abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Verze 1.2:Vešel do služby nový update Abarinu. Co si myslíte o změnách a jaké další byte navrhli, případně něco přestalo fungovat? Nová verze.(Oblíbit)
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky.
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM.(Přidat do záložek)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: dungName ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Karolina   Postava není přítomna 5.11.2018, 11:34:57
" Nápadů tady padlo dostatek. Když si diskuzi očistím od různých menších či větších výpadů osobního charakteru, vychází mi nejvíc dvě varianty toho sídla. Buď obsadit neobydlený ostrov a nebo obsadit opuštěné trpasličí město. Oboje má svoje pro i proti.

Ostrov se bude muset nejdříve najít, sídlo postavit a zařídit. Pak se taky bude muset vymyslet, jak se na ostrov dostat. Na magii bude potřeba si dát pozor, tak portálem asi ne. Podmořským tunelem nejspíš taky ne. Postavit nějaký most nebo lávku, nepřipadá v úvahu, kdekdo by se tam pak dostal. Ze vzduchu se tam od nás moc lidí nedostane, po vodě? Nějakou loďkou? No nevím. Ten portál by se mi jevil nejprůchodnější. Potřebuju toho Mar-Dola, aby mi pomohl udělat stálý portál, pokud to jde.

Trpasličí město má taky dost nevýhod. Pokud bude propojeno nějakými tunely, budou se muset zavalit a zabezpečit, což moc nenápadné nebude. Přístup do města pro nás by v tom případě byl jaký? Odpadá voda, nejspíš i vzduchem to nepůjde. Takže buď portál nebo nějaký skrytý vchod, jenže oboje není moc bezpečné. Portál kvůli magii a vchod může někdo náhodně najít."


Trhnu sebou když si uvědomím, že Anglino mluví na mě. Poslouchám jak si stěžuje a musím se trochu usmát. Jak je vidět, všichni o tom stále dumáme, všichni chceme přijít s něčím originálním. Nejspíš je už Anglino povzbuzen pivem, ale nechce s Alzanem mluvit přes přízrak. Natáhnu tedy ruku a pohladím Anglina po paži.

" Klídek, všichni se snažíme něco vymyslet a nikdo z nás není žádný stavitel. Alzan není jen takový obyčejný elf, je to opravdu expert, ale jestli přes stavby to nevím. Víš na stavbu bychom vyvolali naše pomocníky, šlo by to daleko rychleji a taky bychom vyvolali takové pomocníky, kteří tomu rozumí. Tesaře, zedníky a tak podobně. Já jsem se ještě k tomu trpasličímu městu nevyjádřila, asi sis mě s někým spletl. Nevadí, řeknu to teď.

Největší potíž vidím ve vstupu do takového trpasličího měst. Nemůžeme mu dát magickou ochranu, ze vzduchu ani po vodě se do něj nejspíš nedostaneme a po zemi, i kdybychom nějak umně vchod skryli, může ho někdo náhodně najít. Jinak trpasličí města bývají krásná, v tom jsou trpaslíci velkými mistry, to máš recht. Kdyby se nám podařilo nějak vymyslet portál, nějaký ten stálý, je to spíš z říše snů. Magii náš nepřítel vyčmuchá dost přesně. I když, teď mě něco napadlo. Když budeme v našem sídle kouzlit, trénovat nebo se kouzla učit... tak vlastně bude magie "cítit" stejně."


Kouknu na Žiru a pak na Alzana. Hergot! Ten portál by byl nejvíc průchozí. Tak často přece do sídla nepůjdeme a když bychom ho umístili někam, co nejníže pod skálu, do nějakého sálu... třeba by to mohlo být průchozí. Ponořím se znova do myšlenek a okolí vnímám jen tak na půl ucha.
 
  Anglino   Postava není přítomna 5.11.2018, 9:34:21
Popíjím pivo a přemýšlím.

"Proč neprošel návrh zabydlet si opuštěné trpasličí město. Já v jednom byl a vím, že trpaslíci svoje města tesali do skály a tak vydrží skoro navěky.

Co je Alzan zač je stavitel a znalec trpasličí architektůry? Důlní expert? Nebo jen Elf všeználek?"


Když si v duchu promítnu ty otázky začíná ve mně vřít vztek. Pivo mne čím dál víc rozpaluje. Pak se rozhodnu a řeknu Karolince, ale tak aby to slyšeli ostatní.

"Karolinko Alzan byl proti mému návrhu obsadit opuštěné trpasličí město. Ty jsi mu v podstatě dala za pravdu. Já těm Elfům nerozumím, oni jsou experti snad na všechno. Uznávám v lesní moudrosti je nikdo koho znám nepřekoná. Odkdy, ale je Elf expert na trpasličí architektůru a může tvrdit, že jejich město se nedá jednoduše uzpůsobit našim potřebám?

To, že je lepší postavit něco znovu než to opravovat tak to platí o budovách, vesnicích a městech na povrchu. Jenže trpasličí města jsou vytesána do kamene s takovou důmyslností, že si vůbec nezadají s paláci na povrchu a jsou odolná jako by na ně nepůsobil zub času.
na svých cestách jsem v jednom takovém městě byl. Velikánské místnosti, mohutná schodiště, ochozy a galerie, kamenné brány, a vše snadno bránitelné.
Chodby a tunely v těch se dá jednoduše vybudovat pasti na vetřelce a nebo je zavalit.
Proč trpaslíci města opouštějí? Důvodů je mnoho, ale o tom co já vím tak byl ten že v tom místě došly suroviny které kutali a neměli důvod tam dále setrvávat a tak se přemístili na jiná bohatá náleziště.
Stromy vegetace i zvířata jsou věci, které znovu vyrostou drahokamy a nebo rudy ne.

Pan Elf zamítl můj nápad proto, že jej vymyslel někdo jiný a on nepřipustí, že něco nezná.

Místo toho tady řeší co Alex a co tamten je zač a co tamten na sebe neprozradil. Místo, aby začali něco dělat tak jenom žvaní.

Padlo tu několik návrhů tak už se u všech severských bohů pro něco rozhodněte!

Merysol navrhla postavit nové trpasličí město. To je neproveditelné trpaslíci stavěli města několik generací a abychom sehnali dostatek trpaslíků na stavbu to by se neutajilo. Oni trpaslíci sou proslulí svým trpasličím pivem a jeho nezřízenou konzumací.
Vypijí ho spousty skoro jako já u toho klábosí o všem a že se staví taková velká stavba to by se rozkřiklo velmi rychle.
To je jednodušší najít nějakého starého trpaslíka co si pamatuje, kde leží stará opuštěná trpasličí města a pak si to, které by se nám hodilo obsadit."

Domluvil jsem úplně mi z toho proslovu vyschlo, ale musel jsem to říct, že mne naštvalo odmítnutí mého nápadu. Takovými nekompetentními argumenty jaké řekl Alzan."


Rychle popadnu korbel s pivem a naleji jej do sebe, abych zchladil žár svého rozhořčení.

 
  Victoria   Postava není přítomna 16.10.2018, 12:50:55

Všechny poslouchám, jak neustále řeší toho Alexe. Pak se ještě začne krýt mnou. Jen protočím panenky. Nudím se.

“Čím víc se reje v hovnu, tím víc smrdí“ poznamenám se škodolibým úšklebkem k té snaze zrzečky hrát si na mediátora a vše urovnat. Avšak nápad s tím novým městem mi nepřišel zlý. Ale realizace bude dost pokulhávat.

“Jenže není moc bezpečné si nechat to město od někoho stavět…že?“ suše utrousím. “Žiro, jestli stále bereš objednávky na pití, prosím o něco silného. Tohle jinak nedám…“
 
  Merysol   Postava není přítomna 16.10.2018, 12:49:13

Poslouchám debatu o Alexovi i o sídle. Pak do ní vstoupí i Žira. S tím, že bojuje kvůli naději pro lid. “Poražení budeme jen tehdy, pokud si to připustíme.“ pronesu. Protože v srdci stále chovám naději, že se nám podaří vše nějak napravit. I kdybych měla položit život. Tohle za to stojí.

Postupně přijdou další nápady na sídlo a ozve se zase Alex. “Alexi, znáš přísloví „Mlčeti zlato?“ Teď by se tvé mlčení ohledně všeho docela hodilo. Už jsme na téma tvé osoby mluvili dost dlouho a rozdmýchává to jen zbytečné, nechtěné a negativní emoce. Máme na řešení teď důležitější věci, už to stačí.“ řeknu mu co nejcitlivěji.

“Pak zase promluví Alzan. “Prosím, ty také. Nikam to nevede…“ upřu svůj pohled s prosbou na Alzana.
“Abychom se vrátili k tématu skrýše. Co si postavit vlastní trpasličí město? Nebo sehnat někoho, kdo nám jej postaví?“
 
  Alzan   Postava není přítomna 16.10.2018, 8:57:02
Alex odejde a chvíli na to ještě jednou promluví přízrak:

"Žiro, ten kluk je mentálně labilní. Půlku času nevnímá, co se tu děje a o čem se bavíme. Jediný, kdo zpochybnil, co je zač, byl on sám. Nebo mě opravte, jestli někdo pochyboval, že je člověk...

A ani do huby si nevidí. Neví co říká. V hypnóze řekl jen svůj původ, a to mi Karolína jistě dosvědčí, že v hypnóze se člověk řídí podvědomím a říká pouze pravdu. Nebo alespoň to, co za pravdu považuje. Vše ostatní, o tom, koho posílají a jak se chovají řekl ze své vůle. Tedy sám řekl, že Samael se jen tak najmout nedá. Když jsme teda ještě nevěděli, co je zač.

Je možná fyzicky zdatný, ale mentálně slabý. Není schopný pochopit rozdíl mezi pojmy historie/původ a možné nebezpečí z minulosti. A nechtějte po mně, abych mu říkal ten rituál. Desítky let jsem studoval nekromancii, další roky hledal cestu, jak se osvobodit. Jediný z nás , kdo by mohl alespoň z části pochopit podstatu je Kája.

Ne Žiro, já mu prostě nevěřím a jen tak věřit nebudu. Je nevypočitatelný. Něco mu přelétne přes nos a obrátí se proti nám. Simplicus mu nabídne mír a vylepšení jeho těla a máme tu zrádce. Sám teď pochyboval o našem snažení. je nevypočitatelný jako Shade. V noci dostane zástavu srdce a ráno tu máme soupeře.

Jestli jsem mu doteď trochu věřil, teď nikoli."


Tím pro tuto chvíli uzavřu debatu o Alexovi, pokud mě nikdo nepřinutí se ještě vyjádřit.

Ještě se otočím na Morkaie: "K Tvé otázce, pokud nevíš, z koho byl vyroben zjistit se to nedá. Obecně ale platí, že kostěje vyrobíš jen z humanoidního tvora, který toužil po nesmrtelnosti a usiloval o ni. Takto se mu jí do jisté míry dostane. Po smrti.

My ale víme z koho Simplicus kostěje udělal."
V ten okamžik se odmlčím a i přízrak ztuhne. Ne že by se doteď moc hýbal, ale i ty lehké pohyby ustanou. Poté opět promluví: "Solomone, jsi si jistý, že z Drizzda je kostěj? My víme o dvou. Ten, co je teď náš, je bývalý dračí jezdec Azgard. Druhý je vyroben z Gareta Hawka. Takže jestli říkáš pravdu, tak má dalšího, o kterém jsme doposud neměli tušení."
 
  Alexander   Postava není přítomna 14.10.2018, 23:43:39
Alzanův přízrak se najednou rozezní jak zvony při požáru. ”No na to jak tvrdil že bude mít omezenou schopnost vnímání a komunikace mu ta nehmotná huba klape dost rychle teda…” avšak nakonec se zdá, že měl přeci jen pravdu a sem k nám se dostávají jenom útržky. ”Co to plácá za nesmysly?” zeptám se udiveně a zavrtím hlavou. ”A já myslel že se řadíš ke Karolíně, tedy k těm chytrým.. Já mám přesnou představu o své vlastní osobě, děkuji za optání.. To ostatní mě tady přiřazují každý jinak..” pokrčím rameny, jelikož názor ostatních na mou osobu mě zajímá pramálo.

“Jinak Victorie uvedla skvělý příklad „Jsem od Hugha a Aribeth, zbytek není důležitý.. Tolik k důvěře..“ ušklíbnu se. “A celé tvojí teorii o tom co jsem řekl a proč nepřikládám sebemenší váhu.. Pokud to co jsi řekl je pravda, tak jsem stejně odpovídal podvědomě.. A otázka zněla co je nebezpečné pro vás, a to je skoro všechno. Co se týká najímaní lidí a porušení dohody, donedávna jsem o žádné takové rase neslyšel. Tohle se dříve už stávalo, a onen Samael se u mě řadil do kategorie „najatý člověk“. A sice netuším jak fungují tvoje podivná kouzla ale zdá se, že ty také ne, jelikož já ze své minulosti strach nemám.

Ovšem přesně v to jsem doufal. Že mi popíšeš svůj úžasný očišťující rituál. Alespoň mi to dá více informací na jejichž základě se budu moci rozhodnout, zda je něco takového skutečně možné, a případně ušetřit něčí život. Jenže ty tu mezitím povídáš o zbytečnostech. Kdyby jsi dál chrlil krev místo slov, jak občas děláš v poslední době, bylo by to zajímavější než všechno, co jsi teď řekl.“
dokončím, a tím pro mě Alzan ztratí zájem, i kdyby se rozhodl vyprávět o onom rituálu, na což ani nespoléhám.

Solomon se taky rozpovídá a jako většina tu dělá unáhlené závěry. “Já bych ho taky nezabil, kdybych mu slíbil svobodu za informace.“ pokrčím rameny, ale víc to vysvětlovat evidentně nehodlám. Pak zaslechnu k čemu mě přirovná on a ušklíbnu se. “Tak socha.. To zní taky zajímavě.. Jenže já už rozkazy slepě neposlouchám pár let.“ povím s povzdechem a vstanu ze židle, na které sedím, a upravím si krátce výzbroj, než se kouknu na Žiru. “Ona se vážně docela snaží.. I když nemusí..“ pomyslím si. “Mně spojení „předem prohraná válka“ moc nadějné nepřijde. To je vše co jsem tím myslel.“ pokrčím rameny. “Ale zdá se, že je to stejně jedno. Bavit se s někým kdo je prostě jiný postrádá smysl.. I když mi rozumíš asi nejvíce tady ze všech. Alespoň občas.“ povím, dojdu ještě ke stolu s jídlem, ze kterého si vezmu kousek masa, a vydám se po schodech nahoru.

 
  Coeria Iminae   Postava není přítomna 30.9.2018, 9:53:09
Poslouchám i když to vypadá, že o debatu nemám moc zájem, protože si něco čmarikuju do bloku. K hádkám se nemám potřebu vyjádřit. Jsem tu chvíli a svoje jsem už řekla.

" Tohle věřím/nevěřím je dost směšné. Jeden může někomu věřit, ale časem každý stejně zjistí, že věřit a spolehnout se může nejvíc na sebe. Ono taky pokud už se někdo přidá ke skupině, tak jí věří, že ho nepodrazí. Pokud tomu tak není, může to být třeba špeh. Nebeský kov... je tak vzácný, když v jedné skupině je několik mečů z něj vyrobených? Možná nám kovářka poradí kde hledat nebo dokonce bude nějakou tu rudu mít na prodej. Město trpaslíků? Sice to zní dobře, možná by to mohlo být i prostorné, ale..."

Zvednu hlavu a když domluví Morkai, vezmu si slovo i já.

" K tomu sídlu. Město trpaslíků mi přijde jako nápad dobré. Ušetřilo by to čas se stavěním, ale má to moc "ale". Jak už řekl Alzan, příliš mnoho úprav a taky proč by trpaslíci z města odcházeli? Mě napadlo něco jiného. Nejdřív otázka na Žiru. Musí být to sídlo nějaké honosné, velké, něco jako hrad, který jsme navštívili? Pokud ne, tak co to zkusit probrat z jiného úhlu.

Po celé zemi jsou rozeseta města, městečka, menší či větší osady. Některé jsou poblíž kupeckých cest, aby mohly zásobovat větší města a taky, aby prodaly svoje výrobky. Jiné vesnice jsou jen malé, složené z prostých lidí, kteří obdělávají svoje políčka, starají se o svá zvířata a bývají na odlehlejších místech. Některé rasy, třeba jako ta moje například, se snaží svoje osady vystavět v odlehlých místech, v horách nebo na krajích pouště, bažin a podobně. No a o tom ten můj nápad je.

Co postavit takovou odlehlou vesnici, kde by každý měl svůj domek, místo kostela by bal jeden, nazvěme ho třeba poradní, kde bychom se mohli takhle jako tady sejít a probrat důležité věci. Pochopitelně by tam byla kovárna pro Anglina, aby se nenudil. Každý by si mohl domek nechat postavit přesně podle svých potřeb a představ. Nevím, jestli by vám to tak vyhovovalo."


Vezmu svůj korbel a zhluboka se napiju. Docela jsem zvědavá, co k tomu nápadu budou mít ostatní, nebo jestli ho okamžitě smetou ze stolu.
 
  Morkai   Postava není přítomna 28.9.2018, 22:05:20
Nakonec nás neukamenují. Díky bohu. Je toho na nás řečeno ale tolik, že si to musím srovnat v hlavě. Takže většinu debaty nic neříkám a jen poslouchám. Všechny otázky na naše setkání s nekromantem díky bohu reaguje Solomon, takže na mě nejsou moc žádné otázky. Je stejně pravda, že Solomon je na to nejpovolanější, protože toho ví rozhodně více a má dobře informace o Ellesaru, které jsem já neměl a ani mít nemohl. Jediný, kdo má k Nekromantovi větší připomínky byl Alex, ale toho si okamžitě podal Solomon. Já jen dodám ohledně nekromanta jednu věc. ,,Taky říkal, že byl v učení na inkvizitora. On se opravdu snažil znovu oživit svoji dceru. Když mu teď došlo, že to moc nepůjde, tak jsem si jistej že se bude snažit zbavit těch temných sil. Taky znal Theodora.. Pokud je to pravda, tak musel být kdyby opravdu poctivý. Myslím, že nám Theo kdyžtak dá zprávu, pokud do Syrio vyhledá.

Ještě se řeší sídlo. Stále jen poslouchám. Nenapadají mě totiž žádné připomínky. Nakonec se dojde k tomu, že nejlepší by bylo, aby to bylo opuštěné trpasličí město. Bohužel žádné takové neznám. Teda. Znám, ale jen v Impériu. A tam je to až moc nebezpečné. Nic stále neříkám, jen přikývnu, když se nás Žira ptá na názor.

Ještě se řeší něco o meči. Ostatky majitelů, které jsou potřeba. Chvilku přemýšlím. Pak si ale na něco vzpomenu. ,, Můj přítel Flantilo mi kdyby říkal o jednom zaklínači, který vlastnil Ellesar. Bohužel si nemůžu vybavit podrobnosti. Ale vím, že říkal, že ten zaklínač měl základnu někde tady v Luskanu.
Pak se řeší nebeský kov. Je tu nápad, že by se někam shodil meteor s ním. To ale zatrhne Solomon. Bylo mi jasné, že mu to jeho hraničářská stránka, kterou jsem čekal, kdy se objeví, nedovolí. Nakonec dojdou k tomu, že možná bude potřeba roztavit buď můj nebo meč Anglina nebo Žiry, které jsou z něj vyrobeny. Bylo mi jasné, že se k tomu dojde. Přemýšlím, jestli bych byl ten meč ochotnej obětovat. Nakonec mi dojde, že asi jo. Pro dobro světa.

Žira ještě zmíní jméno mistra runove magie. To jméno si uložím do paměti, protože bych si s ním chtěl opravdu popovídat.

Pak debata utichne. Ještě se řeší něco kolem Alexe, ale to mě opravdu nezajímá. Pak si ale na něco vzpomenu. Přejdu k Alzanovu přízraku. Pak se ho, a Alzana skrz něj, zeptám ,, Alzane. Mám takovou otázku. Jen mě to zajímá. Dokážeš zjistit, kdo byl původně ten Kostej, než se z něj stal ten kostěj? Jen mě to opravdu zajímá.
 
  Alzan   Postava není přítomna 28.9.2018, 18:40:27
Žira nás okřikne, ať necháme Alexe na pokoji.

"Jak si přeješ. Ty jsj šéf... Ale měl by si uvědomit, co je zač, jestli to neví. O tom co říká ani nemluvě."

To, že nepotřebujeme vědět celou historii nových členů, už řekl Solomon a Žira potvrdila. Už to tedy nekomentuji.

"Anglinův nápad zní zajímavě. Jen budeme muset něco takového najít. Jak řekla Žira, budeme to muset odpojit od dalších tunelů. Bude třeba opravit to, co časem zchátralo, byť je to trpasličí práce. A opravy jsou kolikrát těžší než výstvba nového. A nebude možné upravit stavby dle našich přání.

Jako největší problém bych viděl najít to. Pochybuji, že trpaslíci jen tak něco opouštějí. A když už, tak k tomu budou mít pádný důvod.

Mně se libí ten ostrov. Tohle jen pokud někdo ví, kde hledat a proč to je opuštěné."
 
  Žira   Postava není přítomna 27.9.2018, 21:33:27
Když mě Alzan opraví, popřemýšlím nad jeho slovy, ale jelikož nic nevymyslím, shrnu to pouze jednou větou. "Jednou třeba zjistíme, jak se nám to povedlo." Když se naváží do Alexandera, chvilku mlčím, většinou má totiž pravdu. Ale po chvilce už promluvím.

"A dost. Alzane a Solomone, to by stačilo! Uznávám, že máte pravdu, ale musíte pochopit, že Alexander je prostě jiný. Často s jeho názory nesouhlasím a nelíbí se mi jeho styl uvažování. Ale jedno vím jistě, je na naší straně, je to přítel a jeho schopnosti jsou nenahraditelné.

Alexi, to je jediná věc, kterou vím jistě. V této dávno prohrané válce bojuji, abych dala lidem naději, přesně jak řekl Solomon. Moc si cením toho, že ty a ostatní stojíte po mém boku a neváháte se pustit do těžkého boje pro dobrou věc.

Nevím, jestli zvládneme Simplica porazit, nevím, zda tento boj vyhrajeme, ale vím, že zlo nemůže vyhrát. Dokud lidé mají naději, budou odvážní. Nesmíme dopustit, aby jim Simplicus vzal i tu. Lady Aribeth, Maya, Theodor, Onyx, Hugh a další bojují co mohou. A my také, jsou to naši mistři a my je nezahanbíme."


Coeria poznamená pár poznámek k Simplicově jeskyni, na což jí odpovídá Solomon. "Já nevím o nic víc, jak Solomon, ale rozhodně máš pravdu, musíme být hodně opatrní, ale jak Solomon správně poznamenal, i rychlí."

Merysol se také vyjádří k Alexanderovi, jelikož toto téma už dál řešit nechci, raději to moc nekomentuji. Zato její otázku rozhodně neignoruji. Pouze pořádně nevím, co odpovědět. "Merysol, já nevím. Potřebujeme čas, situace nám sama napoví. Takže bych se šla skutečně věnovat tomu sídlu, ať konečně máme nějaké místo, kam se můžeme bezpečně vracet. A až bude nalezené vhodné místo a vše připraveno, abychom tam mohli v klidu nechat Alzana, šla bych řešit, co dál.

Je hned několik variant, co můžeme dělat. Můžeme se vydat na jižní kontinent sehnat tu rudu a popřípadě tělo Avelan. Když uvidím vesnici, odkud pocházím, poznám ji, ale najít ji nedokážu. Ale pokusím se něco zjistit, mám nápad, jak. Až budeme mít za sebou jeskyni, zjistím podrobnosti."


Kája dodá pár poznatků, souhlasně odkývu, ale již moc nekomentuji, pouze jednu poznámku si neodpustím. "Pokud nebude jiná možnost, můj meč budeme muset roztavit. Nebo Morkaiův nebo Anglinův, i ty jsou z hvězdného kovu. Je to velice vzácná ruda, používá se zejména na meče inkvizitorů, takže její ložisko bych možná hledala někde v Imperiu, ale je to jen odhad.

Tento kov má neuvěřitelné vlastnosti, zejména to, že absorbuje magenergii a vodí jí jako nic jiného. Inkvizitoři to mají vyřešeno tak, že tam mají diamant, který vstřebanou magenergii neškodně vypouští do ovzduší, já ne, mám v meči zvláštní zásobník, do kterého se magenergie ukládá a dá se později využít, ovšem nevýhoda je taková, že jakmile je zásobník plný, může explodovat, pokud tam žádný není, každý úder mě zraňuje. Takže je to nevýhoda ve výhodě."


Alexandera již moc neřeším, pouze pár drobností poznamenám na to, co řekl. "¨Co se mě týče, již před Vámi nemám žádná tajemství, řekla jsem Vám to, za co se stydím, to co musím pečlivě tajit a prostě vše, co vím. Klidně se mě kdykoliv na cokoliv zeptej. Samozřejmě Victoria, Coeria, Morkai a Solomon o mě vše asi nevědí, zatím je neznám moc dlouho, přesto jim důvěřuji a vše jim časem řeknu, pokud je to tedy bude zajímat."

Victoria se vyjádří jasně. "Jak řekl Solomon, mě zajímá pouze to, co může ohrozit ostatní, zbytek si klidně nech pro sebe. Aribeth z nějakého důvodu chce, abys s námi zůstala a já bych byla blbá, kdybych její přání nerespektovala. Již jsi dokázala, že tvé schopnosti jsou velké.

Navíc, Ragnar ti důvěřuje, to je pro mě další důkaz, že za to stojíš."


Anglino jediný ze všech pochopil, co jsem chtěla. Přestat vše řešit, vyprázdnit hlavu a odpočinout si. Přesto pronese něco velice zajímavého. "Hele, Anglino. Mně se tvůj nápad moc líbí. Zatím asi nejvíc ze všeho, co zde padlo. Pokud mi to ostatní nevyvrátí, nejspíš bych pro tvůj návrh i hlasovala. Bylo by tam mnoho místa pro Alzanovi pomocníky, je to kvalitně postavené a většinou bez velké práce a navíc, dala by se tam třeba najít ruda líria. Napadá mě jediné proti, trpasličí města jsou propojena tunely a mohl by nás tam někdo vyhmátnout. A co vy ostatní si o tom myslíte? Přijde Vám to jako dobrý nápad?

A co se týče pití, již to jdu zařídit. Přijímám objednávky a jdu za hostinským, snad toho bude mít dost i pro tebe. Za mě minimálně ještě soudek piva a láhev či dvě rumu. Krom toho také jídlo, Kája nám tu připravila sice super pohoštění, ale s naší spotřebou budeme potřebovat víc."
Poté ze soudku naleji poslední dva korbely, jeden dam Anglinovi, druhý si nechám. Naklopím to do sebe a jdu pro to, co si všichni objednali.
 
  Anglino   Postava není přítomna 27.9.2018, 17:35:47
Pevně podržím korbel, když si se mnou chtěl evidentně Solomon přiťuknout až korbele pořádně zařinčely a pěna vysoko vyšplíchla.

"Solomone já bojuji bytostně rád jednou se sejdu se svými udatnými předky ve Valhale. Když jsem jednou slíbil, že mé svaly a meč patří této skupině nikdo mne nedonutí ,abych tu přísahu porušil."

Pak se kouknu po Žiře a zvolám.

"Jestli máme pít, tak kdo zařídí ,aby bylo co.
Kdo objedná pro žíznivého barbara a jeho druhy soudky piva?

Abych nezapomněl něco mne napadlo. Slýchával jsem, že existují opuštěná trpasličí města jsou rozsáhlá hluboko ve skále a mají velký systém chodeb a štol vzniklých kutáním drahých nerostů.
Takové ztracené a dávno zapomenuté město by bylo ideální stačilo by jen je upravit pro naše potřeby."


Domluvím a pořádně si nahnu z korbele a pokud v soudku ještě zbylo pivo dopiji a naplním korbele.
 
  Karolina   Postava není přítomna 27.9.2018, 12:39:32
Poslechnu si Alzana, který se celkem dost pustil do Alexandra. Nedivím se, nejspíš nás jevíc, kdo má stejný nebo podobný názor. Proto už se k tomu dál nevyjadřuju, není potřeba rozdmýchávat nějaké neshody. Pak se do mě opře Solomon. Podívám se na něj překvapeně. Stáhnu se do sebe a chvíli vypadám, jako kdybych byla mimo.

" Ano, Avelan celý meč vyráběla sama, neměla žádné pomocníky. Součástí rituálu výroby je přísaha bohům, že o výrobě nic neprozradí. Něco málo si dokonce může i vybavit, ale i kdyby to chtěla říct, nejde to vyslovit.
Solomone, to by bylo prima, kdyby se ti podařilo něco na místě, kde zemřela něco vyzkoumat. Každá možnost, která pomůže je dobrá. Nejhorší je že moc vodítek zatím nemáme, malá vesnička někde daleko a tekuté písky v poušti. No, třeba se nám povede to místo najít.

Všimla jsem si, že se ti nelíbilo, když jsem říkala Alzanovi, že zkusím nastudovat nějaké kouzlo, které by vyvolalo pohromu. Proto to kouzlo neumím, protože i mě přijde jako velký zásah, na který nemáme moc právo. Kdyby nebyla žádná jiná možnost, bylo by to krajní řešení. Avšak Avelan mi poradila, abychom se zkusili zeptat kovářky Rjuön. Ona už z božského kovu vyrobila mečů několik. Třeba by nám pomohla, za což bych ji byla moc vděčná.

Ještě chci poznamenat, že Maya není nesnesitelná. Prožila toho tolik strašného. Už jen to, že přišla o dítě a nakonec vlastně i o manžela, to je tak kruté a strašné... A přesto pomáhá dál jak jenom jí síly stačí. Kdepak, nesnesitelná rozhodně není."
Usměju se smutně směrem k Solomonovi.

" K tomu nápadu na podmořské sídlo. Čím déle o tom přemýšlím, tím víc se mi to zdá neuskutečnitelné. Cesta tam i zpátky by nejspíš byla hodně krkolomná. I kdyby se nám podařilo nějak zabezpečit tu vzduchovou kapsu, tak jakmile by ji někde nepřítel porušil, asi bychom se utopili jako koťata. Zabezpečit sídlo magií by k nám Simplica vedlo jako rudá nit. I když se mi to původně zdálo jako dobrý nápad, nejspíš je to jen z říše snů. Jenomže my potřebujeme nějakou realitu. Zatím jiný nápad nemám. Co vy, nenapadá vás něco, co by se dalo prodiskutovat? Víc hlav víc ví, říkala moje babička a to byla moc moudrá žena."
 
  Solomon   Postava není přítomna 24.9.2018, 17:42:17
Merysol se mi představí a omlouvá se, že to nestihla hned. "Nic se neděje, důležité věci mají přednost před formalitami."

Také Alzan se dá do dlouhého mluvení. Velmi se řeší sídlo, do toho bych asi neměl moc mluvit. I jeho poznámku o mé matce přejdu beze slov, ale pobaveně se ušklíbnu. "To vyjádřil trefně."

Když se ale zastane mě a Morkaie, už promluvit musím,to se prostě sluší."Ten nekromant byl velice starý a mocný kouzelník. Vždy nebyl nekromantem, ař poté, co mu zemřela rodina, hledal způsob, jak je přivést zpět k životu. To byl Simplicův trik, tak to alespoň říkal. Simplicus tímto způsobem běžně získává nové nekromanty, dokonce se takto snažil získat i MAyu, tím, že jí zabil syna. Získal pouze jejího manžela, Gareta Hawka, ale i to stačí.

Maya bývala veselá, ukecaná a optimistická. Mnohem víc, než je teď. Pokud Vám dnes přijde nesnesitelná, před zhruba 50 lety byste ji asi zabili, to bylo něco. Osobně jsem ji znal jen trošku, viděl jsem ji asi dvakrát, ale stačilo mi to na dost dlouho. Také zmiňoval jakýsi souboj, kde byl svědkem i Attylloe s jakousi ženou. Popsal ji jako velice bledou s naprosto černými vlasy a tak krásnou, až děsivou, jakoby nepocházela z tohoto světa, což nejspíš nepocházela."


Trollský lékař se raději rozhodne odejít, ani se mu nedivím, jak znám trolly, zajímá ho pouze to jeho, nic víc. A z těchto řečí mu určitě jde hlava kolem.

Pak ale Kája zmíní něco zajímavého. Zatím to pouze přejdu krátkým přikývnutím a raději se soustředím na jiné věci. Kája ještě mluví o kouzle na přivolání pohromy a pádu meteoritu. Moc se mi tato myšlenka nezamlouvá. "Moc se mi nelíbí toto řešení. Vím, že Vám do toho nemám moc co kecat, ale tohle nemůže dopadnout dobře.

Příroda má své vlastní zákony a není možné je neustále porušovat. Lidé si myslí, že mohou přírodu zkrotit, že ji donutí, aby se chovala jak oni chtějí, ale to není možné, příroda se neptá člověka na svolení. Pokud sešlete katastrofu proti její vůli, nejspíš se Vám to povede, jste dostatečně mocní, abyste ji porazili, to ano. Ale jednoho dne se Vám to vrátí, to je jisté.

Elfové se naučili žít v souladu s přírodou, pokud od ní něco potřebují, poprosí. A vychází jim to. Lidé ne, ti neprosí, ti nařizují. Vezmou sekeru a vykácí les, aby si mohli postavit dům.

Pokácet strom je v pohodě, to příroda zvládne přejít, vykácet les je špatné, přesto ne tak špatné, jako seslat katastrofu ve velkém rozsahu, na to má právo jen a jen příroda, nikdo jiný."
Chápu, že Alzan na toto myslel, je to nekromant, dalo by se říct, že jeho zaměření je proti přírodě, ale on pouze využívá již mrtvá těla, nic přírodě nebere, pouze si to půjčuje.

Ale že Kája nad tím vůbec uvažuje, to mě mrzí. Nečekal jsem od ní takovou neúctu. "A to jsem z ní měl pocit, že si přírody umí vážit. Copak si neuvědomuje, že by mohli tím meteoritem zasáhnout místo, kde žijí nějací tvorové? Nemohou nikdy vědět jistě, že tam nic nežije, i kdyby to byl jen nějaký hmyz, co kdyby přispěli k vyhubení nějakého druhu? To přeci není možné, tomu nemohu přihlížet.

I kdyby vyhubili jediný druh, mohli by způsobit skutečnou katastrofu, žádný tvor na světě není zbytečný."


Nyní je těžké vnímat, co dál ostatní říkají, ale snažím se o to. Snažím se nemyslet na předchozí část hovoru. "Asi jsem neměl být tak příkrý, nejspíš to nemysleli zle. Jsem prostě jiný, než většina. Asi je těžší, než jsem myslel, přizpůsobit se"

Anglino mě také překvapuje. Překvapivě smířlivě reaguje na to, že není po jeho, to barbaři většinou nedělají, za svým názorem si stojí ať je sebehorší. A tento nápad byl navíc celkem dobrý, bohužel argumenty proti byly silnější. Odložím své víno a také si naleji pivo. "S barbarem nebudu pít víno, to se nehodí. Pivo je také fajn."

Promluvím k Angliunovi. "Co já bych dal za nudu. Také mě kdysi bavil dobrodružný život, pohyb a fyzické vypětí. Vlastně pohyb a fyzická námaha mi nevadí, cestuji celý život a nic jiného neznám. Vadí mi akorát ty věčné boje. Nerad bojuji, nesnáším zabíjení. Ale je to nutné nemám na výběr.

Když umím bojovat a umím zabíjet, musím to dělat, jinak to bude muset dělat někdo jiný, někdo, kdo by mohl zemřít. Tím, že se přidávám do této války, pomohu zachránit jednoho člověka, jednoho, který by byl potřeba namísto mě. Nebyl by správné, utéct."


Poté pozvednu ruku s korbelem a pokud Anglino souhlasí, udeřím do jeho korbelu, až vyšplíchne pěna. Poté do sebe korbel otočím a vypiji jej na jeden zátah.

Nápad Coerie s podmořským tunelem se mi líbí, přesto jej přejdu beze slov, pouze uznalým pokýváním, ostatní již k tomu řekli dost.

I Alexander promluví. A tentokrát slovy nešetří. Nicméně nějak nechápu, o čem mluví. Jasné je, že nesouhlasí, že jsme nekromanta nechali žít, v tom ho chápu, ale ty důvody, které říká, to nechápu. "Takže podle tebe jsme ho měli zabít poté, co nám dá informace, za které má mít svobodu? Tobě čest nic neříká? A co takhle druhá šance? Myslíš, že si nezaslouží druhou šanci?

Chápu, že se Vám nelíbí, že jsme nezabili nekromanta, to jo. Ale nikdy, opravdu NIKDY bych mu neslíbil svobodu za informace a poté ho zabil. A pokud ty by ses tak zachoval, tak tě lituji. Lituji, že neznáš soucit, lásku, přátelství. A máš pravdu, pro mě nejsi člověk, ale ani zvíře. I ta zvířata pociťují přátelství a lásku. Abych pravdu řekl, nejlépe bych tě přirovnal k oživlé soše. Ta má také předem dané příkazy a nic jiného nezná, nezná soucit ani slitování, je to jen a jen kus kamene. Jsi prostě omyl přírody, nic víc."


Tentokrát již nelituji svých slov. "Ať mě třeba ukamenují, je mi to jedno. Toto jsem říct prostě musel. Nechápu, jak může být tak povýšený, nad lidské city. To je prostě psychopat. Já bych mu nevěřil, ale věřím žiřině úsudku, věří mu ona, tak i já. Ale rád ho mít rozhodně nebudu."

Pak již vše shrne Žira. Naštěstí i ona uznává, že málokdo by se zvládl zachovat jako Alexander. Již raději neřeším řeči k němu. Poté již odbočila zase zpět k důležitému. Mimo jiné zjistím, proč jdeme do jeskyní za městem. A musím uznat, že je to nutné a že to spěchá. Její poslední návrh mohu pouze uvítat, sice moc nepiji, ale když už, tak už.

Jeskyně na ostrovech za městem jsou rozsáhlé, myslím, že se dá dostat i na pevninu. Odhaduji, že Simplicus si zabezpečil veliký komplex a že se tam bude dost bloudit. I magicky nezabezpečené jsou tyto jeskyně nebezpečné. Musí se tam jít za odlivu. A jakmile stoupne voda, zaplaví tam vše. Takže bychom se utopili. Musíme to stihnout velice rychle.

Kája toho shrne mnoho a dokonce poví dost informací o Avelan. "Dobrá tedy, takže od ní nemůžeme vyzjistit informace o meči a dokonce ani o jejím hrobě, přesto něco málo víme. Jakmile bychom se dostali někam, kde Avelan byla a je to poblíž místa jejího skonu, myslím, že bych jí dokázal najít pomocí složitých hraničářských kouzel. Bude to náročné, ale půjde to."

Alexander opět promluví, snažím se jej nevnímat, ale nejde to, řekne pár věcí, které komentovat prostě musím. Když se ptá, proč Žira bojuje v předem prohrané bitvě, musím se na něj opět obořit. Tentokrát jsem stručný. "A naděje? To ti nic neříká? Naděje pro lidi, dokud žije naděje, není prohráno."

Alzan se také pořádně pustí do Alexe, k tomu již nepřisazuji. Victoria akorát zmíní, že její minulost nás nemusí zajímat. "Máš pravdu Victorie, nikdo tady nepopírá tvojí důvěryhodnost. Důležité spíš je, zda nás nemůže ohrozit něco z tvé minulosti, pokud ne, vše je v pořádku, pokud ano, alespoň někdo by o tom měl vědět, ať jsme připraveni. Ale do toho bych asi moc kecat neměl."
 
  Victoria   Postava není přítomna 24.9.2018, 10:16:58

Alexander spustí nějaké své úvahy a pak začne mlít i cosi o mě. Ale kulový že nemá city, evidentně někdo ublížil jeho egu! Auau, buď rád, že jsem ti neublížila já!

“Má minulost není důležitá. Myslím si, že všem stačí vědět, že mě Hugh Ruka poslal Aribeth na pomoc a ta mi natolik věří, že mě poslala k vám. Byť jsem po tom nijak netoužila. Ale i já mám jistou hrdost a čest a všichni, kdo znají Ruku asi tuší, že podrazy se netrpí.“

Ještě se tu zpovídat z toho, co jsem udělala nebo neudělala. To tak.

“Navíc, Ragnar je součástí mé minulosti. A on ví, že já nože do zad nebodám…já ne.“ neodpustila jsem si jedovatou poznámku.

Proč mě to i po takové době tak moc dožírá?!

 
 
  Merysol   Postava není přítomna 24.9.2018, 10:06:46

Opět se ozval Alex a jeho slova mě více než překvapila. Trochu jsem byla popravdě i zklamaná. Zvíře. Člověk. Troll. Ach jo. Alexi, co s tebou je?!

Raději jsem Alexandrova slova přestala řešit a soustředila se na řešení našeho útočiště.

“Hm, co jen nějaká vzduchová kapsa? Bublina? To by nešlo nějak zařídit? A jednou jsem slyšela nějaký bájný příběh o nějakém Mojžíšovi. Prý zařídil lidem cestu přes moře suchou nohou, když tehdy utíkali do země s pokladem. Nebo tak nějak. Nevím, pohádkám jsem nikdy moc pozornosti nevěnovala.“

Nápad s podvodní pevností nezněl špatně, ale asi by se už hůř prováděl. A sice by byla dobře skrytá, ale v případě útoku by to bylo asi zlé.

“Ještě by mě jen zajímalo, jak by byl řešený případný útek, kdyby se přistoupilo na Kájin nápad s podmořskou pevností?“
 
  Alzan   Postava není přítomna 21.9.2018, 21:29:04
Alex zareaguje na Žiru a mluví déle, než je u něj obvyklé. Ale jak je obvykle, neřekl nic moc kloudného. Opět promluvím skrz přízrak, který tam je s vámi:

"Docela smutné, že nevíš, zda jsi zvíře nebo člověk. Nebo že celkově nevíš, co jsi. Víš aspoň jestli jsi muž nebo žena? Pardon... Samec nebo samice? To je obecnější vyjádření...

A nejsem si vědom toho, že bychom začali někoho odsuzovat, bát se ho, nebo zvažovat co řekneme poté, co jsme se dozvěděli něco o jeho rodině či původu. Nebo mě vyveď z omylu... kdy jsme to udělali a komu. Buď prosím tak laskav.

A jsi to ty, kdo tu neustále mluví o tom, že si nevěříme a bojíme se. Teď... Po hypnóze... Jedině ty se oháníš strachem z naší historie. Víš, jak se to říká: podle sebe soudím tebe. Což potvrzuje to, že má otázka v hypnóze zněla jasně: "A teď nám pověz svá tajemství, které pro nás mohou být nebezpečná." A bylo to Tvé podvědomí, které celou Tvou minulost vyhodnotilo jako nebezpečí. Jako něco, z čeho má strach. Kdyby to tak nebylo, odpovíš jen krátce, v pár větách: mého bývalého cechu, kterému jsem se zřejmě znelíbil. Sám jsi řekl, že dokud mlčíš, budou posílat jen lidi. A sám jsi řekl, že to, co na nás poslali se zřejmě najmout nedá a že v případě porušení mlčenlivost budou spíše povolávat než najímat. Z toho soudím, že ses už tenkrát v té chýši/zřícenině, domníval, že to bylo něco vyvolaného. Tudíž se Tvůj cech domníval, že jsi mlčenlivost porušil a ty jsi mohl s klidným svědomím mluvit. protože dle Tvého cechu jsi už mluvil... Pokud se pletu, oprav mě. Já si ale jinak Tvá slova a jejich logické spojitosti vysvětlit neumím. Nebo nám snad tajíš nějaké malé střípky, protože ses dozvěděl, kdo je čí matka, bratr či kdokoli jiný?

A k Tvé otázce. Nebyl jsi donucen říci nám celou svou historii. Jen to, co z ní je pro nás nebezpečné. Jak jsem řekl před chvíli. A byl jsi k tomu přinucen proto, že jsi jako jediný nebyl schopen nic říct. Jak jsem řekl před tím, netěší mě to. Ale ani toho nelituji.

A taky by sis měl zajít za Zarem s vyšetřením paměti, jako Žira. Já už v podstatě vše ze své minulosti řekl. Nechceš doufám popisovat ten rituál? Stejně se domnívám, že bys tomu nerozuměl. Nebo chceš slyšet něco ve stylu: vem velký kotel z čistého stříbra, udělej v něm vývar z třinácti zkamenělých žaludů a vykoupej se v tom?

A poněkud si protiřečíš. Ne každý se má šanci rozhodnout. Třeba ji dostane později. Z tvého "nebezpečí vyplývající z Tvé minulosti" vyplývá, že sis nemohl vybrat, kde budeš vyrůstat. Ani Tě nenapadlo, že by život mohl být jiný. Dokud jsi nedostal šanci to zjistit. Změnilo se to, že jsi dostal přístup do knihovny."
Cíleně používám Alexandrovy slova a obraty. "Ten nekromant také neměl jako učeň moc informací a o skutečném světě. A teprve když přestal být řízen mistry a intrikami akademie, mohl se rozhlédnout a zjistit, že tento život je jiný. A už jen čekal na vhodnou příležitost, jak utéct. Stejně jako jsem čekal já. Já teď jen doufám, že mě kontaktuje co nejdříve, nebo že najde způsob, jak se zbavit temných sil dřív, než ho plně ovládnou nebo k němu zavedou "kolegy" z oboru."

Tím jsem snad vyčerpal vše, co mělo směřovat na Alexandra a jsem velmi zvědav, co mi na to poví. Ještě také zareaguji na Káju:

"S trvalým portálem Ti moc nepomůžu. To neumím a ani jsem se tím směrem nikdy neubíral. Mar by možná mohl. Pokud se vrátí, jak jsi dobře podotkla. Zatím se k tomu nemá.

Nemrtví nemusí dýchat, takže mohou pod vodou fungovat. Ale s klasickým omezením hmotného těla. Budou muset překonávat odpor vody, takže nebudou moc výkonní. Ale abych pravdu řekl, sídlo pod vodou se mi moc nezamlouvá. I kdybychom vyřešili problém, jak tam být, bylo by to magické řešení. A máme takové nepřátele, kteří by tu magii mohli nějak narušit a nás by to zatopilo. Nevím kolik z vás v takovém případě zvládne přežit pod vodou. A celá práce by pak byla vniveč. Vykopat podmořský tunel z pobřeží nebo města na ostrov zní zajímavě. Ale když povede odněkud z divočiny, může na něj někdo omylem narazit nebo nás sledovat. A pokud povede ze sklepa nějakého domku, nebude divný, že tam vleze tolik lidí, dlouho se tam nic nepohne, nikdo nevyjde ven a pak najednou zase vylezeme?

A ještě bych měl dotaz k Awelan. Říkalas, že majitel vše zapomene. Awelan ho celý vyráběla sama? Nebyla s lidmi, jako my cestujeme pohromadě? Nebo všichni zapomněli, ne jen majitel? Pokud teda někdo z její družiny ještě žije..."
 
  Anglino   Postava není přítomna 17.9.2018, 19:59:53
"Žiro mnoha věcem, které tady byly řečeny nerozumím, ale ujištění , že se najde místo pro kovárnu a svůj meč budu moci použít proti inkvizitorům neboť oni vnímají magii a já žádnou neoplývám, proto pro ně budu nečitelný mne uklidnilo.

Mám kladivo kovadlinu a nářadí od kovářky dračích jezdců a snad někde i pár kousku materiálu z draků.
Mnoho svých dovedností mne naučila snad se do budoucna budou hodit.

Teď, ale chopme se pohárů ať si pročistíme hlavy!"


Bez dalšího otálení pozvednu plný korbel a na jeden nádech jej vyprázdním, hned si nalévám další a dýkou si uříznu kus pečeného masa.

Rozhlédnu se kolem zda někdo následuje mého příkladu a spiklenecky mrknu na Karolinku.
 
  Alexander   Postava není přítomna 16.9.2018, 12:33:05
Žira spustí, a začne semnou. A je toho orpavdu hodně co mi chce sdělit. "To je zajímavá otázka.. Proč? Jak by odpověděla normální lidská bytost? Jako Merysol? Že má poslání, nějaký cíl, který chce naplnit? Jak by odpověděl někdo bez lidských pocitů, kdo se rozhoduje čistě logicky? Že když si dal všechny informace dohromady, evidentně tahle skupina vyšla líp? Nebo snad udělal chybu ve výpočtech? A nakonec, jak by odpovědělo zvíře bez slitování? Všechny by zabilo?" pokrčím rameny, "Těžko říct, když ani nevím co z těch věcí tedy jsem..." povím, a kouknu se na svojí ruku ve světle, načež se prohlídnu celý. "Podle mě jsem člověk.. Alespoň si nepříjdu jako elf, troll, trpaslík, nebo zvíře.. Ale těžko říct.. Co tedy jsem podle tebe? optám se a kouknu se na Žiru. Ve tváři se značí zájem, nikoliv naštvání a celkově nemluvím naštvaně. Jenže já málokdy mluvím jinak než neutrálně. " A zase je tu otázka důvěry a vkládání svého života do něčích rukou.. , zhluboka se nadechnu, jelikož tyhle lži mě už nehorázně nudí.

"Tady si všichni pořád hrozně věří, ale jakmile se objeví nějaká nová informace, ať už je to něčí matka, bratr, či kdokoliv jiný, už se každý pečlivě rozhoduje, komu co řekne.. Proč já jsem jediný, koho jste proti jeho vůli přinutili sdělit celou svou historii? Mě by třeba zajímala Coeria, jak se vlastně rozhodla k nám přidat, a co se dělo předtím.. Nebo Victorie.. Nebo Alzan a jeho odpoutání od temných sil, či jak tomu říká.. Odpověď je jednoduchá.. Nikdo si tu skutečně nevěří.. Jenomv boji.. Teď máme čas.. Dneska by se každý mohl podělit se svým příběhem.. " ušklíbnu se.

Pak nám Žira shrne naše celkové snažení a úkoly, a přejde opět k otázce slitování. "Nač mít slitování s někým, kdo měl šanci se rozhodnout, ale udělal špatně? Mohl bojovat, mohl se rozhodnout zemřít, ale radši se rozhodl sloužit našemu nepříteli.. A pokud šanci neměl, tak proč by jí najednou dostal? Co se změnilo? Tvrdíš že slitování odděluje zvířata od lidí, ale nad zvířetem bych slitování projevil spíš, než nad člověkem.. " povím s povzdechem.

Pak se na Žiru kouknu. "Ale mně by zajímalo něco jiného.. Já, kdybych narazil na někoho nad kým nemůžu vyhrát, tak se snažím najít nějaký způsob jak toho docílit.. Ať už trikem, lstí, nebo zlepšením svých schopností.. Ale nebudu zkoušet přímý útok, když nebudu věřit v jeho úspěch.. Avšak ty tvrdíš, že tahle bitva je předem prohraná.. Ale ty jsi byla zvolená jako vůdce téhle skupiny.. Takže rozhoduješ co se bude dít dál.. Proč tedy děláš rozhodnutí, kterým sama nevěříš že něco změní, když podle tebe je vítěz už jasný? Proč tu vlastně nakonec jsi ty?" zeptám se, a stejně jako u Zarrova guláše, i tady mě skutečně zajímá odpověď, takže se mi do hlasu vkrade intonace a do tváře výraz otázky. Sice Žira chce už hodovat, ale mě toto opravdu zajímá.
 
  Karolina   Postava není přítomna 16.9.2018, 10:58:15
" Opuštěný ostrov. To je dobré místo, jen ta cesta na něj. Tunel není špatná myšlenka, ale provedení je pro nás nejspíš nepřekonatelná překážka. Portál by se hodil líp to je fakt, jenže to má taky háček. Když bychom tam pluli lodí, tak na sebe jen upozorníme, postavit nějaký most je nesmysl, když je to od pevniny daleko. Bezva by bylo, kdybychom to mohli přeletět. Ne ne, velké riziko! Takže tunel nebo portál. Co takhle vytvořit si nějaké podmořské sídlo? "

Žira vydává přímý rozkaz, usměji se a přikývnu. Chápu, že by to musel být fofr. " Roztavit Žiřin meč? NE! Musím nastudovat nějakou tu živelnou pohromu." Naděje na to, že by se povedlo Alzanovi oživit trpaslíka s jeho znalostmi byla malá, teď už není žádná. Škoda. Jsem na tom asi jako Alzan, až se dořeší priority, budu se muset soustředit na studium. Pak Merysol znovu položí otázku, kde začneme, nebo spíš jak budeme pokračovat. Souhlas.

" Portál udělat umím, ale udělat nějaký stálý portál ne. Bylo by to nejlepší řešení, možná s Alzanem a Mar-Dolem, pokud se vrátí, nějaké takové řešení najdeme. Zatím bohužel, ne. Nevím jak na tu podmořskou cestu. Alzane, jak je to s nemrtvými pod vodou? Dali by se použít? Taky by byla varianta vytvořit sídlo pod hladinou moře. Něco jako má Simplicus. Na dně moře, ale to by znamenalo, vymyslet jak bychom tam mohli existovat. Udělat přes sídlo nějaký "poklop", to by asi šlo, ale jak tam dostat kyslík? Žiro, tvůj meč roztavit nemůžeme dovolit. Zkusím něco nastudovat.

Ještě k tomu diamantu a Avelan. Pro ty, co tu s námi nebyli to v kostce povím. Avelan byla majitelkou Ellesaru. Dokonce zatím jako poslední. Jenomže ten meč má nějakou magickou ochranu. Majitel v okamžiku, kdy se meč vyrobí zapomene všechno ohledně bývalých majitelích a jejich hrobech. I ona je prakticky mrtvá a je tu vlastně jen její duše. Mám u sebe ten diamant a to tělo, které vidím je jen výtvor diamantu. Ona neví ani o svém hrobě. Ví jenom, že to bylo někde na poušti, kde byly tekuté písky. Taky víme, že to bylo nedaleko vesničky, kde žila naše Žira."
Usměji se na přítelkyni, je na ní, jestli k tomu něco poví.

" A ještě bych se přidala k Merysol. Měli bychom si rozmyslet, co uděláme teď a co můžeme odsunout na pozdější dobu. Je jasné, že první bude na řadě Simplicova jeskyně a pak? "

Máme toho hodně, možná by šlo nějak dopředu se domluvit co dřív, i když je mi jasné, že moc dopředu se plánovat nedá. Tedy aspoň my ne, protože postupně narážíme na další a dal překážky a rozkrýváme stále více tajemství. Sídlo je pro nás taky důležité, abychom měli nějakou pevnou základnu. Místo, kam se můžeme uchýlit.
 
  Merysol   Postava není přítomna 14.9.2018, 15:53:30

Žira se po té vší spoušti informací chopila slova. Prvně promluvila k Alexovi ohledně toho, že i přes jeho smýšlení a zřejmě nedostatek emocí, je s námi.

”Možná má nějaké vyšší důvody. Nějaké poslání. A nebo prvě, aby se citům naučil". skočila jsem rychle do řeči Žiře a nechala ji zae mluvit. Bylo mi jasné, že toho na srdci bude mít hodně. Mnoho slov bylo dnes vyřčeno a nejspíš ještě bude. Ale doufám, že dají prostor i činům. Máme tolik na spěch a tolik věcí musíme zvládnout… Za posledních několik dní toho na mě bylo víc a víc a já si připadala najednou starší alespoň o 30 let. Navíc mě čím dál víc tížil strach o Aribeth. Nemluvě o tom, že některé věci se mé drahé Aribeth týkaly také.

Postupně jsmě se přenesli k tématu pevnosti a hlavně - Ellesaru. Jen jsem naslouchala a sem tam souhlasně přikývla. S tím vším kolem se stvoření Ellesaru stává čím dál tím víc něco nedosažitelného. A je to tak důležitá věc. Tázavě jsem se zadívala na Žiru, jako kdyby mi snad dokázala dávt odpověď na to, co s tím budeme dělat. Jenže jsem si byla vědoma, že toho má sama teď dost.

Postupně se snad vyjádřila ke všemu, co padlo. ”Žiro, máš nějakou představu, za jakým konec to teď vezmeme? Spousta toho bylo řečeno a je potřeba toho mnohé vyřešit. A to co nejdřív. Což je nemožné…

Alzan ještě pronesl také pár slov směrem k Žiře a já očekávala, že až mu odpoví, možná se dostane odpovědi i mě. Tedy jiné než “Nevím”…
 
  Victoria   Postava není přítomna 14.9.2018, 15:25:08

Žira nás nechala všechny domluvit a pak spustila sama. Vesměs mlčím, nemám moc důvodů ji přerušovat, leda bych to snad považovala za důležité. Navíc se alespoň pořádně dovím, o co vše tu jde. Tedy, někde je nejlepší nevědět nic. Ale co už. Dala jsi slib Aribeth a máš přece jen nějakou tu čest, Vi.

Naše babochlapice zdlouhavě mluví o pocitech a peskuje Alexandra. nědy jsou pocity jen na škodu. utrousím pro sebe poznámku ale dále ji nechávám mluvit. Inu, je vidět, že je to přeci jen ženská. Vykecávání Žiře drží dlouho.

A po Alxoci se začne věnovat jiným věcem, ale ne vždy z tho pořádně pochytávám, o co jde. Však je to fuk, časem si to dáš dohromady…

Zarazím se však o poznámce ohledně Ragnarova syna. Jen se na něj maličku pootočím a pak na prádzno polknu. No jo, tolik jsem ti nechyběla…a hlavně, kdo by chtěl udělat budoucího krále ze syna špinavý zlodějky, což?
Ale moc dlouho se touhle hořkou kapkou nedávím. Není na to čas. Ani prostor.

Pak se začne mluvit o nějakém Ellesaru. atně si vzpoměnu, že je to nějaká legenda o meči či co. Je toho kolem něj až moc. Pak pochopím. Oni ho fakt chtějí vyrobit?! No nene…. Dnes opravdu nevycházím z úžasu. Mluvící lucerna, nějacá bohtí předkové a tlupa lidí, co chce přivést legendu k životu. Haha.

Ve finále se vše pomalu stočí k zajatcům a nějakému sidlu. Je toho nějak na mě moc, ale prokousala jsem se tím. I když bych asi nějakou tu připomínku našla, neříkám nic. Asi potřebuji víc času na zpracování toho všeho, než bych si myslela. Ostřílenou zlodějku a dominu přeci jen něco umí zaskočit. No tak to potěš…
 
  Coeria Iminae   Postava není přítomna 14.9.2018, 12:06:57
Všichni se postupně rozpovídali, měli návrhy a různé nápady. Něco jsem moc nechápala, něco ano. Zatím jsem to neřešila, protože, jak se zdá, jsou to plány do budoucnosti více či méně vzdálené. Pokud se narazilo časem na něco, čemu bych moc nerozuměla, zeptám se.

Nejvíc mi dala "zabrat" Žira. Mluvila dlouho, měla jsem co dělat vstřebat veškeré informace. Nejvíc mě zaujalo vysvětlení, proč jsme vlastně tady ve městě.

" Simplicova skrýš? Celý velký komplex jeskyní? Jako nějaké bludiště? To bude určitě plné pastí a různých signálních nebo zabezpečovacích míst. Nedivím se, že se tam Žiře moc nechce. Mě moc taky ne, ale pokud je to potřeba, půjdu s ostatními. Musíme doufat, že se nám podaří ten předmět najít dřív, než Simplicus zjistí, že se mu někdo promenáduje v jeho skrýši."

" Nevím jak velký je ten jeskynní komplex. Budeme si muset dávat pozor na zabezpečovací místa, asi tam budou i různé pasti. Taky by se mohla vyskytnout místa se signalizací, která by upozornila Simplica, že se něco děje. Nebo je to tak opuštěné, že by si to nějak neošetřil?"

Portál, oživení trpaslíka a podobné věci, docela mě to zajímá, ale vůbec tomu nerozumím. Musím uznat, že ti čáryfukové toho mají na hrbu opravdu hodně. " My toho umíme taky moc. Tahle skupina je dost vyvážená, proto je tak silná. Silní mágové, silní válečníci a my ostatní, dobře to Žira sestavila." Přikývnu si na souhlas.

Nápad s odpočinkem se mi líbí. Sice moc nepiju, ale v klidu si sednu, pokud ještě bude co k jídlu, klidně se ještě najím. Pak si můžu vytáhnout svůj notes a doplňovat si poznámky.
 
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163]  [164]  [165]  [166]  [167]  [168]  [169]  [170]  [171]  [172]  [173]  [174]  [175]  [176]  [177]  [178]  [179]  [180]  [181]  [182]  [183]  [184]  [185]  [186]  [187]  [188]  [189]  [190]  [191]  [192]  [193]  [194]  [195]  [196]  [197]  [198]  [199]  [200]  [201]  [202]  [203]  [204]  [205]  [206]  [207]  [208]  [209]  [210]  [211]  [212]  [213]  [214]  [215]  [216]  [217]  [218]  [219]  [220]  [221]  [222]  [223]  [224]  [225]  [226]  [227]  [228] 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2020 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.