abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Verze 1.2:Vešel do služby nový update Abarinu. Co si myslíte o změnách a jaké další byte navrhli, případně něco přestalo fungovat? Nová verze.(Oblíbit)
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky.
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM.(Přidat do záložek)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Stíny Haradu ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Grimmnir Corwigern   Postava není přítomna 5.12.2017, 18:06:46
Smutně se na Aryu zadívám. Otřes mozku. Paráda. Slyšel jsem o tom, ale co s tím netuším. U trpaslíků se tohle moc neřešilo. Buď přilbice vydržela a nebo ne. Buď hlava bolela a nebo byla pryč.

Vojáci se kapitána zastali. Teda spíš jeden. Čumí na mě jako husa do flašky. Přimhouřím oči a pevněji sevřu sekeru. Tak pojď. Ale Lart nejde. Aren mu to, k mému smutku a jeho štěstí, nedovolí. Posměšně se ušklíbnu.

Aren vysvětluje proč se všechno podělalo. Zavrtím hlavou. “Někdo mluvil. Proto na nás čekali a dobře se připravili. A svůj úkol splnili. Lodě jsou na dně a z vojáků žrádlo pro ryby.“ řeknu tvrdě.

“Tvůj úkol? Vím, jak zněl ten náš a něco málo jsem slyšel o tom Tvém. Ale docela rád si poslechnu Tvoji verzi Tvého úkolu.“ zatvářím se u toho tak nevinně, jak jen špatně naladěný a čerstvě vykoupaný trpaslík dokáže.

A teď se na mě všichni ty vagabundi, co si říkaj námořníci, sesypou.

…..

K vodě se ženu, jako každý jiný. Jasně pivo by bylo lepší, ale v nastalé situaci vodou nepohrdnu. Smeju z tváře sůl a prach a očistím si i vousy. Až se voda uklidní, doplním čutoru. Aren už zase plánuje, ale teď to zní rozumně.
“Když tam takhle napochodujeme budou být na poplach.“ prohodím. “Bitce bych se nebránil, ale tentokrát mi to přijde zbytečné. Poslal bych průzkum. Třeba to půjde po dobrém.“

Bobula a Arya začnou hned plánovat průzkum. Nekecám jim do toho. Já na průzkum nepůjdu. Vesničani určitě nepochopili, že jde o průzkum a ne o plný frontální útok.

 
  Arya   Postava není přítomna 4.12.2017, 18:52:35
Bobulda mi vyjmenuje svoje zkušenosti a mě nezbývá než se ušklíbnout.
“Boží…“ Nakonec vytáhne na světlo něco jako zkušenosti.
“No paráda. Tak to bude hračka.“ Dostanu otázku na tělo.
“No něco málo o tom vím.“ Odpovím skromně. Seberu si svoje věci a dostaneme přednášku od Arena.
“Bez obav kapitáne.“ Prohodím s úsměvem a vyrážím směrem k palisádě.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 3.12.2017, 21:02:36
Aren koukne na nervózního Bobuldu a poté na ledově klidnou Aryu.

"Snad je v tom mrňousovi víc, než na co vypadá..." pomyslí si.

"No dobře, dva budou tak akorát, tak běžte. Ale pamatujte, žádný hlouposti, jen se podivejte co to tam je a mazejte zpátky. Nehrajte si na hrdiny a....no, prostě se nenechte zabít, prosím." kývne na dobrovolníky Aren s úsměvem.

Zlodějka s hobitem se vydají na cestu, ostatní zatím mají čas prodiskutovat situaci a osvěžit se v chladné vodě.
 
  Bobulda Medjed   Postava není přítomna 2.12.2017, 19:58:47
Přesně to říkal, ne? Nepochopím Aryinu otázku, ale snad se jen ptala na přesnější instrukce. Jsem rád, když se přihlásí.

"Hm..." Zamyslím se. "Počítá se šmírování holek u vody?" Spiklenecky mrknu spíš na hlouček vojáků, co nás poslouchá. "Ale jo, našlo by se i pár zkušeností mimo ukrývání se před pobudama z Kraje. Co ty?"
Přestože mi minimálně podle tónu otázky přišlo, že má, vrátím otázku aspoň jako ukázku zájmu. Třeba se o ní i něco dozvím, na druhou stranu ani mně se nechtělo všechno zrovna vyjmenovávat.

Pomalu se zvednu, při čemž doufám ještě v pár slov od Arena. Jinak jsem snad připraven vyrazit.
 
  Arya   Postava není přítomna 30.11.2017, 19:29:53
Raději mlčím, když se Aren rozpovídá. Malinko se mě dotkne, že si myslí, že bychom byli všichni brzy mrtví.
“No dovol!“ Ale raději se nijak neprojevuji. Když to všechno shrne, jen vezmu svoje věci a vyrazím směrem, kterým máme jít.
“Já jdu s tebou. Nemůžu tě přece nechat jít samotnýho.“ Prohodím a pokračuji v cestě.

Cesta je dlouhá a první elán mě opustil už dávno. Sotva popadám dech a bojuju s chutí si sednout a dál už nejít. Když dojdeme až k potůčku, oddechnu si. Hodím věci na zem a namočím si obličej.
“To je skvělý.“ Napiju se a doplním čutoru. Je to osvěžující a malinko mi to doplňuje energii. Poté co se vycachtám, se připojím zpátky k Arenovi. Dozvíme se novinky. Ušklíbnu se.
“Chceš říct, že potřebuješ někoho, kdo se tam nenápadně dostane, porozhlédne a zjistí situaci? Aniž by si ho tam kdokoliv všimnul?“ Uculím se.
“Ještě, že sis vytáhnul zloděje z vězení.“ Jako první se přihlásí Bobulda. Ne, že bych ho nějak podceňovala, ale jisté výtky bych asi měla.
“A máš s tím nějaké zkušenosti?“ Ptám se docela mile.
“Půjdu.“ Prohlásím automaticky. Uvažuji nad tím, zda bych měla předat hobitovi nějaké rady, ale nakonec usoudím, že brzy poznám, zda nějaké zkušenosti má. A když tak mu je můžu sdělit cestou k palisádám. Seberu si svoje věci s výstrojí a vyčkávám, zda se bude chtít ještě někdo připojit. Pokud ne, můžeme vyrazit na průzkum.
 
  Bobulda Medjed   Postava není přítomna 28.11.2017, 21:09:25
Netrvá dlouho a ostatní mě doženou, někteří i předeženou. Pláž je větší, než se zdála, tak je uvítání stínem stromů více než milé, přestože oblečení by sneslo ještě trochu schnutí. Vojáci v mžiku okupují chladivý potok, já se však zarazím, když vidím, že váhá kapitán Aren. Nejistě se porozhlédnu, po čem kouká. Když si všimnu palisády, vrhnu se do vody taky. Svlažím se, řádně se napiju a doplním čutoru.

Aren se dá do řeči, tak ho poslouchám, ale sednu si k tomu do několika větších chomáčů trávy a opřu se o strom. Koukám jak se v korunách stromů třpytí prosvítající světlo. I tady by mohlo být hezky za lepších okolností. Pomyslím si, ale mé myšlenky se v zápětí stočí jinam.
Obhlídnout... Možná to ve mně vyvolá vzpomínky na příběhy o získání Prstenu, které jsem měl vždycky rád. Zároveň a to určitě jsem si zatím připadal docela zbytečně a pár mrtvých vojáků na vlastní straně v takovém případě taky udělá svoje. Zbaběle jsem se krčil v úkrytu, zatímco někdo přišel o dobrého muže, nejlepšího přítele, bratra, syna... Možná bych měl taky nějak pomoci. A bojem to zatím, zdá se, nebude.
"Já bych to možná zkusil očíhnout. Ale asi by mi úplně nevadilo, kdyby šel i někdo se mnou." Přihlásím se Arenovi doufaje, že nebudu jediný a že dostanu bližší instrukce.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 28.11.2017, 18:42:21
Aren se k vám otočí zády a vydá se určeným směrem, když vtom trpaslík prohodí svou uštěpačnou poznámku. Aren se zastaví. Jeden z vojáků se otočí a přejede vás ne zcela přívětivým pohledem. Jeho zrak se zastaví na Grimmnirovi a z očí je patrná jasná výzva k tomu, aby si trpaslík něco zkusil.

"Larte, nech ho na pokoji, má pravdu....posralo se co mohlo."

Aren se k vám otočí.

"Ti parchanti na nás čekali, věděli o nás a nešlo jim o kořist, prostě nás chtěli voddělat. Nebejt tý potvory z moře, který se zbytek těch hajzlů nejspíš lekl, skončili bychom jako....oni." kývne směrem k pláži, po které se válí mrtvoly obklopené hejny ptáků.

"Jestli mi to chcete dávat za vinu, tak jen do toho. Jestli si do mě chcete praštit, tak prosim. Jestli někdo chce odejít, tak má možnost. Ale já ten úkol dokončim, ať se děje, co se děje....už kvůli těm, co tady padli." kapitán mluví a jakoby se mu vracel elán, ony uštěpačné poznámky ho nejspíše vrátily do reality. Ještě chvíli počká, zdali někdo přijde s dalšími námitkami, či se rozhodne odejít a poté se vypraví na sever k horám.

***

Čas se vleče. Možná už jdete hodinu, možná dvě nebo možná jen pár minut. Vedro a únava si vybírají svou daň a nikomu není moc do řeči. Konečně se však dostanete k první linii stromů. Okamžitě si všimnete potůčku nebo spíše menší říčky, která se v jejich stínu vine.

Vojáci na nic nečekají a běží se zchladit, jen Aren kouká kamsi proti proudu. Pokud se podíváte stejným směrem, můžete v dálce mezi stromy spatřit jakousi palisádu. Možná se jedná o palisádu vesnice, či nějakého vojenského ležení.

Aren počká, až se všichni osvěží a naplní si čutory. Voda sice nechutná nijak valně, ale aspoň je studená a čerstvá. Poté na vás kývne, ať jdete blíž.

"Situace se má asi takhle," začne Aren mluvit, když přijdete blíž. "potřebujeme zásoby a vypadá to, že proti proudu by mohla být nějaká vesnička, ale bůh ví, kdo nebo co tam žije. Takže buď to tam někdo zkusí nenápadně obhlídnout nebo mužem zkusit štěstí, napochodovat tam a doufat, že nás přijmou s otevřenou náručí. V každym případě se tam potřebujem dostat, protože si nejsem jistej, na kolik dalších příležitostí, jak sehnat nějaké zásoby, v blízké době narazíme.
 
  Arya   Postava není přítomna 26.11.2017, 16:49:22
Někteří z posádky si rýpnou do Arena vzhledem k jejich ztraceným věcem. Já raději mlčím. Nemůžu se po něm dožadovat mých věcí, když mi na lodi zachránil život. Grimm se mě zeptá, jak mi je.
“No už bejvalo líp. Mám zřejmě otřes mozku a je mi mizerně. Nebýt Arena, tak jsem se z té lodi živá nedostala.“ Zhodnotím svůj nynější stav. Pak mi sebere kuši a já nijak neprotestuji, když mi to vysvětlí. Usměji se.
“Tak jo, nemám námitky. Díky.“ Na nabídku šípů k luku jen zavrtím hlavou.
“Taky mi zbyly ty moje.“ Přelétnu pohledem ostatní. Vypadá to, že jsme připraveni na cestu a někteří i nedočkaví. Vezmu si svoje věci a zamířím k místům, které Aren určil. Po pár krocích se zastavím, abych se ohlédla, zda ostatní jdou také.
 
  Ardon   Postava není přítomna 26.11.2017, 14:13:58
Když boj skončí, tak potřesu hlavou. Uvědomím si, že jsem udělal hodně velkou blbost, která mě málem stála život. ,,Moc dlouho bez pořádného boje. A taky už stárnu." Když si na to vzpomenu, tak ještě poděkuju Estovi za záchranu života.

Potom se rozhlédnu, jak to dopadlo u ostatních. Zjistím, že celá moje skupinka to zvládla, ale přežilo jen pět vojáků. Aren chce, abychom už odsuď vypadli. Nevypadá zrovna moc šťastně ,, Někdo tu ještě nezažil pořádnej boj co Arene ? Z toho se dostaneš."

Potom se rozhlédnu po mrtvolách, které jsou na pláži. Prohlédnu si pár šavlí a když mi jedna padne do ruky, tak si jí vezmu. Taky si za opasek připnu jednu sekeru. Ne na boj, ale na štípání dřeva.

Když jsem připraven, tak houknu na ostatní ,, Jdeme nebo ne ?"
 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14] 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2019 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.