abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Abarin opět ve vývoji! Pokud vás zajímá průběh prací nebo máte nápad, neváhejte se ozvat v Nová verze (Oblíbit)

Vážně i nevážně v Zašívárna - SPAM no. 8 (Oblíbit)

Řekněte, co se vám líbí a nelíbí, přidejte své nápady, aby byl Abarin místem, kde se vám líbí Připomínky a nápady (Oblíbit)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Kingdoms of Valcia ::
družina
stránkovat po:  
 

Ivaen Meldris (Selimie)
26.11.2017
22:59:41
Lord Šarien nemá daleko k tomu, aby se spokojeně pousmál, nicméně drží své pocity na uzdě. Ačkoli jeho zemi už teď nikdo neobviňuje, zdá se, že se leccos může ještě pokazit, a Selimejci nemají ve zvyku ukazovat pocity, dokud nemají něco v ruce-a to platí jak pro peníze, které vyhandlují za své zboží, tak metaforicky i pro slovo krále. A jelikož jeho hlas byl slyšet po celé jednání, připojí se i nyní do debaty.

"Nechat či nenechat chycené naživu je plně v kompetenci krále Gideona. Sám vidím jediný důvod proti jejich popravě v tom, že pro elfa je pár století na samotce dost dobře tvrdším trestem.

Jinak souhlasím se stanoviskem QuelThalasu. Enra je velmi zdatná v zametání věcí pod koberec, nehodí-li se do krámu její politice. Vzhledem k váze důkazů a vážnosti přečinů bychom se my, kdo jsme přesvědčeni o vině Enry, měli razantně zasadit o změnu poměrů.

Král Nien'or musí nést důsledky tohoto závažného zločinu, neboť není představitelné, aby taková akce byla naplánována bez jeho vědomí. A pokud nebude přístupný jednání, musíme přikročit k použití síly. To se mi jeví jako jediný způsob, jak dosáhnout spravedlnosti."
Překladatel Lirwan si chvíli povídá s Nar Kechem v jejich vlastním jazyce a podle tónu kterým Kech mluví a velice často pokujících se slov "boshtet" a "shrakh" se nejspíš jedná o něco co elf odmítne přeložit což vede ke krátké výměně názorů kde elf dost rázně na orka gestikuluje. Po chvílí oba dva přikývnou a eld začne opět mluvit.

"Ctihodný králi Gideone, hluboce se omlouvám a samozřejmě si uvědomuji že Vám tu žvaníme do soudu bez vyzvání, ale jelikož je zde přítomna veřejnost, rád bych uvedl pár věcí na pravou míru, jelikož Enra opět manipuluje a lže o včerejších událostech."

Elf se otočí směrem k publiku a ukloní se.

"Vážení obyvatelé Valcie. Zaprvé bych rád podotkl, že o popravě mluvil zde Nar Kech, já mluvil o svobodě... nikoli o životu. Podle našich zvyklostí se vrahům a konspirátorům nenechává ani jedno, ale poslové a zástupci mají zde evidentně nějaký druh imunity a my to coby návštěvníci zcela respektujeme. Ovšem tady nejde o umlčení svědků, Enra byla chycena přímo při činu, bylo proti ní nashromážděno několik přímých důkazů, byla několikrát přistihnuta při lži a hlavně máme několik doznání...
přičemž pouze u jednoho byla přítomna naše magie a mučení. Jako svědci budiž samotný král Stormgradu, hrdina Istor a mnoho dalších.


Elf nechá chviličku všechno vstřebat a pokračuje, v hlase ani jednání není žádná zášť ani naléhavost. Mluví klidně, věcně a se samozřejmostí někoho kdo nepochybuje o ničem z toho co říká.

"Taky bych rád zmínil, že my jsme nikdy z ničeho obviněni nebyli... byli sme NAŘČENI Enrou poté, co jsme chytili jejich traviče... elfa který se pokusil otrávit Vás a Vaše rodiny bez ohledu na pohlaví nebo věk. Přiznávám, že jsme při zatýkání možná postupovali brutálně, ale opět musím poukázat na rozdíl kultur, naši vojáci nemají ve zvyku jednat s nepřítelem dle jeho představ a pokud někdo napadne naše velkorysé hostitele a navíc tímto způsobem... považujeme ho za nepřítele i když nám chvíli předtím sliboval nezištnou pomoc a dary. Navíc nařčení Enry nebylo podloženo jedním jedniným důkazem nebo svědectvím a bylo založeno na hromadě přehnaných doměnek o tom, co by se mohlo stát kdyby jsme teoreticky oplývali těmi a těmi schopnostmi. Dokonce i drtivá většina těchto divokých fantazií byla následně poměrně rychle vyvrácena což byl asi důvod proč se tím většina zúřastněných dále nezabývala a hájili se pouze my. No a závěrem k obvinění delegátů připomínám, že svědectví o jejich zapojení si vyslech i zde král Gideon a že s tím neměla nic dočinění ani naše magie, ani naše mučení o čemž se dokonce ujišťovali i přizvaní druidové... čili nemůže být řeč ani o tom, že by jsme vedli nějaké vyšetřování... kromě námi chyceného traviče to měl zcela v režii Král a jeho lidé."

Achven (Quel'Thalas)
26.11.2017
9:57:25
Po vyslanci se ujme slova Aniel. Zdá se poněkud vytočený. Přesně takhle probíhalo jedno z minulých jednání.

"A co se stalo, když jsme vám vyhověli minule? Odešli jste a dodnes jsme od vás neslyšeli ani slovo, přestože jste slíbili, že tehdy dané požadavky, které byly mimochodem velmi podobné, přednesete radě a dáte nám vědět o výroku. Tomu mrtvý bod neříkáte? Pokud ale máte takový strach o své vlastní životy, tak je zde jednoduché řešení. Do prokázání vaší viny, nebo neviny zůstanete zde ve stormgardu a bude s vámi zacházeno jako s diplomaty, každopádně nebudete mít dovoleno opustit město a s vaším královstvím se můžete dorozumívat pomocí korespondence."

Grazh´iel Nien´or (Enra)
25.11.2017
20:30:09
Divadlo dle Smečky pokračuje do dalšího dějství. Náš hlavní diplomat zkoumavě pohlédne na traviče, protože se zdá, že v něm elfského zbylo pramálo. Takto se elf nechová a je na místě ptát se proč tomu tak je, ale to my bohužel udělat nemůžeme.

"Požadavek Smečky nás nepřekvapuje, po tom, co se zde včera stalo. Chtít popravu diplomatů, kteří mají pochybnosti o Smečce, jejím chování, úmyslech a magii je vlastně velmi logické.
Co je zvláštní, králi Gideone, je to, že jsme zde měli dva podezřelé, kteří se navzájem obviňovali. Elfové byli obvinění, že spáchali sabotáž. A Smečka z toho, že to na ně nastražila.
Zatímco jste Elfy nechal svázat a zavřít. Tak Smečku jste nechal vést výslech, zajímaní a tak jste vlastně umožnil, aby ta past sklapla úplně a čistě dle plánu Smečky. Takže se ani nedivím, že jste objevili druhého traviče. K tomu připočteme naše možnosti včerejší obhajoby a výsledkem je proces, kde spravedlnost nedostala šanci...

Nicméně protože jste již, králi Gideone, rozhodl, dovolím si vás upozornit, že i když pošlete obchodníka s listem požadavků, pak můžete zcela logicky očekávat, že rada Enry bude chtít slyšet od svého diplomata, co se zde stalo. Takže jednání uvázne na mrtvém bodě a to obzvláště v případě, kdy se rozhodnete nás popravit.
Stromgard se doteď řadil mezi civilizované země a je jenom na vás, jestli tomu tak bude i nadále a nebo podlehnete divošským zákoníkům Smečky.
"Překladatel" se otočí a ukloní ke králi Abaddonovi.

"Ctěný králi věřím, že král Gideon chce, aby jsme na danou věc došli ke shodě... jsme zde na mírové konferenci která měla za účel sblížit národy. Pokud jde o ten výslech... po včerejším malém divadle ve stanu jsme si ujasnili kde má Enra díry v obhajobě a v čem se náš bude snažit zdiskreditovat aby se očistila. Chvíli jsme vyslíchali a zjistilo se, že je mezi delegací Enry ještě jeden špeh... naše komando evidetně traviče asi pochroumalo mentálně víc než jsou zvyklí u válečníků Otrovů čili nám tento detail proklouzl při prvním výslechu před Vámi. No a aby jsme se vyhnuli dalším manipulacím a výmluvám na naší magii... malou lstí jsme nechali oba dva špehy mluvit. Připomínám, že u zatýkání toho druhého, ani u naší lsti na něj nijak nebyla použita naše magie, pod dohledem kouzelníků ze zdejšího dvora, nebyl nijak ani mučen a jako svědci byli přítomni král Gideon osobně, společně se několika dalšími významnými a důvěryhodnými společníky... vlastně z rozhovoru i poměrně jasně vyvstalo, že diplomaté o tom věděli a snažili se to zamaskovat."

Elf kývne s úctou směrem k Istorovi a na chvíli se skoro se soucitem zadívá na traviče kterému se překvapením otevřela ústa a vzápětí zbledne skoro stejně jako včera ve stanu i když ho tentokrát nikdo nemučí. Jeho nevyřčený dotaz v očích nejdřív putuje zpět k "překladateli" Smečky a pak i k Nar Kechovi, ale ten mu odpoví pouze poněkud stroze. Palcem si přejede po krku a usměje se.

"Elf mrtvej."
Výslech pokračuje. Mithis udělá další agresivní gesta, a provede naprosto nemístný a otřesný "vtip". "Tohle berou u nich jako humor?" pomyslím si, ale nějak nereaguji než potřesením hlavou.

Tohle se mi už úplně přestává líbit. Nicméně Gideon si ze svého hradu nechá dělat pískoviště, a mně nepřísluší abych se mu do toho zapojoval. Svůj názor už jsem řekl. Zde je to bohužel to jediné, co mohu učinit.

"Za Korran potvrzuji výpravu do Enerských lesů. " povím jen, než se rozejdeme pryč.

-----------------------------------

Ráno moudřejší večera. Alespoň tak jsem to slyšel. Dostaneme pozvání na soud, který by měl objasnit. Nicméně nestane se tak.

I tak si po ukončení Gideonova proslovu a otázkách ostatních uzmu slovo taky."Promiňte, ale není mi jasné, koho se ptáte na námitky. My ostatní jsme tu proto, abychom přihlíželi rozsudku, a nebo se k němu máme také vyjádřit? Pokud je pravdou druhá možnost, rád bych zvěděl, jak vlastně včerejší výslech dopadl.. Ke špehům se přiznal někdo z Enry, nebo byl jen odhalen výslechem? Protože bez informací je těžké udělat si názor... optám se.
Salem spal celou noc špatně. Do dlouhých ranních hodin přemýšlel o současné situaci. Věděl, že tato záležitost může jednoduše vyústit válkou, což mu samozřejmě nevadilo, víc ho trápilo to, že není jasné, kdo by byl vítězem. Jakmile se vrátí zpět do Eldagu, první otázka císaře nebude, jestli se podařilo zachránit všechny civilisty nebo jestli šampión Eldagu vyhrál, ne, jeho první otázka bude, kdo bude vítězem v případné válce a on mu na to nebude schopen odpovědět. Císař však nemá rád, když se mu nedostává odpovědí.

Ráno ho opatrně probudil jeho osobní sluha s konvicí horkého čaje. Čaj ho vždy postaví na nohy a zlepší náladu, dnes by však spíš potřeboval Tali, ta by mu ráno uměla zpříjemnit. Avšak ta tu není a tak mu musí postačit čaj a pomyšlení, že snad už dnes z tohoto města vypadne.

Zanedlouho vyjde z komnaty se svým obvyklým hraným úsměvem, před dveřmi už na něho čeká skupinka lidí v kápích, kývne na pět z nich, ať ho následují a ostatním dá prozatím volno. Skupinka šesti lidí následuje posla od krále Gideona, který je zavede do stanu, kde se má odehrávat soud.

Dva ze zakuklenců se postaví ke vchodu a zbylí tři následují Salema k jeho místu a postaví se za něho. Gideon začne s krátkým proslovem a diplomat si jen tiše povzdechne. Už začíná mít na krále alergii, vlastně stejně jako na skoro všechny tady, ať už je konečně zpátky doma.

Debata se začne točit kolem toho, co s delegací Enry udělat. Salem si hned představí jak by reagoval císař - všechny bez milosti popravit. On je však diplomat a tudíž něco takového nemůže dovolit, vlastně s nimi i trochu soucítí, občas je opravdu složité být vyslancem či diplomatem.

"Pokud mohu vstoupit do debaty," ozve se a poposedne si "se špehy si dělějte co chcete, na ně se žádná práva nebo výsady nevztahují, ale jsme přeci v civilizované zemi a snad tu existuje i něco jako diplomatická imunita, nebo se snad mýlím? Tudíž o popravě není možné v žádném případě ani mluvit a pokud je chcete zadržet, tak v důstojných podmínkách, jaké vyslancům jiných zemí náleží."

Achven (Quel'Thalas)
11.11.2017
8:53:48
"V tomhle souhlasím s Nar Kechem. Proč bychom měli propouštět diplomaty, pokud je zde šance, že pomohli tento zločin naplánovat a kryli ho?"

"Navrhuji, abychom místo toho propustili jednoho z jejich obchodní delegace. Elf nemusí být vzdělán v diplomacii, aby byl schopen předat dopis s našimi podmínkami a odůvodněním."
Pozn:Příspěvek sme s Hamem psali současně čili proto na některé věci reaguji až teď.

Nar Kech chvíl zamračeně mne obouruční sekeru a pak se nechápavě otočí na krále Gideona.

"Pět špehů a dvě popravy? Proč? Smysl?"

Elf lehce zakroutí hlavou a trochu rozvede lámané pokusy Kecha o obecnou řeč.

"Co tady velitel chtěl říct je, že diplomaté o akci věděli a kryli jí. Při vší úctě králi Gideone, nevím jak v tomto případě fungují vaše zákony, ale byli přímou součástí akce a dát někomu z nich svobodu by bylo... mnohem víc než jen shovívavé. Podotýkám, že u zbylých výslechů nebyla užita naše magie a vše bylo pod dohledem vašich druidů. Vaše požadavky může zcela bez problémů doručit i obchodník. Asi budeme radši když se Enra kromě vašich požadavků nedozví i fungování naší magie se zkušenostmi z první ruky."
"Dlouhých proslovů netřeba, králi Gideone. Svoji obhajobu jsme již přednesli alespoň v rámci, v kterém nám to bylo umožněno a kterého byli všichni zde včera svědky.

Zvolte si jednoho z tří velvyslanců Enry, dle vašeho výběru, králi Gideone, který přednese vaše požadavky radě Enry. Zbytek delegace si zde ponechte jako rukojmí, pokud si to přejete.

Dále nás pak zajímá, zda stále platí vaše královské slovo o vyslání vyšetřovací komise do Enry ohledně požáru posvátného lesa."
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163] 
Liraell


 

Liraell


 


 


 

Liraell


 

www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2016 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.