abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky. (Oblíbit)
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM. (Oblíbit)
Našli jste některý z problému podělte se... Technická podpora (Oblíbit)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Dar ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Gunter   Postava není přítomna 21.10.2016, 13:58:27
Na chvíli mě úplně odzbrojí nezvykle zasněný pohled Nyskel a zůstanu na ni rozněžněle koukat.
Vypadala takhle vždycky nebo je to až po....až teď?
Najednou mě tahle nepatrná skutečnost zajímá daleko víc než celá Deinera i se všemi chlapy na světě.
Já mám co Byrrovi vyčítat!
Sám jsem na tom ještě hůř! Celý svět se mi zúžil na párek hnědozelených očí!


Omluvně se zakřením na Melwina, aby to vypadalo, že je poslouchám, ale obracím se k Nys.

"Možná máš pravdu. A protože tu nechci strávit půlku života, asi bychom to opravdu neměli odkládat. Zvlášť teď ne. Chci odtud co nejdřív." Dodám důrazně a významně si ji přeměřím žhnoucíma očima.
Mám se svým životem úplně jiné plány, než jsem mě doteď a tak nějak se nemůžu dočkat, až je začnu plnit.

Škoda, že s sebou nemůžeme vzít Kiangu. Třeba by nám dokázala říct konkrétněji, co tam vlastně cítí." Podívám se na černou krásku a povzdechnu si.
 
  Melwin   Postava není přítomna 21.10.2016, 7:34:56
Nervózně se ošiju. Úplně vidím v barvách, jak mě Byrr chytá tou obrovskou pazourou pod krkem a hrozivě na mě syčí, proč ho špehuju a co jsem komu navykládal.

Polknu.

"Možná bych se zrovna já měl od Byrra držet trochu dál. Aby si tu naši nenápadnou pozornost nespojil s naším dejchánkem v lese..." navrhnu nejistě.

"Je to srabáctví? Je? Já bych to nazval spíš... prozřetelnost. Nebo ne?!" užírám se v duchu.

Cora se začne ládovat, což moc ráda vidím. Pro jistotu jí ještě něco málo přihodím z tácu.

"Je fakt, že Deinera byla s tím Varnavym hodně přesvědčivá." přitakám a taky se s novou chutí pustím do svýho talířku. "Oblbla i Sotera a ten ji hlídá jak oko v hlavě." huhlám s plnou pusou a pokyvuju.

Cora začne vyprávět historku ze svýho dětství. Zajímá mě to. A ke svýmu překvapení zjišťuju, že bych chtěl vědět víc. Co to bylo za kluka a jak to dopadlo. A vůbec, kde Cora žila a jaký to bylo... "Možná bych se jí mohl zeptat, jestli ji zase budu hlídat..." bleskne mi hlavou.

Jenže ona nevypadá, že by ještě hodlala zůstat ve stavu nemocných. "Jak ti vlastně je?" zeptám se s opravdovým zájmem.
 
  Nyskel   Postava není přítomna 21.10.2016, 7:25:27
Máme štěstí, že Cora pusu nezavře, takže máme dost klidu dokončit naši konverzaci.

Nejistě se zavrtím, když mi Terry odpovídá v myšlenkách. Moc se mu to nelíbí, ale dá mi za pravdu. Bezděky k němu natáhnu ruku a lehce ho pohladím po po předloktí. Vážně mám pocit, že to takhle bude rozumnější. A mám taky radost... tedy, spíš se mi ulevilo, že Terry mé argumenty slyší.

Zvláštní, nikdy jsem se s ním v tomhle ohledu nepřela. Je to vždycky on, kdo říká, co máme udělat, co bude nejlepší a jak dál. Bylo to přirozené. Je starší a o tolik zkušenější. Navíc se to mnohdy týkalo Vlka ve mně a v tomhle je o tolik dál...

Možná se mi tolik ulevilo, protože tohle se časem změní, ne? "Jako jeho......... žena potřebuju vědět, že ho můj názor na věci bude zajímat. Třeba na to, kde bude dětský pokoj... tohle bych možná měla rozhodnout spíš já. I když... ne, budeme to rozhodovat spolu. Všechno důležité!"

Stačila mi kratičká chvilka odmlky, abych se ve svých růžových, snoubeneckých myšlenkách dostala až sem. Výsledkem je nevědomý, připitomnělý úsměv na Terryho. "Sakra! Úplně mi to uklouzlo." Teď se totiž na něj, jak na svatý obrázek, dívám já.

Potřesu hlavou, abych se rychleji dokázala vrátit do tady a teď.

Cora zrovna popisuje své dětské lásky a já si vzpomenu na Rafa. Kluka ze sousedství, který to samé dělal Adelaidě. Vymýšlely jsme proti němu všelijaké pomsty a schválnosti, než nám došlo, o co jde. Tedy... ona nám to vyzvonila jeho mladší sestra. Pak jsme si z něj občas dělaly hloupé vtípky. Nebylo to moc hezké, ale tohle děti prostě dělají...

Nepatrně sebou cuknu. "Jeskyně?" heknu potichu v Terryho myšlenkách. Na okamžik zaváhám, jestli jsem, u všech Bohů, neřekla tu myšlenku o Silence nahlas v jeho hlavě, ale to by asi reagoval jinak.

Nu, je na čase kousnout do tohohle kyselého jablíčka. "Ano. Myslím, že nás to může posunout. A možná nám pomůže, když si dokážeš vzpomenout na tu ženu..." dodám opatrně a poposednu si na schodu blíž jeho směrem. Mám potřebu ho chránit před tím, co tam možná zjistíme. A přitom ho tam sama táhnu. Ach jo...
 
  Cora   Postava není přítomna 20.10.2016, 20:50:48
"No, potěš!" Komentuju ten Melův svatej obrázek a váhavě kývnu na Guntera.
"Dobře, můžu se pokusit, když si myslíš, že je to dobrej nápad. Byly doby, kdy jsme spolu s Dein docela vycházely. Třeba mě k sobě ještě pustí.
A nebo taky ne. Nebo je tak pohlcená svým svatým obrázkem, že už mi nebude důvěřovat. Uvidíme."


Začnu se s gustem cpát a u toho se stále obracím na Mela.
"Stejně jsi měl kliku jak blázen, žes je viděl. Já si fakt myslela, že má hlavu dočista pomotanou tím hrabátkem. Ani ve snu by mě neunapadlo, že tím maskuje úplně jiný techtle.
S tím jejím naivním kukučem....
Jasnej důkaz, že se ženskejm prostě nedá věřit.

Když jsem byla malá, mlátil mě jeden kluk tam u nás pořád po zádech a tahal mě za copy. Myslela jsem, že mě nesnáší a vono se ukázalo, že mi tím dává najevo, že se mu líbím.
Tohle prostě nepochopíš."
Huhlám mezi sousty a oči mi blýskaj jako dva onyxy. Plný života a znovu nalezenýho zájmu.
Je vidět, že mě už nic nebolí.
 
  Gunter   Postava není přítomna 20.10.2016, 20:42:20
Netrpělivě zavrtím hlavou.
"Můžu si s ním promluvit, ale nenápadně. Opravdu za ním nemůžu přijít a říci mu, že ho Melwin viděl s Deine, takže je nám teď jasné, že je mezi nimi trochu jiný vztah než strážce a jeho paní. Jak si to přál Soter.
Ohrozil bych Mela i nás všechny. Nevím v jak velkém tlaku je a tlačit na Byrra by mohlo být zatraceně nebezpečné i pro Vlka. Všimla sis jak je obrovský?" Vzdychnu a zbabělost vtom není. Jen smysl pro realitu.

"Ale samozřejmě se pokusím dostat k němu co nejblíže a nějak ho přimět, aby se m svěřil sám. Aby mi důvěřoval." Dodám smířlivě, protože se o to opravdu pokusit chci.

Odmlčím se a na chvíli se plně věnuji jídlu a jen se tak dívám na Mela s Corou, kteří se pořád ještě motají kolem vztahu těch dvou i na Minnie, která je opět zamlklá a po očku pozoruje duchem nepřítomou Kiangu.

Ještě by chybělo, aby ta spustila jeden ze svých tajuplných proslovů, které vypadají, že se dívá někam, kam my nedohlédneme a vidí tam zatraceně podivné věci. Naštěstí neříká nic.

Znovu se dotknu očima Nyskel.
"Budeš se chtít vydat do té jeskyně?"
 
  Nyskel   Postava není přítomna 19.10.2016, 20:46:51
Nespokojeně nakrčím obočí.

"Pokud si Byrr nevšimnul Mela v lese, máš pocit, že mu ujde, že na něj všichni v jednom kuse zíráme a pořád je mu někdo v patách?" zabručím Terrymu v hlavě. ""Vím, že asi není lehké se ho na tohle ptát, ale od tebe by to vzít mohl..." naléhám. Jemně, ale vytrvale. Ani nevím proč, ale asi mám potřebu se pohnout z místa. Aspoň o kousek...

V tu chvíli si vzpomenu na svou teorii se Silenkou a znejistím. "Tohle může být další stopa. A pokud mám pravdu, bude pro Terryho daleko náročnější, než rozhovor s Byrrem o cicmání..." vzdychnu.

Podívám se zamyšleně na Terryho. Vlastně ho neznám. Ne tak, jak bych chtěla. A že bych opravdu chtěla... moc!
 
  Gunter   Postava není přítomna 19.10.2016, 20:30:10
Minnie by nejraději použila Coru, Nyskel mě. Obojí by mohlo fungovat a obojí není ani trochu lehké.
"Tak nějak si nedokážu představit, jak se na tohle Byrra vyptávám, ale každopádně se budu držet v jeho blízkosti a ty bys možná mohla udělat to samé, Coro.
Přece jenom jsi z nás jediná, o které se dá říci, že se s Dein přátelí. Nebo si tě aspoň pustila dost blízko. Natolik, aby se to Sotovi nelíbilo."
Shrnu to a pomalu se pustím do jídla. Hlad mě sice docela přešel, ale rozum mi říká, že nic víc teď stejně nevykoumám a jíst prostě musím.
A Vlk taky.
On především.

"Všichni bychom si jich měli zvýšeně všímat." Dodám s plnou pusou.
"Ale tak, abychom k nim nepřitáhli nežádoucí pozornost. Heidrun je zatraceně bystrá a Byrr je přece jenom Deinin osobní strážce."
 
  Melwin   Postava není přítomna 19.10.2016, 19:54:36
Nikdo nic nepotřebuje dolít ani doplnit na talířek, z čehož mám náladu ještě horší.

V ten moment se začne Cora dožadovat mýho názoru na zapalování lejtek. Zrovna mě!

Zakaboněnej jsem jako bouřkový mračna. "Co já vim?! Neznám Deine ani Byrra, tak jak mám, k sakru, vědět, co mají ti dva spolu? Vim, co sem viděl. Čekala na něj, celá natěšená a Byrr byl naštvanej, že je nevopatrná a že riskuje. Pak mu ale oči změkly, jak ji objal. Mě přišlo, že ji má přinejmenším rád. A ona se na něj dívala jak na svatej vobrázek." zopakuju znovu fakta a nemám chuť to dál komentovat.

Promluví Nyskel a já se ohlídnu na pana Guntera. Já bych si teda s Byrrem o tomhle povídat nechtěl, ale je fakt, že oni se zdaj už dlouho...
 
  Nyskel   Postava není přítomna 19.10.2016, 19:34:07
Vzdychnu. Tohle je jak rozplétat klubko hadů.

Cořiny komentáře o zapálených látkách mi teď přijdou k ničemu, takže je prostě přejdu. Zato se chytím toho, co navrhuje Min. To bychom měli řešit. Míru cicmání v tuhle chvíli stejně neuhádneme.

"Možná by bylo rozumnější jít na to přes Byrra."navrhnu nejsitě, když se to Min snaží hodit na Coru. "Ano, pokud má někdo mluvit s Deine, tak Cora je asi ta nejlepší volba. Ale vážně chceme riskovat, že se z toho sesype, ztratí nervy a všechno vyklopí Soterovi?"

"Co kdyby si nejdřív Terry promluvil s Byrrem?" nadhodím a tázavě se podívám na Terryho.
 
  Cora   Postava není přítomna 19.10.2016, 18:25:52
"Spolíháš na výchovu? To si ze mně fakt děláš prdel?" Vybuchnu pobaveně.
"Kdy, prosím tě, pomohla nějaká výchova, když se holce začaly zapalovat lejtka a narazila na dost dobrýho hřebce, aby ji přesvědčil, že je jediná na světě a naprosto neodolatelná.
Z čehož teda zrovna Byrra neobviňuju. Je to hodnej chlap a podle mě, jestli se nechal zblbnout, nemyslí to rozhodně nijak zle a spíš si s tím začala Dein. Aspoň myslím.
Jenže pořád je to chlap a podle mě takovej netýkavka dokáže mít krev pořádně horkou, když na to příjde.
Tím víc, že se vždycky držel stranou."
Sázím svý selský rozumy, ale v podstatě si za němu stojím.

"Nebo ty si myslíš co, Mele?" Obrátím se zpříma na Melwina, protože jeho názor mě zajímá stejně nejvíc.
Navíc on ty dva viděl.

Proslov Minnie mě nijak nepotěší. I když s ní do putnítku souhlasím. Rozrušovat Dein by nemusel bejt v důsledku vůbec dobrej nápad. Však jsem ji to řekla hned.
Ale tahat z ní rozumy, zrovna já, to se mi opravdu nechce.
Navíc mi to nepříjde ani trochu dobrej nápad.

Nešťastně na ni kouknu a znovu se zadívám na Mela.
Kurva, já už se s touhle rodinou zaplejtat nechci. Bohatě mi stačil Ardet Dei.
Nechce se mi do toho....i když někde v nitru vím, že bych asi měla větší šanci než ostatní, abych se k ní....jak to řekla Min?
Přiblížila.....
 
  Vlk   Postava není přítomna 19.10.2016, 18:08:54
Minnie celou dobu mlčí a jen poslouchá, ale pak zamyšleně přejde k oknu v ruce hrnek čaje. Otočí se k vám a potřese dlouhými zlatými vlasy.
"Pokud někdo bude mluvit s Deine....ať už se z ní bude snažit dostat informace jakoukoliv formou....měl by to učinit citlivě. Ona....zažila jsem u ní opravdu pár velmi podivných stavů a rozrušit ji by nebylo moudré.
Je opravdu značně nevyrovnaná. A pravdou je, že Soter na její.....nevyrovnané reakce reaguje velmi ošklivě. Nesnáší to. Naše situace zde by se značně zkomplikovala, pokud by Deine začala vyvádět...."


Otočí se na Coru a chvíli ji váhavě pozoruje.
Pak ji tiše osloví.
"Neměla bys to být ty, kdo se k ní pokusí přiblížit, moje milá?"
 
  Gunter   Postava není přítomna 19.10.2016, 17:19:47
"Já nevím. Vzdychnu nešťastně."
"Nerozumím tomu. Proč by to dělal? Proč by takhle uváděl Deineru do nebezpečí. Proč by takhle riskoval....A proč by chtěl, aby ho Melwin věděl. Nebylo by snadnější, aby mi to zrovna řekl?
Třeba.....si Mela všiml, ale příliš pozdě. Třeba si není úplně jistý tím, co Mel viděl, a proto nedal nic najevo.
Byrr je nebezpečný. O tom žádná. Pokud se rozzuří nebo bude mít pocit, že je Deine v ohrožení.....půjde jeho klidná nátura do kopru."
Dodám kysele.

Nyskel se chytá pověstného stébla, ale mně se to moc nezdá.
Zadívám se na Mela a pak potřesu hlavou.
"Je to bystrý kluk. Podle mě moc dobře ví, co viděl."
 
  Nyskel   Postava není přítomna 18.10.2016, 21:59:21
Terry mě uklidní. S Byrrem je potřeba promluvit.

Jenže pak mě napadne jiná věc. "Co když... co když se nechal vidět schválně? Vždyť pokud o Melovi věděl, a to možná věděl, muselo mu dojít, co riskuje..." vykulím oči na Terryho.

Takhle, beze slov, to vypadá zvláštně. Tychle pohledem uhnu, ale ta myšlenka mě neopouští.

"Proč by to ale dělal?! A je to vůbec tak, jak Mel říká? Nemá nás to svést k mylným úvahám?"

Je to všechno tak zamotané. Melebork je nacpaný svými tajemstvími až po střechu!
 
  Melwin   Postava není přítomna 18.10.2016, 21:55:11
Uznání pana Guntera je aspoň malý obklad na moje poraněný ego. Nabručeně kejvnu. Dneska už budu radějc držet hubu a krok.

Najednou si připadám jak pátý kolo u vozu. Pucflek. Jenže... já jsem jenom pucflek. To moc pěkný chování pana Guntera ke mně mi pořád plete hlavu.

Thomas vždycky říkal, že by měl člověk vědět, kde je jeho místo. Prej si tím ušetří trable a zklamání. Připadalo mi, že mluví z vlastní zkušenosti, ale nikdy to nijak nerozpatlával. Jen Eve po něm v těch momentech házela přísný pohledy. Kdo ví, co za tím bylo...

Natáhnu se pro talířek, kterej jsem si před svým vyprávěním odložil na truhlu. Měl bych se aspoň najíst, když dnešek stál za prd. Nebo aspoň dnešní večer...

Rozhlídnu se po ostatních, jestli nepotřebujou obsloužit. Od toho tady jsem. Hlavně od toho!
 
  Gunter   Postava není přítomna 18.10.2016, 21:30:52
"No, to od tebe bylo přinejmenším moudré, že jsi tam nestál a nečekal."Zamumlám.
"Také to mohlo být to poslední, co bys udělal. Byrr je poněkud horkokrevný. A jestli má to děvče opravdu rád, bude ji chránit."

A ctít ji a zbožňovat, a vlastnit, vstřebávat, uctívat.
Jestli k ní navázal tenhle vztah, jsme v .....řiti.
Bude to jeho lavelly. K sakru!
Bude jako já ve svém vztahu k Nyskel. Dokonale spoutaný a posedlý.
Pěkné!
Jestli se Soter postaví mezi ně, zabije ho. Nebo se o to aspoň pokusí.
A Soter má Tyfa....


"Doufejme, že si tě opravdu nevšiml. Mohl by si to ....ehm....špatně vyložit." Usměju se váhavě na Mela, ale přesvědčený nejsem.
"Je to Vlk. Nevěřím, že si ho nevšiml! Budu to z něj muset vytáhnout. Jinak mu opravdu hrozí nebezpečí. A to pořádné."
 
  Nyskel   Postava není přítomna 18.10.2016, 21:09:27
Cora to Melovi podá poněkud... no... na rovinu. A má pravdu. "Ale v tomhle by snad měl mít rozum Byrr, když ho ona nemá! Ví moc dobře, co riskuje. Zná ostatní ze smečky! A když se postavili proti Terrymu, proč by se nepostavili proti Byrrovi?!"

Až teď mi dochází, pod jakým tlakem musí Byrr žít. Navíc tím ohrožuje i Deineru. Ne, že by ji Soter dal prasatům, ale na růžích by zrovna ustláno neměla. Až mě z toho mrazí.

Cora smete můj nejistý návrh ze stolu. Svým způsobem se mi uleví. Ovšem když se podívám na Terryho, zrudnou mi tváře. Tak nějak se za to stydím, ale zároveň mi to nepřijde fér.

"On určitě musel dělat horší věci, než jsem navrhla já. Neměla bych si připadat tak trapně! Neměla! Sakra! Jsou to nepřátelé!" opakuju si umíněně v duchu a navenek se to projeví zachmuřeným pohledem do neurčita.

Podívám se na Terryho a rozladěnost mě rychle přejde. Má pravdu! "Jestli to Byrr ví, o to spíš si s ním musíš promluvit. Aby nehrozilo nějaké... nebezpečí Melovi." vracím mu stejně vyplašený pohled.

Terry má Byrra rád, ale kdo ví, čeho by byl mohutný Vlk schopen, kdyby měl pocit, že tím zachrání Deine i sebe...
 
  Melwin   Postava není přítomna 18.10.2016, 21:08:06
Přiškrceně polknu a zrudnou mi uši. "No jasně! To ti mělo dojít, osle! U Mangarta! Teď vypadám jako ještě větší pitomec!" nadávám si v duchu, ale moc už s tím nenadělám.

"No to já nevim. Nestál jsem tam a nečekal, až se na ni vrhne. Byl jsem rád, že jsem z toho vyváznul bez úhony. Byrr mi taky mohl zakroutit krkem, kdyby měl podezření." bručím nakvašeně. Jak to mám asi vědět, jak moc se cicmaj?!

Otočím se na pana Gutnera a neochotně pokrčím rameny. "Co já vim... Já je nešpehoval! Nebo aspoň ne moc dlouho. Takže jsem toho zase tolik neviděl, aby Byrr musel bejt podezřívavej." kroutím se jak žížala na háčku.

"Najedou po mě chtěj všichni pomalu i to, jak se bude jmenovat jejich první dítě. Copak já sem s nima všude?! A čekaj snad, že mi to ti dva vyklopili na potkání?! "Nazdar Mele, rádi tě vidíme, Byrr už mě vojel?!" pitvořím se v duchu a nejradějc bych odkráčel. Takhle jsem si to vážně nepředstavoval...
 
  Gunter   Postava není přítomna 18.10.2016, 20:49:43
Trochu pobaveně poslouchám, co ze sebe souká Cora a svým způsobem mě z té myšlenky mrazí.
Má pravdu. Tohle by byla pořádná komplikace!

Zděšeně se podívám na Nyskel.
"To snad ne! Tak nějak spoléhám na její výchovu!" Chytám se jak tonoucí stébla a k možnosti vydírat Dein našimi vědomostmi se nevyjadřuji. Jednak mi to moc nesedí, nepřipadá mi to čestné a jednak mě napadne jiná věc.

"Mele....a jsi si jistý, že Byrr neví, že jsi je viděl?" Trochu zezelenám a zakroutím vyplašeně očima k Nys.
"Ctihodná Ennit! Byrr je Vlk, pochybuji, že by mu ušlo, že ho někdo špehuje..."
 
  Cora   Postava není přítomna 18.10.2016, 20:44:59
"Na co asi!" Vyjeknu pobaveně, protože tohle je prostě očividný.
"Deine není zrovna zkušená, aspoň co vím a von je pořádnej kus chlapa a chlapy maj svý potřeby, jestli ji už ojel, tak taky může bejt nakrásně vtom....
To tě nenapadlo?
Proto jsem chtěla vědět, jak moc se cicmali. Jestli na tebe dělali dojem, že jsou milenci, víš?"
Všímám si pro tu chvíli jen Mela, ale návrh Nyskel přece jen postřehnu.

"Vono jako nápad to není špatnej....u kohokoliv jinýho než u Dein. Ale u nich bych se fakt bála, použít nějakej nátlak." Zamumlám nejistě.
 
  Nyskel   Postava není přítomna 18.10.2016, 0:15:38
"Asi by sis s ním promluvit měl..." odpovím tiše po krátkém zaváhání. "I když..."

Podívám se na Minnie s Corou a pak sklouznu pohledem na Kiangu. To, co mě napadlo, moc hezké není, ale konec konců... Soter a jeho smečka JSOU nepřátelé.

"Možná bychom díky tomuhle malému tajemství dokázali něco dostat z Deinery......." nechám to viset ve vzduchu a v mých očích jsou vidět pochybnosti. "Mohlo by nás to posunout dál. Konečně by tady s námi někdo mluvil na rovinu..." dořeknu potichu a velmi pomalu.

Ne, není to hezké ani za mák, ale mohlo by nás to obrovsky posunout...
 
  Melwin   Postava není přítomna 18.10.2016, 0:10:59
Zkroušeně svěsím hlavu. Pan Gunter má pravdu, jako vždycky.

Tím, že mě pochválil, aspoň trochu zahnal výčitky, ale i tak mě to vlastně štve. Tohle měla bejt moje chvíle! Zvládl jsem to dost mazaně a vyklouznul jsem jako úhoř! Ale teď je to najednou úplně jedno. Chjo...

Vzdychnu nahlas. Vlastně teď víc lituju sám sebe, než chudáka Deineru.

Nechápavě se podívám na Coru: "Pozdě na co? Soter to určitě neví. Jinak by s ní Byrra nenechával..."
 
  Cora   Postava není přítomna 17.10.2016, 22:42:21
Pohodlně se opřu, založím ruce na prsou a jen tak poslouchám, co všichni říkají a teprve, když Terry domluví, ušklíbnu se.
"Tohle přece utajit nejde. Je to jen otázka času, kdy to praskne.
Navíc bychom měli zjistit, jak moc je to jejich cicmání nevinný. Aby už totiž nebylo pozdě."
 
  Gunter   Postava není přítomna 17.10.2016, 22:27:56
"Bezprostřední nebezpečí jistě ne." Zamumlám. Zvláště, když se o tom nebudeme nijak šířit. Jen si nejsem jistý, jestli se mám před Byrrem i nadále tvářit, že nic nevím nebo si s ním promluvit?
Jenže bylo by to k něčemu? On přece jistě ví, že dělá koninu..." Přemýšlím nahlas a vybavuji si svůj rozhovor s ním a naléhavost s níž mluvil.
Nechtěl, abychom do toho strkali nos.
Zoufale nechtěl....
Jenže já myslel, že mluví o něčem jiném. Tohle mě nenapadlo ani ve snu.


Melwin si očividně až teď uvědomil, že ten jeho objev je závažnou skutečností a ne jenom báječnou senzací, kterou vnesl do našich řad a snaží se to i sám před sebou uhladit. Nemyslet na to. Jako by to nebylo.
"Zapomenout?" Protáhnu vážně.
"To přece nejde. Tohle je závažná věc, kterou musíme brát v potaz a počítat s ní.
Máme štěstí, že jsi na to přišel!
A že nás Dein už nebude tahat za fusekli. Je daleko bezpečnější tohle vědět, ať už je to jakýkoliv průser, než to nevědět."
 
  Melwin   Postava není přítomna 17.10.2016, 17:52:00
Nejraději bych si nafackoval. To sem celej já. Čekal jsem podrbání za uchem jako pes, které zadávil kachnu. Jenže Deine zadáví Soter, jestli se to domákne. O Byrrovi ani nemluvě.

Rozpačitě přešlápnu a nabubřelej obláček mýho ega tiše splaskne.

Nyskel to stručně shrne a já se toho chytím jako tonoucí stýbla.

"No jasně! Navíc pro naši věc to nic neznamená. Deinera by těžko odkrouhla starýho Feltona jen kvůli tomu, aby měla cestu volnou. Navíc to by musel zmizet i zbytek rodiny a ještě by neměla vyhráno. Prostě zapomeňte, že jsem něco viděl." navrhnu a tvářím se jak andělíček.
 
  Nyskel   Postava není přítomna 17.10.2016, 17:42:56
Zamyšleně poslouchám Terryho. Má pravdu a o to je ta představa děsivější.

Být hraběcí dcerka není vůbec žádný med. A společensky prospěšný sňatek z toho dělá hotovou noční můru.

"Když to nezjistil doteď, my mu to přece říkat nebudeme. Byrr to umí zjevně dobře skrývat a Deine napálila s Varnavym nás všechny. Když to zůstane v téhle místnosti, bezprostřední nebezpečí jim nehrozí." shrnu své dojmy a zastavím se bezděky pohledem na Coře.
 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163]  [164]  [165]  [166]  [167]  [168]  [169]  [170]  [171]  [172]  [173]  [174]  [175]  [176]  [177]  [178]  [179]  [180]  [181]  [182]  [183]  [184]  [185]  [186]  [187]  [188]  [189]  [190]  [191]  [192]  [193]  [194]  [195]  [196]  [197]  [198]  [199]  [200]  [201]  [202]  [203]  [204]  [205]  [206]  [207]  [208]  [209]  [210]  [211]  [212]  [213]  [214]  [215]  [216]  [217]  [218]  [219]  [220]  [221]  [222]  [223] 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2020 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.