abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Verze 1.2:Vešel do služby nový update Abarinu. Co si myslíte o změnách a jaké další byte navrhli, případně něco přestalo fungovat? Nová verze.(Oblíbit)
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky.
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM.(Přidat do záložek)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Honba za dobrodružstvím ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Zar´farro   Postava není přítomna 5.2.2017, 16:05:39
Sedím u stolu a držím si svou sklenici.

Upíjím pomalu a pořád ještě nevím, jestli se ještě dneska chci vrátit ke studiu. Věřím tomu, že to nebude dlouho trvat a zas budu mít nějaké použitelné eso v rukávu. Či alespoň doufám.

Na příkaz Žiry, že se chlastá do němoty, nedbám. Už jsem to slyšel vícekrát, a nikdy se mně to netýkalo. Alkohol nechápu moc proč pít a až zítra všichni budou mít kocovinu, ke komu půjdou pro vyprošťovák?

Je mi jasné, že na zítřek se moc nevyspím, až zas budu kontrolovat, aby se nikdo neudusil vlastními zvratky ve spánku.
 
  Icarium   Postava není přítomna 3.2.2017, 22:14:21
Vyklopím do sebe zbytek piva a Žira objedná Slzy lesa. O tomhle pití už jsem někde slyšel, prý je vcelku silné, tak uvidíme.

"Tak na zdraví a na lepší zítřky." pronesu s úsměvem a kopnu do sebe panáka a oklepu se."Sakra, to je ale síla....Hostinský, dones nám další rundu, ať je sranda." zasměji se zvesela.

Lótiel zatím naladí svou loutnu a začne vyhrávat. Písnička sice postrádá smysl, ale mně se vcelku líbí a když kouknu po ostatních, usoudím, že i u nich má úspěch. Všichni koukají na naší bardku a tak využiji chvilkové nepozornosti, vylovím cosi z brašny a dám si to pod vestu do náprsní kapsy. "Na dej si taky, přece nebudu hodovat a tebe nechám o hladu."

Píseň dozní a Paul už snad stihl donést další rundu, kterou jsem před chvílí objednal.

"Tak tahle je na Lótiel a její překrásný hlas a určitě by ji urazilo, kdybyste si nedali." pozvednu sklenku na znamení přípitku a hodím do sebe další panák. Skoro mi vyhrknou slzy "To pití je vážně nějaký silný.

"Mám takový tušení, že tenhle večer nedopadne dobře..."
 
  Lótiel   Postava není přítomna 2.2.2017, 22:02:30
Podívám se po nových tvářích, ale zatím nemám na seznamování chuť. Za posledních pár dní jsme opět prořídli a Ti noví, co mají doplnit naše řady...ne chlapci. Dnes na vás nemám náladu.

Velitelka nás vyzývá k tomu, abychom se opili. Pokrčím rameny. Uvidíme.

Vyndám loutnu a naladím ji. Přemýšlím co budu hrát. Chtělo by to nějakou vypalovačku. Pak Merysol požádá o písni o tygrovi. Nevěřícně se na ni zadívám. “O tygrovi. Tygr...tygr...když jde malý tygr spát...kurva.“

Napiju se toho, co mi přistane na stole. Oklepu se. “No tak jo.“ Přikývnu Merysol. “Ale zázraky nečekej.“ Hrábnu do strun.

“Když tygr jede kde se líže, 
nebo i třeba někam blíže, 
vždycky si sebou veze mříže, 
protože totiž dobře ví že, 
jak mile bude bez mříží, 
tak se s ním nikdo nesblíží.

Naopak každý se mi vzdálí, ubohý chudák tygr malý.“


Zazpívám rozverně a pak krátce přitvrdím.

“ V horách tygři válej,
až z nich pára stoupá,
potvory si dávej,
ať se země houpá.“


Dozpívám a kouknu po Merysol, jestli je spokojená. Pak začnu další píseň. Námořnickou. O tom, jak loď napadla mořská obluda a posádka se neměla jak bránit, protože všechny zbraně prochlastali, a mořská příšera to vzdala, když na ni posádka dýchla a démon alkoholu ji srazil zpět do oceánu.
 
  Anglino   Postava není přítomna 1.2.2017, 9:42:22
Přede mnou přistál korbel s pivem. Paul je formát zbytečně se mne nevyptává a obslouží i ostatní.
než jsem si stačil objednat pořádný kus pečeně už tu jsou slzy lesa pro každého a aniž jsem jen ceknul přede mne postavil dvojitého panáka.

Karolinka se ke mně nahnula a šeptla mi. Na to jí odpovím.

" Karolinko máš naprostou pravdu. Měli bychom se scházet častěji a to, že občas někdo opustí naší společnost je úděl dobrodruhů.
Nikdo nejsme nesmrtelní o to víc musíme držet při sobě. O to víc mne mrzí že odešel Nysilo. Žiru to asi muselo pořádně sebrat i když to nedává najevo. Jsem zvědav jak mezi nás zapadne elf. Zatím ho víc zajímá lišák než my a nebo to jen hraje a hodnotí nás.
Flantilo jak vidím si umí naklonit hospodského no doufám, že umí také tak dobře pít."


Modrásek se pěkně nakrknul, když o něm mluví jako o modrém to on nemá rád.

"Taky jsem ten artefakt poctivě schoval a ta procházka v sněhové bouři je pro barbary příjemná vzpruha. Nic tak neosvěží tělo i ducha jako mrazivý vítr. Bylo to jako vzpomínka na domov."

Pozvednu kořalku k přípitku a pronesu.

"Jestli máme opustit hospodu po čtyrech, jak zní ctěný rozkaz.
Bude se mít Paul co ohánět. Tak vzhůru k bohům zapomnění."


Jedním douškem vypiju slzy lesa a korbel piva hned za nimi na Ex.

Nakloním se ke Karolince.
"Doufám, že se nebudeš zlobit, když poslechnu příkaz stran pití. To víš vždyť prakticky piju i za Nysila. Slyšel jsem, že zaklínači toho ití snesou hodně.
Dost už o pití povídej co jsi dělalal v době, kdy jsem tě neviděl? Vzpomněla jsi si na barbara? Chyběl by ti stejně jako Nysilo Žiře?"


"Všimla si toho Karolinka, že v její společnosti začínám být ukecaný? Teď doufám, že Paul přinese další korbel a při té příležitosti si obědnám pořádný kus pečeně. Dnes mám chuť pořádně pít jako na barbarské oslavě."
 
  Zar´farro   Postava není přítomna 31.1.2017, 20:20:30
Díky za pití, ale alkohol je lepší jako desinfekce ... dám si vodu se šťávou, díky.


A já nejsem modrej .... kůži mám normální a lišejník má zelenomodrou barvu s nachovým nádechem ...


Zabrblám do pití.


 
  Karolina   Postava není přítomna 31.1.2017, 19:55:19
Na Paulovu nabídku elfího vína přikývnu. Malý Merysolin lumpík nás všechny oběhnul, tak jsem ho chtěla pohladit a podrbat za ouškama, ale to už pelášil k Icariovi. Na rozdíl od Barta Win se držela při Lótiel. Usmála jsem se na ni a čekala, jestli nám bardka něco zahraje. Nahnu se k Anglinovi a polohlasně mu řeknu:

" Taky se ti zdá, že už jsou to věky, co jsme takhle poseděli? Kdo by řekl, že už tady nebudeme všichni, viď."

Trochu smutně kouknu na Žiru a pohladím ji po ruce. Mírně zaváhám, jestli bych neměla zkusit ještě něco prohodit k novému elfovi. Nakonec to nechám na později, je vidět, že ho víc zajímá liška než my.

" Musí se taky trochu otrkat nebo budu muset vymyslet zajímavější téma."

Zar´farro mě docela rozesmál. Vypadal, jako kdyby ho vytáhli odněkud ze studovny. Kydnul sebou na židli a nožky si hodil na druhou, pohodička. V jedné chvíli se otočím k Alzanovi.

" Moc ti děkuju, už jsme s Mayou taky hotové. Šlo to dobře, jen jsem pak spala celé dopoledne."

Pak mě překvapil Alex.

" Tyy jo, celé tři věty? To už jsem dlouho od něj neslyšela, jestli vůbec někdy."

" Tady máš zrovna velkou příležitost se seznámit se všemi. Tak na nás."

Odpovím Flantilovi. Zvednu svoje pití a pak to do sebe doslova kopnu. Už vím, proč se to jmenuje Slzy lesa. Oči se mi na chvilku zalesknou, ale za chvilku dobrý. Pít to ale víc nebudu, jeden pohárek stačí. Kouknu na Paula, říkal, že to elfí víno z lesních plodů je bez alkoholu. Skoro. Tak to budu muset zkusit, ale až za chvilku.
 
  Merysol   Postava není přítomna 31.1.2017, 11:51:53

“Díky Paule, beru ten čaj a Bartovi dej co uznáš za vhodné.“
odpovím a pak se musím trochu trpce pousmát nad poznámkou Žiry.

“Jo, on nikdy nebude ochočený mazlík. Ale asi je to tak lepší“

Ještě než se mi dostane na stůl čaj, Žira začne objednávat další pití. Slzy lesa

“Ne, já ne…..si dám ráda.“

“ při představě oné dvojité dávky se mu zježily chlupy a raději jsem ztichla. Možná bych mohla říct Lótiel, jestli by nepila i za mě.

“Lótiel, chtělo by to baladu o tygrovi“ nadnesu honem, aby řeč nestála a povedlo se mi odvést řeč pryč od alkoholu.
 
 
  Žira   Postava není přítomna 30.1.2017, 22:40:01
Konečně jsme se všichni zvládli sejít jako za starých časů. A vše je při starém. "Jen Nysilo tu s námi není." Zdá se, že se na mém obličeji mihl náznak smutku.

Když Anglino uvede Káju, zasměji se a hostinský Paul také. Anglinovi rovnou háže na stůl korbel piva, ani se ho na nic neptá, od Káji si vyslechne její objednávku a s úsměvem odvětí: "Zajisté madam Karolíno, když už zde máte toto veledůležité zasedání, s radostí Vám uvařím svou delikátní kávičku. Černou jako tady slečna Žira, ale ne tak sladkou, že? A mohu Vám nabídnout výborné elfí víno z lesních plodů? Je úplně čerstvé, včera ho babička přinesla z Temného hvozdu od Aalliah, neobsahuje skoro žádný alkohol a je v něm jasně cítit jemně kvašené ovoce."

Na jednu z Paulových vět se musím ozvat. "Ty blbečku, copak já jsem sladká?"

Další, kdo dorazil je Merysol i s Bartem. Ten okamžitě zaběhl k Icarium a začal mu zvědavě čmuchat ke kapse, něco se tam pohlo, Bart sebou trhl a utekl se schovat k paničce. Paul se k Merysol přitočí během podávání Kávy Káje. "Ten fešák ale vyrostl, co jste tu nebyla madam. Tak co by si mohl dát dobrého? Mám tady pár morkových kostí z polévky, smím mu je nabídnout? A pro Vás, krásná zrzečko? Mohu Vám nabídnout výborný mátový čaj, nikde neseženete tak dobrý, jako U Tygra."

Icarium si objednává pivo. "Konečně někdo, kdo si dá pivo." Pomyslím si a pobaveně koukám, jak nervózně Barta sleduje. "Myslím, že tohle zvíře opravdu nikdy nikdo nevycvičí, ten se vždy dokonale plete pod nohy." Říkám s úsměvem.

Paul se mezitím představí. "Nazdar, tebe ještě neznám, Paul jméno mé. Ať si přeješ cokoliv k jídlu nebo k pití, ať sním svůj klobouk, jestli to mít nebudu. Ale nebuď moc náročný, těch klobouků jsem za svůj život už snědl." Říká mu s úsměvem a já se musím rozesmát.

Další, kdo přijde je Lótiel s tygrem Win. Vyprsknu smích a otočím se na Icarium. "Když tě udivuje ochočená liška, co říkáš na naší Win? To je teprve roztomilá kočička." I k ní Pal okamžitě přiběhne a ochotně vyřídí její objednávku. "Samozřejmě máte pravdu madam, že tuto roztomilou kočičku nevyhodím, to bych se musel za sebe stydět a hospodu přejmenovat. A dokonce jí dám něco dobrého, pokud tedy smím, jen prosím, ať mi nejí hosty dřív, než zaplatí." Řekne s úsměvem na své dobrácké tváři, přinese Víno a poté obrovskou flákotu syrového masa. "Ukousne mi ruku, když jí to podám?" Pokud je Lótielina odpověď kladná, pouze maso hodí před Win, pokud ovšem záporná, poklekne, pohladí Win po hlavě a podá jí maso.

Zar´farro nepřekvapil, jako obvykle si sedl na své místo a zírá do prázdna. "Modrásku, ty dneska nepiješ?" Zeptá se ho Paul s úsměvem. "Jak tak sleduji, Maya tím modráskem nenakazila jen mě, ale i Paula." Pomyslím si zatímco si začínám balit cigaretu.

Když dorazí Alzan, už nám chybí jen Alexander, kterého jsem bohužel nedokázala sehnat. Nejspíš se šel někam projít. Paul mu donese víno. "Dobrý den pane, jistěže mám výborné víno. A když Vás tak sleduji, hodilo by se Vám i něco dobrého k jídlu, vypadáte nemocně. Mimochodem, sice jsme si již jednou viděli, ale zatím jsem se nestihl představit. Paul jméno mé. A pro kolegu elfa mám dokonce jednu specialitku, ostatní, ze staré Questaquy ji znají, ale Vám jsem to ještě nenabízel. I když pochybuji, že byste to neznal. Slzy lesa, dáte si? Samozřejmě na účet podniku."

Nakonec dorazí i Alexander. Docela mě překvapí, jak ukecaný dneska je. "No to snad ne! Aleki, ty si řekl čtrnáct slov najednou? Nejsi nemocný? To chce panáka!" Řeknu udiveně a houknu na Paula. "Paule, ty slzy lesa nám prosím přines všem. A pokud někdo nebude chtít, nalij mu dvojitou!" A jak jsem poručila, Paul udělal. A během minutky u nás na stole leží deset panáků této výborné elfí pálenky.

K jídlu Alexander dostal na výběr asi z patnácti druhů jídel a pokud by si prý nevybral, tak by se dalo ještě něco vymyslet.

Když si vybírá Flantilo, Paul se zaraduje. "Koukám, pán je gurmán. Mám pro Vás něco speciálního. Ohnivá whiskey, tu nezná téměř nikdo na světě. Recept na ní se v naší rodině dědí po dlouhé generace. Tuto ještě destiloval můj nebožtík otec dříve, než mi ten recept předal, je 78 let stará, dlouhých 78 let zraje v dubových sudech. A pro gurmána, jako jste vy, rád jeden sud načnu."

Já Flantilovi také odpovím, ale spíše soucitně. "To tě docela lituji, ještě, že nejsem zaklínač. Pořádně se opít umí velmi pomoci, věř tomu." Říkám se smutným úsměvem. "Alkohol mě alespoň na chvílí donutí nemyslet na Nysila." Nicméně poté vstanu, pozvednu sklenici se slzami lesa a promluvím.

"Dneska nechci nikoho vidět, jak odejde po dvou. Jedině snad Barta nebo Win. A jsem velitelka a to je rozkaz!" Poté se zasměji a naklopím do sebe celou sklenici.
 
  Flantilo   Postava není přítomna 30.1.2017, 21:41:17
Při odchodu z tělocvičny vypadám, jako bych uběhl dvacet kilometrů. Zaklínače málo co unavený, ale ukázalo se, že trénink s Žirou je jedna z mála věcí, které to dokážou. Při obcházení pokojů pouze stojím v pozadí a mlčím. Při obcházení pokojů taky uvidím jednu novou tvář, kterou jsem na večeři neviděl. Při cestě do hospody narazíme na Alzana, který míří někam jinam do města.

První, co mně zaujme jen co vejdu do Hospody U Tygra, tak je hostinský, který vypadá, jako podsaditý elf. Při bližším prohlížením zjistím, že je to kříženec elfa a trpaslíka. Nad touto věcí pouze zakroutím hlavou a začnu si hledat místo k sezení. Ke stolu, který Žira vybrala si sednu tak, abych mohl nepřetržitě sledovat dveře do hospody. Jenco hostinský příjde, tak mu řeknu,,Pro mně něco trochu ostřejšího k pití. Třeba nějakou trpasličí pálenku."Po této větě se otočím na Žiru a pronesu s mírným pobavením,,Víš jaká je nesporná výhoda zaklínačů ? Málo kdy se opijou."

Poté ale sleduju zbytek skupinky, co dorazí. Nejvíce mně asi rozesměje Anglio, který uvede Káju jako na hostinu na hradě. Poté se mně Kája zeptá, jestli se mi tady líbí a jestli jsem se seznámil se zbytkem. Odpovím jí,,Zatím se mi tu líbí a bohužel jsem se ještě neseznámil se všema"

Chvíli poté dorazí i zbytek skupiny a člověk, který se mi představí jako Alexander. Na jeho představení pouze kývnu. Poté už jen potichu sedím, popíjim svoje pití a sleduju dveře s mečem opřeným o židli.
 
  Merysol   Postava není přítomna 29.1.2017, 22:36:25

Na dotaz, kde jsem vlastěn vzala Barta, se trochu pobaveně usměji.

”No, jak bych to jen…víš, jsem paladin a máme své…jak to říct, společníky? Maskoty? Aribeth má třeba fénixe. A já tohohle lumpa. Našla jsem ho ve sněhu, matka mu zemřela. Jmenuje se Bart. A že by byl ochočený se příliš říct nedá.”

Pak se k nám připojí Lótiel a její tygr a já se musím začít smát. Jo, tak pokud tě dostal lišák, tak co teprve tygr.

”No a vlastně Zar má tak trochu pravdu, liška je vlastně psovitá šelma. Mám tak trochu divokého psa.”
 
  Alexander   Postava není přítomna 29.1.2017, 18:42:44
Zpět se vrátím až trochu později, a po krátkém optávání zjisím že se všichni přesnuli do hostince, a že máme dokonce nové členy, jakožto náhradu za některé, kteří odešli.

Vejdu do hospody, a ani se nemusím moc rozhlížet, abych tu velkou a nesourodou skupinu spatřil. Přijdu k nim, a posadím se na nějaké volné místo. "Zdravím.. Já se vrátil až teď.. Tohle je naše nová posila?" optám se, a kouknu se směrem k těm dvěma. "Já jsem Alexander.." představím se ještě. Mám nějakou nezvykle komunikativní náladu evidentně. Pak už si jen objednám něco k jídlu, a poslechnu si ostatní.
 
  Alzan   Postava není přítomna 29.1.2017, 12:45:16
Ještě na večeři se Zar nabídne, že by vedl obřad. "Děkuji Zare, ale už je skoro vše domluvené. Normálně bych řekl, třeba příště, ale žádné další neplánuji."

--------------------------------------------------------

Žiřin návrh jít do hospody mě zastihne zrovna cestou do města. Do hospody. Ale do jiné. "Hmmm, proč ne. Jen si ještě něco zařídím a pak aspoň na chvíli dorazím."

Do hostince dorazím chvíli po ostatních, rozhlédnu se po lokále. Uvidím tu nezbednou lištičku u Merysol a majestátného tygra u Lótiel. Málem jsem zapoměnl na naše, tedy jejich, zvířecí společníky.

"Ahoj všichni" usměju se na ně. Posadím se někam, kde je volno, objednám si víno a snažím se pochytit, o čem je zrovna řeč.
 
  Zar´farro   Postava není přítomna 28.1.2017, 21:23:43
Když se otevřou dveře, je všem jasné, že už jsem byl zas až po hlavu zalezlý v knihách a poznámkách.

Rád si dám pauzu ... Řeknu a ještě se otočím. Skočím zhasnout svíčku a vyrazím s vámi.

V hospodě sedím jako vždy ke straně a konverzaci moc nedám. Nohy mám na vedlejší židli.

Liška, je vlastně pes ...
Pronesu směrem do sklenice.
 
  Lótiel   Postava není přítomna 28.1.2017, 20:49:15
Na večeři nespěchám. V klidu si dopřeju dlouhou horkou koupel. To, že tam dorazím asi jako poslední mě vůbec netrápí. S dochvilností si hlavu prostě nelámu.

Pár lidí ještě chybí. Nejsem poslední. Pak se dozvím, že ti co chybí naši družinku opustili. No tak jsem poslední. A co?

Něco málo sním. Vybírám si ty lehčí masa. Nehodlám se ucpat kusem prasete. To klidně obětuju Win. Musí mu to stačit, než si někde sežene něco lepšího.

Pokukuju po nových tvářích. Tady to ale nemá moc smysl. Na řeč by to chtělo lepší prostředí. Pro loutnu ani nesahám. Trochu se smutkem pozoruju, jak se několik lidí zvedlo a hned po jídle odešlo. Tak Alzan se bude ženit. Svatba. V těchto temných časech. To je nádhera. Musí být řádná oslava. Sice bude všude nablito, ale vem to čert. Svatba. To je důvod k oslavě.

Z hraničáře mám větší radost než ze zaklínače. Sice vím, že se bude určitě hodit, ale mám pocit, že s naší různorodou skupinkou to nepěkně zahýbe.

Pozvání do hospody s radostí přijmu. Vždycky jdu ráda do hospody. Kouká z toho zábava, víno a další příjemné věci.

Před hospodou se zastavím a vyprsknu smíchy. Pohladím Win po hlavě. “Hospoda U tygra. Vidíš. Odtud Tě nevyhodí. A mě snad taky ne.“ Vlezeme dovnitř.

Rozhlédnu se a hledám si takové volné místo u stolu družiny, kam by se vešel i Win. Když ho najdu, odložím plášť a pouzdro s loutnou a pohodlně se usadím. U hospodského, jehož zjev mě trochu zarazí, si objednám víno.
 
  Icarium   Postava není přítomna 28.1.2017, 17:25:40
Poté co jsem se vrátil z večeře jsem si lehl na postel a nejspíš jsem usnul, protože najednou slyším rázné zaťukání a ve dveřích se objeví Žira s Flantilem a zvou mě na pivo.

"Nazdar, jasně, hned jdu."

Otočím se zády, skloním se a cosi začnu hledat pod postelí.

"Běžte zatim napřed, já ještě musim něco vyřešit." řeknu přes rameno.

Po chvíli onu věc najdu a strčím jí pod plášť. "Tak to bychom měli, takže teďka půjdem na tu druhou večeři, co?"

Hospoda, kde se máme sejít se jmenuje hostinec U Tygra, sám jsem tam ještě nebyl, ale podle toho, jak o něm Žira básnila, to asi bude vcelku dobrá hospůdka.

Dorazím jako pátý a nejdříve jdu k šenku, kde si objednám pivo. Vzhled hostinského mě vcelku zarazí.. Na první pohled vypadá jako obří trpaslík, ale když jsem se mu podíval do tváře, poznal jsem elfí rysy. "Opravdu moc zvláštní, někoho se na něj pak budu muset zeptat." Víc nad tím ale v tuto chvíli nepřemýšlím a jdu si sednout k ostatním.

Sednu si na druhou stranu než Merysol a pozorně sleduji lišku, která běhá kolem její židle. "Ta liška by mohla dělat potíže, byl blbej nápad tě sem brát, ale kdo ví, jakou neplechu by si nadělala na hradě, že jo?"

Karolina se baví s Flantilem a Merysol, nejspíš v úmyslu rozproudit zábavu, nadhodí vcelku zvláštní otázku. "Dobré zprávy jsou poslední dobou vzácná věc." zamrazí mě u srdce, když si vzpomenu na nedávný masakr v mém rodném hvozdě a radši přejdu na jiné téma "Ta tvoje liška, je to opravdu liška, není to jen nějaká iluze nebo tak? Nebo jak si to udělala, že si jí ochočila, lišky se prý dají ochočit vcelku těžko, teda člověk je ochočí, ale i tak si pak dělají, co chtějí ony."

Přejíždím pohledem od Merysol k lišce, když v tom uslyším ten dobře známý zvláštní hlas, který jakoby vycházel z mé hlavy.

"Já vím, že jí cítíš a nelíbí se ti to, ale neboj. Taky by se mi nelíbilo, kdyby po místnosti běhalo něco, co by mě nejradši s chutí sežralo."
 
  Merysol   Postava není přítomna 28.1.2017, 14:15:59

Vrátila jsem se do pokoje a odpadla na postel. Tohle bude ještě těžší, než jsem si si myslela. Ztěžka jsem vydechla a najednou jsem uslyšela klepání. Aribeth? Šla za mnou? Rychle se vymrštím na nohy a běžím ke dveřím. Za dveřmi ovšem stojí Žira a náš nový “přírůstěk”

”Ahoj…” vysoukám ze sebe a pak Žira začne chrlit, že chtějí jít na pivo. ”No alkohol si sice nedám, víš, jak to pak dopadá…ale ráda se přidám. Potřebuju něco spláchnout, možná by to chtělo nějaký silný, bylinkový čaj” Pak se pokusím o úsměv a mávnu na rozloučenou. ”Tak zatím, sejdeme se v hospodě…”

Pak zapadnu zpátky do pokoje, převkléknu se do kalhot, dlouhé tuniky a vyhrabu odněkud kabát a šálu. ”No, musím provětrat Barta, takže asi půjdu napřed…” a vyrazila jsem ven.

Bartovi se, kupodivu, moc venku být nechtělo a tak alespoň nehrozilo, že bych do hospody přišla pozdě.

Vlezu do hospody, nejdřív jdu pozdravit Paula a rovnouho poprosím o nějaký dobrý čaj a něco malého pro mého lišáka, pak se přesunu ke stolu k ostatním zětžka se posadím k ostatním.

”Doufám, že nejdeme nějak moc pozdě, ale tomu rošťkovi se stejně nechtělo být moc venku, takže to snad tak hrozné není.” prohodím k ostatním a přijdu si divně. Pak mi dojde proč. Chybí mi tu Stopař. Při vzpomínce na něj se trochu ušklíbnu a zkousnu si ret, rychle se to snažím hodit za sebe. Karolína se mezi tím začala vyptávat Flantila a tak jsem ztichla a počkala, než nám odpoví, hned potom jsem nadhodila i já svou otázku…

”Tak jak, někdo nějaké dobré zprávy? Nebo celkově něco pozitivního? Cokoliv…?”
 
  Karolina   Postava není přítomna 27.1.2017, 12:27:12
Po cestě jsme stihli prohodit pár slov, krásný večer, milá společnost, no co si víc přát. Hned ve dveří mě Anglino překvapil, jak galantně nás uvedl. Rozesmála jsem se a ještě než jsem si sedla ke stolu, zašla jsem za Paulem.

" Zdravím tě, Paule. Delší dobu jsme se neviděli, jestlipak máš pro starou známou stranou svou vyhlášenou výtečnou kávu? Já už se na ni moooc těším."

Usměju se a mírně ukloním hlavu. Pak už si jdu sednou ke stolu, jako vždycky si sednu mezi Žiru a Anglina. Podívám se zvědavě nejdříve na Flantila a mrknu na něj.

" Tak jak se ti tady líbí? Už ses trošku seznámil s naší partičkou a mistry?"

Zvídavě se podívám i na druhého nováčka. Nic moc o něm nevím, zatím jen to, že se jmenuje Icarium.

" Zvláštní člověk, zatím jsem neměla čas s ním popovídat. "

Pak už přede mě postavil Paul nádherně vonící kávu a před ostatní to, co si objednali. Opatrně míchám a usmívám se, poslouchám, co se povídá. Anglino má zjevně výbornou náladu, zdá se, že dnes to bude veselý a bujarý večírek.
 
  Anglino   Postava není přítomna 27.1.2017, 11:32:33
Počkal jsem na Karolinku až se převlékne. nabídl jsem ji rámě a počkal až se do mne zavěsí a společně jsme odkráčeli do hospůdky. Otevřel jsem dveře vstoupil jako první a pak uvolnil místo pro Karolinku.
Jako nějaký herold na hradě jsem zvučným hlasem promluvil.

"Haló milá společnosti právě vchází Karolína a její doprovod, aby se zůčastnili schledání party za účelem drbů a pití co hrdlo ráčí. S heslem. Pryč s nudou!"
 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163]  [164]  [165]  [166]  [167]  [168]  [169]  [170]  [171]  [172]  [173]  [174]  [175]  [176]  [177]  [178]  [179]  [180]  [181]  [182]  [183]  [184]  [185]  [186]  [187]  [188]  [189]  [190]  [191]  [192]  [193]  [194]  [195]  [196]  [197]  [198]  [199]  [200]  [201]  [202]  [203]  [204]  [205]  [206]  [207]  [208]  [209]  [210]  [211]  [212]  [213]  [214]  [215]  [216]  [217]  [218]  [219]  [220]  [221]  [222]  [223]  [224]  [225]  [226]  [227]  [228] 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2020 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.