abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Verze 1.2:Vešel do služby nový update Abarinu. Co si myslíte o změnách a jaké další byte navrhli, případně něco přestalo fungovat? Nová verze.(Oblíbit)
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky.
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM.(Přidat do záložek)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Honba za dobrodružstvím ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Žira   Postava není přítomna 19.3.2017, 22:39:45
S údivem sleduji, jak se Aribeth posadí. "Jo jo, to jsou ti oblíbení bohů, já už bych v životě nechodila a Aribeth se po pár hodinách už i posadí." Pomyslím si pobaveně a trošku se i pousměj i když je situace velice vážná.

"Dobrá tedy, musíme vyrazit co nejrychleji, to je jasné. Přesto mě prosím ještě chvilku poslouchejte. Potřebuji jen několik věcí, než se všichni rozutečeme pro své věci.

Anglino, proti povozu nic nemám. I když Maya říká, že ti kovárnu přesune, stejně by se povoz mohl hodit. Koně mají samozřejmě také svoji výhodu. Proto bych rozhodnutí nechala na hlasování. Co komu bude víc vyhovovat.

Jinak... S výrobou meče souhlasím, ale ten recept je dost brutální. Nevím, zda se nám podaří uspět a popřípadě za jak dlouho. Proto musíme mít nějaký alternativní plán. Nemůžeme jen tak bezcílně bloudit a doufat, že narazíme na nějakou stopu. Samozřejmě bych byla ráda za jakýkoliv návrh. Za mě navrhuji, abychom zamířili tam, co říkal Flantilo, ale jak najdeme tvrz zaklínačů, to nevím, oni si své tajemství dost chrání a pokud neznáš přesnou lokaci, moc šancí nemáme. Nebo myslíš, že ano?

Také bychom mohli navštívit knihovnu v K´heck Lotu. Je to nejvýznamnější magické město v okolí, jejich knihovna je prý hodně obsáhlá a je tam mnoho moudrých lidí, kteří nám snad poradí. Ale dávejte pozor, nikde nesmíme prozradit víc, než je nutné.

A můj poslední návrh, to ale až když opravdu nebudeme vědět, jak dál, zamířila bych na jih. Do Imperia a zjistila co nejvíc o Železných elfech. Třeba by bylo možné dostat je na naši stranu. Alespoň jako dočasní spojenci by mohli být velice užiteční. Pokud tedy opravdu existují, tak prý umějí výborně bojovat proti magii, inkvizitoři jsou proti nim jako děti s dřevěnými meči. A to se rozhodně hodí jak proti Simplicovi, tak proti Saldebaarovi.

Neříkám, že to jsou dobré nápady, jen mě nic jiného zatím nenapadlo. Od přemýšlení jsou tu chytřejší lidi, než já, tak zkuste něco vymyslet."


Poté, co domluvím, ubalím si cigárko a poslouchám návrhy ostatních. Poté, co vyřešíme základy, vstanu. "Zbytek můžeme řešit po cestě. Teď zabalit a vypadnout! Co nejrychleji se sejdeme u koní." Vydám povely a sama zamířím do svého pokoje, kde si vezmu zabalené věci a rovnou mířím do stáje.

Osedlám svého koně, jako obvykle naplním sedlové brašny. K sedlu přidělám pochvu s mečem, svůj řemdich, kopí zasunu do poutka z druhé strany a pět oštěpů taktéž. Štít si nechám jako obvykle na zádech. K sedlu přiváži i svou tornu. Můj věrný oř Loyd je opět obložen jak salátová mísa. Zdá se, že mu to už chybělo.

Vyhoupnu se do sedla, ubalím si další cigaretu a zařadím se vedle Flantila, kde čekám na ostatní. Jakmile jsou všichni připraveni, pomalu se rozjedu ven z brány. "Tady po těch stezkách pomalu a opatrně, nepotřebujeme si zlámat vaz ještě než vyrazíme." Navádím ostatní a zamířím po úzké stezce. Pod námi je sráz dolů. Mířím rovnou k vesničce Hexar, kterou jsem objevila při jedné ze svých procházek.

"Snad těsně po soumraku bychom měli dorazit do vesničky Hexar. Tam bychom měli snad v pohodě přenocovat. Lidé jsou tam vstřícní. A je to tak malá vesnička na kraji hor, že nás tam těžko bude někdo hledat. A pokud budete chtít ten povoz také nám ho jistě prodají. Kolem hor je více vesniček, ale ty jsou už větší a těm bych se raději vyhnula." Vysvětluji po cestě, kam vedu své společníky.
 
  Flantilo   Postava není přítomna 19.3.2017, 21:44:51
Probudím se těsně před příchodem Mayi. Jen co se probudím, tak potřesu hlavou a vstanu. Potřepu hlavou a vydám se hledat něco k pití. Po použití Raffarda Bílého mám vždycky žízeň. Jen co se naše ženské trio usadí a začne mluvit, tak k nim přijdu a poslouchám.

Po konci řeči pouze přikývnu na rozkazy a dojdu do pokoje pro sedlové brašny, které umístím na svého koně. Když si upravuju popruhy, tak za mně přijde Merysol, jestli nevím něco dalšího o Geranovi. Otočím se na ni a po chvilce přemýšlení odpovím,,Nevím nic přesného, protože jsem o něm četl jenom pár základních informací a taky pár pověstí. Všechny se ale shodují v tom, že měl v držení legendární meč jménem Ellesar. Taky se shodují, že jeho působištěm byl zaklínačský hrad jménem Kaer Drollen. Shodou okolností je někde v Luskanu. Vlastní ho zaklínači školy Medvěda. Je to jedna z větví našeho cechu. Já jsem z větve školy Vlka.“Ukážu jí přívěšek s hlavou vlka a poté pokračuju,,Já osobně bych začal pátrání po jeho ostatcích tam.“Poté se vyšvihnu do sedla a čekám co dál.
 
  Merysol   Postava není přítomna 19.3.2017, 13:56:15

Riegalova zrada pro mě překvapením nebyla. Nějak mi neseděl od samého začátku, teď se jen vybarvil. Hned jak to šlo, tak jsem si odchytla Aribeth a poodešla s ní kousek stranou.

************

Dobalila jsem si věci a sháněla jsem se po Lótiel, pokud už neodjela. trochu mě mrzelo, že přijdem o její společnost. Ale nebylo teď moc času si stýskat.

Hodila jsem své nejdůležitější věci na koně a Barta jsem si vzala do náruče a šla jsem se všemi rozloučit. Tedy alespoň s těmi, co tu ještě zůstali.

Hned potom jsem zamířila za Flantilem. Pokud ještě spal, tak jsem s ním zatřásla, aby se probudil. Bylo mi jasné, že radost mít asi nebude, ale já byla zvědavá….
”Poslyš, co víš ještě o tom…zaklínači? Geranovi?”
 
  Anglino   Postava není přítomna 19.3.2017, 8:10:25
Karolinka mi pošeptala ať se domluvím s Mayou.

"Karolinko přesně jak si říkala s vozem bych neprojel, ale Maya mi přesune kovárnu na jiné místo. tak si zas nemusím toho sebou brát mnoho.
Medvědí kožešinu, meč a osobní věci co jsem sebou měl pořád.
Co myslíš čím naplnit bezedný měch asi vodou.

Mohla by jsi mi vysvětit jak mohu pomoci s získáním toho meče a při výrobě nebude třeba kováře?"


Maye odpovím.

"To přemístění kovárny to bude príma.
Leží mi na srdci co se stalo s dračími jezdci, dračími vejci a s dračí kovářkou. Snad jim útočníci nějak neublížili.
No pokud by se našel povoz na druhé straně tak by se na něj mohlo naložit vše co se momentálně ostatním nechce tahat na koni a mohlo by se tam udělat lůžko pro zraněné. Určitě to bude první po čem se tam poohlédnu."


 
  Karolina   Postava není přítomna 17.3.2017, 21:32:55
Uslyším Anglina a jdu k němu blíž, abych nehulákala přes halu.

" Poslyš, myslím, že pojedeme na koních, ne? Ten povoz by nás nejspíš zdržoval, ale domluv se pak s Mayou. Tedy až se vrátí. Až tady skončíme, půjdu si zabalit, kdyby se něco dělo, budu u sebe."

Když už je ošetřen každý, kdo to potřeboval, opláchnu si znovu ruce a zajdu k Zar´farrovi.

" Poslyš doktore, klobouk dolů, to byl koncert pro dvě ruce a velkou kupu zraněných. Zachránil jsi jim životy. Řekla bych, že je pro tuhle chvíli všechno ošetřeno. Jdu si zabalit a připravit se na cestu. Kdyby něco, dej vědět. A doktore, děkuju ti."

Usměju se a pak už mizím k sobě do pokoje. Leo balil... tedy. Batoh byl plný, ze všech možných otvorů z něj koukaly rukávy, nohavice, kus boty a deka se válela hned vedle. Leo, celý spokojený se svou prací, seděl na "své" polici a pohazoval nožkama. Zasmála jsem se, pohladila ho a nechala si dát na tvář jednu mlaskavou pusu.

Pak jsem vysypala batoh na postel a i přes Leovo brblání, vrčení a koulení očima, jsem věci přebrala, poskládala do batohu. Když bylo všechno hotovo, ještě jsem Leovi řekla, že zatím nevím, kam se půjde, ale aby to sledoval. Dostalo se mi chraplavého souhlasu, zamávání křidélky a Leo zmizel. Ještě jsem prošla spěšně obě místnosti, chvíli jsem v kabinetu stála a zírala do jednoho místa ve zdi. Sakra!"

Pak jsem vzala svoje věci, hůl a vypadla ven. Vrátila jsem se do haly přesně ve chvíli, kdy se Merysol snažila sehnat nás dokupy. Pak začala číst. Poslouchám a nevěřím vlastním uším. " No nazdar, tohle jestli seženeme..."

První co uslyším je Flantilova věta o vlastníkovi meče. Geran. Snažím se to jméno zapamatovat. Než se dozvíme, kam tedy vyrazíme, jdu obejít zraněné, kdo by potřeboval nějak pomoc. První cesta vede k Aribeth, u které je Merysol. Vypadá to, že se už pomalu začíná probírat. Pak uslyším Mayu. Vykročím ji vstříc, potřebuju s ní domluvit ten krystal.

Pochopím, že se k tomu jen tak nedostanu a tak si zapálím cigaretu a poslouchám, stojíc ve dveřích, co nám Aribeth říká. Hazzarda a Maya sedí u ní na posteli a když domluví, spustí Maya. Je vážná, hodně vážná. Nedivím se, protože situace je vážnější než kdy dřív.

" Riegal, ten hajzl! Pokud se někomu z nás dostane do ruky... A ani bych ho nelitovala, křiváka. "

Na cestu do hvozdu je následně navržena Lótiel a spolu s ní Amber. Mírně nadzvednu obočí, ale pak si vzpomenu, že se umí ohánět mečem a Amber je hodně dobrá taky. Ještě k nim přibyde Urolóqui, takže ve třech se budou moci ubránit, kdyby bylo potřeba. Viděla jsem tady jak umí Urolóqui bojovat, je fakt dobrá. Mám sbaleno, věci u sebe a tak než se všichni připraví, jdu za Mayou.

" Mayo, jak je na tom Attylloe? Doufám, že bude v pořádku. Prosím tě, víš co mi došlo, když jsem si balila věci? Co náš krystal? Přeci ho tady nemůžeme nechat, aby ho ukořistil nepřítel? Myslíš, že bych někam mohla udělat portál, abychom se dostali co nejrychleji co nejdál?"
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 17.3.2017, 17:32:57
Všichni děláte, co uznáte za vhodné, někteří si zabalíte, jiní pomáháte Zar´farrovi a někteří z Vás dokonce zvládají obojí. Lidé, kteří mohou chodit se rozeběhli zpět do svých domovů zabalit si ty nejnutnější věci.

Zar´farro se skutečně činí. Za pár hodin již poskytl základní pomoc všem, kterým zvládl, nyní se všichni dokáží nějak dostat pryč z města, někteří sice potřebují pomoc ostatních, ale tak to bývá. Anglino také přinese lektvary od Žiry, ty také velice pomohou a jistě zachrání i několik končetin.

Žira si mezitím zabalila věci a vše nechala na hromadě v pokoji. Prozatím to neunese, ale až začne působit ten lektvar, hned to bude lepší. Icarium ani nikdo jiný nedostane informaci o tom, že by některý nepřítel přežil, pobili jste je celkem důkladně.

Flantilo akorát sdělí důležitou informaci a poté usne jako špalek. Nejspíš ten jeho lektvar je pořádné svinstvo, asi by nebylo moudré, zkoušet ho pít.

***************************************************

Zhruba po třech hodinách se vrátí Maya. To už se i začíná probírat Aribeth a zdá se, že je jí o něco lépe. Pak Vám zde ještě zbyla Hazzarda. Všechny tři ženy k Vám přijdou, respektive dvě přijdou k Aribeth, která se pouze posadí na posteli. "Musíme začít jednat." Začne Aribeth. "Riegal se přidal do služeb Saldebaara, ta bílá ruka je jeho znak. A samozřejmě nás okamžitě vyzradil. Jen jen otázkou času, než dorazí další armáda, se kterou si tentokrát neporadíme. Já do sebe kopnu nějaké svinstvo, abych mohla chodit a musíme okamžitě evakuovat město. Ale předtím musíte vypadnout vy všichni, o evakuaci se postarám já, Maya a Hazzarda."

Maya doteď seděla a poslouchala. Jakmile ale Aribeth domluvila, rovnou navázala. "Musíme co nejrychleji varovat Aalliah, že hvozd je v nebezpečí. Ale relikvii bych nepřemisťovala, hvozd je nejlepší strážce, on si poradí, ale elfové se musí připravit na to, že se skutečně zapojí do války. O to se budete muset postarat také vy, nejraději bych ale, kdyby tam zamířil pouze někdo z Vás, ostatní by se měli začít věnovat výrobě meče, myslím, že to nebude žádná sranda, i když zrovna vy máte zásadní výhodu. Nebude pro Vás problém, aby světlá a temná magie spojily své síly.

Ten zbytek ale rozhodně nebude jen tak. Až se vrátí Saldebaar s Glaertem, poprosím je, aby Vás vyhledali a pomohli Vám sehnat ty dračí kosti."


Když se Anglino shání po voze, odpoví mu Maya. "Vůz by se Vám jistě hodil, to ano. Ale odtud s ním stejně nikdy neodjedete, na to jsou stezky v horách příliš úzké. Proto navrhuji, abyste se dostali ven z hor a poté si povoz sehnali. A o svou kovárnu se neboj, já se ti o ní postarám, přesunu ji celou někam na nové místo.

Povoz dokážete sehnat ve vesnici hned na úpatí hor, je tam jedna malá vesnička, tam seženete vše, co potřebujete."


Pak se slova ujme opět Aribeth. "Navrhovala bych, aby do Temného hvozdu vyrazila Lótiel a vzala s sebou Amber, svými kouzli dokáže velice pomoci. A měla by s sebou vzít Urolóqui, jistě bude chtít být u obrany hvozdu. Paula ale ne, pro toho budu mít jiný úkol. Teda pokud mu to nebude vadit, ale jak ho znám, tak nebude.

Pokud nemáte žádné dotazy, teď si běžte co nejrychleji dobalit a honem do stájí. Nerada Vás odsud vyháním, blíží se skutečná pohroma. Musíme vypadnout všichni!"
 
  Flantilo   Postava není přítomna 17.3.2017, 14:14:19
Během bitvy se soustředím pouze na boj, takže nezaregistruju zranění Aribeth a příchodu lidí z města si všimnu až poté, co začne ubívat nepřátel. Po boji mi připadá, jako by mi z žeber spadla nějaká zátěž. Potom si uvědomím, že to asi jsou zlomená žebra, která jsem vyfasoval při boji s orkama.

Jen co se dostanu do Zar'ffarovi polní nemocnice, tak si sednu někam stranou a počkám, až se na mně dostane řada. Jen co mně Zar ošetří, tak poděkuju a vydám se do svého pokoje. Na pokoji se nezdržuji balením, protože jsem si ani nestih vybalit. Jediné co udělám, tak si z pokoje vezmu menší černý kufřík a potom se vrátím do Zarovi polní nemocnice.

Tam si sednu někam stranou, kde budu mít klid a otevřu kufřík. Z kufříku vyndám červený lektvar v malé nádobce, který vypiju. Poté už jenom sedím a čekám až lektvar začne působit a až bude vydán příkaz k odjezdu.

Jen co příjde Merysol s návodem na cosi, tak se zvednu a jdu poslouchat. Jen co zaslechnu jméno Ellesar, tak se pohroužím do myšlení. Za chvíli mi vyplave na povrch vzpomínka na zaklínače jsménem Geran o kterém jsem kdysi četl j jédné knize o zaklínačích, a který prý tento meč prý vlastnil. Jen co Merysol dokončí svou řeč, tak řeknu,,Pouze chci říci, že vím o jednom člověku, který tento meč vlastnil. Byl to zaklínač a jmenoval se Geran. Bohužel nikdo neví kde má hrob.." Po těchto slovech se mi zamotá hlava a já si uvědomím, že se dostavily účinky lektvaru. Omluvím se a odejdu zpátky ke kufříku, kde usnu.
 
  Merysol   Postava není přítomna 16.3.2017, 11:45:02

Zarovi jsem rozhodně neulehčovala práci. Neustále jsem se ohlížela za ležící Aribeth, takže musel být partně vzteklý a doufat, že se mě už brzo zbaví. A jakmile byl se mnou hotový, odpotácela jsem se za Aribeth a složila se vedle její postele. Aribeth, bojuj s tím. prosím! Záhy mě polil studený pot, když mi došla další věc. Bojuj pro nás tři! Křišela jsem na ní v duchu, ale nebyla jsem si jistá, jestli mě slyší nebo vůbec cítí.

K noze se mi přišoural Bart. Byl špinavý od krve, ale byl v pořádku. ”Sakra Bartíku, já na tebe málem zapomněla. Kde Má Aribeth fénixe? Můžeš ho sem přivést, chlupáčku?”

Bolest mé myšlenky přiváděla trochu k sobě. Začala jsem vnímat silněji ten zmatek, který kolem je a docházelo mi víc a víc co se to vlastně stalo a děje teď.

Zvedla jsem se od postele Aribeth a vzpomněla sem si na meč, který by tomuhle mohl zabránit. Na meč, který ovšem zatím nemáme. Na Ellesar. Někde to mám…ten návod jak ho vyrobit! Ten meč…musíme mít. A chci to být já, kdo s ním vykoná spravedlnost!

Odpotácela jsem se na pokoj pro pergamen a horlivě jsem začala číst. Postupně se mi na čele začaly objevovat vrásky od toho, jak jsem krčila čelo a sem tam jsem se nechápavě kroutila hlavou. Pak jsem pergamen položila na chvilku vedle sebe a zhluboka se nadechla. ”U všech bohů, to je nemožné!”

Znovu jsem si návod přečetla a pak vyrazila za ostatními. ”Ehm, můžete na chvilku, prosím? Chápu, že je na spěch, ale tohle je potřeba také vyřešit. A čím dřív tím lépe. Tohle je návo na meč Ellesar, o kterém už jsem mluvila. Ale vyrobit ho je…snad nemožné! Leč myslím, že my se o nemožné budeme muset poksuit.”

Pak jsem vzala do ruky pergamen a začala číst…

Kdo chce stvořit ničivou zbraň Ellesar, musí provést několik velice obtížných úkonů.


Nejprve musí sehnat všechny předchozí vlastníky tohoto meče a od každého z nich získat nějakou část jeho těla. Proto každý další majitel má úkol obtížnější. Všechny tyto části těl společně s částí svého těla následně spálí a popel si uschová, bude potřeba k výrobě. Toto je zapotřebí udělat těsně poté, co seženete poslední chybějící část těla, jinak sehnané suroviny budou znehodnoceny.


Další přísadou je prášek z rozdrcených dračích kostí, musí to být ovšem kombinace alespoň čtyř různých drakůzastupujících čtyři různé elementy a jednoho pátého, který elementy svazuje.


Třetí velice potřebnou přísadou je kvalitní ruda. Není to ovšem pouze obyčejný kov, který najde každý stopadesátý trpaslík. Musí to být božský kov, takový, který spadl z nebe.


Poté, co toto vše máte, může začít samotná výroba. Tu ovšem zvládne pouze ten nejlepší kovář. Je to extrémně náročná a přesná práce. Jediná chyba znamená neúspěch a zničení veškerých dosud získaných surovin. Ruda se ztvrdí páškem z dračích kostí a zatmaví popelem ze spálených částí předchozích majitelů. Toto je možné roztavit a spojit pouze pod nejžhavějším plamenem prastarého ohnivého draka. Kovadlina k výrobě této zbraně musí být prastará a mocná, musí to být jedna ze tří kovadlin vyrobených trpasličím kovářem, Vracasem. Také nástroje pro výrobu této zbraně nemohou být obyčejné, musí být vyrobeny z té nejkvalitnější oceli s příměsí liria.


Poté, co je vykován základ meče, je potřeba jej pokrýt prastarými magickými runami, se kterými se žádný dnešní runový mistr ještě nikdy nesetkal, ani o nich neslyšel. Nejobtížnější z těchto run je nápis Ellesar v runovém písmu.


Do záštity je potřeba zasadit rudý diamant velikosti pěsti dítěte, který je dokonale vybroušen tak, že má sto přesně stejných stěn. Rukojeť bude omotána tou nejkvalitnější a nejjemnější kůží z padlého jednorožce.


V tuto chvíli máte vyroben velice obdivuhodný meč, přesto to stále není ničivá zbraň Ellesar. Nyní je zapotřebý provést velice obtížný rituál, ve kterém je zapotřebí aby temná a světlá magie spojily své síly a společně vytvořily kouzlo natolik mocné, že přemluví bohy, aby meči propůjčili svou moc. Z toho také plyne, že toto kouzlo je zapotřebí vyslat přímo k bohům a k tomu je zapotřebí velice zkušenéhokněze či paladina.


Až poté, co bohové akceptují vaše kouzlo a propůjčí meči svou moc, sešlou na něj i na jeho majitele požehnání. Část duše majitele se oddělí a usídlí se v meči, ten se díky tomu stane inteligentním a bude smýšlet stejně jako jeho majitel. Zvládne zničit téměř cokoliv, mocné artefakty, zabije nesmrtelné a doknce by dokázal zabít i boha, pokud by jej majitel ovšem zvládl porazit.


Dočetla jsem a rozhlédla jsem se po těch, co mi věnovali pozornost. ”Uznávám, že teď je potřeba to tu zabalit a zachránit životy všem, kterým můžeme. Ale bez toho meče tohle nikdy neskončí a mi budeme jen utíkat jako lovná zvěř.”
 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163]  [164]  [165]  [166]  [167]  [168]  [169]  [170]  [171]  [172]  [173]  [174]  [175]  [176]  [177]  [178]  [179]  [180]  [181]  [182]  [183]  [184]  [185]  [186]  [187]  [188]  [189]  [190]  [191]  [192]  [193]  [194]  [195]  [196]  [197]  [198]  [199]  [200]  [201]  [202]  [203]  [204]  [205]  [206]  [207]  [208]  [209]  [210]  [211]  [212]  [213]  [214]  [215]  [216]  [217]  [218]  [219]  [220]  [221]  [222]  [223]  [224]  [225]  [226]  [227]  [228] 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2020 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.