abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Abarin online:
Hledáš on-line pomoc od zkušenějších hráčů? Využij fórum PORADNA PRO NOVÁČKY.
Nebo si chceš jen tak pokecat? Zajdi do fóra s názvem SPAM.(Pridat do zalozek)
Pro nahlášení chyb a chybových hlášení použij fórum Komplikace.
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Temná věž ::
družina
stránkovat po:  
 

Lila
20.3.2019
17:30:46
Trhnu s sebou, když dosud mlčenlivá Lynette promluví. Dost očividně zapomnínaje, že se mezi námi tahle tichá společnice pohybuje.
Se zájmem a zároveň i trochou nejistoty pozoruji, jak na Urzeho pokyn začne podivně vznášet mezi dvěma místnostmi a plnit stůl všemožnými dobrotami. Jídlo, jež téměř okamžitě provoní celý pokoj, je sice očividně lákavé, ale já svůj zájem soustředím na samotnou služebnou. Zřetelně (svou zvědavost se nesnažím nijak taktně skrývat) ve snaze povšimnout si, jestli se opravdu dívka vznáší jako nějaký duch, nebo jen tak působí.

Když však Lynnete konečně donese i poslední džbánek a odejde, přejedu rychle pohledem – se slyšitelně kručícím žaludkem – celou nabídku na stole a na Krorg, jež se bez skurpulí do té bašty hned pustila. Koutky se mi nakrátko zvednou do mírného úsměvu.

Seskočím ze židle, na kterou jsem se tak pracně před chvílí vysoukala, abych se mohla následně dát do škrábání se na jiné posezení – tentokrát u stolu, hned vedle cpousí se krolice a zamrkám na blonďatou hobitku, čekaje, jestli se k hostině přidá.

Sama si ale neberu nic, dokud nevidím žvýkat i Urzeho. Těžko říct, jestli je to jen ze slušnosti, či ze zvědavosti, jestli ty dobroty přeci jen nejsou „okořeněné“ nějakým zajímavým spacím práškem, či podobně.
Jakmile ovšem náš hostitel spokojeně ukusuje, sama se natáhnu pro nejbližší masitou stravu a korbel piva, který do sebe téměř na ex obrátím, jako by to byla první tekutina, které se mi dostalo po několika dnech žízně.

Na Urzeho nabídku odměny trošku zamyšleně přikývnu, ovšem neřeknu nic.
Vlastně se najednou vůbec nemám k řeči. Inu... má ústa jsou teď zaměstnaná mnohem důležitějším úkolem. S výrazem spokojeného křečka s plnýma škraněma jen pohledem těkám z jedné osoby na druhou, podle toho kdo zrovna mluví. Je až podivuhodné, kolik toho do sebe dokážu nacpat, aniž bych vypadala provinile, že někomu vyjídám spíž.

„Mno...“ Ozvu se nakonec, když se Haniel a Krorg zvednou k odchodu. Má tvář je jasnější. Nedůvěra z mých očí zmizela.
Plný žaludek mi očividně zlepšil náladu.

„A nějaké kouzlo, co nám zachrání krky, dyby se štola náááhodou sesypala by bylo?“ Mrknu na Urzeho.

„A ty kouzelné značky... ty, co nás jakože mají vodit sem a tam. To jak funguje? Dyž jeden den vyrazíme vpravo, druhej vlevo... jak rozeznáme, keré značky sou včerejší?“ Zajímám se.

Haniel
19.3.2019
10:33:05
Jdu za Lynnete. Hned, jakmile dojdeme k toaletě vklouznu dovnitř, abych za chvíli, s ulečeným výrazem zase vyšla. Další zastávkou je koupelna. Rychle ze sebe sundám veškeré oblečení a nechám na sebe chvíli proudit proud vody. Posléze se namydlím mýdlem, které voní po heřmánku. Znovu na sebe pustím proud vody, kapičky buší do kůže, je to slast. Rychle se osuším a obléknu si náhradní oblečení, které jsem měla v batohu.

S provinilým úsměvem vyjdu ven. " Omlouvám se, že to trvalo, znáš to, tuny prachu a potu, to chvilku trvá než se smyje. Dobrou noc."

Řeknu Krorg a jdu do druhého poschodí za Lynnete. Už jsem pěkně ospalá a unavená. " Tak jsem tu, mohla bys mi prosím ukázat, kde můžu hlavu složit?" Poprosím Lynnete, která je v pilné práci s našim ubytováním.


Pán Jeskyně
17.3.2019
21:13:17
Pouze Krorg, Haniel:

Lynnete vám řekne že vám vše ukáže, že jí jen máte následovat a zavede vás do chotby s dveřmi a schody do druhého patra.

Ukáže vám místnost s toaletou a pak koupelnovou místnost. Obě jsou strohé kamenné, avšak obsahují všechno potřebné zařízení. Vana je poměrně rozměrná, takže bude určitě pohodlná i pro krollyni. Ještě dořekne že až budete umyté, že máte za ní přijít do druhého patra, že mezi tím připraví pokoje, načež odběhne do druhého patra.

Pán Jeskyně
13.3.2019
21:18:18
Urze se obrátí na Krorg: " Jak si přejete, jsem rád že s vámi mohu počítat. Zítra tedy započneme naše počínání a nezbývá než doufat, že nám osud bude nakloněn. Zastavte se akorát za Lynnete a řekněte jí, ať vám připraví jeden z pokojů."

Krorg
13.3.2019
18:36:15
Poslouchám ostatní a u toho pořád jím. I když poslouchat je kapku silné slovo. Spíš si občas něco zapamatuju, ale zbytek my jde jedním uchem dovnitř a druhým ven. Moc se o to nestarám. Jde mi hlavně o ty peníze a nějakou tu akci. Do plánování nekecám už vůbec. Jen bych to pokazila. Pak se ještě ozve Haniel a jde spát. Když dojím protáhnu se a řeknu. " No pánové vidím, že vy dva si celkem rozumíte a tak vám do toho nebudu nijak zasahovat. Je mi jedno jak se rozhodnete, ale můžete se mnou počítat. Ale až od zítřka. Teďka si taky půjdu lehnout a chci vás poprosit abyste si ráno nemysleli, že jsem mrtvá. Já jsem totiž posunula význam věty "Spí jako zabitý" na úplně jinou úroveň."

Usměju se na ně a jdu za Haniel.

Pán Jeskyně
12.3.2019
22:24:55
Urze se otočí k Haniel a spustí: "Přesně jak říkáte, zjistit co nejvíc bude zásadní. Naneštěstí o její podstatě ani vlivu nemáme žádné informace, krom toho co jsme viděli na vlastní oči a zprávy z vašeho zmámení. Mám sice jisté podezření proč k takovémuhle zjevení došlo, ale o tom bych se zatím nerad rozšiřoval. Hned po té co se nám podaří zajistit cestu do Prstenců sezvu některé ze svých přátel, kteří by již mohli mít další důležité informace. Celé prstence mohou být nějakým způsobem postižené a určitě bude nutné zjistit, zda nehrozí nějaké bezprostřední nebezpečí. Magii kolem samotné věže si zatím ani netroufám odhadovat. Jenom udržení něčeho tak kolosálního ve vzduchu musí vyžadovat statisíce jednotek magenergie. Pokud rovnou přemýšlíte nad výpravou do samotné věže, tak to je současně takřka nemožné. K něčemu takovému by byl přinejmenším potřeba létající stroj. Alchymisté z alchymistického cechu by něco takového mohli být schopni sestrojit, ale aby takovou práci započali, tak by nejdřív museli dostat souhlas od celého primu. Což znamená přesvědčit celý prim aby výpravu schválil."


"Skutečně však předbíháme. Zatím máme zajištěnou pouze pevnou půdu pod nohama v podobě obydlí na kraje polesí obehnaného bariérou ochranných kouzel. Než se nám z tohoto místa podaří vytvořit trochu solidní základnu operací, tak to ještě zabere spoustu práce."

"Zajisté, pokud cokoliv potřebujete Lynnete vám bude nápomocná. Přeji vám dobrou noc, dobře se vyspěte, zítra nás bude čekat perný den. Nebojte, pokud se stane cokoliv co bude potřebovat vaší pozornost, určitě vás někdo probudí." Urze dohovoří a obrátí se ke středu stolu u kterého sedí. Zdá se, že je o trochu zamyšlenější než před tím.

Haniel
12.3.2019
16:43:01
Na půl ucha poslouchám o čem si povídají Urze a Aerdian. Jakmile dojde řeč na tunely, zbystřím, abych nic důležitého nepropásla. Zato zápisky pro mága mě nechávají celkem chladnou, je to mimo můj obor.

Věž... zachvěju se trochu hrůzou. " To by bylo dobré prozkoumat ji, ale nevím nevím." Na chvíli se soustředěně zamyslím, možná to vypadá, jako bych byla duchem nepřítomna. Jakmile Urze na chvíli přestane mluvit, Otočím se k němu.

" Zjistit o věži co nejvíc, to by bylo dobré. Ovšem podle toho jak se objevila, co způsobila a jak vyslala magické posly, tak si myslím, že nebude vůbec jednoduché ne-li nemožné se k ní dostat blíž. Budou ji mít chráněnou a to bych řekla, že pořádně kvalitní magií.

Každopádně to vypadá, že nás čeká pěkná porce práce v podzemí. Zajdu ještě za Lynnete a pak bych si šla lehnout, bylo toho na mě dneska přespříliš. Přeju dobrou noc a kdyby se něco dělo, vzbudíte mě, že."


Počkám si na nějakou odezvu a pokud to nebude nikomu vadit, pak se odeberu za Lynnete do kuchyně, odkud za chvíli uslyšíte tichý hovor.

Pán Jeskyně
10.3.2019
22:05:29
Urze jenom suše dodá: "Nezbývá než doufat že tam dole nestihlo zahnízdit něco co má víc zubů než krokodlak." Urze začne pohledem klouzat po výzbroji všech přítomných. "Jsem si ale jistý že s vaším vybavením nebude ani případný boj žádný problém. Snad se však do žádných větších potíží nedostaneme."

"A ohledně vašeho studia - na to určitě ještě bude čas později, až budeme mít trochu pevnější půdu pod nohama. Ostatně nadaný asistent by se mi při mých výzkumech hodil. Kupříkladu mám tu místnost plnou netříděných spisů, záznamů z výzkumů kterým se už nevěnuji, ale určitě jsou plné užitečných vědomostí - někdo by do nich mohl vnést trochu pořádku a něco se při třídění přiučit."

"Naneštěstí současně bude potřeba dřív řešit akutnější záležitosti než výzkum - zjevení té věže Prstenci nepěkně zatřese a bude potřeba být ve střehu. Nevíme o ní zhola nic a obávám se, že na nás čekají těžké časy. Ani zde nemusíme být zcela v bezpečí a pokud padnou Prstence, my padneme s nimi. Co nejrychleji musíme snížit naší nevědomost. Nejprve potřebujeme mít zabezpečenou cestu do Prstenců a to tak rychle jen to bude možné, jsme zde totiž odstřiženi od tamějšího dění."

"Jinak jestli skutečně chcete, vrhněte se do čtení třeba hned, ale za jeden den stihnete pochytit sotva rámec celé problematiky. Pro plné porozumění časoprostorové magie je potřeba průběžné praktikování pokusů a ověřování poznatků v praxi a myslím že by dnes nebylo moudré zbytečně plýtvat energií. Nejaktuálnější výzkum mám ve své studovně, do které vás ovšem nepustím. Mám v ní svůj pořádek, který nemohu nikoho nechat narušit. Pokud ale nechápete ani základy, stejně by vám k ničemu nebyli. Má knihovna zde je vám však plně k dispozici, vyberte si libovolný titul a můžete se pustit do čtení. Pokud vás zajímá právě časoprostorová magie, tak knihy o podstatě zakřivení prostorů jsou v tamhleté (ukáže na zaprášenou knihovnu napravo od Aerdiana) knihovně. Místa je tu pro četbu všude spousta. Můžete si zasednout k jakémukoliv stolu se vám jen zlíbí a pustit se do nich." Otočí se a porozhlédne se po místnosti. "Myslím že je již Lynnete stihla všechny dostatečně otřít. Ještě mě napadá, pokud budete potřebovat meditaci, dole ve sklepení mám zřízenou místnost s koncentračními kruhy. Je tam naprosté ticho a magické proudy jsou tam zcela klidné. "


Aerdian
10.3.2019
0:44:46
Obratím sa k Urzovi: “Nevadí čo sa nachádza dole zistíme. Takže o zásoby bude postarane ak by ste potrebovali pomocnú ruku môžem sa pridať. A áno učenie zaberie čas preto by trebalo sa dobre rozhodnúť čim začať aby som to čo sa naučil aj vedel v najbližších dňoch v čo najväčšej miere využiť. Ak teda nebudete potrebovať moju pomoc pri príprave zásob tak by som sa rád pozrel na vaše poznámky časopriestorová mágia sa mi zíde aj v štoly.“

Pán Jeskyně
6.3.2019
14:50:09
Urze se obrátí k Aerdianovi: "Výborně. Bude jen vhodné když si dnes odpočinete a pořádně se vyspíte. Na výpravu by jste se mohli vydat hned zítřejšího dne po ránu. Naneštěstí ani já neznám štoly podrobně. Za dobu mého působení v Prstencích jsem jimi procházel dvakrát a to vždy v doprovodu skupiny. Jediné co si jsem schopen vybavit je jejich spletitost - jsou to hotová bludiště. Budeme se tedy muset spolehnout na improvizaci. Já do zítřejšího rána nachystám zásoby životabudiče a protijedu. Lynnete by mezi tím mohla nachystat z látek nějaké obvazy. Doufejme však že jich nebude zapotřebí." Pak si Aerdiana zkoumavě prohlédne: "Co se týká vašeho studia, mohl bych vás toho naučit mnohé, ale obávám se že by to zabralo čas. Musel by jste strávit čas učením se mých poznatků. Je jich tu plná knihovna. Momentálně se intenzivně věnuji časoprostorové magii, ta v kruzích magické gildy získává současně na značné popularitě, spojování prostorů a teleportace předmětů se ukázalo být velice praktické."


"Co se týká textů ohledně samotných stok, tak to se obávám že nic takového nemám. Žádný prsteňský dobrodruh zatím nic takového nesepsal a jestli existují nějaké oficiální záznamy nebo mapy, tak budou v držení primských institucí, které nám jsou naneštěstí poměrně nedostupné."

Aerdian
5.3.2019
22:32:11
Veľmi sa do diania nezapájam, som skôr tichý pozorovateľ. Po tom ako Urze pošle Lynnet po jedlo pozorne sledujem ako zareaguje. Všímam si či sa len bezducho zoberie a rovnako bez života s vráti s jedlom alebo spraví pravý opak. Pri odchode sa chvíľu zapozerám na jej chôdzu ako zhypnotizovaní ale po chvíľke sa zase sústredím na situáciu.

Keď sa donesie jedlo posadím sa k stolu a ponúknem sa, vyberám si prevažne všetko čo obsahuje mäso. Pred tym ako si odhryznem sústo si dôkladne ale nenapadne prezrie všetko čo mam naložene. Po popriati dobrej chuti len pokývnem hlavou a keď si všimnem že sa do jedla pustil aj sám Urze prestanem s nenápadnou obhliadkou jedla a pustím sa do neho. Jedlo zapíjam väčšími dúškami piva.

Po chvíľke Urze predloží svoj návrh. “Uvidíme či tých 80 zlatých za to bude stať alebo to bude dosť pod cenu, zatiaľ nemôžem diskutovať keď netuším čo tam všetko je.“ Navrhne nám že sa môžeme vyspať čo najskôr využijeme. “Myslím že to poskytnutie izieb sa nám zíde, všetci sme ešte len dnes prišli a mnoho z nás je vyčerpaný s cesty.“ Vypočujem si jeho predbežný plán. Na dodatky ohľadom výplaty sa už spýtala Haniel takže mi už len stačí počúvať. Trošku ma prekvapilo keď Lynnet nejak zistila že niekomu chyba niečo na pitie bez toho aby to vyslovil. “Mohla to byť mágia ale zase nemusela, niektorý ľudia si vedia všímať podvedome reakcie a vydedukovať z nich nejaké veci.“

Všimnem si pohľad Haniel a domyslím si že by bola rada ak by sme sa zapojili aj my. Ešte raz sa zamyslím nad taktikou ktorú navrhol a nejak ma nenapada ako ju vylepšiť. “Myslím že navrhnutá stratégia bude zatiaľ postačujúca. Nemáme až toľko skúsenosti s tými stokami ako vy takže ak sa vyskytne budeme musieť improvizovať alebo to prerušiť, a nejak prísť na to ako by sa dalo pokračovať. Ďalej by bolo samozrejme dobre zabezpečiť sa. Každý z nás by mal mať nejaké obväzy a základne odvary ktoré sa môžu použiť univerzálne. Čo sa týka záujmu o obor ten by som pochopiteľne mal a tak by som bol rad ak by som sa mohol niečo nove naučiť alebo si prečítať niektoré vaše knihy, najviac by sa nám asi hodilo keby som si prešiel niečo čo sa nám v stokách zíde.“

Haniel
3.3.2019
20:39:08
Najednou přiběhne Lynnete a nese dva džbánky. " Děkuji, dám si raději vodu než víno." Hned odstrčím pohár se zbytečkem vína a do sklenky si naleju vodu. Do toho Urze začne o své chráněnce. Kouknu na něj a pak chvilku vypadám zamyšleně.

" Vzácné nadání... že by snad uměla číst myšlenky? Nejspíš ano. Zajímavé, s tím jsem se ještě nesetkala. Nejspíš to je něco podobného jako hraničář a jeho zvíře nebo kouzelník a jeho mazlík. To ano, to znám, ale takhle mezi osobami, opravdu asi vzácné. Takže prachy až na konci práce, to se mi moc nelíbí. Tolik ho zase neznáme, co když pro něj uděláme špinavou práci a pak... Sakra, proč se nevyjádří i ostatní?"

Na okamžik mi přes obličej přejede chmurný mrak. Kouknu na Krorg, pak na Sargase a postupně na Aerdiana a obě hobitky. " Chtělo by to nějakou "hlavu", která vymyslí strategii. Já to určitě nejsem a nemyslím si, že by hobitky chtěly. Takže je to mezi těmi třemi. Uvidíme."

Pán Jeskyně
3.3.2019
17:52:25
Z ničeho nic Lynnete odběhne do kuchyně a přiběhne z ní v každé ruce džbánek plný nějaké tekutiny - jeden vypadá jako čistá voda, druhý jako nějaká šťáva. Postaví je doprostřed stolu blíž k hraničářce a dodá: "Pokud vám není po chutí víno ani pivo, prosím občerstvěte se čerstvou pramenitou vodou nebo melounovou šťávou, snad vám přijdou k duhu více." Usměje se, letmo zavadí očima o Haniel a odběhne zpět do kuchyně.
Urze promluví směrem k Haniel: "Víte, Lynnete je velice zvláštní děvče. Disponuje poměrně vzácným nadáním a ani nevíte jak si vážím toho že se zavázala setrvat zrovna u mne. Jí zajisté vyhovuje že jsem jí mentorem a držím nad ní ochranou ruku a mne na oplátku její spolehlivost a bezúhonnost. Už jsme toho spolu prožili mnohé a do dnešního dne jsem o ní nikdy nemusel zapochybovat." Skoro neznatelně se odmlčí a mnohem ustaranějším tónem odvětí: "Zničilo by mne, kdyby se jí někdy stalo něco zlého."


Urze následně tón změní z trochu pochmurného na znatelně profesionálnější:"Ovšem vraťme se zpět k pracovním záležitostem. Jsem rád že souhlasíte. Plat samozřejmě dostanete až po splnění úkolu. Nevím jak dlouho vám může trvat štoly zabezpečit - pokud by se ukázalo že se jedná o časově náročnější záležitost, můžete používat toto obydlí jako základnu. Teleportační kameny fungují oběma směry, libovolně se sem můžete vracet. Spát můžete zde v druhém patře, je tam pár volných pokojů. Bylo by také dobré prodiskutovat plán samotného průzkumu. Pokud vás napadá možné provedení, rád si jej poslechnu."

Haniel
3.3.2019
16:10:18
Pozoruju Lynnete, když připravuje jídlo. " Magie? Všechno je to dílo magie?"

Přestože mám pořádný hlad, váhám, jestli si něco vzít. To Krorg vypadá, že mu nějaká magie vůbec nevadí. Tak si počkám až spolkne několik soust a pak si taky vezmu kousek chleba a stehýnko z kuřete. Opatrně si kousnu maličké sousto a začnu žvýkat. " To by nikdo neřekl, že je to magicky připravené. Naleju si krapet vína, protože jsem nenašla vodu nebo nějaký ovocný nektar. Při koláčcích zaslechnu částku, kterou dostaneme, když práci provedeme.

" Vážně 80 zlatých? No teda. Já bych to brala, ale zatím se nikdo neozval." Trochu si povzdechnu a pak se ozvu. " Za ty prachy bych to brala. Má to háček, dostaneme ty zlatky až po skončení nebo je nějak rozdělíš? A ještě bych se chtěla zeptat jak to bude se spaním. To budeme spát někde v kanálech nebo na jak dlouho ta práce tak je naplánovaná?"
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4] 
Liraell


 

Liraell


 

Liraell


 

www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2016 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.