abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky. (Oblíbit)
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM. (Oblíbit)
Našli jste některý z problému podělte se... Technická podpora (Oblíbit)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Naběračkou a Lžící ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 12.10.2020, 22:53:13
MH/zatím nebudu nabírat postavi, ovšem budu připisovat k příběhu, omlouvám se za spoždění.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 4.4.2020, 21:18:16
I Vidal se Pan Pstruh na cestu. Jede na Bílé kobile v cestovním šatě pískové barvy. Brašny má plné podivných věciček a látek, které mnozí vesničané jentak neuvidí.

Blíží se klouce, kde pár vesničanů seká kosou seno a jiní je hrabou na kubky. Nechá koně se volně pást, ví dobře že neuteče.

Dojde k pracujícím a promluví k nim " Dobří lidé dejte mi taky kosu nebo hrábě a já vám pomohu, s obojím umím zacházet. " A tak jeden stařeček ukáže na jednu kosu kousek opodál. Pan pstruch si pro ni dojde s najde si místo, kde jiným nepřekáží. Začne sekat suchou trávu a jak mu to jde.
***
Když je slunko nízko ze všech lije pot a notný kus pole je požat a pohrabán. I vezmou pracující kus chleba a džbán vody a dají taky neznámému a ptají se ho, kde se naučil tak krásně sekat? " Stríc mě to učil od mala, až po letech jsem přišel do panské služby. Pojďte dobří lidé do nejbližší krčmi a já vám to tam povím. Zvu vás na dobrý hlt pyva nebo medoviny. " Všichni zajásají. seberou náčiní a zamíří a ukazují cestu.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 28.3.2020, 22:41:07
Nad stolem se hrbila postava s prořídlímy vlasy a psala brkem neslišně po pergamenu. Místnost byla osvětlována čtyřmi velkými svícemi a na pergamenu se množili runy v zašlém jaziku.

Ozvalo se zaklepání na dveře. Stařec zachrčel Jen směle v před. a pokračoval dál v psaní.

Dveře se byly ohleduplně otevřeny a za nimi se oběvil muž v zelením klobouku i vestě a kalhotech barvy kmenu dubu. Vousy elegantně zastřižené zdobyli nos jako knoflíček a jenom oči zračily tvrdost. Ty oči, šedozelené, vypadali jakoby pamatovali mnoho stresu a soužení.
" Mělibychom dát hraběnce vědět pane, myslím že cesty nejsou stejně bezpečné jako dříve. "

Neškrabání brku úpo pergamenu pokračovalo a v místnosti bylo ticho. Pán v zeleném čekal, znal vrtochy svého nadřízeného a tak mlčel.

Neškabání ustalo a schrbený ustal a pozvedl hlavu. díval se na muže v plné síle a koukal se svími energickými oky do těch naproti sobě. " Dejme šanci další generaci pane Pstruhu, Obejdi všechny vesnice a sežeň mi děvčata vhodného věku a doveď je na obviklá místa. Máś týden na to, aby si dějiny zapamatovali tvé jméno. " Sklonil hlavu a začal zase neškrabat na druhou stranu pergamenu.

Pan Pstruh pokývl hlavou, pozdravil obviklím stylem a opustil místnoct. " Mnoho bude krve prolito a mnoho hladových žalůdků pojde pod zuby dravích šelem. Je na čase oprášit umění poprošení a poděkování. Myslel si pisatel. "
 
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1] 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2020 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.