abarin.cz - úvodní stránka
  jméno:
Abarin opět ve vývoji! Pokud vás zajímá průběh prací nebo máte nápad, neváhejte se ozvat v Nová verze (Oblíbit)

Vážně i nevážně v Zašívárna - SPAM no. 8 (Oblíbit)

Řekněte, co se vám líbí a nelíbí, přidejte své nápady, aby byl Abarin místem, kde se vám líbí Připomínky a nápady (Oblíbit)
heslo:
  nová registrace  
Nejsi přihlášen, přihlaš se prosím a vstup do světa fantasy zábavy. Pokud nejsi registrován, registruj se.
 
:: Stará Říše ::
družina
stránkovat po:  
 

Ammanas
23.10.2019
22:30:06
Pohled na skupinku hádajících se démonů je vskutku komický.

"Jak ty lidská mláďata..." zasměji se v duchu.

"Nevím, jak moc jste to zvorali, ale Azmak potěšen opravdu není." pronesu s vážným výrazem ve tváři, tedy aspoň s iluzí vážného výrazu.

"Únos by mohl náš problém skutečně vyřešit," pokračuji ve svém proslovu "nicméně jste si vědomi toho, že ta žena bude muset aspoň chvíli přežít?" zašklebím se.

"A pokud jde o to lidské princátko, doufám, že jste to s ním nepřehnali. Nevypadá, že by mohl ovládnout své tělesné pochody, natož pak nějaké vojsko." dodám.

Následně promluví Graz.

"On se nechal zabít lidmi?" podivím se zprávě o Abaddonově osudu. Poté však jen pokrčím rameny a dál této informaci nevěnuji pozornost, následně opět promluvím směrem ke Grazovi.

"Jak to tak vidím, tak s vámi do města budu muset jít, jinak se buď pozabíjíte mezi sebou nebo se necháte zabít od lidí. Tedy ne že by mě to nějak trápilo, ale přiznávám, že sám to všechno nejspíš nezvládnu."

Grazhosyluthar
9.10.2019
21:13:45
"Vystrašení a naštvaní démoni podávají nejlepší výkony." pronesu a jsem si jist, že každá část vzkazu najde svého adresáta.

"Chystáš se také do města? zeptám se Ammanase.
"Tady Meibilo by ti mohl dát nějaké cenné rady..." naznačím, že někteří z nás mají zkušenosti na rozdávání.

"Trochu zvláštní je, že Abaddon nikomu nechybí... a přitom jeho smrt nikdo nepotvrdil... přitom pokud vyklopí i to málo co ví, tak nám zachvilku bude na tomhle světě zase ještě o kousek hůř."

"Jste někdo schopný potvrdit smrt Abaddona?" zeptám se a jemně připomenu palčivý problém, který může každou vteřinou bobtnat.

Nakonec, když se konečně začne zdejší společnost rozpadat, dotknu se na zemi ležícího prince a zmizím spolu s ním.

Mefistoteles
9.10.2019
20:10:03
Netrpělivě se poškrábu rohem na křídle. Začíná tu být přelidněno. Přesněji, předémoněno. Isabel poznamenává, že tohle nevěstí nic dobrého. Na druhou stranu, mít víc hlav není na škodu. Má-li nás provázet nebezpečí, je potřeba mít za koho se postavit.

"Jen to dokazuje, že Azmak si je hrozby již vědom," poznamenám na truc Grazovi.

Vida, tak už i náš přítel dva v jednom Alogs s tímhle cirkusem okolo ztrácí trpělivost. Divím se, že Isabel si ji ještě drží. Že by to byla trpělivost andělská? Zábavná myšlenka. Kolik toho v ní asi zbylo? Její loajalitu ale zpochybňovat netřeba. Zjevně je oddána úkolu pomalu nejvíc z nás všech.

"Jinak já jsem připraven vyrazit", dodám.

Isabel
22.9.2019
17:58:29
“Zřejmě.“ Odseknu Grazovi na jeho rýpání ohledně města a Danisovy party.
“A byl by klid.“ Pomyslím si, když nám Graz nastíní naši budoucnost v podobě rituální smrti. Nadechuji se, že mu sdělím něco moc milého, když se opět otevřou dveře a do stodoly si to nakráčí další démon.
“To snad není možný. Kolik jich ještě přijde? To jsme opravdu tak neschopní, že musí Azmak posílat další a další démony. Za chvíli se sem nebudeme ani vejít.“
“Vítej.“ Rozhodím rukama, jak kdybychom tu měli večírek. Po jeho informaci jen obrátím oči v sloup. A Alogs tomu taky moc nepomáhá.
“Výborný. Jen jdi, ať to zvořeš ještě víc, než už to je.“ Procedím skrz zuby.
“Evidentně jsme to zvorali parádně, když nám Azmak posílá během chvilky na pomoc tolik démonů.“ Cítím se malinko uraženě. Deceptiovi sdělím zase svůj názor.
“Zaspals? Utajení a klid je v háji.“ Nadechnu se a všem shrnu tedy situaci. A doufám, že naposledy.
“Takže… O klíči nevíme nic. Známe chlapa, který by snad mohl mít o něm nějaké informace. Plán byl jednoduchý, ale kvůli komplikacím máme v patách lovce démonů. Vymýšlíme tedy nový plán, Graz k tomu využije tady princátko.“ Mávnu rukou k ležícímu tělu.
“Chce s jeho pomocí ovládnout skřetí vojsko. Prý by nám v našem úkolu mohlo pomoct. Došli jsme k názoru, že pomocí Mefistotela uneseme Rufusovi, to je ten chlap s informací o klíči, jeho milou. Budeme doufat, že kvůli ní udělá cokoliv a my tak získáme klíč. Zapomněla jsem na něco?“ Kouknu po ostatních. A vracím se pohledem k Mefistovi.
“Takže, můžeme vyrazit směr město? Nebo potřebuješ chvilku na oddech?“ Vyzvídám a je na mě znát, že bych už nejraději odtud vypadla.

Alogs a Deceptio
18.9.2019
21:56:51
Vrátím se zpátky po pečlivém umytí a oni se pořád hádají, k tomu dorazily další. Prohlídnu si společnost a pak nerudně zavrčím.
"Vážení už mě nebavíte. Jdu si ven vyčistit spáry od zbytků masa z poslední práce a pokud se vrátím a vy se tu budete ještě hádat. Tak na vás kašlu a jdu to udělat po svém."

Sleduji Algosův výstup a plně ho chápu. Poté se otočím na přítomné.
"Mno pokud chcete jednat v utaní a potichu. Tak doporučuji pohnout, Jelikož jeho styl je šířit šílenství a krvavou lázeň všude dokud to nezjistí. Není to nejrychlejší cesta, ale také funguje. Popravdě je také zábavnější. "

Ammanas
18.9.2019
19:52:52
Rozhlédnu se kolem sebe. Všude okolo mne jsou prázdná lidská obydlí a hrobové ticho. Zhluboka se nadechnu a naberu tak do plic čerstvý vzduch.

“Krása, už jsem zapomněl, jaké je tu ticho a klid.“ pomyslím si.

“Ale nějaká ta duše by se hodila.“ zabrumlám si sám pro sebe. Najednou však zpozorním, mé smysly zachytily ještě něco. Nedaleko odtud se nachází víc jak jeden démon. Nejspíš jsem měl tedy štěstí a rituál mě přivedl nedaleko té Azmakovy bandy.

Upravím si plášť, což je samozřejmě poněkud zbytečný úkon, neboť plášť i celé tohle tělo je jen iluze, ale tak nějak jsem si na podobné zbytečnosti přivykl. S kapucí staženou hluboko do obličeje se následně vypravím směrem, kde tuším přítomnost dalších jedinců svého druhu.

Za necelých patnáct minut, v onom podivně zkresleném čase, jak ho vnímají lidé, se dostanu k dřevěné budově, ze které cítím přítomnost několika démonů a lidí.

“Tak jdem na to.“ pomyslím si “Snad mě nezabijou hned na první dobrou...“

Strčím do dveří, které se se zaskřípáním otevřou.

“Zdravím vás, přátelé.“ pronesu s úsměvem. Pak si však uvědomím, že můj úsměv asi těžko mohli spatřit, když mám tvář skrytou ve stínu kapuce. Kapuci tedy sundám, což je samozřejmě znovu zbytečný úkon, a odhalím tak, na lidské poměry, hezkou tvář, které dominují ledově modré oči.

“Rád vás opět vidím.“ řeknu s malou úklonou.

“Azmak mě za vámi posílá, že prý se tu beze mě neobejdete. Takže shrne mi někdo, co se tu děje?“ dodám s úšklebkem.

Ammanas
18.9.2019
19:52:19
Příchod

“Ó veliký Azmaku, Ničiteli světů a Pane temnoty, vstup mezi nás...“ pronese teatrálně mladík v róbě a zvedne ruce vysoko nad hlavu. Následně je opět spustí dolů a z malého stolku vedle sebe zvedne zdobenou dýku.

“Přijď, vyzýváme tě...“ pronese tiše.

“Přijď, vyzýváme tě...“ ozve se z dalších šesti hrdel samozvaných kněžích, kteří postávají kolem dokola nahrubo načrtnutého pentagramu.

Mladík následně zaboří dýku přímo do srdce nebožákovi, jenž leží v bezvědomí na zemi uprostřed onoho pentagramu.

“Oběť byla učiněna....Pane temnoty, vyzýváme tě, zjev se....“ pronese mladík co nejhlubším hlasem. Již tak temná místnost, osvětlená jen několika svíčkami, jako by rázem ještě více potemněla, ale toho si mladík nevšimne. Mladíka totiž v tu chvíli něco napadne, jako blesk z čistého nebe mu dojde, že jedna oběť určitě stačit nebude.

Zatímco ostatní zahalené postavy odříkávají cosi v cizím jazyce a sledují, jak z jejich rituální oběti vyprchává život, mladík se nahrbí, jak kočka připravená k útoku. “Nikdy jsem tě neměl rád Same a moc dobře vim, jak to bylo s mojí ženou.“ bleskne mu hlavou ve chvíli, kdy provede rychlý výpad a zabodne nic netušícímu Samovi do krku dýku až po mistrně vyvedenou rukojeť s vyobrazením hlavy kozla.

“Zvláštní, vždycky jsem myslel...“ tok myšlenek mu přeruší příšerná bolest. To mu zrovna jedna z jeho společnic vrazila dlouhou jehlici přímo do oka. Očividně měla podobné tušení jako on, avšak za oběť si nevybrala Sama, ale právě jeho. Kupodivu se zdá, že všichni v místnosti se rozhodnou, že jedna, ani dvě, ani tři oběti stačit nebudou a pustí se krvežíznivě do sebe.

Celou situaci sleduje kdosi v kápi sedící v tom nejtemnějším rohu místnosti. Do tváře musice vidět není, ale kdyby bylo, jeho škodolibý úsměv by nikdo nepřehlédl. Řež po chvíli skončí a po zemi se plazí poslední přeživší.

Tajemný muž vstane a skloní se nad posledním, který přežil, tedy spíše nad poslední, která přežila. Ta se s vypětím všech sil na něho podívá. “Pomoc, prosím....“ zasípe se strachem v hlase.

Muž si ji chvíli prohlíží a musí uznat, že je vcelku hezká, teda byla by, kdyby neměla rozmlácený obličej, přední zuby vylámané a tesák hluboko v břiše.

“Buďte rádi, že jsem přišel jen já a ne Azmak.“ usměje se muž, vstane a vydá se k východu, zanechávajíce za sebou sedm mrtvých. Osm, než vyjde ze dveří...

“Tak to bychom měli. Tak kde je zbytek té sebranky, za kterou mě Azmak poslal?“ pronese si sám pro sebe s úsměvem, když se za ním zavřou masivní dubové dveře.

Svět
15.9.2019
17:38:35
Ammanas

Tvůj malý Rituál sice chvílí trval ale proběhl podle plánu...Ušetřil si tak Azmakovi starosti s tím dostat tě do lidského světa.

Když se za tebou zavřou dveře, zjistíš, že rituál se odehrával v nějaké opuštěné budově jedné z vylidněných vesnic. Okolní domy jsou pobořené, cesta zarostlá a nikde ani živáčka..Zkrátka příhodné místo pro vyvolávání démonů.

Nicméně na démona máš poměrně štěstí...Protože tvůj instinkt ti říká, že nejbližší místo, které kypí životem je nedaleká vesnice a v ní jedna stodola....kde kromě lidí vycítíš i velmi zajímavou příměs starých známých....Zkrátka trefa do černého...

Grazhosyluthar
14.9.2019
10:06:36
"Neočekával bych od tebe nic menšího." vyseknu Mefistovi "poklonu" když mi suše oznámí, že jí zvládne.

"Mám dojem, že jsme každý byli v úplně jiném městě." odpovím Isabel na její výčet nebezpečnosti Danisovi party. Přece jenom, já v tom městě byl také a přinesl jsem svůj náklad živý a zdravý zpět. Sebe nevyjímaje.

To už tady dlouho nebylo. Pravá ruka chce useknout levou ruku." neodpustím si, když zjistím, že Valeria plánuje pobavit Vegmaka. "Každej druhej by ho radši viděl mrtvýho. A právě to ho činí silnějším a silnějším, protože nikdo nemá na to, aby do něj šel napřímo a naštval Azmaka... A tak mu házejí kosti jednu za druhou..."

"Na tom plánu není moc co vylepšovat. Buď to vyjde a nebo nás tady v té stodole všechny rituálně povraždí, jak ráčila nastínit tady ctěná Valerie." nehodlám dále pokračovat v diskuzi, protože už se začínám kapku nudit. Navíc mi celé to pobíhání kolem horké kaše přijde únavné a každé slovo navíc začíná pálit jako jed.
"Asi už jsem doopravdy starý."

Isabel
5.9.2019
18:19:13
Do stodoly vtrhne další člen naší skupiny. Když se ale objeví ve dveřích něco, co bývalo andělem, jen se ušklíbnu.
“Další povedená existence.“ Jen na ni kývnu a tím vítání končí. Stejný druh ještě neznamená, že nás potkal stejný osud.
“Jen blbec by vtrhnul do stodoly plné démonů... Tím nemyslím tebe.“ Rychle dodám, aby to nepochopila špatně.
“No díky některým...“ Kouknu po Meibilovi.
“Máme jisté obdivovatele.“ Valerie rychle shrne naše snažení.
“To se to někomu kecá, když teprve přišel.“
“To víš, děláme co můžeme.“ Uculím se.

Dozvím se, co Mefistoteles potřebuje, aby tu dívku ovládl.
“To by šlo, můžeme ji vylákat na rande s Rufusem. Když víme, jak si předávají informace, bude to hračka. Problém jen bude se teď dostat zpátky do vesnice. Mohli bychom to zkusit večer. Na oblohu se přeci jen nikdo moc nedívá. A já stále mám u sebe klíč od pokoje z toho pajzlu. Tam můžeme najít útočiště. Nebo máte někdo jiný nápad?“ Přemýšlím.

Mefisto hned Valerii zaúkoluje a tak jen čekám, s čím se ona vytasí. Ta navrhne nalákat na sebe lovce démonů.
“Tak to hodně štěstí. Můžeš to zkusit, když se tak nadšeně hlásíš.“ Rozhodně nemám v plánu se nechat zabít.
“A co se týče toho artefaktu... Špatně si nás pochopila. O něm nevíme nic, ale jsme na stopě muže, který by snad mohl něco vědět... Jen ho k tomu dokopat, aby se o tu informaci podělil.“ Shrnu jí můj pohled na věc.

Valeria
2.9.2019
21:06:41
Zcela automaticky, jako vždy když jsou nablízku démoni, a není u mě Azmak, se kterým trochu ztrácím soustředění.. uzavřu svou mysl. A dnes víc než kdy jindy protože tam mám informace, které by zatím zjistit neměli. Ani Mefistofeles.

"Venku hlídá Gwyllgi. Jako pekelný pes se na to hodí nejlíp. A co se týče současné situace, sotva jsem došla takže nevím co všechno jste už zvládli zjistit o pohybu artefaktu. Pochytila jsem něco o skřetech, únosu ženské a problémů s lovci démonů. Nicméně vím kde se nachází Vegmak. Přinejhorším bychom tam mohli zkusit lovce navést a ať je zabaví. Stejně ho dole nemá nikdo v lásce.. pronesu zcela klidně směrem k Mefistovi. Azmak je můj pán ale Vegmak pro něj může být snadno hrozbou. Zákeřnou a nevypočitatelnou.. kdo ví, jestli to tedy myslím vážně nebo ne.

Hrdina.. nějvětší hrdina té doby. Budu se muset ponořit hluboko do vlastních vzpomínek. Dál, než jsem se kdy chtěla vracet. Třeba bych si vzpomněla nějaký detail, který by nás nasměroval na stopu toho bezejmenného hrdiny. Otázkou je, jestli by se ve světě lidí nenašly staré záznamy z té doby.. dva artefakty jsou známé, stopa ke třetímu by mohla snad ležet v mé mysli a pokud ne, budeme muset najít dost staré záznamy.

Mefistoteles
2.9.2019
17:03:41
"Potřebuji se k ní dostat na dohled a nejlépe nezpozorován. Jestliže mohou nějak detekovat magii, bylo by nejlépe unést ji bez jejího užití a dopravit do bezpečí-třeba sem", odpovím Isabel. Nesnažím se ani moc skrývat, jak mě pobavila její ostrá odpověď Grazovi. Ale však on kostík zase nějak přijde na to, že má pravdu on. Jako vždycky.

Pak dovnitř vtrhne Valeria. Další anděl, jupí! Jako bychom jich neměli dost proti sobě...A hned na sebe strhne pozornost.
"Když už ses tak nabídla, co kdyby ses na tu hlídku vypravila?", odvětím kysele. Mám svou mysl neustále rozšířenu do okolí, takže větší parta nabuzených lovců démonů by mi neměla uniknout, ale jestli nehodlá být Valerie užitečná, nemusí tu být vůbec.

Na druhou stranu, možná by nebylo od věci zjistit její užitečnost pro danou chvíli.
"Vlastně počkej ještě...máš něco čím bys mohla přispět? Krom své andělské krásy, samozřejmě..."

Valeria
1.9.2019
10:04:20
Dveře v podstatě rozrazím, dost rázně aby někteří přítomní možná nadskočili nečekaným vstupem a rozhlédnu se po skupince, která tam stojí a rokuje, podle všeho už dost dlouho.
"Vážně.. vy naděláte tolik kraválu, že by vás našel i hluchý a slepý. A ještě naprosto hloupě nenecháte ani hlídku, která by kontrolovala že po vás někdo nejde. Což, jak jsem pochopila z vašeho dost hlasitého hovoru, už se děje. prásknu za sebou dveřmi od stodoly a vstoupím dovnitř k ostatním. Protáhnu se, zavíří vzduch jak se neviditelné křídla složí na zádech.

Přejedu skupinu pohledem. Na to, že po klíčích pátrají už nějakou dobu se zdá, že moc nepokročili. Prozatím ale nemám důvod jim sdělovat co vím já. Na to přijde čas později až jestli se jim podaří získat první klíč. Nedá se říct, že bych je vnímala nepřátelsky, ale rozhodně se k nim nechovám ani přátelsky. Ani v případě Isabel. Jsem zde jako pravá ruka Azmaka proto, že si to můj pán přeje a v takovém případě bych spolupracovala i s tlupou impů..
"Takže jste na stopě prvnímu klíči. A už jste na sebe natáhli bandu démonobijců.. Pěkný výsledek prozatím" pronesu hlasem bez naprostých emocí takže se nedá říct jestli je to pochvala nebo výsměch.

Isabel
30.8.2019
20:59:16
Graz opět shrne náš plán a doufám, že už je to všem jasné.
“Znovu to už slyšet nepotřebuju.“ Nakonec se shodneme, že nejprve zkusíme dívku a pak teprve armádu.
“Takže jsme se konečně někam pohnuli.“ Otočím se na Mefista a čekám, až se k tomu vyjádří on, zda tu dívku zvládne. Mezitím ještě Graz stihne zhodnotit problém ohledně Danisovi party.
“Jsem na tebe zvědavá, až se s nimi potkáš ty. Meibilo se sem sotva doplazil, Abaddon je bůhví kde a mě chybělo málo, aby mě nesejmuli tím svým napuštěným šípem. Naštěstí mě jedna rána neoslabila na tolik, abych nemohla zmizet. Ale ráda se od tebe něco přiučím.“ Na Graze se jen ušklíbnu, když se zmíní o andělech a jejich moci.
“No jo..“ Zabručím. Je to otrava, ale alespoň máme jasný a snad reálný plán, jak získat klíč.

Mefisto bez problémů prohlásí, že dívku zvládne a mě to malinko zahřeje u srdce, když slyším tón jeho hlasu, kterým to Grazovi oznámil. Na rozdíl od Graze on Danise nepodceňuje.
“Možná, že máš pravdu. Ale to by potom o něm nejspíš nevěděla ta servírka z toho pajzlu, která mě před ním varovala. Ale kdo ví, třeba tudy projíždí často...“ Uvažuji nad tím, ale spíš bych řekla, že k městu patří, jen zatím nebyl důvud je využít.
“Pak si musíme pospíšit. Pokud opravdu mají zajatce, dlouho jim nevydrží a zaměří se opět na dění ve městě.“ Vyčkám, zda má k tomu ještě někdo něco. A pak se otočím na Mefista.
“Jaký máš plán ohledně té dívky? Co potřebuješ, abys tu holku mohl ovládnout a dostat ji sem?“ Vyzvídám a doufám, že se tak pohneme dál.

Mefistoteles
18.8.2019
12:42:56
"Krom toho co ti řekla Isabel, jenom tolik, že ji zvládnu," odvětím chladně.

Graz se zdá být netečný k hrozbě, která už si dokázala poradit se dvěma démony. Pravda, mladými, ale nebezpečí rozhodně představuje. Musím ale neochotně přiznat, že vysedávat tady k ničemu není. Je načase se pustit do akce.

"Opatrnosti není nazbyt," souhlasím s Isabel.
"Ti Danisovi pro mě vypadají spíš jako parta putovních démonolovců, než stálá posádka tohohle města. Při troše štěstí budou mít napilno se svým zajatcem," alespoň předpokládám, že Abaddona zajali, jestli aspoň trochu mohli-a přeci jen na něj byla velká přesila...

"...no a Rufus nebude chtít do svých soukromých záležitostí nikoho tahat," dokončím.

Grazhosyluthar
16.8.2019
22:25:10
"Mládí, čas myslí zejících prázdnotou..." co jiného bych na to měl Meibilovi říct. Možná blafuje, ale to by mne opravdu překvapil. Navíc se nám tady začíná pomalu regenerovat a tím ztratí i poslední zbytky mé pozornosti.

Alogs má pro nás zajímavější zprávy a ve své podstatě oprávněně se dožaduje informací, které zmeškal. "Čím méně nás bude, tím lépe. Pokud Gwyllion nebude mít nic proti."

"Údajně se na toto království chystá zaútočit skřetí armáda, jejíž velikost přesahuje tuto dobu. Tato loutka se pokusí se stát součástí armády a získat si svůj vliv. Schopnosti by na to měla mít již dostačující." načež se obrátím na Gwillion Buď bez obav, síla duší, které jsem mu věnoval bude stačit na to, aby se udržel pohromadě."

"Zapomněl jsi na druhý plán Mephisto. Co ta Rufusova dívka? Dokážeš si s ní poradit. Nerozumím tomu, proč se s ní paktuje, když k ničemu není, ale jestli je pro něj cenná, tak její zisk bude určitě snazší než delší cesta přes skřetí armádu."

"Obavy... jsou liché... když nebudeme riskovat, tak zůstaneme zavření v této stodole třeba měsíce než vše utichne. Nepěkná vyhlídka."
Pak jen zachřestí kosti, když pokrčím rameny. Každá rada má svoji vlastní cenu.

"Azmak s tebou Valerie." přivítám nový přírustek do naší malé skupiny.

"Začněme s tou holkou od Rufuse. Mephisto? Co nám k tomu můžeš říct ty?

Armáda bude záložní plán, protože to jednoduše trvá dýl.
A jestli se nedokážeme vypořádat s utajovaným řádem lovců démonů, kteří střeží klíč, tak se můžeme rovnou vrátit s nepořízenou k Azmakovi. Andělé jsou mnohem silnější a teprve oni představují tu pravou výzvu. To přece víš ty nejlíp Isabel.

Dostaneme Rufusovu dívku. Při troše štěstí zajmeme i Rufuse samotného až si pro ní půjde."

Isabel
11.8.2019
20:15:13
“Nemusíš se bát, nemám v plánu ohrozit svůj zítřek.“ Uklidním Graze, že se k těm mladým démonům nechystám připojit. Dostanu informace ohledně princezny.
“Zřejmě bychom po princezně chtěli už moc, aby byla taky k něčemu jinému a užitečnému, že?“ Sarkasmus je znát.
“To nemohli sebrat něco užitečnějšího než tuhle atrapu prince a slepici, co se vydává za princeznu.“ Odfrknu si. Vypadalo to, že máme možnost získat proti Rufusovi nějaké výhody, ale zdání klame.

Vylovím z paměti informace, které se mi podařilo o té Rufusově dívce získat.
“Evidentně ne každý musí mít magické nadání, aby dokázal z někoho dělat blbce. Rufus je do ní prostě jen zblázněný. Žádná kouzla. Hádám, že by klidně dal přednost jí před princeznou. Je to obyčejná děvečka, nic zvláštního.“ Lovím dál důležité detaily.
“Můžu ti říct, kde bydlí, kde pracuje, s kým se přátelí, kdy se s Rufusem a kde scházejí.“ Uculím se.
“Rufus si zřejmě myslí, že o jejich vztahu ví málokdo. Že ho mají utajený. Zřejmě má utkvělou představu, že ji svým chováním chrání. Schůzky jsou nenápadné, letmé pohledy, nahodilé doteky... Scházejí se ale i soukromě, potají. Sice ne pokaždé na stejném místě, ale už jsem si dokázala všimnout, jak si předávají informaci ohledně své další schůzky. Při tom tak opatrní nejsou. Zřejmě má Rufus dojem, že by to nikdo nepochopil.“ Nakonec vše shrnu.
“Vím toho dost, abychom se k ní mohli za normálních okolností dostat. Ale vzhledem k tomu, že je město teď na nohou, bude to mnohem těžší než se zdá. Nemáme moc možností jak něco odtud vymyslet a ani si připravit v městě půdu pod nohama.“ Nápad s tím, že by ji Mephisto ovládl, se mi líbí, ale z nějakého důvodu se obávám, že to nepůjde.
"Zkusit se to může. Ale opatrně."

Graz vypadá, že má snad o mě starost, když mi oznámí, že nikam spěchat nebudeme. Zvlášť když princ padne do kómatu.
“Opravdu si toho vážím, že mi dáváš rady zadarmo. Docela by mě zajímalo, co za tu další budeš chtít.“ Mrknu po něm ledově chladným pohledem. Do stodoly dorazí další z nás, Meibilo nás mezitím seznámí s tím, co vlastně neví o armádě. A ostatní se dohadují nad plánem. Mám tak dost času na přemýšlení. Furt se mi něco nezdá.

“Jak říkal Graz, dvojí motivace je zajímavá myšlenka. Ale myslím si, že by Rufus spíš byl ochoten vylézt před hradby spíš kvůli svojí milé anebo bratrovi Danisovi než princezně. Mám takové tušení, že by spíš pro princeznu poslal svého brášku. Že by se rozhodně sám neobtěžoval. Vlastně mi to stále vrtá hlavou, ta Danisova parta. Když jsem byla ve městě poprvé, nic jsem o nich neslyšela, nikdy jsem je nepotkala, jako kdyby ani nesloužili. Ani náznakem nebylo znát, že by ve městě byl někdo, kdo má tak dobrý výcvik.“ Myšlenky se jen předhánějí.
“A tak si říkám „proč“? Proč má vůbec město mezi svými vojáky někoho tak skvěle vycvičeného, organizovaného, magicky nadaného... Někoho kdo je vycvičený k tomu, aby zabíjel démony. A proč až do teď o nich nebylo slyšet... Byla to jen náhoda, že se teď objevili? Nebo jsou tam prostě proto, že Rufus čekal, že jednoho dne se tohle stane... Že ví, že si pro ten klíč můžeme jednoho dne přijít.“ Nadechnu se.
“Pokud ano, je na nás připravený už dávno a plán s princeznou nám nevyjde ani náhodou. Vzhledem k tomu, co se stalo ve městě a že mu o tom jeho bratr určitě podal zprávu, bude čekat další pokusy. Vidím to tak, že nám nezbývá jiná možnost, než zaútočit na to jediné, kvůli čemu by byl ochoten zradit i krále. Jeho blízké... Je tu ale docela vysoká pravděpodobnost, že jestli chytneme tu holku, přijde si pro ni i s jeho bratrem a těmi lovci. A chytit bratra... náročná věc.“ Kouknu po všech.
“Nebo tu budeme čekat v teplíčku, pohodlíčku a jakmile se tady Růženka vzbudí.-.“ Kývnu k princi.
“Vydáme se na cestu za naší novou nezničitelnou armádou.“ Ze všeho toho přemýšlení na mě jde únava.
“Když teda vrátit se do města a obhlédnout situaci není ten nejvhodnější nápad.“ Procedím skrz zuby.

Meibilo
8.8.2019
20:53:47
Nakonec mě opravdu nikdo z nich nezabil ani nerozložil na atomy. Ale všichni mě okázale ignorují. Odfruknu si. Nakonec se zeptá Graz. Zamyslím se. Nevím, nevím a nevím. Jsem špeh na nic, ale neměl jsem potřebu se hrabat dal, když tu bylo nebezpečí, že by mě to odhalilo. Ale když to má k dispozici draka tak to snad nebude žádný pitomý divoký člověk, nebo vyhnanec z lidské společnosti. To, bude něco silnějšího. Mág. Nebo možná jeden z nás? To nevím. A o Lilith jsem vůbec neslyšel. Takže to ti taky nepomůžu. "

Když se všichni odmlci a nic se neděje, tak začnu podrimovat. Ne, že bych to potřeboval, ale žere to příjemně čas a trochu to urychlí hojení. Pak se ještě ozve Gwill. Pokrcim rameny v gestu" já to nechám na vás"
 
Přechod po jednotlivých stránkách
[1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  [23]  [24] 
Liraell


 

Liraell


 


 


 

Liraell


 

www.ABARIN.cz Dračí Doupě online
 
© 2002 - 2016 Abarin.cz, all rights reserved.
Za obsah příspěvků zodpovídá zadavatel, ne redakce či administrátor portálu www.Abarin.cz.
Dračí doupě, DrD a ALTAR jsou zapsané ochranné známky nakladatelství ALTAR.