abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Verze 1.2:Vešel do služby nový update Abarinu. Co si myslíte o změnách a jaké další byte navrhli, případně něco přestalo fungovat? Nová verze.(Oblíbit)
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky.
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM.(Přidat do záložek)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Ithella - Kolibřík ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Kolibřík   Postava není přítomna 7.11.2019, 14:30:11
"Prosím" odhrnu si límec u krku a nastavím krk. "Pokud jde o tohle, pak věřte, že jsem Laelanem mnohem víc srdcem, než tělem." usměju se, pak však zvážním v obličeji. "Navíc sám nemám s hledači dobrý zkušenosti a víte co se říká... Společný nepřítel, může stvořit dobrý přátele."
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 6.11.2019, 8:19:09
"Mám obavu, že Karal nevyhledává přítomnost jiných," zamyslí se a pátravě ti mrkne ke krku, "lidí. Rozhodně pak ne z prosté zvědavosti, to mi věřte."
 
  Kolibřík   Postava není přítomna 5.11.2019, 13:53:39
"Dlouho jsem neslyšel o člověku, který by si pro život vybral to nejnebezpečnější místo v okolí, což je taky důvod mého zájmu jakožto prostého cestovatele, který zrovna teď nemá nic lepšího na práci." upřímné se usměju a dodám. "Tak kdybyste něco náhodou potřebovala, pár dní tu pobudu, tak stačí říct. Přeci jen se v bylinkách poměrně vyznám." zaštrachám v baťohu a vyndám malý látkový pytlíček. "Prosím, moje vlastní směs Silarijsko-laelských bylinek. Stačí vylouhovat a vypít před spaním. Ráno pak člověk vyskočí z postele, ani neví jak."
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 5.11.2019, 10:54:24
"A proč vás to zajímá, mladíku?"
 
  Kolibřík   Postava není přítomna 4.11.2019, 13:51:38
Po zhodnocení možností se dojdu zeptat zdejší bylinkářky na údajnou stopařku. Předpokládám totž, že jí ty vzácné byliny občas donese. Ptám se pak hlavně na to, před jakou dobou tu byla naposledy a jakým směrem přesně žije. Popřípadě, jestli neříkala, kdy vesnici navštíví příště.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 4.11.2019, 9:45:42
Po dlouhé době máš čas na okamžik odhodit stres z cestování a jen tak se projít po neznámé vesničce. Během první hodiny ani nehledáš nic zajímavého, protože tě těší přítomnost klidu, která ti padne na ramena. Bloumáš mezi domky, stromy, nasloucháš přirozenému dětí a je ti dobře.

Nakonec se ale vrátíš zpět a začneš sledovat okolí. Během několika hodin si uděláš dobrou představu o důležitých místech vesničky i jejích obyvatel. Zajímavých lidí je tu hned několik:
1.) Hostinský je zároveň i starostou a majitelem jediného obchůdku na smíšené zboží. Při práci se střídá se svými dvěma dcerami a ženou a zdá se, že jde o nejbohatšího Laelana ve vesnici
2.) Stopařka, která žije pár kilometrů za vesnicí směrem do divočiny. Prý si vybrala to nejnebezpečnější místo k bydlení, odkud ale sem tam donese vzácné byliny
3.) Učitel, který tu vychovává děti ještě předtím, než odejdou do povinné školy
4.) Matka dvou synů, kteří byli oba přijati mezi Laelské Falangisty
 
  Kolibřík   Postava není přítomna 30.10.2019, 8:52:43
"Tak to já vás nebudu zdržovat, jinak mi prosím nechte pokoj na jméno Kolibřík." pak už jsi jen v poklidu dopiju pivo a vyjdu z hostince ven.

Tento den si ještě snažím projít vesničku, abych zjistit kde co je a jestli náhodou nenarazím na někoho zajímavýho.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 30.10.2019, 8:39:20
"Michle," odvětí hostinský bezstarostně. "A uvidíte, zatím tu nikoho nezklamal. No, práce zahálí, musím začít vařit obědy."

S tím tě nechá samotného. Vypadá to, že jsi uvízl v odlehlé vesničce a čeká tě několik prázdných dnů. Je otázka, co s nimi uděláš...
 
  Kolibřík   Postava není přítomna 29.10.2019, 15:30:42
"Hm... Jak už jsem řekl, tak pro mě vše závisí na poptávce, ale rád si po tak dlouhý cestě odpočinu a naberu dostatek sil. Takže si na toho vaše muzikanta rád počkám." s úsměvem se napiju z novýho korbelu. "Taky doufám, že mě nesklame, přeci jen jich dál na severu asi moc nepotkám." pousměju se. "Mimochodem jak, že se vlastně jmenujete?"
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 29.10.2019, 13:15:31
"No jasně, že máme obojí,"plácne hostinský rukou do stolu a tobě za chvilku přistane nový korbel.
"Jenom muzikant dorazí až koncem týdne, takže pokud ho chcete slyšet, budete si muset počkat. Jak dlouho že tu plánujete zůstat?"
 
  Kolibřík   Postava není přítomna 29.10.2019, 11:08:48
"To počem byla zrovna poptávka. Taky nebude nabízet vodu, když lidi pijou pivo." pousměju se a nepatrně skloním hlavu k prázdnému korbelu tak, aby hostinský pochopil moje gesto. "Což mě přivádí k otázce, zda by se našla volná postel a někdo, kdo by večer pozvedl náladu a rozveselil, tak nezvykle velké pódium." ukážu prstem doprostřed hostince.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 28.10.2019, 15:20:46
"Takže lovec, jo?" protáhne zvědavě hostinský a silně si přihne z korbelu. "Co zajímavého už jste ulovil?"
 
  Kolibřík   Postava není přítomna 25.10.2019, 16:14:26
Bez rozpaků se chopím korbelu a několikrát se plnými doušky napiju."Asi tudy moc lidí necestuje, když jste mi nabýdl tak výhodnou nabýdku." Usměju se a obrátím do sebe zbytek Laelského moku. Pak položím korbel na stůl a dodám: "No nic, asi je na čase, abych splnil mojí část dohody."

"Je to prostý, Silarijci se poslední dobou začínaj pakovat na hranice, což plaší zvěř, která v nížinách žije. Ta se pak logicky začala přesouvat do klidnějších oblastí na východě a severu, což mě přivedlo až do těhle nehostiných končin. Přeci jen se vždy lovec řídí přírodou, né příroda lovcem." pousměju se ladným pohybem si přehodím plášť tak, abych poodhalil luk, který si násladně sundám ze zad a opřu o položený batoh.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 25.10.2019, 14:05:50
Barman dorazí téměř okamžitě. Opře se o tvůj stolek a významně nakrčí obočí: "Donesu vám jedno Laelský pivo zdarma a vy mi řeknete, co někdo jako vy dělá tak daleko od hranic Silarijské"

S tím odejde a vzápětí je zpět. Ty dostaneš pivo a on si s hadříkem a dvěma špinavými korbely sedne k tobě.
 
  Kolibřík   Postava není přítomna 25.10.2019, 13:06:25
Letmo si prohlídnu osazenstvo a zamířím k jednomu z neobsazených stolků. Batoh si opřu o nohu stolu a ztěžka usednu. Podepřu si hlavu rukou a nepatrně se podívám směrem k baru.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 25.10.2019, 12:40:31
Obyvatelé jako by netušili o napětí ve zbytku Velkokrálovství. Věnují ti zvědavé pohledy, ale nikdo z nich na tebe nepůsobí nepřátelsky nebo nepřiměřeně.

V horské vesničce jsi několikrát byl a tahle není výjimkou. Jeden velký hostinec, jeden kovář, jeden švec. Lidé tu patrně znají své řemeslníky a věří jim více než komukoli jinému. Odhaduješ, že tudy obchodní karavany nejezdí příliš často.

Do krčmy vstupuješ nenápadně. Což se ti i povede. Najdeš velké pódium uprostřed lokálu, půlkruhový bar i několik stolků, povětšinou neobsazených.
 
  Kolibřík   Postava není přítomna 24.10.2019, 14:31:27
Přehodím si lněnou kapici, proděravěného, hnědého pláště přes hlavu a přirozeným krokem vkročím do vyznačené vesnice. Cestou si všímám chování obyvatel a celkové povahy místa. Mé kroky mě však intuitivně vedou do středu města a zdejší krčmy.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 24.10.2019, 14:07:15
Cesta na LaelNávrat do starého domova tě chytne za srdce. Poslední měsíce jsi žil jiný život s jinými lidmi, takže ti známá krajina přijde trochu pustá. Najednou jsi sám, sám v místech, která ti vzala domov.

Na druhou stranu máš cíl. Míříš na sever, kam tě vede malá užmoulaná mapička, kterou jsi viděl snad tisíckrát. Žádné znamení ani proroka či kdo to byl jsi neviděl, ale máš... cíl! Alespoň to si neustále opakuješ.

Všímáš si, že Lael je jiný. Místní jsou nervózní a Silarijci se hromadně přesouvají k hranici. Ve vzduchu visí násilí, ačkoli si nikdo nedovolí o tom otevřeně mluvit. Vrátit ses do zajímavé doby.

Velký křížek na mapě tě zavede do horské vesnice na severovýchodě Laelu. Podle prvního odhadu bude mít kolem osmi set obyvatel.

Stojíš na příjezdové cestě s veškerým svým majetkem a hledíš na místo, kde se vítr stal přirozenou součástí života.

Další stopu... si asi budeš muset najít sám.

(PJ: Máš jen mapku a velký křížek v této vesnici)
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 24.10.2019, 9:28:01
Několik základních pravidel: Přímá řeč: < b>Takhle, před b jen nebudou mezery < /b> Myšlenky: < i>Takhle, před i jen nebudou mezery < /i> Nadpisy: < u>Takhle, před u jen nebudou mezery < /u>
 
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1] 
Liraell


 

Liraell


 

Liraell


 

www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2019 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.