abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Verze 1.2:Vešel do služby nový update Abarinu. Co si myslíte o změnách a jaké další byte navrhli, případně něco přestalo fungovat? Nová verze.(Oblíbit)
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky.
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM.(Přidat do záložek)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Případ soukromého očka ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Marek Holý   Postava není přítomna 31.3.2020, 22:33:25
"Herecké kurzy... no podívejme se..." podivím se v duchu. I když tam v lázních to Koláček skoulel přinejmenším na Thalii.

Sleduju linii jeho úvah. "Jeho známí mají další známé. Nevím, jak u vás, ale u nás je to zatraceně malý rybníček."
"A navíc se znovu nabízí teorie s učněm. Mladý, schopný, s technolgickým zázemím..." vzdychnu pro sebe.

Lístek sbalím a přikývnu. "Děkuju." řeknu prostě. Je to víc, než mi nabídla rozvědka. Tedy pominu-li honorář...

Rozejdeme se a já vyrazím směr zadní vchod.

Místo je zjevně hlídané, jako strategická křižovatka zázemím. "Takže máme štěnici uvnitř..." pomyslím si.

Policisti, co tam stojí, se netváří zrovna vstřícně.

Nasadím vážný až komisní výraz. Přijdu až k nim a rychle si je přeměřím.

"Jsem Marek Holý. Sergej Kabanov, šéf ochranky pana Andropova, mě sem poslal, abych to tady prověřil. Co se přesně stalo a jak vypadal ten útočník?" snažím se, aby můj hlas byl dostatečně klidný a autoritativní. Nepřipouštějící diskusi.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 30.3.2020, 22:14:15
Kabanov pokrčí rameny. “Naši o něm nim moc neví. Jen to, že prošel psychologickým výcvikem a hereckými kurzy. Dokáže výborně odhadnout lidi a z pouhého hovoru odhalit jeho slabiny. A stejně tak kvality.“

Odmlčí se a na okamžik zamyslí. “Jeho známí budou ve stejném věku jako on. Pochybuju, že někdo z nich bude mít takové schopnosti, aby se dokázal nabourat do systému, překonat všechny ochrany a smazat všechno, co potřeboval. Bez možnosti obnovy. A pak zase vypadnout a smazat za sebou všechny stopy. To není dílo nějakého staříka, co sem tam odešle email a nebo si s někým zahraje karty. Tohle byl profík. Špička ve své třídě.“ Řekne zamyšleně.

Vytáhne bloček a propisku a napíše na kus papíru svoje telefonní číslo. “Když na něco narazíte a nebo budete potřebovat informace, které vaši lidé nemají a nebo nebudou ochotni poskytnout. Volejte. I v případě, že budete potřebovat...no řekněme hrubou sílu.“ Usměje se. “A dejte mi, prosím, vědět, co se dovíte od těch policistů. I kdyby to nebylo nic.“

Kabanov vstane. “Omlouvám se. Práce nepočká. Neradi k šéfovi pouštíme cizí lidi, ale když není vyhnutí...“ Pokrčí rameny.Místo, kde byli policisté napadeni najdeš snadno. Je to křižovatka ve tvaru T. Spojuje parkoviště pro personál, kuchyni včetně skladů a chodbu, která vede přes šatny, vstup pro personál, který nepřijel vozem a dál chodbou se dá dostat až na nouzové schodiště.

Na místě útoku už stojí jiné policisté. Na Tebe se dívají dost podezřívavě.
 
  Marek Holý   Postava není přítomna 26.3.2020, 13:42:05
Moje fotka u ruské ochranky není úplně hezká představa, ale má pravdu. Ochotně zapózuju s neutrálním výrazem. Stejně tak mu obratem pošlu fotku Koláčka.

"Našim programátorům..." zaujme mě. I když je to šéf Andropovy osobní ochranky, zjevně se cítí jako součást firmy. Možná "rodiny". A pak mi dojde, proč to asi je. Zřejmě patří k těm, kteří po večerech koukají do monitoru a mačkají čudlíky jak diví.

Další povídání je ještě zajímavější. Oceňuji jeho otevřenost. Nebo aspoň tu část, kterou se mnou sdílí. Člověk se hned cítí na palubě.

Jestli ví, nebo neví, kdo za tím stojí.... těžko říct. Tohle bych asi nevěšel kdekomu na nos ani já.

Ušklíbnu se. "Ano. Velmi dobře mate tělem. A když si vezme hůl, vypadá, jak kdyby dokázal jen dojít do parku, aby nakrmil holuby..." Vzpomenu si na jeho kamufláž z lázní. Doteď si nejsem jistý, že do té rokle lezl sám.

"Tohle je ale zajímavé......" Nemám v plánu před Kabanovem držet basu s naší rozvědkou. Měli mi to říct. Pravda, neptal jsem se, ale přesto...

Z mého výrazu tak Kabanov rychle vytuší, že tohle jsem nevěděl.

"Zametá za sebou stopy. No, známých, kteří to pro něj rádi udělají, bude mít z minulé éry dost." poznamenám jen. "Ale přesto by měli být v aktivní službě nebo aspoň v zálohách pamětníci. Po takovéhle kariéře se nedokáže vypařit jak pára nad hrncem. Ne v naší malé kotlině." přemýšlím nahlas.

Podívám se na svůj protějšek. "Je ještě něco, co bych měl vědět? Co by mi pomohlo Koláčka vystopovat?" zeptám se. Asi trochu zbytečně, ale jen pro jistotu. "Jestli ne, půjdu se podívat dozadu. Zkusím zjistit od těch napadených, jestli Koláčka aspoň nezahlédli."

Kontakt na sebe máme a tak se zvedám k odchodu.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 25.3.2020, 16:06:01
Poslouchá a soustředí se, aby mu neuniklo nic podstatného. Když mu ukážeš fotku Koláčka, požádá Tě o její přeposlání a o to, aby si tě mohl vyfotit. “Aby nedošlo k takzvané „přátelské palbě“.“ Nakrčí nos.

“České publikum je úžasné a fandové dávají našim programátorům pořádně zabrat. V každé hře se občas najde nějaká chyba a místní fanoušci všechno odhalí. Posílají všelijaké návrhy na vylepšení a řadu z toho použijeme. Ale k věci..“ Podle toho, jak se mu rozzářili oči, když mluvil o hře, můžeš usuzovat, že je hraje taky.

“Původně sem měl jet výkonný ředitel, ale pár dní před začátkem se šéf rozhodl, že pojede on. Doma na něj někdo spáchal čtyři útoky během měsíce. Ze všech vyvázl bez zranění, ale bylo to tak tak. Proto se rozhodl, že pojede a proto si s sebou vzal nás všechny. Když šéf někam jede, bere si tři lidi. Řidiče a dva badyguardy. Teď je nás tu devět.

Takže o hrozbě víme a bereme ji vážně. Ale nevíme kdo a proč. V podezření byla konkurence, ale i kdyby šéf zemřel, vyvíjeli by jsme dál.“


Muž si znovu prohlédne fotku Koláčka. “Vypadá úplně obyčejně. Obyčejnej děda, co tráví dny v parku a nebo na procházce s vnoučatama. Nikdo by v něm nehledal zabijáka.“ Uvažuje nahlas.

“Ani vaši o něm mnoho nevědí. Analogové složky byly modernizovány a předělány do elektronické podoby. Analogové složky asi spálili nebo jinak zničili. A elektronické informace jsou z velké části pryč. Někdo je vymazal. To vám neřekli?“
 
  Marek Holý   Postava není přítomna 22.3.2020, 22:09:23
"Takže rozvědka... Docela se divím, že se chlubí tím, že si neporadí sami..." bleskne mi hlavou. Obvykle se tam ve velení najde aspoň jedno nafouklé ego, které má potřebu dělat velká ramena. "Zajímavé..."

Na druhou stranu mi to ulehčuje situaci. Dřív nebo později by si Andropova ochranka měla všimnout, že se motám okolo. A je lepší, když budou vědět, že jsem na jejich straně. Bylo by vcelku trapné, kdyby sejmuli mě a ne Koláčka.

Pokrčím rameny. "Netuším. Zrovna jsem tam měl namířeno, když jsme se potkali. Ale podle prvního popisu, který mám k dispozici, to přímo na Koláčka nevypadá."

"Mohl to být ovšem učeň..." to už dodám jen pro sebe. Nemám to vůbec ničím podložené a tak by to byla jen spekulace.

Sousloví "válečná zóna" mě nepříjemně zatahá za uši. Ne, to asi nechce nikdo.

"Nemyslím, že by české publikum bylo o tolik jiné než ta, na která jste zvyklí. Takovéhle akce pořádáte pravidelně, ne?" zadívám se na něj. Ano, je v tom stopa výzvy. S tímhle by si prostě měli umět poradit! Pak ale pokračuju dál věcným a vcelku vstřícným tónem.

"S Koláčkem jsem se potkal na jednom případu, asi před dvěma roky. Jeho kompletní složku jsem nikdy neviděl, to se budete muset obrátit na vaše "druhy" z rovědky. Ale podle toho, co jsem měl možnost zažít, je ze staré školy. Profesionální, efektivní, chytrý, promýšlí tahy dopředu..."

Sáhnu po mobilu a najdu fotku Koláčka ve složce od Lindy. Natočím na něj display s jeho fotkou, která může být tak 5-7 let stará. "To je on..."

Nechám Kabanova, aby si fotku pořádně prohlédnul.

"Můžu vám ji dát k dipsozici, aby o něm věděli vaši lidé. Nikam dál to ale moc nešiřte. Koláček je chytrý jak lasička a dokáže si poradit i jinak. I když rád pracuje sám, mohl by si najít nějakého komplice. Možná někoho mladšího, kdo se do téhle cílovky bude víc hodit..." nadhodím. Nechávám to záměrně jen jako svou úvahu. Je vcelku i logická.

Mám pocit, že jsem už ukázal dost dobré vůle a tak by bylo fajn, aby mi ji pan Kabanov oplatil...

"Tušíte, kdo si Koláčka mohl najmout a proč?" zadívám se na něj a opět nechám intuici, aby si vyzobala to, co mozek vědomě nezachytí.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 22.3.2020, 11:42:43
Muž potřese spokojeně hlavou. “Děkuji vám za vaši obezřetnost. Cením si jí. Slyšel jsem, že došlo k nějakému incidentu mezi vaší policií a někým neznámým. Doufám, že to nebyl on.“ Z hlasu cítíš jisté obavy. “Úřad pro zahraniční styky a informace. To je můj zdroj.“

Servírka přinese dvě kávy. V baru, který sousedí s kavárnou dojde k nějaké potyčce a na místo se ihned stáhne ochranka. Malá bezvíznamná strkanice, která se rychle uklidní a protagonisti vše vyřeší omluvným panákem.

“Doufám, že se to tu zklidní. Byl bych nerad, kdyby se to tady změnilo ve válečnou zónu, stejnou, jakou je v našich hrách.“ Usměje se a kývne na Tebe.

Čeká na odpovědi..
 
  Marek Holý   Postava není přítomna 20.3.2020, 21:32:33
Přečtu si SMSku. "Že by Koláčkův učeň vstoupil na scénu?" Jenže... ten popis sedí na polovinu lidí v hotelu. Vyplývá z toho ale jedna zásadní věc - Koláček svou práci odvedl dobře. Ten chlapík si dal pozor na kamery a policii nedal šanci.

Zamířím ke vchodu, který popisuje SMSka... Nečekám, že bych tam něco objevil, ale stejně nemám teď nic lepšího na práci.

Práce si najde mě.

Za chvilku už sedíme v kavárně. Prohlížím si pozorně člověka před sebou. To, že je šéfem Andropovy ochranky, mi řekl jen on. Na druhou stranu nenacházím nic, co by mi jeho tvrzení vyvracelo. Konec konců - někdo mu o mě řekl. I o Koláčkovi. A pokud by tohle byla Koláčkova past, nedávala by smysl...

Asi mě uklidní i to, že po cestě do kavárny na něj pár lidí v civilu nenápadně kývlo. Všichni měli v uších vysílačky. Jo, tohle zní věrohodně.

"Než se začneme bavit o Koláčkovi, asi by mi pomohlo vědět, kteří "druzja" vám na mě dali tip...?" nechám tuhle otázky viset ve vzduchu. Asi si chci jen ověřit, jak moc otevřený pan Kabanov hodlá být.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 19.3.2020, 22:04:39
Den probíhá klidně. Další přednáška je hlášená na večer. Respektive na dobu mezi 18 a 22 hodinou. Ale obecně se odhaduje, že to bude mezi 19 a 20 hodinou.

Dlouho je klid. Pak Ti zapípá mobil. Smska od Nea. Policie má dva zraněné. Byli napadeni v hotelu Alcron před 30 minutama. Mimo záběr kamer. Útočník muž v kapuce a riflích. Prý neměli šanci. Místo útoku je prostor nedaleko vchodu pro personál.

Všímáš si, jak ochranka zneklidněla. Všichni. Hotelová, najatá i pár civilů je náhle opatrnější.

Procházíš davem, pohledem pátráš po Koláčkovi, ale nenacházíš. Pak téměř narazíš do muže středních let. Oděvem nezapadá. Sako tu má málokdo.

“Zdrástvuj. Jsem Sergej Kabanov. Velitel ochranky pana Andropova.“ Řekne muž pomalu se silným ruským přízvukem. “Naši druzja zděs mi gavarili, že vy zňajete...čističe? Dátě si kávu?“ Jeho česko – ruština je docela náročná na porozumění, ale zvládneš to.

Za chvíli už sedíte v kavárně. Je tam docela klid. Kabanov přejde do angličtiny. I ta má ruský přízvuk, ale jinak je dobrá.

“Dostali jsme informaci, že na pana Andropova byl najatý vrah jménem Koláček. A také, že vy ho znáte. Je to tak? Co mi o tom můžete říct?“
 
  Marek Holý   Postava není přítomna 16.3.2020, 21:03:27
Je to jako hledat jehlu v kupce sena. A ještě horší. Týpků, kteří se chovají nestandardně, je tu plný hotel.

Martina večer odvolám, aby si taky trochu orazil. Andropov zaplul do svého patra a tam už je to věc jeho ochranky a rozvědky. Ještě jednou projdu přízemí hotelu, ale Koláčka nikde nezahlédnu.

Přespím doma a ráno už jsem zase zpátky. Připadám si jak myslivec na čekané. Ne, nenudím se. Tohle je součást mé práce a i z čekání se dá leccos vytěžit. Uvažuju, jaký profil může mít jeho učeň. Co je zač, kde ho Koláček vzal, proč se vydal touhle cestou. Nejsnazší scénář by byl policista nebo voják, zklamaný a zhrzený systémem. Měl by základní výcvik a tolik potřebné návyky. Ale může to být i úplně jiný příběh...

Snídani si ulovím ve Star Bucks. Velký kafe a croissant. Klasika.

Je na čase ověřit si, jaký má dnes Andropov program. Hodlám se ho držet co nejvíc. Jestli mám zahlédnout Koláčka, nechci přijít o jedinou příležitost. A taky mě zajímá větší detail Andropovy ochranky. Pokud se mi podaří vytipovat šéfa, mohl bych ho oslovit... ale počkám, až co mi okolnosti přihrají.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 15.3.2020, 21:26:56

Podezřelých je dost. Za pár minut klidně deset. Mladí muži, dobře stavění, s podezíravým výrazem co se stále rozhlíží kolem.

V celém hotelu jich budou desítky, ne-li stovky.

Lidi, kteří Andropovovi přispěchá na pomoc, jsou určitě Češi. Podle jejich chování to není jen tak někdo. Jsou sehraní a vědí naprosto přesně, kam se mají postavit a co všechno sledovat. U jednoho z nich, na zlomek vteřiny, zahlédneš něco, co by mohlo být zbraní. Jestli jsi ale opravdu zahlédl kousek pistole není jisté.

Andropov s ochrankou se od davu brzo odpojí a nasáčkují se do prostorného výtahu. Před výtahem zůstanou dva muži, kteří zabrání lidem v použití druhého výtahu ve směru jízdy nahoru a zablokují i schodiště.

Většina lidí to respektuje, ale najdou se i tací, co to prostě zkoušejí. Neúspěšně.

Noc proběhne v klidu. Kavárna jede nonstop stejně jako hotelový bar. Až na pár drobných šarvátek se nic nestane. Ochranka to zvládne.

Lidí spí kde se dá. Ráno je ale úklidové čety probudí a nemilosrdně vyženou, aby hotel předělaly z kůlničky na dřevo zase do podoby luxusního hotelu. Víceméně se jim to i podaří.

V 9 se con rozeběhne opět naplno.

Hotel se opět zaplní lidmi. Ochranka je opět v pohotovosti. Mezi návštěvníky je i dost tajných z řad policie a tajných služeb. A možná i Koláček se svým učněm.
 
  Marek Holý   Postava není přítomna 12.3.2020, 22:03:23
Ubytování nakonec neřeším. Při nejhorším mi jako přechodná kancelář poslouží auto, zaparkované nedaleko. Jen... mám rád pocit zázemí.

Sledovačka je v tomto podání dost náročná. Nemám konkrétní cíl a lidí je okolo příšerně moc. Navíc netuším, jak vypadá Koláčkův učeň, takže mě to nutí pozorovat každého podezřelého týpka, který se rozhlíží víc, než by bylo obvyklé. Je těžké udržet pozornost a tak si trochu vypomáhám RedBullem z místní restaurace.

Proslov Andropova se snažím poslouchat pozorně. Potřebuju si ho víc načíst, abych dokázal lépe odhadnout jeho reakce.

Na konci debaty mám možnost jednu zreakcí sledovat na živo. Ochranka zaváhá, ale její místo velmi rychle a plynule zastoupí.......... "Kdo?"

Moji pozornost přiláká skupinka neoznačených ochránců. Snažím se vyčíst, co jsou zač. Podle chování, komuniakace, koordinace celé skupinky a vybavení, pokud něco z něj zahlédnu.

Kluk za mnou začne konspirační řeči o KGB.

Přimhouřím oči a snažím se zaslechnout, jak mezi sebou mluví.
"Z logiky věci bych čekal, že budou spíš od nás. Těžko říct, od koho přesně. Ale pokud si rozvědka k tomu všemu najala ještě mě, zjevně chce Andropova udržet naživu. Ať už z jakéhokoli důvodu. Možná v tom může hrát i úzká vazba na Putina. Tohle by mu asi Zeman příště v Kremlu vysvětlovat nechtěl..."

I když můj mozek zaměstnávají úvahy, oči hbitě bloudí po davu. Nehledám jen Koláčka, ale kohokoli, kdo mi přijde podezřelý. Kdyby tady byl přímo starouš, čekal bych, že se bude jen zpoza rohu dívat. Sledovat a odhadovat slabiny. Pokud si jeho učeň vybral stejný styl, měl by dělat to samé...

Andropov prozatím žije. A myslím, že si zatraceně rozmyslí, jestli další prezentace udělá v tomhle formátu. Odchod přes stlačený dav není zrovna nejlepší taktika. Vzadu by měl být hlídaný koridor, kudy ho dostanou ven, když bude potřeba....

Zamračím se. Přijde mi to jako docela zpackaná akce. "Pokud tohle budou předvádět standardně, Koláček se vážně ani nezapotí..."

Za jiných okolností by se hodilo dostat se k Andropovi co nejblíž. Jenže pokud hodlá pokračovat v podobných prezentacích, je to skoro zbytečné. Koláček bude mít spoustu příležitostí...

Sleduju Andropova a pluju v proudu s davem. "Možná by nebylo od věci sejít se s šéfem Andropovy ochranky. Upozornit ho na Koláčka. Čistě preventivně... uvažuju v duchu.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 11.3.2020, 23:45:15
Plán vcelku vychází. Martin dorazí k Alcronu jen chvíli po Tobě. Situace před hotelem je malinko klidnější. Ochrance se podařilo dostat lidi ze silnice na chodník a velkou část i do hotelu. Což ale znamená, že tam je teď dost narváno.

První trhlina ve Tvém plánu se objeví na recepci. Hotel je plně obsazen a ochranka dokonce předpokládá, že řada návštěvníků se pokusí přespat v saloncích nebo třeba rovnou na chodbě.

Ale je monitor, který ukazuje, kde v okolí je ještě volno. A tam se ještě něco najde. Druhá varianta je domluvit se s někým, kdo pokoj má, ale nepřijel mu druhý, třetí...dle počtu postelí. Hotel je na tuhle uvolněnou variantu připraven a snaží se lidem vyjít vstříc.

K večeru přichází k více roztržkám. První se strhne u rámů a ochranka má co dělat, aby situaci zklidnila. Přesto několik lidí proniklo do hotelu bez toho aby prošlo skrz rámy. Těch několik okamžitě splynulo s davem.

Večer mají být dvě větší akce.

První – celkové zahájení conu a úvodní slovo Andropova. Na programu je představení her a vůbec pár slov o čem to celé bude.

Druhá – spuštění her na 250 strojích a volná pařba.

Vše probíhá v klidu. Andropov mluví skoro hodinu. Je ve velkém sále, ale reproduktory a obrazovky přenášejí jeho vstup po celém hotelu.
Kolem něj je stále rozestavěná trojice mužů a další dva jsou o kousek dál. Mohutní muži v perfektně padnoucích oblecích, s přísným výrazem ve tváři a s očima těkajícíma po okolí.

Když Andropov odchází, strhne se trochu vřava. Většina těch lidí chce jen podpis na všechno možné. Od obalů cd disků, přes trička až po prsa – to poslední se týká pouze dívek a to malinko více opilých.

A jsou to právě ty odhalené dívky, kvůli kterým udělá ochranka chybu a na chvíli je davem oddělena od Andropova. Na něm je vidět, že si je toho vědom a okamžitě znervózní. Ihned se k němu nahrne několik lidí věkem do 30 let a ti mu drží dav od těla. Zasvěcení si ihned domyslí, že to není jen tak. Že dotyční nejsou běžná návštěvníci a hned se taky o tom začne mluvit. Vzduchem se tak nesou slova jako „tajná služba, BIS, armáda, KGB“ a mnoho dalších.

Pokud Koláček nebo jeho učeň hledali vhodnou chvíli pro rychlí a zákeřný útok, tohle byla jedinečná situace.
Ale nic se nestalo.
 
  Marek Holý   Postava není přítomna 7.3.2020, 9:36:44
Vylovím mobil a začtu se. Neo má buď na Andropova po ruce složku a nebo umí rychle vyhledávat v systémech.

"Takže o tom, že je cíl, prokazatelně ví..." Aspoň jedna záhada vyřešena. Taky mě trochu uklidní, že situaci zjevně nepodceňuje.

Zamračím se. Zjevně si Rusové přišli hrát k nám na píseček. A Koláčka najali, protože bude v Rusku známá firma ještě z minulosti a zná místní prostředí. Vždycky velká výhoda. Obzvlášť, pokud má vše proběhnout tiše...

Okolo hotelu se stahují dost podivná individua. Nikdy jsem nechápal, proč mají potřebu chodit takhle potrhle oblečení i na veřejnosti. Ztracené duše, které našly domov v imaginárním světě...

Začíná tu být dost husto. Chvíli ještě sleduju šrumec. "Andropovova ochranka to nebude mít jednoduché, protože tihle nemají šanci udělat svou práci pořádně..." vzdychnu. Trochu s nimi soucítím.

Ještě jedno rozhlédnutí, jen tak pro jistotu, a pak už sebehnu přes Václavák o dvě ulice níž, ke svému autu.

V kanclu v Dejvicích jsem za 30 minut. Linda je asi zrovna na obědě.

Přehodím se do civilního, nenápadného oblečení. Budu vypadat jen jak další hotelový host, který se omylem zatoulal mezi tu sebranku. Chvíli zaváhám, ale zbraň si s sebou nakonec neberu. Situace kolem rámů bude sice asi vcelku propustná, ale tak nějak doufám, že ji nebudu potřebovat. A kdyby ano, ochranka a sekuriťáci budou případně dostatečný zdroj...

Na Václaváku ulovím aspoň kebab a sežvýkám ho jen kousek od vchodu do hotelu. Zajíma mě, jak si vede ochranka teď.

Nakonec zvednu mobil a zavolám Martinovi. V tomhle rumraji jsou dvoje oči víc, než jedny. Počkám na něj před hotelem. Ukážu mu Koláčkovou oficiální fotku, kterou mi Linda posala do mobilu, a pošlu ho do víru tlačenice. Má jasný úkol. Jen se dívat okolo a kyby ho náhodou zahlédnul, okamžitě mi zavolat. Tak, aby ON si toho nevšiml.

Dovnitř proklouznu jako jeden z hotelových hostů. Dokonce si na recepci objednám pokoj. Bude fajn mít klidnou základnu přímo v místě akce. Své neustále sbalené cestovní zavazadlo na jednu noc mám v autě, takže když ude potřeba, i přenocovat tady můžu.

Pak už se vmísím do davu a začnu se pídit po programu na dnešní odpoledne...
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 6.3.2020, 16:43:31

Na cestě k autu ti v kase zavibruje mobil. Příchozí smska je od Nea. Info o pravděpodobném útoku přišlo z Ruska. Za poslední měsíc na něj bylo vedeno několik útoků. Důvod je nejasný. Andropov nechtěl con zrušit kvůli fanouškům. V Rusku jeho ochranka čítá 3x3 lidi. Podle informací si sem vzal všechny. Což je neobvyklé. Většinou si na cestu bere maximálně 3. Hrozbu bere vážně a i proto nemá pevný program.

Mine tě mladý muž v dlouhém černém kabátu ve stylu ghotic. Ve tváři má soustředěný výraz a oči mu těkají po okolí.

Přes nos tě praští pach marihuany. Skupinka rozesmátých existencí s dredy v pestrobarevných oděvech právě obklíčilo několik dívek. Je slyšet smích a návrhy na společnost. Žádný problém z toho ale nekouká.

Lidí je plná ulice. Trousí se dovnitř a ven. Hotelová ochranka se začíná potit. Tahle situace se nedá ohlídat. Bezpečnostní rámy řvou skoro bez ustání. Najatá ochranka s ručními skenery projíždějí snad každého. Zdržuje to a návštěvníci svoji nespokojenost dávají hlasitě najevo. Je jen otázkou času, kdy ochrance povolí nervy a buď je začne vyhazovat a nebo pustí dovnitř s čímkoli po kapsách.
 
  Marek Holý   Postava není přítomna 1.3.2020, 21:07:37
Linda je skvělá. Jako vždycky!

Sjedu zprávu pohledem.

"Neteř Putina?! To jako vážně?!" zamračím se. Jde to výš, než jsem si myslel.

"MatFyz. Šikula to bude. Bedna..." dumám dál a skládám si první střípky mozaiky. Začínám chápat, proč na tohohle chlápka najali Koláčka. Šachysti. Oba dva. V rusku hraje šachy každý a Koláček je rozený. I když netuším, jestli je opravdu hraje. Otázkou je, jestli Andropov tuší, že je cíl.

Nemá pevný program. Velká nevýhoda pro Koláčka. Bude se mu hůř plánovat. A to znamená vždycky náskok pro mě. Jenže... oni jsou podle všeho dva! A to dost zásadně převažuje misky vah v jeho prospěch...

Jak si tak mudruju, pípne SMSka na druhém mobilu. "No fáááájn... Tak Neo je informátor." vzdychnu. "Ten, co to dával dohromady, by měl přestat čumět na filmy!"

Ještě chvilku lelkuju a dávám prostor a příležitost náhodě, aby mi přihrála něco do cesty. Jen tak ze zvědavosti. Ale nic zajímavého se neděje a tak se odlepím od sloupu, u kterého jsem postával, a vydám se ven z hotelu.

Jak tak jdu k autu ve Štěpánské, uvažuju jestli nezapojím Martina. Aspoň na monitoring prostoru. Ale popravdě si nemyslím, že by dokázal něco zachytit. Snad jen kdyby se objevil sám Koláček. No, jestli si to nechám projít hlavou...

Zajedu teď do kanclu převléknout se do něčeho vhodnějšího, něco zhltnout a pak zpátky do Alcronu. Dokud se neobjeví nějaké další informace, ze kterých by se dalo složit něco konkrétního, nezbývá, než se motat poblíž Andropova.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 1.3.2020, 19:22:29
Na chodbách je sice rušno, ale večer to bude mnohem horší. Lidé budou unavení a určitě řada z nich bude mít v sobě pár piv... K menším sporům dochází už teď, ale zatím to jsou jen šťouchance a nebo nadávky. Prostě velké množství natěšených lidí na relativně malém prostoru.

Hotelovou ochranku v oblecích snadno rozpoznáš. Postávají na strategicky výhodných místech a sledují cvrkot. Najatá ochranka v černých uniformách se tam pohybuje jako slon v porcelánu. Na druhou stranu ale zastrašuje případné agresivní typy.

Kontrola telefonu přinese ovoce. Je tam zpráva od Lindy.

Alexej Sergejevič Andropov: 54let, ženatý, s manželkou Lenou se zná od základní školy a od 16 jsou spolu, mají 2 děti, Sonja – 31 let, vdaná, 3 děti, s manželem žije v USA, oba lékaři, Kolja – architekt, zasnoubený s Katarinou – neteří Vladimira Putina.

Andropov vystudoval matfyz na univerzitě v Moskvě.

Pevný program na gamecon nemá. Bude záležet na aktuální reakce fanoušků. Na každý den je plánovaná nějaká přednáška k hrám. Časy se budou hlásit každý den ráno na stránkách conu.


Odešleš zprávu kontaktu. Odpověď přijde za okamžik. Předám Neovi. To je spíš pro něj. Já jsem krytí.
 
  Marek Holý   Postava není přítomna 29.2.2020, 13:00:02
Procházíme hotel a já sem tam ze slušnosti prozkoumám datum poslední reivze některého z hasičáků. Vždy spokojeně kývnu. Je vidět, že tahle firma dělá svou práci pořádně. Nebo to tak aspoň zatím vypadá.

Snažím se zapamatovat si dispoziční řešení v přízením. Únikové východy, zadní vchody, cokoli, co by se mohlo hodit, pokud by se tady něco šuplo.

Zamíříme až do nejvyššího patra. Je jasné, že Andropov musí být právě tady. A taky že je... Jeho gorily jsou neklamným znamením.

Jen tak pro formu zkusím chvíli diskutovat s ochrankou, aby bylo zjevné, že mám snahu odvést svou práci pořádně. Je to ale jen na oko. Ve skutečnosti mě uklidní, že je ochranka takhle neoblomná.

Zkusíme to ještě ze strany nouzového schodiště, ale výsledek je stejný.

Nespokojeně zavrtím hlavou, pronesu něco o tom, že zodpovědnost si ponesou sami, a nechám se chlapíkem vypustit v přízemí do všehobecného rumraje.

Ještě chvíli zůstanu v lobby hotelu a pozoruju cvrkot. Registrace, spousta stánků, nebo spíš stolů vyložených vším možným s tématikou her, sci-fi a fantasy. Taky sleduju, jak funguje hotelová ochranka, které vypomáhá security firma. Je snadno poznat, kdo je kdo. Domácí znají své hřiště a pohybují se minimálně. Ochranka trochu ztraceně bloumá mezi lidmi. Netuší, čeho si všímat, a tak spíš očumují nabízené zboží.

"Koláček to tady bude mít trochu těžší. Prošedivělých dědů tady zase tak moc není. Ale má možnost použít masku. Neřekl bych, že je to jeho styl. Neschovává se. Ale alternativa to je..." uvažuju v duchu, zatímco se klidně rozhlížím. V ruce třímám letáček a co chvíli se podívám na hodinky, jako kdybych na někoho čekal.

"Ten jeho učeň, to je ale jiná věc... Zřejmě nějaký mlaďoch, odkojený na akčních filmech. Bude ale schopný a se značným potenciálem, pokud si ho Koláček vybral." přemýšlím dál.

"Taky by mohl mít ještě zaplaceného někoho z Andorpovovy ochranky, ale nezdá se mi to. Koláček si věci rád řeší sám. Když tehdy sejmul toho chlapa v kavárně, byl od něj sotva dva metry. Buď se chtěl tehdy přesvědčit, že to klaplo, a nebo se prostě jen rád dívá na výsledky své práce..."

Podívám se na mobil, jestli už nepřišlo něco dalšího od Lindy. Potřebuju další střípky do mozaiky...

"Pokud na něj zaútočí, bude to muset být mimo jeho apartmá v nejvyšším patře. Je na čase podívat se detailněji na páně Andropovovův program."

Pak mě něco napadne a vylovím z kapsy mobil od rozvědky. Najdu kontakt na informátora... nebo aspoň doufám, že Doc je tím informátorem a ne pistolí... a rychle naťukám zprávu: Tušíme, proč má Koláček zlikvidovat svůj cíl? Důvod? Zadavatel?
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 28.2.2020, 22:12:34
Mladík přitaká. “Je mi to jasný. Jsme dobře připravení. Ředitel je na to pes.“ Zasměje se.

Jde na to od provozní části. “Hotel je samozřejmě nekuřácký. Mimo doutníkového salonku. To je jediný místo, kde si může host zapálit. Personál samozřejmě ne. Vůbec během směny nesmíme kouřit, aby nám netáhlo z úst.

Na chodbách a v místnostech jsou požární senzory a na dalších místech manuální spínače. Zmáčknutí knoflíku vás spojí s recepcí a hasičům v sokolský to pískne poplach.“
Vysvětluje a ukazuje, kde všude jsou spínače a samozřejmě i hasičáky. Jejich druh se mění podle toho, co v dané lokalitě je.

Na stěnách jsou zavěšené tabulky s evakuačním plánem.

“Kdyby začalo hořet a vypadla elektrika, nebo někdo shodil jistič, na chodbách a stěnách se rozsvítí nouzové osvětlení a šipky, které vás navedou k nejbližšímu únikovému východu.“

Projdete celý hotel. Další a další hasičáky, hydranty – samozřejmě trochu skryté, ale dobře označené. Další únikové východy vedoucí na boční schodiště... Nejsi profík, ale vypadá to dobře.

Jen do nejvyššího patra se nedostaneš. Výtah vás tam sice vyveze, ale čeká tam na vás chlap v obleku, který vás dál prostě nepustí. Mluví česky se silným ruským přízvukem.

Mladík se na Tebe otočí. “Celé horní patro má pan Andropov. Jeden od vás to tady procházel, když přijel předvoj. Teď sem už nikoho nechtějí pustit.“

Ochranku tvůj průkaz vůbec nezajímá. Sice se na něj podívá, ale odmítne vás pustit byť jen z výtahu. Podobně dopadnete, když kontrolujete druhý přístup – schody.
 
  Marek Holý   Postava není přítomna 26.2.2020, 21:41:12
Ráj pro Koláčka, peklo pro mně.

Nejen že je tu lidí jak much, ale k tomu všemu ještě ty kostýmy a převleky. Ve spoutě případů i masky, za kterými může být kdokoli!

Přejdu dopředu k rámu a můj průkaz mě dostane přednostně dovnitř. Pustím intuici na volno jako loveckého psa. Ne že bych očekával, že přiběhne zpět s úlovkem. Na to je tu příliš velký rumraj. Ale jeden nikdy neví...

Ujme se mě mladík z provozu.

"Dobrej..." kývnu vcelku přátelsky. "Jen bych potřeboval zkontrolovat únikový cesty a hydranty. Jeden nikdy neví. Jako to bylo na tý diskotéce v Ostravě. Měly tam být únikovky, ale byly zamčený. A takovej průšvih tady vedení nechce. Můžeme začít přednáškovým sálem, pak společnýma prostorama a nakonec zázemí včetně zadních a únikových východů." navrhnu.

Procházíme kolem stolku s programem celé akce. Natáhnu se pro jeden z letáků. Bude se hodit.

"Taky bych měl asi projít patra, kde máte ubytovanej větší počet hostů. Jen pro jistotu..." dodám. Bylo by fajn vědět, kde přesně bydlí Andropov. Koláček už tuhle informaci jistě má. Tedy... pokud po něm skutečně jde!
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 26.2.2020, 21:22:15
Nikdy se tady nedalo slušně zaparkovat a gamecon tomu rozhodně nepomohl. Všude je fůra lidí, jako ostatně vždy, ale dnes jsi schopen říct, že celá řada sem přijela právě na gamecon. A náladu ti to rozhodně nepozvedlo. Kostýmy. Obleky, dlouhé kabáty a nebo mikiny s kapucí. Málokomu je vidět do obličeje. Muži i ženy od 15 let výš. Zahlédneš chlapa, kterému táhne na šedesát. Nebo tak aspoň vypadá. Dlouhé bílé vlasy i vousy a na očích kulaté brýle proti sluníčku.

Cedule hned u vchodu informuje fanoušky, že nebudou vpuštění se střelnými, vrhacími či metacími zbraněmi bez ohledu na zbrojní povolení. Dost fanoušků kvůli tomu remcá, ale jinou možnost nemají, chtějí-li něco zažít.

Dovnitř se dostaneš bez větších obtíží, nepočítáš-li frontu u bezpečnostních rámů. Ty tam jsou nachystané narychlo.

Prokážeš se průkazem a hned se tě ujme mladý muž z řad personálu.“Zdravím. Tak kam to bude? Šéf říkal, že vás tady bude víc. Bude vám stačit klasický okruh – rozvodny, plynové přípojky a tak a nebo chcete něco víc? Není to problém. Určitě je všechno v cajku, ale co kdyby.“ Mladík je nervózní. Přítomnost takové hromady individuí mu rozhodně nedělá dobře.
 
  Marek Holý   Postava není přítomna 25.2.2020, 22:41:30
"Synovec? Tohle je náhoda...?" bleskne mi hlavou. Občas je zábavné, jak se některé věci umí proplést.

Popíjím preso a myšlenky se zatoulají ke Koláčkovi. Klidný, chytrý, s rozvahou. A zvláštní, dnes už téměř raritní profesní ctí... Zajímavý člověk.

"Takže PTS." přikývnu. Párkrát už jsem se zrovna v jejich barvách prošel v terénu. Je to vcelku velká firma a mají větší klienty. Linda mi připomene, jak vypadá jejich karta. "Možná budu mít ještě někde jejich průkaz..." zamyslím se nahlas. Falešná občanka na jméno Petr Mrázek je základ. Teď k ní jen doladím služební kartu.

Zvednu se, zmizím ve svém kanclu a po chvíli se vrátím s vítězným úsměvem. "Byla tam..." V ruce držím služební průkaz firmy PTS. Tyhle věci nevyhazuju. Můžou se hodit.

Krytí bych měl. Teď už jen vhodný ohoz. Ale to nebude problém. Stačí vytahanější džíny, svetr, lehká bunda. Nic hogo fogo, ale musí to být čisté a zachovalé.

Linda mezitím jede dál jak fretka.

Její zaklení mě zastihne už znovu mezi dveřmi. Jen jsem se rychle převlékl a měl v plánu se vrátit zpátky ke kafi.

Nepatrně se zarazím. Překvapilo mě, že jí až teď došlo, že to bude jedna a ta samá akce. Ano, byl to z mé strany trochu výstřel od boku, ale mohla to aspoň tušit....? Pravda, ten její povzdech mohl znamenat také jen potvrzení doměnky. "Potřebuju tě ve střehu. Na Koláčka víc než kdy před tím..." vyšlu k ní tichou myšlenku. Nebo možná spíš přání.

No, že bych byl z vidiny týdenního gameconnu nadšený, to se říct nedá. Sem tam něco na PC zapařím, je to vcelku fajn relax, ale mám pár svých oblíbených her a novinky až tak nesleduju.

Linda mi vrátí telefon.

"V průseru?" zvednu obočí. "Myslím, že zatím ne..." zamyšleně se usměju. Popravdě, ten úsměv je spíš pro ni, já ho zase tak často nepotřebuju. Ale samotného mě překvapuje, jak klidný jsem. Napnutý a soustředěný, to ano, ale je tam svým způsobem i vzrušení.

Koláček byl velmi dobrý protivník a, ač si to nerad přiznvávám, většinou mě přehrával. Ale zase měl slušný náskok, který jsem já do jisté míry zvládnul stáhnout. Každopádně nehodlám usnout na vavřínech. S Koláčkem by to mohl být taky spánek na věky...

Vstanu a nacpu si do kapes vše podstatné a objemnější věci, jako jsou BOZP lejstra, pouzdro s rušičkou na mobilní signál a dalších pár drobností dám do jedné z mnoha brašen, které mám u ostatních převleků.

"Dobře. Vyrazím to obhlídnout. Kdyby něco, víš, jak mě kontaktovat." mrknu na ni.

Nemusím jí upřesňovat, co má dělat dál. Zná svou práci a dělá ji dobře. Počítám, že nejpozději za hodinu budu mít v mobilu obsáhlý referát na téma Andropov. A nádavkem určitě něco navíc...
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 25.2.2020, 21:23:38
Lindu zastihneš ve chvíli, kdy se s někým dohaduje po telefonu. Když si tě všimne, hovor ukončí a rozladěně se na Tebe zadívá. “Synovec.“ Vysvětlí. “Chce sem přijet na nějakou velkou akci okolo počítačových her. Prý to je největší akce tohohle druhu v celý východní Evropě.“ Zhluboka vydechne. “Promiň. Potřebuješ něco najít?“

Zdaleka není tak v pohodě, jak se tváří, ale už jí aspoň z očí nešlehají blesky.

Popíjíš kávu a ve vzpomínkách se Ti zjeví tvář Koláčka. Opět vidíš a vnímáš jeho naprostý klid. Vzpomeneš si na chvíli, kdy metr od Tebe zemřel člověk a Koláček si v naprostém klidu míchal čaj.

Opravdu se nelze tajné službě divit, že jsou z něho nervózní.

Firma PTS. Základnu mají v Hostivaři.“ Přeruší ticho Linda a opět se ponoří do sítí internetu. “Obyčejný průkaz. Bez odznaku. Jen s logem.“

Opět posloucháš datlování.

“Do hajzlu...“ Není to výkřik. Spíš vydechnutí. Tiché ulevení.“To je ta akce kam chce jet synovec. Největší ve východní Evropě. Týdenní záležitost. Přednášky, testy her, 250 počítačů na otestování nových her včetně Apokalypsy 3 a Lovec, což je ekvivalent legendárního Hitmana.

Součást celé akce bude vylosování několika šťastných, kteří dostanou hry zdarma. A dále nábor schopných programátorů a testerů.“


Vrátí Ti telefon. “Tohle bude na dýl. Je toho tam dost. Udělám ti krátký výřez důležitého a zajímavého.“ Uvaří si kávu. “Lítáme ve velkým průseru, viď?“
 
  Marek Holý   Postava není přítomna 20.2.2020, 22:49:26
Prohlížím si mobil a zaujme mě pojmenování v kontaktech. Ušklíbnu se. "Tenhle seznam dělal nějaký mlaďoch. Fanda do filmů."

"Tipuju, že Doc by mohl být informátor. OuBlack pistole a Neo asi Pavlík Vichnarů?" hádám dál, ale jistý si nejsem. "Budu mu muset dát zpětnou vazbu k přípravě akce." Nespokojeně zavrtím hlavou a hrabu se ve složkách dál.

Mapy. Spousta map. Ty se můžou hodit. Google dobrý, ale jsou situace, kdy není dost podrobný. A navíc ne vždy bud moct být online.

Konečně se dostávám k tomu podstatnému. Cíl...

Pozorně pročítám podklady a papír se zvolna plní. "Rus... no fajn." zakaboním se. "Technologie, velké prachy, pravděpodobně i kontakty."

Vím i, kde bydlí. A to je to místo, odkud začít.

Podívám se na hodinky. Je půl desáté dopoledne. To je ideální čas.

Linda na mě s tím kafem asi samým rozčilením zapomněla, ale nevadí. Dám si ho později. Jako odměnu... pokud tedy bude zaco se odměňit.

Vstanu a přejdu ke skříni. Chvíli se přehrabuju v nejrůznějších odznacích, které mám uložené v trezoru. Konečně najdu ten, který hledám.

Moje fiktivní alterego. Petr Mrázek. Revizní technik BOZP a PO. Jedna z mých oblíbených rolí.

Vykouknu ze dveří a zavolám Lindu dovnitř. Jakmile si sedne, začnu diktovat.

"Potřeboval bych zjistit, kdo zajišťuje BOZP a PO v tomhle hotelu. Budou to mít outsourcované a já potřebuju jméno firmy. Ideálně i jak vypadají jejich služební odznaky nebo karty." mrknu na nic. Ví, proč to potřebuju. Tohle už jsme hráli hodněkrát. Takový revizní technik požární ochrany se dostane i do míst, kam normální smrtelník ani nepáchne...

"Potom prověř tohohle chlapíka." otočím jí display mobilu. "Vytáhni si z toho to podstatný, ten mobil potřebuju s sebou.

Chci o něm vědět co nejvíc. Proč je tady, na jak dlouho, co tady hodlá dělat. Ideálně jeho přibližný itinerář. Představuje nějaké nové hry. Chci se na něj podívat. Asi prověř i jeho soukromí a zázemí. Může se to hodit."
dodám trochu roztržitě, protože v hlavě už mi začíná pomalu vznikat podklad pro mozaiku.

"Začni tím telefonem a pak tu firmu na BOZP a PO. Já vyrazím do terénu a ty budeš mít dost času na ten zbytek." Linda ví, že když chytím nový případ, jsem jak buldog. Jdu za svým a vynechávám teple lidské fráze. Navenek to může vypadat dost stroze, ale je to jen soustředění.

Mezitím se zvednu a zamířím k presovači. Kafe si udělám sám. A raději teď. Kdo ví, kdy na něj budu mít čas...
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 20.2.2020, 1:22:31
Linda tvým sdělením není vůbec nadšená. S tichým a bolestným zasténáním zvrátí hlavu. “Víš, že mu nikdy neprokázali ani jednu vraždu? Odhadují to na 60 až 80 obětí.“

Měla radost, když jsi uzavřel smrti v lázních. A byla vyloženě šťastná, když jste se vrátili k relativně klidné práci. Rozhodně klidnější než po kopcích lovit čističe.

Na druhou stranu ji to i trochu vzrušovalo. Leon nebo Viktor byly a jsou kultovní postavy. Stejně jako Bourne.

Prohlížíš mobil. Rozhodně to není žádnej shit za dva litry. Není to nejnovější záležitost, ale i tak by jsi za něj dal tak šestnáct tisíc. Paměťová karta není největší, ale i tak má úctyhodných 256GB.

Jsou tam stažené mapy Čech. Vojenské. A mapy měst. Velmi detailní.

V seznamu jsou jen tři jména. OuBlack, Doc, Neo.

Soubor o cíli je zajímavější. Jmenuje se Alexander Sergejevič Andropov. Samozřejmě tam není zdaleka všechno. Kdy a kde se narodil, jméno manželky a dětí, pokud nějaké má. A řada dalších věcí. Asi by to nebyl problém zjistit, ale tahle tajná služba je v jedné věci stejná jako ostatní. Jsou skoupí na slovo.

Dozvíš je že to je 36 nejbohatší člověk na světě. Podniká v technologiích převážně počítačových her. Má Prezidentské apartmá, ale podle všeho přijel sám.

Celý hotel je zarezervován pro akce spojené s jeho příjezdem – řada přednášek a představení několika nových her.

Dá se tedy očekávat, že hotel bude plný mladých lidí.

Ochranku tvoří pět lidí z jeho řad. Pak tam bude samozřejmě policie v civilu a dá se předpokládat, že i tajná služba.
 
  Marek Holý   Postava není přítomna 19.2.2020, 18:20:30
Přikývnu. "Pokud budu mít tu potřebu, vyžádám si pistoli." Nechávám si vrátka otevřená. S tím mladým má možná pravdu. Kdo ví, co bude zač. A to, že ho Koláček učí určitě i svůj kodex nutně neznamená, že se jím musí řídit.

Prošlo mi to. Všechno. A na konci přijde ještě bonus v podobě platební karty s neomezeným kreditem. Pin je přilepené na post-itu na kartě.

Zadívám se na "Pavla Vichnara" ještě jednou. "To musí být už hodně v řiti, když jde všechno takhle hladce..." Má intuice se trochu ošije.

"Dohodnuto. Uvidím, jak blízko se dokážu dostat." uzavřu naši dohodu. "V zájmu nás obou budu doufat, že ten mlaďoch od Koláčka pochytil nejen řemeslo, ale i vyšší principy."

Chlapík za sebou zavře dveře a já se zadívám na mobil i na kreditku.

Je fajn mít informace a zdroje, ale taky je to snadné sledovací zařízení. Budou vědět o každém mém kroku.

Zvednu se a přejdu ke skříni. Chvíli tam štrachám a vytáhnu speciálně upravený obal. Je to šikovná věc, když chce člověk zmizet z GPS mapy. Odstíní signál jakéhokoli elektronického zařízení. Ještě si nejsem jistý, že ho budu chtít použít, ale štěstí přeje připraveným.

Přejdu ke dveřím a vykouknu ven. Linda sedí u stolu, ale je vidět, že čekala, až se objevím.

"Máme případ." usměju se na ni. "Vracíme se k našemu starému známému Koláčkovi." Vím, že ten případ v lázních ji stál dost nervů.

"Nejdřív si udělám prvotní analýzu a za chvíli ti donesu zadání, co všechno bych potřeboval vědět. Jo... a kafe by bodlo." mrknu na ni.

Zavřu za sebou dveře a přejdu zpátky ke stolu. Vezmu do ruky mobil a začnu ho prohledávat. Postupuju systematicky a notes se začíná plnit mými šiframi...
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 19.2.2020, 0:28:16
Muž přitaká. “Já vám rozumím. Od Koláčka asi nebezpečí nehrozí. On nikdy nebyl pistolník. Ne že by to neuměl, spíš neměl potřebu zbraně používat. Ale pokud má učně... je otázka co je to zač. A jestli s vámi bude mít profesionální slitování. Ta pistole se bude držet jen v dosahu, nebude to váš stín. Ale pokud opravdu odmítáte, budiž. Bude to jen na vás.“ pokrčí rameny.

“Ano. Veškeré kontakty máte v tom telefonu. Včetně mě. Jsem tam pod jménem Pavel Vichnar. Každý den v určitou hodinu bych ocenil zprávu. I kdyby to mělo být, že nemáte nic nového. A samozřejmě, pokud zjistíte něco důležitého, ozvěte se. Bez ohledu na čas. Váš kontak vám je k dispozici 24 hodin denně.“

Na sumu kývne. Nediskutuje. Konečně, on je ten, kdo něco chce. A druhá věc. Z jeho kapsy to nejde.

“Svůj úkol jste shrnul přesně.“ Opět se mírně usměje. Ani si ho nedokážeš představit, že by dokázal zvednout hlas.

“Abych nezapomněl.“ Z kapsy u saka vytáhne platební kartu. “Na náklady. A žádný strach. Útrata nebude mít na výši vaší odměny žádný vliv.“

Chvíli počká, jestli ještě nebudeš mít nějaké otázky. Pokud ne, dveře se za ním tiše zavřou a Tebe bude čekat další setkání s mistrem Koláčkem.
 
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6] 
Liraell


 

Liraell


 

Liraell


 

www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2019 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.