abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Verze 1.2:Vešel do služby nový update Abarinu. Co si myslíte o změnách a jaké další byte navrhli, případně něco přestalo fungovat? Nová verze.(Oblíbit)
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky.
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM.(Přidat do záložek)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Železné měsíce ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Eliáš   Postava není přítomna 18.6.2017, 23:31:02
Vrátím Salimeně úsměv, i když má tvář hned na to zvážní a za chvíli už se dokonce zase mračím. Nelíbí se mi to, nelíbí, vůbec. Nelíbí se mi, co říká Nilgren, i když má bezesporu pravdu. Tedy kromě toho, když Adrienovi sdělí, že má právo žádat po rusovlásce satisfakci.
Nelíbí se mi, jak se tváří Adrien - co si jako myslí, že zmůže? I když tu jeho touhu po odplatě chápu. Copak si neuvědomuje, proti čemu a komu by chtěl jít?
Při jeho slovech jen semknu rty.

Přestaň nás sakra házet do jednoho pytle!
Copak ti nedochází, že všichni upíři nejsou stejní?!
Copak nevidíš, že třeba Salimena dokonce o teritoriích nic neví, natož aby měla nějaké mocenské... choutky?
Copak nevidíš, že mě jsou nějaké mocenské boje úplně ukradené?!


I tak se na Salimenu děkovně usměji, když se pokouší Adriena uklidnit. Je to ale jen krátký úsměv. Absurditu toho všeho podtrhne Salimenina úvaha o honu na upíry - což mi od upíra přijde přece jen... zvláštní.

Přes to všechno se nadechnu a vyslovím nabídku Adrienovi.
"Měli bychom za Sigrid zajít. Pokud dokáže... no, to co dokáže...
A také ji varovat."
 
  Salimena z Hürigernu   Postava není přítomna 18.6.2017, 22:08:29
Eliášova zmínka o mém manželovi a jeho knihách mi navrátí úsměv do tváře. "Ano, to měl. Bibliofilie byla jeho velká záliba."

Edrian vypadá stále rozrušeně - uchází mi tedy přesný důvod, jak by někdo mohl zneužít jeho příbuzné, ale chápu jej.

"Oh, drahý pane!" Pokusím se uklidnit Edriena jemným dotykem na rameni. "Jde-li o rodinu, máte zajisté právo na vztek. Ale své sestře budete pramálo platný, pokud vás - ... um, pokud se vám něco stane."

Až později si uvědomím, v jakém významu použil slova vy upíři, nicméně jsem si jistá, že to nemyslel tak, jak to vyznělo a neberu si je osobně.

Zadívám se směrem, kudy rudovlasá dáma odešla, zatímco hovořím k Niguelovi:
"V těch teritoriích, jak tomu říkáte - co je to vůbec za místo? Je tam mnoho takových osobností, jako ona? Pokud ano, nedovedu si představit, jak úspěšný vůči nim bude takový hon na upíry..."
 
  Paní Jeskyně   Postava není přítomna 18.6.2017, 17:27:30
"Protože naše společnost stojí na úplně jiných principech. U nás, aspoň v teritoriích, platí, že buď si prosadíš svoji, nebo sehneš hřbet, není nic mezi. Právo silnějšího v nejryzejší podobě. Je to tam realita všedního dne, nikdo se nad tím nepozastaví, nepřetržitý mocenský boj, kde každý sleduje své zájmy. Jsme zvyklí hrát tvrdě a účel světí prostředky. A s možnými následky kalkulujeme. Klidně si to běž s ní vyříkat, na to máš podle našeho zvykového práva nárok, ale varuju tě, dost možná tě zvládne zabít pouhou myšlenkou. Ani já bych se s ní nepustil do přímého konfliktu, rozhodně ne sám, na to mám příliš silný pud sebezáchovy." Když Nilgren mluví, je znát, že to myslí smrtelně vážně. Čas žertů skončil, tady už jde opravdu o životy...
 
  Adrien   Postava není přítomna 18.6.2017, 16:36:48
Cloumá mnou vztek – vůbec se mi nelíbí představa, že si ta ženská klidně četla v mé hlavě. Něco tak neomaleného…tak sprostého si zaslouží trest. Vážně nevím, jestli se dokážu tvářit, že se nic neděje. Mám se učit, jak zablokovat myšlenky, když bych se mnohem raději bránil …brutálnějším způsobem?

Probíhající rozhovor vnímám jen okrajově – i tak však stupňuje můj vztek. Zuby mám zatnuté a můj výraz je strnulý.
„Nechápu, jak si vy upíři můžete myslet, že se budete takhle chovat a že to zůstane bez následků….“
Zavrčím temně a ruce zatnu v pěst. Ne, moji rodinu nikdo ohrožovat nebude.
 
  Paní Jeskyně   Postava není přítomna 17.6.2017, 22:01:03
"Za mýtus to má i většina upírů, mohu vás ubezpečit. Nicméně radu s bouří bych dal do stejného pytle, jako ty co radí jízdu na koni coby prostředek proti početí nebo vliv směru větru během početí dítěte na jeho budoucí temperament. Ano, i takovým věcem jsou lidé schopní věřit. A potkal jsem už i pár upírů, kteří rovněž," zakroutí Nilgren hlavou.

"Nejsem na to právě ten správný expert, mám jen mlhavou představu a podle té to chce naprostou vnitřní sebekázeň a soustředění. Možná bych se zkusil řídit její radou a zajít za mladou Sigrid. I když mi přijde zvláštní, že by tak mladé děvče ovládalo disciplínu, která patří spíše do minulosti. A kladl bych si otázku, kde k těm vědomostem přišla," přejde upír od odpovědi k pro něj důležitým postřehům a otázkám.

"Drahá hraběnko, to by zajímalo i mě, proč se teď chtějí staří upíři vracet ze zapomnění. Nevěřím, že by to bylo jen kvůli té válce..." obrátí se pak zachmuřeně na Salimenu.
 
  Eliáš   Postava není přítomna 17.6.2017, 14:36:51
Když se tak Adrien postaví vedle mě, vzdálenost mezi námi tak nějak nevědomky ještě zkrátím. Jako bych chtěl zdůraznit, že mi není lhostejné cokoliv, co se týká mladíka.
Pořád na mé tváři zůstává zamračený výraz. Nilgrenova odpověď mě neuspokojila. Takže naše bývalá špionka rozehrává svou hru? No, budiž ji přáno, ale ať do toho netahá Adriena nebo jeho rodinu!

Pohlédnu na mladíka. Je mi jasné, že Nilgrenovo varování nebylo od věci, stejně jako je mi jasné, že na něj Adrien nebude reagovat kladně. Asi mu ani plně nedochází dosah toho co znamená, že se ta upírka začala o jeho rodinu zajímat.
Hry... hry... mocenské, politické, osobní...
Tohle mě nikdy nebralo a vlastně i to byl jeden z důvodů, proč jsme s Jolii zůstávali na cestách. Prostě jsme si jen chtěli žít po svém a pro sebe...

Omluvně pohlédnu na Salimenu, když si uvědomím, že mi odpovídala na mou otázku a já na ni díky svému zaujetí probíhající debatou a svému rozhořčení nereagoval.
"Váš muž vlastnil opravdu zajímavé knihy." podotknu s trochou údivu. Poušklíbnu se, když pronese, co knihy doporučují jako obranu proti čtení myšlenek upírem.

No, to mi moc nepomůže... utéct tady není kam... a dovedu si celkem dobře představit, co by bylo, kdybych se chtěl řídit druhou částí rady...

Pak jen povytáhnu zcela udiven obočí, když Salimena svou myšlenku dokončí. Dumat nad tím, jak by mohla letní bouře pomoct proti upírovi, který umí číst myšlenky, ale nemám čas.

"Omlouvám se..." vezmu si celkem dost neomaleně slovo po té, co hraběnka vznese svůj dotaz k Nilgrenovi.
"Také mě zajímá odpověď na váš dotaz." ukloním se lehce Salimeně, pak se ale obrátím na Nilgrena:
"Vy víte, jestli a jak se dá bránit proti čtení myšlenek?"
Tohle mi teď přijde podstatné a důležité.
Nechci, aby se mi někdo hrabal v hlavě. A hlavně Adrien by se to měl naučit, jestli taková možnost je. No, a Nilgren je dost "starý" na to, aby věděl.
 
  Salimena z Hürigernu   Postava není přítomna 17.6.2017, 14:00:37
"Bohužel, lidé, kteří tyto knihy napsali, očividně považovali čtení myšlenek za mýtus. A pokud se jednalo o postavu upíra - což většinou ano, radili utéct nebo jej co nejdříve zabít," odpovím Eliášovi popravdě, ale ještě se hluboce zamyslím. "Tedy, jistý lovecký kodex doporučoval boj s takovým upírem za letní bouře."

Tiše naslouhám až příliš živé konverzaci mezi Nilgreenem a Adrienem. Konečně při tom spolknu pár doušků studené krve - je stará a tedy neobsahuje žádné stopy pocitů nebo myšlenek dárce, což velmi vítám.

Milgreenovým slovům moc nerozumím, ale jedno z rozhovoru chápu: Že má rudovlasá žena zájmy v Adrienově rodině. Ona a další "starší upíry".

"Dovolte mi prosím otázku," nesměle vstoupím do konverzace. "Nějak mi uchází, o co upírům jako ona vlastně jde?"
 
  Paní Jeskyně   Postava není přítomna 16.6.2017, 21:35:37
"Coby telepat zvolila tu zdaleka nejefektnější - když tě provokovala, pomyslel jsi zaručeně na vše důležité, ani ve tvé mysli nemusela složitě pátrat. Nepodceňuj ji, mohl by sis šeredně naběhnout," odtuší na Adrienovu poznámku.
 
  Paní Jeskyně   Postava není přítomna 16.6.2017, 21:29:05
"Víte, ona uprchlík je i není. Ve skutečnosti utíkat nemusí, silou ani mocí se jí nejspíš nevyrovná leckterý upíří lord. Jenže se držela dekády budované role, nechtěla prozradit svou pravou identitu. Ale teď už důvod k utajení patrně pominul, stejně jako důvod tvářit se, že tady Adrien se sestrou jsou černí pasažéři Ona teď zkrátka improvizuje a rozehrává novou hru," pokusí se tedy starý upír vnést do situace trochu světla.
 
  Adrien   Postava není přítomna 16.6.2017, 21:19:44
Samolibě se ušklíbnu.
Proč? Vždyť takhle se dozvím víc.
Mám pravdu – muž mi právě řekl mnohem víc, než kdyby pokračoval v rozhovoru se Sal.

„I kdyby to tak bylo, tak zvolila opravdu blbou strategii.“
Neodpustím si.
„Ať už chce cokoliv.“
Založím ruce na prsou. Poučování je tu zřejmě běžný zvyk, ale já se poučovat nenechám…a čím dřív to tihle lidé pochopí, tím lépe.
Navíc moje rodina se o sebe umí postarat!

Když se do muže opře i Eliáš, spokojeně přikývnu a postavím se vedle něho. Pokud se tenhle Nilgren chce šťourat v našich životech, měl by vědět, že mu to dáme sežrat….a že je tenkém ledě.
 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163]  [164]  [165]  [166]  [167]  [168]  [169]  [170]  [171]  [172]  [173]  [174]  [175]  [176]  [177]  [178]  [179]  [180]  [181]  [182]  [183]  [184]  [185]  [186]  [187]  [188]  [189]  [190]  [191]  [192]  [193]  [194]  [195]  [196]  [197]  [198]  [199]  [200]  [201]  [202]  [203]  [204]  [205]  [206]  [207]  [208]  [209]  [210]  [211]  [212]  [213]  [214]  [215]  [216]  [217]  [218]  [219]  [220]  [221]  [222]  [223]  [224]  [225] 
Liraell


 

Liraell


 

Liraell


 

www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2019 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.