abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Verze 1.2:Vešel do služby nový update Abarinu. Co si myslíte o změnách a jaké další byte navrhli, případně něco přestalo fungovat? Nová verze.(Oblíbit)
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky.
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM.(Přidat do záložek)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Kingdoms of Valcia ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Faolan Tir Gwilym (Smečka)   Postava není přítomna 15.6.2020, 3:13:04
Prohlášení Smečky k invazi do Eldagu


Tímto se na vědomost dává, že Smečka společně se Stormgrade, Selimií a nepřímou podporou krále Abaddona z Korranu obsadila města Davem a Mellar. Došlo tak v reakci na válku vyhlášenou Eldagem, napadení naší diplomatické delegace, zradu mezinárodních dohod, špionáž pro Enru a v neposlední řadě uctívání Cruxe a jeho démonů na něž došlo i během bitvy o Davem. Obráncům kteří se včas vzdali byla udělena milost a poskytnuta lékařská pomoc, ti kteří se rozhodli bojovat jsou po smrti. Okupované území Nového Dalaranu je aktuálně v obležení a Rough bude v nejbližších dnech následovat. Po dohodě s králem Abaddonem z Korranu bude jeho vojsko na území bývalého Eldagu pomáhat udržet právo a pořádek dokud neskončí válka proti Enře, nebude se však účastnit válečných operací. Tímto upozorňujeme, že pro území bývalého Eldagu nyní platí stejné pravidla jako pro území Smečky a to zejména co se týká špionáže a nepovoleného vstupu.
Budiž toto důkazem pro všechny přisluhovače temných sil ve Valcii. Ostrovy i Valcie se spojily proti rostoucí temnotě a budou za tento svět bojovat.


Informace pro obyvatele Davemu

Civilistům okupovaných území tímto oznamujeme že po skončení války ve Valcii jim bude umožněno se volně přestěhovat na území která připadnou Stormgrade, pokud si toto budou přát. Do té doby než tento moment nastane, jsou dočasně považováni za členy Smečky se všemi povinnostmi a výhodami které z toho plynou. Prosím berte tuto dobu jako zkušební období které vám ulehčí svobodnou volbu vaší budoucnosti.


Výzva zbývajícím vojákům Císaře

Vojákům stále věrným Císaři tímto vzkazujeme že stejně jako v bitvách o Davem a Mellar jim nebude ublíženo pokud se vzdají, ale vojáky stojící na straně démonů a zkázy nebude mít žádné slitování. Vaše povinnost se váže k lidu Eldagu... lidu Valcie, nikoli k silám které jí chtějí zničit i když mají na hlavě korunu Císaře.
Složte zbraně a bojujte za svoje rodiny, jak se ukázalo v Davemu i Mellaru, mnozí z vás už vědí, že s vládcem který porušuje sliby spojencům a staví chrámy démonům je něco špatně a coby vojáci kteří po našem boku bojovali a cvičili víte, kde je pravda.

Oproti zvěstem tímto oznamujeme, že Císař Kyrthol před bitvou zbaběle opustil město Davem a nyní se skrývá. Za jakékoli informace k jeho dopadení je vypsána odměna.

Zpráva pro Císaře Kyrthola

Bez ohledu na to jak hluboko se zahrabete Vaše Veličenstvo, je jenom otázka času než vás najdeme, v okovech dotáhneme před soud a popravíme. Z chrámu Cruxe v Davemu nezůstal kámen na kameni a z vašich enerských pánů se stalo žrádlo pro wyverny. Neexistuje síla která by vás ochránila před spravedlností Kyrthole... bývalý čtvrtý Císaři.
Mini reakapitulace

22.5.2019, 17:57:38 Poslední reakce na řetěz veřejných prohlášení/propagandy jednotlivých států kterej tuším začínal 8.5.2019, 18:52:18

21.6.2019, 11:21:49 tam byla připomínka k ústupu Korranu (pouze pro Morna, to byla šeptanda)
 
  Faolan Tir Gwilym (Smečka)   Postava není přítomna 13.6.2020, 2:45:03
Mellar

Snaar se na Mellara na chvíli dívá lehce podrážděně... chtěl boj a chtěl krev... ale nemůže mít všechno a tak pokrčí rameny a kývne na jednoho ze Stínů... ten zmizí aby předal postupující armádě zprávu o zastavení útoku a kapitulaci nepřátel.

"Dobrá volba, zachránil si soustu svejch chlapů. Obecně koukám že tě otec dobře vychoval... Enra je Crux a Crux nemá spadeno jenom na vaše bohy... chce zničit život. Žádná autorita na světě nestojí za životy všech na kterejch vám záleží. To není nepřítel se kterým se dá vyjednávat... nebo se mu vzdát a doufat milost."

Skřet zandá obě zbraně a povzdychne si.

"Jak sem slíbil, ty i tvoji muži budete žít. Jakmile se odzbrojíte můžete zůstat tady v hradu a přenocovat. Až dohodneme všechny formality, dostanete svoje zbraně zpátky. Jakmile se postaráme o svoje raněný, postaráme se i o ty vaše... možná se i něco přiučíš o magii... nadání evidentně máš. Teď už musíme jenom počkat než dorazí generál Stormgrade co ten útok vede a probereme detaily... času už teď máme dost."
 
  Faolan Tir Gwilym (Smečka)   Postava není přítomna 13.6.2020, 2:20:50
Poslední vzdor DavemuOrci postupují a dorážejí každého kdo se nestihl přeskupit u zadních řad, rojnice obouručních seker a magického ohně bojujících elfů nešetří nikoho bez ohledu na to jestli se rozhodl vzdát nebo ne.
A tak i když se postupující jednotky pozvolna zpomalují a ztrácejí momentum, je jasné že bitva už je dobojována... kdysi slavná armáda Eldagu je obklíčená. Zepředu po krví zbrocené dlažbě postupuje daleko početnější a lépe připravený nepřítel, ze tmy kolem na šťítovou formaci dopadají střely a z hořících kasáren za nimi začínají vyskakovat první vojáci, kteří se rozhodli dát přednost pádu z výšky aby, unikli smrti v plamenech. Ovšem ani v té dost možná nejtemnější chvíli v historii Císařství se jeho vojáci nevzdávají. Zadní voje využijí času který jim udatnost jejich bratrů zaplatila a znovu se přeskupí. Disciplína vštípená vojákům Eldagu nejde zlomit dokonce ani ostrovní ocelí... a tak to přijde... ohně na nádvoří ztratí na intenzitě a novodobou Noc Spárů protne roh velící ústup... něco co jednotky Smečky neslyšely už víc jak třicet let i přez všechny vybojované bitvy.
Ork s válečným pokřikem zvedne nad hlavu padlého těžkooděnce a v plné zbroji s ním mrští proti šťítové hradbě, pak chytí jednoho z padlých orků za madlo na zbroji a po cestě chytí dalšího raněného aby je odtáhl do bezpečí.
Obránci kteří před sebe dobře vidí pouze díky hořícím kasárnám do tmy nepřátele nepronásledují a radši zvednou šťíty proti salvě šípů která na ně ze tmy vyletí. Válečné bubny utichnou a chvíli to vypadá jako kdyby to všechna byla jenom iluze horečné noci ze které se všichni brzo proberou.

Pak jeden z ohňů na nádvoří opět nabere na intenzitě a osvítí Mithis a její osobní gardu stojící mezi desítkami pobytých eldažanů, ona i její garda jsou tak ušpinění od krve a sazí že je málem není poznat, ale charakteristické tvary jejich brnění s orky zaměnit nejde.

"Synové Eldagu! Bojovali jste se ctí která bohužel daleko převyšuje tu vašich vůdců... každopádně jste už ovšem dostali víc než dost šancí se vzdát a ultimátum které se nedodrží by podrylo v budoucnu naši autoritu... východ slunce už nejspíš nikdo z vás neuvidí.
Každopádně... bojovali jste se ctí... pokud se utkáte se mnou i s mojí gardou a zvítězíte, bude vám umožněn volný průchod z města k nejbližší posádce Eldagu!"


Jeden z posledních žijících důstojníků Eldagu zmateně přejede pohledem necelou třicíctku elfů a zhruba dvě stovky stále žijících obránců. Jestli dnes něco viděl, tak že elfy nemají podceňovat... ale jsou unavení, muži v zadních liniích se ještě do boje nedostali... když na ně zaútočí můžou vběhnout do pasti, ale stejně tak tu můžou čekat dokud je nepostřílí, nebo nedovezou těžké zbraně. Technicky vzato je nabídka od té prokleté Lišky jediná šance na přežití a rozhodne se jí věřit... převážně protože jí v té chvíli věřit chce... usekne jí hlavu a Císař z něj ještě udělá generála.

"Císařská legie! Složili ste přísahu a jediná cesta odsud vede skrz nepřátele! probijeme se ven, přeskupíme se s posilami a až vrátíme do Davemu, zatlačíme je zpátky do moře kam patří! Konejte svoji povinnost, pro Císaře, pro vaše rodiny, PRO ELDAG!"

Eldagská legie se vydá vstříc nepříteli a jdou všichni, nezlomení ztrátami ani šokem. Drakobijci na sebe jen klidně kývnou a odpočívají než se k nim blížící se masa těžké pěchoty dostane dost blízko... pak vyrazí v rojnici proti nim.
Bitva se rozhoří nanovo a elfové názorně předvádějí lidem, že po stránce tělesné i duševní stále ještě nejsou na jejich úrovni.
Jejich těžké meče páchají škody i proti šťítové hradbě a jejich hbitost jim umožňuje manévrovat a držet se z dosahu podstatně kratších čepelí... jenže ani válečnické umění, ani kvalitnější výbava nakonec nedokážou zvrátit vývoj bitvy. Křídla eldagské armády nakonec nepočetnou skupiny obklíčí a začnou utahovat smrtící smyčku nejslavnější těžké pěchoty kterou lidské pokolení kdy vyprodukovalo.
Pokaždé když je nějaký z drakobijců raněn, zmizí v oblaku stínového oparu a jak postupně ubývají i jejich počty, začne pro generálku z Ostrovů přituhovat.
Když tahá meč z krku jednoho z legionářů, zarazí se jí do magického šťítu pilum a v záblesku světla ho prolomí, další které letělo za ním jí zasáhne a na pravé straně hrudi projde zbrojí. Její garda okamžitě uzavře prostor kolem velitelky, ale ta už cítí jak se plíce plní krví a jak upustila meč.

"Byl to dobrý lov?"

Zeptá se hlasu ve své hlavě.

"Dobrý má dcero, je na čase ho ukončit, vysloužila sis odpočinek."

Odpoví ji Fenrir a elfka se pod maskou krátce usměje... obstála. V ruce ve které ještě před chvílí držela meč naposledy potežká krystal a upustí ho do vlastní elfské krve pod jejíma nohama... pak dá signál a cítí jak jí silné ruce chytí kolem pasu a teleportují ji z válečné vřavy o kus dál k improvizovanému lazaretu... společně s ostatními drakobijci. Někteří jsou v bezvědomí opečováváni krvavými knežkami, jiní si léčí rány sami, ale víc už toho Pouštní Liška nevidí, protože ve chvíli kdy jí Fenrir opustí, opustí jí i její vědomí.

Setník Atticus pozoruje glyphy které kolem sebe elfové nechali tešně před tím, než se stáhli z bojiště a je hrdý... tlačili je před sebou sice slušnou dálku, ale nakonec je asi doopravdy zahnali. Pak ale glyphy zhasnou a o vteřinu později se uprostřed místa jejich posledního vzdoru rozzáří magický krystal... září modře stejně jako jejich magický oheň. Jediné co stihne voják udělat než ho pohltí plameny je zalapat po dechu.

První jiskra

Král Gideon na balkonu paláce přimhouří oči, zášleh modrého plamene z oblasti kasáren je tak silný, že si na něj oči uvyklé temnotě přepadeného města musí chvíli zvykat. Elfka stojící vedle se na to dívá s neskrývanou fascinací... vyděšeně, ale evidentně hypnotizována výjvem který jako kdyby na tento svět nepatřil.

"Smečka zahnaná do kousta je nebezpečná jako drak... věděla že když si pro ně půjdeme tak budeme mít velké ztráty... tak udělala to samé co Fenrir při bitvě proti Thyranis... využila porstředí."

Kněžka se podívá na mžourajícího Gideona a zakroutí hlavou.

"Nepřivírej oči, tahle... jiskra... je něco co zažehne dějiny. První zrození plamene ze kterého povstane nový svět."

Dole u kasáren mezitím jeden z drakobijců udává rozkazy armádě Smečky pro které večer stále nekončí... je třeba postarat se o raněné.

"Popravte všechny koně a kavaleristy, každý kdo se nevzdal půjde pod meč... nejdříve přiveďte ty kteří už sklouzli na druhý břeh, potom o ty které potřebujeme stabilizovat... elfové a orci první než se unavíme, lidi si jako nejsnažší necháme na konec. O Mithis se postaráme já a moji..."

Za drakobijcem se ozve hlas velekněžky Kha-i-dy která právě dojde k bezvládnému tělu genrálky a nemusí jí ani nahlédnout do emocí aby odhadl co má v plánu... nemusí se dokonce ani otáček, velekněžka je rozzuřená.

"Stop! Důstojníku kněžky spadají pode mne a jelikož je Mithis v bezvědomí, spadá na mě i velení. O její léčení se postarám já... až bude postaráno i ostatní vojáky, to je rozkaz."

Elf zbrocený krví se pomalu otočí a na rozdíl od velekněžky na sobě nedá nic znát, jen se obrní proti její magii a vykročí k Mithis... ruka ho ale lehce pálí jak má nutkání tasit aby mohl bránit dceru muže, pro kterého šel několikrát do horoucích pekel i zpátky.

"Garda má nad sebou jenom jedinou autoritu Velekněžko a mám v živé paměti jak mi říkal, že máme dohlédnout na jeho dceru..."

Už skoro sbírá magii aby elfku vrátil k plnému vědomí, když mu magie Kha-i-dy zmrazí tělo uprostřed kroku a zkroutí ruce za záda... dokonce ani drakobijec jí nedokáže vzdorovat dost na to aby zlomil její vliv, ale to mu nebrání se snažit. Celá roztržka ale netrvá víc než pár vteřin a pak její vliv zmizí stejně rychle jako se objevil. Když člen Měsíční gardy vzhlédne, vidí Veleknežku odříznutou od magie vyčerpanými Spáry a jeho bratry kteří s tasenými zbraněmi zajišťují, aby se některá z řadových kněžek nechtěla do roztržky připlést. Spáry zvednou kuše a prostoupí do vlastního kouzla s kušemi namířenými na Kha-i-du Klan Stínu se zodpovídá jenom Faolanovi a má svoje rozkazy. Velekněžka tasí meče a krystaly v nich se rozzáří svojí vlastní magií.

"Jak se opovažuje! Já sem jeho družka, já sem vládkyně Sme..."

"PALTE!!!"

Když drakobijce vydá rozkaz, skoro to vypadá jako kdyby mezi jeho vyřčením a vykonáním neexistovala ani nejmenší časová skulinka. Lyriové kuše několikrát zacvakají, velekněžka stihne srazit pár střel... ale během chvíle dlouhé jako úder srdce se sesune k zemi probita šestnácti ranami z kuše. Nejmocnější kouzelnice Ostrovů a jedna z nejkrásnějších elfek světa... se svalí k špinavé zemi bojiště s překvapeným výrazem v očích a ladností pytle uhlí. Žádné proslovy, žádné ceremonie ani materiál pro epické báje... poprava bez soudu uprostřed noci... chladná připomínka faktu, že Klan Stínu svoje rozkazy plní vždy a že osobní spory se ve Smečce neřeší v době, kdy je jedna strana v bezvědomí.
Drakobijce dál už neřekne ani slovo, jen kývne jako kdyby se nic nestalo a všichni je jako mlčenlivé přízraky pustí do práce... čepele Měsíční Gardy se pustí do porážení koní a Davemem zavoní krvavá magie.

*Morňas připomeň se mi pls pak o poznámky ohledně léčení atd.
 
  Grenth   Postava není přítomna 30.5.2020, 15:18:47
Zvěsti se šíří po Korranu...

"

Císař Kythrol byl zabit v boji se Smečkou!Po statečném, avšak marném odporu zahynul Čtvrtý Císař říše Eldag při obraně svých měst před nevyprovokovaným útokem. Kde jsem to slyšel? Vždyť to už ví v Eldagu každé dítě! Masivní flotila oblehla Davem, a armády Stormgarde se přidaly k agresi ze severu! Říkám vám, Gideon nebo Daenlan, všichni Stormgarďani mají tu expanzivnost v krvi! A kdo bude asi další na řadě?!"

V Eldagu vědí o katastrofě, která postihla jejich zemi, nejlépe. I zde se ale podobné zprávy šíří jako oheň městem za požáru...a kdoví, zda ten nezpůsobila Smečka také, že? A do toho v Kalimdoru...se začíná ozývat na každém rohu, že lidské říše nebudou posledním cílem.
 
  Grenth   Postava není přítomna 26.5.2020, 17:36:39
Snaar vidí, jak mág váhá. Nebo přesněji řečeno-zvažuje. Kdyby mu býval sám viděl do hlavy, cítil jeho pocity, tak ví, že to nemá Mellar čtvrtý jednoduché, ale že má ve výsledku velmi rád svůj život. A tento pud nakonec zřejmě převáží vše ostatní. Mellar gestem káže vojákům sklopit zbraně, a ti tak váhavě činí.

"Císař je velká autorita...ale bohové stojí i nad ním samotným. Ti stejní bohové, kteří stojí nad námi všemi...bohové, které Enra nenávidí," vysvětluje svým mužům.

"Nemluví zcela upřímně, ale nech ho, snaží se jen uklidnit svoje muže.", ozve se Snaarovi v hlavě.
 
  Faolan Tir Gwilym (Smečka)   Postava není přítomna 26.5.2020, 2:36:30
#Mellar
#Operace Odplata

Spáry se krytí glyphy vrhnou do místnosti a zaujmou dvojstup proti obráncům. Snaar vejde hned za nimi a po slovech Mellara mladšího se zazubí.

"Chápu že nerozumíte situaci vaše lordstvo... ale tyhle kuše mají kadenci o které se vám ani nesnilo... možná máte početnější eskortu... ale rozhodně nejste v přesile aby jste si mohl diktovat podmínky. Čili abych vám nastínil situaci..."

Snaar nepřítomně pudově zavrčí a potěžkávajích palici pohledem přeměří místnost.

"To že si pánem pevnosti chápu... je to jedinej důvod proč ještě dejcháš... problém je v tom, že pánem pevnosti budeš maximálně už jenom pár minut a měl by si svejm mužům přikázat složit zbraně dřív... než ten zlomovej moment přijde... pak totiž už nebudeš mít čím vyjednávat a pro mě budeš jenom další zářez na palici. Čili to navrhuju udělat kultivovaně... vy složíte zbraně a vydáte hrad... já ho na oplátku nevypálim, ušetřím tvoje muže a poskytneme jim zdravotníky. Pak si sedneme v klidu ke stolu a probereme co dál... pokud vím, vedení chtělo mluvit s tvým otcem čili po zohlednění faktu, že jste se vzdali jakmile Vám došlo proti komu stojíte a že ste bránili dokonce civilisty města... je dost velká šance že se vám pevnost vrátí a budeme ještě ve finále bojovat bok po boku. Císař zradil Alianci a nasral tím půlku Valcie, Davem buďto už padnul nebo každou chvíli padne... Císařství už dnešním večerem prakticky neexistuje... veř mi chlapče, bude lepší teď žít a moct bojovat další den... protože až se zejtra probudíš do úplně jinýho světa než ve kterým si šel spát... možná taky zjistíš že sis poplet kdo byli přátelé a kdo nepřátelé."

Ve volné ruce se Snaarovi oběví granát a nevzrušeně pokrčí rameny.

"Varianta dvě je, že budete bojovat a už se nikdy neprobudíš... ale tvoji chlapi kvůli tobě zbytečně umřou a tvůj magickej talent zmizí v zapomnění dějin."
 
  Grenth   Postava není přítomna 1.3.2020, 11:00:54
#Mellar
#Operace Odplata

Jednotky:
Divize Hycintum (135 lovců)
Divize Sotern (310 kopiníků a 250 lučištníků)
Divize Flamma (135 lovců)
2 Stíny
12 Spárů
100 Nesmrtelných
100 Berserků

Zatímco Spáry čistí bránu a Snaar se Stíny se pustí do hlubin hradu, do vnitřního nádvoří napochoduje stormgardská armáda, následujíce Nesmrtelné. Záhy oddíly tam poslané zjistí, že na hradbách hradu už prakticky není co čistit. Ani jaké zajatce brát. Před rychlou efektivitou Spárů vskutku nezbývá než smeknout.

Nesmrtelní zase nahnali hrůzu obráncům natolik, že se z nádvoří klidilo, co mohlo. Dobrá zpráva je, že už vás nečeká žádná další brána, žádná věž, kterou by bylo potřeba dobýt. Špatná zpráva je, že vás čekají kamenné schody a úzké místnosti, kam se těžce obrněný Nesmrtelný nedostane, ledaže by chtěl prorazit zeď, a to je i na orka dosti náročný úkol.
 
  Gideon Circlen(Stormgarde)   Postava není přítomna 29.2.2020, 22:36:11
#Mellar
#Operace Odplata


Gothard sleduje útok Smečky.. S určitým stupněm zaujetí. Je děsivé sledovat účinnost Nesmrtelných a Spárů. Ale nechá se unést. Nesmrtelní prolomili bránu a vstupují do hradu. Gothard se rozhlédne po svých vojácích ,,Do toho chlapy. Je to vaše.

Když se Sotern společně s Hycintem a Flammou začne přemisťovat do hradu, tak si Maršál zavolá Helmuta s Ondřejem. ,, Chci, aby se vaše taktické skupiny připravily. Helmute vaše zabezpečí okolí hradu, takže z něj nic neunikne. Ondřeji vaše se zkoordinuje s Tesáky a provedete průzkum okolí města. Nechci, aby se přiblížilo cokoliv o čem nevíme. Ať kapitán Mortema nechá lučištníky a pár kopiníků hlídat věž a zbytek se přesune na hradby a hlídá je. Bersekerové zůstanou zde, kdyby se něco dělo.“ Oba dva muži zasalutují a běží splnit rozkazy. Gothard se podívá směrem k hradu. ,, Tam to nebude pěkné.“ Lituje toho, že se k nim nemůže připojit. Ale ví, že není dobrý bojovník a jeho místo je za bojovou linií.

V hradu mezitím velení převzal Helbracht. Jeho První je tu zastoupená víc, takže Sebastian mu přenechal velení. Když vstoupí do hradu zjistí, že Nesmrtelní bojují na nádvoří. Okamžitě se otočí na kapitána Soternu. ,,Vyčistit hradby. Spojte se s velitelem Snaarlem nebo kýmkoliv ze Spárů. Ať s vámi vyčistí hradby. Pak s kopiníkama pokračujte dovnitř do hradu. Luky nechte venku, společně s Flammou budou hlídat hradby.“ Kapitán zasalutuje a začne pokřikovat na své muže. Helbracht očima vyhledá kapitána Hycintu a mávna na něj. Rozkaz je jasný. Jde se vyčistit nádvoří. S tím se vrhne do boje s mečem v ruce a modlitbou na rtech.
 
  Faolan Tir Gwilym (Smečka)   Postava není přítomna 17.2.2020, 8:17:42
Lidicky nezapomnel jsem na vas jen se aktualne stehuji a je kolem toho dost prace. V prubehu tohoto tydne se snad najde cas to dopsat.
Velice se omlouvam za aktivitu posledni dobou.
 
  Faolan Tir Gwilym (Smečka)   Postava není přítomna 8.12.2019, 1:30:38
Smečka:MithisTak je to konečně tady, srdce Mithis buší do rytmu válečných bubnů a válečné pokřiky rezunují každým ceoulem její duše... přichází válečný trans který jejího otce nutil vyhledávat jeden boj za druhým... prostá přítomnost bitvy, řinčení kovu, prostá primární brutalita pulzující časem který nesahá dál než k další vteřině. Všechny starosit panování a politiky, všechny starosti o budoucnost světa zmizí jako kdyby utekly před letícímy šípy... Mithis je vidí i v přítmí noci... slyší je i přez válečné pokřiky a řev rozkazů.

200 metrů

Elka zvedne automaticky ruku stejně jako její doprovod a glyphy se rozzáří když se o ně rozbijí projektily obránců, ale několik smrtelných výkřiků jí připomene že předvoj orků se za nic krýt nemohl. Jí ani ostatní válečníky Smečky ale salva nezastaví, členství v Legii si vyžaduje na konci výcviku jednou zemřít a tak všichni vědí co je čeká.
Přední části kasáren pomalu začne zahrnovat černá hustá mlha... elfka podvědomě pod maskou vycení zuby a začne vrčet stejně jako Fenrir který jí drží svou přízračnou tlapu na rameni. Cítí jeho opovržení nad válečníky bojujícími za Nihila, podvědomě potlačí touhu skočit na prvního z obránců a zahryznout se mu do krku... místo toho se za běhu přikrčí a smočí obě čepele z dračí kosti v kaluži krve. Hrdelní vrčení které instinktivně vydává už nevnímá, Fenrirův hlas v její hlavě je tak silný že utiší i první smrtelné výkřiky z řad obránců když se Spáry pustí ze střechy do práce.

"Jsou to přisluhovači Nihila, nejsou nic víc než kořist... škodná parazitující na našem světě... zákony přírody mluví jasně. Vís co je potřeba udělat vlčice... braň svoje štěňa,"

50 metrů

Salva vrhacích seker zasáhne přední linie obránců a zasažené buďto na místě zabíjí, nebo pošlou do vojáků za nimi, o pár vteřin později v řadách za nimi které se připravují posílit přední linie vybuchne několik zábleskových granátů. A s ohulušjícími ranami představí i obráncům na vnitřní straně zdi zázraky ostrovní alchymie.
Mithis naskočí oběma nohama do prvního z obránců a protože už nemám oporu jednolité štítové zdi, zakopne o mrtvého druha... když její čepele vzplanou jasným modrým plamenem, nemá další z lidských vojáků čas ani přizpůsobit oči jejich záři než mu první z čepelí projede krkem zatím co drhá blokuje ránu jeho spolubojvníka.
Po jejích bocích dopadají do narychle se formující linie obouruční čepele drakobijců a stejně jako i u její kořisti padají vojáci Eldagu hoříci zevnitř modrým plamenem.
Ve stejnou chvíli kdy se první orci vrhají do rozrušené pěchoty nepřítele se v prostředku linií vystělí ze země několik dlouhých chapadel Abyssu, tentokrát už nikho nenapadají přímo... jenom se rozhání kolem sebe a rozhazují dezorientované vojáky aby se nestačili vzpamatovat než dorazí válečníci Ostorvů až k nim.


Spáry: Kasárna
Mingan ukáže na dveře před nimi a nejdřív ukáže zaťatou pěst, potom z ní zvedne dva prsty... odhadem dva tucty nepřátel ve vedlejší místnosti. Zvyk komunikovat bez magie pokud je na to čas a klid je zvyk zavedený ještě z dob válek Světla a Tmy. Spáry se seřadí u dveří a kývnou na sebe.
Galir vykopne dveře a Mingan dovnitř vhodí skleněnou ampuli s mléčnou tekutinou... ta po dopadu praskne a vybuchne v záblesku jasného světla a ohlušujícího hluku.
Každý z elfů ví co dělat, každý pálí jenom do svého sektoru místnoti, každý z nich má víc bojových zkušeností než celý oddíl Eldagských dohromady. A tak po několika okamžicích kdy už Minganova jednotka přebíjí, další komanda pokračují do chodby vyčistit zbytek patra.

"Rozdělejtě oheň, táhmle, támhle a pod závěsy, Galire, ty nejdřív zajisti dokumenty a potom rozdělej čtvrtý pod velitelovým stolem. Třicet sekund!"

S těmy slovy pomůže Galirovi zajistit jakékoli důležité dokumenty a zatím co si oheň pozvolna začíná pohrávat s vybavením kasáren, přesune se jeho skupina do chodby ústící ke schodišti do jejich patra.., oheň se musí rozhořet než vojákům pod nimi dojde co se děje... vybrali si sami... kdo se nevzdal padne pod ostrovní ocelí, nebo uhoří zaživa.
Dva Spáry zakleknou v chodbě za glyphy, další dav si stoupnou za ně a namíří na schodiště lyriové kuše, poslední dva se soustředí výhradně na magii.
Mingan nepřítomně nakloní hlavu když přijmá rozkazy od jedné z kněžek na nádvoří a pak se rozhlédne po jednotce.

" Devadesát sekund. Šetřete munici, oheň udělá práci za nás."

Pak se jako jeden organizmus zvednou a dají se do pohybu... lov se chýlí ke konci.Eldag: Obránci
"ŠŤÍTYYYY!"

Arminius zaklesne šťít do formace ostatních a připraví svoje pilum... klepou se mu ruce a stále nemůže uvěřit že ani mágové Enry nenapáchali na útočící armádě nějaké znatelné škody. Na chvíli ho napadne že aspoň válečné bestie už jsou pryč, ale když se v přítmí nádvoří rozlehne válečný pokřik nepřátelského předvoje a země se roztřese pod botami orků dojde mu, že další východ slunce už neuvidí. Vzpomene si na tažení v Dalaranu... jak Smečka rozdrtila obávané válečníkyz pouště se kterými měli problémy, jak s nimi vymetla cvičiště ve Stormgrade... jak se nějak dokázali dostat přez obranu hlavního města aniž by spustili poplach a zmasakrovali je před kasárnami jako ovce na porážce... ale taky moc dobře ví že nemají kam ustoupit ani kam utéct... a že by se o to nesnažil ani kdyby tu šanci měl. Kdo mečem zachází, ten jím také schází a jeho život patří Impériu. Nasucho polkne a rychle se pomodlí k jakémukoli bohu co zrovna poslouchá.

"ZA CÍSAŘE A IMPÉRIUM!"

Dvěstě metrů od první linie vběhnou orci přímo do salvy šípů a několik jich padně raněných nebo mrtvých k zemi... Arminiusovi vzrušením poskočí srdce.

"Jdou zabít, jdou zastavit... nejsou to nějací neporazitelní bohové z bájí... jdou normálně zabít, jen to musíme vydržet."

Další ale běží i po zásahu šípy, co hůř ze zadních řad se začnou ozývat na rychlo křičené rozkazy, ale v chaosu bojiště a s blížícíme berserky už je špatně slyšet...

Padesát metrů

...co je ovšem slyšet je svistot který pár vteřin předem varuje před salvou vrhasích seker. Několikakilové projektily rozbijí formaci a některé legionáře zabijí, jiným i přez šťíty polámou ruce nebo žebra. Hluk železa dopadajícího na železo je tak hlasitý, že chaos přehluší až exploze granátů kdesi za Arminiusem.

"ZFORMOVAAAAT! RYCHLE NEŽ..."

Když se otočí zpátky dopředu dojde mu že už není čas se přeskupit a tak hodí pilum na orka který už se připravuje zvednou sekeru. Hrot sjede po hrudním plátu, ale projde koženou částí jeho kombinované zbroje na pravé straně hrudníku. Ork kterému dojde že už sekere zvednout nestihně jí chytí zeširoka a s válečným pokřikem vletí do rozrušené formace jako pluh. Arminius se na poslední chvíli skrčí a přesekne obrovi mečem nadkolení šlachu čímž ho pošle k zemi kde ho několik dalších legionářů dodělá dalšími bodnutími.

"Dostal sem ho! Sakra já ho dostal!"

Světlo a rychlé kroky zvonící po zbrojích jeho padlých bratrů ho donutí podívat se doprava s zvednout šťít.


Smečka: předvojBroxigar zařve z plných plic aby ze sebe dostal nával edrenalinu který se mu hrne do žil. Nebojí se magie Enry, nebojí se lidí schovávajícíh se v železe a dormacích... nebojí se ničeho. Stejně jako elfové byl stvořený pro válku a stejně jako oni je jejím ztělesněním. Bude přisluhovače Nihila zabíjet dokud bude mít krev v žilách a vzduch v plicích... a jestli padne, Fenrir ho přivítá s otevřenou náručí. Smrt v bitvě je sen každého orka... a osud každého člena Rudé Legie.
Není žádné místo kde by byla radši než tady a teď. I když možná umře, umře za něco v co veří a po boku bratrů a sester kterým věří.
Srdce mu buší jako splašené, svaly pálí očekáváním, přestává cítit otřesy při dopadu jeho težkých nohou... celé tělo se dostává do válečného tranzu... připravuje se na ten intenzivní okamžik kdy se linie střetnou. Vyletí salva šípů, ale ani nepřibrzdí. Vranové jsou špičkoví lučišníci a vybavením i taktikami speciálně upravenými na boj s orky a nikdy je to nezastavilo v jejich masakrování... dokud se tedy nepřidal ke Smečce.
Jeden šíp ho zasáhne pod ramenní chránič a druhý mu projde podbříškem, ale hroty dělané na lidi ho zpomalit nedokážou... další salva mu pošle další šíp do stehna zatím co mu ještě jeden roztrhne tvář. Řev jejich velitele zavelí že jsou na dosah jejich vlastních zbraní a tak jim pošle jako pozdrav vrhací sekeru.
Ve chvíli kdy už zvedá sekeru mu jeden z těch malých zbabělců pošle do cesty zvláštní malé kopí. To už cítí velice když mu plačivá bolest projde bokem a hrot se mu ohne v těle. Rána ho vyvede z rovnováhy a moc dobře ví, že už jí nestihne nebrat, natož pak zvednou těžkou obouruční sekeru.

"Fenrire už jdu!"

S válečným pokřikem chytí sekere zeširoka a využije momentum své oborvské váhy aby smetl několik nepřátel stále se zbírajích po salvě seker... než mu z nějakého důvodu selže koleno a Broxigar s hlasitou ránou dopadne do zadních řad... vidí mihotající se čepele které do něj spěšně vyděšeně bodají, ale už je necítí. Jeden z vojáků se napřáhne aby mu usekl hlavu, ale pak se kolem mihne pochodeň a on vzplane... ne pochodeň, dračí kost... meč jaký používá Pouštní Liška

"Ne pochodeň, dračí kost... meč jaký používá Pouštní Liška! Padne před zraky dcera Gwilima... to je dobrá smrt, Fenrir ji uvidí z první řady."

Poslední co ork cítí je hrdost když se oddíly jeho bratrů a sester zakousnou do eldagských linií jako vlci do ovce... a poslední co cití jak ho někdo o pár vteřin později chytí za tažný popruh na zbroji a táhne ho z cesty.

"Felčár!"
 
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24]  [25]  [26]  [27]  [28]  [29]  [30]  [31]  [32]  [33]  [34]  [35]  [36]  [37]  [38]  [39]  [40]  [41]  [42]  [43]  [44]  [45]  [46]  [47]  [48]  [49]  [50]  [51]  [52]  [53]  [54]  [55]  [56]  [57]  [58]  [59]  [60]  [61]  [62]  [63]  [64]  [65]  [66]  [67]  [68]  [69]  [70]  [71]  [72]  [73]  [74]  [75]  [76]  [77]  [78]  [79]  [80]  [81]  [82]  [83]  [84]  [85]  [86]  [87]  [88]  [89]  [90]  [91]  [92]  [93]  [94]  [95]  [96]  [97]  [98]  [99]  [100]  [101]  [102]  [103]  [104]  [105]  [106]  [107]  [108]  [109]  [110]  [111]  [112]  [113]  [114]  [115]  [116]  [117]  [118]  [119]  [120]  [121]  [122]  [123]  [124]  [125]  [126]  [127]  [128]  [129]  [130]  [131]  [132]  [133]  [134]  [135]  [136]  [137]  [138]  [139]  [140]  [141]  [142]  [143]  [144]  [145]  [146]  [147]  [148]  [149]  [150]  [151]  [152]  [153]  [154]  [155]  [156]  [157]  [158]  [159]  [160]  [161]  [162]  [163]  [164]  [165] 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2020 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.