, že jsi ke mně až běda kritická. Upřímně, kdy naposledy jsi pochválila moji úžasnou povahu, nepřekonatelný jezdecký um a nejvykreslenější pekáč v hrabství?
No, sáhni si do svědomí...."
Převedu to do žertu, protože najednou mám knedlík v krku.

Proč se toho chytá?
Já přece mluvil o zamilovaných děvčatech a ona....
Ona je přece úplně jiný případ.


"Navíc, já se ti přece nelíbím, jsem starý a naprosto neromantický a vůbec....nemáš důvod chovat se ke mně nekriticky a krátkozrace, či jakou podobnou hloupost jsem řekl...."
 
  Nyskel   Postava není přítomna 5.12.2015, 0:00:47
Potěší mě, když mi dá zapravdu.

Pak se zmíní o Abigail. Jako bych snad měla potřebu hájit nás, mladá děvčata, bezmyšlenkovitě odpovím: "Jsem snad já strašně nekritická a krátkozraká vůči tobě?!"

Jen co to vypustím do jeho myšlenek, kousnu se do rtu. Opravdu. Na okamžik ztuhnu. Tohle jsem mu asi říct nechtěla.

Ale tak... co už! Stojím si za tím. I když........ "Co bych vlastně dokázala na Terrym najít špatného?" Ta otázka mě zaskočí, protože na ni neumím odpovědět. Přijde mi vlastně dokonalý. Téměř ve všem. Uch... to je děsivá představa. Vážně dokonalý?!

Jeho oslovení miláčku vžene do mých tváří ještě více rozpaků.
 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163]  [164]  [165]  [166]  [167]  [168]  [169]  [170]  [171]  [172]  [173]  [174]  [175]  [176]  [177]  [178]  [179]  [180]  [181]  [182]  [183]  [184]  [185]  [186]  [187]  [188]  [189]  [190]  [191]  [192]  [193]  [194]  [195]  [196]  [197]  [198]  [199]  [200]  [201]  [202]  [203]  [204]  [205]  [206]  [207]  [208]  [209]  [210]  [211]  [212]  [213]  [214]  [215]  [216]  [217]  [218]  [219]  [220]  [221]  [222]  [223] 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2020 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.