abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Verze 1.2:Vešel do služby nový update Abarinu. Co si myslíte o změnách a jaké další byte navrhli, případně něco přestalo fungovat? Nová verze.(Oblíbit)
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky.
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM.(Přidat do záložek)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Battlestar Fenix ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Lisa Hamilton   Postava není přítomna 21.1.2017, 23:35:43
Dívám se na Kathryn a zkoumám každý kousek jejího obličeje, hadry co má na sobě jsou mě buřt, ale je to určitě ona? Hned spustí jako kulomet a že se jí do města nechce, ale prý musí. To by mě teda zajímalo proč. Budu se muset zeptat. Pak se začne bavit s Violet a ke konci se zeptá i Mika. Od nás nepotřebuje vědět nic, všechno už ví, nejspíš štěnic. Ušklíbnu se. Poslechnu si i Violet a ke konci její řeči i její prosbu o důvěrný rozhovor.

" Hmf, beztak moc dobře slyšela, o co tady šlo, takže bych s tím rozhodně nedělala tajnosti, ale pokud chce."

Pokrčím rameny a dál sleduju Kathryn. Dost mě překvapila Gina. No, jasně, není diplomatka, takže hezky pěkně na rovinu. Má dost pravdy. Nedůvěra je v naší situaci na hovno. Erika toho moc nenamluví, překvapivě. Mika si poslechnu se zvědavostí. Jeje, to je pěkná pastička, zdá se. Pak se tedy dostanu ke slovu i já. Žádný kortroverzně vedený rozhovor, pěkně klidně, čílit se zatím netřeba.

" My tak věříme gardě, jo? Já jim nevěřím ani půl slova od té chvíle, co mi napařili 60 let na Absolomu. Navíc se zdá, že to ubytování je horší, než kdybychom je požádali, aby nás zavřeli někam do vězení rovnou. To se mi nelíbí vůbec. Myslíš Kathryn, že by se to líbilo, třebas jenom na chvilku našemu provianťákovi Snakemu nebo dokonce Rohanovi?

Pokud nás tam odříznou, tak z toho zase bude masakr. Začínám si připadat jako v nějakém špatném akčním filmu pro pamětníky. Kolty hodně nízko a nejlíp pořád připravené k boji. Mě teda znělo docela rozumě, pozvat toho guvernéra na jídlo někam do přístavu. Mohl by zrovna zařídit přístup na tu loď. No ne? Přijde tam sama kněžna s guvernérem v doprovodu. Kdo by oddolal.

Vím, že to už říkala Gina a myslím i Mike, ale o co tady jde? Na co dvojnice? Proč jsi nepřišla hned za ní a neřekla nám: Tohle jsem já a tohle je Irina. Divíš se Eriko, že Gina nevěří vlastním očím? Sama váhám, dlouho jsem se nemohla rozhodnout jestli ta Irina je dvojnice, nebo mi to leze na mozek. Teď zase nevíme, jsou dvě nebo jedna? Škoda, že tady není naše kuchařka Suzane, ta by to určitě poznala okamžitě."


Celou dobu pozoruju Kathryn, i když mluvím k Erice, stále neuhýbám očima. Celý ten plán mi přijde na vodě. Najednou se otočím k Erice.

" Sestřičko, co se to děje, proč ta nedůvěra? Ty tomu rozumíš?"

Trošilinku je slyšet v pozadí slzy, ale tvář je stále stejná, jako vyřezaná z ledu. " Opět ledová královna na scéně."
 
  Mike "Iron" Collins   Postava není přítomna 21.1.2017, 21:49:54
Zanedlouho se k nám připojí kněžna, tedy ta údajně opravdová kněžna a její proslov o tom, že ví, co jsme si tady povídali mě trochu zaskočí. "Že by tu bylo nějaký odposlouchávací zařízení?....No, možný to je, ale proč? Nebo to nad není kněžna, ale stále její dvojnice? No, to je taky možný. Sakra, tady se už člověk nemůže spolehnout ani na vlastní oči." v hlavě mi šrotuje, co se tu vlastně děje a proč se tak všechno utajuje a jak je sakra možný, že Garda najednou po Ronovi nepůjde.

Poté kněžna ještě dodá něco, z čeho se mi doslova začne vařit krev v žilách - že prý nechce, aby to za ní schytal někdo jinej. "Holka," pomyslím si "to už je sakra pozdě, vysvětli to třeba Jackovi. Kvůli tobě už lidi umírali a nebylo jich málo a ještě kvůli tobě nemálo lidí umře, tak si tyhle kecy schovej pro někoho jinýho." nahlas samozřejmě nic neřeknu, nejsem tady od toho abych jí soudil, od toho tady jsou jiní.

Kněžna domluví a okamžitě se stane terčem, ne zcela neoprávněné, kritiky od Giny. Počkám, až si ostatní domluví a ujmu se slova já.

"No, jak už jsem řekl, najít štěnice a podobný hračky je vcelku problém, takže to tam může být klidně napíchnutý celý a my o tom nebudeme vědět. Samozřejmě to neznamená, že jsem se na to vykašlal, prohledal jsem to tam tak, jak jen nám čas dovolil, ale nic se mi najít nepodařilo..... No, pak je tu otázka zabezpečení. Jako bezpečný to je, dokonce je tam i cosi jako takovej tajnej únikovej východ. Má to ale jeden větší problém, apartmán je až v nejvyšším patře a vedou z něho jen čtyři cesty - výtah, dvě schodiště a ten nouzovej východ a vcelku jednoduše nás tam prostě můžou odříznout a my bychom neměli nejmenší šanci se dostat ven. Ani by si pro nás nemuseli dojít, prostě by si pohlídali schodiště a ten východ a odpojili výtah a my bychom byli nahraný."
 
  Erika"Lucky"Nelson   Postava není přítomna 20.1.2017, 20:14:06
Gina reaguje na mou poznámku o improvizaci. Jen pokrčím rameny a se založenýma rukama na prsou poslouchám co dál.
Připadne mi, že se to probralo horem dolem, ale stále se nic nevymyslelo a možná že už jsem si říkala, ale na nějaké vymýšlění plánu moc nejsem.
Asi bych měla na něco reagovat, ale tak nějak nevím na co.

Vypadá to, že to všechno rozstřelil Ron a tím že přijde Kate.
“No vida, pomyslím si.“

Ještě se mi zalíbí Mikuv nápad s tím to všechno prubnout tady, ale to asi nepadne na ornou půdu.
Jenže pak odejde.
Musím nad tím vším kroutit hlavou.
Otočím se k Gine, pač jsem slyšela její rozčarování a neodpustím si.
“Víš Gin, problém je v tom, že se ještě žádná akce nekoná.“

Konečně dorazí Kath.
“No konečně se milostpaní uráčila zapojit do debaty.“ neodpustím si štiplavou poznámku, ale nemíním to zle.
A konečně někdo přichází se smysluplným nápadem.
“Jako kdybychom celou dobu čekali jen na tebe a kecali o ničem.“ neopustím si zase.
Zachytím její pohled a i mrknutí. S úsměvem na to kývnu.

Navrátilvší Violet, přidá své poznatky, které by nám měli pomoct, nebo spíš Kate.

Gina se zase rozjede. Koukám na ní jak blbá. Nejspíš mi něco uniklo.
Halooo mozku, probuď se.
 
  Gina Torres   Postava není přítomna 20.1.2017, 19:08:31
" Přišla kněžna. Prý. Snad. Už asi nebudu nikdy vědět, s kým vlastně mluvím. S Kathryn nebo s Irinou? Proč tady nemohla Irina zůstat? Pak bych uvěřila. Takhle, věřit nemůžu. Můžu jen zachovat dekorum, ale věřit nebudu.Tahle šaškárna mě rozhodně nepřesvědčuje. Dokonce si začínám myslet, že je jen jedna "kněžna" a jen si zkoušela, jestli uhraje něco jiného, než je. Kdo ví? A zvláštní je, že ví, co jsme tady povídali. To značí jen jedno. Jsou tady štěnice, aby mohli odposlouchávat, co si povídáme, zatím co oni si někde tajně šuškají, ať už je to cokoli."

Mluví celou dobu převážně k Violet a pak taky k Mikovi. Ušklíbnu se, no jo do města se musí, jasně. Nevím proč asi. Pak mi dojde, co asi znamenal ten její pohled na mě.

" Vlastně si odposlechla, kde jsem byla, ach jo. Do prdele, tohle je síla, nevěřit vlastním lidem. I když... pokud je to dvojnice... do háje, jak já můžu věřit, že nelže jako když tiskne?!"

" Jo, byla jsem jak jsi jistě už SLYŠELA, jak na letišti tak i v přístavu. Pokud chceš jít jen do přístavu na tu loď, vůbec do města nemusíš. Já šla zpátky taky oklikou kolem města. Violet by mohla zařídit, aby guvernér přišel tam, pro něj to problém nebude.

Říkala jsi, že Thomas zařídil pro Rona, potažmo i pro nás, šedesát hodin, abychom mohli všechno zařídit. Co se bude ve městě zařizovat? Nebo my to nemůžeme vědět? Nám se nevěří ani tolik, co by se za nehet vešlo? Pořád samé tajnosti. Já bych to pochopila, že se chce co nejvíc utajit směrem navenek. Avšak jak to tak vypadá, tajíte před námi všechno co jen jde. Proč? Chci vědět, proč se nám nevěří.

Mě kladli na srdce, že mám být s kněžnou, nehnout se od ní ani na krok a pokusit se zabránit útoku na ní. Teď mi řekni, jak to asi mám udělat, když ty si odejdeš kdy chceš, kam chceš. Nás tady klidně necháš, odposloucháváte nás, pošlete nás do města aniž bychom vlastně věděli, co je potřeba zařídit. Zdá se ti to normální situace? Já vím, teď uslyším, že to není normální situace a že si naše "nenormální" situace žádá nenormální činy. Tak já chci vědět jaké."


Slova sice jsou poměrně tvrdá, ale já mluvím pomalu, unaveně jako nějaká stoletá stařena. Přitom nejsem unavená, spíš otrávená a bez jediné jiskry naděje, že se s námi někdy bude vůbec jednat jako se sobě rovnými. Celou dobu se na nikoho ani nepodívám, dokonce ani když mluvím s Kathryn, tak stále koukám do podlahy.

" Když jsme tě potkali, řekla jsi, že jsi jedna z nás. Opravdu?"

Teprve teď zvednu oči ke Kathryn, postavím se a klidně stojím. Stojím a dívám se na ni.
 
  Violet G. Adams   Postava není přítomna 20.1.2017, 10:14:26

Vlezu za Lisou dovnitř, možná s ještě lehce zeleným  obličejem a nějakou tou slzou v oku. A  v podstatě si podáme jen dveře s Damonem, Ronem a Irinou.

Než stačím cokoliv říct, Mike a Gina nám začnou vše vysvětlovat. “Řekněte, že je to hloupý vtip..“ vysoukám ze sebe. No evidentně není.

Pak mi dojde, že ej tu s námi Kathryn. A moc se s tím nepáře, rovnou začne vyzvídat detaily a udílet rozkazy. Jo, tak začátek by to byl dobrý, ale…

Lehce se pousměju a maličko přikývnu hlavou. “No, ten oběd, jsem zařídila ze dvou důvodů. Jednak pro získání guvernéra a jednak jsem mu potřebovala nabídnout…protiváhu, jestli víš jak to myslím. A oběd s kněžnou? To se neodmítá.“

Pak vyrukuje s tím, že potřebuje ode mě ještě zařídit nějaké setkání na lodi. Na to jen pokrčím rameny a mávnu rukou, jako kdyby o nic nešlo.

“Pokud to není loď plná masových vrahů, nevidím problém. Konec konců, je to má práce.“

No jo, diplomacie ti vážně nejde, sorry holka, ale máš pravdu. Tak pokulháváš teda dost.

“A z létajících kulek strach nemám, začínám být zvyklá…třeba se tomu jednou zasměju…“

Když se toho dožiju.

A následuje další smršť otázek na guvernéra. Když si vzpomenu na naše společné setkání, musím se začít smát.

“Guvernér je kašpar…teda není, ale…no to je fuk. Nepotrpí si na formality, určitě nezaškodí ho zaskočit přátelštější tváří než nějakou výhružnou maskou. Jak moc se mu dá věřit, tak na to odpovědět pořádně nemohu, spěchal, měli jsme jen pár minut. Ale myslím, že pod vlivem Gardy nebude a nemělo by od něj nic hrozit. Uvidíme.“ pak se na chvilku zarazím. Mám to říct teď nebo potom? Teď je děsný chaos a už tak se vše posralo. Bože…

“Kate, až bude chvilka klidu, ráda bych si s tebou o něčem promluvila. Ne, neboj, není to rozhovor mezi čtyřma očima, ale nikdo nezasvěcený z venku by ho slyšet neměl. Něco mě napadlo. Je to kurva šílený plán, ale…nic lepšího se asi nenabízí…“

Určitě ne v týhle situaci.

 
 
  Kathryn Prescott   Postava není přítomna 19.1.2017, 20:56:43
Konečně se dostanu k farmě. Ronovu přítomnost ani nevnímám. Jen sleduji dveře dovnitř a oddechuju.
“Hlavně v klidu.“ Rozhlédnu se kolem sebe, zda nezahlédnu Lisu nebo Violet.
“Těžko říct, kde jsou teď.“ Vyrazím ke dveřím, ale na prahu se zastavím.
“Thomasi kdybys věděl, jak se mi nechce…“ Hodím veškeré obavy za hlavu a sáhnu po klice.

Otevřu dveře a uvnitř přelétnu všechny pohledem. Jsem nervózní. Rona nechávám někde za sebou. Chvíli tam tak stojím, aby si zvykli na to, že vypadám jinak než obvykle. Modré šaty, účes a nalíčená, od Iriny k nerozeznání.
“Zdravím všechny. A než se mě kdokoliv z vás zeptá, tak jsem to já. A dvojnice nebyl můj nápad.“ Ušklíbnu se. Než bych jim zkusila vysvětlit, kde jsem byla a co jsem tam dělala, nebo proč vím, o čem se tu bavili, rovnou přejdu k věci.
“Shrnu to rychle. Vaše obavy ohledně cesty do města jsou mi jasné. A na vašem místě bych udělala to samé. Jenže já to udělat musím. A můžeš mi věřit Miku, že nechci, aby to za mě odnesl kdokoliv jiný.“ Zavrčím. Téhle debaty mám už plné zuby.

“Thomas nám vyjednal 60 hodin, které máme na to, abychom tam zařídili vše, co potřebujeme a pohnuli se dál. Během této lhůty dá Garda totiž Ronovi pokoj a tak může s námi do města.“ Otočím se na Violet.
“Díky za tu domluvenou večeři s guvernérem, i když neplánovanou. Ale teď se hodí.“ Odmlčím se.
“Pokud se na to cítíš, potřebovala bych i jinou službu. Do přístavu připluje loď z Nové Atlantidy. A stejně jako guvernéra v tomto městě, potřebuji na svoji stranu dostat i je. Doufám, že mi dokážeš zařídit setkání. Třeba nám vypomůžou s cestou dál…“ Chvíli ji pozoruji, aby to mohla vstřebat. A i když neochotně ji poprosím o další laskavost.
“Ty máš diplomatické zkušenosti, já ani náhodou a pochybuji, že něco takového se někdy naučím. Aspoň ne během několika hodin. Proto chci, aby si mě doprovázela. Ale chápu vzhledem k tomu, jak moc jsem populární mezi ostřelovači, že to odmítneš.“ Kouknu po Lise a Erice.
“Já vím, nezním jako já, já to taky slyším. A věřte mi, že mi to dává zabrat…“ Mrknu na ně.
“Pokud opravdu ti tři odlákají pozornost, máte nějaký nápad, jak se tam proplížit? Co přístav, jak to tam vypadá s bezpečností?“ Nadhodím a kouknu po Gině, ta jediná byla až tak daleko.

Další otázku položím Mikovi.
“Ty jsi byl v tom pokoji. Jak to vidíš ze své zkušenosti? Je v nějaké míře aspoň trochu bezpečný? Našel si tam něco podezřelého?“ Pohledem přelétávám mezi Mikem a Violet.
“Dá se guvernérovi věřit? Jaký z něj máte dojem?“ Kouknu po sobě.
“No, já jsem vlastně připravená a co vy?“
 
  Mike "Iron" Collins   Postava není přítomna 19.1.2017, 19:42:10
Gina můj nápad rychle zamítne a nejspíš má pravdu. Mám být u kněžny a ne ze sebe dělat cvičnej terč. I když na druhou stranu, přeci jenom, každý u kněžny bude čekat ještě Violet a mě, protože už jsme se představili jako její doprovod. Doufám, že si nikdo nevšimne, že jdeme zadníma vrátkama, to by vyvolalo dost velké podezření.

"Máš pravdu, nechat se s nima zastřelit ničemu nepomůže."

Zbraň zase položím vedle židle, usadím se a čekám, co se bude dít dál.
 
  Gina Torres   Postava není přítomna 19.1.2017, 19:32:53
Jsem ráda, že Mike mě podpoří v tom, že město bychom měli vynechat. Jenomže Ronovi je úplně jedno co říkáme.

" Prostě oni si to s bráchou takhle domluvili a my máme nejspíš držet hubu a krok. Moc bezvadný. Proč tedy nevzali oni dva kněžnu a nešli s ní sami, když nás na nic nepotřebujou? Vlastně jo, potřebujou někoho, kdo je bude bezmyšlenkovitě poslouchat. Tohle si ještě vypijete, šéfe, pokus vás ještě někdy uvidím..."

Irina se na chvíli zarazí, což jasně dokazuje, že jí to nedošlo, že je tady jako terč. Pak najednou Ron začne něco povídat do vysílačky. Oznámí nám změnu plánu, popadne Irinu a aniž by jen na vteřinu počkal, co my řekneme, maže s ní pryč.

Ve dveřích se srazí s Violet a Lisou.

" Jo, prej sem jde Kathryn, ta pravá a do města půjde Irina, Damon a nějaký Tom. Mají na sebe upoutat pozornost."

Rychle vysvětluju, když najednou Mike popadne zbraň a vyběhne za Ronem. Postavím se do dveří a zavolám na něj:

" Miku, neblbni, vrať se. To je nesmysl, Kathryn bude tady a ty budeš tam? Miku."

Ten konec už jen řeknu, otráveně a smutně. Udělám dva kroky, opřu se o stěnu domku a zapálím si cígo. Mávnu rukou. Je vidět beznaděj celé té situace.

" Do prdele, co je to tady za šaškárnu? Kdo to kdy viděl, aby se takhle plánovala nějaká akce? Jednou tak, pak zase jinak. Každý přijde, odejde, máme tady dvojnici, pak zase ne. Tohle má být do psí boudy nějaká akce? I malé dítě pozná, že to je jen pitomá improvizace. Holky, vy jste přeci vojáci, vám tohle nevadí?"

Mluvím rezignovaně, na nikoho se nedívám, ani nevím, jestli mě Erika s Lisou slyší, jen sleduju Mika, jestli mě poslechne a vrátí se.

" Damon a Ron jsou přeci taky vojáci, vždycky jsem si myslela, že akce se musí naplánovat. Rychle, přesně a adresně. Tohle je na hovno!"
 
  Mike "Iron" Collins   Postava není přítomna 19.1.2017, 19:02:56
"Gina má pravdu, do města nemůžeme." S Ronem to ale očividně ani nepohne.

"Upřímně, kašlu na nějaký farmáře, podle mě stojí za to riziko udělat tu rádoby audienci tady. Je sice možný, že ti lidi tady z toho pak budou mít peklo, ale pořád to bude menší riziko, než riskovat přestřelku v nacpanejch uličkách toho podělanýho města." Ne že by mě těšilo pomyšlení na to, že pokud by se tento plán uskutečnil, tihle farmáři, co nám pomohli, by se museli rychle zdekovat, ale stále by to byli menší ztráty, než které by nás mohli čekat ve městě. Holt účel světí prostředky a ve válce to nejvíc odnášejí civilisti. Ron ale naše plány doslova ignoruje a k tomu začne cosi mluvit do vysílačky.

Než stihne kdokoliv cokoliv říct, Ron nás seznámí s novým plánem, sebere Irinu a vypadne z domu.

"Sakra, to si snad děláš srandu..." křiknu za ním.

"Tohle se mi nelíbí, vůbec se mi to nelíbí, ale co, nejsem tady od toho, aby se mi to líbilo."

"Tak na co čekáme?" kouknu po ostatních "Přece je v tom nenecháme."

Rychle popadnu zbraň a jdu za Ronem a Irinou. U dveří ještě potkám zmatenou Lisu a Violet"Trochu se změnili plány." dodám na vysvětlenou a vyběhnu ze dveří.
 
  Lisa Hamilton   Postava není přítomna 18.1.2017, 21:55:46
Přijdeme k domu a já vezmu za kliku, tedy chtěla jsem to udělat. Jenomže dveře se otevřely a vyšel Ron s Irinou. Než něco řeknu, rázujou si to pryč. Rukou dám přednost Violet a hned za ní vstoupím taky. V očích velké otazníky.

" Kam se tak hnali? Děje se něco?"

Podívám se na Eriku a pak postupně na ostatní.
 
<<    <    >    >>
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151] 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2020 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.