abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Verze 1.2:Vešel do služby nový update Abarinu. Co si myslíte o změnách a jaké další byte navrhli, případně něco přestalo fungovat? Nová verze.(Oblíbit)
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky.
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM.(Přidat do záložek)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Železné měsíce ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Paní Jeskyně   Postava není přítomna 1.5.2017, 15:02:14
"Nu, rozhodně je na nejlepší cestě to zjistit... Všichni mají své hranice. A že se jí oba zapomněli zmínit o tomhle malém podrazu, patrně majícím za cíl dostat odtud jejich matky, kterým se nejspíš nikam nechce, válka neválka, na věci nic nepřidává, spíše naopak. Tyhle hry jsou vždy ošemetná záležitost, bez ohledu na úmysly..." povídá Nilgren zamyšleně a i on se zadívá Adrienovým směrem.
 
  Eliáš   Postava není přítomna 1.5.2017, 14:26:41
I já krátce stisknu Nilgrenovu ruku a opět mu věnují úsměv. Jak ale mluví, zadívám se k Adrienovi.
"Já nikdy rodinu neměl a tak opravdu nedokáži posoudit, jak silná tahle pouta jsou." trochu zaváhám, nakonec se ale rozhodnu, že Nilgrenovi to, jak to s Adrienovým útěkem a jeho "tajným" naloděním je, neprozradím.

"A tak tedy jen doufám, že k Adrienovým životním zkušenostem nebude patřit to, že si nebude muset uvědomit, jak pro něj byli lidé kolem něj důležití, až když je ztratí."
 
  Paní Jeskyně   Postava není přítomna 1.5.2017, 13:30:54
"Nilgren van der Baarle," představí se upír na oplátku s úsměvem a ruku Eliášovi krátce pevně stiskne.
"Já se té malé ani nedivím, jejímu bratrovi by skutečně neuškodila trocha pokory. Takhle dost riskuje, že se k němu otočí zády nadobro, krev nekrev. Trochu moc tlačí na pilu," poví teď už o něco víc zamyšleněji.

Igor zjistí, že ještě stále jsou volné některé dvojlůžkové a druhý čtyřlůžkový pokoj zcela, většina lidí, tedy spíše upírů, se momentálně zdržuje v jídelně.
 
  Adrien   Postava není přítomna 29.4.2017, 14:19:19
„Stále stejně neohrabaná.“
Utrousím, když do mě Sigrit tak vrazí. V těch slovech není výsměch, a pokud, tak je mistrně skrytý za lítostí.
„Se zbraněmi doslova tancuje, ale pohyb mezi lidmi…jsou někdy, obzvlášť pro její blízké, učiněná muka.“
Mrknu vesele na své společnice. Svým způsobem tak odpovím i Sal.

Očima zabloudím k Eliášovi, který se od nás odloučil.
„Máte pravdu, technika je úžasná věc.
Je to fascinující.
Až mám chuť zůstat u okna a jen si prohlížet místa pod námi.“

Otočím se zpět na Valerii.
„Šílené, nebo ne?“
Ujistím se pro změnu u Sal.
 
  Igor   Postava není přítomna 27.4.2017, 11:53:28
Projdu chodbou mezi kajutami - z většiny už jsou zabrané (nebo tak alespoň vypadají, pokud je do nich vidět). Kde jsou zavřené dveře, obezřetně klepu. Kdokoliv otevře, zdvořile vysvětluji svou situaci a přesouvám se o kajutu dál.

Samozřejmě by mi nevadilo sdílet kajutu s madam - je to trochu netradiční a někdo by mohl říct, že nemístné, ale navštívili jsme už dost nacpaných hostinců a naučili se počestně sdílet společný prostor (a natahovat prádelní šňůru s přehozem mezi naše postele). Zároveň však vím, že ani paní Valerie se ještě neubytovala a bylo by necitlivé obě rozdělit, když se tak spřátelily. Nejsem nijak zvlášť proti sdílet kajutu s někým cizím...
 
  Salimena z Hürigernu   Postava není přítomna 27.4.2017, 11:45:30
Odmrknu překvapení, který mi Sigrid dopřála, a usměji se na Adriena.
"Souhlasím," přikývnu, když Valéria domluví. "Vznášíme se a přitom stojíme na místě. Technika je úžasná věc!"

Ale přece jen mi nedá, abych se na nezeptala: "Vaše sestra není příliš nadšená, že jste zůstal... A zdá se, že si s sebou přinesla jisté... um, vybavení..."
 
  Eliáš   Postava není přítomna 25.4.2017, 22:24:51
Když mi muž stejně tiše odpoví, můj úsměv se ještě rozšíří a pobaveně mi blýskne v očích.
"Jistě." ukloním lehce hlavou.
"Omlouvám se, že jsem vás okradl o čas." dodám ještě, než se od muže vzdálím.

Kousek od něj se zastavím a rozhlédnu. Pohled mi spočine na Adrienovi. Jen s lehkým úsměvem potřesu hlavou a vydám se... úplně k někomu jinému. K tomu muži, kterého tak pobavila rozhněvaná Sigrid.

"Mohu?" dovolím se s úsměvem a přisednu k němu, až když souhlasně kývne.
"Celkem fascinující slečna, že, ta mladá dcerka lovce? Nic si nezadá se svým bratrem, ten je taky pěkné kvítko.
Opravdu mě ta prudkost a živočišnost mládí okouzluje. Jak jsou přesvědčení, že jim svět leží u nohou, že je tady kvůli nim."
začnu konverzaci.

Pak se ale přece jen zarazím.
"Omlouvám se za svou nezdvořilost.
Eliáš."
představím se a podám muži ruku k potřesení.
 
  Valeria   Postava není přítomna 24.4.2017, 23:56:23
Sigrid se zjeví rychle a podobně i odejde. Uvědomím si jen to, jak velký respekt ta mladá dívka přes svůj věk vzbuzuje, a mimoděk mě napadne, čím dalším si asi kdy prošla. Ty myšlenky zaplaším, nevedou k dobrému a lítost nikdy nikomu příliš nepomohla.

Salimena se opět zdá být spokojená i zmatená zároveň. Současně s Igorovým dotazem si uvědomím, že stále ještě nejsem ubytovaná. Nebyl by špatný nápad tak učinit.
Než se nad tím stihnu víc zamyslet, dojde k nám Adrien.
Dovolím si promluvit jako první; ostatně, měla bych co nejdříve vyrazit najít kajutu.
"Musím přiznat, že jsem uchvácena, let se mi líbí velice," řeknu popravdě. "A vám?" dodám mile, zatímco si v hlavě dávám dohromady, s kým asi budu kajutu sdílet. Nemohu příliš doufat, že budu sama. Snad tomu dotyčnému nebudu příliš na obtíž. A snad nebude mít potřebu příliš vést rozhovory...
 
  Eliáš   Postava není přítomna 24.4.2017, 19:35:26
Adrien mi ale moc pozornosti nevěnuje a tak mám já čas si trochu víc všímat toho, co se děje kolem. Třeba toho muže, který má co dělat, aby se nezačal smát, když tak vidí tu scénu se Sigrid. Ale také toho, že nikdo z posádky se nediví a nijak neřeší to, že tady Adrien a Sigrid jsou. A pak především to, co pronese naštvaně dívka, když prochází kolem. Mé obočí jen překvapeně vylétne vzhůru a já si zamyšleně promnu bradu.

Nenásleduji Adriena, když se s takovým nadšením vydá k Salimeně a Valerii. Možná pro to, že na jeho další dávku tokání opravdu nejsem zvědavý. Pravda ale je, že zvědavý jsem, ale na úplně něco jiného.

A tak přistoupím k jednomu z mužů zdejšího personálu, snažím se vybrat někoho, kdo vypadá - nebo se alespoň tváří - dost kompetentně.
"Promiňte." usměji se na něj.
"Vy mi určitě bude umět zodpovědět menší dotaz." dodám a svůj avizovaný dotaz pronáším už tišeji, než jak jsem mluvil doposud.
 
  Paní Jeskyně   Postava není přítomna 24.4.2017, 0:15:36
Sigrid se ale tváří stále stejně nepřátelsky a z jejího pohledu čiší chlad. Když se od ní Adrien odvrátí, ostrým pevným krokem zamíří ke kajutám - tedy přímo ke svému bratrovi a Eliášovi. Nesnaží se vyhnout, o Adriena u toho poměrně nevybíravě zavadí ramenem.
"Nejraději bych tě i s otcem roztrhla jak hady!" zavrčí u toho, aniž by se přestala dívat přímo před sebe. Nakonec zapadne do jednoho z pokojů a trochu hlasitěji, než je nutné, za seboou zavře.
 
  Adrien   Postava není přítomna 23.4.2017, 10:27:21
Ne, ani přítomnost Sigrid mi teď nemůže zkazit náladu. Co na tom, že je tu ona – hlavní je, že jsem tu já! Spokojeně se na ni usměji.
Taky letíš na výlet?
Pošťouchnu ji v duchu. Tak nějak jsem tušil, že počty cestujících nebudou pevně dány. Důkazem je nejen přítomnost Sigrid, ale také skutečnost, že mě posádka nechává být.
Už jsi pochopila, o co tu jde?
Pokračuji v rozhovoru, který slyším jen já a nemůžu tedy čekat žádnou odezvu. Eliáše teď vnímám jen tak na půl.

Nakonec se zhluboka nadechnu a odvrátím od dívky zrak. Rozhlédnu se po všech přítomných. Zřejmě pátrám po čemkoliv zajímavém. Nakonec to něco zajímavého najdu v Sal a Valerii.
„Dámy.“
Oslovím je a nesnažím se skrývat nadšení.
„Jak se vám zatím líbí let?“
Zeptám se a pomalu se k těm dvěma vydám. Po očku však sleduji Sigrid.
 
  Paní Jeskyně   Postava není přítomna 20.4.2017, 21:30:07
Člen posádky, stojící u přední zdi jídelny, hned vedle chodby vedoucí ke kabině a ke dveřím kajuty, nasměruje Igora do zadní části gondoly, kde se nacházejí kajuty, a ať si nějakou vybere, že není nějak předem určené, kdo s kým na kterém pokoji.
Nikdyo ze členů posádky přitom nevypadá překvapeně, že je Adrien stále na palubě. Ani nejeví nějakou potřebu to řešit.
 
  Salimena z Hürigernu   Postava není přítomna 19.4.2017, 21:30:28
"Všechna ta osvětlená města... Z výšky se zdají tak malá," pronesu k nikomu určitému, stále zahleděná ven.

"Jednou jsem byla -..."
Ohlédnu se zpět do místnosti, zrak mi padne na Sigrid a celou větu ukončím překvapeným: "Oh."
 
  Igor   Postava není přítomna 19.4.2017, 21:25:16
Madam je zatím příliš zaujatá sledováním scenérie pod námi a o dění uvnitř se příliš nezajímá.

Jsem na krátko svědkem rozhovoru mezi Eliášem a Adrienem, který se k mé nelibosti rozhodl zůstat. A nejsem sám, kdo není z jeho přítomnosti dvakrát nadšený.
Více než Sigridina reakce mě ovšem zaujme její vzhled.

Viděl jsem už hodně ozbrojených lidí, více či méně bizarně, a mezi nimi i mladé chlapce. Ale nikdy ne děti. Ne holčičky. A ne s takovým arzenálem.
V duchu si připomenu, kdo je jejím otcem, ale moc mi to nepomůže. Dítě s meči a lukem tu prostě působí jako pěst na oko, dokonce i mezi upíry, pokud tedy některý z nich neodhalí zuby a nezautočí...
Ale není mou prací někoho poučovat o výchově mládeže. Sám nejsem zářným příkladem.

Raději přistoupím k nejbližšímu člověku v uniformě, který se zdá být členem posádky.
"Promiňte, kde tu můžeme najít naše kajuty?"
 
  Eliáš   Postava není přítomna 18.4.2017, 20:58:00
Usměji se, když mi Adrien odpoví. I já jako bych tak nějak zazářil, na okamžik, než se na chvíli někam ztratím, strnulý a nepřítomný. Pak se ale na mou tvář vrátí úsměv a je zpět i má pozornost, kterou věnuji Adrienovi.

"Myslím si, že není lepší plán a..." pohled mi padne na nakvašenou Sigrid, která stojí před námi a tváří se jako bohyně pomsty.
...a je velká škoda, že tvá sestra si to pravděpodobně nemyslí." dokončím a pokrčím rameny. Možná bych měl dodat ještě něco, pokusit se Sigrid nějak... ukonejšit, ale zatím se do ničeho nepouštím. Ještě by si Adrien mohl myslet, že já si myslím, že se o sebe nedokáže postarat sám.
 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163]  [164]  [165]  [166]  [167]  [168]  [169]  [170]  [171]  [172]  [173]  [174]  [175]  [176]  [177]  [178]  [179]  [180]  [181]  [182]  [183]  [184]  [185]  [186]  [187]  [188]  [189]  [190]  [191]  [192]  [193]  [194]  [195]  [196]  [197]  [198]  [199]  [200]  [201]  [202]  [203]  [204]  [205]  [206]  [207]  [208]  [209]  [210]  [211]  [212]  [213]  [214]  [215]  [216]  [217]  [218]  [219]  [220]  [221]  [222]  [223]  [224]  [225] 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2020 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.