abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky. (Oblíbit)
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM. (Oblíbit)
Našli jste některý z problému podělte se... Technická podpora (Oblíbit)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Případ soukromého očka ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 7.12.2020, 17:08:18
Kabanov se ušklíbne a pokrčí rameny. “Postupy našich složek jsou stejné. Všichni strážci prošli stejným kurzem. Pro člověka, který co a kde má hledat to není problém. Jsou toho plné filmy. Dá se to stáhnout z youtube.“ odpoví se smutným úsměvem.

Zhluboka se nadechne. “S tou unifourmou to je od něj výborný tah. Teď hledají kluka v mikině. A k tomu budou muset hledat i někoho v uniformě, který se dostane všude. A co když se převlíkne a nebude mít ani mikinu a ani uniformu. Ten kluk dělá obrovskou mlžnou clonu. Svádí pozornost všech tam, kde se nic neděje. Soustředí jejich pozornost tam, kam chce. Když se na to podíváte s odstupem, tak hraje úžasnou hru. Je to jako teorie chaosu. Jen ji pochopit.“ Nezní to moc spokojeně.

Zjevně útočníka oceňuje jako profesionála. Rusové jsou vyhlášení šachysti. A tohle vypadá jako souboj mistrů.

Přikývne. “Vzal. Vzal si všechny. Už to je nezvyklé. Ale hlavně po prvním útoku vypadla z aktivní služby jedna trojice. Tarasov měl nějaké zdravotní problémy a vyhýbal se službě jak to jen šlo. Bral jsem to. Pokud nedokáže podat 100% výkon, nemá smysl aby byl ve službě.“ Vysvětluje.
 
  Kateřina Moravcová   Postava není přítomna 4.12.2020, 22:41:45
Poslouchám šéfa ochranky.
“Anebo tak zjistil postupy všech složek.“ Nadhodím.
“S tím máte pravdu, sebral jednu uniformu.“ Odsouhlasím mu. Poslouchám dál a dovídám se zajímavou teorii.
“A kdo tedy? Copak si Andropov vzal na ochranku někoho, koho normálně není možné najít nebo co? To nedává smysl.“ Uvažuju nahlas.
“Máte nějaký tip?“ Vyzvídám, i když mi tahle varianta přijde šílená.

Mám pocit, že Kabanov snad toho kluka vychvaluje.
“A právě proto byste měl uklidnit svého šéfa. A trochu mu pocuchat jeho představu o dokonalé ochrance, která všechno zmůže.“ Oznámím zcela vážně.
“Jaké máte postupy při pokusu o atentát? Mohli atentátníci těmi pokusy něco zjistit? Jaké máte zabezpečení?“ Kladu jednu otázku za druhou.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 24.11.2020, 10:43:18
Kabanov se zamyslí a prohrábne si vlasy. “Vlastně to bylo jen o dění v hotelu. O útocích. Kdo byl napaden, kde byl napaden, jakým způsobem... shodli jsme se na tom, že útočník dělá kouřovou clonu. Tím, že napadne všechny obranné složky, vyprovokuje jejich kolegy aby se primárně soustředili na hledání mladíka v riflích a mikině. Pokud by se převlékl, nikdo by si ho nevšímal.

Dále jsme se shodli i na tom, že ty útoky v Rusku byly pouze fingované. Z nějakého důvodu útočník chtěl, aby Andropov vycestoval a tentokrát se pojistil přibráním celé ochranky a ne pouhé její části. Napadlo mě i jestli to není nějaký cvok, který chce vykrást dům, ale tam je vše v pořádku.

Ale napadla mě jiná věc. Je cílem opravdu Andropov?“
Pokrčí rameny.

“Ten mladík určitě nebude jako Koláček. Bude mít jiné myšlení. Bude umět ovládat moderní technologie, ale myslím, že mu Koláček vštípil preciznost staré školy. Stará a nová škola – to je opravdu vražedná kombinace. Navíc v době, kdy existuje tisíce různých kurzů, kde se můžete naučit cokoli. Ten učedník bude možná nebezpečnější než sám Koláček. Protože Koláček byl neviditelný. Prakticky nikdo ho neznal. Ten mladík bude viditelný. Bude se pohybovat všem na očích, ale stejně ho nikdo neuvidí.“ Vydechne unaveně, ale slyšíš tam i svým způsobem obdiv.
 
  Kateřina Moravcová   Postava není přítomna 23.11.2020, 22:30:56
Jde to rychle. Brzy přede mnou stojí šéf ochranky. Kývnu na jeho pozdrav.
“Těší mě.“ A následuji ho do vedlejšího pokoje. Než vypadnu, ještě se otočím na Andropova.
“Děkuji za váš čas. Pokud budu ještě něco potřebovat, doufám, že mi budete k dispozici.“ Nezní to jako prosba ale oznámení. A mizím ve vedlejší místnosti.

Kývnu na Kabanovo vysvětlení, ale skleničku nepřijmu. Ale posadím se. Kabanov se rozvypráví.
“No, víme sice, co by dělal Koláček. Ale to neznamená, že se jeho učedník bude chovat úplně stejně.“ Zhodnotím to, co se mi snaží naznačit. A dostáváme se k otázkám.
“Začněte třeba s tím, co jste řešil s detektivem. Třeba konkrétně naposledy, než ho odstranili.“ Pohodlně se opřu a čekám, co se dozvím.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 16.11.2020, 22:49:30
Andropov na nic neodpoví. Jen se tváří zamyšleně a možná i trochu zaraženě.

Když skončíš požadavkem na rozhovor se šéfem ochranky, Andropov a přikývne. Snad jen vteřinu na to se otevřou dveře do sousedního pokoje a v nich stojí mohutný muž.

“Jmenuji se Kabanov, slečno Moravcová. Chtěla jste se mnou mluvit.“ ustoupí ode dveří a rukou ti pokyne abys vstoupila. Jakmile tak učiníš, zavře za tebou dveře. “Omlouvám se, ale odposlechl jsem část vašeho rozhovoru s panem Andropovem.“ řekne a neleje si skleničku džusu. Tobě samozřejmě nabídne též. Jak pití, tak křeslo.

“To, že byl detektiv odstraněn vím, ale nechtěl jsem tím šéfa znepokojovat. O Koláčkovi něco málo přeci jen víme. Třeba to, že dost dlouho pracoval pro KGB, ale nikdy ho nikdo neviděl a ani vidět nechtěl. Těch pár co to zkusilo zemřelo. Víme třeba, že se dostal do USA a přímo v Pentagonu zlikvidoval dvojitého agenta. Nezabíjel na dálku, ale pěkně z blízka a stejně nikdy nikdo nezískal důkaz a nenašel stopu. Takže počty těch co zlikvidoval se pouze odhadují. Stejně jako identity.“ Lokne si ze sklenice a zamyšleně se na tebe podívá.

“Tak jaké máte otázky? Jak vám můžu pomoci?“
 
  Kateřina Moravcová   Postava není přítomna 1.11.2020, 21:12:23
Ušklíbnu se, když se dovídám, že špatné informace má Andropov od svého šéfa ochranky.
“A tomu tak bezmezně věří? Chyba chlapče.“
“Musím vás bohužel zklamat. Informace, co máte, nejsou přesné. Váš šéf ochranky by se měl lépe snažit. A detektiv je teď už mimo.“ Oznámím mu, že jeho informovanost je špatná.

Andropov má zřejmě vše naplánované, jak to tak vypadá.
“Moc věříte svému úsudku o něm. Na to, že nevíte kdo to je, máte až moc dobrou představu o tom, čeho je schopný a jak to provede.“ Zhodnotím milým tónem.
“Podle čeho tak soudíte? Podle toho, jak se choval do teď? Ti druzí nebyli ale jeho cílem. Jen mu zkřížili plány. Nemůžete věřit tomu, že v davu nebude střílet. Právě ten dav mu poskytne výhodu. On s ním dokáže skvěle splynout. Věřte mi, ten střílet klidně bude. A my ho sotva najdeme, protože je to jak hledání jehly v kupce sena.“ Podívám se na Andropova přísně.
“Dávejte na sebe pozor. A nedělejte žádné hlouposti.“

Jak je vidět, detektiv musel Kabanova informovat téměř o všem a pečlivě.
“Tak tady máte ten únik informací. Detektiv se možná snažil až moc.“ Informace o tom, kolik máme času na zjištění dalších informací, mě moc radosti nedělá.
“Snažte se to oddálit co nejvíce. Chápu, že tu jste kvůli fanouškům. Ale mrtvý jim budete už k ničemu.“ Mluvím bez emocí.
“Ráda bych mluvila s vaším šéfem ochranky.“ Poprosím. A rychle uvažuji nad tím, na co jsem se ještě chtěla zeptat.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 25.10.2020, 22:34:07
Chvíli se na Tebe zamyšleně dívá a pak si povzdechne. “Dobře. Tak narovinu. Informoval mě o tom Kabanov. Je v kontaktu s tím soukromým detektivem a patrně i s někým dalším.“ Vydechne.
“Nevím, kdo po mě jde. Vědět to, už by jste to věděla i vy a vaši lidé. Nejsem blázen. O tuhle informaci bych se podělil.“ Ohradí se.

A smutně pousměje. “Ta vesta je pro případ jiného útoku. Prostě tak obecného. Nečekám, že by elitní zabiják střílel na srdce. Myslím, že on nebude střílet vůbec. Ne v prostředí, kdy je každý pátý člověk z nějakých ozbrojených složek. Ví, že z toho by se nedostal. Proto chci být pořád v pohybu a chodit i ven mezi fanoušky. Kazit mu plány. Nutit ho improvizovat. Nevěřím, že by mě napadl v davu. Na to je moc opatrný.

Toho mrtvého mi je líto. Udělal chybu. Podcenil protivníka. Přecenil svoje schopnosti. A šel tam sám.“
Pokrčí rameny.

Při otázce na Salače se zamyslí a pak pomalu zavrtí hlavou. “Ne. Myslím, že jsem tohle jméno nikdy neslyšel. Ale s naprostou určitostí to říct nedokážu. Jsem v kontaktu s mnoha lidma. Ale Salač...ne. To jméno mi opravdu není povědomé.“ Nezdá se ti, že by lhal.

“Za půl až za hodinu. Podle aktuální situace. Půjdu za fanoušky. Propojíme počítače a zahrajeme si pořádnou lajnu. Padesát lidí najednou v datadiscu.“ Zasměje se. Najednou máš pocit, že před tebou nesedí bohatý majitel firmy, která je patrně v smrtelném nebezpečí, ale mladík, co se těší na hru.
 
  Kateřina Moravcová   Postava není přítomna 14.10.2020, 21:38:30
Poslouchám Andropova a je mi jasné, že nemluví s námi na rovinu.
“Že by vás šéf ochranky neinformoval… Sotva si s detektivem vyměňovali informace o fotbale.“ Mile se usměji. A uvědomím si, že tam něco nehraje.
“Kdo vám podal informace, že byl člen ochranky zastřelen?“ Ptám se překvapeně. Na to, že prý nic neví, ví až moc dobře, kdo po něm jde.
“Takže víte, kdo vás chce zabít?“ Zajímám se.

Taky bych chtěla být tak klidná, jako je on, když vypráví o tom, že ho jeho ochranka ochrání. Odkašlu si.
“Odpusťte, ale pochybuji, že tak schopný zabiják bude tak blbý a bude střílet do míst, které můžete mít chráněné neprůstřelnou vestou. Ne, on si vybere za cíl nejspíš hlavu a věřte, že pokud k tomu dostane šanci, tak se trefí.“ Mluvím zcela vážně, aby ten chlap pochopil, že jeho ochranka nedokáže zázraky.
“Podceňujete ho.“ Upřu na Andropova pohled.
“Ten poslední, co to taky udělal, leží dole se zlomeným vazem. A také měl svoje zkušenosti a výcvik. A bylo mu to k ničemu.“ Snažím se toho chlapa probrat z jeho klidného stavu.
“Náš podezřelý zřejmě sebral uniformu hotelové obsluhy. Ať si vaši lidé dají pozor na zaměstnance hotelu.“ Informuji ho.
“A mimochodem je náš podezřelý vybaven zbraní s tlumičem.“ Nadhodím mezi řečí. Dávám Andropovovi čas na odpovědi, ale pokračuji hned dál, abych nezapomněla nic, na co se chci zeptat.
“Znáte detektiva Holého? Kontaktoval vás?“ Vyčkávám, co mi odpoví.
“Tak schválně. Pochlubil se šéf ochranky nebo ne?“
“A neříká vám něco jméno Salač?“ Zkusím se zeptat na toho mrtvého.
“Jaký je váš harmonogram? Kdy se hodláte ukázat venku před fanoušky?“ Vyzvídám kolik máme času, abychom našli vraha. A snažím se si utřídit všechny informace.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 12.10.2020, 18:33:57
Hiller Tě poslouchá a přikyvuje. Nakonec si ale povzdechne. “A to je právě ten problém. Nedokážeme uhlídat tolik lidí. Hledáme kluka v mikině. Když dáme echo, aby podobným způsobem kontrolovali i personál, snadno se dostaneme do potyčky s hotelovou ochrankou. A to nikomu nepomůže. Jen jemu.“ ušklíbne se kysele. “Jemu všechno. Stejně toho moc nevíme.“


Andropov si vyslechne Tvoje otázky a přitaká. “Tak tedy postupně. Snad nic nevynechám.“ Usměje se smutně. “Vím, že kdosi napadl vaše lidi z řad policie, ochranky conu a že byl dokonce člen hotelové ochranky zastřelen. Podrobnosti samozřejmě nemám.“ Odpoví klidně, ale policejní instinkt Tě varuje. Když tvrdil, že nezná o vraždě podrobnosti určitě lhal.

“Předpokládám že ten dotyčný jde po mě. A je to určitě někdo jiný než v Rusku. Hádám, že kdyby tam byl tenhle, už dávno nedýchám. Prý je velmi dobrý.“ V hlase zazní uznání.

“Nechci zrušit svoje vystoupení a hru s fanoušky. Mám tu svoji ochranku. Někteří sloužili u policie, jiní u armády. Ale všichni vědí co mají dělat a patří k nejlepším na světě. Mimo to je tady vaše policie a mnoho dalších složek. Nevěřím, že se ke mně dokáže dostat. Ale abych vás uklidnil – až půjdu dolů, budu mít na sobě neprůstřelnou vestu.“ Odpoví klidně a je vidět, že svým lidem naprosto věří.
 
  Kateřina Moravcová   Postava není přítomna 28.9.2020, 21:07:18
Sleduji, jak se všichni dali do pohybu a taktně přecházím poznámku o nadřízených u stolů.
“Všude stejný.“ Jen na Hillera kývnu, když mě pochválí.
“Jen aby byl k něčemu.“ Ušklíbnu se, když dostanu popis, podle kterého na záznamech sotva něco najdeme. Vyrazím za Andropovem a ještě se při cestě dozvím, že zmizelo ze skříňky pracovní oblečení.
“Našel si převlek. Mazaný.“ Nadechnu se.
“Co s tím chce asi dělat? Copak je možnost, že by se v tom dostal až k Andropovovi?“ Zauvažuji nahlas.
“Nebo chce prostě jen splynout s davem a být neviditelný. Musíme si dávat pozor na obsluhu.“ Kouknu po Hillerovi, zda ho nenapadá něco jiného.
“Mimochodem, kolik toho chceme nebo můžeme říct našemu cíli?“ Kývnu hlavou směrem, kam kráčíme.

Prohlédnu si Andropova, ale můj typ to zrovna není. Kývnu na něj jako poděkování a posadím se.
“Těší mě. Děkuji, nedám si nic.“ Nadechnu se a přemýšlím, kde začít.
“Nejprve bych si ráda promluvila s vámi a pak s vaším šéfem ochranky.“ Začnu pomalu.
“Nevím, jak moc jste v obraze vzhledem k tomu, co se kolem vás teď děje?“ Vyzvídám.
“Řekněte mi prosím, jaké máte plány. V kolik chcete jít před ten dav? Nechcete si to raději rozmyslet? A jaké máte bezpečnostní opatření vy sám?“ Sleduji Andropova, zda mu moje otázky dělají problém. Čekám na odpovědi a snažím se vzpomenout na vše, co jsem chtěla od toho chlapa vědět. Jenže jeho až ležérní vzhled mě vyvádí z míry.
“Jak kdyby se tu vůbec nic nedělo.“
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 26.9.2020, 19:28:04
Po tvé otázce se všichni zarazí a zmateně se po sobě podívají. Hillerovi se v očích objeví obrovské poznání. “Děcák. Vztahy tam navázané mohou být velmi silné. Zároveň malá nebo žádná návaznost na příbuzné. A relativně tvrdá cesta životem.“ Uvažuje nahlas a pak se prudce otočí na ostatní muže.

“Chci všechno o tý holce. Kde vyrůstala a s kým se přátelila. A všechno o nich. Pošlete svý lidi do toho děcáku, do školy, k doktorům...a pohněte sebou.“ Řekne ostře.

“Tak rychle povolení nedostanu. GDPR. Vzpomínáte? Možná zítra...“ Nedokončí. Umlčí ho Hillerův pohled. “Tohle není otázka GDPR. Nic takovýho mě nezajímá. Vyserte se na zákony! Nám tady běhá zabiják, kterýho vycvičil elitní zabiják. Porušený zákony si vyřešej šarže. Od toho seděj u svých stolů.“ vrčí vztekle. Ostatní už žádné problémy nemají. Rychle si rozhodí kdo co zařídí a začnou žhavit telefony.

“Dobrý nápad.“ řekne uznale a bezmocně se ušklíbne “Popis co mám, je dost neurčitej. Střední výška, sportovní postava, široká ramena, mikina s kapucí, rifle, sportovní boty. Takových tu je. Hodně mladých se věnuje sportu.“

I Tvůj další nápad se mu líbí. Nadechne se a rozhlédne, komu že ten úkol dá, ale všichni telefonují. “Aha. Tak tohle je asi na mě. Usměje se mírně a omluvně se na Tebe zadívá.

Andropov Tě přijme. Sedí v křesle s hrnkem kávy před sebou. Světlemodrá košile s krátkým rukávem, světlé plátěné kalhoty, lehké společenské boty. Vlasy na krátko střižené, prošedivělé, vyhublý obličej plný vrásek a strniště prošedivělých vousů. Někdo by řekl nic moc vzhled, ale přesto má solidní charisma.

Když vstoupíš, pružně vstane. “Jsem Alexej Andropov. Prý jste se mnou chtěla mluvit. Prosím. Posaďte se.“ nabídne Ti křesílko “Dáte si něco? Kávu? Čaj? Nebo něco ostřejšího?“
 
  Kateřina Moravcová   Postava není přítomna 20.9.2020, 15:05:34
Dozvídám se o té mrtvé při přestřelce.
“Takže by to mohl být někdo, s kým v tom děcáku vyrůstala.“ Loupnu pohledem po podrážděném chlapovi.
“Co ti třeba?“ Ušklíbnu se.

Když uslyším, že vůbec netuší, koho hledat, přijde mi to divné.
“Jak to? Přece jste říkali, že nějaké záběry máte ne? To nikdo nepochytil na žádném ze záznamů nikoho podobného, stejná výška, oblečení nebo tak něco?“ Zírám na ně udiveně.
“Leda, že není co na těch záznamech hledat.“ Nadechnu se.
“A co když dnes sem vůbec nepřišel… Co když už tu dávno byl. Třeba jako jeden z hostů hotelu. Mohl se ubytovat už dříve a jen čekal.“ Kouknu po ostatních, zda je to možné.
“Sežeňte popisy všech hostů. Zda některý odpovídá útočníkovi.“ Navrhnu.

Poberu všechny nové informace.
“Takže šéf ochranky.“ Uložím si tu informaci do paměti a hodlám se jí zabývat hned po Andropovovi.
“Jdeme za panem Andropovem.“< /b> Oznámím chlápkovi a vytahuju pomalu z kapsy odznak.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 18.9.2020, 1:50:03
“To jsme samozřejmě udělali.“ Prohodí trochu podrážděně jeden z mužů a Hiller po něm loupne pohledem. “Ta holka byla z děcáku. Žádní příbuzní. Nebo aspoň žádní, o kterých by se vědělo. Byla nalezenec.“

Na otázku spojení Andropova a mafie jen krčí rameny. “Nemáme žádné informace o tom, že by byl Andropov nějakým způsobem napojený na mafii. Ale rozhodně tuto možnost nesmíme vyloučit.“ Řekne Hiller rozvážně.

Když pak žádáš o kontrolu kamer, nechápavě se po sobě podívají. “Opakuji, že nevíme, jak útočník vypadá. Nevíme koho hledáme. Koho máme sledovat.“ Zní to už docela naléhavě.

Při cestě za Andropovem dostaneš několik zpráv. První je ta, že telefon detektiva byl nalezen a poslední hovor měl s Klabanovem – šéfem Andropovovy ochranky. Také se dozvíš, že za dveřma, kterými někdo zneškodnil detektiva nejsou kamery, takže se opět nic neví.

Salač tu pracoval něco přes rok a měl dobrou pověst. Ten co to natočil je svářeč u firmy Technoproject. Dívka je studentka třetího ročníku medicíny UK. Seznámili se tady.

Než ti přijdou všechny tyto zprávy dojdeš až ke dveřím vedoucím do nevyššího patra, které má celé pronajaté Andropov pro sebe a své lidi. Přede dveřmi stojí jeden z bodyguardů. Oblek, kravata a charakteristická vyboulenina v podpaždí.
 
  Kateřina Moravcová   Postava není přítomna 15.9.2020, 21:53:34
Hiller dá rozkaz vypnout kamery. Jen na něj kývnu.
“V to taky doufám.“
“Snad to nebyla chyba…“

Poslouchám info o akci toho mrtvého.
“Je to jen náhoda, že jde o ruskou mafii a my se tu snažíme ochránit ruského občana?“ Řeknu zamyšleně.
“Zjistěte víc o té mrtvé holce. Zda nemá mezi příbuznými nebo známými nějakého kluka, který by se zajímal o bojové sporty. Třeba je s ní náš útočník nějak spojený.“ Napadne mě.

Zírám na Hillera, když dohaduje nějaké sledování.
“Nějaký problém? O co jde? Nerada bych se dostala do potíží jen proto, že mi chybí informace.“ Sjedu ho vyčítavým pohledem.

Povzdechnu si.
“Takže si ujasníme, co potřebujeme vědět…“ Oznámím nahlas, aby mě všichni slyšeli.
“Projel někdo záznamy z kamer, abychom zjistili o tom klukovi alias útočníkovi něco zpětně? Kudy přišel, s kým mluvil nebo tak?“ Vyslovím první problém.
“Sežeňte někoho, kdo s tím mrtvým tady pracoval a zeptejte se ho, zda u sebe ten mrtvý obvykle měl ještě něco jiného, co mu mohl útočník sebrat. Jak dlouho tu vlastně ten Stalač pracoval?“ Vyslovím další dotaz.
“Už víme, zda něco z těch skříněk chybí?“ Nadechnu se.
“A dejte mi vědět, až se dozvíme, zda nebyl ještě někdo mimo záběr při napadení detektiva. A hlavně kde je jeho telefon a s kým volal.“ V hlavě se mi předhánějí myšlenky.
“Ještě na něco jsem zapomněla?“ Otočím se na ostatní. Jakmile bude jasno v otázkách, obrátím se na Hillera.
“Vzhůru za Andropovem.“
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 13.9.2020, 23:54:13
Chlapi Tě poslouchají a sem tam hodí jeden po druhém pohled. V jednom je uznání za dobrý nápad. Ostatní nevyluštíš.

Hiller nakonec jen krátce přikývne a vezme do ruky svůj telefon. “Hiller. Vypněte kamery. Ano, všechny.“ Schová telefon do kapsy a zamyšleně našpulí rty. “Doufám, že ho to rozhodí a on udělá chybu.

“Bylo to při záchraně rukojmí. Ruská mafie držela několika lidem pistoli u hlavy. Doslova. A tady pan mrtvola nevydržel s nervama a vystřelil. Schytalo to rukojmí. Nějaká mladá holka. Iniciály v záznamu nejsou. Dostala to do srdce a byla na místě mrtvá. V následné přestřelce bylo dost policistů zraněno stejně jako rusů, ale tomu, co se kryl za tou holkou se podařilo zdrhnout.

Ten policajt se jmenoval Luboš Pikal. Po této akci byl propuštěn od policie a jen díky známostem nahoře unikl vězení. O rok později si změnil jméno na současného Jaroslava Stalače.“


Ozve se další z mužů a plukovník se jde někam projít.

Sotva plukovník zmizí z dohledu vezme Hiller do ruky opět telefon. “Sledujte plukovníka Berouse.“ Řekne suše a opět uschová telefon a upře na Tebe pohled.
 
  Kateřina Moravcová   Postava není přítomna 12.9.2020, 21:46:22
Jsem svědkem, jak se jeden z chlapů skoro sesype.
“Paráda.“ Jiný muž se jde podívat na místo incidentu s detektivem. Když je řeč o partii šachů, začínám pociťovat frustraci.
“Sakra!! Má před námi náskok. Jak to dělá??“ Snažím si vybavit vše, co jsem mezitím slyšela nebo viděla.
“Máme už nějaké informace o tom mrtvém? Něco o tom civilistovi, který to schytal při jeho nepovedené akci?“ Vyzvídám.
“Informace… Chybí nám informace… nevíme vůbec nic a on ví všechno!! Jak je získává on?“ Zarazím se.
“Pomáhají mu kamery… a nám vůbec. Buď nic nevidíme nebo vidíme něco, co je nám stejně k ničemu… Co když je vypneme? Stejně se nám nepovede v tom davu někoho najít dle popisu.“ Otočím se na Hillera a čekám na jeho názor. "Nebo mu nějak jinak zabránit je využívat."

Nad nápadem promluvit si s Andropovem kývnu.
“To není špatný nápad. Než se od něj vrátím, bylo by fajn, kdybychom měli všechny informace, které můžeme získat. A zkusit tak obrátit partii v náš prospěch.“ Kouknu na Hillera pohledem, který jasně říká, že ty informace potřebujeme.
“Třeba se dozvíme něco víc od samotného cíle.“ Kývnu rukou na Hillera.
“Takže kudy?“ Zeptám se a sleduji cestou každý detail hotelu. Zkrátka vše, co by mi mohlo nějak pomoci v boji proti vrahovi.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 10.9.2020, 19:48:14
Hiller souhlasně přikývne, stejně jako ostatní. “Má komplice.“

Jeden z mužů unaveně zafuní. “Takže Koláček je na scéně. Buď jako ten co předal informaci a nebo ten, kdo ji předal a do těch dveří kopnul. Tak to je bezva. Jakoby jeden nestačil. Máme tu dva. Proč ne deset?! Nebo sto?! Proč ne..“ Muž přidává na intenzitě a ke konci už je slyšet v jeho hlase jen velmi těžko ovládaný vztek. Hiller však rychle zasáhne.

“Uklidněte se, plukovníku. Pokud neudržíte nervy na uzdě, nejste tu nic platný. Tuhle bitvu nevyhrajeme agresí. Tohle jsou šachy a my stojíme proti mistrovy, který rozestavěl svoje figury dřív, než jsme se my posadili ke stolu. Tohle je bitva mozků. Inteligence a důvtipu. A nervů. Nechtějte, abych si myslel, že jste přišel do tohoto týmu nevybaven.“ Mluví tiše a klidně. A tvrdě.

“Ten člověk, který to natočil to také předal. Takže toho bych vynechal. Ta holka...nevím. Taky to mohl udělat někdo další, kdo na videu vůbec není.“ řekne jiný z mužů se zamyšleným výrazem “Zajdu se podívat na ty dveře a celou tu chodbu. Dám pak vědět. Celý tohle je strašně divný. Něco jsme přehlédli.“

Hiller přikývne a muž odejde. “Musíme zjistit s kým mluvil a o čem. Vypadalo to, že to je důležité. A možná by nebylo od věci, aby jste si promluvila s Andropovem.“
 
  Kateřina Moravcová   Postava není přítomna 7.9.2020, 20:57:00
Věci se dávají do pohybu a já doufám, že informace o tom mrtvém nám přinesou něco použitelného. Zírám do blba a přemýšlím co dál, když se ozve jeden z chlapů kvůli záznamu s detektivem. Zvědavě nakouknu, co na něm uvidíme.

Pečlivě prohlížím video, ale jak se zdá, moji noví parťáci se zaměřují na něco úplně jiného. Jen protočím oči, když je mi jasné, kam té dívce čumí.
“Chlapi!“ Dle záběru je mi jasné, že obsluha u kamery byla taky zaujatá víc tou dívkou než děním kolem. Video skončí a já kouknu po Hillerovi.
“Jenom jedna?“ Pomyslím si.
“Pokud náš útočník není vědma… Jak mohl vědět, že za těmi dveřmi je právě náš detektiv?“ Navrhnu první nápad.
“Musel se to nějak dozvědět dřív, než otevřel dveře. Buď mu to oznámila ta holka, kterou detektiv míjel. Anebo se to dozvěděl z kamer.“ Nadhodím možnosti.
“Mimochodem bych se ani nedivila, kdyby ta slečna měla odvést pozornost kamery od toho podstatného.“
“Jak bylo i na vás vidět.“
“Další otázkou je, zda video z kamer získal útočník sám nebo mu ho někdo předal…“ Otočím se na Hillera.
“Můžeme zkusit najít tu holku a toho, kdo obsluhuje kameru. Třeba se něco dozvíme.“ Ukončím a pak si ještě něco uvědomím.
“Ten telefon detektiva? Našli jste ho? S kým ten detektiv zrovna mluvil?“ Vyptávám se.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 3.9.2020, 21:18:47
Hiller potřese hlavou. “Taky nás napadlo, jestli to není skupina, ale myslím, že ne. Základní popis sedí na jednoho člověka. Výška, váha, oblečení a styl boje. To není žádný rváč z ulice. Všichni Ti napadení žijí jen proto, že je nechal naživu.“ Vysvětluje jejich úvahy.

“Minulost mrtvého můžeme prověřit. To je ten nejmenší problém.“ Prohodí Hiller a rovnou bere do ruky telefon.

Na scénu přichází lidé z pohřebného ústavu a po krátkém hovoru chystají pro mrtvého černý pytel.

“Cože máš?! Jo, určitě mi to pošli.“ Jeden z mužů, ani jeden z nich se Ti doteď nepředstavil, odkládá telefon, ale do kapsy jej nedává.

“Policajtům se přihlásil někdo, kdo viděl, jak to schytal ten soukromý detektiv. Přišlo mu to divný. Posílají mi to.“ Stihne to tak akorát doříct, když mu v dlani zavrní telefon.

Všichni se na to jdou podívat a i na Tebe tam zbude místo.

V záběru je výstřih nějaké dívky. Ohýbá se a látka trička odhaluje pěkné dvojky. Dívka se podprsenkou nezatěžovala, takže pohled je to opravdu pěkný. Muži okolo Tebe to ocení úsměvem.

Jenže pak se pohled změní. Dívka odchází a záběr se zaměřuje na její kroutící se zadek. V tu chvíli přichází do záběru soukromý detektiv. Jde rychle a na uchu má telefon. Když prochází okolo jedněch dveří, prudce se otevřou a udeří detektiva do hlavy.

Ze dveří nikdo nevyjde.

Detektiv se zapotácí, upustí telefon a mávnutím rukou se snaží nabrat rovnováhu. Dveře se mezitím opět přivřou, aby se znovu prudce otevřely a zasadily detektivovi druhou ránu. Po ní se už složí.

A opět ze dveří nikdo nevyjde.

Video skončí. Hiller si promne bradu. “No, pěkný. Takže žádná nehoda. Vyřazení. Pěkně provedená likvidace. Ale jedna věc mě na tom dost děsí.“ Řekne pochmurně a otočí se na Tebe, jestli sis toho taky všimla.
 
  Kateřina Moravcová   Postava není přítomna 2.9.2020, 20:31:01
Dostávám spousty informací a snažím se si je v hlavě protřídit.
“Zásahovka, střelba, civilista, chlap v mikině, minulost…“ Najednou se zarazím.
“Podle čeho vlastně usuzujeme, že to byl jeden a ten samý útočník?“ Nadhodím. Dochází mi, že na kameře nebylo nic vidět a tak nevíme, co se tam doopravdy stalo.
“Co když se tam odehrálo ještě něco jiného?“
“Co když se pleteme a tohle nemá s Andropovem nic společného. Prověřte ten průser tohohle mrtvého. Možná je útočník nějak spojený s tou střelbou do davu. Nebo může jít o vyřizování účtů. Můžou tu být dva různí útočníci anebo jeden, který má zároveň tady s mrtvým spojenou minulost.“ Napadne mě.
“Zjistěte o té střelbě něco víc, třeba o tom civilistovi, co to schytal. Třeba se nám povede najít v minulosti někoho, kdo odpovídá popisu našeho útočníka.“ Další informace mi radost nedělají. Ani jedna pozitivní.
“Tak a co teď?“
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 29.8.2020, 23:56:54
Hiller se jen ušklíbne. “Po čtyřech neúspěšných pokusech bych to taky čekal.“

„Desítky. Možná stovky. U nás. Nedej bože aby to byl třeba slovák. Šance je vždycky ale je pravda, že se není moc čeho chytit.“
Prohodí Hiller bez nadšení.

“Byl to policajt. Před pár lety byl u zásahovky. Při jednom zásahu to schytal nějaký civilista. Dost ošklivě. Sedět nešel, ale od policie ho vyhodili. Bylo to celé za čárou. Střelba v davu. Prostě průser. Risknul to a nevyšlo mu to.“ Řekne jeden z mužů.

“Třeba neměl jinou možnost. Ta kamera bere celou chodbu. Na záběru je chlap v mikině s kapucí a dlouhých kalhotech. Pak vyřadí světlo a v tu ránu je kamera slepá. Něco tady potřeboval a ten chlap z ochranky prostě udělal chybu. Šel sám, bez krytí, do nezajištěné oblasti.“ Namítne Hiller a jiný muž zavrtí hlavou. “Ne. Myslím, že tohohle chtěl z nějakého důvodu zabít. Možná je řešení v minulosti. Ale možná ho zabil jen proto, aby nás zdržel. Věděl, že se to bude vyšetřovat a že se budou hledat důvody a motivy. Navíc to vyvolá strach mezi veškerou ochrankou. Rozbitá huba je jedna věc a chladnokrevná vražda zase jiná.“

Všichni potřesou hlavou. Souhlasí. Bez nadšení.

“Ne všichni se mohou pohybovat ve dvojici. Na to tady není dost personálu a další směny povolat nemůžou, neměl by je kdo vystřídat.“ Zavrtí Hiller hlavou a se skeptickým výrazem vyslechne Tvé ostatní nápady a otázky.

“Nevíme nic. Vůbec nic. Jestli má normální vstupenku nebo jestli se sem dostal potajmu. Podle čeho ho identifikovat. Rozdělal světlo a zničil spínač. Bez otisků. Myslíme si, že používá latexové rukavice.

Přesně tak. Naši lidé pobíhají po hotelu a snaží se najít kluka v mikině s batohem na zádech. A nalíčit past? Jak? Nevíme kdo to je. Jak pracuje. Jak uvažuje. Jak....“


Nedořekne. Přeruší ho jiný muž.

“Vlastně ani nemáme potvrzené, že jde po Andropovovi. Ani že to je ten samý, co byl v Rusku. Prostě – máme tu vycvičeného zabijáka, o kterém nevíme vůbec nic. Jen, že tu je.“
 
  Kateřina Moravcová   Postava není přítomna 21.8.2020, 21:15:45
Snažím se pobrat veškeré informace, co od Hillera dostanu.
“Zajímavé. Po několika amatérských pokusech si přiveze sem celou ochranku… Jak kdyby to čekal…“ Zauvažuju nahlas.

Hiller mi vysvětlí, co za kluka proti nám nejspíš stojí.
“To je jak hledat jehlu v kupce sena.“ Povzdechnu si.
“Kolik může existovat takových kurzů, co učí ten jeho bojový styl?“ Začínám s prvním odhazováním sena. Ale pochybuji, že by to k něčemu bylo.
“Tonoucí se stébla chytá.“
“Je vůbec šance zjistit, co to je za kluka?“ Vyzvídám.

Nacházím se zrovna nad tělem mrtvého, když mi Hiller začne vysvětlovat jeho teorii. Zní docela použitelně, ale mě moc neuspokojuje.
“Vždyť by ho vyřídil tak jako tak a zbraň mu mohl sebrat. Tak proč ho zabíjel? Na kamerách stejně byl. Musel vědět, že vše uvidíme a zanechal tu důkazy. A přitom mu nesebral nic, co by mohl použít.“ Prohlédnu si tělo mrtvého z blízka.
“Mluvili jste s někým z personálu, kdo s mrtvým pracoval? Třeba by nám řekl, zda u sebe nosil ještě něco jiného. Nebo nám vysvětlil, proč si myslel, že může toho kluka dostat sám.“ Povzdechnu si.
“Vždycky to tak končí. Vždycky se najde někdo, kdo si myslí, že je v něčem lepší, že bude mít víc štěstí, nějakou výhodu nebo super plán. A pak to dopadne takhle.“ Ať nad tím přemýšlím, jak přemýšlím. Nedává mi to smysl.
“Je to celé nějaké zvláštní… S tím, co už vím, vůbec nechápu tohle jeho chování.“ Vstanu od těla.
“Proč by tu nechával tolik stop a nechal se zachytit kamerou, když věděl, kde jsou?“ Položím normální dotaz.
“Jediné, co mě napadá, že nás to má spíš zmást.“ Usoudím.

Hiller si uvědomí, co všechno mohl podezřelý zjistit při zátahu na restauraci.
“Zřejmě by se měli udělat nějaká opatření. Aby mu ty informace, co získal, byli k ničemu.“ Začínám být lehce nervózní, když vidím, jak to prožívají ostatní.
“Tohle je zlý.“ Jeden z kolegů vezme úvahu o pracovním oděvu vážně.
“Pokud vážně nějaký má… informujte vedení hotelu, ať se zaměstnanci pohybují po hotelu ve dvojici. Tím mu to snad ztížíme.“ Nadhodím jednu možnost. Přecházím sem a tam a snažím se z toho, co vidím, vydolovat ještě víc informací.
“Co v krajním případě zkusit požární alarm? Když budeme u všech vchodů hlídat, máme možnost ho objevit?“ Napadne mě, i když se mi to samotné moc nelíbí. Zrak mi stále přitahuje mrtvé tělo.
“Kdo si přijede pro tělo?“ Zajímám se najednou s novým elánem.
“Pečlivě je při vstupu do hotelu prohlídněte a prověřte. Nikdy nevíme, zda ho zabil, protože se potkali a nebo to byl záměr.“ Zhodnotím.

Dostanu informaci o detektivovi.
“Paráda, takže jediná šance na nalezení Koláčka leží v nemocnici.“ Povzdechnu si.
“Amatér.“
“Co teď dělají vaší lidé?“ Obrátím se na Hillera.
“Běhají po celém hotelu a hledají kluka? Nebo máte jiný plán?“ Vyzvídám.
“Co nějaká past, do které by se chytil?“ Mrknu po Hillerovi.
“Víte vůbec něco o tom klukovi před napadeními? Jak se sem dostal, s kým se bavil? Jak sem propašoval tu zbraň?“ Snažím se získat, co nejvíce informací.
“Jak já tě najdu?“
“Co to světlo? Jak se mu podařilo ho vyřadit? Rozbil žárovku, odmontoval, zničil spínač? Nenajdou se třeba tam nějaké otisky?“ Mám pocit, že se v tom začínám topit.
“Je Andropov připraven na to, že ten kluk má zbraň? Kolik máme času, než vyleze z pokoje a stane se terčem?“ Začínám pociťovat únavu.
“Tohle bude dlouhá noc.“
“Jak můžeme získat více času?“ Obrátím se s dotazem na ostatní.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 20.8.2020, 11:52:12
Major Hiller našpulí rty. “No...vypadá to tak. Ještě jedna zajímavost. Andropovova ochranka se skládá z devíti lidí. Jsou to vlastně tři směny po třech. Vždy řidič a dva střelci. A tohle je vůbec poprvé, co si s sebou Andropov bere všechny lidi. Jindy si bral vždy jednu trojici. Patrně má opravdu strach a proto si s sebou vzal tuhle malou armádu.“ ušklíbne se. Je vidět, že z toho radost nemá.

“Tím klukem z ulice jsem nemyslel bezdomovce. Podle mě ho našel možná na nějaké soutěži mladých. Možná nějaký programátor nebo hecker. Dost inteligentní a sebevědomý. Bojový výcvik pak není problém. Sportovních klubů je. Jen si vybrat styl. Tenhle kluk bude dost vlastenec. Tohle je pro Koláčka důležité. Necvičil by nikdy někoho, kdo by se nechal najmout na práci, která by jeho vlasti ublížila.“ řekne přesvědčeně. “Vojenské návyky. Vojáci se pohybují jinak než normální lidi. Jinak než policisté. Je to těžké vysvětlit. Voják si bude razit cestu davem, kdežto civilní agent jím bude proplouvat. Ale je to i v způsobu držení zbraně a střelby. Je toho moc. Navíc naši vojáci používají bojový styl Musado. A to co předvedl ten kluk, Musado nebylo.“

Hiller při Tvé žádosti přikývne. Jasně. Pojďte.“ Ostatní před vámi ustoupí a pustí vás tak chodbou dál k šatně a tělu, přikrytému nějakou dekou. Zaslechneš, že se baví o tom samém – proč nestřílel.

“Myslím, že neměl pistoli připravenou. Neměl na ni tlumič a nechtěl spustit poplach výstřelem. Proto ho zabil holýma rukama.“ Předloží Ti svoji teorii.

“Nesebral. Teda jinak. Nic co by měl mít u sebe. Karta, telefon, vysílačka...všechno má. I ten malý nožík. Jestli měl u sebe něco navíc, třeba jako tu pistoli, tak o to možná přišel. „ Pokrčí Hillar rameny.

Hillar kývne směrem k mrtvému. “Myslím, že si něčeho všiml. Prý byl dost ambiciózní. Chtěl postup. Chtěl se prosadit a šel, jak se říká, přes mrtvoly. Podle mě ho sem učedník vylákal. Světlo zrušil, aby ho nesnímala kamera a aby měl výhodu. Prostě naplánovaná vražda. Myslel si, že má s tou bouchačkou navrch. Ale vlezl do pasti. A nebo..“ Vydechne a upře kyselý pohled na tabulku zakazující kouření. “Věděl něco víc a chtěl se vytáhnout před vedením. A stálo ho to život.“

Pak zavrtí hlavou. “Učedník sem přišel bez batohu. S batohem odcházel až odtud. A jestli nemá pistoli s tlumičem za opaskem, tipnul bych, že ji má v tom batohu.“ Ušklíbne se. “Takže mimo chlapa v mikině, budeme hledat i ty, co maj batoh. Paráda. To se nám to krásně zúžilo.“

Hiller potřese hlavou. “Ano. Zrušení conu je logické s ohledem na bezpečnost lidí. Ale pokud je to čistič, nebude zabíjet zbytečně. A tady víme že je, protože tady má svůj cíl. Tady máme nějakou šanci. Když zrušíme con, bude Andropov dál v nebezpečí a čistič...kdekoli okolo na obrovském prostoru.“

Hiller se zamyslí. “Mohl vidět reakci. Rychlost s jakou jsme se tam dostali. Mohl vidět auta, která jsou v akci. A samozřejmě tváře. Jestli tam měl někde píchnutou kameru...software na rozpoznání tváří...“ Z vysvětlování plynule přejde na uvažování nahlas a oči se mu rozšíří. “Pokud je připíchnutý na místní kamery...stejně jako hromada dalších složek...nepoznáme kdo tu má být a kdo ne.“

Skupina mužů zmlkla a všichni upřeně zírají na Hillara. “To jako, že by proti nám použil naše vlastní zbraně? Tak to je v prdeli. Ví o pohybu každého. Zná záběry a pohyb kamer. Dokáže být pro nás neviditelný.“ Zamumlá jeden z mužů a poruší pravidlo o zákazu kouření. Naštěstí mu to druhý překazí dřív než se spustí požární poplach.

“Neznáme. Jsou tu policajti v uniformě i civilu. A tajná služba.“ Řekne Hillar klidně. Pořád si zachovává relativní klid.

“Seženeme někoho místního. Ten by mohl něco vědět. Jestli nezmizel nějakýmu pinglovi ohoz.“ Přitaká jeden z mužů a pohledem vysekne pochvalu.

Někomu zapípá smska.

“Kurva!!! Tak ten soukromej čmuchal je ve špitále. Jeho parťák píše, že očko šlo něco prověřit a koupil dveřma. Má přeraženej nos a čelist. A otřes mozku. Nepřesuneme to celý do špitálu? Aby sem záchranka nemusela jezdit jako kyvadlovka?“ Zavrčí kysele chlapík, který do teď mlčel.
 
  Kateřina Moravcová   Postava není přítomna 18.8.2020, 14:32:07
Major Hiller mě odtáhne dál a zasvětí do situace. Normálně bych pronesla nějaký vtip na téma soukromí, ale zrovna teď se to vůbec nehodí. Poslouchám velice pečlivě.

Nejprve se dovídám o útocích v Rusku.
“Takže samí amatéři.“ Shrnu rychle.
“Který profík by minul, neodhadl nálož nebo si nezjistil informace o cíli? Žádný!“ A to mě přivádí k jiné myšlence.
“A nebyl to náhodou záměr? Aby ty útoky byly neúspěšné?“ Kývnu na Hillera, že jsem informace o Rusku pobrala.

Stejně jako Vichnar mi i Hiller představí Koláčka. Informace jsou naštěstí totožné. A dostáváme se tak k jeho nástupci.
“Kde by se kluk z ulice dostal k bojovému umění?“ Zauvažuji.
“Proč myslíte, že nemá vojenské návyky? Něco jste viděli na kamerách?“ Zajímám se.

Pak se přesouváme k útokům, kvůli kterým tu vlastně jsem. Pečlivě poslouchám každou informaci.
“Proč toho posledního zabil?“ Proletí mi hlavou, když mi Hiller shrne dění na conu. A mě dochází, že ten mrtvý tam stále ještě je.
“Chci vidět místo činu a tělo.“ Dovídám se, co je vidět na kamerách a co se tam vlastně stalo. A něco mi tu nehraje.
“Jestliže měl zbraň… Proč taky nestřílel?“ Zarazím se.
“Zabít ho evidentně chtěl. Ale proč?“ Kroutím hlavou a snažím se vše poskládat dohromady. Nedává mi to smysl. Dorazím až k tělu, abych se porozhlédla. Informaci o uzavřených prostorách docela uvítám.
“Aspoň mu tak ztížíme pohyb po hotelu…“ Zarazím se.
“Byl z hotelové ochranky…“
“Sebral pachatel tomu mrtvému něco? Třeba čipovou kartu?“ Zajímám se.

Stojím nad mrtvolou a hledám cokoliv, co by mi mohlo pomoci. Cokoliv co mi dává smysl. Hiller se na mě otočí s otázkou.
“Proč tohohle zabíjel? A takovým zvláštním způsobem… Vyřadil světlo, aby ho chlap z ochranky neviděl. Ale přitom ho mohl zastřelit. Proč to neudělal a vším tím se zdržoval? A ten batoh? Co v něm má… že to něco donesl bez problémů až sem a teď to musí mít schované v batohu. Co je u tohohle napadení jinak než u těch ostatních?“ Přemýšlím nahlas, ale doufám, že mi třeba ostatní také vypomůžou. Stále zírám na to tělo.
“Takže si shrneme, co víme… Máme tu ozbrojeného mladíka, který dokáže zabíjet na potkání. Víme přibližný popis, který je nám k ničemu. My nevíme kde je a on ví všechno…“
“Skvělý tohleto, fakt že jo.“
“Proč se ten Con nezrušil? Vždyť může ohrozit i návštěvníky? Není přece pravidlem, že si bude vybírat stále jen členy ochranky a policajty?“ Pak si na něco vzpomenu.
“Co Koláček mohl zjistit tou jeho falešnou rezervací v jedné restauraci? Co tam mohl vidět?“ Zauvažuji.
“Co když ukradl někomu identitu?“
“Znáte se tu všichni navzájem?“ Zarazím se.
“A co když si do toho batohu neschoval něco svého, ale něco z té šatny spíše ukradl? Nechybí tam něco? Pracovní oblečení třeba?“ Začínám docházet k přesvědčení, že to bude dost náročný večer.
“Kdy se Andropov hodlá ukázat mezi návštěvníky?“ Odhaduji tak, kolik máme času na získání více informací.
“A toho detektiva tu někdo už viděl?“
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 14.8.2020, 22:43:55
Muži se po sobě podívají a jeden z nich k Tobě přikročí. “Jsem major Hiller. Zpravodajská služba. Pokusím se vám to co nejlépe shrnout. Všechno co uslyšíte je přísně tajné. A máloco z toho ověřené.“

Vezme si tě kousek stranou a nechá ostatní rokovat mluvit o situaci.

“Začalo to celé v Rusku. Na majitele firmy AWA, což znamená apokalyptické války, Alexeje Andropova bylo během měsíce spácháno několik atentátů. Dva byly provedeny odstřelovačem, pak výbušnina v autě a nakonec otrávené pití. Andropov měl vždy tak neskutečnou kliku, že se z toho dostal. Střelec nebo střelci minuli, výbušnina byla příliš slabá než aby prorazila pancéřování vozu a jed byl v jiném alkoholu než Andropov pije.

Ačkoli neměl účast na tomto festivalu v plánu, rozhodl se, že pojede a doufal, že se tam situace uklidní a policie zjistí co se děje a dopadne vyníky. Tolik k dění v Rusku.

Předpokládáme, že tady po něm jde člověk jménem Koláček. Odhadem mu je okolo šedesáti let. Je to vycvičený čistič. Vrah s celoživotní praxí. Ale myslíme, že si posledních několik let trénoval nástupce. A tomu tu teď čelíme. A nevíme o něm nic.“
Vytáhne z kapsy žvýkačky s příchutí třešní.

“Respektive...něco málo víme. Ale za moc to nestojí. Zbytek odhadujeme za pomoci praxe. Bude mu mezi 25-ti a 30-ti lety. Inteligentní, sebevědomí, klidný. Vysoké sebeovládání a velká vůle. Bojový výcvik. Možná bývalý příslušník speciálních jednotek, ale podle mě ne. Spíš to je někdo z ulice. Někdo bez vojenských návyků a záznamů.“ Vloží si do úst žvýkačku a na chvilku se odmlčí.

“Došlo tu k několika útokům. Podle popisu to byl mladý muž, středně vysoký v riflích a mikině s kapucí. Takových jsou tady stovky. Nejdřív to schytali dva pochůzkáři. Neměli šanci. Rychlé a přesné likvidační rány. Vyřazující, ale ne smrtelné. Prakticky je jen omráčil, byť poměrně tvrdým způsobem. Podobně dopadl i ten chlapík od security. Vysoký a mohutný chlap. Ale ani on neměl šanci. No a naposled tady tenhle. Ale u něj to bylo všechno jinak.“ Ukáže k šatnám, u kterých postává hlouček mužů.

“Bývalý policista. V současné době dělal pro hotelovou ochranku. U sebe měl osobní zbraň. Měl ji v ruce, když sem došel. A nebyla mu nic platná. Vrah vyřadil v této části světlo. Útok byl vedený ze tmy na světlo, takže výhoda pro vraha. Jedna rána a konec. Ten chlap neměl šanci. Náš vrah pak vyprázdnil něčí batoh a něco v něm odnesl. A podle záznamu z kamer, který je dost špatný, odhadujeme, že si namontoval na vlastní pistoli tlumič.“ Povzdechne si. Pak se zarazí, jakoby si na něco vzpomněl.

“Jo...Vichnar volal, že to tady máme aspoň trochu zavřít. Takže...u všech vlezů do prostorů personálu stojí hlídka a kontroluje vstupy. Kdo nemá kartu, neprojde. Zesílili jsme hlídky. Nebo zesílili...už chodí všichni ve dvou lidech a pravidelně se hlásí. Zvýšila se tak jejich bezpečnost a akceschopnost, ale fyzicky naše řady prořídly. Ale s tím si budeme muset už nějak poradit.“ Usměje se na tebe.

“Nějaké dotazy?“
 
  Kateřina Moravcová   Postava není přítomna 12.8.2020, 16:09:11
Zadní vchod najdu hned. Ale když zahlédnu dva nervózní policajty, je mi jasné, že tady už jde vážně do tuhého.
“Hlavně klid, chlapci, hlavně klid.“ Opatrně a pomalu vytáhnu odznak, což je docela uklidní.
“A co kdyby byl falešný?“ Jen si povzdechnu. Ti dva mi to rychle odborně shrnou.
“Jo, jsem tu pracovně.“ Oznámím jim suše a už se hrnu na místo činu.

Tam je kupodivu živo a i tady ta nálada není nijak příjemná. Evidentně mě tu moc nechtějí. K mému údivu se to rychle změní, jakmile se dozvědí, kdo mě sem poslal. Na všechny muže kývnu na pozdrav.
“Ženská co? Nejspíš jste v šoku…“ Jenže když se mě zeptá, co vím, humor jde najednou stranou.
“Když začnete od začátku, bude to nejlepší. Vichnar mi sice dal pár informací, ale jen v kostce a mohli být zkreslené.“ Nadechnu se.
“Vím jen něco málo. Co se tu nejspíš stalo - napadení, vražda a popis útočníka, který je mi k ničemu. Takže co už všechno víte?“ Rozhlédnu se kolem sebe.
“Měl by tu být snad i nějaký detektiv, kde je?“ Rozhlížím se kolem sebe.
 
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8] 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2020 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.