abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Verze 1.2:Vešel do služby nový update Abarinu. Co si myslíte o změnách a jaké další byte navrhli, případně něco přestalo fungovat? Nová verze.(Oblíbit)
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky.
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM.(Přidat do záložek)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Rodinné záležitosti ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Tavalo   Postava je přítomna 28.10.2009, 19:35:53
Stojím tam a poslouchám slečnu Isaru jak pracuje. Když vytáhne na stráže onen medailon, mé oči spozorní více než poprvé. Je to krásná práce, divím se že poprvé mě neupotal víc. Velitel stráží však mé, byť skryté ale o to možná vetší, nadšení k tomu šperku nesdílí. A tak se jen tak pro sebe pousměji když řekne, že se o takové kraviny nezajímá. Ještě aby se zajímal, on má jistě peněz celkem dost, ale pro mě je to věc, která by byla mezi jistými lidmi ceněná celkem vysoko. Asi vypadávám ze cviku, měl jsem se o něj zajímat hned. Z toho celého přemýšlení mě opět vyruší slečna Isara a její otázka na místnost k výslechu a následně pan Havran, který se zeptal na poměrně zajímavou otázku. Je pravda že tohle mě vůbec nenapadlo. A tak, možná poprvé od toho co jsme přišli do věže spozorním a jsem připraven hltat každou odpověď, která příjde. Z celé té netrpělivosti si vytáhnu z kapsy svoje kostky a začnu si s ními různě pohrávat v ruce.. Opírám se o zeď a možná vypadám celkem nezúčastněně, ale opak je pravdou...
 
    Postava je přítomna 25.10.2009, 22:16:00
Než velitel stačí odpovědět, navážu plynule na Isaru tím, co mi už nějakou dobu pořádně vrtá hlavou:

"Pane Dube, buďte tak laskav a dovolte mi ještě jednu otázku. Co bylo uděláno pro nalezení slečny baronessy, než se pan baron rozhodl svolat nejrůznější dobrodruhy, aby ji našli?"
 
  Isara   Postava je přítomna 25.10.2009, 11:06:56
Nepatrně se pousměji páně Dubovu komentáři medailonu a čekám, zda se alespoň některý ze strážných upomene na kousek zlata.

“Výborně!“

Jonathanova reakce přivábí na mé rty opravdový, spokojený úsměv. Tentokráte žádné pouhé pousmání či téměř nezřetelné pozvednutí koutků. Vzápětí se obrátím na velitele.

“Pane Dube, je tu někde místnost, kde bychom si, já a mí společníci, s těmi dvěma mohli promluvit v soukromí?“

Vznesu další ze svých požadavků jasně dávajíc najevo, že přítomnost kohokoliv dalšího, natož pak některého ze strážných – zvláště pak samotného pana Duba, není vítána. Natáhnu k veliteli dlaň očekávajíc, že mi nalezený šperk vrátí.
 
  PJ - RZ   Postava je přítomna 22.10.2009, 23:33:21
Muž zvaný pan Dub se zadíval na přívěšek ve své ruce a zavrtěl hlavou. "Kdepak, vo takovýhle kravinky se já nestarám, ze železa má být meč a ze zlata mince."

Otočil se do místnosti a prověsil přívěšek v ruce, tak aby na něj alespoň omezeně viděli i ostatní. "Viděl někdy někdo z vás tohleto..." Ani nedopověděl, když mu do řeči skočil Jonathan :

Ale tohleto přece nosila slečna baronessa, viděl jsem to na ní... tehdy... zmlkne, jako by si nemohl vzpomenout na detaily, nechtěl o nich mluvit... a nebo si uvědomil, kde na baronesse ten přívěšek viděl a že očumování těchto partií by nemuselo mít zas tak daleko k poúkazce na bezplatný pobyt v místním vězení.
 
  Tavalo   Postava je přítomna 21.10.2009, 17:52:02
Není co dodat. Slečna Isara je prostě žena zkušená, životem protřelá a tak se není čemu divit, že zajíčkovi jako jsem já, se nedostane šance projevit se. Zařadím se tedy mlčky do hada, který se za slečnou Isarou vytvořil. Dojdeme až ke strážím a tam si stoupnu tak, abych všechno dobře viděl a sleduji výslech vedený slečnou Isarou... Citím se jako ve škole..
 
    Postava je přítomna 20.10.2009, 10:10:49
Ač nerada, přikývnu na Isařinu žádost, že jí během dne deník slečny Sophie opět vrátím. Do mysli se mi tak vloudí myšlenka, že bych se neúčastnila onoho průvodu vedeného mladým sluhou, a místo toho zůstala, abych si mohla pečlivě prostudovat slečnino psaní. Ne dlouho zápolím se svou zvědavostí a raději se připojím k výpravě do věže. Není totiž v mém zájmu, abych přišla o nějaké informace, které by nám strážní mohli poskytnout. Vyrazím proto za ostatními a společně s nimi vejdu do ubytovny. Se zájmem se rozhlédnu kolem sebe a pak opřu svůj pohled do dvou mužů, kteří nám jsou představeni jako námi hledaní strážní.
 
    Postava je přítomna 19.10.2009, 22:09:12
V našem procesí se zařadím až za Isaru. Tak nějak mám pocit, že si svou efektivitou vysloužila autoritu mezi všemi členy skupiny. Stejně tak až do místnosti vstoupím až po ní. Opřu se o stěnu vedle vchodu a sleduji rozhovor.

Pozoruj a uč se. A zřejmě se mám ještě hodně co učit.
 
  Isara   Postava je přítomna 18.10.2009, 23:24:27
Než se dostaneme na druhý konec nádvoří, doženu Kemika i s prvními z vás, kteří jste se k mladíkovi připojili. Vystoupám spolu s vámi po schodech a vejdu do ubikací zdejší posádky. Přejedu přítomné pohledem, ale oficiality ponechávám prozatím na Kemikovi.

Pobaveně se pousměji, když velitel stráží spustí tak zhurta. Nicméně nás mladý průvodce se rozhodl ujmout otěží rozhovoru, tak alespoň úvod nechávám na něm, zvědava, jak se s tím vypořádá. Muži, kteří se zvednou a popojdou k nám, přejedu hodnotícím pohledem a kývnu jim na pozdrav. Pak stočím svou pozornost zpět na jejich velitele.

“Pane Dube, jsem Isara a zajímá mne, zda jste vy nebo někdo z Vašich mužů již někdy u někoho ze zdejších návštěvníků viděl tohle...“ podám muži medailon.

“Také bych si ráda promluvila s Frankiem a Johnathanem, nezdržím je dlouho...“ hodím pohledem po těch dvou, jako by má poslední slova byla určena spíše jim, než jejich veliteli.

I tentokrát mluvím klidně, vyrovnaně a sebevědomě.
 
  PJ - RZ   Postava je přítomna 18.10.2009, 21:12:49
Kemik vás zavedl dovnitř věže, dle předpokladu jste však nezamířili dolů do vězení ale naopak stoupáte po schodech nahoru. Tam na vás čekají jedny bytelné dveře, které Kemik bez zaváhání otvírá velkou kovovou klikou.

Za dveřmi vidíte vcelku běžnou ubykaci s patrovými palandami, na kterých sedí pět vojáků, nikdo z nich nespí, dva si čistí špice kopí, další tři jsou zabraní do hry v kostky.

"Co tu chceš... a joo, to budou ti pátrači co? Co chce.. potřebujete?" spustil poměrně zhurta muž, jehož věk se jen špatně odhaduje vzhledem k hustotě plnovousu, který mu kryje tvář. Dle hlasu však už úplně nejmladší nebude, přičemž v průběhu řeči přesune svou pozornost z Kemika na vás.

"Jo pane Dube, to jsou oni, hledají Jonathana a Malýho Frankieho." řekne Kemik uctivě, očima však už míří někam mezi ostatní muže. Z nich dva se zvedli a rovnou přišli, vidíte, že oba mají sotva pár roků přes dvacet, v jejich postoji je znát mírná nervozita, snad instinktivní reakce na situaci, kdy se po nich chce něco nad rámec služby.

"Frankie" zamručí ten větší z nich, poměrně ramenatý.
"Jonathan" řekne už mírně zbytečně druhý.
 
  Isara   Postava je přítomna 17.10.2009, 14:19:12
Informace byly předány, hladoví nasyceni a plán dalšího postupu stanoven. Je tedy čas vráti se k práci.

A Kemik mne nezklame ani tentokrát. Nejen že se mi dostane odpovědi na otázku, ale vzápětí už vyrážíme za naším dalším cílem. Uklidím nyní již zchladlou lucerničku do batohu, seberu své věci a vydám se za chlapcem zpět k věži, kterou jsme před chvílí opustili.
 
  Tavalo   Postava je přítomna 17.10.2009, 11:11:24
K dalším otázkám a odpovědím se nevyjadřuji. Když se onen mladý muž vydá za strážemi, mlčky se vydám tou stejnou cestou. Slečna Isara má zjevně o dalším vyšetřování jasné představy a tak pokud se chci udržet se skupinou, nezbývá mi nic jiného než jít s proudem..Navíc tenhle nápad není vůbec špatný, je opravdu možn že by si mohli stráže něčeho všimnout. A tak ještě chvíli oddálím cestu a hledaní otce mladé Adelaine..
 
  Revinal Derins   Postava je přítomna 15.10.2009, 20:54:00
Nekomentuji hovory probíhající na nádvoří.
Zmínka o baronově kandidatuře mě věru překvapila, znamená totiž významný kousek do skládačky, kterou se tu snažíme dát dohromady, a představuje jeden z možných důvodů - PROČ.
Když si tak procházím fakta, tak jak je přede mnou ostatní metají kolem, dochází mi spousta věcí, které mi doteď unikaly.
Nicméně, záhada zmizení baronessy je vyřešena co do způsobu.
Víme, že byla použita magie, jelikož jiné způsoby jsou vyloučeny.
Tudíž je do celé věci zapletena univerzita, a s tou se hádat o cokoliv je více než bláhové.
Má dost síly na to, aby kohokoliv z nás nechala pranýřovat či úplně odklidit...
Je tu ale pořád ještě příliš mnoho možností na to, abychom mohli jásat nad splněním.

Znovu se vydám za chlapcem. Strážní asi nebudou vědět mnoho, ale rozhodně budou vědět alespoň něco.
Třeba kde bychom mohli najít sokolníka...
 
  PJ - RZ   Postava je přítomna 15.10.2009, 0:22:26
Kemik, na kterém je vidět znatelné uspokojení, že vypadl z pochmurného prostředí věže, si pokojně hryže jabko a poslouchá, do chvíle, než je mu položena otázka, načež se otočil zpátky ke věži:

"Nejspíš na pokoji ve věži, na hlídce je teď nevidím a oboru má dneska někdo jiný."

Jelikož otázka obsahuje i výzvu, rovnou se dá do pohybu.Sice se jde zase do věže, ale zdá se,že do jiného, lepšího patra, než předtím, soudě dle Kemikovy chůze, nijak nepostižené strachem z vězení.
 
  Isara   Postava je přítomna 14.10.2009, 13:46:29
Schovám medailon zpět do kapsy a ukousnu si z jablka. Pokud jsem si povšimla záblesku uznání v Havranových očích, nedávám to na sobě nijak znát. Tavalův výraz se nedá přehlédnout, však ani na něj nijak nereaguji naslouchajíc doplnění informací, kterého se mi dostává od Havrana.

“Vím, co to slovo znamená...“ podotknu, když se mi mladý muž snaží osvětlit, jak to s tou idealizací myslel.

Zatímco poslouchám, dojídám jablko a zjevně si ani trochu nedělám hlavu z toho, nakolik to je a nebo není společensky vhodné. Na sdělení, že Martu najdeme v kuchyni jen souhlasně přikývnu, abych dala najevo, že jsem informaci zaznamenala a beru ji na vědomí. Na teorii o elfech se zatvářím poněkud skepticky, nicméně Havrana nepřerušuji.

“Je možné, že před rozhovorem s baronem budu chtít mluvit ještě s tou Martou,“ odtuším na Tavalova slova, ale víc to zatím nerozvádím.

“Ale samozřejmě. Jen až dorazíme do Klokočí a nebo večer bych si ho ráda na nějakou dobu vzala k sobě, abych jej mohla řádně prostudovat. Zatím jsem neměla čas něž ho zběžně projít, mohlo mi něco uniknout...“

Pousměji se a ochotně přenechám Lalii deník mladé dámy, vyhrazujíc si však možnost jeho pozdějšího studia.

“A propo, elfové a koboldi jsou tak nějak spíše obecný problém, byť tuto možnost nevylučuji zcela. Domnívám se, že to bude souviset spíše s baronovou kandidaturou a politickými cíli, ale to se musí ještě prověřit. Nechci dělat předčasné závěry.“

Tím považuji tuhle malou poradu za uzavřenou a obrátím se na svého mladého průvodce.

“Kemiku, víš, kde najdeme ty dva strážné? Vzal bys nás za nimi, prosím?“
 
    Postava je přítomna 14.10.2009, 9:55:16
Pokývnutím hlavy přivítám Isaru opět mezi námi a se zájemem se zaposlocuhám do jejího vyprávění o tom, co byla schopná během dne zjistit o celé události. Když pak Havran doplní informace, které už přednesl Tavalo, máme před sebou veškeré stopy, které jsme odhalili. Dlouze se nad všemi uvedenými fakty zamyslím, pátrám v paměti, jestli jsme něco neopomenuli, a také přemýšlím, jestli se mezi těmi slovy neskrývá nějaké řešení.

"Musím s vámi všemi souhlasit, že v této chvíli opouštět hrad je poněkud předčasné. Žije a pracuje tu tolik obyvatel a my jsme mluvili zatím jen s nepatrnou částí z těch, kteří mohli mít na slečnu Sophii někajý vliv," prohlásím nakonec a vstanu z lavičky na znamení toho, že odpočinku již více nepotřebuji. "Ještě jsem se chtěla zeptat, zdali bych si nemohla na nějakou dobu ponechat v úschově deník slečny Sophie." Neskrývám, že mě literární dílko baronovy dcery zaujalo.
 
  Tavalo   Postava je přítomna 14.10.2009, 9:47:23
Když se slečna Isara ujme slova a zahalí nás haldou informací, zůstanu chvíli nehybně stát s otevřenou pusou. Rozhodnu se zareagovat a promluvit, ale v tu chvíli mne předběhne Havran a doplní další střípky do skládačky..

"Máte pravdu, vydáme se tedy za strážemi a pak za panem baronem..." řeknu tuhle ubohou větičku, protože na víc už se nezmůžu...
 
    Postava je přítomna 14.10.2009, 9:30:10
Pozorně naslouchám Isařiným slovům a je vidět, že na mě udělala dojem. Jakmile domluví, přispěju i já se svou troškou do mlýna.

"Jen bych doplnil některá fakta, abychom měli obrázek kompletní. Petra udal jeho kamarád Jarko, vzápětí v baronových službách povýšil. S Jarkem jsme mluvili, vypadá jako docela slušný chlap. Narozdíl od Petra si baronessu nijak neidezalizuje..." Na chvilku se zamyslím. "Jako že si ji nepředstavuje lepší, než skutečně je."

Opět se na chvilku zamyslím.
"Se slečnou Adelaide jsme měli také tu, ehm, čest. Musím říct, že nás zahrnula veškerými nepodstatnými informacemi o celém okolí. Snad jediné podstatné, co jsme se od ní dozvěděli, je právě to, že baronesa vlastnila ten deník."
"Nicméně Adelaide by mohla být v kuchyni, kde byla i Marta, když jsme tam před chvilkou byli."

"Poslední, co mě tak napadá... Pan baron má zřejmě nějaké problémy s elfy, najímá na ně žoldáky z Tarmasu. To je zatím jediný, kdo by měl zájem na unesení baronesy, zřejmě kvůli jejímu pozdějšímu použití proti baronovi při vyjednávání. Rád bych se pana barona na ty elfy zeptal."


Zamyslím se potřetí a naposledy. Snad jsem ale nevynechal nic, co mi leželo na srdci.

"Rád bych s vámi vyslechl oba strážné a pak zašel za baronem. Máte zřejmě pravdu, tady na hradě ještě bude nějaká práce."
 
  Isara   Postava je přítomna 13.10.2009, 0:44:29
Spokojeně přikývnu, když vyjde najevo, že jste se nejen stihli najíst, ale i nahlédnout do deníku, který jsem vám tu nechala. Vzápětí však na mé tváři můžete spatřit výraz nefalšovaného údivu. Trvá to jen chvilku, než se opět opanuji, ale není pochyb o tom, že nechápu, jak mohl Tavalo dojít k závěru, že bychom s pátráním na sídle měli skončit.

S o to větším zájmem naslouchám nedlouhému souhrnu toho, co se vám podařilo zjistit. V odpověď na otázky ohledně toho, co jsem zjistila já, jen poněkud nevěřícně povytáhnu obočí. Vzápětí se však pobaveně usměji, rozhlédnu se kolem, kdo všecko je v doslechu a spustím:

“Ten vzácný pták je samička orla Nubeonského. To by samo o sobě nebylo příliš zajímavé. Nicméně pan Derins nalezl v pokoji slečny Sophie pod kobercem tři pera. Podle popisu odpovídají právě zmiňované orlici. To je však věc, kterou jsem rozhodnuta ověřit u pana Bedřicha, zdejšího mistra lovčího, až se vydáme do Klokočí. Má srub v oboře...“

Upřesním, proč si chci případnou rozmluvu s panem Bedřichem nechat až na později.

“Adelaide, dcera mistra lovčího, nosívala baronesse jídlo, uklízela u ní a tak podobně, nejspíše jí sloužila i za komornou. Oficiálně by to měla být snad kuchařka...“

Nad stavem zdejší organizace služebnictva si jen povzdechnu a nechápavě zakroutím hlavou. Vzápětí však naváži, kde jsem skončila.

“V poslední době tak však činila jistá Marta, protože Adelaide je těhotná, pokud jsem to správně pochopila. A nejspíš to bude již poměrně pokročilé těhotenství.“
“Co je však důležité, Petr neví o tom, že by Sophie nějaká ta pera měla, a ta orlice sem přestala létat v době, kdy ještě nebyl pod zámkem.“

“Další z věcí, kterou jsme našli v jejím pokoji je ten deník. Jak jste si mohli povšimnout, Sophie přestala psát zhruba před 14 dny. V té době se zdržela na procházce v oboře. Jako doprovod s sebou měla dva strážné – Johnathana a Malého Frankieho. S nimi chci mluvit, to jsem zatím nestihla.“


Zasypávám vás informacemi, které se mi zatím podařilo nashromáždit, a nechávám jen na vás, jak si je přeberete. Narozdíl od Tavala jsem nepochybně toho názoru, že bychom se tu ještě měli chvíli zdržet.

“Poslední, neméně zajímavou věcí, kterou jsme nalezli v jejím pokoji, je toto...“ vytáhnu z kapsy zlatý přívěšek a podám ho nejbližšímu z vás.

Je to přívěšek v podobě tlustého kolečka, snad až válečku, s dvěma uchy na řetízek, s průměrem sotva palec. Kolem dokola je ovšem zdobený motivy jakýchsi listů, v tomto rozměru těžko říct jakých, uvnitř tohoto okruží, respektive ve středu přívěsku pak můžete vidět runu.

“Jedná se o osobní přívěšek někoho z Ellonské univerzity. Ta vyučuje magii, alchymii a podobné obory. Což by mohlo vysvětlovat, jak se Sophie dostala zpoza zamčených dveří, přestože mříž v okně drží dobře. Navíc tu před ¾ rokem byl nějaký muž, který se zajímal o knihovnu pana barona – ta je údajně velmi dobře vybavena. Pohádali se a pan baron dotyčného vyhnal. Nemusí to vůbec souviset, ale může. Další věc, kterou chci s panem baronem probrat je otázka případného ultimáta a jeho kandidatury na post kancléře.“

“Snad jsem na nic nezapomněla...“ na okamžik se zamyslím, ale nevypadá to, že bych si vzpomněla na něco dalšího, co bych vám ještě měla, či chtěla říct.

“Tudíž já se tu ještě rozhodně zdržím. Přijde mi zbytečné vydávat se kamkoliv jinam, pokud nemám shromážděné veškeré důležité informace odsud,“ uzavřu výčet toho, co vím a k čemu se mi povedlo tak či onak dospět a dopátrat se.

"Nějaké dotazy nebo návrhy?"
 
  Tavalo   Postava je přítomna 12.10.2009, 9:38:45
Z čekání na odpověď me vytrhne až slečna Isara. Když dorazí směrem k nám, udělám jí místo aby si mohla stoupnout mezi nás a my tak mohli vyslechnout co nám chce říct. Pak se chvíli zdržím pohledem na Lallii a Havranovi a když ani jeden z nich nechce mluvit, udělám to já:

"Ano myslím, že pravě před chvíli jsme vykonali všechny naše touhy po jídle a všichni jsme již měli čas podívat se do deníku.." ohledně toho co mám řict dále, tedy kolik se nám toho podařílo zjistit si nejsem jistý.. Isara celou dobu pátrá sama bez nás, takže netuším co je zač a kolik důvěry si zaslouží. Rozhodnu se řict jí tedy toto:

"No já osobně mám pocit, že pátrání tady na sídle už bychom měli zanechat.. Z Petra jsme nedostali nic víc, než že je bezhlavě zamilován. Nicméně když jsme byli v kuchyni, jedna mladá dáma zmiňovala, že její otec je lovcem a mluvil o jakémsi vzácném ptákovi, který na toto místo nedávno letal. Je to asi malá stopa, ale třeba nás to někam zavede... A co vy slečno? Kolik se vám toho podařílo zjistit?" domluvím a čekám co se dozvíme..
 
  Isara   Postava je přítomna 11.10.2009, 22:07:05
Netrvá to dlouho, než se opět vynořím z útrob věže, možná však déle, než byste čekali. Přimhouřím oči a rozhlédnu se, abych si udělala představu, kde jste se usídlili, a poté k vám vykročím následována chlapcem. Táhnu s sebou všechnu svou bagáž a spokojeně ukusuji z jablka.
Kemik nese prázdnou misku od polévky a i on je vybaven jablkem.

Dojdu až k vám, položím batoh na zem, opřu o něj kuši a přejedu vás pohledem.

“Tedy? Přečteno? Najedeni?“

Povytáhnu tázavě obočí a nechám chvíli pohled těkat z jednoho na druhého.

“Zajímalo by mne, co jste zjistili...“ vybídnu vás, abyste se podělili o výsledky vaší snahy.

A zatímco čekám, až se někdo z vás ujme slova, zakousnu se s chutí do jablka.
 
  Tavalo   Postava je přítomna 11.10.2009, 20:13:26
Jen tak si přešlapuju z místa na místo a čekám, až příjde ta chvíle, kdy se konečne zase bude něco dít.

"Tááááááááááááááák, už mužeme konečne vyrazit? Já bych se rád šel podívat za panem lovcem, ale pokud chcete jít někam jinam, poslouchám návrhy? Hlavně ať se zase něco děje..." prohodím celkem nervozně a očekávám jak a co se bude dít..
 
    Postava je přítomna 11.10.2009, 14:23:24
Převezmu od Tavala deník slečny Sophie a nejprve jím několikrát prolistuji, než se pustím do nesystematického pročítání. Obsahem deníku nejsem příliš překvapena vzhledem k tomu, co jsme se měli možnost o jeho pisatelce během dne doslechnout. Jsem natolik pohroužená do čtení zvláště té poetické části zápisků, že úplně přeslechnu hovor svých dvou společníků.

Po nějaké chvíli přesycena nesourodými dojmy z četby deník zaklapnu. Posilněna odpočinkem i dobrým jídlem se s úsměvem rozhlédnu kolem sebe: "Nuže pánové?"
 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54] 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2020 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.