abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Abarin online již brzy offline:
Co s abarinem? Zapoj se do diskuze zda ukončit a jak...Končíme poslední zhasne....(Oblíbit)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Zaklínač  ::
družina
stránkovat po:  
 

Lavemina
1.1.2019
21:46:42
Dívám se na našeho moudrého průvodce a jsem ráda, že je naše družina o kus větší. Občas bych si tak mohla dovolit chodit ve snách jako malá. " Ale co mě to napadlo, po tom co jsem viděla ... musím Elen trochu pomoci!" Blýskne mi hlavou napomenutí sebe sama.

Když nás Argur vybídne, abychom šli v jeho stopách, přidám se a chytám každé slovo. Jak povídá, začnou střípky do sebe zapadat. " Severní armáda ...malí předvoj ... věděli že máme zaklínače ... jak to mohly vědět? " jdu tak abych netrhala skupinu. " Je vidět že máme ještě mnoho práce."

Když pak se zmíní o driádě, objeví se na mé tváři úsměv. " Fandila jsem jí. " Elen projeví starost o situaci a já potom dodám " Ráda ti s troškou co umím pomohu Argure." Snad to nebylo moc dětinské.

Etrian
1.12.2018
1:19:53
Po vyzve schovať meč chviľu tozmyšľam ale je vidno že som trochu poľavil v postoji, stale som však pripravený v prípade potreby zasiahnuť. Nakoniec sa však rozhodnem schovať meč do pošvy ale ľava ruka je stále pripravená na znamenie. A tak sa vidame za Argurom. Počas chôdze nam rozpráva, čo sa dialo. Jedním uchom počúvam aby som mal prehľad o situacii ale tak isto ma veľmi zaújma čo malo znamenať to trhanie medailonu. Dôkladne si všímam Argura a snažim sa prisť na to či mi trhanie medailonu spôsobilo použitie mádie, nejaky magicky artefakt čo by Argur mohol mať pri sebe alebo na nas čaka skrité nebezpečenstvo.

Okolo su mrtvoli. Argur okolo nich prechádza akoby nič, ale ja si dávam dobrý pozor na nejaké náznaky. Všímam si kde boli zasiahnutý, čo spôsobilo smrť a ake staré su tie mrtvoli. Všetko sa snažim zhodnotiť za pochodu z diľku takže čakam že mi nejake detaili uniknu ale aj tak ma to neodradí od prieskumu.

Akonáhle vyjdeme vonku, tak ma na chvíľu oslepia slnečne lúče prechádzajuce medzi listy stromov ale veľmi rýchlo sa prispôsobim. Snažim sa čo najpresnejšie zosumarizovať či by trhanie medailonu mohol spôsobiť Argur. V každom prípade sa však postavim chrbtom k skalam aby som bol od chrbta chraneny a aby som mal v zornom poli čo najväčšiu oblasť.

Elen
30.11.2018
19:21:42
Oddychnu si a pak si na něco vzpomenu. " Poslyš, našla vás Lara? Oddělila se od nás a už se nevrátila." Pak se kouknu na Mínu i na Etriana a vykročím s Argurem. Poslouchám co říká o tom, co se tu děje a dávám si to dohromady s tím, co jsme viděli my.

" Past na nás? To by znamenalo, že jsme jim všichni vlítli do nastražené pasti? A my si tady chodíme, jakoby se nic nedělo? Krucinál, do čeho jsem se to zase namočila. Celou dobu jsme asi byli kousek od druhé skupiny a nevěděli jsme o tom ani my a nejspíš ani oni."

Občas je vidět nějakou tu mrtvolu, ale mrtví mě teď moc nezajímají, spíše ti živí. Konečně jsme z těch jeskyní venku. Docela si oddechnu, přeci jen ty stísněné prostory, nemám je ráda. " Rozmlouvá tam s dívkami? Takže na ni tady počkáme? Víte, kde mají seveřané základnu? Asi bychom měli něco udělat, ti vesničané vypadali hrozně."

Argur Tamir
29.11.2018
12:19:40
Argur s mírným úsměvem přitaká. “Vím. A ty, Etriane, schovej ten meč. Jsme na stejné straně.“ řekne mírně. Pak stočí pohled na Minu. “Nebyl žádný důvod se obávat. Celou dobu jsme patrně byli jen pár set petrů od sebe. A v těchto dolech dokonce jen pár desítek. Je to tu učiněný labirynt.“ Řekne omluvně.

“Pojďte se mnou.“ Vyzve vás. “Cestou vám řeknu o co tu šlo.“ Vydáte-li se s ním, začne vysvětlovat. “Ti ozbrojenci jsou součástí Severní armády. Ano. Těch, po kterých jdeme. Byl to jen malý předvoj, který nás měl polapit a patrně zlikvidovat. Nebo možná přetáhnout na svou stranu. Tak či tak. Zajali několik lidí a odtáhli je sem. Něco málo nechali ve vesnicích, aby měl kdo mluvit a mohl nám říct o jejich problému. Taky tady nechali pobíhat bestie, protože věděli, že s námi půjde zaklínač. Celé to byla past na nás. Proč by se za námi měli honit, když mohli v klidu počkat, až za nimi přijdem.“ Vysvětluje a promotává se sítí chodeb. Tu a tam projdete kolem mrtvoly.

Vyvede vás ven. Tam je klid. Učiněné mrtvolné ticho, které ruší jen zpěv ptáků, šumění korun stromů a podupávání koní.
“Eithne je ještě uvnitř. Rozmlouvá tam s několika dívkama.“ Pronese tajemně.

Lavemina
28.11.2018
18:45:00
Jdeme a já si pohrávám s myšlenkami jak se odtud dostat. " Myslela jsem, že jsme uzavření v pasti nebo rozbitém labyrintu a chtěla jsem na to upozornit, teď mě mají slaboduší, než prve. No alespoň budu víc koukat, co se děje. " Kráčím s kamarády a čekám co na nás z poza rohu vyskočí.

Když naše cesta vede k jedné zatáče, ani by mě nenapadlo že tu nejsme samy. Etrian se v mžiku přetočí a tasí zbraň. Trhnu sebou a než mě napadne použít svou zbraň, zastoupí mi moji drazí druhové cestu. Možná jsem pro ně jako bezbranná ovce, že nemohu zkusit ostří sekery.

Než se něco začne mlít, ze zatáčky vystoupí postava. "Tfuj. To jsem se lekla." Uklouzne mi nahlas, když zjistím, že koukám do Argurovy vrásčité tváře.
Elen dá průchod z viďení Našeho průvodce, a já se přidám, tedy až Argur promluví .
" Dobře že si celí, nebyla jsem si jista, kdy tě zas uvidíme. " A pokusím se o úsměv, nejde mi to, neboť jen rožšklebím rty.

Elen
22.11.2018
9:49:55
Chvíli jdeme, když si všimnu Etriana. Najednou mi přijde jakoby naježený, vzápětí tasí meč. Postavím se tak, že Mína je vzadu, kryta námi oběma. Čekám co se děje, když zpoza rohu vyjde Argur. Oddychnu si. " Konečně jsme je našli. Našli dívky? Co se to tady děje?"

Kouknu na Etriana, je i nadále v bojové pozici. Zůstávám ve střehu, ale navenek vypadám klidně. " Argure, jsem ráda, že jsme vás konečně našli. Nevíš co se tu děje? My našli zavřenou skupinu lidí kousek odtud."

Etrian
21.11.2018
22:38:31
Zrazu ma z ničoho nič vidíte tasiť meč a bleskurýchle sa dať do bojovej pozície. O chvíľu na to ako vytasím meč a pripravím sa uvidím že z poza rohu vyjde Argur. Prihovorí sa ale nezdá sa žeby som sa tváril veľmi dôverčivo. Skôr ešte stále stojím v strehu a čakám ako bude nasledovať jeho ďalší krok. Ak sa priblíži bližšie použijem znamenie queen a postavím sa tak aby som stal medzi Argurom a Laveminou. Elen bude potrebovať priestor na útok z diaľky v prípade potreby tak sa medzi nich nestaviam.

Argur Tamir
21.11.2018
18:42:08
Jste na cestě jen chvíli, když z poza rohu vyjde Argur s holí v ruce. Vypadá klidně, jakoby byl snad na nějaké procházce. "Tak tady jste. Jsem rád, že nemusím prohledávat celý důl." usměje se a dříve, než by se někdo z vás stihl zeptat na Eithne, začne zase mluvit "Dryáda je kousek odtud. Našli jsme tam malé dívky, tak se je snaží uklidnit. Jste v pořádku?"

Etrian
3.10.2018
18:42:13
Keď každý povie čo ma na jazyku pôjdem prvý, zatiaľ netasím meč ale obozretne si všímam okolie. Postupujem čo najtichšie. Ak sa dostaneme k zákrute najprv opatrne nakuknem a až keď si nič nebezpečne nevšimnem pokračujem ďalej. Ak mi medailón dá znamenie že niečo nie je v poriadku spozorniem. Ak sa ukáže nejaké nebezpečenstvo tasím meč.

Lavemina
3.10.2018
15:53:43
Hmm jsme holka z lesa, která má svoje představy a události nevidí tak moudře jak je třeba. " Ovšem svoje pojetí problému naší si situace jsem vnímala jinak. špatně mě pochopily. " Věnuji Elen plnou a vřelou pozornost.

Nezdá se že chápu každé čarodějčino slovo, ale fajn. Ovšem to, co pak řekne Etrian, mě překvapí. " Uvěznění lidé jako krmení pro stvůry? Barbarské, možná to dává smysl. " Až bělovlasí domluví , pokývám hlavou a odvětím Elen " Já neměla na mysli konat pomstu. Spíše jsem se obávala, že moc cest ven nezbývá. Napadlo mě že jedna z cest ven povede přes věznitele. Samozřejmě úkol nás vede nejkradší cestou ven. Ovšem nevím kolik jich z toho údolí vede. "

Nemám v plánu trucovat nebo dělat problémy a tak se zařadím doprostřed skupiny a půjdu s kamarády. Přece tak daleko nevidím.

Elen
1.10.2018
20:00:44
Poslechnu si ještě Etriana a přikývnu.

" Rozhodně se mi vracet nechce. Všem pomoc nemůžeme, jak už jsem říkala, a taky máme svoji "práci". A hlavně potřebujeme konečně najít druhou část skupiny, abychom se mohli vydat dál. Běž tedy první, Etriane, ty je víc vycítíš a já půjdu poslední. "

Počkám, jestli ještě něco bude mít k tomu Mína. Když se všechno dořeší, nechám je oba jít vpředu a jdu jako poslední. Co chvíli se obezřetně ohlížím, jestli někdo zezadu náhodou nechce zaútočit.

" No, zdá se, že jsme si s Etrianem mysleli oba to samé. Jen já to nechtěla říct tak naplno před Mínou. Už takhle je chtěla zachraňovat."

Etrian
1.10.2018
19:32:19
Vypočujem ako sa sozprávajú keď už odídu a mi zostaneme sami prehovorim.

“Mne to príde akoby tu tych ľudí držali ako krmivo. Krmivo pre tie tvori. Navrhoval by som aby sme pokračovali ďalej aj keď tam sa taktiež stretneme minimalne s čerstvimi stopami po boji. Ty čo utekali našim smerom vyzeralí že su vyľakaný a radšej sa pustili do nas ako by sa mali vrátiť, jeden bol dokonca taky zúfalí že sa sam zabil.“
Počkam na odpoveď a medzi tým sledujem tu časť jaskyňe z kade vybehli ty traja „utočnici“.

Elen
27.9.2018
11:44:11
" Posbírali je po okolí, no dobře. Jenže proč? Na co je potřebovali, když hned v další informaci říkají, že až ty "bestie" přijdou, tak je zabijou a ty lidi pustí. Vůbec to nedává smysl, spíš mi to přijde jako nesmysl. Jedině, že by ty lidi chtěli před těmi "bestiemi" chránit, ale i to je divný. Proč by jim to neřekli. Vypadali tak vyděšeně a taky nejspíš neměli ani jídlo a pití nebo jen málo. A do toho Mína. Naše malá, naivní Mína. "

Na dotazy Míny nakonec odpovím:

" Hledat ty svině? Vždyť ani nevíme o co jde, kde hledat, co jsou zač ty svině, jak říkáš?" Pokrčím rameny a pokračuju, " Víš, nemůžeme zachránit celý svět ve třech. To není v našich silách. Nakonec ten nebo ti, kteří je do té místnosti zavřeli, tak to moc promyšlené neměli. Vždyť je mohl kdokoliv vypustit ven stejně jako my. Dveře byly zataraseny z chodby, takže kdyby ty "svině" přišli, ti lidé by byli ve větším nebezpečí než někde venku. Asi, nevím.

Nikdy nejsme sami, vždycky je ta možnost, že za chvíli nás bude víc. S tím nic nenaděláš. Každopádně nejméně jeden chlap s kuší tam někde před námi je a moc pochybuju, že je sám. Takže máme na vybranou, buď půjdeme dopředu a třeba narazíme na boj nebo se vrátíme a možná vběhneme přímo do náručí těch, jak říkáš, sviní. Já bych šla dopředu."


Kouknu na Etriana, co on k tomu řekne a jak se rozhodne.

Lavemina
24.9.2018
23:04:00
Houf osvobozenců jde svou vytouženou cestou na svobodu a já se dívám z jednoho na druhého a snažím se z jejich tváří vyčíst, více než mohou říci.
" Ubozí lidi jakoby neměli krom zoufalství co říci ... že by ... " Nějak nevím zda je moudré je jen tak pustit a nechat jejich osudu. Z mých myšlenek mě vytrhne jedna žena, která promluví.

Když se na ní otočím, zjistím, že její podlité oči jen demonstrují krutost těch padouchů, " kteří nás snad nesledují " a hned se ohlížím tam, kde jsem zahlédla toho muže, který pak zmizel.

Poslouchám co ta žena říká a utkví mi v hlavě ... " ...tak je zabijí ."
No mohlo mě to napadnout, co s námi jiné, než zabít a třeba vykuchat ... otočím se na Elen a zeptám se " Vypadneme odsud, nebo budem hledat ty svině ? " nemám v hlavě něco co by nám pomohlo, tedy jestli jsou všichni unesení a zda v tom není nějaký chyták.

Jak ostatní poodejdou přijdu k Elen a zkusím jí tišeji říci " Opravdu je můžeme jen tak pustit a dozvědět se tohle? Jako bychom to mohli uhodnout a jakoby nezáleželo na tom, že nám to někdo z nich řekne?" dvojitá otázka snad zabere. něco mi prostě říká že podzemí bez cesty spět a náhle propuštěných zajatců jen tak není vůbec jen tak. Pak řeknu k Etrianovi " Není ti divné že je tato situace úplně jednoduchá a zároveň žádná cesta zpátky? Mám obavu že tu nebudeme dlouho samy. "
A jsem tak ráda, že vím kde mám svou sekerku. Pohladím ji po topůrku. Pokud na nic nepřijdu, alespoň budu dávat pozor.

Pán Jeskyně
24.9.2018
11:21:40
Jedna z žen se zastaví a upře na vás krví podlité oči. Chvíli na vás zírá, jakoby jste byli snad jen přelud, pak pokrčí rameny a odpoví. “Posbírali nás porůznu po okolních vsích a samotách. Nevíme proč. Jen snad...prý na někoho čekají. A až ti oni přijdou, tak je tihle lumpové zabijí a pak nás pustí půjdou pryč. Víc nevím.“
Žena vypadá, že si opravdu namáhá paměť a snaží se poskládat věty dohromady. Vypadá velmi vyčerpaně jak po stránce fyzické, tak psychické.

Už už odchází, ale náhle se zarazí a otočí se na vás. “Jednou jsem zaslechla, jak se bavili o tom, že přijde ze severu hlavní voj. Ale nevím o čem to mluvili.“

Lavemina
13.8.2018
22:48:51
Nu čekám, co se bude dít. To naříkání z poza dveří nepřestává. " Jestli to není klam, jak dlouho tam asi ta bytost je? " Jediná myšlenka se ozve v mé hlavě. Stojím tak, abych mohla Elen a Etrianovy pomoci a nenechala je ve štychu. Občas se ohlédnu za sebe, zda nejsme sledováni

Nakonec se Etrianovy a Elen podaří otevřít dveře. Když se do mého zorného pole dostane obraz namačkaných lidí, ujedeme " Nebesa dobrotivá. "

Lidi se začnou drát ven, asi tam byly dost dlouho. Rychle se vzpamatuji a jdu tak, abych nepřekážela a byla na dva kroky od Elen.
Etrian mezitím začne s úvodní prosbou k vězňům. Já nemám lepší nápat, jen dodám " Každá zmínka o těch lidech nám pomůže. " a pak koukám, jak mohu pomoci.

Elen
30.7.2018
19:45:40
Všichni, kdo vycházejí ven se hrnou k východu. Musím kousek ustoupit, abych jim udělala místo a očima vybírám, koho bych lapla, aby nám řekl co se děje. Než někoho stihnu vybrat, už to za mě udělal Etrian. Hned jak to jde, dojdu k nim a postavím se tak, aby osoba, kterou zaklínač zastavil a oslovil, neměla kudy zdrhat, kdyby náhodou chtěla.

" Uvidíme, co nám řekne. Třeba se něco dozvíme o druhé skupině."

Ještě kouknu po Míně, jestli třeba nemá nějaké potíže a čekám na odpověď.

Etrian
30.7.2018
19:39:43
Pred tým ako sa mi všetc vytratia z dohľadu odchytím osobu ktorá vyzerá najrozvažnejšie a najmenej vystrašene.

"Potrebovali by sme zistiť čo sa tu deje aby sme boli v obraze. Vedel/a by si mi porozprávať čo sa to tu deje? Vyzerá to že to tu poznáte takže aky taky obraz by ste mali mať. "

Pán Jeskyně
18.7.2018
17:26:07
Před zaterasenými dveřmi přešlapujete dlouho než se odhodláte trám uvolnit a dveře tak otevřít. Z poza dveří se stále ozývá tiché naříkání a když se dveře otevřou, uvidíte nepříliš velkou místnost ve které je namačkáno snad 30 lidí- převážně žen a dětí, ale i několik mužů. Všichni jsou otrhaní, špinavý, pohublí a vyděšení.

Chvilku na vás jen zírají a pak se postupně pokusí vyjít na chodbu, pokud jim to tedy dovolíte, a šeptají slova díků. Některé děti brečí.

Chodba se začíná plnit lidmi. Po chvíli je místnost prázdná a jediné, co tam zůstalo, opravdu páchne. To, že lidé okamžitě zamíří k východu, vám říká, že to tam znají.

Lavemina
1.7.2018
17:23:25
Elen poprosila, ať za ní přijdeme. Docela ochotně jdu tak abych si vyslechla její nápad, beztak svůj vlastní nemám. Tedy kromě toho muže s kuší, toho z hlavy nemohu vyhnat.

Když naše čaruschopná dáma popíše plán, pokývám na souhlas " Tak fajn, budu krýt záda." připravím sekeru a chci stát tak, aby měla Elen a Etrian dost prostoru. Občas se otočím přes rameno abychom nebyly v pasti. Jestli za námy nikdo nebude, budu se snažit případného padoucha seknout do boku. Nespěchám, kdyby to byla čistá duše.

Elen
1.7.2018
17:10:40
Jakmile vidím, že jste oba odešli stranou a připravili se k boji, šla jsem ke dveřím. Ještě jsem se podívala, jak vypadá místo, kam chci uskočit. Nic tam nebylo. Koukla jsem na na oba společníky, kývla a připravila se na akci. Chytla jsem pevně prkno, prudce jsem s ním trhla a uskočila dozadu ke stěně.
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17] 
Liraell


 

Liraell


 

Liraell


 

www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2016 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.