abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Abarin online:
Hledáš on-line pomoc od zkušenějších hráčů? Využij fórum PORADNA PRO NOVÁČKY.
Nebo si chceš jen tak pokecat? Zajdi do fóra s názvem SPAM.(Pridat do zalozek)
Pro nahlášení chyb a chybových hlášení použij fórum Komplikace.
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Neznámo ::
družina
stránkovat po:  
 

Rukh
10.3.2019
0:34:28
Konečne sme sa dočkali brehu. Angar si žiada pomoc s vory. Bez slova mu pôjdem pomôcť a periférne sledujem okolie. Keď sú vory na suchu poobzerám sa čo sa deje okolo. Neviem čo mam čakať a tak čakám všetko.

“Sakra... Tie veci vo vode som veľmi nespoznával... Ako veľmi budu užitočné moje ďalšie vedomosti o tom čo tu nájdem. Musím sa pripraviť, ale najprv...“

Nájdem si nejaké tvrdé podložie ideálne nejaký plochy kameň. Sadnem si do tureckého sedu, vytiahnem z tašky pergamen a písacie pomôcky a začnem si spisovať poznámky a rybích ľuďoch čo nás napadli na brehu a potom aj tých vo vode. Veľa o nich neviem ale zapisujem všetko čo som si všimol. Ako vyzerajú, aké slabiny som si na nich všimol, štýl boja. Možno sa mi tie poznámky zídu a aj keby nie môžem z toho po čase vydať beštiar ak nájdem dosť neznámych tvorov.

Ako náhle skončím so zapísaním poznámok všetko si dôkladne zbalím a idem zistiť aká je situácia. Prvá obhliadka by už mala skončiť. Teraz som na rade ja. Prechádzam okolie, nevzďaľujem sa však ďaleko od skupiny. Všímam si terén, kade by bolo najideálnejšie ísť. Beriem do úvahy aj nedávne stopy ka nejaké nájdem. Snažím sa zistiť čo je to za tvora. Ideálne by bolo ísť za stopami zvierat. Ak ich nájdeme tak mame istú potravu a mali by sme nájsť aj sladkú vodu. Oni tiež potrebujú piť a pochybujem že pijú slanú. Pri obhliadke mám stále zbystrené zmysli. Zareagujem aj pri najslabšom zachveje lístia, trávy alebo na každý náraz morskej vlny o pevninu. Nenechám sa prekvapiť predátorom.

Angar Rudovous
7.3.2019
9:40:57
Oddechl jsem si konečně na pevné zemi vystupuji na ostrově, pomáhám ostatním, aby co nejrychleji opustili vory. Prvotní průzkum jak správně podotkla Lada nechávám mágům.

"Kdo máte dostatek sil pomozte mi vytáhnout vory co nejdál od vody materiál se nám bude hodit. Škoda by bylo, když už sme ho stakovým úsilím získali a doplavili až sem nechat ho jen tak ladem."

Lada
27.2.2019
20:08:34
Vypadá to, že na chvíli budeme mít klid. Už jsme kousek od břehu! Nevím, jestli mám být ráda nebo se bát, ale boj ve vodě by mi asi vyhovoval míň než na pevnině.

Pak se začnou dít věci. oči mám vykulené a nevím, jestli dřív koukat na tu hrůzu ve vodě nebo na břeh, který je už skoro na doskok. Voda vypadala, jakoby se v ní měl vařit guláš. A pak jsme konečně narazili na pevninu.

" Nezmatkujte, nechte první mágy, aby se podívali jak to tam vypadá a hned za nimi bojovníky. "

Obávám se, že mě stejně nikdo neposlouchal, jako vždycky, ale co už. Prostě jsem to řekla a basta. Jakmile to šlo taky jsem vyskočila na pevninu a snažím se dostat od vody. Pak začnu očima hledat nějaký úkryt.

Velký vypravěč
20.2.2019
21:51:01
Každý se opřel do obrany podle svých sil a úvah. Zdá se že dravci se stáhli. Pozorují vás z dálky a čekají, nebo je jen něco vyděsilo?
Když jste tak 20 metrů od břehu tak se vrhnou vpřed, ale vode začne vřít. Moc se neohlížíte a míříte stále vpřed. Pak se někdo ohlídne a vykřikne z vody skáčou metrové ryby s tesáky a vrhají se na predátory. Moře rudne krví, ale vy jste toho ušetřeni. Vory dojíždí na písčinu a tajemný ostrov vás vítá.

Angar Rudovous
18.2.2019
20:41:09
Když vidím jak ty mrchy krouží kolem a čekají na chybu někoho z nás v hlavě se mi rojí myšlenky jak jim to znechutit.

"Vzpomněl jsem si na vyprávění lovců verlyb. Jak vorvaň udeřil pcasem do houfu sleďů a pak si pocutníval na omráčených rybách.
Jak udělat takový hluk aby jim to bylo nepříjemné? Bobr třeba plochým ocasem uhodí o hladinu a ten zvuk je hodně silný a pod hladinou to musí být velká rána."


zkusil jsem na ně střílet šípem který jsem přivázal na provázek z rozmotaného kusu lana. po každém výstřelu jsem si šíp přitáhl zpátky. Jsou moc rychlí trefit to by byla jen náhoda.

Přestávám střílet najdu si kus plochého dřeva. Jeden konec opřu o vor a našlápnu na něj. Držím jej pod úhlem asi 40 stupňů za druhý konec a pak šlápnu a pustím horní konec tím plácnu o hladinu. Uvidíme jak se jim ty rána bude líbit. Rychle stáhnu prkno zpátky na vor a nachystám se to znovu zopakovat.

Už abychom byli na břehu i když nevíme co nás tam čeká.

Lada
2.2.2019
17:07:11
Už mlčím, nemá smysl něco říkat, všichni vidí co se děje. A ta se snažím udržet se uprostřed, kde se nás tlačí na sebe víc a ví. Už ani paladinů se na nic neptám, stejně nikdo z nich řeči nebo otázky nějaké ženské nebere vážně.

Kdybych to uměla, modlila bych se. Jenže to jde mimo mě a tak se alespoň snažím očima "přitahovat" pobřeží. " I když kdopak ví, co nás čeká tam, že jo."

Arwin
21.1.2019
19:07:38
Jedeme po vodě a nějaké děvče se chce smočit, pár vteřin po tom co poloviční ryby ustali v jejich zabíjení. "Už se nedivím že si lidé pořizují tolik dětí.." povím si pro sebe a zavrtím hlavou.

K mému však ještě většímu překvapení jí to Angar skutečně povolí. "Páni.. No je pravda že s touto inteligencí si dítě ani přežít nezaslouží.. " zavrtím hlavou.

Kupodivu dítko přežije. No ne všichni mají však toto štěstí... útok se znova obnoví. "Pokud by se vory srazili k sobě, bylo by to snazší." povím, ale nic vynucovat nehodlám, a radši se držím prostředku.

Po chvíli se situace opět trochu uklidní, ale o klidu se nám může stále jen zdát. Radši se kouknu po vodě... A za chvilku jedna evidentně zmatená ryba vyskočí k nám na vor, načež se po ní vrhnu. "Obyčejná ryba.. Potrava pro vodní dravce.. Avšak i z kořisti se může stát dravec, dostane-li se mu trochu péče..." povídám potichu v elfštině zatímco sleduji rybí oko. "Běž, běž a zvrať misky vah. Ukaž jim jak se z predátora stává kořist..." povím teď již normálním hlasem a normální řečí, a rybu hodím zpět do vody.

Velký vypravěč
21.1.2019
9:33:12
Pevný velitelský hlas Angara uklidní paniku a ta je vystřídaná velkou činorodostí. Lidé se snaží držet od od kraje. Snaha je odměněna úbytkem útoků. Neviditelný útočník změní přístup. Vory skutečně zrychlí, díky vaší snaze. Teď poprvé spatříte svého útočníka. TO co vidíte, je přinejmenším děsivé. Je to jakoby někdo vzal vašeho předcházejícího soupeře a to co bylo lidské změnil zas rybu a to rybý změnil na člověka, jen ruce zůstaly a ústa plná zubů zůstala stejná. Nově tito rybolidé začali kroužit kolem vašich vorů a čekají.

Angar Rudovous
15.1.2019
19:17:21
Sakra učinil jsem špatné rozhodnutí a stálo to život.
No, ale výčitky svědomí mít nebudu, jen budu příště více přemýšlet nad svými rozhodnutími.
Každý se může mýlit. Musím reagovat okamžitě, jakmile někdo zakolísá hned do míst, kde by se měla vynořit zákeřná ruka vystřelím.
I kdybych třeba trefil i mizející oběť je to jedno jen zkrátím její utrpení.


Posunu se automaticky do středu voru, ale tak abych jej nerozhoupal a namířím tam kde někdo v panice neustoupil a je možnou objetí. Bez toho že bych viděl útok preventivně před něj vystřelím do vody.

Znovu nabiji kuši a rychle svléknu svou košili a přivážu ji k tyči tak, aby tvořila plachtu. Podám tyč nejbližší osobě, popadnu kuši a hned zase vystřelím do míst, kde by mohl přijít útok.

Lada
11.1.2019
20:37:34
" A do prdele! No, říkat, že jsem to říkala je pitomost. Musíme rychle na druhou stranu. A co ti paladinové? Třeba..."

Vstanu a opatrně se přesunu kus od kraje a prvnímu paladinovi, který je poblíž mě řeknu:

" Myslíš, že byste mohli něco udělat, abychom byli na druhé straně co nejblíž? A nebo nějakou boží ochranu, to by asi taky bylo dobrý?"

Snažím se nebýt moc stručná, jenže není čas na dlouhé kecy. " Klid lidičky, nepomůže nám panika. Nestrkat žádné části těla do vody a být raději někde uprostřed. Kdo má luk nebo kuši, střílejte. Paladinové se jistě pokusí taky něco vymyslet. Kdo má delší bidlo, rychle s ním z vody! Aby vás nestáhli. Pokud fouká vítr, pokusíme se udělat nějakou plachtu.

Máte nějaké šátky? Pokud ano svazujte je tři až čtyři vedle sebe a když jich bude dost, tak ještě i druhou řadu. Přivážeme je na ty klacky/bidla a pokusíme se, aby nás vítr popohnal k ostrovu."


Hned vyndám svůj šátek a přivážu jeden jeho cíp ke svému druhému šátku. Rozhlídnu se a pokud mi někdo podá další pokračuju. Zdá se, že budou stačit tři velké šátky vedle sebe nebo čtyři malé.

Rukh
11.1.2019
18:40:56
"Čo držte sa čo najviac v strede ak sa to dá. Nepanikarte a nerozhojdávajte plť nech sa sa neprevrátime."

Pripravím sa na znamenie.

"Čo to sakra je. Neucítil som nič, teda prvý krát nie druhy krát som ich zaregistroval ale iba do určitej chvíle. Ako by sa vedeli "skryť" pred mojim medailónom."

Popri tom ako sledujem kúsky splývajúceho teľa snažím sa loviť v pamäti či som sa niečo také učil alebo či som sa s tým už stretol. Zatiaľ medzi tým ak uvidím nejakú ruku skúsim sa zamerať na neho a vyslať znamenie. Snažím sa ho ovládnuť.

Velký vypravěč
11.1.2019
11:16:56
Dívka se uměje na Angara, poté se sehne a namočí si šátek, kterým se osvěží. Nic se neděje. Napětí, trochu polevý.
Plavba poklidně pokračuje dál, když je vyrušena výkřikem plným, překvapením. Rychle se rozhlédnete, ale už vidíte jen kruhy na vodě. Někdo křičí něco o rukou. Najednou jeden muž kousek u kraje zakolísá a spadne do vody. Vidíte jak ho několik rukou stáhne pod vodu. Už vidíte o co jde, z vody se vždy vynoří ruka, bleskově někoho popadne a strhne ho.
Lidé začínají panikařit. Útoky nejsou pravidelné, ale jsou bleskové.
Na hladinu mezitím vyplave první tělo, teda jeho části. Otisky zubů jsou až příliš zřetelné.

Rukh
17.12.2018
23:23:42
"Hmm áno je horúco, ale myslím že nie je bezpečne sa namáčať vo vode kde sa boja vojsť aj ryby ľudia. No ale Angar je svojprávny a nemôžem mu rozkazovať okrem toho je zdá sa pripravený zakročiť tak načo by som to riešil? "

Aj naďalej zostávam v strehu a v duchu prepočítavam.

"Cele to ma cca 300 metrov a my sme práve v polovičke, takže sme od brehu vzdialený 150 metrov. Ktovie kde je najhlbšie miesto v tejto oblsti, logicky by to malo byť v strede ak sa breh rovnomerne zvažuje ale nemusi to byť pravidlo. Je možne že sme najhlbšie miesto prešli alebo nas ešte len čaká a snaď to bude bez neprijemneho prekvapenia. "

Pravou rukou sa pridržiavam plte. a celým telom sa snážim vnímať vybracie vln. Ak sa vlny zrýchlia alebo sa voda viac rozvýri mohlo by to byť zlé znamenie. Zároveň sa obzerám okolo seba či niečo nezbadám a ľavou rukou si držím medailón aby som si bol to čo najskôr zistil keď začne vibrovať.

Lada
10.12.2018
11:28:55
Když se do ticha, přerušovaného jen šploucháním vody o vor, ozve dívka se svým dotazem, až sebou trhnu. Překvapeně otočím hlavu, abych zjistila, koho se ptá.

I mě je vedro, avšak na to nemám ani pomyšlení, nějak se osvěžovat. Odvrátím pohled, přejedu jím kolem dokola, na chvilku zastavím u zraněných a pak se znova soustředím na "svůj" úsek. Uvědomuju si, že držím v ruce dýku tak pevně, až mě zbělaly klouby.

" Ať už jsme z té vody venku. I když, kdopak ví, co tam je? Pokud by nebylo nic ve vodě, co bude na tom ostrově? Někde něco musí být, když oni se tam bojí. Nejspíš ve vodě, proto je mi dost divné, že Angar té holce povolil strkat ruce do vody. Nebo, že by snad chtěl to "něco" vyprovokovat k akci? To se mi nezdá, určitě by schválně neohrozil všechny lidi na voru."

Angar Rudovous
10.12.2018
0:25:30
"Ta dívka má pravdu je nesnesitelné vedro, ale nevíme jestli se ve vodě neskrývá nějaká nestvůra. Přesto nechci aby děvče trpělo."

Promluvím na dotaz dívky.

"Počkej nachystám si kuši pro případ kdyby se něco ve vodě objevilo a chtělo tě napadnout."

Natáhnu kuši namířím na vodu a dám pokyn dívce ať se ošplouchne se slovy.

"Tak ale rychle a namoč si nějaký hadr který budeš potom moci vyždímat na raněné, ať jim také ulevíme. pak se koukni jestli by se nenašlo něco do čeho bychom mohli vodu nabrat a postupně si ji všichni kdo budou chtít vylít na hlavu."

Mířím na vodu kuší a čekám až se občerství pak jen dodám.

"Snad se nám podaří přeplout na ostrov bez úhony."
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15] 
Liraell


 

Liraell


 

Liraell


 

www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2016 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.