abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky. (Oblíbit)
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM. (Oblíbit)
Našli jste některý z problému podělte se... Technická podpora (Oblíbit)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Dětský tábor ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  Praktikant Denisa (PJ)   Postava není přítomna 6.4.2021, 15:24:24
Robin – Ema, Neville, Jana, David, Jackie

Když se Neville postaví před paní od oděvů, ta musí zaklonit hlavu, aby si ho pořádně prohlédla.
“No chlapče, nádeníci občas chodili i jen ve vestě… Třeba tu nějakou mít budeme.“ Poplácá Neville po zádech a jde hledat. Ema si Nevilla mlsně prohlíží. Určitě ji představa Nevilla pouze ve vestě nenechává klidnou.

Po rychlém převlečení vyrážíte na obchůzku.
“Pojďte za mnou." David zavelí a vyrazí na prohlídku. Stánky s jídlem a různé atrakce míjí rychlostí blesku. Hledá jeden jediný stan. A to stan knížete.
“Kde může být?“ Rozhlíží se všude kolem. Ema si ladně vykračuje vedle Nevilla. Rozhlíží se všude kolem a užívá si dnešní den.
“Jak ten erb knížete vlastně vypadal?“ Otočí se na vás David s otázkou a čeká, že mu pomůžete stan najít.
“Tak se rozdělíme a třeba ho najdeme.“ Navrhne Ema a táhne Nevilla od skupinky. Protože má pohled zabodnutý do Nevilla, určitě se nechystá hledat nějaký erb.
“Sluší ti to ještě víc než před tím.“ Prohlásí a v očích ji zajiskří.

Můžete vyrazit na kolbiště se podívat na cvičné souboje, na trh anebo mezi stany hledat erb knížete. Jeho stan tam určitě je, jen si vzpomenout na jeho erb.
 
  Praktikant Denisa (PJ)   Postava není přítomna 6.4.2021, 15:20:59
Denisa – Bára, Daniel, Kamila, Honza, Alex

Průvodkyně chvilku na Honzu kouká zaskočeně, ale pár nádechů a je zase na koni.
“Ne, proti etiketě to nebylo, jen to bylo nečekané. Zkrátka se nestává tak často, aby celý turnaj vyhráli rytíři patřící jen k jednomu erbu.“ Otázka ohledně světla ji rozesměje.
“Je to jen stará chodba, kam dáváme nepotřebné exponáty. Nic zvláštního.“ A s úsměvem vás opouští.

Denisa čeká od Honzy vysvětlení a docela je zaskočená, že ten má pohotovou odpověď. Proto dokáže ze sebe vykoktat jen udiveně:
“Aha.“ Dvojice mladíků odchází a nad Honzovým výhružným pohledem jen mávnou rukou.

Denisa na Honzu koukne tak trochu zaskočeně, když ten se zmíní o telefonu a baterce.
“No, asi jo. Mě to nějak nenapadlo… A dochází mi baterka, kdyby se mi tam dole vybil… nezjistila bych, co se teď děje u druhé skupiny…“ Uculí se na Honzu. Rozhodně je její chování podezřelé.

Oběd probíhá docela v tichu a rychle. Denisa sice slova Honzy o pavoukovi nekomentuje, ale ošije se natolik, že je jasné, že slyšela vše a velice dobře.

K rozhovoru se připojí i Daniel.
“Z brožur jsme se dozvěděli něco o historii. Docela hodně se tam mluví o tom klání, které vyhrál místní kníže. Podle plánku se to mělo odehrávat nedaleko.“ Ozve se i Bára se svým postřehem.
“V říkance se jasně mluví o rytířích, tak se můžeme zkusit podívat nejprve tam.“ Denisa váš nápad odsouhlasí a vydáte se směrem k místu, kde se konal turnaj. Minete Janu, která nevypadá zrovna dobře. Ani se nepokouší vám zamávat.

Jakmile se přiblížíte k místu, které hledáte, je jasné, že jste se trefili. Před vámi kolem dokola stojí obrovské barevné stany a všude je plno lidí. Dojdete na dohled a spatříte, že lidé jsou oblečeni dobově. Tedy ženy mají dlouhé sukně a muži většinou chodí v brnění a s meči u pasu. Dostali jste se do minulosti. Jen se přiblížíte k prvnímu stanu, zastaví vás dva rytíři a zahradí vám cestu.
“Vstup možný jen v dobovém oblečení.“ Oznámí vám a kývnou hlavou k jednomu stanu, kde se můžete převléct. Výběr je široký. Různé šaty, sukně, haleny, kalhoty, ale také zbroje. Uvnitř vám s výběrem a oblékáním pomůže starší paní.

Kamila to docela uvítá. Vždy když potřebuje pomoci s nějakým kusem oděvu, otočí se s prosbou na Honzu.
“Můžeš mi to prosím tě utáhnout?“ Poprosí ho, když si zavazuje tkaničku na halence s hlubokým výstřihem. Při tom se nevinně usmívá. Denisa to pozoruje bez nadšení.

Jakmile se oblečete, nemáte už se vstupem na kolbiště žádné problémy. Prostor je to veliký. Dominuje mu kolbiště, kde se kdysi odehrávaly turnaje. Je tam prostor pro boj s mečem, pro turnaj na koni s kopím nebo turnaj ve střelbě z luku. Zkrátka vše, co jste se dozvěděli při prohlídce. Součástí kolbiště jsou velké tribuny. Kolem kolbiště je spousta stanů, kde se připravují rytíři a soutěžící. U každého stanu stojí erb urozených pánů. Najdete tu i kováře a dokonce trh. Na něm se prodávají různé dobroty, suvenýry, kovářské nástroje a mnoho dalšího. Jak se zdá, turnaj teprve začne. A tak můžete přihlížet různým cvičným soubojům.
“Takže je na čase, abyste začali hledat indicie, které vás přivedou k problému, který máte řešit. Po tom všem co jste už slyšeli, snad dokážete dát dohromady aspoň něco. Kde začnete?“ Oznámí Denisa a hodí okem po dvojici Kamila a Honza.
 
  Jan Orava   Postava není přítomna 11.12.2020, 11:36:44
Její pohled vydržím v klidu. Ona rozhodně není někdo, kdo by mě dokázal rozhodit. Kolikrát já už takhle čelil policajtům, když nás náhodou někde chytili.

Na nádvoří se s náma loučí, ale jako vždy je šance na otázky. “Měl bych otázky. Ten turnaj. Jak vyhráli knížecí rytíři proto králi. Nebylo to nějaké porušení etikety? Na tom kolbišti – jaké používali dřevce? Dřevěné a nebo s kovovou špicí? A to místo, kde zhaslo světlo? Co je to za místo?“ Vysypu ze sebe otázky. Jednak kvůli hře, protože já jsem si vůbec ničeho nevšiml, ale taky po ničem moc nekoukal a má pozornost byla jinde. A taky abych malinko pomstil za ten pohled.

Stejně to je zajímavý. Lhal jsem o těch dvou. Průvodkyně to ví, Denisa to ví, všichni to ví. A všichni ví, že to ostatní taky ví. Ale nikdo mě ze lži neobvinil. Akorát od Denči to asi schytám za prvním rohem.

Můj odhad je přesný. Pokrčím rameny. “Řekneš pravdu. Nebo mě podržíš...“ na okamžik se zarazím nad tím slovem ..a řekneš, že by měli dorazit ještě dva praktikanti a že sis je spletla. Prostě chyba v matrixu.“ řeknu bezstarostně.

O pár vteřin později mám nepříjemný pocit, že jsem udělal chybu. Denisa posílá mladíky pryč a dle jejich výrazu se jim to nelíbí. Srdce se rozjede na vyšší obrátky a do těla se uvolní adrenalin. Ještě jeden takovej pohled a budeš mluvit fistulí. Upřu na ně pohled. I když jsou dva, měl bych velkou výhodu.

Venku najdeme část druhý skupiny. Když začne Denisa lovit z batohu telefon, plácnu se do čela a začnu se smát. “Tak Ty máš telefon. A nic neřekneš. Ty na něm nemáš baterku?“

Nečekám, že by v kiosku měli nějaký slušný jídlo. A přepálenej olej z friťáku nechci. Ale něco se najde. Já jsem skromnej.

“Takže se teď prohodíme? Bludiště..hmm...no, aspoň tam není tma. A pavouci. Jsem docela rád, že sis nevšimla toho, co jsi měla nad hlavou. To byl pořádnej kousek.“ Usměju se, jako vždy, nevinně na Denisu.
 
  Neville Giant   Postava není přítomna 10.12.2020, 10:39:30
Jdu s Emou celkem daleko od ostatních. Začínám být kapku nervózní. Ale není to tak zlé. "Mě se zdá fajn. Je roztomilá...,ale ne můj typ. Přece jen vypadá vedle mě jako trpaslík." zasměju se a jdu s Emou dál. Chytnu Emu za ruku a usměji se na ni.

Zdá se na kolbiště mají všichni podobný názor jako já. Robin též nijak neprotestuje a tak jdu s ostatními blíže. "No nevím jestli na mě budou mít zrovna oblečení, ale pokud jo tak určitě si tvého prince rád zahraji."

Dojdeme až k rytířům. Jejich brnění vypadá pěkně. bohužel se dozvíme, že v našem oblečení se moc daleko nedostaneme. Jdu teda s ostatníma do stanu. "Asi nemáte nějaké oblečení v mojí velikosti...něco jiného než hadry pro otroka prosím."
 
  Praktikant Denisa (PJ)   Postava není přítomna 9.12.2020, 21:12:53
Denisa – Bára, Daniel, Kamila, Honza, Alex

Průvodkyně si Honzu chvíli zamyšleně prohlíží a pak se ušklíbne.
“No dobrá. Tak pojďte za mnou.“ Vyvede vás z chodby. Dva kluci jdou s vámi. K jejich smůle vás ale průvodkyně dovede různými uličkami a zkratkami na nádvoří. Papuče samozřejmě necháte u východu.
“Tak a to by bylo všechno, pokud nemáte nějaké dotazy ještě, užijte si zbytek dne.“ Koukne po vás, když tak zodpoví všechny vaše otázky a mizí u pokladny.

Jakmile je průvodkyně z doslechu, otočí se Denisa na Honzu a ty dva kluky.
“Moc pěkné gesto, Honzo. Chápu, že jsi chtěl tady pánům zachránit zadek. Ale jestli ještě vymyslí nějakou kravinu a nedej Bože se i něco stane, padne podezření na nás a tábor. Jak pak budeme vysvětlovat, že k nám nepatřili?“ Zeptá se Denisa Honzy s povytaženým obočím. Pak přejde Denisa pohledem k těm dvěma.
“Vy raději zmizte a zámku se vyhýbejte obloukem.“ Oznámí jim. Ti dva se zrovna moc mile netváří.
“No jo, no jo. Už jdeme.“ Ušklíbnou se, Honzu poplácají po zádech a mizí vám z dohledu.

Před zámkem na lavičce potkáte Báru s Danielem. Jsou zabraní do svého rozhovoru a sotva si vás všímají. V ruce mají ale několik brožur o zámku. Když vás Denisa sežene dohromady, rozhlíží se kolem dokola, zda by neviděla druhou skupinu. Od Daniela se dozvíte, že tu byli už před nějakou dobou a sháněli zdravotníka. Denisa tedy rychle hledá ve svém batohu mobil, aby zjistila, co se stalo. Po krátkém telefonátu se k vám vrací s informacemi.
“Takže druhá skupina už hledá informace dál. A je i po obědě. Tak se nejprve najíme a pak se taky vydáme na další hledání.“ Vysvětlí vám situaci a vede vás ke kiosku. Když k němu dojdete, zahlédnete o kus dál Janu se zdravotnicí. Ostatní táborníky ale nevidíte.
“Tak kdo si co dá?“ Vyzvídá a čeká na vaše objednávky. Jakmile máte objednáno, vrací se Denisa zpět k hádance.
“Takže pochytili jste z výkladu něco? Už víte, kde bychom měli hledat další informace?“ Koukne po vás a čeká, co se dozví.
 
  Jan Orava   Postava není přítomna 1.12.2020, 23:03:32
Denisa se mě snaží zastavit, když vyrazím dopředu. Ale já tam jít musím. Nemůžu tam nechat jít holku. Bylo by mi zle ze mě.

No jo. Jsem děsně rád, že jsi to přežil. říkám si v duchu posměšně, ale pak si uvědomím, že nám pokryl záda.

Tuláci nám vysvětlí problém s baterkou. Protočím oči, ale nekomentuju to. Taky jsem mohl rozsvítit, ale to bych prozradil, že mám s sebou telefon. A zase by bylo řečí...
Okamžik na to se objeví naše průvodkyně. “Jsme v pohodě.“ Zavolám na ni. Říkám pravdu. Bylo to zatraceně zábavné. Pro mě a Kamču určitě. Průvodkyně dojde k nám a hned se začne vyptávat našich strašidel.

Vzduchem proletí lež jako věž. Průvodkyně se otočí pro potvrzení na mě a já mám jen vteřinu na to, abych se rozhodl. Pro a proti mi víří v hlavě. Myšlenky skáčou jedna přes druhou. Zvítězí solidarita s průserářema.

“Jo. Patřej k nám. Tomuhle se říká Dou a tomu druhýmu Dleby. Táborový šašci, ale prckové je mají rádi.“ Odpovím průvodkyni.
 
  Robin Krátký (praktikant)   Postava není přítomna 1.12.2020, 22:11:43
Robin – Ema, Neville, Jana, David, Jackie

Vyrazíte na kolbiště. Ema se drží s Nevillem na konci. Daleko od Jackie. Do které celou cestu hučí David.
“A jak se ti líbil včerejší oheň? Byla jsi tam vůbec? Nevšiml jsem si tě. Ale bylo tam tolik věcí, že jsem nevěděl, co dělat dřív.“ Culí se.
“Tancoval jsem a těch dobrot…“ Jackie se může zdát, že snad dokonce slintá.

Neville položí Emě otázku a ta si zamyšleně Jackie prohlíží.
“Co mu říct? Když mu jí vychválím, ještě se mu zalíbí. Ale když ji pomluvím… No jo, ale co když se mu to nebude líbit…“ Ema vypadá fakt zamyšleně.
“Těžko říct. Vypadá mile, ale třeba se jen tak tváří.“ Nadhodí Ema nakonec nevinně.
"Budu si na ni dávat bacha.“ Pomyslí si, když si vzpomene, jak se nenápadně otřela o Nevilla.
"A co si o ní myslíš ty?"

Dojdete až ke kolbišti a všichni zůstáváte zírat. David nadšeně vykřikuje něco o rytířích. Ema se na Nevilla jen usmívá.
“Záleží, zda budeš můj princ nebo ne?“ Nadhodí s lišáckým pohledem. Robin to okatě přehlíží. Když Neville nadhodí, co budete dělat, Robin to jen odkývá.
“Dobře, druhá skupina by tu mohla být brzy. Tak to půjdeme omrknout.“ Oznámí povzbudivě a namíří si to ke stanům.

U stanů vás zastaví dva rytíři a zahradí vám cestu.
“Vstup možný jen v dobovém oblečení.“ Oznámí vám a kývnou hlavou k jednomu stanu, kde se můžete převléct. Výběr je široký. Různé šaty, sukně, haleny, kalhoty, ale také zbroje. Uvnitř vám s výběrem a oblékáním pomůže starší paní.
“Má někdo z vás speciální přání?“ Vyzvídá a čeká na vaše nápady.

Jakmile se oblečete, nemáte už se vstupem na kolbiště žádné problémy. Prostor je to veliký. Dominuje mu kolbiště, kde se kdysi odehrávaly turnaje. Je tam prostor pro boj s mečem, pro turnaj na koni s kopím nebo turnaj ve střelbě z luku. Zkrátka vše, co jste se dočetli na panelu v bludišti. Součástí kolbiště jsou velké tribuny. Kolem kolbiště je spousta stanů, kde se připravují rytíři a soutěžící. U každého stanu stojí erb urozených pánů. Najdete tu i kováře a dokonce trh. Na něm se prodávají různé dobroty, suvenýry, kovářské nástroje a mnoho dalšího. Jak se zdá, turnaj teprve začne. A tak můžete přihlížet různým cvičným soubojům.
"S čím začnete?" Vyzvídá Robin.
 
  Praktikant Denisa (PJ)   Postava není přítomna 30.11.2020, 20:49:19
Denisa – Bára, Daniel, Kamila, Honza, Alex

Denisa vyjukaně zírá směrem, kde je Honza.
“Honzo, neblbni.“ Pípne, když se Honza rozeběhne ke stínu. Dvojice mladíků na Honzu překvapeně zírá. Jeden z nich se rozpovídá.
“No jasně, že máme, ale někde hluboko v batohu. A kdo mohl tušit, že vypadne proud, hned jak jsme sem vlezli.“ Odpoví a dostane za to od svého parťáka loktem do žeber. Denisa s ostatními se mezitím přiblíží k Honzovi.
“Jsme v pohodě.“ Odpoví Kamila Honzovi s úsměvem. A ozve se i Alex.
“Mě je taky fajn, kdyby tě to zajímalo.“ Najednou se ozve volání z jiné chodby.
“Haló, kde jste? Nestalo se vám nic?“ Z chodby o kus dál se vyřítí vaše průvodkyně. Jakmile vás zahlédne, viditelně se jí uleví. Pak se ale zarazí a všimne si dvojice mladíků.
“A vy jste kdo? Vy patříte k táborníkům?“ Prohlíží si je podezřele. Jeden z mladíků se ale přitočí k Honzovi a přátelsky do něj šťouchne.
“No jasně. Trvalo jim to, tak jsme je šli hledat.“ Průvodkyně dvojici zamyšleně pozoruje a pak se otočí na Honzu.
“Je to pravda? Patří k vám?“ Oba dva mladíci se na Honzu culí s prosebným výrazem.
 
  Neville Giant   Postava není přítomna 25.11.2020, 17:04:02
Stojím vedle Emy a poslouchám jak David vypráví Jackie co jsme zjistili. Sám si tak mám aspoň možnost rozpomenout co všechno to bylo. A nebudu lhát, že mě z toho začíná bolet hlava. "Snad až tohle skončí a příští dobrodružství bude více na tělo a ne na hlavu. To by za mě byla lepší podívaná. " Usměji se svojí myšlence a koukám co se děje kolem mě.

Nakonec se teda vydáváme na kolbiště. Konečně. Cesta je dlouhá, ale mě to nevadí. Aspoň kapku klid po tom zmatku s alergií. A navíc mám dost času bavit se s Emou. "Co si myslíš o Jackie?"

Když dojdeme tak jako by na mě se vrhl nový svět. Kouknu na Emu a usměji se. "Jak se tady líbí princezně."

Robin se hned vrhne na úkol. Ani mě to moc nepřekvapuje. "No můžeme se poptat kolem. Třeba by někdo něco mohl vědět. A nebo tady můžeme počkat na druhou skupinu zatímco si budeme užívat historie kolem nás. Já bych teda neomítl zúčastnit se nějakých soutěží pokud tady jsou."
 
  Jackie Smile   Postava není přítomna 25.11.2020, 16:51:06
Vezmu si od Robina jídlo a usměji se na něj. "Děkuji pěkně. Jestli my budeš dávat takhle jídlo častěji budou z nás velmi dobří přátelé." Mrknu na něj a pak už se otočím k prckovy jménem David a poslouchám jeho povídání. Během toho sním i sušenku a i jablko. Nechce se mi to zbytečně tahat v baťohu a navíc přece jen bych možná pojedla i něco většího. Ale to až později.

Z povídání se snažím toho pochytit co nejvíce a přemýšlím jestli bych něco nemohla dodat. když mě nic nenapadne jen poděkuji Davidovy a pak jdu s ostatními na kolbiště.

Jdeme celkem dlouho. Ještě, že jsem se najedla. Ale když tam dojdeme vidím, že to stálo za to. "Hmm hned mám chuť si koupit šaty a hrát si na princeznu." Takovéhle akce mi nikdy nevadili. Naopak jsem je celkem i vítala. "V té době bych chtěla žít. "

Na Robinovu otázku neodpovídám. Nechám na ostatních ať rozhodnou co budeme dělat.
 
  Jan Orava   Postava není přítomna 23.11.2020, 19:02:00
Denisa tvrdí, že nic neví. To mě docela překvapí. Na druhou stranu nemůžu tušit, jestli jí necukají koutky. Ale když se znovu objeví ta postava, jsem si skoro jistej, že fakt neví. Z hlasu je slyšet strach.

Zdrháme. Ale jen kousek, protože za chvíli cesta končí. Začínám toho mít plný zuby. Když nevíš co dělat, běhej, křič a střílej do lidí.

Zhluboka se nadechnu a vyrazím proti strašidlu. “Jo. Sebe.“ Zavrčím na ni odpověď na téma zbraň.

Jenže k boji nedojde. Naštěstí pro ně, samozřejmě. Těsně před tím, než strašidlo naberu kopancem, za který by se nemusel stydět ani legendární Chuck, uslyším cizí, ale určitě lidské hlasy. Zarazím se. A ještě víc, když vidím co jsou strašidla zač.

Světlo se rozsvítí. Prudce oddechuju a zírám na ty dva vandráky. Jim podobní sedávaj v posledním vagónu vlaku a týraj kytaru stejně jako ty nešťastníky, co mají hudební sluch. Opřu se o stěnu a už zvesela na ně kouknu. “Jeden by čekal, že budete mít baterku.“

Pak se otočím na svoje holky. “Jste v pohodě?“
 
  Robin Krátký (praktikant)   Postava není přítomna 19.11.2020, 22:04:00
Robin – Ema, Neville, Jana, David, Jackie

Robin na Jackie kývne, když ta prohlásí, že sice nejedla, ale je to v pohodě. Vrazí jí tedy do ruky aspoň sušenku a jablko.
“Tak na, ať nám neomdlíš z hladu.“ Neville nadhodí, ať se posunete v úkolu dál a Robin s tím nemá problém.
“Skvělý, tak kdo to tedy Jackie shrne?“ Koukne po vás. Ema se k tomu nemá, ani Neville a tak se na vysvětlování vrhne David.
“To je jednoduchý. Z panelů v bludišti jsme se dozvěděli plno věcí. Třeba o tom, že tenhle zámek býval dříve hrad. Hrad, na kterém se pořádali turnaje a dokonce tu byl jeden významný, kterého se účastnil sám král a místní kníže ho vyhrál celý. Je tu i kolbiště ještě z té doby a dokonce jsme našli i minci, na které je podobizna knížete Karla z Rohozce. To je ten kníže, co vyhrál. A tak si myslíme, že bychom měli hledat dál na kolbišti.“ Shrne David vše, co jste zjistili. A Robin tedy zavelí směrem ke kolbišti. Necháváte Janu se zdravotnicí na lavičce.

Kolbiště je pěkný kus od zámku, ale když se blížíte, už z dálky vidíte, že se tam něco děje. Kolem dokola stojí obrovské barevné stany a všude je plno lidí. Dojdete na dohled a spatříte, že lidé jsou oblečeni dobově. Tedy ženy mají dlouhé sukně a muži většinou chodí v brnění a s meči u pasu. Dostali jste se do minulosti.
“Tak tady máte tu svoji historii. Co vás napadá? Vzhledem k tomu, co všechno jste už zjistili?“ Vyzvídá po vás Robin a čeká, co budete dělat. Zda nejdříve půjdete na průzkum, co to tam je nebo začnete rovnou hledat něco, co vám pomůže s vyřešením hádanky. Nebo se snad rozdělíte?
 
  Praktikant Denisa (PJ)   Postava není přítomna 19.11.2020, 21:06:35
Denisa – Bára, Daniel, Kamila, Honza, Alex

Honza sice nemůže nic vidět, ale už podle zvuku lze uhodnout, že si Denisa při otázce odfrkla.
“Nemám vůbec tušení, o čem to mluvíš. Našli jste už něco?“ Vyzvídá. V tu chvíli se za vámi opět objeví stín bezhlavé postavy a slyšíte cinkání kovu. Stín se přibližuje a zvětšuje. Díky němu i trochu vidíte kolem sebe.
“Co to kurva…“ Prohlásí Denisa zaraženě.
“Pryč!“ Houkne na vás a otočí se od stínu na opačnou stranu. Jenže ujdete jen pár kroků a stojíte. Jste ve slepé uličce, není cesty dál, pouze zpět.

Denisa nevypadá nijak klidně a i když ví, že by vás měla chránit, nijak se na to netváří. Neochotně se tedy postaví před vás a napjatě čeká, co se bude dít.
“Máte u sebe někdo něco na obranu?“ Zašeptá k vám. Sledujete, jak se stín zvětšuje a hluk sílí. Stojíte tam přikovaní, ani nedýcháte. Denisa zjevně doufá, že se jí to jen zdá a to něco si vás ani nevšimne. Zbývá chvilka, než osoba vyjde z postranní uličky. Než ji však uvidíte, zaslechnete nějaký šepot.
“Já ti říkal, že je to kravina. Měli jsme jít raději přes pokladnu. Takhle tady zabloudíme.“ Zaslechnete i druhý hlas.
“Kdyby nevypadl ten proud, tak jsme se do zámku dostali bez placení úplně krásně. Můžu já za to...“ Zaslechnete syknutí a světlo zmizí.
“A k tomu máme už jenom poslední sirku.“ Světlo se znovu objeví a z uličky vyjdou dva mladíci. Evidentně trempové, jelikož mají na zádech velké batohy, které jim sahají až nad hlavu. To dělalo ten zvláštní stín. A mezi bagáží se nachází i pár ešusů. Co se líně pohupují na boku a vydávají vám již známý zvuk. Když si vás dvojice všimne, úplně strnou.
“Čau… nevíte, kde jsou záchody?“ Vykoktá jeden a docela vyděšeně na vás civí. Sledujete, jak mu v ruce dohořívá poslední sirka. Naštěstí v tu chvíli nahodí znovu elektriku a vy stojíte najednou v osvětlené chodbě. Denisa na ně jen zírá a nenachází slov.
 
  Jackie Smile   Postava není přítomna 16.11.2020, 8:31:13
"Tak to vypadá, že Jana je mimo hru. No zase to není taková škoda. Ta holka je jen rozmazlené prasátko." myslím si mezitím co ostatní předvádějí s Janou vše možné. Musím se uchechtnout když vidím Nevilla jak se snaží se všech sil nekoukat dolů, když drží Janu. Je to roztomilé u takového obra.

Pak se nás ujme Robin. Stojím vedle něj a to i celkem blízko. Poslouchám o čem je řeč. Moc to nechápu a tak se už chci zeptat, ale Robin si toho, že jsem nová všimne dřív než bych čekala.

"To zní jako sranda. Tak snad nějak pomohu. Ne ještě jsem nejedla, ale jsem v pořádku. "
 
  Neville Giant   Postava není přítomna 16.11.2020, 8:22:11
"Snad ne."odpovím Janě a dám jí léky.

Zdravotnice už se všeho hned ujme a tak jen sleduji jak vytahuje jehlu. Já s jehlami nemám strach, ale Jana má na to asi jiný názor. Všimnu si, že jí není nejlíp a stihnu ji podchytit než spadne na zem. Už jsem chtěl mýt nějakou poznámku, ale po včerejším večeru jsem radši mlčel. Pomohu zdravotnici a po píchnutí jehly položím Janu na lavičku a zvednu jí nohy. "Pane bože to jsem zase dopadl. Prosím ať teďka nepřijde Honza jinak bude mít zase hromadu poznámek." myslím si a dívám se kamkoliv jinak než na Janu v sukni...

Po chvíli je naštěstí po všem a tak nechám Janu se zdravotnictví o samotě. Sice slyším všechno o čem se baví, ale to je detail. Navíc byla ve skupině s Davidem a ten si pravděpodobně toho pamatuje víc než ona i kdyby byla v pořádku.

Robin už zase plánuje. "Volná zábava nezní špatně. Ale nevím co by se tady dalo dělat. To spíše se asi zkusíme sami nějak posunout v té hádance." řeknu svůj názor a čekám na názor ostatních.
 
  Jan Orava   Postava není přítomna 14.11.2020, 12:06:25
Nalezený svícen si ponechám. Jako zbraň asi nic moc, ale lepší než nic. Když nic, mohlo by ho to rozhodit. Ho, ale koho vlastně?

Svícen si pověsím na batoh, abych měl volné ruce a valíme s Kamčou temnou chodbou dál. Není důležité kam utíkáš, ale odkud. Vzpomenu si na další poučku strejdy. Být tu děda, vypadalo by to asi jinak.

O kus dál mé ruce narazí na tělo. Lidské, teplé. Být studené asi by to se mnou švihlo. Ruce se dotknou něčích zad. Automaticky s nama sjedu níž, až na zadek. Denisa??? Na její zadek koukám už druhý den a mám ho dost v oku.

Nahmátnutá osoba začne hartusit a mě se podezření hned potvrdí. “Ale... někdo si tady z nás dělá srandu. Nevíš o tom něco?“ Zeptám se nevinně.
 
  Praktikant Denisa (PJ)   Postava není přítomna 9.11.2020, 14:15:19
Denisa – Bára, Daniel, Kamila, Honza, Alex

Honza pátrá po tmě v krabici a nalezne dle hmatu mosazný svícen. Dál už jsou v krabici nějaké menší vycpaniny. Rozházíte vše do cesty siluetě a utíkáte dál. Pár kroků a vrazíte do nějaké osoby.
“Sakra, co to vyvádíte?“ Poznáte po hlase Denisu. Je k vám otočená zády, to jak postupovala v té tmě dopředu. Když se k vám otočí a chce vědět, co se děje, všimnete si, že světlo za vámi je pryč. A všude kolem vás je najednou takové ticho.
 
  Robin Krátký (praktikant)   Postava není přítomna 5.11.2020, 20:49:19
Robin – Ema, Neville, Jana, David, Jackie

Jana na Nevilla div nevrčí, když ten ji podává léky.
“To říká ten pravej, rudej je celej.“ Nakonec si Jana léky vezme.
“Snad to nebude horší.“ Vrátí Nevillovi lahev, ale netváří se nijak vděčně. Všichni proto uvítají příchod zdravotnice.

Zdravotnice si vyslechne Nevilla a chápavě kývne. Vezme si od vás krabičku od léků a chvilku je studuje.
“To byl dobrý nápad, ale zabraly by, jen kdyby nebyly prošlé. Naštěstí tu něco mám.“ Vysvětlí a vytáhne z kufříku injekční stříkačku.
“Nebude to bolet, neboj. Bude to jen chvilka, takové malé štípnutí.“ Chlácholí zdravotnice Janu. Ale ta když uvidí stříkačku a to, co se do ní chystá zdravotnice vpíchnout, tak omdlí.
“Ježíš, ty dnešní děcka nic nevydrží. Pomozte mi s ní prosím.“ Zaúkoluje vás zdravotnice, abyste Janu přidrželi a ona jí mohla dát lék. Během chvilky je hotovo.
“Teď ji položíme a zvedněte ji nohy. Za chvilku by se měla probrat.“ Oznámí a koukne na Robina.
“S úkolem pro dnešek ale končí. Až se probere, vezmu si ji raději k sobě do stanu. Ať ji mám pod dohledem. Nerada bych, aby se jí udělalo ještě hůř kvůli těm prošlým lékům.“ Minuty ubíhají a Jana se za chvilku probírá k životu.
“No skvělý, my tu teď chvilku počkáme, až budu mít jistotu, že se udrží na nohách a pak půjdeme za ostatními. Bude se mnou a do tábora ji dovezeme.“ Zdravotnice mluví k Robinovi, ale zaslechnete z toho vše. Můžete si aspoň domyslet, že je tu členů z tábora víc. Jana se po chvilce posadí na lavičku. Teď je naopak celá bledá. Těžko říct, zda vůbec vnímá to, co ji zdravotnice právě říká o léku, co dostala. Vy ale nemáte čas věnovat jejich rozhovoru pozornost, protože Robin se vžije opět do své role praktikanta a chce po vás vědět, co budete dělat dál.

Stojíte poblíž Jany, když na vás Robin vyhrkne několik otázek.
“Takže máme několik možností… Druhá skupina tu furt ještě není, můžeme tu na ně počkat, což znamená volnou zábavu? Nebo si můžeme projít zámek s průvodkyní? Anebo… se vydáme dál po stopách, které jste nalezli? Co vy na to?“ Mrkne po vás a pohledem skončí u Jackie.
“Jo, vlastně… Tohle je nový člen našeho oddílu. A neví o úkolu nic. A proto byste si měli zrekapitulovat informace, které jste zjistili a podělit se o to, co si vlastně myslíte. Hlavně kvůli tomu, abychom měli jasno, co už víme.“ Pak se ještě otočí na Jackie.
“Řešíme tu hádanku. Zadání znělo takto: „Přes les hluboký a hory spěchejte. Kde žili králové, to místo hledejte. Klání rytířů, to zábava byla. Zjisti, kde v historii, se chyba skryla.“ Rozdělili jsme se na dvě skupiny a pátrali. Tahle skupina hledala indicie v bludišti. Nějaké dotazy?“ Vyzvídá na Jackie.
“Mimochodem, jsi už po obědě?“ Vyhrkne mimo téma.
 
  Jan Orava   Postava není přítomna 4.11.2020, 18:51:09
Vyrazíme chodbou dle určeného směru. A po tmě. A po hmatu. Občas nahmátnu Kamču, ale s omylem či náhodou to nemá nic společného.

Je to zábavné. Bloudění v chodbách. Doteky. Je to zábavné, dobrodružné a vzrušující. Prudší spád to ale dostane ve chvíli, kdy se v boční chodbě rozsvítí světlo a namíří si to k nám bezhlavý rytíř.

Kamča reaguje jako klasická holka. Jekotem.

Nejsem zbabělec. Ale přiznám se, že že při tomhle pohledu mi naskočila husí kůže., nechám se pár kroků táhnout Kamčou, než se skoro přerazím o nějakou krabici se směskou různých věcí uvnitř.

Otočím, abych zhodnotil, kolik máme času, než se dostane zbytečně blízko. Moc ne. Navíc, ať už je v tom plechu kdokoli, určitě to tady zná. Půjde na jistotu, kdežto my se budeme potácet ve tmě. Už to, že jsme se doteď nezranili o nějakou bednu je vlastně zázrak.

Rozhodím něco bordelu z krabice po zemi a bude-li tam něco vhodného do ruky, nechám si to jako zbraň. I když jsem přesvědčený, že to je nějaká sranda, která je součást celotáborovky, malinkej červíček podezření tam přece jen je.

“Mizíme.“ Syknu na Kamču a pár trumfů si ještě nechám v rukávu.
 
  Jackie Smile   Postava není přítomna 31.10.2020, 8:53:41
Musím si oddechnout, když vidím, že Robin nemá s ničím problém. "No ty reakce bývají různé. Někdo tomu nemůže uvěřit, jiní pláčou a jiní se smějou. Já se každopádně bavím. Ale riziko toho, že to pak schytám je tu vždycky."

Pak už se nechám vést Robinem za ruku zpátky. Musím se u toho usmát. "Tak tenhle ten je úplné zlatíčko. Snad budeme dobří přátelé."

Když se vrátíme vidím, že konečně přišla zdravotní sestra. Pustím teda Robina za ruku a jdu zpátky k ostatním s úsměvem na tváři.
 
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16] 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2020 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.