abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Verze 1.2:Vešel do služby nový update Abarinu. Co si myslíte o změnách a jaké další byte navrhli, případně něco přestalo fungovat? Nová verze.(Oblíbit)
On-line pomoc zkušenějších hráčů: Poradna pro nováčky.
Tak nějak se tam potkáváme všichni, jen tak si popovídat SPAM.(Přidat do záložek)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Temná věž ::
družina
stránkovat po:  příspěvcích 
 

 

  *Aldi*   Postava není přítomna 26.5.2020, 16:57:56
JESKYNĚ SE Z DŮVODU NEAKTIVITY OCITLA NA ČERNÉ LISTINĚ!  

Pokud nechcete, aby byla smazána, obhajte ji, prosím, ve fóru  Jeskyně v ohrožení.
Pokud tak neučiníte, jeskyně bude v době příští Čistky jeskyní (cca za 1 měsíc) smazána a v případě dostatečného množství příspěvků uložena do Letopisů.  

Do obhajoby nejlépe napište důvod stagnace a dobu, po jakou tenhle stav pravděpodobně ještě bude trvat.  

Jestliže jste mezi sebou vybrali nového adepta na PJ post a chcete na něj jeskyni převést, popřípadě potřebujete-li uvolnit kteroukoliv postavu dříve, než v datum Čistky, neváhejte se, prosím, s touto žádostí obrátit na kohokoliv z abarinského admin týmu.

*Aldi*
 
  Lila   Postava není přítomna 3.7.2019, 17:36:09
„Kapišš. Neleft dž žadnych pchybnych kououtů,“ zahuhlám skrz plnou pusu Urzeho směrem, když odpoví na můj první dotaz. Fakt, že žádné magické záchrany našich lačných krků se v případě potřeby nedočkáme, mne zrovna v tuhle chvíli nijak očividně netrápí.

Téměř by se mohlo zdát, že hostitelova další slova ani neposlouchám. Zatímco mluví, já se věnuji doplňování tekutin a hledání dobroty, do které se hodlám pustit tentokrát – jen abych nakonec spustila prázdnou ruku zpět ke korbelu. Až když se odmlčí tak se k němu otočím.
„To dává smysl.. docela... Asi bude eště jasnější až si to zitra prubneme.“ Kývnu.

„Mno nic...“ vyprázdním jak svůj talíř, tak korbel a spokojeně zafuním.
„‘Si bude časný budíček... Nejspíš čas jít do postelovic?“ Mrknu na svou blonďatou společnici. V oříškových očích mi zablýskne a já se začnu sunout ze židle na zem.

„Kujem za hostinu.“ Kývnu směrem k Urzemu, načež se se slovy „Brou noc“ otočím na patě a vyrazím stejným směrem, kde zmizela Haniel s krolicí.
 
  Aerdian   Postava není přítomna 26.3.2019, 1:04:14
Po tom ako som dostal dovolenie pozrieť sa do zápiskov som sa celkom potešil ale radosť sa mi podarilo dobre skryť. Zostal som chladný. To ma už zaujalo niečo iné. Tuším som u Haniel zbadal zachvenie pri tom ako sa spomenula veža.

“No jasne nemám sa čomu čudovať že jej reakcia bola presne taká. Práve ona je tá ktorá by k tej veži mala mať najväčší odpor.“

Keď Haniel prehovorí tak sa zase zhostím svojej role tichého pozorovateľa. Kto naslúcha, tomu sa zodpovedajú všetky otázky na ktoré potrebuje odpovede. Pred tým ako Haniel odišla za Linnete som stihol popriať “dobrý noc“ a ja sám sa rozhodnem chvíľu ešte zostať v miestnosti a naslúchať ďalej. Po tom ako prehovorí Urze sa snažím pochytiť čo najviac, týka sa to veže a vidím tam istý návrh na ďalšiu spoluprácu ale zatiaľ nepredbieham. Po tom ako Krorg predvedie monológ a ide si ľahnúť chvíľku premýšľam.

“Spi ako zabitý na novu úroveň? To by stalo za to vidieť aká to je úroveň. No uvidím či sa mi to podarí zistiť.“

Ako náhle sa obratí pozornosť k magickým značkám zbystrím pozornosť. Snažím sa zapamätať si čo najviac sa da, aby som to v pravý čas vedel využiť. Bolo navrhnute zaznamenávanie cesty na pergamen, čo sa mi zdá dosť užitočne a nenapadá mi nič ako by sa to dalo využiť tak ďalej mlčím a pozorne počúvam debatu.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 24.3.2019, 0:12:27
Urze otočí svojí pozornost k rozverné hobitce (respektive té na pohled rozvernější - Lile) a promluví: "Vaše obezřetnost je cílená velice správně. Hlavní cesty jsou naštěstí vytesané do masivního kamene. Jsou tu už celá staletí - slouží jako akvadukt pro celé město a jsou skutečně bytelné, o ty strach mít nemusíte - pokud by se zřítily, tak se s nimi propadne půlka města. Naneštěstí některé chatrnější boční chodby skutečně mohou být za ta léta zavalené nebo jinak zatarasené. Navíc nevíme jestli nějaké další poškození nezpůsobili otřesy spojené se zjevením toho 'zatraceného' nebeského kolosu. Budeme muset být velice obezřetní a snažit se narušeným chodbám vyhýbat."

"Značkování pomocí mých značek bude užitečné teprve až cestou zpátky. Značky jsou posloupné - navazují první na druhou, druhá na třetí a obdobně dále. Bude vhodné je umístit na každou křižovatku, a vyznačit tak cestu zpět k teleportačnímu kameni. Každý kdo pak ponese můj amulet bude veden kouzelnou nití. Cestu tam bude nutné prozkoumat konvenčním způsobem - postupovat systematicky kupředu a zaznamenávat křižovatky. Předpokládám, že bude dobré vlastnoručně kreslit mapu nebo nějak obdobně zaznamenávat postup. Pokud vám bleskne nějaký zlepšovací nápad - rád jej uslyším."
 
  Ellis   Postava není přítomna 23.3.2019, 16:32:58
Dobře, 80 zlatých za vyčištění kanál... říkejme tomu ruiny, to zní líp. To jde. Fakt, že budeme placeni až po vykonání zakázky mne nepřekvapuje. Nejenže to zabraňuje zbytečným dezercím, ale také to šetří náklady. Vždycky je šance, že se někomu něco přihodí a ten někdo si už pro peníze nepříjde...

Musím připustit, že ačkoliv otázce důvěry k Urzemu, a vlastně i komukoliv jinému v místnosti, krom Lily, mám značné rezervy, stůl plný jídla je dobrý pokus, jak toto změnit. Dokonce stolu věnuji i mírně přátelský úsměv. Ten naopak rozhodně nevěnuji Krorg. Nejenže rasisticky předpokládá, že hobiti jou žraví, ještě se nám snaží sníst ty nejlepší kousky.

Sedám si rychle ke stolu a zatímco kolem probíhají bezúčelné debaty o magii a o něco málo užitečnější věci stran toho, kdy vyrazíme a kdo připraví co, já se cpu. Pro mě je záležitost jasná - vlézt tam, zabít cokoliv se hne a nezná heslo "Vzdávám se!" a vrátit se pro peníze. Prkotiny ať řeší ostatní.

Teprve po chvíli si všimnu, že Lila nejí. Tedy, že nejedla, dokud si nevzal i Urze.... Chvíli přemýšlím, co teď, ale pakjen pokrčím rameny. A vezmu si další kuřecí stehno. My hobiti nejsme žraví.... my jen ovládáme kalorické plánování.

Když se Lila ozývá s dotazem na ty magické značkovače cesty, jen spokojeně přikývnu. Další věc, které se nemusím věnovat.
 
  Lila   Postava není přítomna 20.3.2019, 17:30:46
Trhnu s sebou, když dosud mlčenlivá Lynette promluví. Dost očividně zapomnínaje, že se mezi námi tahle tichá společnice pohybuje.
Se zájmem a zároveň i trochou nejistoty pozoruji, jak na Urzeho pokyn začne podivně vznášet mezi dvěma místnostmi a plnit stůl všemožnými dobrotami. Jídlo, jež téměř okamžitě provoní celý pokoj, je sice očividně lákavé, ale já svůj zájem soustředím na samotnou služebnou. Zřetelně (svou zvědavost se nesnažím nijak taktně skrývat) ve snaze povšimnout si, jestli se opravdu dívka vznáší jako nějaký duch, nebo jen tak působí.

Když však Lynnete konečně donese i poslední džbánek a odejde, přejedu rychle pohledem – se slyšitelně kručícím žaludkem – celou nabídku na stole a na Krorg, jež se bez skurpulí do té bašty hned pustila. Koutky se mi nakrátko zvednou do mírného úsměvu.

Seskočím ze židle, na kterou jsem se tak pracně před chvílí vysoukala, abych se mohla následně dát do škrábání se na jiné posezení – tentokrát u stolu, hned vedle cpousí se krolice a zamrkám na blonďatou hobitku, čekaje, jestli se k hostině přidá.

Sama si ale neberu nic, dokud nevidím žvýkat i Urzeho. Těžko říct, jestli je to jen ze slušnosti, či ze zvědavosti, jestli ty dobroty přeci jen nejsou „okořeněné“ nějakým zajímavým spacím práškem, či podobně.
Jakmile ovšem náš hostitel spokojeně ukusuje, sama se natáhnu pro nejbližší masitou stravu a korbel piva, který do sebe téměř na ex obrátím, jako by to byla první tekutina, které se mi dostalo po několika dnech žízně.

Na Urzeho nabídku odměny trošku zamyšleně přikývnu, ovšem neřeknu nic.
Vlastně se najednou vůbec nemám k řeči. Inu... má ústa jsou teď zaměstnaná mnohem důležitějším úkolem. S výrazem spokojeného křečka s plnýma škraněma jen pohledem těkám z jedné osoby na druhou, podle toho kdo zrovna mluví. Je až podivuhodné, kolik toho do sebe dokážu nacpat, aniž bych vypadala provinile, že někomu vyjídám spíž.

„Mno...“ Ozvu se nakonec, když se Haniel a Krorg zvednou k odchodu. Má tvář je jasnější. Nedůvěra z mých očí zmizela.
Plný žaludek mi očividně zlepšil náladu.

„A nějaké kouzlo, co nám zachrání krky, dyby se štola náááhodou sesypala by bylo?“ Mrknu na Urzeho.

„A ty kouzelné značky... ty, co nás jakože mají vodit sem a tam. To jak funguje? Dyž jeden den vyrazíme vpravo, druhej vlevo... jak rozeznáme, keré značky sou včerejší?“ Zajímám se.
 
  Haniel   Postava není přítomna 19.3.2019, 10:33:05
Jdu za Lynnete. Hned, jakmile dojdeme k toaletě vklouznu dovnitř, abych za chvíli, s ulečeným výrazem zase vyšla. Další zastávkou je koupelna. Rychle ze sebe sundám veškeré oblečení a nechám na sebe chvíli proudit proud vody. Posléze se namydlím mýdlem, které voní po heřmánku. Znovu na sebe pustím proud vody, kapičky buší do kůže, je to slast. Rychle se osuším a obléknu si náhradní oblečení, které jsem měla v batohu.

S provinilým úsměvem vyjdu ven. " Omlouvám se, že to trvalo, znáš to, tuny prachu a potu, to chvilku trvá než se smyje. Dobrou noc."

Řeknu Krorg a jdu do druhého poschodí za Lynnete. Už jsem pěkně ospalá a unavená. " Tak jsem tu, mohla bys mi prosím ukázat, kde můžu hlavu složit?" Poprosím Lynnete, která je v pilné práci s našim ubytováním.

 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 17.3.2019, 21:13:17
Pouze Krorg, Haniel:

Lynnete vám řekne že vám vše ukáže, že jí jen máte následovat a zavede vás do chotby s dveřmi a schody do druhého patra.

Ukáže vám místnost s toaletou a pak koupelnovou místnost. Obě jsou strohé kamenné, avšak obsahují všechno potřebné zařízení. Vana je poměrně rozměrná, takže bude určitě pohodlná i pro krollyni. Ještě dořekne že až budete umyté, že máte za ní přijít do druhého patra, že mezi tím připraví pokoje, načež odběhne do druhého patra.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 13.3.2019, 21:18:18
Urze se obrátí na Krorg: " Jak si přejete, jsem rád že s vámi mohu počítat. Zítra tedy započneme naše počínání a nezbývá než doufat, že nám osud bude nakloněn. Zastavte se akorát za Lynnete a řekněte jí, ať vám připraví jeden z pokojů."
 
  Krorg   Postava není přítomna 13.3.2019, 18:36:15
Poslouchám ostatní a u toho pořád jím. I když poslouchat je kapku silné slovo. Spíš si občas něco zapamatuju, ale zbytek my jde jedním uchem dovnitř a druhým ven. Moc se o to nestarám. Jde mi hlavně o ty peníze a nějakou tu akci. Do plánování nekecám už vůbec. Jen bych to pokazila. Pak se ještě ozve Haniel a jde spát. Když dojím protáhnu se a řeknu. " No pánové vidím, že vy dva si celkem rozumíte a tak vám do toho nebudu nijak zasahovat. Je mi jedno jak se rozhodnete, ale můžete se mnou počítat. Ale až od zítřka. Teďka si taky půjdu lehnout a chci vás poprosit abyste si ráno nemysleli, že jsem mrtvá. Já jsem totiž posunula význam věty "Spí jako zabitý" na úplně jinou úroveň."

Usměju se na ně a jdu za Haniel.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 12.3.2019, 22:24:55
Urze se otočí k Haniel a spustí: "Přesně jak říkáte, zjistit co nejvíc bude zásadní. Naneštěstí o její podstatě ani vlivu nemáme žádné informace, krom toho co jsme viděli na vlastní oči a zprávy z vašeho zmámení. Mám sice jisté podezření proč k takovémuhle zjevení došlo, ale o tom bych se zatím nerad rozšiřoval. Hned po té co se nám podaří zajistit cestu do Prstenců sezvu některé ze svých přátel, kteří by již mohli mít další důležité informace. Celé prstence mohou být nějakým způsobem postižené a určitě bude nutné zjistit, zda nehrozí nějaké bezprostřední nebezpečí. Magii kolem samotné věže si zatím ani netroufám odhadovat. Jenom udržení něčeho tak kolosálního ve vzduchu musí vyžadovat statisíce jednotek magenergie. Pokud rovnou přemýšlíte nad výpravou do samotné věže, tak to je současně takřka nemožné. K něčemu takovému by byl přinejmenším potřeba létající stroj. Alchymisté z alchymistického cechu by něco takového mohli být schopni sestrojit, ale aby takovou práci započali, tak by nejdřív museli dostat souhlas od celého primu. Což znamená přesvědčit celý prim aby výpravu schválil."


"Skutečně však předbíháme. Zatím máme zajištěnou pouze pevnou půdu pod nohama v podobě obydlí na kraje polesí obehnaného bariérou ochranných kouzel. Než se nám z tohoto místa podaří vytvořit trochu solidní základnu operací, tak to ještě zabere spoustu práce."

"Zajisté, pokud cokoliv potřebujete Lynnete vám bude nápomocná. Přeji vám dobrou noc, dobře se vyspěte, zítra nás bude čekat perný den. Nebojte, pokud se stane cokoliv co bude potřebovat vaší pozornost, určitě vás někdo probudí." Urze dohovoří a obrátí se ke středu stolu u kterého sedí. Zdá se, že je o trochu zamyšlenější než před tím.
 
  Haniel   Postava není přítomna 12.3.2019, 16:43:01
Na půl ucha poslouchám o čem si povídají Urze a Aerdian. Jakmile dojde řeč na tunely, zbystřím, abych nic důležitého nepropásla. Zato zápisky pro mága mě nechávají celkem chladnou, je to mimo můj obor.

Věž... zachvěju se trochu hrůzou. " To by bylo dobré prozkoumat ji, ale nevím nevím." Na chvíli se soustředěně zamyslím, možná to vypadá, jako bych byla duchem nepřítomna. Jakmile Urze na chvíli přestane mluvit, Otočím se k němu.

" Zjistit o věži co nejvíc, to by bylo dobré. Ovšem podle toho jak se objevila, co způsobila a jak vyslala magické posly, tak si myslím, že nebude vůbec jednoduché ne-li nemožné se k ní dostat blíž. Budou ji mít chráněnou a to bych řekla, že pořádně kvalitní magií.

Každopádně to vypadá, že nás čeká pěkná porce práce v podzemí. Zajdu ještě za Lynnete a pak bych si šla lehnout, bylo toho na mě dneska přespříliš. Přeju dobrou noc a kdyby se něco dělo, vzbudíte mě, že."


Počkám si na nějakou odezvu a pokud to nebude nikomu vadit, pak se odeberu za Lynnete do kuchyně, odkud za chvíli uslyšíte tichý hovor.
 
  Pán Jeskyně   Postava není přítomna 10.3.2019, 22:05:29
Urze jenom suše dodá: "Nezbývá než doufat že tam dole nestihlo zahnízdit něco co má víc zubů než krokodlak." Urze začne pohledem klouzat po výzbroji všech přítomných. "Jsem si ale jistý že s vaším vybavením nebude ani případný boj žádný problém. Snad se však do žádných větších potíží nedostaneme."

"A ohledně vašeho studia - na to určitě ještě bude čas později, až budeme mít trochu pevnější půdu pod nohama. Ostatně nadaný asistent by se mi při mých výzkumech hodil. Kupříkladu mám tu místnost plnou netříděných spisů, záznamů z výzkumů kterým se už nevěnuji, ale určitě jsou plné užitečných vědomostí - někdo by do nich mohl vnést trochu pořádku a něco se při třídění přiučit."

"Naneštěstí současně bude potřeba dřív řešit akutnější záležitosti než výzkum - zjevení té věže Prstenci nepěkně zatřese a bude potřeba být ve střehu. Nevíme o ní zhola nic a obávám se, že na nás čekají těžké časy. Ani zde nemusíme být zcela v bezpečí a pokud padnou Prstence, my padneme s nimi. Co nejrychleji musíme snížit naší nevědomost. Nejprve potřebujeme mít zabezpečenou cestu do Prstenců a to tak rychle jen to bude možné, jsme zde totiž odstřiženi od tamějšího dění."

"Jinak jestli skutečně chcete, vrhněte se do čtení třeba hned, ale za jeden den stihnete pochytit sotva rámec celé problematiky. Pro plné porozumění časoprostorové magie je potřeba průběžné praktikování pokusů a ověřování poznatků v praxi a myslím že by dnes nebylo moudré zbytečně plýtvat energií. Nejaktuálnější výzkum mám ve své studovně, do které vás ovšem nepustím. Mám v ní svůj pořádek, který nemohu nikoho nechat narušit. Pokud ale nechápete ani základy, stejně by vám k ničemu nebyli. Má knihovna zde je vám však plně k dispozici, vyberte si libovolný titul a můžete se pustit do čtení. Pokud vás zajímá právě časoprostorová magie, tak knihy o podstatě zakřivení prostorů jsou v tamhleté (ukáže na zaprášenou knihovnu napravo od Aerdiana) knihovně. Místa je tu pro četbu všude spousta. Můžete si zasednout k jakémukoliv stolu se vám jen zlíbí a pustit se do nich." Otočí se a porozhlédne se po místnosti. "Myslím že je již Lynnete stihla všechny dostatečně otřít. Ještě mě napadá, pokud budete potřebovat meditaci, dole ve sklepení mám zřízenou místnost s koncentračními kruhy. Je tam naprosté ticho a magické proudy jsou tam zcela klidné. "

 
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4] 
www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2020 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.