abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Abarin opět ve vývoji! Pokud vás zajímá průběh prací nebo máte nápad, neváhejte se ozvat v Nová verze (Oblíbit)

Vážně i nevážně v Zašívárna - SPAM no. 8 (Oblíbit)

Řekněte, co se vám líbí a nelíbí, přidejte své nápady, aby byl Abarin místem, kde se vám líbí Připomínky a nápady (Oblíbit)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Rodinné záležitosti ::
družina
stránkovat po:  
 

Tavalo
11.10.2009
20:13:26
Jen tak si přešlapuju z místa na místo a čekám, až příjde ta chvíle, kdy se konečne zase bude něco dít.

"Tááááááááááááááák, už mužeme konečne vyrazit? Já bych se rád šel podívat za panem lovcem, ale pokud chcete jít někam jinam, poslouchám návrhy? Hlavně ať se zase něco děje..." prohodím celkem nervozně a očekávám jak a co se bude dít..


11.10.2009
14:23:24
Převezmu od Tavala deník slečny Sophie a nejprve jím několikrát prolistuji, než se pustím do nesystematického pročítání. Obsahem deníku nejsem příliš překvapena vzhledem k tomu, co jsme se měli možnost o jeho pisatelce během dne doslechnout. Jsem natolik pohroužená do čtení zvláště té poetické části zápisků, že úplně přeslechnu hovor svých dvou společníků.

Po nějaké chvíli přesycena nesourodými dojmy z četby deník zaklapnu. Posilněna odpočinkem i dobrým jídlem se s úsměvem rozhlédnu kolem sebe: "Nuže pánové?"


7.10.2009
19:27:06
Podívám se na Tavala a stále vsedě klidně prohlásím:

"Počkám na slečnu Lallii, dokud si nedočte slečnin deník."

Pak se zase klidně obrátím a užívám si dál počasí.


Tavalo
3.10.2009
11:42:08
Když dolistuji deníkem, který jsem si vypůjčil od Isary, zvednu se ze země, na které jsem do teď seděl. Podívám se na Havrana a Lallii, kteří ještě žvýkají jídlo:

"Tak co? Už jste ukojili svůj hlad a můžeme se vydat dál? Opravdu rád bych se šel podívat za tím lovcem, možná bych i vyrazil do Klokočí.. Co vy? Jak to vidíte? Nebo chcete jít ještě do pokoje slečny Sophie?" domluvím a přešlapuju na místě, když čekám odpovědi..


2.10.2009
18:03:28
"Zbožňuji sýr," doznám popravdě na Havranův dotaz. Dbám však toho, abych nepůsobila příliš "nenažraně" vedle svých společníků, kteří většinu své pozornosti věnují deníku, a proto zmíněnou pochoutku jen ochutnám. Víc než jídlo mě však začínají zajímat spisky slečny Sophie. Zvláště poté, co o nich prohlásil Havran. Až doteď jsem si spíš myslela, že deník bude plný romantických představ a zamilovaných výlevů, jaké by se vzhledem k Sophiině věku daly očekávat.

Důrazně si otřu ruce a smetu drobečky z kalhot, abych tím pohybem dala všem najevo, že jsem dojedla. Spokojeně se protáhnu a prohlásím: "Přestože neutekla, nemáme ani mlhavou představu o tom, kdo by ji mohl chtít unést. Předpokládám, že ve svém deníčku nepíše něco ve smyslu včera jsem viděla svého únosce." Při těch slovech se nepatrně ušklíbnu. Pak se obrátím přímo na Tavala s otázkou, jestli mi půjčí deník k pročtení. Jsem zvědavá, jakým způsobem slečna píše.

Tavalo
1.10.2009
8:38:53
Během toho co si čtu deník slečny Sophie se Havran pokouší o konverzaci s se slečnou Lallii. Toho co říkal Havran ohledně deníku si sice všimnu, ale něco mi říká, že kvalita díla nám asi slečnu Sophii nevrátí... Nic méně pokud bude Lallie chtít, samozřejmě jí deník dám, aby si mohla prozkoumat.. Takže během toho co se Havran vykecává si dál listuju deníkem a snažím se zjistit nějakou důležitou věc.


30.9.2009
9:47:29
Zatímco se Tavalo ještě kochá deníkem, mě už zdánlivě přestal zajímat. Potvrdil to hlavní, co mě momentálně zajímalo.
"Zkoušela jste už tento sýr?" prohodím k slečně Lallii konverzačním tónem. Kozí sýr je lahůdka. Tedy, pro někoho.
Pak stejně nenuceně pokračuji:
"Myslím, že deník by vás mohl zajímat i z profesního hlediska. Možná vy byste nám mohla ozřejmit skutečou kvalitu díla, kterou my, možná už jen proto, že jsme muži, zřejmě nedoceníme."
Lehce se pousměju.
"Jedno už je ale zřejmě všem jasné. Slečna baronesa rozhodně neutekla sama."
Konstatování očividného by mi šlo.
Teď už jen sleduji Lallii, jestli jsem její zvědavost našponoval do krajní polohy. Protože v mém případě by to tak bylo.


30.9.2009
8:55:35
Když vyjdeme z kuchyně na prosluněné nádvoří, příjemně mě překvapí, když se tu střetneme s ostatními. Odpadá nám tak zbytečné pobíhání a hledání v útrobách hradu. A navíc myšlenka, že se společně posadíme nad kusem dobrého jídla a prodiskutujeme svoje objevy je pro mě docela lákavá. Než však dojdu k ostatním, Isara se svými společníky už je opět na odchodu. No, aspoň zůstane víc jídla pro nás, pomyslím si škodolibě.

Odložím svůj batoh i poutnickou hůl vedle lavičky, kde už sedí Tavalo, a posadím se, abych se vzápětí s chutí zakousla do našeho oběda. Po očku sleduji, jak Tavalo pročítá to, co by mělo být deníkem slečny Sophie. Jsem zvědavá, jak slečna píše. Samozřejmě, i co píše. Při pohledu na deník mě napadne myšlenka, že kdyby utekla sama od sebe, tak by si deník jistě vzala s sebou. Ledaže by pro ni neměl příliš velkou cenu.

Počkám, až se Tavalo a Havran dosyta pokochjí soukromím slečny Sophie. Nejraději bych si její záznamy přečetla sama někde v klidu, než na rušném nádvoří. Avšak na čekání na vhodnou chvíli jsem příliš zvědavá.
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53] 
Liraell


 


 


 

Liraell


 

Liraell


 

www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2016 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.