abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Abarin opět ve vývoji! Pokud vás zajímá průběh prací nebo máte nápad, neváhejte se ozvat v Nová verze (Oblíbit)

Vážně i nevážně v Zašívárna - SPAM no. 8 (Oblíbit)

Řekněte, co se vám líbí a nelíbí, přidejte své nápady, aby byl Abarin místem, kde se vám líbí Připomínky a nápady (Oblíbit)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Kingdoms of Valcia ::
družina
stránkovat po:  
 

Gideon Circlen(Stormgarde)
15.10.2017
21:26:55
,,Omlouvám se je pokud jsem vás urazil Mithis. Ve vysoké politice se moc dlouho nepohybuju a jako druhý syn jsem na vládnutí ani nebyl připravován. A pokud bych mým otcem byl připravován... Asi jste slyšela co udělal.

Když Mithis vydá rozkaz k povraždění zástupců Enry a ovládnutí všech králů, tak Gideon zůstane v klidu sedět. ,,Zkuste si to "říká jeho pohled. Když se potom Mithis rozesměje, tak se Gideon taky zasměje a podívá se na Mithis ,, Přesvědšila jste mně. Istore pošli prosím stráž, aby pozatýkala zbytek vyslanců Enry a zavřela je do vězení a vyslechla. Pošlete tam i druidy, aby je kdyžtak vyléčili, pokud by byli zranění až moc. Zítra se rozhodne. A teď pokud mně mluvíte já půjdu spát. Ještě jsem vám Mithis nechal připravit vlastní komnatu, pokud by jste chtěla."Načež Gideon a jeho garda odejde. Jediný kdo zůstane lord Sark pro případ, že by někdo chtěl něco Stormgarde.
Šampión Eldagu kouká na Mithis podlitýma očima poněkud nejistě a podezíravě, vůbec se mu nelíbí, jak se k němu přibližuje. Je to čarodějka a to jsou sakra nevyzpytatelné potvory. Stále se přibližuje, šampión se na židli zavrtí a spustí jednu ruku ke svému stehnu. Nenápadně nahmatá dýku, je na stejné místě jako vždy.

"Snad se ta coura nejde mstít za to, co žvanil Salem..." proběhne mu hlavou. Mithis už je skoro u něj a on rychle zalétne pohledem k Salemovi, který si hoví v křesle se svým ironickým úšklebkem. Je klidný, tedy aspoň tak vypadá.

"Parchant jeden, jestli se odtud dostanu, dám mu do držky."

Elfka se ho lehce dotkne. Naštěstí šermíř nezpanikaří a dýka zůstane hezky v pouzdru.

Lehké škubnutí a svrbění v obličeji. Něco se změnilo, už nevidí vše jak za rudou clonou a konečně může volně dýchat.

"Díky." vypraví ze sebe překvapeně a ukloní se.

"Tak čarodějky nakonec nebudou takový mrchy, jak se o nich řiká" pomyslí si "Ale Salemovi stejnak do držky dám." ušklíbne se nad tou myšlenkou.
Když žák padne, přijde ke slovu jeho učitel. Ani se nenamáhá vstát, prostě se jenom posadí. Poslouchal celou dobu velmi pečlivě a jistě si dělal mentální poznámky o svém žáku.

" Králi Gideone, strpíte na svém dvoře mučení neozbrojených velvyslanců?! Pokud bychom neměli pravdu, proč by se nás pak snažila umlčet?!

S hypnózou možná můj kolega přestřelil, Minthis, ale pokud by neměl pravdu, pak se jej nepokoušíte umlčet. Neznáme vaši magii, ale leccos jsme zde již viděli. Opět vyzýváte k mučení a lžete o své bohyni.

A k jejich magii připomínám: Pochází od orčí bohyně plodnosti, krve, ohně...- dračice Thyranis. O které se Minthis zdráhala mluvit již na prvním setkání. A dle jejího chování je násilí v jejich zemi normou, která určuje vše.
Toto je ovšem Valcie násilí sem nepatří. Věřím, že králové a diplomaté pochopí vážnost situace a rozdílnost našich kultur. Na jazyku med, dokud se všichni chovají tak, aby to vyhovovalo jejich záměrům... Ale v srdci mají násilí a jed a to teď tryská na povrch všem na očích.
MH: Dodatek pro nejisté... delegát Finrod je po velké ráně do hlavy v bezvědomí.
Mithis pozorně poslouchá a když všichni domluví, počká chvíli jestli král Achven uposlechne výzvy Enry, ten ale o neznámé magii z opačného konce světa nemá moc co vědět* a tak se Mithis nakonec odhodlá ke slovu.

"Zaprvé mě nechce delegátovi Eldagu poděkovat za moudrá slova. Respektujeme samozřejmě postavení všech panovníků Valcie, ale jediný kdo tu může určovat nějaká pravidla je tu král Gideon, neboť jsme hosty v jeho síňích a jíme jeho jídlo. "

Elfka se otočí ke zmíněnému králi a ušklíbne se jako kdyby chtěla předem varovat, že odpověď se mu líbit nebude.

"Pokud jde o ovšem o Váš návrh ctihodný králi, naše odpověď je bohužel ne. Slíbila jsem králi Achvenovi že dohlédnu na bezpečí i jeho lidi a slib který byl dán už nelze vzít zpátky. Mírové dohody mezi Enrou a Quel Thalasem jsou pokud vím ani ne pár let staré a vedly pouze k novému otevřenému konfliktu a dalším ztrátám na území Světlých. Musíte si zde uvědomit jednu věc... Světlí jedno město darovali v dobré víře jako pokus o usmíření ras... druhé si Enra vzala silou... a poslední jim zůstává. Pokud národy Valcie hodlají pžihlížet genocidě a odsuzovat jí kusem papíru,
samozřejmě nemáme právo vám do toho mluvit, ale při vší úctě stejně tak vy nemáte právo mluvit nám do toho za koho se postavíme mimo Vaše území králi Gideone. Když jsem přijela do Valcie, netušila jsem že mě hned v druhé zemi zkusí někdo otrávit a z krve se dočtu o takto rozsáhlé zradě... proto apeluji aby jste počkal na výslechy ostatních. Ráno bývá moudřejší večera a lži Enry vejdou na světlo stejně jako jich několik vyšlo už během posledních pár minut.


Mithis kávne a elfky se pohnou na jiné pozice, ruce stále velice blízko zbraním.

"Pokud jde o opětovné fantazírování ohledně naší magie tak se obávám, že jste nás odhalil pane Finrode... Rael, zabijte vyslance Enry a většinu hostů ve stanu... pak zhypnotizujte všechny krále, do měsíce přebíráme jejich armády ať neplýtváme svými lidmi."

Zavelí delegátka zcela nezúčastněně a mávne rukou aby dala znamení k okamžitému vykonání rozkazu. Pár vyděšených zalapání po dechu, pár tasených mečů ze strany gardy krále Gideona a Mithis se začne nahlas smát. Je tu upřímné pobavené a dětsky veselé.

"Vidíte králi Gideone? Kdyby jsme oplývali schopnostmi které nám zde Finrod přisuzuje, tak nemusíme nic hrát. Bylo by extrémně lehké si celou Valcii vzít skrze Váše armády bez riskování našich vlastních lidí. Jenže moc kterou popisuje tady Finrod nemají ani samotní bozi... kdyby jí měli, tak už všichni následují jenom jednoho. A ano, asi by jsme ho dokázali mučit dost dlouho aby za nás odcitoval pár vět, nebo podepsal list, ale proto máte traviče zde a živého, aby jste se mohli ptát na cokoli a přesvědčit se, že nemá naučených jenom pár bodů které by jsme za pár minut teoreticky s obřím množství magie mohli dokázat... navíc pokud si někdo chce vyzkoušet mučení magií, mile ráda mu dokážu, že i po krátké dávce si sotva budete bolestí pamatovat co jste měli zopakovat. Pokud dotaz co naše magie dokáže a odkud pochází... škola lovu pochází od Fenrira, naší obdobu Gaye o které sem mluvila včera u večeře a zaměřuje se hlavně na posílení přírody a lov bestií. Krvavá magie jak název napovídá pochází z krve... z každého z nás a nikoli z víry v bohy. Tu už jsem popsala před pár minutami a dovede třeba tohle.

Mithis přejde k šampionovi Eldagu který se sokem z ostrovního státu během turnaje málem zabil. Selimec už je dávno uzdravený, ale šermíř z Císařství je sice mimo horožení života, ovšem stále vypadá jako kdyby prohrál hodně drsnou hospodskou rvačku proti býkovi. Elfka ho jemně pohladí po obličeji a podlitiny se začnou vytrácet, nos se s lehkým lupnutím vrátí do přirozené pozice jako kdyby snad nebyl už před roky zlomený a zvětšený následky hojení.

"A nebo taky tohle."

Diplomatka se najednou otočí na patě, rukou zatlou v pěst ukáže na stojícího Finroda a prudce švihne dolů. Delegát Finrode se sice stihne zapřít rukama o stůl, ale neviditelná síla mu praští hlavou o stůl s takovou silou, že převrátí u svého stolu několik číší. Elfka zvedne ruce jako kdyby se vzdávala a pokrčí rameny.

"To nebylo mučení, jenom měl v hlavě víc krve, než bych podle jeho blouznění čekala. Uvidíte že až se probere, bude zase stejně otravný, nijak sem ho nezhypnotizovala."

Několika kněžkám i Mithis po obličeji přejede náznak úsměvu a delegátka si sedne vedle šampiona Eldagu kterého vezme opět velice jemně za ruku a začne mu magií holit klouby které si ošklivě rozbil o těžkooděnce Selimie.

"Takže pokud už nehce delegát Finrod popáté zkoušet ty stejné argumenty... možná by jsme mohli zatknout jeho komplice králi Gideone? Můžete si je klidně mučit sám a bez magie ať víte, že jsme je nijak neovlivnili, nebo můžete pozvat druidy aby na nás dohlíželi podobně jako to dělali při turnaji. Nechci být nezdvořilá, ale dost jsme ponocovali kvůli diplomatickým jednáním... jsem unavená, popravdě řečeno trochu naštvaná protože sem dost dlouho poslouchala urážky naší země... a hlavně mě zítra čeká dost náročný den pokud ovšem tedy budete chtít naší pomoc s otrávenou populací."

*Po ověření s hráčem
Lord Salem po celou dobu sedí v křesle a zadumaně sleduje situaci. Chvilkami mu to připomíná jeho dětská léta, kdy se s ostatními šlechtickými děti dohadoval o hračky na dvoře. Nad touto myšlenkou se musí pousmát, ale co ho rozveselí doopravdy je reakce Stormgardu a Korranu. Jejich utopické myšlenky jsou opravdu k smíchu, je s podivem, že tyto státy ještě existují. Giedeon domluví a vyslanec Eldagu si odkašle, aby na sebe upoutal pozornost.

"Vážení přítomní, věc se má tak, že i přes to, že někdo podnikl zákeřný útok, který nelze zapomenout nebo odpustit, viník se bude hledat velmi špatně a cílem atentátu očividně nebyl nikdo z Eldagu a ani nebyly narušeny žádné eldažské zájmy. Ve světle těchto událostí se jménem císařství distancuji od tohoto sporu a kdyby náhodou mělo dojít ke konfliktu, pokud Eldag nedostane záminku, nepřipojí se ani k jedné ze soupeřích stran. Taktéž bych navrhl několik věcí, zaprvé, Stormgard by měl zlepšit zabezpečení svého státu. Zadruhé nikdo z nás není v pozici, aby ostatním státům diktoval co můžou a co ne a zatřetí, to je tedy spíše dotaz, než připomínka - na kdy je naplánována poprava onoho atentátníka?"

Vyslanec se uvelebí zpátky v křesle a posunkem naznačí, že domluvil.
Náš velvyslanec překvapeně povytáhne obočí, když slyší požadavky krále Gideona, ale dál už na sobě nedá nic znát a pustí se do vysvětlování.

"Králi Gideone, jak zde král Achven řekl, záležitost Anor-Eithelu byla již uzavřena při minulých jednáních. Ovšem pokud si to přejete, přednesu vaše požadavky radě Enry, která Enře vládne.

Ovšem není na místě přehlížet magii, protože jí nerozumíte. Ona je klíčem k tomu, co se zde stalo.

Králi Achvene, co byste nám mohl říci o krvavé magii?

Všichni zde viděli, co krvavá magie dokáže. Je jedno jestli použili mučení, hypnózu a nebo prostě ovládli jeho mysl. Důležité je, že se to může opakovat znovu a nemusí to být Enerský občan, který bude dělat něco, s čím jeho vládce nemá nic společného.
Navíc magie krve rozhodně nepochází od Gaiy. Čili je otázkou komu nebo čemu Smečka slouží a za to dostává moc. A navíc se zdá, že ve svém pánovitém chování hodlá pokračovat i přes napomenutí od krále Abaddona. Smečka neuznává naše zákony, či nepsaná pravidla... Maně mě napadá imunita velvyslanců, kterou zde ve Valcii dodržují všechny národy.

Králi Gideone, pokud byl člen naší delegace nepřítomen od včerejšího večera, pak nebyl důvod toto hlásit. Bylo to po oslavě a tak by nás nepřítomnost lučištníka znepokojila až dnešní večer. Měl to být jen rytířský turnaj, neměli jsme důvod se čehokoliv obávat.

Děkujeme za přijetí našeho návrhu. Rádi bychom, aby se tato výprava uskutečnila co nejdříve, neboť bychom tím předešli obviňování, že jsme se stihli na vaši návštěvu připravit. Šermíře samozřejmě můžete vzít s sebou. Doprovodí vás velvyslanec Der´iel, který vám zajistí přístup ke všem táborům uprchlíků i k místu, kde byl vypálený les. Zde se vám, králi Gideone, pokusíme dokázat, že vypálením temného lesa stojí Quel´Thalas.

Také bych rád dodal, že mi přijde příznačné nazývat knihu, která dává Enerským k dispozici všechny druhy zakázané magie, knihou historickou. Doufal jsem, že ji měl alespoň král Achven v královském archivu a ona pochází přímo ze Selimie. Zdá se, že to Selimie a Smečka naplánovali opravdu pečlivě.

Na závěr bych dodal, že pokud se zítra prokáže, že tento sabotér je skutečně elf a obyvatel Enry, pak přijmeme za jeho činy odpovědnost a odškodníme zúčastněné. Nicméně trváme na tom, že tak činil pod vlivem magie Smečky podle plánu Selimie na zneškodnění Enry. A proto je nezbytné zjistit, kolik členů delegace Enry skutečně chybí a hlavně od kdy.
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163] 
Liraell


 


 


 

Liraell


 

Liraell


 

www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2016 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.