abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Abarin online:
Hledáš on-line pomoc od zkušenějších hráčů? Využij fórum PORADNA PRO NOVÁČKY.
Nebo si chceš jen tak pokecat? Zajdi do fóra s názvem SPAM.(Pridat do zalozek)
Pro nahlášení chyb a chybových hlášení použij fórum Komplikace.
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Zapomenutý ostrov ::
družina
stránkovat po:  
 

Nerea
19.3.2019
23:12:34
" Ježiši!"

" Klídek. Jen jsem šlápla na nějaký šutr, tak koukám, jestli by se nedal použít. Cos to říkal o vodě?"

Postavím se, usměju se na Adry a stočím zvědavý pohled na Luku. Konečně voda, dalo se to čekat, vegetace je tady bujná, bylo jasný, že tu někde voda bude. " Myslíš, že je dobrý, aby šel Dil první? Je to asi mezi váma, nechci se do toho motat. Tak jak chcete, jdeme Dile?"

Pokrčím rameny, vím, že chlapi mají svoji hrdost. Ostatně, my ženský taky. Podám ruku Adry, pomůžu jí se postavit a pokud se dáme na pochod, počkám až se Luki zařadí za Dila, za něj Adry a pak vykročím taky.

Adriane Ross
19.3.2019
22:57:51
Nikoho to nezajímá, připadám si tady úplně zbytečná, průhledná a neslyšená. " Krucinál, co to může znamenat to číslo? Nebo mají ostatní pravdu a nic to neznamená a jen já v tom vidím nějakou záhadu? Zajímalo by mě, jestli i já... ne to není možné. To bych snad nezapomněla."

Raději zatřepu hlavou, abych zahnala tyhle protivné myšlenky. Jdeme a jdeme, Za mnou ticho, přede mnou uražené ticho, to je fakt paráda. Otočím se a hned zastavím. Nerea je v podřepu! Rychle taky dřepnu a šeptem se ozvu: " Pozor nebezpečí!"

Když Luka zastaví, říká něco o vodě a že má jít první Dil. " To se divím, pročpak to asi dělá? Možná proto, že mu Dil moc nevěřil a podezíral ho, že uteče? Kdo ví."

Luka
19.3.2019
22:08:12
A je to tu. Zastavím se a počkám až jsou ostatni na doslech a zašeptám.

"Cítím vodu ve vzduchu a slyším její zurčení. Dile teď je ta chvíle kdy budeš platnější vepředu, kdyby nás u zdroje vody něco napadlo. Adriane máš přichystanou tu kamennou zbraň? Tak fajn opatrně jdeme za zvukem vody."

Určím sluchem odkud se ozývá ten zvuk a ukážu tím směrem. Snad jsem směr určil správně.


Luka
19.3.2019
11:39:50
Jdu s nastraženými smysly, kopírji automaticky stezku a v hlavě se mi honí.

"Nic se mi nedaří. Něco v mé hlavě ještě není vpořádku. Jen doufám, že se to zlepší dřív než dojdeme na konec té stezky. Snad nebudu muset čelit výzvám osudu v tonto stavu neschopnosti. To by jsem byl lehká kořist.

Jediné co mi brání to vzdát, lehnout si a čekat na milosrdnou smrt, je můj pud sebezáchovy. Elfi jsou stvoření pro život a harmonii s přírodou."


Zatřepu hlavou, jako bych se probouzel ze zlého snu. Narovnám záda a s dalším odhodláním šlapu vpřed. Občas zvednu nasliněný prst do vzduchu, abych zjistil kterým směrem vane vítr. Větřím jestli neucítím ve vzduchu vláhu, která by znamenala blízkost vody a nebo jinýpach něčeho co je před námi. když zvednu hlavu tak vidím v dáli koruny palem a jen doufám že konečně narazíme na kokosové.

Pán Jeskyně
19.3.2019
0:03:21
jen taková drobnost pro příště: nepište výsledek svých akcí, ale to že je provádíte - co se stane vám pak napíši já.

Nerea
18.3.2019
22:55:58
Ještě klika, že jdu poslední. Ti dva si ukazují, kdo má větší ego, ach jo. Ty jejich žvásty, doufám, že při tom i dál soustřeďují pozornost na okolí. Na okamžik zastavím a pořádně očima propátrám cestu, kterou jsme přišli i její okolí. Nic. Fakt NIC! To je neuvěřitelný, vždyť už musíme jít snad půl hodiny, kolik jsme tak mohli ujít? Jdeme pomaleji než běžně. Nejspíš skoro dva kilometry a pořád nikde nic, nikde nikdo.

" Vůbec to není normální. A co voda? Řeky, potoky i potůčky přece tečou do moře. Vegetace tady roste, takže tady někde musí voda být. Jasně podle palem jsme v subtropech, rostliny tady vydrží bez vody asi dýl, ale i tak. Jauvaj! Sakra."

Málem jsem vyjekla nahlas, šlápla jsem na nějaký kamínek, ale nic příjemnýho to nebylo. Zastavím, sehnu se a odhrabu rukou listy, abych zjistila, jestli to není nějaký trochu větší kámen...

Dilscire
18.3.2019
20:54:01
Zastavím. "Vůbec nic. Nemám tušení. Třeba si někdo procvičoval počty a došel mu pergamen." To že mě někdo očísloval se mi ani trochu nezdá. Kdo ví co všechno by z něčeho takového mohlo plynout.

"Mohli by jsme se podívat, jestli na vás ostatních taky není nějaké číslo, aspoň by jsme věděli jestli se ta značka týká jenom mě, nebo i vás."

Dilscire
18.3.2019
20:42:24
Luku jenom zběžně odbydu: "Já smrdím trolím stupněm a ty jsi rozený ostříž. Výtečně. Není nad vydařené odpoledne. Ten vítr se mi ale nezdá, mě připadá, že každou chvílí je poryv odjinud."

Jen mi tak bleskne hlavou -*Jestli se nám z tohodle zapomenutého kusu země podaří dostat, tak to bude ryzí zázrak* Je na mě znát, že celá situace je mimo mojí komfortní zónu a zřejmě jsem dřív trávil svůj čas jinak než potloukáním se po přírodě.

Adriane Ross
18.3.2019
20:33:10
Jdu za kudůkem a při sledování okolí si přemýšlím. Nějak jsem to neodhadla a málem jsem mu šlápla na paty, rychle jsem zabrzdila a koukám, má něco na krku v zátylku. Trochu se nahnu, co to... číslo? " Prosím na moment zastavte, něco divného jsem zjistila."

Počkám, až oba chlapi zastaví, Nereu jsem zabrzdila já. Moc se jim to asi nelíbí a tak hned začnu mluvit... na kudůka. " Poslyš říká ti něco číslo 37? Máš to vytetované na zátylku. Víš co to znamená?" Zvědavě na něj koukám, hlavně na jeho rty, aby mi neuniklo ani slovíčko. Opravdu jsem zvědavá.

Luka mi podá vytvořený pruh, něco jako placatý provázek. " Děkuju, zkusím to vyrobit." Seberu ze země další dva listy a pak se sehnu a hledám nějaký oblázek. Moc větších tu není, škoda, že jsem si nesebrala nějaké na kraji moře. Tak seberu několik menších. Zabalím je do listu, který uzavřu tak, že stonkem propíchnu opatrně list kousek od špičky. Pak vezmu druhý list, kterým obalím ten *raneček* tak, abych uzavřela strany a taky to propíchnu. Ujistím se, že kameny nevypadnou. Pak pevně uvážu ten provaz od Luka. Hotovo. Ukážu to Lukovi, mám zbraň aspoň na jednu ránu. Dobrý.


Luka
18.3.2019
19:56:06
Přemýšlím jen chvíli než příjdu na to, že neforemné prkno mi jen překáží, když se mi nedaří si je pověsit na záda. Jsem elf, který není schopen z přírodních materiálů vyrobit obyčejný provaz. Buď jsem dostal pořádnou ránu do hlavy a nebo jak říká kudůk, jsem k ničemu. Potřebuju mít prázdné ruce a tak prkno zahodím, asi mi haraší, už si nepamatuju proč jsem ho bral. Zahodím ho a raději se věnuji listu palmy.

Chtěl jsem z něho vyrobit motouz a taky pruhy k výrobě primitivního praku, a k pletení. Jestli budeme mít čas na chvíli se zastavit, upletu z nich něco. Pod každou palmou je vyschlé spadané listí které se k tomu hodí. zatím si budu dělat zásoby.
Hned jak se mi podařílo vyloupnout pěkný pevný plochý pruh, podám ho Adrianě aby si z něj udělala prak.

Jdu po pěšině ušima střihám jak rys, když naslouchá, tak až mi špičky uší vibrují. Oči mám vypleštěné jak kocur, když sere do plev to, aby bylo vidět jak postivě využívám svého ostrého zraku. Rypákem ňufu do vzduchu jak stavěcí pes.

A pak, aby z mé špatné nálady taky mněl něco kudůk, když už si mně dovolil urážet, promluvím přes rameno k němu.

"Sleduj proč jdu první, vidím, slyším a cítím daleko víc než ty. Jakmile bych přišel na to, že před námi je nějaké nebezpečí tak si dřepnu vám doporučuji udělat to samé.

Nejsem jak někdo, kdo vše řeší jen silou. Pokud by bylo třeba řešit něco silou tak se klidně můžeš nacpat dopředu. Já hlavou proti zdi nepůjdu.
Ještě, že jdeme proti větru jinak by bylo jedno jestli jdeme potichu a opatrně. Smrdíš tak, že by tě ucítil i trol s pořádnou rýmou."


Domluvím a i když zdánlivě jdu bez elánu vpřed a zabývám se listem mám smysly napnuté do krajnosti.

Dilscire
18.3.2019
19:29:46
Koukám jak si ostatní kolem pasu zastrkávají listy. Sám se k nim ale nepřidám a jdu prostě dál.

Neree odpovím:"Vybavil se mi řemdich, vrhání jsem nějak přeslechl. Možná by něco takového mohlo být užitečné, ale tak jako tak nejdřív potřebujeme solidní provaz. Koukám že náš přítel Luka tady s tím už zápasí. Možná by jsme přeci jen mohli ještě chvíli setrvat a pokusit se něco takového vyrobit. Když by se nám nějak podařilo zhotovit kapsu, ze které kameny snadno vylétnou, tak by se mohl podařit i ten rotační nabíjecí prak. Možná z cárů oblečení."

Adriane Ross
18.3.2019
16:32:34
Prohlížím si rukávy, teda spíš cáry, které z nich zbyly a vzdychnu. " Ani já nemůžu tvůj nápad na nabité rukávy využít, škoda. Tak už se nezdržujme a vyrazíme. "

Mrknu na Nereu a seberu pár listů, zastrčím je za pas a vydám se za ostatními. " Do háje, jde se mi čím dál hůř, ale chápu, že není čas dělat delší přestávky a vyrábět nějaké obutí. Raději nebudu nic říkat už tak se mi Dil zdá dost nedůvěřivý a Luku nejspíš naštval. To není dobré. Ideální by bylo, kdyby Luka něco našel, třeba ty kokosy nebo liany plné vody. Hned by se zvedla nálada. Hlavně, aby nám schválně nezmizel, když do něj Dil tak jde."

Při té představě mě trochu přejede mráz po zádech. To by nebylo moc dobré. Měli bychom se držet pospolu, aspoň do doby, než najdeme vodu, jídlo a nějaké zbraně. Pokud se rozdělíme, jsme pěkně v... háji. Znovu vzdychnu a otočím se za sebe, jestli tam Nerea ještě je. Dobrý, zatím nikdo nedostal zaječí úmysly.

Nerea
18.3.2019
10:29:13
" Naše slečínka má pravdu v tom, že žízeň už se dost hlásí a taky, že se zbytečně zdržujeme."

" Na palmu jsem nikdy nelezla, ale zkusit bych to mohla. Kdo tady mluvil o řemdichu? Nejspíš jsi mě nepochopil, to Luki ano. Přesně jak jsem řekla se taková zbraň roztočí za dlouhý konec a hodí na nepřítele. Na blízko bych to nejspíš nepoužívala, tady jsou jen menší kamínky a ty na blízko moc neublíží.

Nebudeme se tu zdržovat, stejně zatím nic nevyřešíme. Zkuste si vzít nějaké listy, které by se daly použít na nějakou obuv. Třeba bude čas si něco vyrobit později. Nejsou těžké, zastrčíme si je za pas, tam ani nebudou překážet.

Kdepak rukávy, koukej se jak je mám otrhané, roztřepené. Já to použít nemůžu, ale nápad je to dobrý. Tak co jdeme dál?"


Elf se zřejmě cítí dotčený, protože sebere pár listů a hned se otočí a jde dál. Dil se zařadil hned za něj, asi aby ho pohlídal? Počkám, na Adriane a mezitím seberu pár, co nejzelenějších listů. Pak ji ukážu, aby došla chlapi a zařadím se za ni.

" Rozhodně to nebude dlouho trvat a na něco narazíme. Pokud je můj předpoklad správný a je tu nějaká skrýš a u ní menší osada pirátů nebo pašeráků, nebudou zase nějak moc daleko od moře. Nikdo na ten nápad, že tady můžou být piráti nebo pašeráci ani nereagoval. Každý je zaujatý jen sebou a svými nápady. Kruci, snad nejsme piráti nebo dokonce pašeráci! Adry nejspíš ne, ta vypadá spíš jako nějaká hýčkaná slečínka. Dil, to nevím ani on mi na piráta nepřipadá a elf? Kdopak ví, jestli elf by vydržel na moři dlouhou dobu."

Myšlenky se mi honí hlavou, nepřekáží mi to ani při chůzi, ani při sledování okolí.

Pán Jeskyně
17.3.2019
23:43:46
Luka se cestou snaží zhotovit závěs pro prkno ale jeho postup se ukáže jako neefektivní.

Dilscire
17.3.2019
23:23:33
Když vidím že debaty s elfem jsou marné, tak přidám do kroku a jdu hned za ním. Jen ještě dodám: "Dobře, 'Elfe' jdeš první. Snad je v toho v tobě víc než se na první pohled zdá. Jen aby si při první známce nebezpečí neskočil do lesa a nenechal nás na pospas."

"No, jestli se vám podaří vyrobit něco užitečného, tak jedině dobře. Provizorní prak by byl nejspíš lepší než nic."

Luka
17.3.2019
22:40:39
Poslechnu si co kdo říká a aniž, bych diskutoval o tom zda přepustím své místo, zůstanu vpředu a vykročím po stezce.

Adriane odpovím.

"Až najdeme nějakou kokosovou palmu nebudu mít problém na ni vylězt. Zatím tu žádná v dohledu není. Budu na pozoru, abych nepřehlédl něco co by se dalo vypít nebo sníst."

Pak se podívám na kuduka a prohlásím.

"Asi jsi nikdy nepotkal elfa, že nevíš, že jsme bytostně spjati s přírodou a pohyb lesem je naše přirozenost. Mé smysly jsou na takové prostředí stavěné. To že neútočíme bezhlavě tváří v tvář nepříteli je náš způsob boje.
Využíváme les a křoví k maskování a útočíme ze zálohy. Nepřátele likvidujeme léčkami a pastmi. "


Směrem k Nerei přes rameno pronesu.

"Nápad s prakem není tak špatný. Pruh pevného lýka z listu liány stačí. Přeložíš jej dáš do něj kámen roztočíš a v příhodné chvíli jeden konec pustíš. Při troše zručnosti se trefíš a věř mi je to pěkná rána a na značnou vzdálenost.

Dívky jestli vám zůstaly rukávy u vašich oblečení a jsou dost pevné, tak udělejte toto. Dejte si do rukávu kámen a v případě, že budete napadeny zblízka, stačí chytit konec rukávu a švihnout rukou směrem k útočníkovi. Kámen se prudce rukávem pohne směrem švihu a dopadne rychleji než pěst a o dost tvrději. Říká se tomu nabitý rukáv."


Při chůzi vezmu do ruky asi půlmerový list palmy ležící na zemi. vytrhnu z dříku listu vlákno a jeho pomocí si udělám závěs pro prkno které si křížem přehodím přes rameno, abych měl volné ruce. Za chůze vytrhávám z listu další vlákna, která splétám k sobě, aby mi vznikl asi metrový provázek, který chci použít jako tětivu. Snad časem najdu useknutý příhodný pružný klacek z kterého, bych mohl vyrobit primitivní luk.

Adriane Ross
17.3.2019
19:49:59
" Nehádejte se, není to jedno, kdo co řekl? Takové slovíčkaření nás jen zdržuje. Nerea má pravdu, že tady nějaké kamínky, menší i trochu větší jsou. Poznala jsem to už po cestě na svých chodidlech. S tím, kdo půjde první, jsi Dile asi trefil hřebíček na hlavičku. Nerea je svalnatá, na ženskou a Luka nejspíš bude umět dobře utíkat. Já bych to nechala na nich, aby se domluvili. Já rozhodně nepůjdu ani první ani poslední. Zbraně vyrobit neumím, nedokážu odhadnout jak moc musí být liana pevná. Co vím jistě, že už mám teda žízeň jako hrom. Potřebujeme rychle najít něco, čím přesekneme lianu nebo shodíme nějaký kokos. Vylézt by se tam asi nedalo, co?"

Poslední slova směřuju na Luku a Nereu. On je mrštný, ona má sílu, třeba by mohli zkusit...

Dilscire
17.3.2019
19:33:44
Odpovím Nereae:"Musíme postupovat obezřetně a třeba budeme mít štěstí, zjistíme s kým máme to potěšení a možná budeme mít i tolik štěstí, že nám zůstanou hlavy na krcích. "

"Obyčejné liány nebudou mít takovou pevnost, že by z nich šel bez nějakého zpracování vyrobit dost pevný provaz, aby se nepřetrhl při prvním zásahu. Myslím že prkna poslouží lépe než takový kamenorostliný řemdich. "

"Jinak nepamatuji se, že bych něco říkal o nějakých kamenech. Mám dojem že Luka zmiňoval kameny. Já určitě ne."

"Dobře nech ho jít pro mě za mě prvního, ale až vám budu říkat 'já vám to říkal' až bude něčemu chroupat v hubě, tak už bude pozdě. Ty seš samá šlacha, že jde z tebe strach. Luka vypadá, že by spíš dokázal utýct než udeřit. "

Nerea
17.3.2019
18:56:14
To s těma ptákama mě ani nenapadlo, kouknu s s respektem na naši "slečínku". "Zdá se, že moc v přírodě bosa nebyla, jestli vůbec. Copak asi umí. Ten klacek drží spíš jako hůl, zajímalo by mě, jestli by s tím uměla mlátit."

" Vsadila bych na to, že tady něco velkého, čeho se zvěř bojí, bude. Napadlo vás, proč to tady někdo vysekal? Napadá mě, že jsou tu buď piráti nebo pašeráci. Můžou tady mít základnu schovanou před ostatními. Pokud jo, tak budou řácky vyzbrojený a my na ně s klackama a fošnama. Poslouchejte, je tady docela dost menších oblázků, jako všude na pobřeží. Co kdybychom je posbírali a udělali si z nich zbraně na dálku.

Omotáme je síťkou z lián nebo zabalíme do listů a pak lianou obtočíme. Necháme si trochu delší konec, za který si ty " zbraně" můžeme přeba pověsit k pasu. Když bude potřeba, vezmeme to za ten dlouhý konec, roztočíme a hodíme na nepřítele. Kdybychom měli gumu, mohli bychom si vyrobit praky.

Dile, máš pravdu, že bychom ty šutry mohli házet i tak, ale strašně by nás zdržovalo jejich sbírání, protože je nemáme v čem přenášet. Co myslíš Luki? Nějaký další nápady na zbraně? A vůbec, vzpomínáte si někdo, co jste?"


Přemýšlím co by se dalo ještě udělat, ale nic mě zatím nenapadlo. Ze zamyšlení mě vytrhne Dil. " On nám jako bude dávat rozkazy?"

" Já bych to nechala jak to bylo. Přijde mi, že Luka nás vede dobře. Kdyby se někdo nebo něco objevilo vzadu, tak mu ukážu, kdo je Nerea!"

Zamávám klackem, ale v duchu je mi jasné, že proti pořádnému meči by to párátko nejspíš bylo k ničemu. Jenže musím vypadat bojovně, aby ostatní neztráceli víru, že to tady dáme. Hlavně budeme muset hlídat tu "slečínku Adry". Zdá se dost bezbranná. Dobrý by bylo, kdyby třeba uměla léčit, to by bylo užitečné aspoň.


 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3] 
Liraell


 

Liraell


 

Liraell


 

www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2016 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.