abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky. (Oblíbit)
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM. (Oblíbit)
Našli jste některý z problému podělte se... Technická podpora (Oblíbit)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Kupecká stezka ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Vermina   Postava není přítomna 7.4.2021, 17:53:52
Brotanovi odsouhlasím jeho nápad ohledně paladinů.
“Jenže jak?“

Vyrazíme s hospodským a ten nás nečekaně dovede ven před hospodu.
“Venku? Na veřejnosti?“ Zamyslím se a je mi jasné, že Argo nemá šanci něco tam venku najít. A docela mě zaráží, že se vražda odehrála venku. Dorazíme až k tělu a dostaneme potřebné informace. To, že muž v kápi poznal, že mrtvého někdo před tím léčil, na mě udělá dojem.
“Evidentně ví, co dělá.“ Což se mi zamlouvá a mám aspoň pocit, že informace od tohoto muže budou mít nějakou váhu. Vyslechnu vše, co nám poví.
“Co dělal takhle pozdě večer ale venku?“ Nadhodím otázku nahlas, aniž bych ji k někomu směřovala. Otočím se na hospodského.
“Viděl jste včera večer něco? V tuhle dobu je hostinec už zavřený nebo ne? Viděl jste toho mrtvého, že by odcházel?“ Začnu s otázkami. A pak se otočím na Brotana.
“Proč by ho někdo zabíjel? Moc nám toho neřekl. A dokonce byl zabit zabijákem? To nedává vůbec smysl.“ Zhodnotím situaci.
“V jeho pokoji něco zůstalo?“ Otočím se s otázkou ještě na hospodského.
“Přeci tu ten zabiják na něj nečekal hodiny a hodiny… Nemohl vědět, že bude v tuhle dobu venku ne? Musel ho nějak vylákat.“ Opět se s dedukcí obracím na Brotana.
“Má ten mrtvý něco u sebe?“ Zeptám se muže v kápi, který u těla seděl.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 10.12.2020, 23:05:31
Brotan pokrčí rameny. “Netuším.“ Na okamžik zaváhá. “Ale měli by jsme zjistit, proč museli paladini umřít.“ řekne zamyšleně.

Hospodský vás vede na místo, kde byla nalezena mrtvola zvěda. Kupodivu to není v pokoji, ale venku. Šance, že by tam vlk našel nějakou použitelnou stopu je mizivá. Hemží se to tam lidma.
Posloucháte, o čem se lidé baví.

U těle dřepí muž v kutně se svatým symbolem na krku. Ohledává tělo. “Na noze má zhojenou ránu. Nepochybně byl léčen magicky. Je to dílo klerika a nebo paladina. Na rukou nemá žádné oděrky. Nic nenasvědčuje tomu, že by se bránil. Ani že by se o to pokusil. Buď svého vraha znal a nebo...“ odmlčí se a pohne hlavou zvěda.

“Útok přišel zezadu. Zlomený vaz. Čistá práce. Vidíte ty otlaky na stranách. Útočník měl dost sílu. A věděl přesně co má dělat.“ Ztěžka se zvedne a rozhlédne se kolem. “Veškeré stopy jsou pryč. Podle ztuhlosti těla bych řekl, že umřel po půlnoci. Ale ještě za tmy. Mezi jednou a třetí hodinou ranní.“ Otočí se na kapitána posádky a bezmocně rozhodí ruce. “Víc z toho nezjistím. Asi vám to v pátrání moc nepomůže. Je to jen moje domněnka ale za tímhle bych nehledal válečníka. To jsou raubíři. Ti by to řešili jinak. Tohle byl zabiják.“

Argo poslušně zamíří k tělu, ve snaze něco najít. Chvíli rejsní po okolí s čenichem u země. Ale pachů je tam příliš mnoho, než aby si s tím dokázal poradit.
 
  Vermina   Postava není přítomna 9.12.2020, 22:12:42
Na Brotana nechápavě kouknu.
“Copak vyvraždili paladiny i na druhé straně?“ Odpovím bez zaváhání.

I když nerada, zavadím očkem o Brotanovo nahé těle, když vyjde z koupele. A chvilku mi to trvá, než je odtrhnu. Naštěstí mám vedle sebe věrného přítele, který do mě strčí.
“Díky.“ Jen se usměji při zmínce o měšci.
“Který blázen by se přiblížil k měšci, u kterého stojí vlk.“ Pomyslím si a podrbu Arga za uchem.

Ráno dostaneme informace o mrtvém zvědovi.
“Ukaž nám tělo. Je ještě v pokoji? Prohlédneme si místo činu.“ Oznámím hospodskému, seberu svoje věci a i s Argem mířím k místu činu. Otočím se na svého chlupatého přítele.
“Zkus zachytit nějaký pach, který tam dřív nebyl.“ Pošeptám mu.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 5.12.2020, 23:43:54
Brotan zvedne ruce v obranném gestu. “Jen varuju dopředu. Budeme tedy sbírat jen informace.“

Dívá se na Tebe a poslouchá. “A kterou stranu oslabují, když přepadávají karavany v obou směrech?“ zeptá se, když je řeč o armádě.

“Tak jo. Zítra si popovídáme ještě s tím zvědem a pak pojedeme na místo přepadu.“ přikývne a zvedne se z kádě. Nahý přejde pár kroků ke stolku s osuškami a jednu si vezme. “Zítra to bude asi dost náročný. Dejte si pozor na měšce. Kapsářů tam bude dost.“ říká zatímco se utírá a obléká.

“Tak dobrou noc a světe rychle.“ usměje se než odejde

Ráno není vůbec tak klidné, jak jste čekali. Vzbudí vás bušení na dveře a křik hostinského. Teprve když otevřete dveře, dozvíte se důvod poplachu. Zvěd, kterého Sera včera uzdravila a se kterým jste si chtěli ráno promluvit, byl nalezen mrtvý. Někdo ho zavraždil.
 
  Vermina   Postava není přítomna 4.12.2020, 22:33:23
Na Brotana kouknu.
“To po tobě ani nikdo nechce. My potřebujeme jen informace.“ Ušklíbnu se na něj,

Poslouchám Brotana a uvažuji nad jeho slovy.
“To, co říkáš, by znamenalo, že se chystají do války. A snaží se znevýhodnit druhou stranu ještě před bojem…“ Zauvažuju nahlas.
“Musíme je rychle najít a zjistit pravdu.“ Nevědomky zjišťuji, že zírám celou dobu na Brotana a zkoumám jeho křivky.

“Ta pevnost tam na nás určitě počká. Vyrazíme zítra na místo přepadení a potom na trh a porozhlédneme se tam. Potřebujeme informace.“ Odpovím Brotanovi. Jeho otázka mi vyrazí dech.
“Myslím, že jsi umytý až, až. Můžeš jít. Uvidíme se zítra ráno.“ Ušklíbnu se.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 2.12.2020, 14:34:53
Brotanovi se zjevně vůbec nelíbí Tvůj plán. Ale přitaká a pokrčí rameny. “Ale dopředu říkám, že jestli se tam objeví nějakej šmejd, co bude podvádět chudáky a černorudý si ho podaj, tak proti tomu nehnu prstem.“

Pro paladinku není společná koupel nic nového. A nezdá se, že by měla problém se studem. Ani když si k vám přesedne Brotan.

Když vystupuješ z kádě, cítíš oči obou na svém těle.

“Takže je tam cesta a pevnosti? Proč teda nezaberou je? Na co potřebovali náš hrad?!“ Zeptá se Sera vztekle a ke konci nedokáže potlačit vzlyk.
“A nebo nešlo o ten hrad jako takový.“ pokrčí rameny “Možná šli prostě po paladinech. Vojákům se hned líp bojuje, když mají v čele rytíře z paladniského řádu. Na rozdíl od většiny vojáků umí číst a zvládají taktiku. Dovedou v mužích vzbudit odvahu a statečnost. A své věci jsou naprosto oddaní. Armáda bez velení je jen nekoordinová horda. Snadný cíl.“

Uvažuje dál nahlas a při tom se natáhne pro mýdlo. “Nejbližší trh je v Usaru. Plný náměstí každej den. A i plný uličky. Tam se obchoduje hodně.“ Koukne na Verminu a pak na Seru. “Nějaká dobrovolnice, která by mi umyla záda?“ Ušklíbne se provokativně a schytá za to od Sery cákanec.
 
  Vermina   Postava není přítomna 1.12.2020, 22:54:33
Pokývám hlavou, když Brotan oznámí, že víc už se dnes nedovíme. Poodejdu stranou a sleduji, jak Sera uzdravuje chlapa. Je to zvláštní pohled na zázrak. Pak se otočím k Brotanovi s povzdechem.
“Okrádají ty, co by na to nikdy nepřišli, že byli okradeni. Někdo na trhu ale musí všechno vidět a slyšet. A toho budeme muset najít. Ten jim určitě donáší.“ Oznámím ledově.

Odnesu si věci do pokoje a Argovi ukážu, kde dnes bude spát. Zarazím ho ale včas, aby mi nelezl do postele, když je jako prase. A tak se neochotně natáhne na zemi. Otočím se ke kádi, když se Sera do ní zrovna ponoří. Chvilku přešlapuji, ale pak mi dochází, že jestli tu vodu chci mít teplou, musím se se Serou o ní podělit. Což není můj zvyk. A tak do sebe hodím něco k snědku a svléknu se. Zamotám se do ručníku a přejdu ke kádi. Tam ručník hodím přes kraj. A pak opatrně tak, aby Sera nic neviděla a já nic nezahlídla, se ponořím do teplé vody. Je to úžasný pocit. Teplá a voňavá koupel. Očkem kouknu po vlkovi.
“Taky by se ti jedna hodila.“ Ten po mě ale jen vyčítavě koukne. Odpočívám, relaxuju a záměrně se nedívám Seřiným směrem. Jediným problémem je to, že má zrovna mýdlo u sebe. A tak na ni stejně musím kouknout, když mi podává mýdlo. Namydlím se a mýdlo hodím ke stolku.

Opřu se, zavřu oči a relaxuju. Vrznou dveře a já odhaduji, že nám jdou přilít teplou vodu. Když ale oči otevřu, vedle kádě stojí Brotan. Jsem v šoku, Okamžitě se otočím opačným směrem, aby nic neviděl. Mám chuť ho okřiknout. Ale zřejmě se potřebuje také umýt.
“Mohl ale něco říct předem…“ Argo vstane a jde blíže ke kádi. Ale jen tak na všechny kouká a čeká.

Když voda stoupne, kouknu na Brotana. Ten už si se zavřenýma očima užívá koupel. Vstanu, abych mohla z koupele vylézt. Argo mi přinese ručník blíž. Rychle se do něj zabalím a jdu ke svým věcem, abych si něco oblékla na sebe. Brotan se rozpovídá a já se snažím pochopit, co nám chce říct.
“Myslíš, že ten hrad chtěli jako svoje další stanoviště a proto vyvraždili celý řád?“ Zeptám se nechápavě.
“A co tam, jestli to tak je? Nebo snad čekáš, že tam rovnou budou?“ Vyzvídám.
“Já bych raději omrkla ten trh.“ Nadhodím a čekám, co nám Brotan ještě poví.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 28.11.2020, 18:10:13
Zvěd vypadá značně unaveně. “Nic o nich nevím. Nepatřím k nim!“ Vykřikne co mu síla dá. A za moc to nestojí. Vypadá opravdu vyčerpaně. “Nic nevím, paní. Říká se, že se nedají najít, ale že když chtějí, najdou si oni Tebe. Můj kapitán o nich řekl, že nejsou ani tak armáda, jako spíš tajná služba. Prostě špioni a vrazi.“ řekne tiše a oči se mu klíží.

Brotan potřese hlavou. “Víc z něj asi teď nedostaneme. Ale ráno bych se ho ještě poptal na toho kapitána. Docela by mě zajímalo, jak na ten nápad přišel. Zní zajímavě. Protože špehy rozhodně mají.“ řekne zamyšleně a ustoupí z cesty paladince, aby mohla konat svoji práci.

Je to zvláštní pohled. Málokdy se vidí. Sera spojí dlaně těsně nad zraněnou nohou a zavře oči. Vzduch v místnosti se změní. Vyčistí se. Z pod jejích dlaní vychází bílé světlo. Když po několika minutách od muže odstoupí, je zranění vyléčeno. Na noze zbyla jen tenká červená jizva.

“Jejich kradení má styl? Jsou to podvodníci. Oni určitě neokrádaj bohatý. Ti mají vliv a to by se jim nemuselo vyplatit. Ale na obyčejný lidi se každá stráž vykašle. A když oberou je...tak ty chudáci můžou klidně umřít hlady. Ty jejich podvody je spíš takový bonus a zábava, než potřeba obchodu.“ řekne pohrdavě.

Máte nachystané dva pokoje. V jednom je Brotan sám a v duhém dámy. Káď je ale nachystána pouze jedna. Na jednom stolku malé občerstvení a na druhém mýdlo a několik plátěných osušek.
Do kádě zalezete obě a dopřáváte si příjemný odpočinek v horké vodě, která voní po mátě.

Sedíte v kádi a odpočíváte v horké vodě, která vám dosahuje těsně pod prsa. Skoro se vám už zavírají oči, když vrznou dveře a do místnosti vejde Brotan. Má na sobě jen halenu a kalhoty. Našpulí rty a uznale kývne. Pak se zcela v klidu a beze studu svlékne a sedne si mezi vás do kádě.

Spokojeně vydechne a přivře oči. Chvilku tak sedí a pak, stále se zavřenýma očima, tiše zamumlá. “Něco mě napadlo, ale asi se vám to nebude líbit. Tahle cesta je relativně nová. Dřív tady vedla jiná cesta. O pár set metrů dál, ale víceméně souběžně s touhle. Jsou tam staré pevnosti podobné té, kam jsem vás vzal. Ale jak jsi mluvila o té armádě... Tvůj řád Sero má...nebo spíš možná měl, hrad. Ne velkej, co jsem slyšel, ale hrad. A teď je tady možná odpověď na otázku proč je někdo vyvraždil. Co když šlo právě o ten hrad?“ Nahodí otázku.
 
  Vermina   Postava není přítomna 26.11.2020, 21:58:18
Chlap mi vysvětluje, na co by měla karavana zvěda a mě až teď dochází, že jsem to pochopila celé špatně.
“Takže co máš společného s Černorudými? K nim ses nedostal?“ Ušklíbnu se.
“Tohle nám k ničemu není.“ Pomyslím si. A najednou zahlédnu Brotana, jak se stará o toho chlapa. Docela mě to překvapí, ale usoudím, že jen nechce, aby nám tu umřel dřív, než se něco dozvíme.

Poslouchám pozorně. Ale je to ten samý styl přepadení, jako jsem slyšela už několikrát.
“Podezříváš někoho?“ Zajímám se, zda má tip na někoho z karavany. Pak nám vysvětlí, co tím obráním mysleli.
“Jasně, kradete, ale má to úroveň.“ Zhodnotím to. A otočím se na Brotana.
“Měli bychom se na nějakém tom trhu zastavit. Třeba něco zjistíme.“ Dozvím se, kde došlo k přepadení.
“Ráno se tam musíme podívat, třeba tam ještě nějaké stopy budou.“ Mrknu po tom chlapovi, ale už mě nenapadá nic, co bych ještě chtěla vědět.
“Máš ještě něco, co by nám pomohlo se k těm Černorudým dostat?“ Nadhodím poslední otázku.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 25.11.2020, 12:22:15
“Různý věci. Třeba jestli někdo neuvázl v brodu. Najet k němu s karavanou by znamenalo velké problémy pro všechny. Problémy na cestě. Třeba padlý strom. A tak, no. Nebo třeba zajistit z hospodě dost místa. Pro vozy, koně..“ Vysvětluje rychle, ale na hlase je znát velká únava a potlačovaná bolest.

Brotan se zachová docela nečekaně. Mlčky nalije do misky trochu vody ze džbánu na stolku u postele. Pak z tašvice vyloví tmavou lahvičku a několik kapek nakape do misky. Příjemně to provoní místnost. Zvěd na to chvíli kouká s nedůvěrou, ale nakonec misku poslušně vypije. Brotan schová lahvičku a po kratičké chvilce je zvěd schopný pokračovat v odpovídání.

“Asi ne. Kdyby nás chtěli zabít, mohli to klidně udělat jejich střelci. Vzali jen ten nejdražší artikl. Koření, byliny, čaj a víno. A šli dost na jistotu. Asi je v karavaně jejich člověk. Protože víno bylo samostatně. Byliny, koření a čaj zase v jiném. A tam byly všelijaké korálky a šperky. Ale těch se ani nedotkli. A z jiného vozu vzali truhlu s lektvarama.“ vysvětluje.

O obrání se mu mluvit nechce. Komu by se chtělo zrovna tohle vysvětlovat. “Umíme smlouvat, balamutit a mást. Umíme aby kůń třeba začal kulhat. Pak snadno nakoupíme pod cenou, ale sami prodáváme mnohem dráž. Černorudý prý po takových dost jdou. Asi mají svoje lidi na všech trzích.“ Mluví neochotně. Možná se strochu stydí. Ale spíš má strach, že za přiznání že okrádá a podvádí dostane provaz.

“Kousek od vývratu. Odtud směrem na Usar. Vítr tam vyvrátil obrovský strom. Nedá se to přehlédnout.“
 
  Vermina   Postava není přítomna 23.11.2020, 22:18:31
Chlápek se rozvypráví a já hned pochopím, že informace Petronela byla fakt zmatená.
“Zvěd karavany? To snad není pravda.“ Povzdechnu si.
“Proč by karavana potřebovala zvěda? Co jsi měl zjistit? Jaké informace si jim donesl? Povídej. Všechno co víš, nám pomůže.“ Tvářím se mile, i když za těchto okolností to jde těžko.

Poslouchám popis přepadení.
“Takže kdyby tvůj velitel nic nedělal, nic se nestalo...“ Pronesu zamyšleně.
“Co vzali?“ Vyptávám se. A najednou mě zaujme informace o kupčíkovi.
“Jak by mohli tohle vědět? Proč by to dělali?“ Uvažuji. A pak mě napadne ještě jedna věc vzhledem k informacím.
“O čem to mluvili? O jakém obrání?“
“Že by šlo o obchod? Třeba mají nějakého špeha na trhu.“
“Kde vás přepadli?“ Vyzvídám.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 19.11.2020, 18:58:31
Zasypeš zraněného otázkama. Ještě než s nima skončíš, už zraněný vrtí hlavou. “Nedělám pro ty černorudý parchanty! Jsem zvěd karavany! Zrovna jsem se vrátil s informacema. Předal jsem je a napadli nás. Jakoby na mě čekali. Nebo to byla náhoda. Netuším.“ Zvýší hlas, ale po varovném pohledu Brotana se rychle uklidní.

“Z lesa vyběhli střelci. Ze všech stran. Bylo nám jasné, že když nezastavíme, všechny nás postřílí. Zastavili jsme a když se přiblížili černorudí...jiní...střelci na nás pořád mířili...aby koukli co vezeme, náš velitel vytáhl meč a napadl je. Strhla se bitka.“ Zamračí se. Vzpomínky to nejsou zjevně moc radostné. “Byli dobří. Mnohem lepší než my. Jednu ránu jsem pokryl. Druhou mi rosekl nohu a třetí ranou mě napůl omráčil. Spadl jsem z koně a jeden z nich mě odtáhl pryč z cesty. Kdyby to neudělal, asi by mě ušlapali koně.

Pak vybrali některé vozy. Vzali toho dost. Ale vybírali si nijak moc nespěchali. Vím, že okolo nás jel nějaký kupčík s botama. Měl s sebou pěknou holku. A jeden z černorudých sebral veliteli karavany váček s penězi a dal ho jim. Prý aby měli něco do začátku.“
mluví rychle, jak mu bolest dovoluje “S tím, co jim dal by si mohli koupit snad celou vesnici.“ Odfrkne si.

“Všechno nosili někam do lesa. Možná tam měli koně. To nevím. Pak nás nechali jet. Jen nás varovali, že jestli prý někoho obereme, tak nás příště zabijí. Obereme... je v pořádku když vyděláme na cizí hlouposti a neschopnosti! Na tom není nic špatného!“ Vyhrkne nakonec.
 
  Vermina   Postava není přítomna 17.11.2020, 21:14:44
Vejdeme do pokoje a já chvilku sleduji muže na lůžku. Uvažuji, jak na něj, když Brotan to vyřeší po svém. Sice to sleduji s nelibostí, ale nijak do toho nezasahuji. Zvlášť když muž prohlásí, že nám poví, co potřebujeme vědět.

Posadím se vedle lůžka.
“Začni tím, co se ti stalo. Proč by tě zranili Černorudí, když pro ně prý pracuješ? Co jsi při přepadení všechno viděl? A pak můžeš začít s tím, co o nich víš. Jak si vybírají koho přepadnout, kam to vozí, na co to potřebují? Komu předáváš informace? Kde je najdeme?“ Začnu s pokládáním otázek a nechávám muži prostor na odpovědi.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 15.11.2020, 10:54:30
Sera je poněkud vyjevená z překotného způsobu, jakým vás Petronel informuje. Nejspíš proto ani nereaguje na Verminina slova. Brotan se tváří zamyšleně. Upírá pohled na Seru a zjevně se mu v hlavě urodil nějaký nápad, který ale chce ještě trochu času.

Po návratu do hostince se od jednoho z pacholků dozvíte, že lázeň bude už brzy připravená a ochotně vás odvede k pokoji, kde odpočívá zraněný muž.

K dyž vstoupíte do jeho pokoje, uvidíte ležet na posteli muže středního věku. Dobře stavěného, s černými vlasy a vousy a ostře řezaným obličejem. Tváří se tvrdě a nesmlouvavě, ale oči prozrazují, že ho zraněná noha opravdu bolí.

Stehno pravé nohy má rozťaté skoro až na kost. Kdosi mu ránu sice sešil, ale nijak dobře. Přesto se povedlo to, že rána aspoň nekrvácí.

V Sere se probudí kodex, který ji velí pomoci zraněnému, ale Brotan ji zastaví. “Ne!“ Sera se na něj zmateně zadívá. Stejně jako zraněný muž, kterému na okamžik v očích svitla naděje a s příkrým rozkazem Brotana zase pohasla.

“Nejdřív se tě zeptáme na pár věcí. A podle toho jak budeš ochotný mluvit a jak budeme spokojení s tím co nám řekneš, se ti dostane i ošetření. A nic na mě nezkoušej.“ řekne Brotan chladně a s poklepem prstu na nůž upře pohled na neuměle sešitou ránu. “Chápeš?“

Muž přikývne a v očích má hrůzu. Pochopil, že má šanci buď na zmírnění bolesti, pokud bude mluvit, a nebo že by mu ten mladík znovu otevřel ránu, kdyby mlčel. Rozhodnutí je snadné.

“Ptejte se.“ zamumlá unaveně.
 
  Vermina   Postava není přítomna 9.11.2020, 13:54:08
Po jídle vyrazím na průzkum a máme štěstí. Narazíme na Petronela.
“Co jsi zjistil? A proč si...“ Než stihnu cokoliv doříct, Petronel na nás vychrlí spousty informací. Snažím se je pobrat, ale jde to velice těžce.
“A jak jsi zjistil, že to byl zvěd? Na co by ho měli? Musíme sis ním tedy promluvit sami.“ Zhodnotím situaci s chlapem a doufám, že nám mezitím nezdrhnul. Informace o organizovaných přepadech mě už nijak nepřekvapuje.

Pak se dostaneme k výčtu ukradených věcí a Petronel div nezáří. Snažím se hned přijít na to, co je na tom zvláštního.
“Zajímavý…“ Jenže nemám šanci to s Petronelem vůbec probrat. Je jak natěšený a hned se má k odjezdu. Vlastně ho dokonce snad i zdržujeme. Stihne nám dát ještě pár úkolů.
“No to je skvělý…“ Povzdechnu si.
“Tak jeď.“ Nehodlám ho tu zdržovat a hold musím vše probrat se Serou a Brotanem. Otočím se k nim.
“No kdybych nevěděla, že se krade v obou královstvích… Tipla bych si, že si někdo vybavuje celou armádu. Ocel a kůže na zbraně a zbroje… Stříbro a zlato na nákupy… Ať už žoldáků nebo dalších potřebných věcí. A ten zbytek… prostě jídlo k přežití… Ale někam to musejí schovávat… Takové množství musí být pro velký počet lidí… Kde by mohla být ukrytá celá armáda?“ Mrknu po Brotanovi a pak i po Seře. Povzdechnu si.
“Asi si na koupel ještě počkám a vyrazíme za tím chlápkem. Třeba z něj něco dostaneme.“ Kouknu po Brotanovi.
“Musí ale zůstat živý, aby nám k něčemu byl.“ A vyrazím zpět k hostinci za zvědem.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 4.11.2020, 19:38:07
Hostinský opět pokrčí rameny. “Moc nevím, ale..“ ztiší hlas “byl v karavaně, kterou přepadli černorudý. Prej jim toho moc nezůstalo.“

Jídlo i pití je velmi dobré. Hostinský nic z toho rozhodně nešidí. Najíte se a hospodský pošle děvečku a pacholka, aby vám připravili káď. Ale než bude nachystaná, máte ještě čas.

Petronela najdete ve chvíli, kdy se už chystá k odjezdu.

Ten chlap v hostinci mi toho moc neřekl. Byl to jejich zvěd. A viděl mimo přepadení jejich karavany ještě jedno, ale víc mi k tomu neřekl. Něchtěl se se mnou bavit.“ řekne rychle a je na něm vidět zvláštní nadšení. Oči mu úplně září a zorničky má rozšířené. “Velitel posádky mi toho taky moc neřekl. Jen že mají přepady zorganizované a zbytečně nezabíjejí. Zajímavější je výčet ukradených věcí.“ Pozvedne důležitě hlas i prst.

“Ocel, kůže, stříbro a zlato ve směru do Sembie. A čaj, byliny, koření, jídlo a víno ze Sembie sem. A samozřejmě zprávy. Obousměrně. Moc nechápu o co jim kráčí. Všechno to jsou cenné věci. Drahý artikl, ale třeba pověstné koberce, obrazy, keramika...nic z toho je nezajímá. A z látek jen občas a jen něco.“

Drmolí nadšeně a už kouká po koni, aby jel dál.

“Zkuste něco dostat z toho chlápka s tou zraněnou nohou. Sejdeme se v Usaru. Najdu si vás tam.“
 
  Vermina   Postava není přítomna 29.10.2020, 21:42:23
Jen co se Brotan zmíní o možném zloději, projedu hospodu pohledem.
“Furt ve střehu.“ Hospodský váhavě odpoví ohledně hobita. Povyjede mi obočí nahoru, když zjistím, že k výřečnosti potřeboval zaplatit.
“To jsou způsoby.“ Dozvíme se, co měl Petronel v plánu.
“A co se tomu chlapovi stalo? Proč s ním chtěli mluvit?“ Nějak mi to nezapadá do jejich plánů.

Sera se nakloní a vyptává se na plány. Opět projedu pohledem okolí.
“Lepší to opravdu bude na pokoji. Tam bude klid a soukromí.“ Ztiším hlas.
"A nikdy nevíš, kdo poslouchá." Mrknu na ni.
“Ale po jídle bych se chtěla porozhlédnout, zda tu někde najdeme Petronela. Třeba zjistil něco, co nám v pátrání pomůže.“ Kouknu po Brotanovi, zda nemá jiné návrhy. A pak už jen čekám, až donesou jídlo. Ovšem v myšlenkách jsem už naložená v teplé koupeli.
 
  Sera Hev   Postava není přítomna 26.10.2020, 18:03:53
Usměji se na Verminu, když podle všeho nic nemá proti tomu abych platila. Brotan mě, ale svými slovy o úsměv připraví. Porozhlédnu se okolo a ruku položím na meč. Nakloním se k Brotanovi. "Máš pravdu...promiň. Ale jestli něco zkusí tak se osobně postarám ať jsou o prsty kratší."

Pak už jen čekáme na jídlo. Já kouknu na svoje společníky. "Co teda máte v plánu podniknout potom? Nebo to budeme probírat až na pokoji?" Rozhlédnu se okolo zdali něčí oči nejsou až moc zvědavé.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 20.10.2020, 19:41:24
Jakmile Sera prohlásí, že platí, hned si všimnete jednoho chlapíka, jak zbystřil a na okamžik mrknul vaším směrem. Oči měl rozsvícené vidinou snadného bohatství.

“Opatrně na slova. Určitě je tady pár takových, co by měli rádi Tvůj váček ve své kapse.“ řekne tiše Brotan.

Hospodský s úsměvem přijme vaše objednávky a než odběhne vše nachystat zamyšleně se zadívá na Verminu. “No...myslím, že jo.“ Řekne váhavě, jakoby čekal až jeho odpověď podpoříte nějakou tou mincí. Brotan mu po stole pošle stříbrný a hospodskému se okamžitě zcela rozjasní paměť.

“Byli tady před obědem. Dali si jídlo a spěchali k úředníkům, nevím proč. A taky se chvilku bavili s jedním chlapíkem. Taky nevím o čem. Ale chlap je tady na pokoji. Má zle zřízenou nohu a jako na mrchu tady není ani jeden léčitel.“ Pokrčí hostinský rameny a pokud ho už nebudete potřebovat, půjde vám nachystat jídlo.
 
  Vermina   Postava není přítomna 19.10.2020, 20:46:47
Vejdeme do hospody, kde je živo. Rozhlédnu se kolem sebe, zda neuvidím někde Petronela. Ale nikde nic. Pokračuji tedy za Serou a Brotanem, který nám najde místo k sezení. Kouknu po těch opilcích, co se válejí na zemi, ale nijak to nekomentuji.
“Asi běžné tady.“ Argo se přiřítí k nám a poslušně se posadí vedle stolu, jako hodný pejsek. Za chvíli je tu hostinský a jeho nabídka je pestrá.
“Dobrý večer.“ Pozdravím, ale než si stihnu něco vybrat k jídlu, Brotan objedná pokoje a horkou koupel. Což odměním úsměvem.
“Jo ano, koupel bych potřebovala. Ale ještě si před ní dám to pečené selátko, díky.“ Sera se nabídne, že vše zaplatí a já nemám důvod ji to vymlouvat.
“Pokud je to tvoje přání.“ Odpovím ji a ještě se otočím na hospodského.
“Nezastavoval se tu náhodou nějaký hobit s dost zvláštním doprovodem, tichou barbarkou?“ Vyzvídám na hostinském a čekám, co mi odpoví.
 
  Sera Hev   Postava není přítomna 15.10.2020, 22:35:25
Hospoda je i po dlouhé cestě příjemná změna. Okolí se mi taky zdá velmi příjemné, ale cítím jisté tváře na mě."Musím si sehnat nějaký plášť abych zakryla to brnění jinak budu jako kaňka na pergamenu. No snad něco později najdu." Následně sleduji Brotana jak nám "udělá místo" u jednoho stolu. Nic ale na to neříkám. Když se člověk takhle opije není mu již pomoci a musí se s ním správně naložit...navíc bych si ani nemohla stěžovat jelikož jsem sama již několikrát takhle čistila místa svým nadřízeným, když jsem jim dělala doprovod na různá místa, kde o alkohol nebylo nouze. Sednu si na židli a sleduji svět okolo nás jak žije.

Za chvíli k nám přijde hostinský a jeho dva pomocníci. No ti spíše jdou ke dvěma tělům na zemi. Hostinský nám nabízí jídlo ale jak to tak vypadá tak Brotan by se radši vyspal. Já koupel bych též uvítala, ale vím že jídlo je též důležité. Usměji se proto na hostinského a poprosím ho o jedno to jehněčí na česneku a k tomu medovinu. "A vy dva si dáte něco? Já to zaplatím. Hodně mi pomáháte tak vám to aspoň takhle kapku splatím."
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 14.10.2020, 22:39:55
Hospoda je mnohem větší. Stoly jsou dlouhé a na mnoha místech hoří koše. Je tu příjemné teplo a za to, že se neudusíte můžete děkovat několika komínům. Voní to tam po jídle a páchne po všem ostatním. I když se majitelé snaží udržet pořádek.

Nejvíc pozornosti k sobě láká Sera. Dívka ve zbroji se tu asi často nevidí. Ale mimo několika poznámek si nikdo nic nedovolí. Jediné trochu volnější místo je obsazeno dvojicí opilých mužů, kteří usnuli s hlavami na stole. S tím si ale Brotan snadno poradí. Chytne opilce za límce a pošle nemilosrdně k zemi. V nejbližším okolí to trochu stichne, ale jen na okamžik. Pak pokračuje zábava.

Rychle k vám doběhne hostinský a dva pacholci, kteří se postarají o opilce na podlaze. “Dobrého večera přeji, dámy a pane. Co vám mohu nabídnout? Víno mám červené i bílé. Neředěné. Pivo tmavé a silné. A medovina výborná je. Nebo snad něco ostřejšího? Mám výbornou hruškovici. Je sladká a hřeje. A k jídlu mám čerstvé ryby. Jehněčí na česneku, pečené selátko a nebo snad sýry. Mám ovčí. Velmi dobré....“ Nabídka hostinského je velká a on cítí dobrý obchod.

Brotan to ale dlouho nevydrží a muže přeruší. “Chceme pokoj. No, spíš asi dva. A velkou káď s horkou vodou a bylinkama. Vím, že jí tu máš.“ Hospodský rychle přitaká a v očích mu už svítí předtucha dobrého obchodu. Protože bohatý a spokojený zákazník znamená pořádné dýško.
 
  Vermina   Postava není přítomna 6.10.2020, 14:52:29
Chytnu od Brotana váček a schovám ho k sobě.
“Aspoň něco.“ Dovídám se, že je kousek od tábořiště potok a tak vesele seberu kotlík a jdu ho umýt. Argo mě následuje. Když zahlédnu tůňku, postesknu si, že bych se nejradši v ní naložila. Jenže je mi jasné, že to nestíháme. Ovšem Argovi v tom nic nebrání. Skočí do vody a celý mokrý vyleze ven.
“No skvělý. Jdi ode mě, než uschneš. Už jsem zmokla, nepotřebuju být ještě jako prase od bahna.“ Argo mě ale sotva poslouchá a skáče kolem mě jako malé dítě. Nejednou do mě strčí a málem přistanu v potoce. V tu chvíli se objeví i Sera se svým koněm.
“Radši si ho drž u sebe. Nebo z toho bělouše budeš mít hnědáka.“ Kývnu směrem k zaprasenému vlkovi. Umyju kotlík, opláchnu si obličej a vracím se k tábořišti, abych se připravila na cestu.

Vyrazíme a přesně dle instrukcí se Argo drží vepředu. Ovšem je mi jasné, že jen proto, aby mohl děsit všechny cestující na cestě.
“V klidu. Jestli někoho z nich naštveš, můžou si tě vycpat a dát doma nad krb.“ Pomyslím si a tak Argo občas jako poslušný pes kráčí vedle mě. Což je opravdu jen občas. Sleduji celou cestu pozorně okolí a také cestující. A přemýšlím nad tím, proč Černorudí přepadávají jen někoho a jak zjišťují koho. Jenže nedokážu se soustředit natolik, abych vymyslela něco jiného, než co už jsem říkala dříve. A tak si jen trénuji svoje schopnosti. Snažím se odhadnout, jaký cestující je odkud, zda právě na trh míří nebo ne. Zahlédnu i karavanu s ozbrojeným doprovodem, ale většina z něj je raněná. A ani lidé se netváří nijak nadšeně. Odhaduji, že koně nevezou žádný náklad a tak mi to přijde divné.
“Špatné ráno?“ Houknu na pocestné a ozbrojený doprovod. Očekávám, že jim taková otázka od hraničáře nebude divná.

Dorazíme až k mostu a když mi dojde, že budeme muset přes vodu, ušklíbnu se.
“To jsem se mohla rovnou vykoupat s Argem v té tůni.“
“Doufám, že tam kam jedeme, mají lepší koupel.“ Houknu po Brotanovi a při té příležitosti se Sera zeptá na cíl cesty.
“Taky by mě zajímalo, kam nás táhneš teď.“ Pomyslím si.

Dorazíme až do tvrze, kde dle informací od Brotana, měl být Petronel. Rozhlédnu se kolem sebe.
“Pokud nemáš jiný nápad, půjdu se po Petronelovi podívat do hostince. A při té příležitosti objednám nějaké pokoje. S koupelí.“ Oznámím Brotanovi. Seskočím z koně a vedu ho do stájí.
“Půjdeš se mnou?“ Otočím se na Seru. A čekám, jak se rozhodne. Vezmu si své věci a vyrazím směrem k hostinci. Arga mám v patách.
 
  Sera Hev   Postava není přítomna 5.10.2020, 18:21:46
"Snad ano. Jen se ještě upravím a můžeme vyrazit."odpovím Vermině a začnu po sobě uklízet. Moc jsem toho včera večer nevytáhla a tak mám vše nachystané za chvílí.

Pak se otočím na svého koně. "Já husa hloupá." Kůň má na sobě pořád sedlo ze včerejška a je i celý zaneřáděný. Vytáhnu teda hřeben z vaku a jdu k němu. Sundám mu sedlo a jde na něm vidět, že je za to rád. Pak ho začnu česat a čistit. Je toho celkem hodně. Hlavně na nohách, které má až po kolena od bahna. Očistím i je kapku a zkontroluji podkovy. Ty zatím vypadají v pořádku. Pak už ho jen nechám rychle najíst a odvedu ho i k potoku ať se napije. Pak už s ostatníma vyrážíme na cestu.

Cesta není, až tak obtížná. Po cestě se zeptám kam vlastně máme namířeno. Během cesty potkáme i několik lidí. Za všechny se pomodlím.

K večeru dorazíme k tvrzi. Vypadá zajímavě, ale viděla jsem lepší. "Tak a co teď" zeptám se ostatních.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 4.10.2020, 17:39:53
Kotlík umejete v potoce. Vede k němu vyšlapaná cestička a je tam i pěkná tůňka, jako stvořená ke koupeli.

“Jo. Něco tu nechal.“ řekne Brotan a hodí Vermině váček. Je toho tak půlka.

O chvíli později už sedíte v sedlech svých koní a Argo zvesela běží kus před vámi. Potkáváte řadu lidí v obou směrech. Povozy, pěší, na koních a dokonce i jednu těžce ozbrojenou karavanu. I když je pravda, že ze tří desítek vojáků nevidíte ani jednoho, co by neměl nějaký obvaz po těle či končetinách.

Z kozlíku po okolí pokukují lidé z podmračeným a unaveným pohledem. Jediný, kdo se tváří spokojeně, jsou mohutní koně, kteří si vyšlapují dost zlehka.

Botan se po nich podívá, i po celé karavaně, ale nic na to neřekne.

Přebrodíte řeku. Je u ní i most, ale za přejezd se platí, takže kdo může, ten se mostu vyhne.

K večeru, volným krokem, dorazíte k tvrzi. Tu chrání skoro 3 metry vysoká palisáda a před ní hluboký příkop. Uvnitř je hostinec, stáje, kasárna pro 50 vojáků, úředníci a řemeslníci.
Ceny za práci řemeslníků jsou velmi příznivé, protože vydělávat na něčí smůle není slušné. A místní kapitán si na slušnosti dost zakládá.

Tohle je místo, kam měl namířeno Petronel. Ale nikde ho tu nevidíte.
 
  Vermina   Postava není přítomna 2.10.2020, 20:28:35
Usměji se, když Sera přijme polívku.
“No vida, aspoň nějaký pokrok.“ Pomyslím si.
"Nech si chutnat." Brzy se všichni odeberou ke spánku. Natáhnu se u ohně, kde je místo. Je moc příjemné, jak z ohně sálá teplo a kolem se míhají všechny možné stíny. Jenže je mi jasné, že oheň v noci vyhasne a teplo bude rychle pryč. A tak si pod sebe složím deku a docela uvítám, když se ke mně natáhne Argo.
“To je lepší než nějaký oheň.“ Přitulím se ke svému chlupatému společníkovi a zavřu oči. Spím bez problémů, jelikož si jsem víc než jistá, že by mě Argo v případě nebezpečí vzbudil.

Ráno je rušné, což se dá na takovém místě čekat. Nepohrdnu miskou polévky. Za chvíli se vzbudí i Sera.
“Dobré ráno, připravena vyrazit?“ Zeptám se jí. Brotan se zmíní o tom, že Petronel vyrazil napřed.
“Mohl taky něco říct dřív.“ Kouknu po Brotanovi.
“A peníze tu nechal?“ Zajímám se. Než dojím polívku, Argo se provětrá v okolí. Dle jeho vzhledu už taky stihl něco pojíst. Zabalím si věci a připravím se na cestu. Jenže než vyrazíme, čekají nás povinnosti.
“Kam vlastně máme namířeno teď?“ Ptám se Brotana, když si beru do ruky prázdný kotlík po polévce. Rozhlédnu se kolem sebe, kde bych mohla kotlík nejlépe umýt.
“Kdyby tu byla třeba řeka poblíž... Svoji vodu se mi na to patlat nechce.“ Kouknu po ostatní cestujících.
“Je tu někde v blízkosti něco, kde můžu nabrat vodu?“ Vyzvídám a čekám, co mi poradí.
 
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5] 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2020 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.