abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Verze 1.2:Vešel do služby nový update Abarinu. Co si myslíte o změnách a jaké další byte navrhli, případně něco přestalo fungovat? Nová verze.(Oblíbit)
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky.
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM.(Přidat do záložek)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Honba za dobrodružstvím ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Merysol   Postava není přítomna 29.3.2017, 19:29:32

Natáhnu se ke Káje a Chytnu jí na okamžik za ruku.

”Kájo, už jsme spali jednou natisknté společně na posteli, pamatuješ? No tak si to zopakujeme a nikdo nemusí spát na zemi…nebo v kožešině. Nedělá mi problém se podělit. Navíc netuším, kolik toho naspím, i když posledních pár dní bylo…náročných.”

Pomalu cíím, jak se do mě dává únava a Bart už mi spokojeně chrní na klíně.

”Na jak dlouho ještě vidíme to řečnění? Celkem bych už šla spát.”
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 28.3.2017, 22:16:52
Příspěvek za hráče Flantilo


Odjezd z hradu pro mně není velký doják. Není se čemu divit, když jsem tu strávil ani ne jeden den. Je však nutno uznat, že mně ten hrad zaujal. Při jízdě se nakloním se svému koni a potichu mu řeknu ,, Moc dlouho jsme tu nepobyli co ? A už jsme zase na cestě" Po těchto mých slovech kůň pohodí hřívou, skoro jako na souhlas.

Během cesty, která probíhá v neuvěřitelné zimě, začnu spílat bohům, co jsme jim udělali. Jen co je mi tak velká zima, že to nejde vydržet, sáhnu do sedlových brašen, odkud vytáhnu dva lektvary, které vypiji. Hned ucítím, jak chlad trochu ustupuje.

Jen co uvidím na obzoru vesnici, tak popoženu koně do trysku, abych tam byl co nejdřív. Jen co dorazím do hostince, tak sesednu z koně, kterého odvedu do stájí, kde ho obstarám a vyhřebelcuji. Poté mu dám trochu zmrzlé jablko ze sedlových brašen.

Navzdory tomu, že jsem ho vesnice přijel asi jako první, tak dovnitř do hospody jsem přišel asi jako poslední. Všichni už sedí u krbu nebo u stolu a seznamují se s novým členem, Ragnarem. Flantilo, zaklínač. Těší mě. Pronesu prostě s napřaženou rukou k polovičnímu trpaslíkovi.
 
  Icarium   Postava není přítomna 28.3.2017, 17:28:15
Všichni se vybavují s Ragnarem, ale já se do rozhovoru moc nezapojuji, protože jsem stále promrzlý, na takovou zimu prostě nejsem zvyklý. Rozhovor se začne točit kolem toho, kdo kde bude spát a jestli má někdo držet hlídku. Je mi jasné, že my všichni se potřebujeme vyspat, protože jsme do jednoho pořádně vyčerpaní, i když si to někteří nechtějí připustit.

"Prospat se musíme všichni, takže nechám vzhůru Kruppeho a kdyby se něco dělo, tak mě vzbudí." kouknu na hlodavce na svém rameni, který poklidně chroupá sušené maso, které jsem mu před chvílí dal.

"Zůstaneš přes noc vzhůru a kdyby sem někdo přišel, oznámíš mi to, je ti to jasné?" krysa mi sleze z ramene a peláší si najít nějakou skulinu, kde probdí noc jako takový náš hlídací pes, tedy přesněji hlídací hlodavec.

Už jsem unavený, a tak se zvednu a chystám se na odchod, když v tom Ragnar zvedne ruce a něco začne mumlat. Zmateně kouknu po ostatních a čekám co bude následovat.
 
  Ragnar   Postava není přítomna 28.3.2017, 13:42:25
Poslouchám a sem tam si povzdechnu. Vyprávět co vím, se mi opravdu nechce. “To vyprávění necháme na jindy. Všichni jste unavení. A i já si rád odpočinu. Zítra na to bude snad čas.“ Odpovím smířlivě. Vím, že mé předešlé odpovědi byly trošku strohé. A rozhádat si celou skupinu hned na začátku není dobrá věc.

Otřu si ruce a vstanu od stolu. “Vodu ve víno přetvořit nedokážu. Ale jídlo a vodu vytvořit dokážu. Není dobré, ale zasytí. Je toho hodně co svou magií dokážu.“ Rozhlédnu se po družině a přesunu se tak, abych měl všechny v požadovaném dosahu a zvednu ruce. A začnu rytmicky recitovat jakési kouzlo.
 
  Alzan   Postava není přítomna 28.3.2017, 10:08:48
Sedím, popíjím svařené víno, užívám si tepla a teplých pokrmu. Spíše mlčím, pokud se někdo na něco přímo nezeptá. Případně dodám drobné doplňky do vyprávění, ale řečeno bylo snad vše.

Jakmile se začnou řešit postele a Žira s Anglinem by měli spát na zemi, tak se mi to vůbec nelíbí. "Já dnes nepotřebuji spát. Díky daru od paní Shachath nepotřebuji tolik spánku co dřív. Sednu si s knihou ke krbu. Tím by měl být problém postelí vyřešen, když Zar bude spát na kožešině."

Pokud se nic dalšího závažného řešit nebude, tak jakmile se ostatní odeberou na kutě, zvětším u krbu Simplicův deník a budu pokračovat ve čtení.
 
  Karolina   Postava není přítomna 27.3.2017, 12:12:22
Pokuřujíc se mírně opírám do opěradla židle. Začíná na mě padat únava už dost silně. Káva příliš nezabrala. Žira mě poslechla bez dlouhých dohadů, což mě přesvědčuje o tom, že ještě není rozhodně na tom tak dobře, jak říká. Nekomentuji to, jen se na ni usměju. Překvapí mě Merysol, která mi nabídne společnou postel. Podívám se na ni překvapeně, přivřu oči, ale pak pomalu odpovím:

" Dobře, já moc místa nezaberu, ale klidně si lehnu na zem, to není problém."

Na Anglinův dotaz jen kývnu, i když si myslím, že nejlepší bude to poznat v boji proti nepříteli. Pak se přidám k Žiře:

" Rozhodně bys neměl být vzhůru celou noc. Potřebuješ se vyspat, a kdo ví, kdy se nám poštěstí spát někde na postelích. Ani tvoje zranění ještě není úplně doléčené, stejně jako Žiry. Co když budeme muset jet celý den a celou noc? Myslíš, že by nám pomohlo, kdybys usnul během cesty?"

Sice to říkám napůl v žertu, ale je jasné, že stejně jako se Žirou, nechci se o tom dohadovat. Vyspat by se měl. Oba jsou vždycky v první linii. A nejen oni, ale ostatní nenavrhují, že budou vzhůru nebo spát na zemi. Vědí, že spánek je teď pro nás důležitý. Pro všechny.

" To by mě zajímalo, co Ragnar tají. Možná nic, třeba se mi jen zdá, že je tajemný. Třeba se jen za tou maskou tajuplnosti, skrývá ostýchavost před neznámými. Ne každý hned všem důvěřuje. Uvidíme."

Pokud ho "nerozmluví" ani Žirin vtípek a nikdo už nic nemá, klidně bych si šla už lehnout. Nechci trhat partu, ale někdo to vyslovit první musí.

" Tak co, nerozpustíme to? Já už bych šla spát."
 
  Žira   Postava není přítomna 26.3.2017, 19:07:00
U stolu se to začíná pomalu rozjíždět, jak všichni rozmrzáme, dostáváme se víc a víc do pohody. Když mi Kája zakáže spát na zemi, zamračím se. "Už jsem spala hůř a víc zraněná. Modrásek mě vyléčil dost dobře a co nezvládl on, dokončil za něj lektvar." Odpovím Káje, ale dál se s ní nedohaduji a klidně si ustelu na posteli. Když Anglino tvrdí, že vůbec nepůjde spát, líbí se mi to mnohem méně.

"Anglino, potřebujeme, aby ses pořádně uzdravil a zregeneroval. Teď nás zatím drží při životě adrenalin z boje, ale to není na pořád. Uvědom si, že jsme vzhůru dva dny v kuse. A potřebujeme ráno vypadnout na cesty a dost možná budeme za chvíli zase bojovat. Samozřejmě dělej jak uznáš za vhodné, jen chci, abys v pohodě zvládl zítřek. Já bych ho nezvládla, kdybych se dnes nevyspala. Nicméně ty sám nejlépe víš, co vše sneseš."

Také Ragnar se trošku rozmluví. Poslouchám, co mi odpoví na mé otázky. Když mi odpoví takhle stroze, opět mě to donutí k zamračenému výrazu. "No dobře, přeci jen, potřebuji vědět, co umíš, těžko se v boji velí lidem, když jsi je nikdy neviděl bojovat, proto bych si pak po cestě s tebou ráda na chvilku zabojovala. Jen abych věděla, co od tebe čekat.

Pokud jde o zranění, již to není vážné. Hrad napadli nepřátelé a jen tak tak jsme to ustáli. Nicméně jsme přišli o Attylloea, musel se odporoučet k dlouhému odpočinku, nemůžeme s ním počítat minimálně pár let, vyčerpal veškerou svojí energii.

Nejvážněji zraněna byla lady Aribeth, ta se skoro nemůže hýbat. My jsme ještě v rámci možností v pohodě. Zar´farro je skutečně výborný léčitel a všechny nás dal do kupy. Zraněná jsem byla já, Merysol a Anglino. Flantilo teda také, ale ten si poradil v pohodě sám. Zásadní je ovšem to, že hrad byl prozrazen. A poslední bezpečné útočiště ztraceno.

Nyní máme úkol, který musíme splnit. Dostala jsem informace, že základy víš. Takže by asi bylo dobré, kdybys nám povyprávěl, co víš, abychom tě seznámili s tím zbytkem. Úkol to bude na hodně dlouho, sice už mnoho věcí máme, řekla bych, že máme celkem slušné výchozí postavení, přesto to co nemáme bude velice obtížné sehnat. Nicméně zvládnout to prostě musíme. Jinak neporazíme Simplica. A dokud nepadne Simplicus, ani Krále severu se nezbavíme a v zemi bude vládnout tyranie."
Vysvětlím stručné základy a poté se konečně dám do balení cigarety. Prsty mi již zase fungují, tak to jde celkem rychle.

Nakonec to dopadne tak, že Zar´farro chce spát ve stáji a Merysol tvrdí, že bude s Kájou spát na jedné posteli. "Postele jsou dostatečně velké. Vy dvě se tam snadno vyspíte." Řeknu s úsměvem. Pokud ještě Anglino zůstane dole v hostinci, A Ragnar s ním, nakonec bude postelí přebytek.

Anglino je zvědavý, jakou magií vládne bojový klerik. "Sice se to všechno dovíme v boji, ale možná by nám mohl pár drobností prozradit." Pomyslím si a otočím se k Ragnarovi. "Nejspíš by se opravdu hodilo předem vědět, jak tvoje magie funguje a co vlastně pomocí ní umíš. Jestli umíš třeba měnit vodu ve víno, to je věc, kterou bychom vědět měli, abychom za něj zbytečně neutráceli." Zeptám se s úsměvem.
 
  Ragnar   Postava není přítomna 26.3.2017, 17:42:35
Zatnu zuby a zhluboka se nadechnu, když mě troll nazve flanďákem. Chvíli přemýšlím, jestli mu na to mám něco říct a nebo mu ji rovnou ubalit. Nakonec zvolím třetí možnost. Odvrátím se od zelenomodré potvory a věnuju svoji pozornost ostatnímu dění.

Po chvíli ne nakloním k Merysol a cosi ji pošeptám. Na odpověď však nečekám.

O kus dál zaslechnu, jak se barbar ptá Karolíny na moji magii. Mohl se zeptat mě. Ale tak, to je jeho věc. Co bych mu asi tak řekl? Bojová. A pak ještě super bojová. Usměju se vlastním myšlenkám a znovu si přihnu.
 
  Anglino   Postava není přítomna 26.3.2017, 16:13:06
Usměji se na Karolinku.

"Ta dobrá duše neumí nikomu odmítnout a já s ní souhlasím."

"Zar´farro jistě, že nemám nic proti tomu, aby jsi medvědí kožešinu využil ty. Ve stáji ti v ní bude jak bavlnce, jednou jsem v ní zachumlán přečkal vánici.
Karolinko to je jasné, že ti nic neodmítnu a ještě, když to je tak chytře vymyšleno, až bude na to čas tak mi musíš vysvětlit jakou magií může vládnout bojový klerik. Jo?"
 
  Merysol   Postava není přítomna 26.3.2017, 15:47:28

Trochu se na Ragnara usměji ”Jistě, že mluvila jen v dobrém…celkem se o vás…rozvyprávěla. Nevím, co řekla vám o mne.”

Hned jak přede mnou přistane jídlo a pití, s velkou chutí se do něj pustím a…vzápětí je u mě i Bart, který má ještě stále příjemně teplý kožich.

”No doufám, že ti nechytil ocas, ty loudile…” řeknu mu a pohladím ho. Pak se nechám obměkšit jeho pohledem a dám mu od sebe kus jídla.

Jen co se začne řešit nocleh, zavrtím hlavou.

”Kájo, není důvod, abys spala na zemi. Budem spát spolu. To zvládneme, ne? Pokud tady tedy nemají postele, že se na ní člověk sotva otočí na bok”
 
  Alexander   Postava není přítomna 26.3.2017, 13:42:18
Možná že jsem čekal reakci. Jakoukoliv.. Alespoň na kovadlinu. Možná že už jsem si zvyknul. Každopádně pokud jsem něco očekával, nebylo to znát. Zkrátka jsem si vzal své věci, tkerých nebylo zas tolik co do objemu, a vyrazil.

Místo mi k srdci nepřirostlo. Spíše jsem ho nějak nevnímal. Byla to dočasná základna. Těch je mnoho. Zato zimu, tu jsem vnímal dost jasně. Rukavice na ruce, další vrstva termooblečení, kapuce, šátek přes ústa. Vdechnuji ústy a vydechuji nosem. Ale nic nepomáhá. Vyhrnu si límec, aby mi ještě více chránil krk, a schoulím se ke koňské šíji. Na to, že bych šel pěšky se mi ani nechce myslet.

Na můj vkus je to až moc dlouho, než se objeví na obzoru hostinec. Nechci koně moc trápit, a proto ho nechám jen trošku zrychlit, aby se pomaličku prokrvil. U hostince po vzroru ostatních dám pacholkovi minci, aby se mi o koně postaral, a sám jdu dovnitř.

U krbu už je pěkně plno, ale stejně se postavím jak blízko je to jen možné, a začnu si třít promrzlé končetiny. "Zdravím.. Mě taky něco teplého.. Třeba medovinu.. " nemám chuť zjišťovat zda tu mají něco jiného teplého. "Medovina snad tak hrozná nebyla.. Pokud to co si vybavuju byla medovina.." pomyslím si, a s kývnutím hlavou převezmu horký korbel, ale než se napiju, ohřívám si o něj prsty.

U stolu už se pomalu začíná něco řešit, já se ještě po té dlouhé cestě protáhnu, ale že bych to přeháněl se taky říct nedá. Pak už si sednu k ostatním. "Zdravím.. Já jsem Alexander.." představím se jen, a upiju z korbele. Evidentně vážně nejsem zvyklý až na takovou zimu. Ostatní ještě řeší kdo kde bude spát, a i když mi to je jedno, tak se neozývám. "Kdoví jestli by si toho stejně všimli.. " pomyslím si.
 
  Karolina   Postava není přítomna 26.3.2017, 13:38:27
Pokývám hlavou, to chápu. V teple je opravdu líp a čas plyne přeci jen jinak než venku na mraze. Pak zpozorním a poslouchám co Ragnar o sobě říká.

" Bojový klerik? Takže překvapení se v novém členovi dočkáváme stále víc. Nezvykle velký trpaslík, trpasličí kněz a teď se dozvídáme, že je bojový kněz. Něco jako bojový mág? Značně nezvyklé a zajímavé. Dost by mě zajímala jeho kouzla, možná bude mít nějakou boží ochranu pro celou skupinu. To by se mohlo hodit a třeba požehnání zbraní před bojem? A má nejspíš základy léčení, jako každý mág."

Když se pak ozve Zar´farro, okamžitě vstanu, vymotám se z kožešiny a dojdu k doktorovi.

" To víš, že ti ji dám, ale nemusíš spát přeci ve stáji, tam moc velké teplo nebude. Když nechceš spát s někým v pokoji, tak si ustel aspoň tady. "

S těmi slovy mu kožešinu podám. U stolu se pak nahnu k Anglinovi, pohladím ho po ruce a usměju se na něj.

" Zar´farro ji potřebuje víc, zasloužil se o to, že tady můžeme všichni sedět, relativně zdraví. Já mám deku a svůj plášť se sobolí kožešinou. Doktora si musíme předcházet, když jsem viděla, jak dal dohromady Aribeth a vás... opravdu je to velký doktor a to nemyslím jen jeho výšku."

Nechám na ostatních, aby Ragnarovi vysvětlili, co se stalo. Zeptám se hostinského, jestli by nebyla k mání káva. I když si nemyslím, že by se vyrovnala kávě, kterou umí uvařit Paul. Pokud jsou později všichni najedeni a už jen sedíme a povídáme si, zapálím si cigaretu. Začínám pociťovat únavu a ospalost, ale to jistě všichni, tak setrvávám zatím u stolu.
 
  Zar´farro   Postava není přítomna 26.3.2017, 12:32:14
Ač jsem unavenej a promrzlej, je mi jasné řešení postelové situace.

Anglino, půjčil by jsi tu kožešinu mne? Vyspím se ve stáji na seně.

Ragnarův údiv nad mým výběrem povolání mne nijak nepřekvapí. Je pravda, že už jsem to neviděl nějakou dobu, ale býval to denní chleba.
O léčení se neboj flanďáku.

Průběžně si něco vemu k jídlu a nějakou tu vodu k pití.
 
  Ragnar   Postava není přítomna 26.3.2017, 12:13:04
Začíná velké seznamování. Jedna z věcí, na které jsem opravdu netěšil. Povzdechnu si. Musí to tak být. Každý nový si tím prošel.

Poslouchá jména a snažím se je zapamatovat. Přítomnost trolla mě docela překvapí. Pozdvihnu obočí a tvora si pořádně prohlédnu. A Tebe našli kde? Potřesu hlavou. Doba je zlá. Bere se každý. Ať jsi kdo jsi, ať umíš co umíš. Důležité je na čí straně stojíš.

“V teple se čeká dobře. S jídlem a pitím ještě lépe.“ Odpovím Karolíně.

“Díky za přijetí.“ Řeknu prostě. Zatím mi do hovoru moc není. Že skupině velí žena a navíc černoška mě trochu překvapí. Jestli na to má...

Ubytování neřeším. Buď bude postel nebo houně u krbu. Spíš možná ta houně u krbu. Když si ke stolu přisedne Žira, teď už beze zbroje, pozdvihnu číši k přípitku a ona začne hned mluvit. Potřesu hlavou. “Řekla jsi všechno. Jsem klerik, který slouží spravedlnosti a umí se ohánět zbraní. Co víc říct?“ Pokrčím rameny a zhluboka se napiju piva. “Jaké povely? Přece správné.“ Pobaveně se ušklíbnu.

Je mi vcelku sympatická. Už jen to, že se jako velitelka vzdala měkké postele ve prospěch ostatních. To si však nemyslí Karolína. Její prudký vzdor mě překvapí. Ale zasahovat do toho nebudu. Zranění by se měli nechat ošetřit.

“Lehnu si tady. U krbu.“ Zamumlám a nahrnu si na tác kus masa. Barbar objednává dalšího kance. Proč ne, pokrčím rameny. “Co jste potkali, že máte zraněné? A máte někoho, kdo vás dá dohromady?“ Zajímám se, protože v léčení rozhodně nejsem odborník.
Zar´farro? To je kterej? Ten troll? Troll a felčar? Ó bohové...

“O léčení se můžu pokusit. Ale dopředu říkám, že to není moje parketa. Jsem bojový klerik. Rány umím líp rozdávat, než sešívat.“ Nabídnu současně s varováním.
 
  Anglino   Postava není přítomna 26.3.2017, 10:37:13
Ragnar mi začíná být sympatický, přichystal jídlo a pití i když trpaslíky moc nemusím jsou tvrdohlaví víc než barbaři a to je co říci, ale tenhle je nějaký větší asi není čistokrevný.

Karolinka se usadila u stolu tak už mi nebrání abych si nenaložil kus pečeně a nechopil se korbele piva.

"Pane hostinský výborná pečeně pro jistotu tam dejte na rožeň ještě jednoho kance mám barbarský hlad."

Žira začala třídit výpravu na ty co budou v posteli a ty co budou spát na zemi. Karolinka se hned ozvala nelíbí se jí, že Žira zraněná chce spát na zemi. Tak jí samozřejmě podpořím.

"Karolinka má pravdu. ranění by se měli nechat ošetřit a spát v postelích. Zar´farro se při tom jak moc nás ošetřil určitě musel vydat z mnoha sil měl by také spát v posteli. Co se mne týče já asi zůstanu u krbu s pečení a pivem celou noc nemám nějak potřebu spát. Budete mít aspoň postaráno o hlídku.
Svou medvědí kožešinu zapůjčím Karolínce, na té se jí bude spát líp jak v posteli."


"Divné polo trpaslík a zná slušné mravy, aspoň co se pohostinnosti, jídla a pití týče, to je plus. Klerik to je u mne mínus já mám své severské bohy a toho jeho moc nemusím.
Tak mohutná postava tipl bych ho na dvouruční sekyru to by bylo plus. Uvidím Žira se ho už ptá. Určitě ovládá nějakou magii to je druhé mínus v mých očích.
Uvidím jestli jsem tipoval správně."
 
  Karolina   Postava není přítomna 26.3.2017, 10:06:24
Pomaličku taju a to jen proto, že jsem se donutila vypít trochu horké medoviny. Pozoruju okolem sebe nás, rampouchy, jak se postupně rozehříváme. Žira dokonce už stihla objednat nocleh. Jenže to mělo háček. Jen pro osm lidí jsou postele a když nám pak oznámila, kdo bude spát na zemi, doslova jsem vyletěla, přestože nekřičím, je jasně cítit rozhořčení a neústupnost. Podívám se dlouze na Zar´farra.

" To v žádném případě! Na to zapomeň, Žiro, já vím že jsi velitelka, ale v tomhle tě neposlechnu. Naopak, doufám, že mě podpoří i ostatní, zejména Zar´farro. Ty a Merysol budete spát v posteli. Já o tom nebudu diskutovat, jediná z nás tří nemám žádné zranění. Jak se dohodnou chlapi nechám na nich."

Když potom začne Žira mluvit s Ragnarem, poslouchám, abych zjistila o novém členovi co nejvíc. U toho jsem se taky pustila do jídla.

" Klerik? Kněz na cestách. I když, kdo v dnešní době není na cestách? Téměř každého druhého nepřítel vyhání z domova. Zatím jsem ještě neslyšela o nějakém trpasličím knězi, ale jak říkala babička: všechno je jednou v životě poprvé . Hm, Žira se ptá, zda se umí ohánět zbraní. Podle mě bude umět i nějaké to požehnání nebo prokletí, je to kněz, to je nejspíš jeho parketa. A pokud bude umět sekat tou svou sekerou, tak to bude k tomu bonus. Nebo to bude obráceně? K tomu sekání jako bonus požehnání?"

Docela ráda bych se na to zeptala, ale nechci ho hned zavalit otázkami a taky mám zatím skoro pořád plnou pusu jídla. Proto mlčky poslouchám a doufám, že nám o sobě řekne víc. Únavu jsem na chvíli odstrčila do kouta, ale jak to znám, brzo mě dožene stejně.
 
  Žira   Postava není přítomna 26.3.2017, 1:10:00
"Sakra, to je ale odporná kosa." Pomyslím si, ale dál se držím v sedle. Když Anglino seskočí a jde se svým koněm dopředu, uhnu mu. "Hlavně nechoď vedle koně. Hezky za sebou. Skála se tu často láme, tak ať nesletíme." Jelikož tady ani není kam zabloudit, není nutné, abych šla první.

Chvíli přemýšlím, zda také neseskočit, ale má zranění ještě nejsou úplně v pořádku, tak to raději nebudu pokoušet. Místo toho pevně sevřu otěže a snažím se ignorovat tu ukrutnou zimu. "Teď na nás někdo zaútočit, nevím, jestli bych vůbec udržela meč." Pomyslím si, ale v žádném případě to neřeknu nahlas. Snažím se nedávat najevo bolest v boku ani únavu. "Prostě tam dojet musíme, tady nemůžeme nikde tábořit, to bychom do rána nepřežili."

Když už se blížíme ven z hor, pomalu si oddechnu a nepatrně zrychlím. Jakmile jsme z hor venku, popoženu koně do cvalu. Tak moc se těším na teplo hospody. A na horkou medovinu. Jakmile dorazíme do vesnice a před stáj u hospody, napodobím ostatní a zaplatím pacholkovi, aby se o něj postaral. Předám ještě několik stříbrných mincí navíc. "Postarej se prosím o ty koně jakoby na tom záležel tvůj život, pak dostaneš ještě další příplatek." řeknu mu a poté již zamířím rychlým tempem do hostince.

"Poprosím alespoň kýbl horké medoviny." Řeknu hostinskému a jdu se pokusit také zabrat si nějaké to místo u krbu. Sundám rukavice i boty a nechám trošku povolit zmrzlé končetiny. Jakmile to začne štípat, pořádně promnu a bosa zamířím za jediným hostem, co tady sedí. "Ahoj Ragnare. Mé jméno je Žira, jsem velitelkou téhle skupiny a dostala jsem informace, že se k nám chceš přidat. Samozřejmě, že každá pomoc je dobrá. Tak tedy vítej mezi námi." Řeknu a potřesu mu rukou.

Když nás pozve k jídlu, usměji se. "Takové pozvání se nedá odmítnout. Zvlášť po událostech na hradě budeme rádi, když přijdeme na jiné myšlenky." Řeknu mu, ale ke stolu se zatím neposadím. Místo toho dojdu za hostinským, který mi již přinesl tu medovinu. "Dobrý den dobrý muži. Mnohokrát děkuji za medovinu. A ráda bych Vás poprosila ještě o něco. Měl byste ubytování pro celou tuto skupinu, co tu jsme?" Poprosím a hostinský mi s úsměvem vyhoví. Říká, že nám může nabídnout celkem 4 pokoje, v každém dvě postele. Takže si musíme poradit s osmi postelemi pro deset lidí. Což pro nás rozhodně není problém.

Vezmu od hostinského klíče a dojdu ke stolu. "Máme celkem osm postelí, to nám musí stačit. Viděla bych to tak, že Anglino a já budeme spát na zemi." Sdělím a hodím na stůl tři klíče, čtvrtý si nechám v ruce a zamířím do jednoho z pokojů, kde odhodím svou tornu, svléknu se ze zbroje a navléknu do lehké lněné tuniky. Meč i štít si beru opět dolů do hospody, stejně tak přilbu si nechám přivázanou u pasu. "Jsou těžké časy, už se raději nebudu nikde vyskytovat neozbrojená."

Vybavení opřu do rohu místnosti a konečně si sednu ke stolu, pokud možno mezi Ragnara a Karolínu. "Tak povídej Ragnare co umíš. Čím nám můžeš přispět. Slyšela jsem akorát, že jsi výborný klerik a že sloužíš spravedlnosti, to je rozhodně chvályhodné. Vidím, že jsi dost ozbrojený, někdo, kdo se umí ohánět zbraní se hodí vždy." Začnu se vyptávat Ragnara. "Omlouvám se, že tě tak vyslýchám, ale potřebuji vědět, jaké povely vydávat v boji." Ještě dodávám na vysvětlenou a mezitím se bez okolků pustím do jídla. Až teď mi dochází, jak moc mi z toho boje vyhládlo.
 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163]  [164]  [165]  [166]  [167]  [168]  [169]  [170]  [171]  [172]  [173]  [174]  [175]  [176]  [177]  [178]  [179]  [180]  [181]  [182]  [183]  [184]  [185]  [186]  [187]  [188]  [189]  [190]  [191]  [192]  [193]  [194]  [195]  [196]  [197]  [198]  [199]  [200]  [201]  [202]  [203]  [204]  [205]  [206]  [207]  [208]  [209]  [210]  [211]  [212]  [213]  [214]  [215]  [216]  [217]  [218]  [219]  [220]  [221]  [222]  [223]  [224]  [225]  [226]  [227]  [228] 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2020 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.